PDA

View Full Version : Başarı mı? İşte sırrı..

Oghuse
06.Temmuz.2007, 21:10
Uzun zamandır kulladığım ve forumda arkadaşların sürekli olarak benden istediği taktiğimi sizlerle paylaşmaya karar verdim..
http://www.resimekle.com/images/n8i838dsfw6q3bovyw.jpg

Taktimiz de korner organizasyonları ve uzaktan atılan gollerde çok başarılıdır..Bunu Villareal (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=61845) ve FC Bayern (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=62176) kariyerinde kullandım ve çok başarılı sonuçlar aldım..Villareal'de kimz ile dönüşümlü olarak Bayern kariyerinde ise sadece ve sadece bu taktiği kullandık..
Taktikte başarının en etkili yolu mevkilere göre transferler ve bu transferlerin bu taktikle hazırlık maçı yapmış olması..Şimdi mevkiler için aradığımız özellikler..

Kaleci
Kaleciniz özelikle birebir pozisyonlarda iyi olmadı çünkü bazen hızlı forvetler defans arkasına sarkıp kaleciyle karşı karşıya kalıyor..Onun haricinden ayak gücü olarakta iyi olursa size avantaj sağlar..

Sağ ve Sol Bekler
Bu oyuncularınız hızlı sayıabilecek oyunculardan seçilmelidir..Kanatlardan gelecek ataklara karşı rakibi kesebilmelidir..İleri çıktığında etkili ortalar yapabilmelidir..Taktiğin özelliği olarak pas yapabilme kabiliyetine sahip olmalıdır..

Stoperler
Kornerlerimizin çok etkili olduğunu söylemiştik bu sebeple her iki oyuncumuzda kafa toplarında etkili olmalıdır ve en az biri mutlak suretle hızlı olmalıdır..Sağ taraftaki oyuncu uzun boylu sol taraftaki hızlı oyuncu olarak denenmiştir...

Ortasaha Orta
Bu bölgedeki oyunculardan geriye doğru oklar görülmektedir bu da bu mevkideki oyuncuların önlibero olduğudur.Ancak bu bölgedeki oyuncularımız topu ayakta tutabilme kabiliyeti ve pas özelliği yüksek olmalıdır..Ve son olarak bu oyuncuların uzaktan şut yetenekleri varsa sürpriz goller bulabilirsiniz..MC'nin sağı daha defansif sol MC ise atağa katılan oyuncudur..Oyuncu seçimlerinizi bu yönde yaparsanız başarılı olursunuz..

Ofansif Ortasahalar
Geldik en önemli kısımlardan birine..Bu noktada ortadaki oyunmuz takımın herşeyi bu oyuncu çok yönlü birisi olmalı..Uzaktan şutlar, Teknik, pas.... yani tam bir 10 numara olmalıdır..Bu oyuncuya oyun kurucu görev yükleyebiliriz..Diğer kanatlara açılan oyuncularımız hızı yüksek, ortalarda başarılı, pas yeteneği yüksek, uzaktan şutlarda etkili ve top sürme özelliği olan yani hem kanat hem amc oynayan oyunculardan olmalıdır..

Forvet
Bu mevkideki oyuncuz kaleciyle karşı karşı bolca pozisyon bulacaktır..Bu nedenle soğukkanlı ve bitirici bir forvet olmalıdır..Daha önce belirttiğimiz gibi ortasaha şutlarıyla kaleyi sürekli olarak yoklayacaklar bundan dolayı bu oyuncunuz dönen topları tamamlayabilmeli topsuz alan ve önceden sezme özelliği yüksek olmalı..Uzaktan şut kabiliyetide varsa bu forvetle gol kralı olmanız içten bile değil..Eğer bu mevki için bir Cardozo bulursanız yan toplardan gelen güzel ortalarla kendinize gol yolları açabilirsiniz..

Genel olarak takım pas yapabilmeli ve ortasahanın uzaktan şutları iyi seviyede olmalıdır..Unutmayın ki takımınızın en önemli yeri amc iyi bir seçimler kayıpsız ligler sizi bekliyor..

İNDİR (http://rapidshare.com/files/127564378/Oguz_Tac__Man_Utd__Eki_2007_.tac.html)

Deneyen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum..

SiR ToMaSRoSiCkY1
07.Temmuz.2007, 00:50
Paylaşımın için teşekkürler Oğuz Abi.Deneyip yorumlayacağım.

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:43
Çok iyi bir taktik Herkesin denemesini tavsiye ederim ...

RoNNiE91
07.Temmuz.2007, 01:46
Çok teşekkürler.Kazandığın o kupalar herşeyi açıklıyor.Mutlaka deneyeceğim.

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 01:50
teşekkürler oğuz denicem...

Oghuse
07.Temmuz.2007, 02:20
Arkadaşlar deneyenler ss atabilir mi?

deniz.91
07.Temmuz.2007, 02:49
Teşekkür ederim paylaşımın için indiriyorum

howarda3
07.Temmuz.2007, 02:49
teşekkürler,kariyerini okudum gerçekten mükemmel bütün maçlarda bu taktiği mi kullanmıştın?

Oghuse
07.Temmuz.2007, 02:54
teşekkürler,kariyerini okudum gerçekten mükemmel bütün maçlarda bu taktiği mi kullanmıştın?

Bayern Münih kariyerimde sürekli Villareal'de 2.sezonun ortasından sonra çoğunlukla..

santacruz7
08.Temmuz.2007, 16:48
defans çok açık veriyo dostum.acaba dc lerin alan daraltması ve oyun genişliği sence biraz fazla değilmi?

Oghuse
09.Temmuz.2007, 00:08
defans çok açık veriyo dostum.acaba dc lerin alan daraltması ve oyun genişliği sence biraz fazla değilmi?

Defans kurgusundan bahsettim daha önce söylediğim gibi defansta 1 süratli olursa defans arkasına sarkan oyuncu konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız..

BlackEagle19o3
09.Temmuz.2007, 00:12
Ben denedim güzel taktik, tavsiye ederim:)

santacruz7
09.Temmuz.2007, 01:01
Agüoero.....Pato
Nocerino...........Kaka...............Gourcuff
Pirlo...............Veloso

Marcelo................Zapata................Pigue ....................Barragan
Ustari

usta kadro bu,yıl 2010,takım milan ama bu taktikle başarısız oluyorum.var mı bi tavsiyen?

Oghuse
09.Temmuz.2007, 01:10
Agüoero.....Pato
Nocerino...........Kaka...............Gourcuff
Pirlo...............Veloso

Marcelo................Zapata................Pigue ....................Barragan
Ustari

usta kadro bu,yıl 2010,takım milan ama bu taktikle başarısız oluyorum.var mı bi tavsiyen?

Ne yönder başarısızsın gol atamamaktan mı şikayet ediyorsun yoksa çok gol mü yiyorsun??
Birde Barragan'ın profilini görebilirmiyim?

santacruz7
09.Temmuz.2007, 01:20
http://www.hizliresim.com/2008/7/8/2641.jpg

benim derdim çok gol yemek üstat

Oghuse
09.Temmuz.2007, 01:24
Oyuncunun profilini göremiyorum..
Beklerin hızlı olmalı stoperlerin en az biri hızlı olmalı..Eğer hala şikayetçiysen defans çizgisini normale çekebilirsin..Birde Fc için Cardozo'yu tavsiye ederim..Agüro'yu AMC'nin sağ tarafında oynatınca iyi sonuç alıyorsun..(Denendi..:) )
Defans çizgisini çok az azalta ve oyun anlayışını da o derece'de düşür..

santacruz7
09.Temmuz.2007, 01:34
tamam saolasın,bi deneyeyim yine yazarım buraya

myeren
09.Temmuz.2007, 03:15
Sir Alex Ferguson ve Carlos Queros un ortaklaşa düzenlediği ve gerçek hayattada kulanılan bir taktik, gerçek hayatta iyi tuttu şampıyonlar ligi kupası lig kupası kazandılar ama fm de pek tutmadı ben beğenmiyorum klasik 4-3-3 daha çok hoşuma gidiyo

Onurap
09.Temmuz.2007, 03:22
bu taktik güzel. manchester united de bu taktiği kullanıyo ve sonucunu gördük.lig ve şampiyonlar ligini kazandılar

santacruz7
10.Temmuz.2007, 00:19
taktiği hiç değiştirmeden kullandığım ilk sene lig şampiyonluğu ve italya kupasını aldım,şampiyonlar ligi finalinde man.unitede penaltılarla elendim.golcüsüz bu kadar oluyo ancak. toplamda 2 dc oyuncum 29 gol attı,dmc tek başına 20 gol (pirlo) ve forvetin attığı gol bütün sene sadece 22.taktik için teşekkürler,güzel taktikmiş :)

cemir05
10.Temmuz.2007, 00:44
abicim lütfen yanlış anlama ama bu taktik çok bilinen bir taktik. biraz daha değişik bir şey yapsayfdın daha iyi olurdu bence. ben bu taktiği bayağı kullandım kullanmayanlara kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.

birde haddim olmayarak senin taktiğinde yanlış olduğunu zannettiğim şeyleri sıralayacağım.
1-topluca hücüm olursa daha iyi olur.
2-genişlik dar olursa daha iyi olur. çünki senin taktiğine bakıldığında bir sürü adamın amc meckiisine yakın yerlerde. yani orta. fazla açılmıyorlar. o yüzden dar daha iyi olur
3-zaman geçirmeyi kendin ne istersen yaparsın, ama takımına güveniyorsan maça başlarken az yaparsan daha iyi olur. başalrda 2 atıp geri çekilirsin.
4-atak oyuncuya pas'ı koşu yoluna yaparsan çok estetik goller izleyebilirsin. tabii forvet'inin çko hızlı olması lazım.
5-taçlarıda çabuk kullnadırırsan iyi olur. rakip takım dahas defans'a yerleşmeden hızlı bir şekilde atak yapıp yine seyrine doyum olmayacak bir gol izleyebilirsin

evet yazacaklarım bu kadar. görüşlerinizi bekliyorum

Defans kurgusundan bahsettim daha önce söylediğim gibi defansta 1 süratli olursa defans arkasına sarkan oyuncu konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız..
ya abi bende sana bir tane veririm sen merak etme. sen bir tane transfer et yeter. diğeri benden.:D
( şaka bir yanabence iki tane olsa daha çok iyi olur. kusura bakma çko kanaatsizimdir. ben hreşeyin en iyisi olsun isterim oyunda. )
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Onun haricinden ayak gücü olarakta iyi olursa size avantaj sağlar..

demişsin ya. o ayak güzü uzun degaj atmasına mı arıyor. başka bir yararı varmidur???

Oghuse
11.Temmuz.2007, 18:24
abicim lütfen yanlış anlama ama bu taktik çok bilinen bir taktik. biraz daha değişik bir şey yapsayfdın daha iyi olurdu bence. ben bu taktiği bayağı kullandım kullanmayanlara kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.

birde haddim olmayarak senin taktiğinde yanlış olduğunu zannettiğim şeyleri sıralayacağım.
1-topluca hücüm olursa daha iyi olur.
2-genişlik dar olursa daha iyi olur. çünki senin taktiğine bakıldığında bir sürü adamın amc meckiisine yakın yerlerde. yani orta. fazla açılmıyorlar. o yüzden dar daha iyi olur
3-zaman geçirmeyi kendin ne istersen yaparsın, ama takımına güveniyorsan maça başlarken az yaparsan daha iyi olur. başalrda 2 atıp geri çekilirsin.
4-atak oyuncuya pas'ı koşu yoluna yaparsan çok estetik goller izleyebilirsin. tabii forvet'inin çko hızlı olması lazım.
5-taçlarıda çabuk kullnadırırsan iyi olur. rakip takım dahas defans'a yerleşmeden hızlı bir şekilde atak yapıp yine seyrine doyum olmayacak bir gol izleyebilirsin

evet yazacaklarım bu kadar. görüşlerinizi bekliyorum

ya abi bende sana bir tane veririm sen merak etme. sen bir tane transfer et yeter. diğeri benden.:D
( şaka bir yanabence iki tane olsa daha çok iyi olur. kusura bakma çko kanaatsizimdir. ben hreşeyin en iyisi olsun isterim oyunda. )
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

demişsin ya. o ayak güzü uzun degaj atmasına mı arıyor. başka bir yararı varmidur???

1- Takım zaten dc'ler hariç topluca atağa çıkıyor..
2-Amc'lerin kanatlara çıkıyor bu nedenle geniş oynuyoruz ve bu amc'ler de ortalarda etkili olmasını belirtmesi lazım..
3-Takım bazen son anlarda gol atabiliyor bu nedenle zaman geçirmeyi az yapıyorum..Yani bu taktikle son dakikalarda gol attığım çok oldu..
4-Deneyeceğim.. :D
5-Deneyeceğim.. :)

Bir ayak gücü konusunda soru sormuşsun evet Ayak Gücü Degaj..Degajları iyi bir kalecini varsa direk kaleden forvete uzun toplarla defans arkasına sarkan forvetiniz gol bulabiliyor..

İlgin için teşekkürler..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

taktiği hiç değiştirmeden kullandığım ilk sene lig şampiyonluğu ve italya kupasını aldım,şampiyonlar ligi finalinde man.unitede penaltılarla elendim.golcüsüz bu kadar oluyo ancak. toplamda 2 dc oyuncum 29 gol attı,dmc tek başına 20 gol (pirlo) ve forvetin attığı gol bütün sene sadece 22.taktik için teşekkürler,güzel taktikmiş :)

Teşekkürler arkadaşım yorumun için..

cemir05
11.Temmuz.2007, 19:03
1- Takım zaten dc'ler hariç topluca atağa çıkıyor..
2-Amc'lerin kanatlara çıkıyor bu nedenle geniş oynuyoruz ve bu amc'ler de ortalarda etkili olmasını belirtmesi lazım..
3-Takım bazen son anlarda gol atabiliyor bu nedenle zaman geçirmeyi az yapıyorum..Yani bu taktikle son dakikalarda gol attığım çok oldu..
4-Deneyeceğim.. :D
5-Deneyeceğim.. :)

Bir ayak gücü konusunda soru sormuşsun evet Ayak Gücü Degaj..Degajları iyi bir kalecini varsa direk kaleden forvete uzun toplarla defans arkasına sarkan forvetiniz gol bulabiliyor..

İlgin için teşekkürler..

2.AMC kanatlara açılıyorsa tamam'dır.:D

mersinlivolkan
13.Temmuz.2007, 03:14
Paylaşım için teşekkür ederim.İşe yarayacağına eminim.

Delirium
13.Temmuz.2007, 03:17
komedi bu ya
özelliklerini yazmışın oyuncularn şöle olsn böle olsun die
onlar zaten o mevkinin oyuncularında olması gerekn özellikler taktiğe özel bişey deilki

öle oyuncular bulduktan sonra istersen 3-5-2 oyna

Oghuse
13.Temmuz.2007, 19:08
komedi bu ya
özelliklerini yazmışın oyuncularn şöle olsn böle olsun die
onlar zaten o mevkinin oyuncularında olması gerekn özellikler taktiğe özel bişey deilki

öle oyuncular bulduktan sonra istersen 3-5-2 oyna

Zaten Öyle.Ancak ben genel olarak takımda pas yeteneğinin yüksek olması ve ortasaha ve forvetlerin uzun şutlarının yüksek olmasını belirttim.Komedi olan taraf ne 3-5-2 oynaman sana kalmış birşeydir..

esauton
14.Temmuz.2007, 01:07
Şu anda indirip deniyecegim ondan sona yorumumu ya***am guzele benzio :)

rooney_1907
14.Temmuz.2007, 20:10
........................Adebayor.................. ....
....Van persie.......Rosicky.....Hleb.............
..................Makoun....Flamini............... ...
Clichy..........Gallas.......Toure.........Sanga
....................Lehman........................ ....

düzeninde oynuyorum bazen ufak değişiklikler oluyo
şu ana iyi gidiyo taktik çok gol atıyom ama çokta yiyorum

haydarbaba12
14.Temmuz.2007, 23:00
denedim gerçekten süper taktik çok işe yarıor hele fenerbahcede deneyince taktiğe uygun yıldız oyuncular var

santacruz7
16.Temmuz.2007, 03:07
2012 yılında lig şampiyonluğu,italtan kupası,şampiyonlar ligi,italya süper kupa ve avrupa süper kupasını aldım.sadece ligde kornerden 25 gol attım (sakho ve zapata) ilk defa namağlup şampiyon oldum,1003 gol attım,102 puan aldım,ligin en az gol yiyen takımı oldum.bu taktiğe güvenin ve sabredin

sanalkardes
16.Temmuz.2007, 18:45
inşallah işe yarar kardeş ellerine sağlık

Oghuse
19.Temmuz.2007, 18:32
2012 yılında lig şampiyonluğu,italtan kupası,şampiyonlar ligi,italya süper kupa ve avrupa süper kupasını aldım.sadece ligde kornerden 25 gol attım (sakho ve zapata) ilk defa namağlup şampiyon oldum,1003 gol attım,102 puan aldım,ligin en az gol yiyen takımı oldum.bu taktiğe güvenin ve sabredin

Son dakikalarda hiç gol bulduğun oldu mu?Ben son dakikalarda çok gol atıyorum..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:13
çok fazla başarı yaramadı bana,milan kariyerimi bıraktım,lyona geçtim ama taktiği kullanamadım.daha doğrusu ilk sene süperdi ama ikinci sene hiç birşeyin değişmemesine rağmen çok gol yemeye ve atamamaya başladım,hatta ilk 10 maç doğru düzgün kazanamadım bile.problem ne bulamadım bi türlü

Oghuse
20.Temmuz.2007, 05:17
çok fazla başarı yaramadı bana,milan kariyerimi bıraktım,lyona geçtim ama taktiği kullanamadım.daha doğrusu ilk sene süperdi ama ikinci sene hiç birşeyin değişmemesine rağmen çok gol yemeye ve atamamaya başladım,hatta ilk 10 maç doğru düzgün kazanamadım bile.problem ne bulamadım bi türlü

Ben kimzle dönüşümlü olarak kullanıyorum..Normal olarak yapay zeka taktiğe karşı önlem alıyor..2.Sezonun başlarında kimz kullanıp sonra bu taktiğe dönebilirsin..Yine de taktiğin başarılı olduğunu görmek sevindirici..Teşekkürler..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:23
milanla oynarken her sene 5-6 kupa lamaktan sıkılmıştım,o yüzden milana döndüm.hangi kimzi kullanıyon?bi değişim yapıyon mu kimz üzerinde?

Oghuse
20.Temmuz.2007, 05:26
Kimz 4-2-3-1 olanı kullanıyorum..Değişiklik olarak her iki taktiktede 70 de hala gol bulamamışsam oyun temposunu yükseltiyorum..Tabi tempoyu yükseltirken yorgun oyuncuları çıkartıp daha dinçleri alıyorum..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:34
versiyonu kaç kimzin onu soruyom dostum

Oghuse
20.Temmuz.2007, 05:40
V2 kullanıyorum...

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:43
tamam saolasın bende denicem.demek bi değişiklik yapmıyon ha? senin taktiği lyonda uygularken çok gol yemeye başladım ve defans adamları turist gibi oynuyo.ne baskı var ne adam gibi topa saldırma,anlamadım gitti,milandaki halinden eser yok taktiğin
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
v2.1 mi 2.2 mi?

Oghuse
20.Temmuz.2007, 05:47
Şimdi baktım 2.2'ymiş..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:48
başarılı buluyomusun peki 2.2yi? sence benim problem nerde?

Oghuse
20.Temmuz.2007, 05:51
Amc lerde kanada açılan oyuncular Amc'den ziyade kanat özellikleri yüksek oyuncuları seçmesin..Bir de Kimz'de dm mevkindeki oyuncuları ofansif oyunculardan ve orta kabiliyeti olan oyunculardan seçiyorum.

santacruz7
20.Temmuz.2007, 05:59
bi problem yaşıyomusun?

Oghuse
20.Temmuz.2007, 06:08
Defansif anlamda açıklar verebiliyoruz ancak çok gol attığımız için problem olmuyor..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 06:17
deneyelim bakalım

Oghuse
20.Temmuz.2007, 06:21
Sonuçlarını bekliyorum..Para varsa benim taktik için en ideal forvet Oscar Cardozo..Oynat gol kralı olsun..

howarda3
20.Temmuz.2007, 08:22
Sonuçlarını bekliyorum..Para varsa benim taktik için en ideal forvet Oscar Cardozo..Oynat gol kralı olsun..

bende Cardozo var diğer bölgeler için tavsiyelerin neler?

santacruz7
20.Temmuz.2007, 21:31
ben bu kimzi de beğenmedim,hayatımda bu kadar gol yemedim.senin taktiği kullanmak istiyorum ama bu seferde defansın ortasından otoban geçiyo:) napsam bilemedim

Oghuse
20.Temmuz.2007, 21:51
Valla ben genel hızlı ve uzun oyuncular seçiyorum defansta önceden sezme özellikleri de iyi olmalı defansının..

santacruz7
20.Temmuz.2007, 22:01
christopher samba ve cristian zapatayı oynayıtom be dostum,daha napayım:)

omersal
20.Temmuz.2007, 22:08
Bu taktiği her gördüğümde aklıma Barça gelir.Teşekkürler taktik için.

Oghuse
30.Temmuz.2007, 20:55
Arkadaşlar başka deneyen yok mu taktiği yorumları alsaydık..

musti83
01.Ağustos.2007, 19:10
İleri şöyle oalcak işe yarar sanırım
Alex - Iago - Van Der Vaart (yedekleri olarakta : Aimar,G.Rossi)
Sergio Agüero (Marco Ruben (antremanlar sayesinde bitiriciliği muhteşem))

Oghuse
01.Ağustos.2007, 21:21
Süper olur böyle bir atak oyuncuların varsa...

musti83
01.Ağustos.2007, 21:51
Arkadaşlar kesinlikle deneyin diyorum
Öncelikle Oghuse kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum
İlk maçımda 2-0 Bursa'yı yendim
Goller : Iago , Van Der Vaart

GodfatheR
08.Ağustos.2007, 16:45
Kesinlikle deniycem Oğuz abi teşekkürler.

Clayman
08.Ağustos.2007, 20:51
Valla ben de denedim taktiği ama nerdeyse hiç maç kazanamadım :S Tottenham'la oynuyorum. Ligde 7 maçta 1 galibiyet 1 beraberlik 5 yenilgi aldım. Aldığım galibiyet de zaten 1-0 o da Newcastle'a karşı.

Anlattığın tarzda oyuncuları aldım fakat işe yaramadı yine. Sorunum herkeste olduğu gibi çok gol yiyip atamamak. Sanırım bu taktik de her takım için değil. Düzeltilmesi gereken çok şeyin olduğu kanaatindeyim...

Her026
08.Ağustos.2007, 23:36
Taktik 802 taktiği mi?

musti83
09.Ağustos.2007, 21:59
ben taktiği kullandığımdan beri neredeyse hiç gol yemedim
önemli olan bire bir özelliği ve ayak gücü demiş

aykutgs54
12.Ağustos.2007, 04:51
nasıl calıstıyoruz bunu anlatabılır mısınız teker teker lutfen ?

garydelgadov
12.Ağustos.2007, 05:04
ResimLer öLmüş yeniLerseniz sevinirim.Anladığım kadarıyLa 4-2-1-2-1 gibi bir diziLim buLunuyor.Evet takım komutLarıyLa şahane oLuyor denemedim ama benzerini çok iyi biLiyorum.

Oghuse
08.Eylül.2007, 01:20
Taktik 802 taktiği mi?
evet 8.0.2. taktiği

ben taktiği kullandığımdan beri neredeyse hiç gol yemedim
önemli olan bire bir özelliği ve ayak gücü demiş
Evet ayak gücü yüksek olduğu zaman kalecilerin direk toplarla forvetlerini gol pozisyonuna sokabiliyor..

ResimLer öLmüş yeniLerseniz sevinirim.Anladığım kadarıyLa 4-2-1-2-1 gibi bir diziLim buLunuyor.Evet takım komutLarıyLa şahane oLuyor denemedim ama benzerini çok iyi biLiyorum.

Taktik 4-2-3-1 taktiği diziliş olarak oyundaki Man UTD'da Ferguson'un dizilişini kullanıyorum..

Valla ben de denedim taktiği ama nerdeyse hiç maç kazanamadım :S Tottenham'la oynuyorum. Ligde 7 maçta 1 galibiyet 1 beraberlik 5 yenilgi aldım. Aldığım galibiyet de zaten 1-0 o da Newcastle'a karşı.

Anlattığın tarzda oyuncuları aldım fakat işe yaramadı yine. Sorunum herkeste olduğu gibi çok gol yiyip atamamak. Sanırım bu taktik de her takım için değil. Düzeltilmesi gereken çok şeyin olduğu kanaatindeyim...

Taktikte dediğim gibi oyuncu seçimi çok önemli..Belirtilen oyuncu özelliklerinde oyuncular oynamazsa başarı sağlayamayabilirsin..
Ve sezon önce hazırlık kampıdan itibaren kullanmaya başlayınca taktik daha etkili oluyor..Her taktikte olduğu gibi..

Nocna Mora
08.Eylül.2007, 02:35
Ben Kimz v.2.1 kullanıyorum ve bir arkadaşın hazırlama aşamasında olduğu taktiği gayet de memnunum eğer bilgisayar çözerse bu taktiğe dönemyi düşünüyorum :D

inter_23
23.Eylül.2007, 14:23
Arkadaşlar benimde taktikten çok canım yanıyor.

Kaleci : Van der Sar
Sağ - Sol Bek : Zaccardo ve Evra
Orta : Vidic ve Ferdinand
Orta Sahanın Ortası : Palombo
Sağ ve Sol kanatlar ( ML - MR ) : C.Ronaldo ve Giggs
AMC : Riquelme
Fc : Rooney ve Berbatov

4 - 3 - 1 - 2

Özellikle deplasmanlarda yeniliyorum, biri bana yardımcı olsun lütfen...

Taktiğinide deneyeceğim...

Oghuse
23.Eylül.2007, 18:34
Sanırım defansif anlamda sıkıntı yaşıyorsun belki de orta sahanı biraz daha kalabalık tutarsan sıkıntı ortadan kalkabilir..