PDA

View Full Version : gustave bebbe türk vatandaşı?

knsyr
09.Temmuz.2007, 16:07
3 yıL türkiyede top oynayan birisi nasıL türk vatandaşı oLabiLiyor ?:confused:

Wesley Sneijder
09.Temmuz.2007, 16:19
Wederson da Ankaraspor'da 3 yıl oynadı ve Fenerbahçe'ye gelirken Türk vatandaşıydı. Ben de anlamamıştım.

knsyr
09.Temmuz.2007, 16:23
5 yıL türkiyede oynayacağıma söz veriorm die bi sözLeşme imzaLatamayacakLarına göre 3 yıLda türk vatandaşı oLunabiLiyormuş demekki o haLde neden aLex türk vatandaşı oLmadı çok karışık bi durum

asLında akLıma bişe geLmio diiL beLki bi türkLe evLendiriLdi vatandaşLığı aLdıktan sonra boşandıLar :D

ilkay93
09.Temmuz.2007, 16:51
5 yıL türkiyede oynayacağıma söz veriorm die bi sözLeşme imzaLatamayacakLarına göre 3 yıLda türk vatandaşı oLunabiLiyormuş demekki o haLde neden aLex türk vatandaşı oLmadı çok karışık bi durum

asLında akLıma bişe geLmio diiL beLki bi türkLe evLendiriLdi vatandaşLığı aLdıktan sonra boşandıLar :D

Mantıklı olabilir :) (en ideal yol ) Ama aurelio nun ailesi var :)

amasyali
09.Temmuz.2007, 16:56
Ben 5 yıl diye biliyodum Türk vatandaşı olmayı . Çünkü oyunda 2012 yılına gelmiştim Franco Cangele, Adriano fln yeni Türk vatandaşı olmuşlardı :)

barahir
09.Temmuz.2007, 16:59
Milli takım formalarını giymemiş futbolcular için sanırım süre kısıtlaması yoktu.. Mesela Aurelio Türk vatandaşı olmadan önce Brezilya Milli takım formasını giymiş olsaydı en az 5 yıl gerekecekti..

knsyr
09.Temmuz.2007, 17:20
Milli takım formalarını giymemiş futbolcular için sanırım süre kısıtlaması yoktu.. Mesela Aurelio Türk vatandaşı olmadan önce Brezilya Milli takım formasını giymiş olsaydı en az 5 yıl gerekecekti..

aureLio miLLi takıma çağrıLmamasına rağmen 5 yıLını doLdurarak vatandaşLık hakkı kazandı

barahir
09.Temmuz.2007, 17:24
anlatmak istediğim o değil işte.. aurelio için bu şart aranmadı.. Yani aurelio 2 yıl bile oynamış olsa yine vatandaş olabilecekti

El Barto
09.Temmuz.2007, 17:47
Mehmet gerekli bilgilendirmeyi yapmış.