PDA

View Full Version : FM Aparat beta! En iyi oyuncuları belirler,takım komutlarınızı oluşturur [Excel 2007]

Sirius James
09.Temmuz.2007, 22:28
Öncelikle herkese merhaba. Konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim, ama en uygun burası gibi geldi.

Yaklaşık bir haftadır bu aparat üzerinde çalışıyorum. Bu aparatın amacı, FM oynayanlara bir kolaylık sağlamak. Bazen hepinize oluyordur, 2 oyuncu arasında kalırsınız. Transfer yaparken veya kadro oluştururken. Bu aparat ise oyuncuları mevkilere göre derecelendiriyor. Bu sayede hangi oyuncunun daha iyi olduğuna karar verebiliyorsunuz. Aparatın bir diğer özelliği ise, trksprtlboy adlı arkadaşımızın açtığı Taktik hazırlamak için matematiksel yöntem (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=57720) konusunda verdiği formüllere göre takım komutlarını oluşturuyor. Taktiklerden çok anlamayan biriyseniz, bu da sizin işinize yarayacak bir özellik oluyor. Ben genelde her takıma göre ayrı taktik yaptığım için doğal olarak bu aparat bazı konularda işime yarayacak.

Şimdi gelelim tekniksel özelliklerine, aparat Office 2007'de çalışıyor. Önceden Office 2003 için yapıyordum ama sonra 2007 için yaptım. Sanırım .xlsx uzantısından .xls uzantısına dönüştürünce de sorun çıkıyor. Yine de dönüştürme yollarını deneyeceğim. Genel olarak formüllerden oluşmuş bir aparat. Ben size bu formülleri değiştirme şansını vermedim. Yine de yorumlara göre bunlar şekillenecek, daha doğru formüller bulunacak.

Oyuncuların puanının belirlenmesi için doğal olarak bazı ağırlıklar kullandım. Şimdi bu ağırlıklara göz atalım:

http://i195.photobucket.com/albums/z252/siriusj/aparat/agirliklar.jpg

Bunlar benim birkaç arkadaşımla beraber oluşturduğum ağırlıklar. Oyunu daha iyi bilen birileri de bu ağırlıklar hakkında yorum yaparsa, çıkarılabilecek, eklenebilecek, ağırlığı değiştirilebilecek özellikleri söylerlerse sevinirim.

Şimdi aparatın kullanımına gelelim. Aparatın kullanımı çok basit. Aparatı açtığınız zaman alt tarafta 10 adet sekme göreceksiniz. Bu sekmeler Kaleci, Bekler, Stoper, Ön Libero, Kanat, Ofansif Orta Saha, Hızlı Forvet, Pivot Forvet, Takım Komutları ve Sıralamalar olarak adlandırılmış bulunmakta. Önce Kaleci sekmesine kalecilerimizin isimlerini ve özelliklerini yazıyoruz. Sonra ise Bekler, Stoper, Ön Libero, Kanat, Ofansif Orta Saha, Hızlı Forvet, Pivot Forvet sekmelerine yine oyuncularımızın adlarını ve özelliklerini yazıyoruz. Burda dikkat etmemiz gereken şu: Excel formülün kullanımını kısıtladığı için Sıralamalar sayfasında oyuncuları sıralarken sadece her mevkide 8 tane oyuncunun sıralamasını alabiliyoruz. Bu yüzden aparata her mevkide en iyi 8 oyuncunuzu yazın. Oyuncularımızın isimlerini ve özelliklerini yazdıktan sonra takım komutları sekmesine geliyoruz. Bu sayfada gerekli açıklama zaten yapılmış, ama ben yine de buraya yazayım. Belirlediğiniz taktiğe göre kaleci hariç ilk 11'de oynatacağınız diğer 10 oyuncunun ismini ve gerekli özelliklerini bu sayfada gerekli kısımlara yazıyorsunuz. O da size eğer kullanıyorsanız ideal oyun kurucunuzu ve takım komutlarınızı veriyor. Sıralamalar sekmesinde ise oyuncular mevkilere göre sıralanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu kadar basit.

Şimdi birkaç ss:

http://i195.photobucket.com/albums/z252/siriusj/aparat/kaleci.png

http://i195.photobucket.com/albums/z252/siriusj/aparat/ofansifortasaha.png

http://i195.photobucket.com/albums/z252/siriusj/aparat/takimkomutlari.png

http://i195.photobucket.com/albums/z252/siriusj/aparat/siralamalar.png

Bu aparat hakkındaki görüşlerinizi, eleştirilerinizi, önerilerinizi, şikayetlerinizi ve eğer bulursanız aparatın açıklarını yazmanızı rica ediyorum.

Özellikle ağırlıkların belirlenmesi, eklenilebilecek özellikler, değiştirilmesi gereken yerler hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.

Bir dahaki versiyondaki yenilikler:

- Varsa, hatalar düzeltilecek.
- Eğer formüllerinde mutabakata varırsak oyuncu komutları eklenecek.
- Takım komutları geliştirilecek, daha doğru sonuçlar verilecek.
- Oyuncu puanlamada daha doğru sonuçlar verilecek.
- Görsellik arttırılacak.

İndirmek için tıklayın. (http://rapidshare.com/files/128426983/FM_Aparat_beta.rar)
Rar şifresi: www.turksportal.net
Office 2007 dosyasını Office 2003'le açmak için program (http://rapidshare.com/files/128489982/FileFormatConverters.exe)

Ilhan
10.Temmuz.2007, 03:34
Mükemmel bir çalışma. Arkadaşların desteği ile daha güzel hale gelecektir.

Atasagun
10.Temmuz.2007, 03:41
Hemen inceliyorum, şimdiden teşekkür ederim emeğinden dolayı....
İnceledikten sonra yorumumu paylaşacağım,
en son TEMPO formülünü yanlış yazmışım demiştim, doğrusunu belirtmiştim, ona göre formülü düzeltmiş miydin acaba?
gerçi inceleyince anlaşılacak şimdi...
Gerçekten helal olsun....
FM oynamaktan sıkılanlara bile yeni bir uğraş olacaktır bu :)

Sirius James
10.Temmuz.2007, 03:42
Teşekkür ederim. Bu arada trksprtlboy adlı arkadaşımızın uyarısıyla ufak bir iki hatayı düzelttim. Link güncellendi.

Hemen inceliyorum, şimdiden teşekkür ederim emeğinden dolayı....
İnceledikten sonra yorumumu paylaşacağım,
en son TEMPO formülünü yanlış yazmışım demiştim, doğrusunu belirtmiştim, ona göre formülü düzeltmiş miydin acaba?
gerçi inceleyince anlaşılacak şimdi...
Gerçekten helal olsun....
FM oynamaktan sıkılanlara bile yeni bir uğraş olacaktır bu :)

Evet, şimdi linki güncelledim. :)

Atasagun
10.Temmuz.2007, 03:45
Office 2007 yok maalesef açamadım:icon_sad::icon_sad:

Sirius James
10.Temmuz.2007, 04:20
Ben eski versiyonlara da çevirmeyi deneyeceğim şimdi. Birkaç sorun olabilir, yine de denemekte fayda var.

juanov
10.Temmuz.2007, 07:40
yararlı bir çalışma gibi gözüküyor ama maalesef office 2007 yok 2003 var

halil85
10.Temmuz.2007, 07:51
Office 2007 kullanmayan arkadaşlar internette FileFormatConverters adını yazın arayın.FileFormatConverters adlı dosyayı indirin office 2003 kullanan arkadaşlar office 2007 uzantılı dosyaları açabilirsiniz.(microsoft'un sitesinden indirmenizi tavsiye ederim)

Sirius James
10.Temmuz.2007, 08:36
Teşekkürler. Onun da linkini koydum yazıya.

Aykan19o3
10.Temmuz.2007, 09:59
İnceledim Harika olmuş teşekkürler..

Xipe Totec
10.Temmuz.2007, 10:15
benim gibi taktik kurmak için çabalayanlara çok güzel bir kaynak olmuş emeğine sağlık..

Wesley Sneijder
10.Temmuz.2007, 13:24
Masaüstü programına veya web uygulamasına dönüştürebiliriz. Daha kullanışlı olur gibi geliyor bana... Hatta "tac" uzantılı dosyaların neye göre kaydedildiğini öğrensek, masaüstü programında taktiği hazırladıktan sonra kaydetme falan yapsak... Hayal kurmak güzel.

JunkChorn
10.Temmuz.2007, 13:38
Çok güzel çalışma.

Ancak 2007'de formatlayıp kayıt edersen daha alt sürümlerde açamazsın diye biliyorum.

2003'de denersen 2007 Açar.
Ama bunu çözen olursa çok daha güzel olur.

cemir05
10.Temmuz.2007, 15:24
abi ne işe yarıyor. ben anlayamadım:D
birde nasıl takım komutlarını oluşturuyor.

Sirius James
10.Temmuz.2007, 17:44
Masaüstü programına veya web uygulamasına dönüştürebiliriz. Daha kullanışlı olur gibi geliyor bana... Hatta "tac" uzantılı dosyaların neye göre kaydedildiğini öğrensek, masaüstü programında taktiği hazırladıktan sonra kaydetme falan yapsak... Hayal kurmak güzel.

Ya zaten şu anda tam olarak taktiği yapmıyor dosya. Sadece takım komutlarını söylüyor, yani direk olarak taktik oluşturma şansı şu an için yok.

Çok güzel çalışma.

Ancak 2007'de formatlayıp kayıt edersen daha alt sürümlerde açamazsın diye biliyorum.

2003'de denersen 2007 Açar.
Ama bunu çözen olursa çok daha güzel olur.

Dediğin doğru sanırım, çünkü 2007'de 2003 formatı olarak kaydetmeyi denedim, dosyada bazı bozukluklar olacak dedi. Ben yine de şansımı deneyeceğim, 2003'e uygun yapmayı başarabilirsem daha da fazla kişi kullabilir gibime geliyor.

abi ne işe yarıyor. ben anlayamadım:D
birde nasıl takım komutlarını oluşturuyor.

Ben gayet açık anlattığımı düşünüyorum, sadece konu başlığını okursan bile anlayabilirsin. Takım komutlarını nasıl oluşturduğunu da anlattım, ikinci paragrafta yazıyor.

juanov
11.Temmuz.2007, 00:28
seni tebrik ediyorum emeğine sağlık demin denedim taktiksel anlamda güzel saptamalar yapıyor excelden çok iyi anlıyor olmalısın bunu yapmak zor olmalı

Sirius James
11.Temmuz.2007, 00:36
Estağfirullah, o kadar da derin bir excel bilgim yok :)

Bu arada kullanan arkadaşlar, kullanmasa da taktik bilgisine güvenenler, ağırlıklar konusunda yardım ederse sevinirim. Daha doğru sonuçlar vermesini sağlayabiliriz.

juanov
11.Temmuz.2007, 00:43
birşey bana ilginç geldi sanırım oyun kurucu için pas özelliğini hesaba katmamışsın oyun kurucu için en önemli özellik o değil midir?

Sirius James
11.Temmuz.2007, 00:50
Programda oyun kurucu formülü şu şekilde işliyor:

(((Önceden sezme + Kararlılık + Pas)/3)+Yaratıcılık+((İlk Temas+Teknik+Çeviklik)/3))/3

Yani pas da dikkate alınıyor.

juanov
11.Temmuz.2007, 01:14
pardon ben sanırım yukarıdaki pasa bakmışım aşağıdaki pas dikkate alınıyormuş

GeNç KaRTaL
11.Temmuz.2007, 01:23
Göktuğ yaptığın çalışma gerçekten harika.Şu an için deneme yapacağım bir ortam yok ama eve gittiğimde mutlaka kullanacağım bunu.Ellerine sağlık.

Djibril
11.Temmuz.2007, 01:23
Cok yararli bir calisma olmus gercekten. Sana yaraticilik olarak 20 veriyorum :)

ThersoN
11.Temmuz.2007, 02:06
şimdi indiriyorum 3.sezona yeni başlıcam, bunu deniycem, şimdiden teşekkürler :)

Sirius James
11.Temmuz.2007, 15:57
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum kullandıktan sonra.

@efenberg, excel 2003 için kaydetmeye çalıştığımda uyarı veriyor. Bazı sorunlar olacak diye, 7 içiçe yerleştirme komutundan fazla olursa hata verecek diyor sanırım. Ben ise sekiz içiçe yerleştirme komutu kullandım, 2003 için de birtakım düzeltmeler yapabilirsem yayınlayabilirim. Ama hatalı olarak buraya koymak istemediğim için ilgilenen ve 2003 için yapacacağım versiyonu denemek isteyenler bana özel mesajdan ulaşsınlar. Bu sayede onlar hata olup olmadığını kontrol edebilirler.

vetkopat_15
11.Temmuz.2007, 21:10
slm arkadaslar. eline sağlık kardeş güzel bi ugras olmus dun aksam ındırdım. bu çalısmaya gore kadro ve komutları olusturdum. bakalım surec nasıl işleyecek.

Sirius James
11.Temmuz.2007, 21:26
Sonuçları merakla bekliyorum, ilgin için teşekkürler.

juanov
12.Temmuz.2007, 01:51
bununla yaptığım taktiği denedim en başlarda çok iyi giderken gene taktiğin çözülmesi nedeniyle 3. olabildim(Ankaragücüyle) ama türkiyenin en zengin klübüyüm (yıl 2013) belki de tatile gittiğim için şampiyon olamıyorum ama yine de güzel bir çalışma

gencerker
12.Temmuz.2007, 01:54
Ya baştan sona okudum kusura bakmayın ama gerçekten olayı çözemedim
Arkadaşımız çokta güzel anlatımlı resimli itinalı yapmış fakat yine de tam olarak ne işe yaradığını anlayamadım.
Şimdi mesela ben Beşiktaş'ı aldım. Bu indireceğim dosya ile takımımdaki en iyi oyuncuları mı belirliyor? Ya da iki oyuncudan hangisinin daha iyi olduğunu mu belirliyor? Biraz karışık geldi belki excel'den dolayıdır. Yardımcı olursanız sevinirim lütfen
Saygılarımla

Sirius James
12.Temmuz.2007, 02:23
bununla yaptığım taktiği denedim en başlarda çok iyi giderken gene taktiğin çözülmesi nedeniyle 3. olabildim(Ankaragücüyle) ama türkiyenin en zengin klübüyüm (yıl 2013) belki de tatile gittiğim için şampiyon olamıyorum ama yine de güzel bir çalışma

Olumlu veya olumsuz farketmez, yorumun için teşekkür ederim. Denediğin için de memnun oldum.

Ya baştan sona okudum kusura bakmayın ama gerçekten olayı çözemedim
Arkadaşımız çokta güzel anlatımlı resimli itinalı yapmış fakat yine de tam olarak ne işe yaradığını anlayamadım.
Şimdi mesela ben Beşiktaş'ı aldım. Bu indireceğim dosya ile takımımdaki en iyi oyuncuları mı belirliyor? Ya da iki oyuncudan hangisinin daha iyi olduğunu mu belirliyor? Biraz karışık geldi belki excel'den dolayıdır. Yardımcı olursanız sevinirim lütfen
Saygılarımla

Doğru anlamışsın. Oyuncuların özelliklerini yazıyorsun ve takımdaki en iyi oyuncuları belirliyor, istersen birkaç oyuncu yazarak da karşılaştırma yapabiliyorsun.

howarda3
12.Temmuz.2007, 02:51
ben denedim hesaplamaları kolaylaştıran süper bir çalışma olmuş eline sağlık bu yöntemle oyuncu komutlarıda yapabilsek mükemmel olur.

Sirius James
12.Temmuz.2007, 02:55
Ben de onu düşünüyorum aslında ama oyuncu komutlarını oluşturabilmek için pek bir fikir gelmedi. Bu yüzden forumdakilerin de yardımına ihtiyacım var.

juanov
12.Temmuz.2007, 03:32
oyuncu komutları için de formüle ihtiyacın var sanırım onun için de anlayan birinin olaya el atması lazım

vetkopat_15
13.Temmuz.2007, 06:29
bu çalışma kadroyu doğru şekilde yapılandırmak ve yerinde transferler yapmak için super bişi. takım komutları ise bence değişken yani kadro ne olursa olsun her maça göre veya oyun içindeki gidişata göre ayarlanmalı tabi bu benim görüşüm ne kadar doğru bilemem. kardeş tekrardan teşekkur ederim böyle bir programı bizlere sundugun için.

RsTxLqq
13.Temmuz.2007, 07:32
Öncelikle aparat için çok teşekkür ediyorum forumda gencerker adlı arkadaşımızın yayınladığı 4-1-3-2 taktiğinin takım komutlarını oynadığım Valencia ya göre değiştirdim ligde barcelona ile aynı puandayım yenilgim yok ama berabere kaldığım maçlarda hep üstünüm.Üstelik Sıfır transfer oynuyorum.
Bunlarda oynadığım maçlardan görüntüler.
http://img142.imageshack.us/img142/9199/valencia3cu4.png
http://img90.imageshack.us/img90/3673/valencia1ct0.png
http://img440.imageshack.us/img440/9436/valencia2do3.png

http://img501.imageshack.us/img501/5503/valencia5qp4.jpg
http://img120.imageshack.us/img120/944/valencia4rq9.jpg

PYRAMIDE
13.Temmuz.2007, 17:51
cok güzel bir calısma emegine saglık

Redrum
13.Temmuz.2007, 18:07
Gerçekten güzel bir çalışma yanlız değiştirme şansını bize versen iyi olurdu. Zira ben inanıyorum ki,
Dc için zıplama kafa'dan çok daha önemli,
Kanat için 1.derece özellik hız-hızlanma, ikinci derece orta-top sürme olmalı.teknik ve pas o kadar da önemli değil.
Bekler için dayanıklılığın hesaba bile katılmaması hiç adil değil.
Kanatta pas 5 puan olurken, ofansif orta sahada 4 puan oluyor, üstelik teknik bile pastan daha yüksek puanlı.
Bunlar kendi düşüncelerim. Saygılar sevgiler.

Defuser
13.Temmuz.2007, 20:19
Harika bir çalışma gibi görünüyor lakin elimde ne of2003 var ne de 2007. birini bulup deneyeceğim.

Sirius James
14.Temmuz.2007, 16:27
oyuncu komutları için de formüle ihtiyacın var sanırım onun için de anlayan birinin olaya el atması lazım

trksprtlboy tatilden döndüğünde onunla konuşacağız sanırım bu konuyu.

bu çalışma kadroyu doğru şekilde yapılandırmak ve yerinde transferler yapmak için super bişi. takım komutları ise bence değişken yani kadro ne olursa olsun her maça göre veya oyun içindeki gidişata göre ayarlanmalı tabi bu benim görüşüm ne kadar doğru bilemem. kardeş tekrardan teşekkur ederim böyle bir programı bizlere sundugun için.

Ben teşekkür ederim yorumun için.

Öncelikle aparat için çok teşekkür ediyorum forumda gencerker adlı arkadaşımızın yayınladığı 4-1-3-2 taktiğinin takım komutlarını oynadığım Valencia ya göre değiştirdim ligde barcelona ile aynı puandayım yenilgim yok ama berabere kaldığım maçlarda hep üstünüm.Üstelik Sıfır transfer oynuyorum.

Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. En ya***ı yorum yapanlardan biri de sen oldun. Screenshotlar için ayrıca teşekkür ederim.

Gerçekten güzel bir çalışma yanlız değiştirme şansını bize versen iyi olurdu. Zira ben inanıyorum ki,
Dc için zıplama kafa'dan çok daha önemli,
Kanat için 1.derece özellik hız-hızlanma, ikinci derece orta-top sürme olmalı.teknik ve pas o kadar da önemli değil.
Bekler için dayanıklılığın hesaba bile katılmaması hiç adil değil.
Kanatta pas 5 puan olurken, ofansif orta sahada 4 puan oluyor, üstelik teknik bile pastan daha yüksek puanlı.
Bunlar kendi düşüncelerim. Saygılar sevgiler.

Keşke bütün kullanıcılar senin gibi öneride bulunsa. Dediklerini dikkate alacağım. Zira kanatlarda hız-hızlanmanın orta-top sürmeden daha önemli olduğunun farkındayım. Ofansif orta sahada pasın 4 puan olduğunun ise gerçekten farkında değildim. 5 olması gerektiğini biliyorum :)

Bekler için dayanıklılık gerçekten o kadar önemli mi?

Bütün herkesin yorum yapmasıydı benim isteğim, yorum yapan tek kişi sen çıktın.

Harika bir çalışma gibi görünüyor lakin elimde ne of2003 var ne de 2007. birini bulup deneyeceğim.

2007 olursa daha iyi olur.

Revolution
14.Temmuz.2007, 19:58
Müthiş bir çalışma indiriyorum..Ellerine sağlık.

Sirius Black
18.Temmuz.2007, 15:57
Süper bişi teşekkürler..

MaliKaya
18.Temmuz.2007, 21:11
Suan icin dosyayi indirip deneyebilecegim bir ortamda olmadigimdan deneyemiyorum ama aksama evde mutlaka deneyecem, saten takim kotu gidiyor bu aralar yeni bir arayisicersindeydim. Umarim bana katkisi olur...

Bu buyuk ozverili calismalarinizin devamini diliyorum ve basarilar diliyorum...

Tesekkurler...

gencerker
19.Temmuz.2007, 09:23
Bunlarda oynadığım maçlardan görüntüler.

yanlış anlamayın taktiğimi övmek gibi olmasın ama 4 resimde de o takımlara karşı müthiş üstünlük sağlamışsın

3842
19.Temmuz.2007, 19:13
Doğru oyuncuyu bulmak için müthiş bir çalışma , ellerinize sağlık ...

bangbus34
29.Temmuz.2007, 20:12
arkadaşım çalışmanı indirdim ve denedim benim çok işime yaradı takım komutları cuk die oturdu fm editörle uyumluluğu sağlansa dünya üzerinde bir numara bi aparat olur telif hakkınıda al bence :) tekrar teşekkürler

thebayezid
30.Temmuz.2007, 02:05
deisik ama pek bise anlamadım YAU COK KARISIK

vincenzo1903
31.Temmuz.2007, 21:06
bu yama nasıl çalışır
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu yama nasıl çalışır

Jax
02.Ağustos.2007, 22:15
Akıllıca bi fikir biraz daha gelistirilirse çok işe yarar emegine eline saglık dostum. :icon_cool:

leonXxX
02.Ağustos.2007, 23:06
güzel olmuş ama şöyle bir sorun var stoperi o özelliklerle belirledik ama fiziksel özellik faktörü ne olacak 1 79 cm lik defansta ne kadar iyi olsada 188lik orta yollu defansı tercih etmek daha iyidir.
boy kullandığı ayak gibi faktörleri yok sayan bir sistem.diyebilirsin onlarıda sistem belirlerse sen hocalık görevini nasıl yapacaksın haklısın da ama yapılan işide kusursuza yaklaştırmak idealistlerin işidir.küçük hedeflerin yetmediği biri olarak senin bunu halledeceğini umuyorum...

kadirkltv
04.Ağustos.2007, 21:33
aparat programı denedim harika çalışma emeğine sağlık atletic bilbaodan küme düşmek üzereydim ama bu program sayesinde küme düşmedim 15.bitirdim

baristayfur
05.Eylül.2007, 04:41
çok güzel bir çalışma ellerinize sağlık..böyle şeylere merakım çoktur bnm isterseniz yardımcı olabilirm size.yeni fikirler fln....

anka__61
05.Eylül.2007, 17:07
deneyen arkadaşlara soruyorum takım komutlarını ayrladınız ama oyuncu komutlarını nasıl ayarladınız?Cevaplarsanız sevinirim :)

Çok güzel bi çalışma olmuş. Genie scout da diziliş ve oyuncular hakkında yardım edebiliyor aslında ama takım komutları ve oyuncu komutlarını belirleyemiyor. Tebrik ediyorum deneyenler beğenmiş ama başta sorduğum gibi oyuncu komutlarını söylerseler memnun olcam :)

anka__61
06.Eylül.2007, 17:50
Arkadaşlar bu konu ilk açıldığı andan itibaren dikkatimi çekti ama sadece takım komutları olduğu için denememiştim. Ben bu fomülleri oyuncu komutlarına da uyarladım ve arkadaşınkine paralel yeni bir excel dökümanı hazırladım. bazı oyuncu komutlarını (mentalite, yaratıcılık, pas türü, alan daraltma) oyuncunun özelliklerine göre ayarlamaya çalıştım. Dökümanın içinde hem arkadaşın takım komutları sayfasındaki tablo hem de benim hazırladığım oyuncu komutları tablosu var.

resimler:

http://img144.imageshack.us/my.php?image=screenshot001gz1.jpg

http://img242.imageshack.us/my.php?image=screenshot002cy5.jpg

Yayınlamak için sirius james arkadaşımdan izin bekliyorum

Poyraz Bey
06.Eylül.2007, 21:24
Arkadaşlar yardım lütfen...Programı indirdim ama açamıyorum şifre soruyor, nedir acaba şifresi ? birde bu program son versiyonumudur acaba ?

juanov
07.Eylül.2007, 07:53
arkadaşım " Rar şifresi: www.turksportal.net (http://www.turksportal.net/)" ilk mesajda bu zaten yazılı ayrıca ilk mesajda office 2007 programı olmadan dosyayı açmanı sağlayan program da var

Atasagun
14.Eylül.2007, 04:41
Uzun süredir forumla ilgilenemediğim için , böyle önemli bir konuda Sirius James arkadaşımıza yardımcı olamadım...

Bu aparat, benim daha önce "Taktik Hazırlamak İçin Matematiksel Yöntem" isimli başlıkta paylaştığım formülleri , excel formatında kullanıma hazır hale getirmiş durumda. O başlıkta paylaşılan teorik fikirlerin böyle bir Aparat şeklinde yaratıcı bir uygulamaya dönüşmüş olması, o paylaşımın büyük ölçüde amacına ulaştığını gösterir, buna çok sevindim.

Arkadaşlar , oyuncu komutlarını da içeren bir çalışma bekliyorlar, sanırım Anka__61 isimli arkadaşımız böyle birşey eklemiş, bir incelemek lazım.
Bildiğiniz üzere kısa bir süre içinde FM2009 çıkacak,
en güzeli, yeni FM çıkınca oyuncu komutlarının nasıl hazırlanması gerektiğini ondan sonra ayrıntılı incelemek olacak.

Şimdilik , Sirius James arkadaşımıza, bu yaratıcı çalışması için tekrar teşekkür ederim.

HooijDonk07
20.Eylül.2007, 16:08
yabancı sitede bunun gibi bi program gırmusdum ama mini scout gibi oyuncu adlarını yazıosun hangi daha ii se o mevkide onu gosteryiordu gsll bisidi.. buda gusel olmus ellerine saglık kardesim ....!!!!

Sirius James
30.Eylül.2007, 05:45
Ben yatılı kaldığım için pek ilgilenmiyorum artık aparatı geliştirmekle, oyunu da geçici olarak bıraktım. 2009 çıkınca haftasonları oynamayı düşünüyorum. Anka, tabiki de yayınlayabilirsin. Zaten değiştirilmesini istemesem buraya da koymazdım. trksprtlboy, ileride uygun olduğum bir zaman, yani dikkatimi verebileceğim bir zaman(ki muhtemelen şubat tatili) bu aparatı geliştirebiliriz.

Poyraz Bey
30.Eylül.2007, 18:21
Anka61 yayınla şunuda sana da duacı olalım yahu....bak james izind verdi :)

uAsamet1905
30.Eylül.2007, 18:25
Ben yatılı kaldığım için pek ilgilenmiyorum artık aparatı geliştirmekle, oyunu da geçici olarak bıraktım. 2009 çıkınca haftasonları oynamayı düşünüyorum. Anka, tabiki de yayınlayabilirsin. Zaten değiştirilmesini istemesem buraya da koymazdım. trksprtlboy, ileride uygun olduğum bir zaman, yani dikkatimi verebileceğim bir zaman(ki muhtemelen şubat tatili) bu aparatı geliştirebiliriz.
arkadaşım sen kesin karadenizlisndir :Dnerden geldi aklına böyle bir icat eline sağlık valla güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

anka senden cevap bekliyoruz:s7:

Sirius James
01.Ekim.2007, 07:11
arkadaşım sen kesin karadenizlisndir :Dnerden geldi aklına böyle bir icat eline sağlık valla güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

anka senden cevap bekliyoruz:s7:

Tekirdağ :)

puskas
01.Ekim.2007, 20:44
arkadaşim cok güzel bir calişma olmuş.eline sağlik.

sasasami
04.Ekim.2007, 18:28
Bunu niye şifreledin excell in içinden kırılmıyoda yardım lüfen

El Barto
04.Ekim.2007, 18:36
Rar şifresi: www.turksportal.net

Budur sanırım şifre ilk mesajda yazıyor.

sasasami
04.Ekim.2007, 18:55
Şifre tamamda şşimdide sayfa koruması çıktı kaldırılmıyoda

Poyraz Bey
04.Ekim.2007, 21:58
İyi hoş güzelde çok açık var ama....Mesela hangi sistemi uygulıycaz ?? 442 mi 433mü ?? yani kafamıza göre sistem yapıp burdan çıkan takım komutlarını uygulasak oluyormu acaba ?? mesela 442 diamond oynıycam ona göre oyuncuları yerleştirip takım komutlarını yapmam yeterli olucakmı ?? Keşke diyorum oyuncu komutlarıda olsaydı...yani bi uyumsuzluk olucak gibi...

hasankirbelini
09.Ekim.2007, 06:09
bence güzel bir çalışma olmuş eline sağlık.

quarizmam
23.Ekim.2007, 22:31
arkadaşlar ne yazık ki rapidden dosya indiremiyorum...rica etsem bu programı (aparat programını) [email protected] adresine veya rapidin dışında başka bir siteye atabilirmisiniz? office 2003 sürümü varsa daha iyi olur iyi günler... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

jumanji_949
26.Ekim.2007, 11:28
herkese slm hemen denemek istiyorum. Sirius James (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=8781) süper bi çalısma emege saygı. tskrller abi gelistirmeyi de denicenmi. denemk için sabırsızlanıyom :)

quarizmam
27.Ekim.2007, 23:01
sirius james sana mesaj atıyorum ama posta kutun dolu olduğu için gitmiyor rica etsem hazırladığın programı [email protected] adresine gönderebilir msiin? rapid bize yasaklı olduğundan indiremiyorum... şimdiden teşekkürler

jumanji_949
28.Ekim.2007, 01:50
anka__61 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=75639) abi oyuncu komutalarını nasıl yaptın bizimle paylaşıcakmısın. kafama takılan kısım su arkadaslar takım komutalarını ayarlıyo ama neye göre. yani 4-4-2 mi 4-3-3 mü. bu exel de taktik dizilişi geliştirilemezmi. ben denedim takım komutalarını oyunda ilk 10nuncu dakikaya kadar durabildim ama yinedetop hep bendeydi. herşey güzeldi ama crash dumps oldu ve oyundan attı. yeni oyun acıcam denedigimde yazarım

taionurr
29.Ekim.2007, 04:38
Arkadaşım eline sağlık çok güzel olmuş.ama bana biraz karışık geldi.

hasankirbelini
01.Kasım.2007, 19:06
Taktik hazırkamak için belirlenen matematik yöntemleri adamlar içinde oluşturabilirsek güzel oluyor adamlar hadlerini bilerek oynarlar.gereksiz hareketlerle takımı zor durumda bırakmıyorlar.ben kendimde bişeyler yaptım hesaplamalarla ama anka_61 in çalışmasını bekliyorum.

unbequem
05.Kasım.2007, 15:20
güzel calısma emegine saglık yanlız bende office 2007 olmasına ragmen acamadım exel acılıo ama boş duruo dönüştürücüyü indirip deneyim dedim buseferde exeli hic acmıo hata verio bilgisi olan varmı?

janjanman
16.Kasım.2007, 23:09
bu sayıları nasıl takım komutu yapıcaz???

Ve mentalite nedir ???

Quantin
28.Kasım.2007, 09:48
Çubuğu en Sola çek ve kaç çıktıysa sayı o kadar sayarak tıkla. Toplam olarak soldan sağa 20 birim var. Ona göre hesaplanmıştır.

Bende denedim nihayaet ve gerçekten çok iyi sonuçlar elde ettim. Ellerine sağlık. Harika hazırlanmış durumda.

unbequem
30.Kasım.2007, 04:44
http://img514.imageshack.us/img514/615/adsznq1.jpg (http://imageshack.us)
http://img514.imageshack.us/img514/adsznq1.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img514/adsznq1.jpg/1/)
dosyayı açtığımda bu ekran çıkıyor karşıma bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

SarıLaciver1907
12.Ocak.2008, 03:02
2007 sürümü bende ki 2003 açmıyor arkadaşlar yardımcı olur musunuz ?

GeNç KaRTaL
12.Ocak.2008, 03:20
İlk mesajda linki verilen programı indirdiğinizde açabilirsiniz.