PDA

View Full Version : Bir Oyuncuya Neden Astronomik Rakamlar Verilir?

MaliKaya
15.Temmuz.2007, 22:05
Evet arkadaslar basliktanda anlayacaginiz gibi bir futbolcuya neden astronomik rakkamlar verilir,
Kariyer hikayelerini okurken dikkatimi cektide adamin elinde ne kadar butce varsa illa sonuna kadar kullanacak.

Bazen bir futbolcuya 50 - 60 - 98 hatta 160 Milyon dolarlar resmen havada ucusuyor,
Yani sadece birkac kiside gorsem neyse dicem ama kariyeri yazanlarin hepsi oyle, ayni sekilde onlara tavsiyede bulunan kisilerde ayni sekilde paralari havalarda sacmaktan bahsediyorlar.

Ben sahsen oyunu YTL bazinda oynarim her zaman ve bir futbolcuya verebilecegim en fazla transfer ucreti 40M YTL dir oda cok nadirdir, atiyorum en buyuk yildizlardan biri eger kendi uzerine satlik listesine konulmussa, yada buna benzer olaylarda.

Bu konu ile ilgili gorus belirtmek isteyen arkadaslarin fikrini cok merak ediyorum acikcasi.

Ben yildiz futbolcuya Para vermem Para kazanirim...

matrockmamy
15.Temmuz.2007, 22:09
katılıyorum.. her kariyerimde finansta %500 lük artış oluo sadece 1 senede...abartıosam post atmak nasip olmasın
gençler..

C h A o S
16.Temmuz.2007, 01:23
Valla eğer bi oyuncuya göz koymuşsam bütçemi sonuna kadar kullanırım.İster 50, ister 100M Ytl veririm.:) Bence kişisel bir mesele.Veren olur vermiyen olur.

juanov
16.Temmuz.2007, 02:21
ben bir oyuncuya o kadar para vermem potansiyeli yüksek oyuncular yetiştirip onlarla oynarım onları satıp para yaparım zaten kariyerde ilerlediyseniz ve kadronuz potansiyel doluysa taksitle 200 milyon dolarlık bir gelir elde edebilirsiniz söylediklerime inanmayanlar vardır ama ilerleyenler bunu görür

King_91
16.Temmuz.2007, 03:20
benim o kadar para vermeye içim el vermiyor . millet kullanıyor ben harcayamıyorum ama son arsenal kariyerimde finans 1.3milyar dolar oldu birkaç yerde duymuştum biraz daha artınca klup yatırım yapıyomuş diye ..harcayayım dedim

amasyali
16.Temmuz.2007, 03:33
Hangi takımı alırsam alıyım bir oyuncuya 10 MN den fazla para vermem . Hele de 21 yaşını geçmişse hiç vermem . Sadece wonderkid oyuncular için 20-30 luk paralar öderim onları da zaten birkaç katına satarım :)

serwan
16.Temmuz.2007, 03:33
param olursa veririm..vermeyip ne yapacam ki.tabi eğer ihtiyacım varsa ve değeceğine inanıyorsam veririm.sırf yıldız almak için yıldız alınmaz.en pahalı transferimi valencia dan 118m $ ye silva yı alarak gerçekleştirdim.yılın oyuncusu seçildi hep.değdi verdiğim paraya.onun sayesinde ne maçlar ne kupalar aldım.

Redrum
16.Temmuz.2007, 04:54
eğer o paraya satamayacaksam, hayatta vermem yüksek para.

MaliKaya
16.Temmuz.2007, 05:17
param olursa veririm..vermeyip ne yapacam ki.tabi eğer ihtiyacım varsa ve değeceğine inanıyorsam veririm.sırf yıldız almak için yıldız alınmaz.en pahalı transferimi valencia dan 118m $ ye silva yı alarak gerçekleştirdim.yılın oyuncusu seçildi hep.değdi verdiğim paraya.onun sayesinde ne maçlar ne kupalar aldım.

(:kardesim 118 m $ a takim kurardim ve 5 sene sonra her yil biri dunyanin en iyi futbolcu secilirdi...

O kadar para ayyyyy tuylerim urperdi :D

SAİT71
16.Temmuz.2007, 05:27
O bütçeyi başkan zaten sonuna kadar kullan diye ayırıyo. 500 milyon'da ayırsa hepsini kullanırım ama genç oyunculara yatırım yaparım. En çokta arjantinden genç çocukları getirip yetiştiririm. Bu seferde ben yüklü bir fiyata satarım.

Coupet
16.Temmuz.2007, 06:38
kariyerinde 15 yıl düşük bütçeli takımlarla çalışınca yüksek bütçede yüksek fiyatlar ödenebiliyor. örneğin ben chelsea'ya gittiğimde ilk işim 120 milyon dolara regen bir oyuncuyu almak oldu. oyuncu da öyle çok genç değildi 26 yaşında falandı.

Raten
16.Temmuz.2007, 08:15
valla ben genelde kesinlikle alacağım dediğim adama astronomik teklif yaparım yoksa çok dengeli harcamalar yaparım.

Gncl1905
16.Temmuz.2007, 08:18
Keşke olsada versek :) Maalesef Galatasaray finans açısından berbat olduğundan genç al yetiştir taktiğini kullanıyorum.Ama param olsa yıldız almayı tercih ederdim.Kim istemez, oyundada olsa, C.Ronaldo'nun kendi takımında oynamasını :) veya bir Kaka'nın...

LaigLeNoiR
16.Temmuz.2007, 09:07
Transfer bir hastalıktır Örnek Murat Özdemir:D:D
Örneğin man city i alan bir kişi takımı parası diye alır ve sonuna kadar da harcamak ister aldığı oyunculara sahip çıkar el üstünde tutar yani sonuç olarak para harcama hastalığının geldiği son nokta: transferlere para harcamak :)
:D:D

Ben çalıştırdığım takımlara kendi sistemime göre oyuncular alırım.

İki sistemim vardır.Ya ileride 2 forvet ve çok etkili 2 kanat oyuncusu.Bu durumda 2 kanat için tüm paramı harcayabilirim.Ya da 2 süper forvet 3 orta saha 1 de DM ile oynarım.Bu durumda da forvetler ve AMC için tüm paramı harcarım.

Kariyerler de böyle şeyleri yapmamda ki amaçta daha ilgil çekmek ve hoşluk olmasıdır :)

Ayrıca bu zaman kadar verdiğim en büyük para DAVİD VİLLA'dr.130 Trilyon vermiştim :) Almak için kafaya koymuştum.Hatta kazık yemiştim bu transferden :D

cagri10
16.Temmuz.2007, 09:49
alinmasida Mantikli Bence ÇÜnkÜ Bu Oyunu Oynarken Sonradan Bİr Yildiz Alinca Oyunda Zevklİ GeÇİyor Bende Oyunumda Yildiz Alinca Oyuna Daha Çok BaĞlanirim

matrockmamy
16.Temmuz.2007, 09:50
ya bn en fazla 16 m€'ya cesar delgadoyu almıştım. daha üstüne çıkmadım. delgado da saolsun hakkını verdi.
fb ile oynadığımdan bütçeyi en fazla 40 yapıodum ve her sene 7-8 yeni oyuncu ilk 11 de oluodu. hep youn geçer transfer dönemim:D
byk kulüplerle oynamadığımdan finans uzmanı oldum:D
boştaki oyuncuları sürekli takip ederim vs.[2mdan fazla edecekse alırım-satarım.kar ederim havadan:D]

VahdeTrabzon
16.Temmuz.2007, 12:32
aslında arkadaş doğru söylüyo bir adama vericeğin parayla kaçtane yıldız adayı alırsın satıcagın para bunun 2 katı eder ama bencede kişisel bi mesele bu adamın o takıma o yıldızı getirme isteği bitmiyosa istediği parayı verebilir

Deniz
16.Temmuz.2007, 18:02
Ben Yıldız Oyunculara Satılık Listesindeyse Para Veriririm Yoksa Kalkıpta Paramı Neden Harcayım Genellike 5 m Lik Futbolcuları Alırım Takımıma En Fazla 22 M Falan .. Bide Yıldız Alırken Beklerim Diğer Takımların Tekliflerine Bakarım Ona Göre Transfer Yaparım..

OMANA
16.Temmuz.2007, 18:02
1.3 milyar dolar bütçeden bahsedenler var...varyemez amcamısınız yahu :)

sonuçta bu para gerçek değilya sanal ....o kadar da cimri olmayın... :) :)

aldığım en pahalı oyuncu segio aguero oldu bu 2008 de ama son kuruşuna kadar helal olsun...

gencerker
16.Temmuz.2007, 20:14
Büyük kulüplerle oynamadığım için Benimde bir oyuncuya verebileceğim maximum rakam 40M'dir... ki zaten 100 veya 200m verip oyuncuyu aldıktan sonra verim alamadım diyen arkadaşlar çoğunlukta
ama unutmayalım ki sanal parayı yanımızda götüremeyeceğimiz için harcayın (:

hp-fm-gs
16.Temmuz.2007, 20:25
Sırf zenginim diye paramın tamamını saçıp savurmaktan nefret ederim. Finansımı her zaman en üstte tutarım, benim için çok önemlidir..

LaigLeNoiR
16.Temmuz.2007, 20:39
Kusura bakma ama Finansını en üst seviyede tutunca ekstra bir oyuncu hediye ediyolarmı oyunda :D

merty_fb
16.Temmuz.2007, 21:16
15-20 milyon YTL veriyorum çoğunlukla transferlere

ama sonra hiç birini satamaıyorum özellikle sevdiğim oyuncuları.. :D onlarca teklif geliyo ama hepsini reddediyorum :D

ayrıca konuyu açan arkadaşa not: en astronomik rakam 9dur :D

Deniz
16.Temmuz.2007, 21:53
15-20 milyon YTL veriyorum çoğunlukla transferlere

ama sonra hiç birini satamaıyorum özellikle sevdiğim oyuncuları.. :D onlarca teklif geliyo ama hepsini reddediyorum :D

ayrıca konuyu açan arkadaşa not: en astronomik rakam 9dur :DAynen Sevdiğim Oyuncuları Bende Satmıyorum Örnek Fiyatı 15 Teklif 25 Geldi Teklifi Yükseltiyoruım 150 Falan Yapıyorum Direk Reddedince Futbolcu Daha Çok Üzülüyor Ama 3-4 Maç Galibiyet Alınca Moral Süper :n:

n1ghtm4r333
16.Temmuz.2007, 21:56
paranı harcamassan ne olcakki eğer o oyuncuyu almak istiyorsam ve param varsa hiç tereddüt etmeden ne kadar ediyorsa veririm zaten 2. sezon tekrardan para veriyorlar sana

King_91
16.Temmuz.2007, 21:59

aldığım en pahalı oyuncu segio aguero oldu bu 2008 de ama son kuruşuna kadar helal olsun...

transfer bütcesi 1.3milyar olmadı hani şu klüp değerinin kaç oldugunu gösteren şey(adı aklıma gelmedi :D) o 1.3 milyar oldu

dj kolpa
16.Temmuz.2007, 22:05
oyun sonuçta taksitleri sen ödemiosunki:D
takım başarılıysa hersene para gelir zaten .harca bidaha gelsin...
ama küçük takımlarda 1k bile çok değerli

Deniz
16.Temmuz.2007, 22:37
oyun sonuçta taksitleri sen ödemiosunki:D
takım başarılıysa hersene para gelir zaten .harca bidaha gelsin...
ama küçük takımlarda 1k bile çok değerli
O Zaman Kariyerin Ne Anlamı Var Arkadaşım ..

dj kolpa
17.Temmuz.2007, 00:04
zewk almak için oynuyosun kariyerini..
paranı ew almak için saklicak değilsin ya..
kimi o parayla onlarca genç alır geliştirir.
kimi yıldız futbolcu alır prestijini artırır forma satışlarını arttırır tecrübesini arttırır...
herkesin kendi bileceği iş

nerazzuri
17.Temmuz.2007, 01:26
genç oyuncu alıp yetiştirmekten nefret ederim :p

Bütün transferlerim astronomiktir. Şov yapmayı severim.
Eğer yönetim bana güvenip o parayı verdiyse karışılığını vermek zorundayım. ;)

sentugo
17.Temmuz.2007, 01:38
Valla ben kesinlikle çok para vermem. En fazla 10 M veririm. O yüzden pek iyi oyuncu alamam :D Genelde küçük takımları yönetirim..

Genelde takip ederim, sözleşimesinin biteceği sene falan alabilirsem alırım adamı.

Genç yetenekler bence oyuna zevk getiriyor :D Adamı 300 k'ye alıp 15 M ye satıyorsun, çok hoşuna gidiyor :D

Eğer ilk sene şöyle 10-15 m transfer bütçesi veren bir külüpteyseniz kesinlikle 10 tane genç alırdım :D 150 M yapma şansı çok yüksek.

KaPaLı
17.Temmuz.2007, 01:58
çok pahalı transferlerde yaparım. PA'ları yüksek oyuncuları 17-18 yaşında alıp 23 yaşına kadar oynatıp sonra Astronomik ücretlerede satarım. Tabiki yetişririp satmak daha iyi ama bütün takımı gençlerden kurarsanızda eğer rakip çok dişliyse ezer geçer :)

Knightmare
18.Temmuz.2007, 02:27
Ben cimriyim wallahi...sözleşmesi biten oyunculara sülük gibi yapışırım, bonservisine vereceğim parayı maaşına veririm :D Genç oyuncular vazgeçilmezimdir kariyerlerimi takip edenler bilirler ve gerçekten yüksek potansiyelli bir genci almışsam asla bırakmaya yanaşmam. Başkan kontrolü eline alır o satar :D
en yüksek bonservis ücretinide sanırım Hatem Ben Arfa için vermiştim. oda 16 milyon ytl :D

Sir FRD
18.Temmuz.2007, 02:42
bro bende öyleyim genç alırım sürekli ama ben parayla da alırım.Sonra o gençlerle başarı gelir.Başarı gelince param da olur.Parayı görünce sapıtırım:DBoston'a toplam 200 mn pounda 4-5 tane adam almıştım ne yapim parayı harcıyorum sürekli geri geliyo:DŞimdi de 100 mn pound bütçe var duruyo öyle nası olsa gençler yetişiyo adam almaya gerek yok

igneli
18.Temmuz.2007, 02:57
Genç alırım ama taraftarları ayağa kaldırmak hoşuma gittiği için baba bi transfer yaparım :) Tabi küçük takımlarda oynuyorsam parama çok dğer veririm transferde çok tutucu olurum ama büyük kulupteysem niye harcamıyım. Adamlar vermiş bana parayı zaten napcam mezara mı götürcem :D

En çok dikkat ettiğim şey maaşlardır. Maaşlara ayrılan bütceyi geçmemeye çalışırım :)

bay e-ko
18.Temmuz.2007, 03:24
Bence hem genç hemde iyi oyuncuları beraber idare etmek en iyisi. Eğer iyi bir takımdaysanız taraftarı stada çekmek için her sene en az bir tane çok iyi oyuncu almalısınız, ki bu tip oyuncular için epey bir para gerekir. Ben şahsen bu yüzden şu anki kariyerim olan livedrpool'dan kovulacam. :icon_biggrin:

genç adamlar aldım. Tanıdığınız tüm potansiyeli yüksek poyuncuları topladım takıma ve 2.senede kiraya verdim çoğunu. Yönetim hala takımın geleceğini düşünmüyorsunuz diye üzgün. :(

cemir05
18.Temmuz.2007, 04:18
ben taraftarı coşturmayı severim. takımım yıldızlarla dolu olmalıdır. mesela daha bu gün hatem ben arfa ile buffon'u aldım(:D) ben transfer'e doymam.

genç adamları alırım yetiştiririm. satmaya kıyamam. derim bu adam daha fazla eder. bu şekilde bütün gençler elimde kalır:D:D:D

yani ben genç alırım ama 22-23 yaşına kadar alt yapıdaoynatırım ondan sonra adamdan sıkılınca kovarım kulüpten. biraz ortalığı açarım. tabii bu aradada yıldızları doldururum kulübüme.;)

MaliKaya
18.Temmuz.2007, 16:07
alinmasida Mantikli Bence ÇÜnkÜ Bu Oyunu Oynarken Sonradan Bİr Yildiz Alinca Oyunda Zevklİ GeÇİyor Bende Oyunumda Yildiz Alinca Oyuna Daha Çok BaĞlanirim
Bir yildiz oyuncuya amenna da arkadaslar ben butun butcesini hercayan arkadaslara diyorum, Misal seon basi butcen 400 Milyon $ ve sen bu parayle 4 futbolcu aliyorsun... Bana ters,
Hem gencleri yetistirmek ve ilerde iyi paraya satacagim demek daha zevkli olacaktir emin ol ;)

Bu cimrilik ile alakali birsey degil, bir futbolcuya para verirsin takimini bu futbolcu uzerine kurarsin o ayri,

Kusura bakma ama Finansını en üst seviyede tutunca ekstra bir oyuncu hediye ediyolarmı oyunda :D
Evet etmiyorlar ama Menajerlik gecmisine baktigin zaman orda aldigin futbolcu sayisi ile sattigin futbolcu sayisi vardir, ayni zamanda aldigin futbolcularin toplam maliyeti ile sattigin futbolculardan toplamda kazandigin paralar var.
Iste burasinin benim icin anlami cok buyuk...

Ben cimriyim wallahi...sözleşmesi biten oyunculara sülük gibi yapışırım, bonservisine vereceğim parayı maaşına veririm :D Genç oyuncular vazgeçilmezimdir kariyerlerimi takip edenler bilirler ve gerçekten yüksek potansiyelli bir genci almışsam asla bırakmaya yanaşmam. Başkan kontrolü eline alır o satar :D
en yüksek bonservis ücretinide sanırım Hatem Ben Arfa için vermiştim. oda 16 milyon ytl :D

Valla aynen benim gibisin tuttum seni :D

Bence hem genç hemde iyi oyuncuları beraber idare etmek en iyisi. Eğer iyi bir takımdaysanız taraftarı stada çekmek için her sene en az bir tane çok iyi oyuncu almalısınız, ki bu tip oyuncular için epey bir para gerekir. Ben şahsen bu yüzden şu anki kariyerim olan livedrpool'dan kovulacam. :icon_biggrin:

genç adamlar aldım. Tanıdığınız tüm potansiyeli yüksek poyuncuları topladım takıma ve 2.senede kiraya verdim çoğunu. Yönetim hala takımın geleceğini düşünmüyorsunuz diye üzgün. :(

Valla arkadasim eger taraftar potansiyelin yoksa ne kadar yildiz alirsan al bos...
Diger konuda yonetim banada ayni seyleri soyluyor ama simdiye kadar ki butun kariyerlerimde oyle soyluyorlardi. Simdiye kadar kovan olmadi seni kovmazlar ;)

omersal
18.Temmuz.2007, 16:48
Ben de bütçeyi sonuna kadar kullanırımk.Çünkü takımda mutlaka eksik mevkii vardır.

MaliKaya
19.Temmuz.2007, 19:02
Ben de bütçeyi sonuna kadar kullanırımk.Çünkü takımda mutlaka eksik mevkii vardır.

1) Iyıde biz takimlarda eksiklik yoktur demedik
2) Eksiklikleri yine genc yada maliyeti dusuk futbolcularla doldurabilirsin (FM de binlerce futbolcu var ve muhakkak istedigin bir futbolcu bulmakta zoruluk yasamazsin...)

aliCHaN_FM
19.Temmuz.2007, 21:27
valla parayaı çöpe atmak gibi bi niyetim yoktur. kariyerimi takip eden arkadaşlar bilir sezonu 1-2 bilemedin 3 transferle bitiririm. yani fazla para harcamam öyle 60-70-80 € bana göre değil yazıktır yav.

ultraslanerdem
19.Temmuz.2007, 23:36
zewk almak için oynuyosun kariyerini..
paranı ew almak için saklicak değilsin ya..
kimi o parayla onlarca genç alır geliştirir.
kimi yıldız futbolcu alır prestijini artırır forma satışlarını arttırır tecrübesini arttırır...
herkesin kendi bileceği iş

Süpersin dostum...

sseerrccaann
20.Temmuz.2007, 01:36
http://img93.imageshack.us/img93/3705/yokartkdd3.jpg

buyrun bi astronomik rakam:D

Oghuse
20.Temmuz.2007, 01:51
İlerleyen yıllarda astronomik rakamlar olması hiçte şaşırtıcı değil çünkü oyunda biriken bir para ve bu nedenle rakamlar otomatik olarak yükseliyor..

feanorringeril
20.Temmuz.2007, 01:59
galatasaray' la oynadığım sürece olmuyor o işler pek; finans sorunu malum. şampiyonlar ligi yarı finali oynadığım 2010 senesinde klüp topu topu 5-6 milyon euro kâr etti.. e haliyle bütçe sürünüyor.

forvet
20.Temmuz.2007, 03:32
Petr Cech'e 178 milyon verdim:)

dj kolpa
20.Temmuz.2007, 20:35

fiuuvvvv
bro o parayla bi lloris bi akinfeev bi mrcelo grohe ve dahasını alabilirdin...:icon_biggrin:

cemir05
20.Temmuz.2007, 20:43
senin aldığın adam genç. ben buffon'a yanlış hatırlamıyorsam 60-70 milyon paund para düktüm. adam 31-32 yaşlarında.
arsenal'e 3. sezonumda aldım.:D
gözüm doysun emi(::)

Sysmix
21.Temmuz.2007, 16:39
2010 Yılı Ağustos ayı Real Madrid Cristiano Ronaldoyu 89m Euroya transfer etti. Cm 01-02 den beri oynuyorum bu kadar uçuk rakam görmedim. Ve ligde suya sabuna bulaşmayan orta sırada takılan Napoli,Torino tarzı takımlar 15m - 20m euroluk transferler yapıyor senede bir defada olsa. Bunun bi açıklaması varmı bilmiyor nerden gelıyo bu değirmenın suyu?. Fiorentinanın basındayım, avrupada herhangibir kupam yok, ilk sene uefada 2. turda elendim, 2. sene finalde kaybettim,3. sene Şampıyonlar liginde çeyrek fınalde İntere elendım, bu seneki Transfer bütçem 50m euro, takım gideri 16m euro civarı ve transfer bütçesi 1.000 (yazıyla bin) euro ayırmıslar gerisi içerde ve alamıyorumda. Sırf bu yüzden 25 e anlaştıgım Ribery 13 e anlaştıgım Kameni elimden kaçtı. Zaten bu oyunu transferler zevklı hale getırıyo onuda böle gıcık bi şekilde engellemsı sinirmi dün gece alt üst etti resmen. 2009 da daha bi serbestlik olur umarım, yani hiç olmassa bütçeye daha bi detay verilse, uyarı filan çıksa sezon öncesi ne kadar ayrılıp ne kadar kullanıcagımız hakkında. Çunku butcenın acıklandıgı ılk gun 50m euro kullanılabılır durumdaydı, 1-2 gun sonra yedeklenmiş olarak gordum.

dj kolpa
21.Temmuz.2007, 19:06
2010 Yılı Ağustos ayı Real Madrid Cristiano Ronaldoyu 89m Euroya transfer etti. Cm 01-02 den beri oynuyorum bu kadar uçuk rakam görmedim. Ve ligde suya sabuna bulaşmayan orta sırada takılan Napoli,Torino tarzı takımlar 15m - 20m euroluk transferler yapıyor senede bir defada olsa. Bunun bi açıklaması varmı bilmiyor nerden gelıyo bu değirmenın suyu?. Fiorentinanın basındayım, avrupada herhangibir kupam yok, ilk sene uefada 2. turda elendim, 2. sene finalde kaybettim,3. sene Şampıyonlar liginde çeyrek fınalde İntere elendım, bu seneki Transfer bütçem 50m euro, takım gideri 16m euro civarı ve transfer bütçesi 1.000 (yazıyla bin) euro ayırmıslar gerisi içerde ve alamıyorumda. Sırf bu yüzden 25 e anlaştıgım Ribery 13 e anlaştıgım Kameni elimden kaçtı. Zaten bu oyunu transferler zevklı hale getırıyo onuda böle gıcık bi şekilde engellemsı sinirmi dün gece alt üst etti resmen. 2009 da daha bi serbestlik olur umarım, yani hiç olmassa bütçeye daha bi detay verilse, uyarı filan çıksa sezon öncesi ne kadar ayrılıp ne kadar kullanıcagımız hakkında. Çunku butcenın acıklandıgı ılk gun 50m euro kullanılabılır durumdaydı, 1-2 gun sonra yedeklenmiş olarak gordum.

abi yönetimden daha fazla transfer ücreti iste belki verir..

Sysmix
21.Temmuz.2007, 20:46
yok abi aldıgımız cvp aynı bılıyosunuz zaten; "Harcanan bütçenin geri dönüşünü göremedik" İlk başlarda 5 yada 6.lığa razı olan klübe uefa kupası finali oynat, şampıyonlar lıgının ceyrek fınalıne cıkart ligde şampıyonnlugu son 5-6 maça gırılırken kaybet ve hala geri dönüş olmadı dıyolar en uyuz oldugum noktada bu.

Flawless Victory
22.Temmuz.2007, 02:20
Oyunun temel mantığında bu var evet. Çok iyi oyuncuları alıyorsanız her sene sadece 2 transfer de yeter. Özellikle ilk senede yıldız oyuncu alıp ligde şampiyon veya istenilen konumda olup en azından kovulmamayı garantilemek lazım. Ondan sonra da artık bir şekilde gençlere yönelirsiniz. Fakat dediğim gibi oyunun mantığında yıldız transferler önemli. Yıldızlarınız çoksa maçları kolay kazanıyorsunuz bu gerçek. La Liga'da Real Madrid dışında bir takım alın ve 2 sezon oynayın Real Madrid'in kimlere ne kadar para bastığını göreceksiniz. Ben şu anda 32. haftadayım ve daha önceki oyunlarımda olduğu gibi real yine yıldızlar topluluğu oldu ve ilk yenilgisini 32. haftada benden (barcelona) aldı. Artık gerisini hesap edin. :)

sitte
22.Temmuz.2007, 03:20
Bende transfere en fazla 15 trilyon verdim o da Sankhare'yi almak için.Benim önerim FM Genie Scout programı bu programı kullanırsanız oyunda 2-3 sene ilerledikten sonra PA'sı 170-180 olan gençleri serbest transferden ya da 100-200 milyara alabiliyorsunuz ve 1-2 sezon takıma alıştırın sonra takımda geçirdiği 3.sezonda oynatmaya çalışın zaten kendiliğinden değeri 15-20 trilyona gelir.Ve Galatasaray ve başka para sıkıntısı çeken takımları bile bu yöntemle zengin yapabilirsiniz...

MaliKaya
22.Temmuz.2007, 17:30
Oyunun temel mantığında bu var evet. Çok iyi oyuncuları alıyorsanız her sene sadece 2 transfer de yeter. Özellikle ilk senede yıldız oyuncu alıp ligde şampiyon veya istenilen konumda olup en azından kovulmamayı garantilemek lazım. Ondan sonra da artık bir şekilde gençlere yönelirsiniz. Fakat dediğim gibi oyunun mantığında yıldız transferler önemli. Yıldızlarınız çoksa maçları kolay kazanıyorsunuz bu gerçek. La Liga'da Real Madrid dışında bir takım alın ve 2 sezon oynayın Real Madrid'in kimlere ne kadar para bastığını göreceksiniz. Ben şu anda 32. haftadayım ve daha önceki oyunlarımda olduğu gibi real yine yıldızlar topluluğu oldu ve ilk yenilgisini 32. haftada benden (barcelona) aldı. Artık gerisini hesap edin. :)
Evet haklısın yıldız oyuncu almak oyunun mantiginda var ve yildiz oyuncularla daha kolay mac kazanabiliyorsunuz, ama sole birseyde var 2 sezon disini sıkıp zorlu ve heyecanli maclar cikararak sezon sonlarini getirmek var ve 3. - 4. yada 5. sezondan sonra bakmissiniz ki kadronudaki ilk 18 hep aldiginiz genclerden ve bu gencler artik birer dunya yildizi ve her mac rakiplerine kan kusturuyorlar, yine 1 MN YTL'ye veya daha ucuza aldigin bir futbolcuyu cok buyuk paralarla satarken gururlaniyorsun.

Bence yildiz oyuncu almaktan daha onemli olan yildiz futbolcu yaratmaktir...

eXcitinG
22.Temmuz.2007, 17:48
ŞöyLe birşey var oyunda. Zaman geçtikçe transfer ücretLeride, yıLLık maaşLarda da artış oLuyor. Yani 2015 yıLına geLdiğinizde sıradan bir adamı aLmak için biLe 30-40 miLyon doLarı gözden çıkarmanız gerek. Sıfırdan orta öLçekLi bir takımLa oyuna başLayım, bahsi geçen yıLLara geLdiğinizde eğer o zaman içerisinde çok iyi oyuncu aLım satışLarı yapamadınız ise oyuncu transfer etmekte çok zorLanırsınız. Anca üst düzey kuLüpLerde böyLe sıkıntı yaşamazsınız. Bir yandan da mantıkLı asLında 2008 yıLında 30 a aLdığınız bir oyuncuyu 2012 yıLında da 30 a aLabiLmek biraz garip oLur. Ama bazen gerçektende abartmıyorLar değiLLer. En son şu an devam eden kariyerimde Westham 28 yaşında ki Ashton için benden 160 miLyon doLar taLep etti. Sonra üç ay sonra 85 e başka takıma sattıLar. Tabi böyLe dengesizLikLerde mevcut değiL.

GeneL oLarak düşünürsek, pahaLıya adam aLmak ya da bu kadar veririm, şu kadar veririm demek doğru oLmaz. Herkesin kendine göre zevkLeri vardır. Ama asıL oLan yeni kariyerLer yaptıkça, yeni yıLLar gördükçe hiç oynamadığınız oyuncuLarı aLıp, onLarı görmektir. Şahsen ben öyLe yapıyorum ve eğer adamı değeri 100 ise 100 biLe veririm aLmak için. Yeterki aLayım ve göreyim nasıL birşeymiş :)

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 18:02
ŞöyLe birşey var oyunda. Zaman geçtikçe transfer ücretLeride, yıLLık maaşLarda da artış oLuyor. Yani 2015 yıLına geLdiğinizde sıradan bir adamı aLmak için biLe 30-40 miLyon doLarı gözden çıkarmanız gerek. Sıfırdan orta öLçekLi bir takımLa oyuna başLayım, bahsi geçen yıLLara geLdiğinizde eğer o zaman içerisinde çok iyi oyuncu aLım satışLarı yapamadınız ise oyuncu transfer etmekte çok zorLanırsınız. Anca üst düzey kuLüpLerde böyLe sıkıntı yaşamazsınız. Bir yandan da mantıkLı asLında 2008 yıLında 30 a aLdığınız bir oyuncuyu 2012 yıLında da 30 a aLabiLmek biraz garip oLur. Ama bazen gerçektende abartmıyorLar değiLLer. En son şu an devam eden kariyerimde Westham 28 yaşında ki Ashton için benden 160 miLyon doLar taLep etti. Sonra üç ay sonra 85 e başka takıma sattıLar. Tabi böyLe dengesizLikLerde mevcut değiL.

GeneL oLarak düşünürsek, pahaLıya adam aLmak ya da bu kadar veririm, şu kadar veririm demek doğru oLmaz. Herkesin kendine göre zevkLeri vardır. Ama asıL oLan yeni kariyerLer yaptıkça, yeni yıLLar gördükçe hiç oynamadığınız oyuncuLarı aLıp, onLarı görmektir. Şahsen ben öyLe yapıyorum ve eğer adamı değeri 100 ise 100 biLe veririm aLmak için. Yeterki aLayım ve göreyim nasıL birşeymiş :)

Aynen katılıyorum Hayrettin Abi.Ama verirkende fazla uçmamak gerekiyor.Kulübümüzün sınırları içinde hareket etmeliyiz.X takımı 50.000.000£ bomba patlattı diye sende Y takımı vede kısıtlı bütçelisen merakından olsan bile gididp o mevlaları vermemelisin.

ThersoN
23.Temmuz.2007, 05:07
dehşet paralar verip sansasyon olmayı sevmiyorum, zaten o kadar büyük takım almıyorum, kariyer aşagıdan yukarı bir hareket olmalı yatay değil, mesela atıyorum, trabzon ile başlayıp, fenere geçip ordan da galatasaraya geçmek değil de, manisa ile başlayıp, trabzona ordan da, dışarı gitmeği seviyorum. Onun için uzun süre boyunca ufak takımlarda çalışıyorum, onun için bi süre sonra astronomik rakamlar verip takımıma david villayı aldım diyemiyorum, çünkü o tür sansasyon oyuncular baya yaşlanmış oluyor, regenlere öle paralar verince de zevkli olmuyor..
Bunun yerine ufak takım alıp, potansiyelli oyuncuları pahalıya büyük takımları kıvrandıra kıvrandıra vermeyi daha çok seviyorum

bozoo1903
23.Temmuz.2007, 06:01
buyrun ;

http://img501.imageshack.us/img501/3889/trnsfvj1.jpg (http://imageshack.us)
http://img501.imageshack.us/img501/3889/trnsfvj1.b688de0925.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=501&i=trnsfvj1.jpg)

Nedvedmania
23.Temmuz.2007, 06:11
Ben her transfer döneminde sonuna kadar harcarım nasıl olsa seneye yeni para geliyor :D

Bazende şöyle oluyor.

Mesela atıyorum transfer bütcem 15 $ . Oyuncu aldım sattım 20 $ oldu fakat yeni sezonda bu para kalmıyor 10 15 $ veriyorlar.

dj kolpa
23.Temmuz.2007, 06:17
oyunun kullanıcıya karşı garezi olmasa belki bukadar para ödenmez bence:D
adamın değeri 1 se 10 istiyo
aynı adamı satsam 2 ye anca gider tuhaf işler..

Flawless Victory
26.Temmuz.2007, 04:04
Transfer döneminin başlamasına 1 hafta kala transfer teklifi yapmaya başlayın. Çünkü bu dönemde yapılan teklifler daha çok kabul ediliyor ve futbolcular da sizin sözleşme tekliflerinize daha olumlu yanıt veriyor.

dj kolpa
26.Temmuz.2007, 06:45
Transfer döneminin başlamasına 1 hafta kala transfer teklifi yapmaya başlayın. Çünkü bu dönemde yapılan teklifler daha çok kabul ediliyor ve futbolcular da sizin sözleşme tekliflerinize daha olumlu yanıt veriyor.

elden kaçırma ihtimalide var ama..

OuuZ
26.Temmuz.2007, 16:40
ya ıster ıste ıster ısteme para vermek gıdo o paralar asıl sacmalık sen 100 lere 160 lara adam alırken senın satcagın oyuncularda 50 nun ustundekkı fıyatlarda hemen teklıfı gerı cekıolar prblem bu yok sa sen de pahalıya pahalıya sat bole olsa cok daha guzel olur...

amasyali
26.Temmuz.2007, 17:23
Ben bi oyuncuya önce astronomik rakam öneriyom tabi param yetmese bile . Sonra kontrat fln en son adamı klübe katarken reddediyorum ve yeni teklif yapıyorum önceki tekliften daha az parayla . Yine aynı şekilde son gün reddediyorum fiyatı düşürüp yeniden teklif yapıyorum . Bazen böyle yapmak işe yarıyor bazen yaramıyor . Bi arkadaşım yapmıştı böyle Owen'ı 10 MN ye aldıydı :D Tabi her oyuncuya da sökmüyor bu taktik ama denemekte fayda var . Ben böyle yaparak M. Richard'ı 25 MN ye kapadıydım yoksa 50 'den aşağıya satmıyorlardı ...

Gangstaa
27.Temmuz.2007, 01:24
Oyuncunun hayranısındır çok seviyosundur paraya acımazsın.Mesela ben David Villayı alabilmek için 90milyon euro yu gozden cıkardım :D

kral_67
27.Temmuz.2007, 05:28
bazen bir mevkii için çok ihtiyaç oluyor transfere seçeneklerde çok azsa takıma uyacak adam sayısı kısıtlıysa pasıyorum parasını alıyorum...:)

garydelgadov
27.Temmuz.2007, 06:09
oyun bazen bunu bize mecbur ediyor.
Evertonun başındayım ve Howard'ı öLdürme noktasına geLdim iLk yıLda beni şampiyonLuktan etti.Ve yeni bir kaLeci aLmak istiyorum.HedefLeri büyük bir ekip oLdugum için iyi bir kaLeci gerekiyor.BunLarın en uygunu oLarak ochoa görünüyordu ancak kuLübü 36MN istedi bütçem yetmiyordu.dönemin bitmesine çok az kaLmıştı ve bana uygun tek oyuncu Boruc'tu.Tüm tkLifLerim reddediLmişti ve çare kaLmamıştı kuLübün tüm parasını verdim.(24.5MN)
İşte bunu hiç istemesemde yapıyorum çünkü oyun bunu bize mecbur ediyor. :)

attiilla
27.Temmuz.2007, 06:22
valla en pahalı Kakayı 60 milyon dolara almıştım Madride oda 30 yaşındaydı verdilerdi bana başkada çok pahalı transfer yapmadım.en yüksek 40 milyon dolardır oda AMC bölgesi içindir bşaka bölgeye çok pahalı trasnfer yapmam defansın ortası olursa orası içinde 50ye çıkarım.

Gangstaa
27.Temmuz.2007, 23:19
ya ıster ıste ıster ısteme para vermek gıdo o paralar asıl sacmalık sen 100 lere 160 lara adam alırken senın satcagın oyuncularda 50 nun ustundekkı fıyatlarda hemen teklıfı gerı cekıolar prblem bu yok sa sen de pahalıya pahalıya sat bole olsa cok daha guzel olur...

Almak istedigin oyuncuyu kulüp satmak istemıyorsa ve oyuncuda kulübünden memnunsa 100 lere 150 lere cıkman normal.Ama Kulüp oyuncuyu satmak istiyorsa yada oyuncu kulüpten ayrılmak istiyorsa oyuncunun fıyatının daha aşağısında bile alabiliyorsun.Mesela 2.senemde daniel alves sevilladan ayrılmak ıstıyordu menajeri bana oyuncuyu onerdi bende bi gözlemci yolladım.danielin fiyatı 27mn € du.Gözlemci 23mn € teklifin yeteceğini soyledi.23 mn €teklif yolladım 25e anlaştık oyuncuyu aldım :D Bide kendı takımımızdakı oyuncuyu satılık listesine koyunca büyük teklifler onermıyorlar.Ama oyuncunu satmak ıstemıyorsan ornegın fabregasın degeri 40mn € ken milan bana 94mn€ teklif yolladı.

xirtam
28.Temmuz.2007, 00:40
oyunda 2016 yılına gelmiştim ve artık word class tdüm. tek amacım kalmıştı chealse nin başına geçmek oda olmuştu ve bana 250 mil dolar transfer bütçesi verdiler.

bende 129 mil dolara c.ronaldoyu almıştım. çok eğlenceli oluyo böle para vermek :D

korayerten
28.Temmuz.2007, 23:44
ben oyunu sterlın bazında oynuorum ve
arsenalla ılk veya 2. sezonu bıtırdıkten sonra kesınlıkle c.ronaldoyu alıorum hatırladıqım kadarıyla ronaldo ıcın manc. utd a 127m sterlın wermıstım bu para fazla qelebılır ama ronaldo oyle ıyı oynuyor kı onun sayesınde bırcok kupayı kazanıorum we ona werdıqım paranın kat kat daha fazlasını kazanıorum...
4-2-3-1 oynuyorum ronaldoyu da 3lunun s**ına koydum mu 50 kusur macta 30 qol 40 asıst yapıo qenclere tawsıye ;)

thebayezid
29.Temmuz.2007, 23:55
bence gencken alınıp astronomik fiyata satılmalı hic bi zaman vermem ole buyuk para ama satarım
500 k ya alıp 50m pounda satmak kadar zevkli bi sey yoktur