PDA

View Full Version : FM 2009 Güncelleştirmesi

BeeTLeJuiCe
21.Temmuz.2007, 20:45
http://soccerlens.com/wp-content/uploads/2007/10/football-manager-2008-logo1.jpg
Şu Günlerde Güncelliğini yavaş yavaş yitiren Football manager oyununu daha zevkli hale getirmek için Ouzy ve Ali Apaydın Arkadaşlarımın yaptığı Veritabanı Güncellemesi v2'nin üzerine, Turkcell Süper Lig ve Avrupa Liglerindeki transferleri kapsar şekilde, www.sporx.com ve www.goal.com ve www.transfermarkt.de sitelerinden yararlanarak düzenledim. Bu Güncelleştirme de neler olduğunu kısaca anlatayım.

1. Dosya sürümü: 8.0.2
2. Yama da 15'den fazla ülke'nin liglerinin Transferleri bulunmaktadır.
3. Yama da bulunan ülkeler ve ligler; Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Meksika ve aklıma gelmeyen diğer ligler.
4. Yama da bulunan tüm ülke ve liglerin; transferleri, Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları (Arjantin, Brezilya, Meksika hariç) detaylı şekilde düzenlenmiştir.
5. Ayıca transfer sezonunda serbest kalan onlarca oyuncu, kiralık anlaşması bitenler, yeni kiralık anlaşması yapılan oyuncular ve menajer transferleri de yamaya eklenmiştir.
6. Hacettepe Spor ve Karadeniz Spor oyuna eklenmiştir.
7. Güncelleştirme'nin Son Düzenlenme Tarihi 21.07.2008'dir

Güncelleştirmeden Bir Kaç Ekran Görüntüsü

Turkcell Süper Lig Genel Görünüm
http://img301.imageshack.us/img301/3893/lighm1.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=lighm1.jpg)

Beşiktaş
http://img517.imageshack.us/img517/2603/bjkfj1.th.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=bjkfj1.jpg)
Fenerbahçe
http://img396.imageshack.us/img396/3453/fbvc2.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=fbvc2.jpg)
Galatasaray
http://img396.imageshack.us/img396/5427/gsjd6.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=gsjd6.jpg)
Kayserispor
http://img205.imageshack.us/img205/6277/kayserikc8.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=kayserikc8.jpg)
Trabzonspor
http://img291.imageshack.us/img291/8753/tsoj3.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg)

Daha önceki yamada emeği geçen Ali Apaydın arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Türkiye Liginde Önemli Bir transfer olursa Anında Yenilenecektir.

Bu Yama Turksportal Interactive Kullanıcıları için hazırlanmıştır. İzinsin hiçbiryerde kullanılamaz. Yine Turksportal sitesinde kullanılmak üzere, daha önceden emeği geçen arkadaşların isimlerini kullanmak şartıyla üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Kurulum için: C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız. Örnek olarak benim bilgisayarımda yer aldığı yer: http://img155.imageshack.us/img155/954/kaytui4.jpg

Hatırlatma: Yama 8.0.2 ile uyumludur, kayıtlı oyunlarla çalışmaz. Çeşitli antivirüs programlarının virüs taramasından geçirilmiştir ve herhangi bi sorun yoktur. Aksi durumda sorumluluk kabul edilmez.

Not 1: Eksik ve yanlış transferleri bu topic altında belirtirseniz daha iyi bi transfer update hazırlamış olurum. (zaten uygun olduğum zamanlarda tekrar düzenliyorum.)

Not 2: Bu Güncelleştirme'nin son düzenleneceği tarih 01.08.2008'dir. O tarihten sonra tekrar düzenlemeyi düşünmüyorum.

Download Linki: http://www.turksportal.net/dosya/fm/28828/bilgi/

22.07.2008 Tarihinde güncellenmiş haliyle ( Fernando Meira'lı) : http://rapidshare.com/files/131605486/FM_2009_Guencelle__351_tirmesi.rar.html

Herkese İyi oyunlar.

barahir
23.Temmuz.2007, 23:39
Dosya İçin Çok teşekkür ederiz.. Umarım Sorunsuzdur..

Gecikme için özür dileriz..

FOREVER SAMSUN
23.Temmuz.2007, 23:47
şimdi indiriyorum, ben genel samsunspor'u alıyorum eğer eksiklikler görürsem sana haber veririm 1 ağustas'a kadar ;)

PesimiSTyLa
23.Temmuz.2007, 23:53
Ben indirdim cok güzel olmuş :) Musti ve diger emegi gecenlerin klavyeleri dert görmesin (:

BeeTLeJuiCe
23.Temmuz.2007, 23:54
şimdi indiriyorum, ben genel samsunspor'u alıyorum eğer eksiklikler görürsem sana haber veririm 1 ağustas'a kadar ;)

Türkiye 1. Liginde kiralık sözleşmelerinde hatalar olabilir. Bunları Bir sonrakinda düzelteceğim. ;)

Ali Apaydın
23.Temmuz.2007, 23:59
vayy. çok sagol. gerçekten çok iyi olmuş güncelleme. meira'yı da eklemişsin. teşekkürler. beşiktaşla hemen bi kariyere başlayalım. Acaba zapotocny kiralık mı halen onu düzelttin mi?

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 00:03
vayy. çok sagol. gerçekten çok iyi olmuş güncelleme. meira'yı da eklemişsin. teşekkürler. beşiktaşla hemen bi kariyere başlayalım. Acaba zapotocny kiralık mı halen onu düzelttin mi?

Türkcell Süper Liginde'ki düne kadar yapılan herşeyin doğru olması gerekiyor.
Zapotocny'de düzeltildi.

Ali Apaydın
24.Temmuz.2007, 00:06
Birkaç tane daha bişeyler sormak istiyorum. Birincisi hacettepeyi biliyorum oftaş o da karadeniz spor hangi takım? Bir de bank asya'daki ve 2.liglerdeki takımlarda herherhangi bir düzenleme yaptın mı? bu güzel yama için tekrar teşekkürler. ;)

El Barto
24.Temmuz.2007, 00:22
Allahım sonunda. :)

Aybaşına indiririz artık yoksa... :)

Eline sağlık Mustafa.

cakal383
24.Temmuz.2007, 00:24
teşekkürler yama güzel olmuş ellerine sağlık bence güncellemeyi transfer dönemi bitince yap daha iyi olur

Nedvedmania
24.Temmuz.2007, 01:19
Ellerine sağlık bende ay başını beklemek zorundayım indirmek için :)

Ahmet_77
24.Temmuz.2007, 01:23
Eline Sağlık Mustafa Abi. Çok iyi olduğuna eminim. :)

çaçapa
24.Temmuz.2007, 02:01
hocam eline sağlık ama neden 1 ağustos son güncelleme onu anlamadım pek değiştireceğin bir şey olmasa gerek daha sonrasında.. yine de öyle karar aldıysan saygı duyarız. tekrar teşekkürler meira ile bir şampiyonlar ligi kazanıyım ilk yıl :)) camia olarak buna şimdiden hazırlanalım:P

FOREVER SAMSUN
24.Temmuz.2007, 02:11
Kardeş şimdi Samsunsporla oyun açtım hataları söyleyeyimde en son güncellemede düzeltirsin ;)

İlk olarak Samsunspor başkanı değişti yeni başkan: Fuat Köktaş (mali açıdan çok iyi)

Hakan Yazıcı Gazi Belediyesinde kiralık olarak gözüküyor o takıma geri geldi.
Furkan Baştan Diski'de kiralık gözüküyor o da Samsun'a geri döndü.
Zafer Şakar doğru olmuş bu senede kiraladık.
Ertan Aktepe'de Ünye'de kiralık gözüküyor o da geri geldi.
Hakkı Hocaoğlu Rizeye değil Adanaspor'a gitti.
Fatih Aytekin Samsun'dan ayrıldı Karabüksporla anlaştı.
Ayrı Tanju Çon'u altyapıdan çıkartıp profesyonel yaptık ama oyunda Tanju yok.

Şimdilik bunlar gerisi doğru, Samsunsporlu olduğum için yakından takip ediyorum eğer Ağustosa kadar gelen-giden olursa buraya mesaj yazarım düzeltirsin

Çok sağol... ;)

Aşk-ı Şehir
24.Temmuz.2007, 02:23
Ben çıkaracaktım ama özel sebeplerden dolayı çıkaramdım böyle yama sen yapmışsın adaşım iyi oldu.:) Ben Eskişehirspor'da ki yanlışlıkları belirteyim.:)

Ayhan Yalçın Eskişehirsporda değil Antalyaspor'da olacak.:)
Zafer Şahin serbest bırakıldı.
Mohamed Dahmane transferi henüz gerçekleşmedi o transferde prüz çıktı onun yerine Slaven Belupo'dan Stepjan Poljak ile anlaşıldı. Kesin olarak.
Carl Cort Eskişehirspor tarafından alınmadı.:)
Engin Kalender ve Emre Anuk'ta Eskişehirspor tarafından alınmadı.:)

Jushua
24.Temmuz.2007, 02:39
Eline Sağlık

çaçapa
24.Temmuz.2007, 02:47
Hocam, ben de Galatasaray ile açtım ve gördüğüm aksaklıkları iletmek istedim. Öncelikle hiçbir oyuncunun bonservisinde değişiklik olmamış oyunun ilk alındığğı gibi kalmış örnek Hakan Balta 400.000 bütün oyuncularda böyle. herhangi bir güncelleme olmamış. Sonrasında Aydın ve Ferdi kiralık gözüküyorlar böyle bir şey yok. Necati sözleşmesi bitmiş ve boşta görünüyor Necati halen Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusu. gördüğüm tek doğru şey oyuncular takımlarında gözüküyr. bu yönde bir dğeişiklik yapılmış sanırım. Keşke v2 güncellemesinin üzerinde değişiklikler yapsaydınız sanırım yapmadınız ama konu da onun üzerinde değişiklikler yaptığınızı beilrtmişsiniz. ben galatasary ile ilgili bu hataları gördüm ayrıca halen kulübün transfer harcaması 1.1 şu an meira dan sonra geriye kalan transfer bütçemiz hiçbir sponsorluk geliri olmaksızın 7.5 eurodur adnan polat transferler öncesi açıklamıştır 10 milyon euro ile bu yola çıktık diyerekten son meira transferinde 2.5 milyon euronun kulüp kasasından çıktığını düşünüyorum tam net bir bilgim yok bunu düştüğümüz takdirde 7.5 milyon bütçemiz var. bunu da oyuna ekleyebilirseniz yapılan güncellemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. ayrıca oyuncu bilgileri takım güncelleştirmeleri hakkında size yeterli arguman toplayabileceğimi düşünüyorum etknik kısmı siz yaparsanız daha sağlıklı bir güncelleme olur. böyle bir şey düşünürseniz bende yardım etmek isterim. sizde isterseniz ö.m. yoluyla irtibata geçebiliriz.

Psiko33
24.Temmuz.2007, 03:02
evet bazı yerler eksik kalmış halan aynı gözüküyo
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama emeğinizin hakkını vermek lazım

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 03:56
Birkaç tane daha bişeyler sormak istiyorum. Birincisi hacettepeyi biliyorum oftaş o da karadeniz spor hangi takım? Bir de bank asya'daki ve 2.liglerdeki takımlarda herherhangi bir düzenleme yaptın mı? bu güzel yama için tekrar teşekkürler. ;)

Trabzonspor yanılmıyorsam alt liglerden bir takımı satın aldı yada onun gibi birşey, Değirmenderespor olması gerekiyor. Onun adı Karadenizspor olarak değiştirildi. Bank Asya be 2. Lig için daha detaylı çalışmaları Bir sonrakinda elimden geldiğince eksiksiz yapmaya çalışacağım. ;)

hocam eline sağlık ama neden 1 ağustos son güncelleme onu anlamadım pek değiştireceğin bir şey olmasa gerek daha sonrasında.. yine de öyle karar aldıysan saygı duyarız. tekrar teşekkürler meira ile bir şampiyonlar ligi kazanıyım ilk yıl :)) camia olarak buna şimdiden hazırlanalım:P

1 Ağustostan sonra en az 1 ay ortada olmayacağım o yüzden son güncelleme tarihi 1 ağustos. O tarihten sonra isteyenler bu güncelleştirmeden yararlanarak isteyen kendisi yeni baştan birşey yaparak paylaşabilirler. ;)

Kardeş şimdi Samsunsporla oyun açtım hataları söyleyeyimde en son güncellemede düzeltirsin ;)

İlk olarak Samsunspor başkanı değişti yeni başkan: Fuat Köktaş (mali açıdan çok iyi)

Hakan Yazıcı Gazi Belediyesinde kiralık olarak gözüküyor o takıma geri geldi.
Furkan Baştan Diski'de kiralık gözüküyor o da Samsun'a geri döndü.
Zafer Şakar doğru olmuş bu senede kiraladık.
Ertan Aktepe'de Ünye'de kiralık gözüküyor o da geri geldi.
Hakkı Hocaoğlu Rizeye değil Adanaspor'a gitti.
Fatih Aytekin Samsun'dan ayrıldı Karabüksporla anlaştı.
Ayrı Tanju Çon'u altyapıdan çıkartıp profesyonel yaptık ama oyunda Tanju yok.

Şimdilik bunlar gerisi doğru, Samsunsporlu olduğum için yakından takip ediyorum eğer Ağustosa kadar gelen-giden olursa buraya mesaj yazarım düzeltirsin

Çok sağol... ;)

Sen yazdıktan sonrada belirtmiştim. Bank Asya 1. Ligi'nin Kiralık sözleşmerine bakmak aklıma gelmemişti :) Bir sonrakinde onlarında üzerine düşeceğim. ;)

Ben çıkaracaktım ama özel sebeplerden dolayı çıkaramdım böyle yama sen yapmışsın adaşım iyi oldu.:) Ben Eskişehirspor'da ki yanlışlıkları belirteyim.:)

Ayhan Yalçın Eskişehirsporda değil Antalyaspor'da olacak.:)
Zafer Şahin serbest bırakıldı.
Mohamed Dahmane transferi henüz gerçekleşmedi o transferde prüz çıktı onun yerine Slaven Belupo'dan Stepjan Poljak ile anlaşıldı. Kesin olarak.
Carl Cort Eskişehirspor tarafından alınmadı.:)
Engin Kalender ve Emre Anuk'ta Eskişehirspor tarafından alınmadı.:)

Hadi yaa :S
Sporx.com ve transfermarkt.de de ben düzenlerken transfer edilmiş olarak gözüküyordu. Neyse bir sonrakinde düzeltirim artık :)

Hocam, ben de Galatasaray ile açtım ve gördüğüm aksaklıkları iletmek istedim. Öncelikle hiçbir oyuncunun bonservisinde değişiklik olmamış oyunun ilk alındığğı gibi kalmış örnek Hakan Balta 400.000 bütün oyuncularda böyle. herhangi bir güncelleme olmamış.

Bonservis bedelleri belirtilenleri aslında girmiştim ama oyun malesef o şekilde yansıtmamış.

Sonrasında Aydın ve Ferdi kiralık gözüküyorlar böyle bir şey yok.

Aydın ve Ferdi Kiralık olarak gözükmüyor. Yanlışın olmalı. Yukarda Ekran görüntüsüde koydum orta teyid edebilirsin. ;)

Necati sözleşmesi bitmiş ve boşta görünüyor Necati halen Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusu.

Sitelerde gördüğümü aktarmaya çalıştım. Necati'nin öyle yer alıyor olması lazım. yada orada bir yanlışlık yapmış olabilirim. Bir sonrakinde dikkate alırım. ;)

gördüğüm tek doğru şey oyuncular takımlarında gözüküyr. bu yönde bir dğeişiklik yapılmış sanırım.

Evet sadece transferleri yansıtım. Ben bildiğim anladığım şeyleri değiştirdim. Oyuncu özelliklerinide güncellemen konusunda öneriler aldım ama onlar benim anladığım işler değil. Geçen sene olduğu gibi araştırmacı arkadaşlardan biri belki oyuncu özelliklerini yenilemek adına bir güncelleme yapabilir.

Keşke v2 güncellemesinin üzerinde değişiklikler yapsaydınız sanırım yapmadınız ama konu da onun üzerinde değişiklikler yaptığınızı beilrtmişsiniz.

Ouzy arkadaşımın en son v2 olarak çıkardığından düzenlemeye devam ettim.

ben galatasary ile ilgili bu hataları gördüm ayrıca halen kulübün transfer harcaması 1.1 şu an meira dan sonra geriye kalan transfer bütçemiz hiçbir sponsorluk geliri olmaksızın 7.5 eurodur adnan polat transferler öncesi açıklamıştır 10 milyon euro ile bu yola çıktık diyerekten son meira transferinde 2.5 milyon euronun kulüp kasasından çıktığını düşünüyorum tam net bir bilgim yok bunu düştüğümüz takdirde 7.5 milyon bütçemiz var. bunu da oyuna ekleyebilirseniz yapılan güncellemenin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Dediğim gibi anladığım işi yapmaya çalıştım. Takımların daha finans, özellik konusuna girersek doğru şekilde yansıtamayabilirim(z). Bu yüzden sadece transferleri düzenlemeyi gerekli gördüm.

ayrıca oyuncu bilgileri takım güncelleştirmeleri hakkında size yeterli arguman toplayabileceğimi düşünüyorum etknik kısmı siz yaparsanız daha sağlıklı bir güncelleme olur. böyle bir şey düşünürseniz bende yardım etmek isterim. sizde isterseniz ö.m. yoluyla irtibata geçebiliriz.

Şu an için böyle birşey düşünmüyorum. Belki araştırmacı arkadaşlardan biriyle irtibata geçerek sende böyle bir güncelleştirme yapabilirsin. Söylediğin hata, eksik ve diğer şeyler için teşekkür edeirm.

evet bazı yerler eksik kalmış halan aynı gözüküyo
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama emeğinizin hakkını vermek lazım

Hata ve Eksik olan yerleri belirtirsen bir sonraki çalışma daha başarılı olur.

FOREVER SAMSUN
24.Temmuz.2007, 04:20
Samsunspor, K.Erciyesspor'dan Burhan Coşkun ile anlaştı ilk idmanına çıktı yeni yamaya bunuda eklersin transfer haberleri geldikçe bilgilendircem seni buradan ;)

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 04:29
1. Lig için çok iyi olur. Ama hepsini tek tek değilde biriktikçe toplucu bir mesajda yollarsan daha iyi olur. 1 Ağustos'ta çıkacak bir sonraki nasılsa. :)

FOREVER SAMSUN
24.Temmuz.2007, 04:39
1. Lig için çok iyi olur. Ama hepsini tek tek değilde biriktikçe toplucu bir mesajda yollarsan daha iyi olur. 1 Ağustos'ta çıkacak bir sonraki nasılsa. :)

tamam o zaman ben hem oyundaki eksiklikleri hemde yeni alacağımız futbolcuları wordpad'e 30 temmuza kadar yazayım en sonunda buraya mesaj olarak topluca atarım ;)

edrick01
24.Temmuz.2007, 05:09
nası kurcaz bunu yaw ben daha önce kurdugumda oyunu bi daaa açamadım
bi yardımcı olursanız sevinirm elinize saglık

hopdediks
24.Temmuz.2007, 05:50
Ben de kurulum konusunda bilgi almak istiyorum indirdim ama kurulumu nasıl ya***az bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

El Barto
24.Temmuz.2007, 05:59
nası kurcaz bunu yaw ben daha önce kurdugumda oyunu bi daaa açamadım
bi yardımcı olursanız sevinirm elinize saglık

Ben de kurulum konusunda bilgi almak istiyorum indirdim ama kurulumu nasıl ya***az bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kurulum için:
C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db
Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız.

Örnek olarak benim bilgisayarımda yer aldığı yer:
http://img155.imageshack.us/img155/954/kaytui4.jpg

İşte böyle gençler. Sonrada oyunu açtıktan sonra yeni oyuna başlarken database seçilen alanda bu database'yi seçmelisiniz.

blue_Boy
24.Temmuz.2007, 06:04
http://img225.imageshack.us/img225/2751/gizapp3.png
hangi oyuncu veya takıma tıklarsam orada numara çıkıyor futbolcuda takım ismi takımda da lig ismi ve kaçıncı olduğu yazması gerekmiyomu ben öyle biliyorum...

Bursaspor
24.Temmuz.2007, 06:16
Öncelikle gerçekten güzel bir güncelleştirme olmuş. El birliğiyle daha iyisini yapabiliriz. Eğer bu tip bir çalışma imkanımız olacaksa Avrupa'nın diğer liglerini de düzenleyelim derim.

Bu arada Değirmederespor'un adı artık Trabzon Karadenizspor olmuştur. Yani o takım Değirmenderespor'dur.

Blu Boy'un sorununa gelince; Options > Preferences > Display & Sound bölümüne gelip Show Unique ID's tikini kaldırmanız gerekmektedir.

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 08:11
Öncelikle gerçekten güzel bir güncelleştirme olmuş. El birliğiyle daha iyisini yapabiliriz. Eğer bu tip bir çalışma imkanımız olacaksa Avrupa'nın diğer liglerini de düzenleyelim derim.

Bu arada Değirmederespor'un adı artık Trabzon Karadenizspor olmuştur. Yani o takım Değirmenderespor'dur.

Blu Boy'un sorununa gelince; Options > Preferences > Display & Sound bölümüne gelip Show Unique ID's tikini kaldırmanız gerekmektedir.

Evet arkadaşta söylemiş bende tekrar baktım Değirmenderespor'u Karadenizspor olarak değiştirmişim. Yani doğru yapmışım. Zaten Trabzon'un pilot kulüp olarakda gözükmekte.

Oğuz'du galiba isim. Sadece Türkiye değil. Diğer liglerede aynı önemi vererek çalıştım. Düne kadar yapılan transferlere göre bir Almanya'da bir Hollanda'da da internette yer alan bilgilere göre eksiksiz girdim.

Haftasonu tekrar bir kontrol yapacağım zaten. Ağustos'a kadar yavaş yavaş ilerlerim. :)

wolfson
24.Temmuz.2007, 17:23
Arkadaşım bi şey sormak istiyorum.PEki bu oyuncuların finansında bi değişiklik oldu mu?MEsela başka bi güncelleştirmede Kewel 125.000 Mn Dolar alıyodu.Tüm takım zarara gidiyodu.Böyle bi değişiklik yapıldı mı?

Revolution
24.Temmuz.2007, 17:34
Teşekkürler emeğiniz için ama bence transfer sezonu bitince çıkarsaydınız..Şimdi sürekli güncellemek gerekecek.

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 19:50
Arkadaşım bi şey sormak istiyorum.PEki bu oyuncuların finansında bi değişiklik oldu mu?MEsela başka bi güncelleştirmede Kewel 125.000 Mn Dolar alıyodu.Tüm takım zarara gidiyodu.Böyle bi değişiklik yapıldı mı?

Bir dahakine dikkate alacağım. Kewell'ın o kadar yüksek ücret aldığını bilmiyordum.
Şimdi bende baktım 94bin € alıyormuş.

Teşekkürler emeğiniz için ama bence transfer sezonu bitince çıkarsaydınız..Şimdi sürekli güncellemek gerekecek.

Transfer sezonu bitince FM 2009 çıkacak zaten. :)

imagine
24.Temmuz.2007, 21:38
bende bulabildigim eksikleri not almıstım oynarken yine buldugum zamanlarda tekrar tekrar yazarim

gs baskani - adnan polat olacak ozhan canaydin degil
bonaventure kalou bosta degil herenveen e gitti
aimar zaragoza da degil benficaya transfer oldu
necati bosta degil 2010 yilina kadar sozlesmesi var

ilkistan
25.Temmuz.2007, 01:00
Çok güzel paylaşım teşekkürler

sakary Ali
25.Temmuz.2007, 05:20
emeğine sağlık teşekkür ederim

ner_on
25.Temmuz.2007, 07:49
es es in transferlerini de www.eskisehirspor.com adresinden yazarmısın son yamadan beri 3 transfer var da teşekkür ederim süpersin

A.L.İ
25.Temmuz.2007, 19:19
Öncelikle teşekkürler,emeğinize sağlık.Henüz yeni indiriyorum oyunda görmedim ama yine de Ben de Eskişehirspor hakkında yardımcı olmak isterim.Eskişehirspor'da şu ana kadar ki transfer değişimleri;

Alınan Oyuncular;
Vanja İvesa (Slaven Belupo)
Safet Nadarevic(Zagreb)
Luka Vucko(Rijeka)
Anderson(Rizespor)
Stjepan Poljak(Slaven Belupo)
Tayfun Türkmen(Ankaraspor)
Oğuz Sabankay(Galatasaray)Kiralık alındı
Ahmet Sağlam(Eyüpspor)
Murat Önür(Diyarbakırspor)
Özgür Öçal(Kasımpaşa)
Abdullah Halman(Mersin İdman Yurdu)
Bülent Ertuğrul(Denizlispor)
Bülent Kocabey(Hacettepespor)
Mohamed Dahmane transferi gerçekleşmemiştir.

Takımıla ilişkisi kesilenler;
Zafer Şahin(Kulübü yok)
Emre Toraman(Kulübü yok)
Ferhat Odabaşı(Kiralıktı Rize'ye transfer oldu)
Ulaş Ortakaya(Kulübü yok)
Gökhan Çalşıal(Boluspor'a transfer oldu)
Cenk Tekelioğlu(Bucaspor'a transfer oldu)
Sergen Yalçın(Futbolu bıraktı)
Coşkun Birdal(Kulübü Yok)
Gökhan Bozkaya(Kiralıktı Manisa'ya transfer oldu)
Ömer Közen(Kulübü yok)
Engin Öztonga(Kulübü Yok)
Berkay Onarıcı ve Orhan Altın Göztepe'ye kiralanmıştır.

Eskişehirspor hakkındaki bütün gelişmeler bunlar.Bir veya iki transfer daha yapılacak onlar da olunca buraya yazarım.Kulübün başkanı Halil Ünal.Teknik Direktör Rıza Çalımbay.Göztepe ve Bozüyük Eskişehirspor'un pilot takımları oldular.Yukarıdaki gelenlerden başka alınan oyuncu yok Carl Cot'u Antalya transfer etti Ayhan Yalçın falan da yok kısacası yalnız yukarıdaki aldıklarımız Esesli oldular

ner_on
25.Temmuz.2007, 20:31
ali açıklamalar için teşekkürler..

BeeTLeJuiCe
25.Temmuz.2007, 20:35
Şimdiye kadar belirtilen hata, eksik ve yenilikler düzeltilmiştir.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. ;)

irresolute
25.Temmuz.2007, 21:35
bende antalyasporla ilgili durumlari yazayim
5yeni transfer war
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&go=119079
ayrica cihan haspolatli antalyada olmasi lazim konyada hala

A.L.İ
25.Temmuz.2007, 21:38
Ayrıca birşeyi unutmuşum Eskişehirspor ile ilgili İshak Topçu Erzincanspor'da kiralık gözüküyor hala.İshak Ofspor'a transfer oldu bonservisiyle birlikte.Eskişehirspor'daki tüm kesin gelişmeleri aktararak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım

ForeverGs
25.Temmuz.2007, 22:55
arkadaşım gerçekten güzel bir çalışma olmuş.Bu transfer güncelleştirmeleri ne kadar zordur bilirim ben de ugraşırdım Fm2007 de bol bol.Gerçekten güzel çalışma olmuş ellerine sağlık.

ufak tefek hataları tek tek sana iletmelerindense nasıl düzeltcegini basit bi şekilde ogretsen daha az ugraşırsın zannımca:)

Teşekkürler Çalışma İçin.. + :yildiz:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
patch herçekden güzel olmuş bildirmemizi istediğin için ben de bi kaç şey söylemek istiyorum.
milli takımlarda kaç kere milli olmus düzeltmen iyi olur ingiltereye transferde zor oluyor çünkü:)

FOREVER SAMSUN
26.Temmuz.2007, 05:31
Kardeş bak Samsunspor'a şunlarıda ekle:

Kulüp başkanı Fuat Köktaş oldu. Bide mali durumu düzeltebiliyosan biraz düzeltirmisin çünkü yönetim 5 trilyon parayla geldi bide yardımlar oldu toplam 7 trilyon nakit var yani ;)

Alınanlar:
K.Erciyes'den Burhan Coşkun'u aldık.
Konyaspor'dan Volkan Çekiç'i aldık.
Galatasaray'dan Erkan Ferin'i 1 yıllığına kiraladık.
Oftaş'dan yeni adı Hacettepe'den Çağatay Tekin'i aldık.

Gidenler:
Fatih Aytekin Karabük'e gitti.
Hakkı Hocaoğlu Rizeye gitti gözüküyor Adana'ya gitti.

Ayrıca oyunda kiralık gözüken bütün futbolcular kulübe geri döndü.

Bu dediklerimide eklersen süper olur yine transferler oldukça bildiricem sen bunları eklede ;)

ForeverGs
26.Temmuz.2007, 21:06
arkadaslar arkadasımızdan istek yapana kadar fm klasöründeki fm data editorü açın içinde sol üstte load database var ordan Fm2009 güncelleştirmeyi seçin sonra yandaki arama çubukllarından gerekli aramalarınızı ve ayarlarınızı yapın sonra yine sol üstten save database diyin fm2009 üstüne kaydetin sonra oyuna girdiginizde fm2009 güncelleştirmeli datayı seçin ve oyuna başlayın orda yaptıgınız degişiklikler olacakdır ve bir an once değişiklerinizi halletmiş olacaksınız.

A.L.İ
26.Temmuz.2007, 21:21
Gerek kalmadı sağol ForeverGs

BeeTLeJuiCe
26.Temmuz.2007, 21:29
Olsun belirtsinler. Bir sonraki daha az hatalı olur.

Bu bir nevi Beta çalışmasıydı. Herhangi bir aksaklık olmazsa, haftaya Cumartesi yada Pazar günü daha kapsamlı, daha fazla ligin transferlerini içeren bir data geliyor.

Bir sonraki data'da;
İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Türkiye, Hollanda [1. ve 2. Ligleri],
Avusturya, Portekiz, İsviçre, Yunanistan, İskoçya, Belçika, Polonya, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, Brezilya [1. Ligleri],
Eğer yetiştirebilirsem Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Danimarka, İsveç, Norveç, Sırbistan ve Romanya'nın 1. Liglerininde transferlerini eklemeyi düşünüyorum.

Şu anda bunların yarısından fazlasını tamamladım. Çalışmalar sürüyor. :)

FOREVER SAMSUN
26.Temmuz.2007, 22:31
Olsun belirtsinler. Bir sonraki daha az hatalı olur.

Bu bir nevi Beta çalışmasıydı. Herhangi bir aksaklık olmazsa, haftaya Cumartesi yada Pazar günü daha kapsamlı, daha fazla ligin transferlerini içeren bir data geliyor.

Bir sonraki data'da;
İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Türkiye, Hollanda [1. ve 2. Ligleri],
Avusturya, Portekiz, İsviçre, Yunanistan, İskoçya, Belçika, Polonya, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, Brezilya [1. Ligleri],
Eğer yetiştirebilirsem Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Danimarka, İsveç, Norveç, Sırbistan ve Romanya'nın 1. Liglerininde transferlerini eklemeyi düşünüyorum.

Şu anda bunların yarısından fazlasını tamamladım. Çalışmalar sürüyor. :)

Kardeş benim yukarda yazdıklarımı yaptın mı bi el at be ;)

BeeTLeJuiCe
26.Temmuz.2007, 22:44
Yaptım yaptım. Dediğiniz herşeyi düzelttim, ekledim. Bank Asya 1. Liginin transferlerinide tamamen yaptım. Örnek olarak istersen akşam bi save game koyarım buraya 5-6mb'lık birşey bakarsın.

FOREVER SAMSUN
26.Temmuz.2007, 22:51
Yaptım yaptım. Dediğiniz herşeyi düzelttim, ekledim. Bank Asya 1. Liginin transferlerinide tamamen yaptım. Örnek olarak istersen akşam bi save game koyarım buraya 5-6mb'lık birşey bakarsın.

işin yoksa koyarsın buraya varsa sorun yok ;) yeni transferler oldukça bildireceğim bu arada orduspor aytekin viduşlu ile anlaşmış

A.L.İ
27.Temmuz.2007, 00:58
Bugün Ümit Bozkurt Hacettepe ile Diyarbakır Etimesgut'tan Ceyhun Yelkenci ile imzaladı

ardafb
27.Temmuz.2007, 01:14
takım katsayıları için http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/trank2009.html burdan yararlanabilirsiniz

deniz.91
27.Temmuz.2007, 01:54
Kayserisporda görüğüm hataları söyleyim

Samsunspordan Armağan Kuş kadroya eklenmelimevkisi oyunda girlmemil AMR:20 AML:15 olmalı
Bayram Çetitin mevkisi MC değil DC
1860 Munichten Furkan Özcal kayserispora transfer oldu
Emrah Kaya Bucaspora kiralandı
Kemal Okyay Erciyesspora kiralanamdı satıldı

Gördüğüm hatalar bunlar başlıca:)

Emeği geçen herkse teşekkür ederim

ForeverGs
27.Temmuz.2007, 03:42
Gerek kalmadı sağol ForeverGs

sende saol :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
güncelleştirmeyi yapan arkadasım acaba transferler dışında hiç bir değişiklik yaptınmı?
oyuncuların özellkklerince veya kulublerin transfer bütcelerinde filan?

blue_Boy
27.Temmuz.2007, 06:21
kardeş herşey güzel hoş ama oyuncu degerleri ve özellikleri çok düşük değilmi semih şentürk gol kralı bitiricilik 13 güiza gol kralı bitiricilik 17 bide güizanın degeri 5 mn euromu fenerbahçe 12.5mn euro werdi bildigim kadarıyla biraz ufak değerler yapmışın gibi geldiiii yine de senin emeginnn teşekkürler

animals_wolf
27.Temmuz.2007, 06:47
nasıl bişedir anlamdım turksportaldan bu akşam hiç birdosya indiremiyorum.The Page Cannot be found diye hata veriyor

El Barto
27.Temmuz.2007, 06:48
Sunuculardan kaynaklı bir problem arkadaşlar yakında düzeltilecektir.

El Barto
27.Temmuz.2007, 06:50
http://rapidshare.com/files/131605486/FM_2009_Guencelle__351_tirmesi.rar.html

Bu linkten çekebilirsiniz.

animals_wolf
27.Temmuz.2007, 06:52

Bu linkten çekebilirsiniz.

çok teşekkürler keşke diğer yönetici arkadaşlarımızda sizin gibi hızlı olsa.

ilginiz için teşekkürler..

wolfson
27.Temmuz.2007, 17:55
Kardeş hatırlatayım da şu finanssa da el at lütfen...a

maestro_alper
27.Temmuz.2007, 18:01
Arkadaşlar Vista ile uyumlu mu bu yama ?

gokaykazdal
27.Temmuz.2007, 18:11
Eline KLOLUNA KLAVYTENE SAĞLIK YA TURSPORTAL SUNUCUSUNDAN İNDİREMİYORDUM İİKİ FORUMA BAKTIM HEM MEİRA OLANIDA BULDUM ÇOK SAOL KARDEŞİMM:icon_lol:

El Barto
27.Temmuz.2007, 18:12
Arkadaşlar Vista ile uyumlu mu bu yama ?

FM'yi 802 yamasıyla oynuyorsan işletim sistemin farketmiyor.

maestro_alper
27.Temmuz.2007, 18:16
Peki 8.0.2 yaması vista ile uyumlu diye sorsam .

El Barto
27.Temmuz.2007, 18:19
Evet yamaların işletim sistemleri ile bir sorunu yok. :) Turksportal Masaüstü yani Türkçe FM Vista ile uyumlu değil sadece.

Ayrıca bir dipnot eğer oyununuz orijinal değilse yamayı yükledikten sonra oyunu açamazsınız cd isteyecektir.

maestro_alper
27.Temmuz.2007, 18:23
Haydaa . Nasıl halledicez bu mevzuyu daha önce böyle bi durum yoktu . Valla deli edicek bu oyun beni en sonunda

El Barto
27.Temmuz.2007, 18:27
İllegal içerik ile ilgili paylaşım yapmak yasak forumlarımızda.

Ben sadece bilgilendirmek amaçlı söyledim size.

ardafb
27.Temmuz.2007, 18:46
Evet yamaların işletim sistemleri ile bir sorunu yok. :) Turksportal Masaüstü yani Türkçe FM Vista ile uyumlu değil sadece.

Ayrıca bir dipnot eğer oyununuz orijinal değilse yamayı yükledikten sonra oyunu açamazsınız cd isteyecektir.

Ne zamana düzelir vista sorunu :icon_redface:

El Barto
27.Temmuz.2007, 18:48
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=63617

Vista ile ilgili linkide koyuyorum ancak konuyu daha fazla dağıtmayalım.

Bu mesajdan sonra konu ile alakasız mesaj atmazsanız sevinirim.

BeeTLeJuiCe
27.Temmuz.2007, 19:33
sende saol :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
güncelleştirmeyi yapan arkadasım acaba transferler dışında hiç bir değişiklik yaptınmı?
oyuncuların özellkklerince veya kulublerin transfer bütcelerinde filan?

Hayır sadece Transferleri güncelledim. Oyuncu özellikleri ile oynansa beğenen çıkar beğenmeyen çıkar. Daha öncede söylediğim gibi sadece bildiğim işi yaptım.

kardeş herşey güzel hoş ama oyuncu degerleri ve özellikleri çok düşük değilmi semih şentürk gol kralı bitiricilik 13 güiza gol kralı bitiricilik 17 bide güizanın degeri 5 mn euromu fenerbahçe 12.5mn euro werdi bildigim kadarıyla biraz ufak değerler yapmışın gibi geldiiii yine de senin emeginnn teşekkürler

Bazı futbolcularda değerleri girdim, bazılarına girmeyi unuttum, yada girmedim. Girdiklerimde gözükmüyor ama.

Kardeş hatırlatayım da şu finanssa da el at lütfen...a

Finans işi editör ile hallolmayan birşey. Malesef bir çözüm yolu yok.

ForeverGs
27.Temmuz.2007, 22:48
saol cvp için..

arsenal'in butçesi 102M olunca şaşırdım biraz ondan sordum ama sonra tüm oyuncularını sattıgını hatırladım ;) Henry gibi yamadan da once ki oyuncuları filan.

BeeTLeJuiCe
27.Temmuz.2007, 23:00
işin yoksa koyarsın buraya varsa sorun yok ;)

Dün gece evde olmadığım için ekleyemedim kusura bakma. En son Perşembe yada Cuma günü birşeyler düzenlemiştim.

Sadece TR Ligine ait bir Kayıtlı Oyun koyayım.
http://rapidshare.com/files/132827671/Save_Game.rar.html

Not: Yeni Düzenleme falan değildir. Kayıtlı Oyun paylaştım. Sadece arkadaş benden özel olarak istediği için yada isteyenler eksiklikleri daha rahat belirtsin diye ekliyorum.

emirkorkmaz
27.Temmuz.2007, 23:49
ya indiremiyorum neden acaba yardım edin ??

El Barto
28.Temmuz.2007, 00:07
İlk mesajdaki rapid linkinden indirebilirsiniz.

KODEST
28.Temmuz.2007, 00:09
emeqe sayqı ellerinize sağlık hocam gerçekten tebrikler

bide biişi sorcam burdaki oyuncuları bizde ayarlıyabilirmiyiz?

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 00:12
Elbette kendinizde ayarlayabilirsiniz.
Oyunun içinde hali hazırda bulunan Editor'u kullanarak sende yapabilirsin.

kalamalka
28.Temmuz.2007, 00:36
sayfa bulunamadı diyo no rapid indirebileceğim başka yol yokmu?

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 00:38

Bu link çalışıyor arkadaşım. Burdan denedinmi?

kefenci
28.Temmuz.2007, 02:30
eyw arkdaşım eline koluna sağlık şimdi ben bütün yazıları okudum yukarda belirtilen bütün düzeltmeler yapıldı mı??

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 02:33
Belirttiğimize göre yapmışızdır. :)

Elbet gözden kaçan şeyler olacaktır ama.

kefenci
28.Temmuz.2007, 02:35
eyw gozum bi de xabi gelince onu eklersin daha nolsunn... :))))

Ali Apaydın
28.Temmuz.2007, 02:48
tüm bu son güncellemelerin yapıldığı link hangisi acaba?

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 02:51
22 Temmuz'da yapılan en son güncelleme.

Yani başlık yayınlandığında bulunan dosya hala aynı.

1 Ağustos yada o haftasonu bir sonraki güncelleme çıkacak.

dogancan10
28.Temmuz.2007, 03:04
arkadaşım 8.0.0 yaması için olmayacak mı güncelleme ?

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 03:08
Hayır.
8.0.2 ile uyumludur.

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28781/bilgi/
Gerekli dosyayı buradan indirebilirsin. Eğer site sunucundan indiremezsen google'dan yada çeşitli sitelerdende arayarak bulabilirsin.

8.0.2 yamasını yükleyebilmek için oyunuzun orjinal olması gerekmektedir.
Orjinal olmayan oyunlara nasıl yükleneceğine dair yardım etmek forum'da yasaktır. ;) :D

Tüm bilgileri bir mesajda vereyim dedim.

batu34
28.Temmuz.2007, 04:57
son transferlerden ronaldinho milandamı?

imagine
28.Temmuz.2007, 06:27
evet ronaldinho milanda,

ayrica yamayla ilgili bulabildiklerimi koyuyorum;

adu benfica da degil, monaco ya kiralandı
auxerrede ki gabriel tamas, celtic e transfer oldu

serht
28.Temmuz.2007, 07:20
cok gzellll saol

imagine
28.Temmuz.2007, 10:32
Luis Garcia hala espanyol'da tottenham'a transfer olmadi, o transfer sadece bir soylentiydi.
biraz once gol yedim luis garcia'dan :icon_mad:

A.L.İ
28.Temmuz.2007, 18:26
Serkan İşyapan Diyarbakırspor'da,Murat Ocak Rizespor'da,Barış Durmaz Giresun'da,Aytekin Viduslu Orduspor'da,Halit Matlı Tarsus'ta
Friedel Aston Villa'da,Chimbonda Sunderland'ta

kazmavs
28.Temmuz.2007, 20:59
galatasaraya bir forvet lazım ama bütce yok galatasaraylı oldugumdan bütceyi kendim ayarlamak istemiyorm taraflı olurum diye :D ne kadar yapayım bütceyi ???
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada son türkiye kupası şampiyonu kayserispor olmalı

ForeverGs
28.Temmuz.2007, 22:17
galatasaraya bir forvet lazım ama bütce yok galatasaraylı oldugumdan bütceyi kendim ayarlamak istemiyorm taraflı olurum diye :D ne kadar yapayım bütceyi ???
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada son türkiye kupası şampiyonu kayserispor olmalı

galatasarayın bu seneki transfer butçesi 10M dolardı ve yapılan transferlerden sonra 7.5m dolar kalmıs bulunmakda bu resmi açıklama bence gerçekçi olsun diye sende boyle yap. ve brandao yu al gerçekten süper

hkapan
29.Temmuz.2007, 04:18
oyun güncellemeleri için hangi programı kullanıyorsunuz? dat dosyalarını hangi programla açıyorsun?

BeeTLeJuiCe
29.Temmuz.2007, 04:23
Oyunun kendi Edtörü ile Oyuncu transferlerini güncelledim sadece.

editör kendi açıyordur heralde onları. :)

imagine
29.Temmuz.2007, 05:00
kocaeli davids i aldi onu da yapabilirsin :icon_biggrin:

ForeverGs
29.Temmuz.2007, 07:18
kocaeli davids i aldi onu da yapabilirsin :icon_biggrin:

şu bildigimiz davids ?
edgar davids?
juventus da filan oynayan?

_DEFOE_
29.Temmuz.2007, 07:42
aynen öle...

kartalpencesi
29.Temmuz.2007, 09:34
benim oyunumda hiç açılmadı.. dediğiniz gibi dosyayı db nin içine attım ama olmadı.. hatta program files ın içindeki db yede attım ama yine olmadı sorun nedir?

_DEFOE_
29.Temmuz.2007, 11:25
benim oyunumda hiç açılmadı.. dediğiniz gibi dosyayı db nin içine attım ama olmadı.. hatta program files ın içindeki db yede attım ama yine olmadı sorun nedir?

kayıtlı olan oyunda denediysen açmaz... yeni oyuna başlaman lazım...

hkapan
29.Temmuz.2007, 15:38
Oyunun kendi Edtörü ile Oyuncu transferlerini güncelledim sadece.

editör kendi açıyordur heralde onları. :)

Sağol. birde benimkinin versiyonu 8.0 sanırım onu.8.0.2 yapmadan güncellemeler açmıyor. 8.0.2 dosyasını nerden bulabilirim?

BeeTLeJuiCe
29.Temmuz.2007, 18:44
Sağol. birde benimkinin versiyonu 8.0 sanırım onu.8.0.2 yapmadan güncellemeler açmıyor. 8.0.2 dosyasını nerden bulabilirim?

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=56632
Forumdaki bu linkten ulaşabilirsin.

Birde hatırlatma yapayım 8.0.2 yüklemek için oyununuzun orjinal olması gerekmektedir.

hkapan
29.Temmuz.2007, 19:04

Birde hatırlatma yapayım 8.0.2 yüklemek için oyununuzun orjinal olması gerekmektedir.

Birde son bir sorum olacak. türkçeleştirme çalışmaları için hangi program kullanılıyor.

:tur::tur::tur::tur::tur:

BeeTLeJuiCe
29.Temmuz.2007, 19:06
http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=436

Onada bu linkten ulaşabilirsin.

hkapan
29.Temmuz.2007, 19:22
teşekkürler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

selam tekrar,

"error reading file block 1" hatası veriyor ama, neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

:tur::tur::tur::tur::tur::tur::tur::tur:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=436

Onada bu linkten ulaşabilirsin.

linkte türkçeye çevirmeyi sağlayacak bir program bulamadım ama, benim aradığım oydu.

kellepaca61
29.Temmuz.2007, 19:55
Yama için çok teşekkürler öncelikle. Daha elimde tam kadrosu bulunmamakla birlikte Trabzonspor çok i.i boşaltılmış geldi bana. Yedek oyuncu yok neredeyse. Kadroya gelenler tamamen doğru ama kalanlar ve Alt yapıdan yükselenler eksik biraz emeğin için çok teşekkür tekrar. Hacettepespora gelince :)) Ya habersiz olduğum için şaşırdım ama pekte önemli değil. Orda bi kaç dostum var sağol

Unutmuşum birde başkanımız değişti ya Sadri Şener i unutmuşsun Mali açıdanda çok başarılı biri bunuda eklersen sevinirim. Kolay gelsin iyi günler

BeeTLeJuiCe
29.Temmuz.2007, 19:59
teşekkürler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

selam tekrar,

"error reading file block 1" hatası veriyor ama, neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

:tur::tur::tur::tur::tur::tur::tur::tur:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

linkte türkçeye çevirmeyi sağlayacak bir program bulamadım ama, benim aradığım oydu.

http://www.turksportal.net/fmhaber/22681/fm2008-artik-daha-fazla-96-turkce.htm
Bu linkten gir üye adınla giriş yap ve programı indir. XP kullancısıysan FM'yi türkçe olarak kullanabilirsin.

Diğer hatanın nedenini bilmiyorum. Gerekli başlıkları kullanırsan daha kolay yardım alabilirsin.

Bbu başlıkta daha fazla amacından çıkmaz hem :)

Yama için çok teşekkürler öncelikle. Daha elimde tam kadrosu bulunmamakla birlikte Trabzonspor çok i.i boşaltılmış geldi bana. Yedek oyuncu yok neredeyse. Kadroya gelenler tamamen doğru ama kalanlar ve Alt yapıdan yükselenler eksik biraz emeğin için çok teşekkür tekrar. Hacettepespora gelince :)) Ya habersiz olduğum için şaşırdım ama pekte önemli değil. Orda bi kaç dostum var sağol

Unutmuşum birde başkanımız değişti ya Sadri Şener i unutmuşsun Mali açıdanda çok başarılı biri bunuda eklersen sevinirim. Kolay gelsin iyi günler

Trabzonspor'un yedek oyuncusumu yok :D
Bir sürü adam var yahu. Eldekileri ben beğenmiyorum diyorsan o başka :)

A.L.İ
29.Temmuz.2007, 22:19
Edgar Davids transferi kesin olarak gerçekleşmedi.
Tokatspor Atilla Brlik ile anlaştı.
Manisaspor Ömer Közen ile anlaştı.
Mersin İdman Yurdu Zafer Biryol ve Altan Aksoy'u almıştı.Oyunda yok herhalde.
Konyaspor'dan Erkan Sekman ile Gaziantepspor'dan Erdal Kılıçarslan takas edildi.
Samsunspor Gökhan Kolomoç ile anlaştı.

Diyarbakıspor futbolcusu Sinan Turan geçen seneki Eskişehirspor-Diyarbakırspor maçında dping kullandığı için 2 yıl futboldan men cezası aldı.(Çok Deli oynamıştı o maçta)
Şimdilik son gelişmeler bunlar

candeger
29.Temmuz.2007, 22:29
aimar falan benficaya gitti bildigim kadarıyla boyle önemli 2 3 transfer daha eklenmemiş ama yinede güzel yani bunla ugrasmak cok zor bnde yapmıstım kendi kendime editörden...kardesim 1 agustosta yeni yamayı kesin ya***akmsınz ben onu indirmeye düşünüorum artık eger oyleise hiç yeni bi oyun acmıcam 1 agustosa kadar...??? cvp beklıorum..

FOREVER SAMSUN
29.Temmuz.2007, 22:39
Samsunspor Orduspor'dan Gökhan Kolomoç ile 2 yıllığına anlaştı

Psiko33
29.Temmuz.2007, 23:20
ayrıca robbie keane liverpool da..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
el hadji diouf bolton da
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
sulley ali muntari inter de

animals_wolf
30.Temmuz.2007, 00:02
bazı eksikler var herhalde arkadışımız gözden kaçırmış

yama için ellerine sağlık

A.L.İ
30.Temmuz.2007, 00:11
Denizlispor Ali Bayraktar ve Ercan Yaman ile anlaştı.
Marcin Kus İ.B.B ile anlaştı.

BeeTLeJuiCe
30.Temmuz.2007, 03:12
Yeni transferleri bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Yeni transfer mesajları tek tek değilde 2-3 günde bir koyarsanız daha iyi olur kirlilik olmaz.

aimar falan benficaya gitti bildigim kadarıyla boyle önemli 2 3 transfer daha eklenmemiş ama yinede güzel yani bunla ugrasmak cok zor bnde yapmıstım kendi kendime editörden...kardesim 1 agustosta yeni yamayı kesin ya***akmsınz ben onu indirmeye düşünüorum artık eger oyleise hiç yeni bi oyun acmıcam 1 agustosa kadar...??? cvp beklıorum..

1 Ağustosta çıkmayabilir. Yaz okuluna gidiyoreum ve 1 Ağustosta sınavım var sınavn biraz zor olacağını öğrendik biraz daha fazla çalışıyorum o yüzden 3 Ağustos'a kaydırıyorum yenisinin çıkma tarihini. Oluşacak 2 Günlük gecikme için şimdiden özür dilerim

bazı eksikler var herhalde arkadışımız gözden kaçırmış

yama için ellerine sağlık

Dosya'nın çıkış tarihi 22 Temmuz ona göre değerlendirirsen pek fazla eksik yoktu. Eksikten çok hata olarak vardı :) Özellikle dün bir hata fark ettim. Portekiz Ligi'nin transferlerini ve TR Kupası Şampiyonunu ayarladıktan sonra kaydetmemişim galiba. :) Oyunda baktığımda gözükmüyordu birde Süper Kupa macını BJK ile GS oynuyordu :)

Bir sonraki için çalışmaların yarısından fazlasını tamamladım. Ufak Avrupa ligleri kaldı onlarıda yetiştirebilirsem ekleyeceğim.

Yukarda bi arkadaş Aimar falan demiş o transfer 22 temmuzdan sonra kesin olarak gerçekleşti yanılmıyorsam. O yüzden Benficada değildir.

Psiko33
30.Temmuz.2007, 04:44
arkadaşım tam olsun da 10 ağustos olsun önemli değil erken çıkması bu arada son şampiyonlar neden yazılamıyo örn. uefa kupası zenit gibi

BeeTLeJuiCe
30.Temmuz.2007, 04:47
Avrupa kupalarını ouzy'nin yaptığını düşünmüştüm meğer yapmamış :D Bir sonrakinda onuda düzelteceğim.

MaliKaya
30.Temmuz.2007, 05:22
Tesekkurler kardes, valla yeni bir kariyere baslamayi dusunuyordum ama Meira yoktu diye bir turlu baslamaya elim gitmiyordu, bu guzel calisman icin gercekten cok tesekkur ederiz..

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
30.Temmuz.2007, 06:14
ya bende yakında bir güncelleme eklemeyi düşünüyorum kupaların son şampiyonları nasıl yapılıyor ???

Psiko33
30.Temmuz.2007, 21:19
fm 2009 kesin bir çıkış tarihi var mı?çünkü türkiye ye her zaman geç veriyorlar millet 2. sezona başlıyo biz daha gelmesini bekliyoruz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Avrupa kupalarını ouzy'nin yaptığını düşünmüştüm meğer yapmamış :D Bir sonrakinda onuda düzelteceğim.

sağol daha keyifli olur

BeeTLeJuiCe
30.Temmuz.2007, 21:37
Ekimin 20si gibi çıkması bekleniyor oyunun. Zaten her sene aşağı yukarı o zamanlarda çıkıyor.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
30.Temmuz.2007, 21:57
ya bende yakında bir güncelleme eklemeyi düşünüyorum kupaların son şampiyonları nasıl yapılıyor ???
soruma cevap veren yok mu???

FOREVER SAMSUN
30.Temmuz.2007, 22:08
Konyaspor genç kalecilerinden Eray Birniçan'ı Samsunspor'a kiraladı. 1 yıllığına kiraladık.

Orduspordan'da Gökhan Kolomoç ile 2 yıllık sözleşme imzaladık.

Erkan Ferin'i geri yolladık sağlık sorunları varmış.

BeeTLeJuiCe
30.Temmuz.2007, 22:09
Organizasyonları (competition) arama kısmına gelip değişiklik yapmak istediğin organizasyonun adını yaz ve o organizasyonun geçmişine(history) bak.

Ordan en son hangi yıl varsa o ylda dereceye giren takımları takım arayarak değiştir.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
30.Temmuz.2007, 22:26
Organizasyonları (competition) arama kısmına gelip değişiklik yapmak istediğin organizasyonun adını yaz ve o organizasyonun geçmişine(history) bak.

Ordan en son hangi yıl varsa o ylda dereceye giren takımları takım arayarak değiştir.
çok teşşekürler abi

ozerse
31.Temmuz.2007, 02:05
merhabalar,

dosyayi indirdim. C:\Documents and Settings\ege\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2008\db

cache i sildim..

buna ragmen yeni oyuna basladigimda hala eski oyuncular karsima geliyor.

Bunun sebepleri neler olabilir? neyi hatali yapiyorum.

Cevaplarsaniz sevinirim

BeeTLeJuiCe
31.Temmuz.2007, 02:25
Dosyayı rar dosyasından çıkararak mı db klasörüne attınız mı?

Yeni oyun dedikten sonra Database'i FM 2009 Güncelleştirmeleri olarak seçtiniz mi acaba?
http://img528.imageshack.us/img528/6030/adszlo2.jpg

maniaerdo
31.Temmuz.2007, 02:46
Arkadaşlar 8.0.2 Güncellemesini Nerden Bulacağım.Yamayı Yapmam için Gereklide

ozerse
31.Temmuz.2007, 02:47
Dosyayı rar dosyasından çıkararak mı db klasörüne attınız mı?

Yeni oyun dedikten sonra Database'i FM 2009 Güncelleştirmeleri olarak seçtiniz mi acaba?
http://img528.imageshack.us/img528/6030/adszlo2.jpg

bende gorunen sadece Default ve 8.0.2 update gorunuyor. Rar i actim db klasorunun icine attim.

BeeTLeJuiCe
31.Temmuz.2007, 02:50
Arkadaşlar 8.0.2 Güncellemesini Nerden Bulacağım.Yamayı Yapmam için Gereklide

Sitede ve bu başlığın içinde mesajlarda mevcut. Ama yinede link vereyim.

bende gorunen sadece Default ve 8.0.2 update gorunuyor. Rar i actim db klasorunun icine attim.

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db
Şuradaki db'nin içine atmayı dene birde.

ozerse
31.Temmuz.2007, 05:18
Sitede ve bu başlığın içinde mesajlarda mevcut. Ama yinede link vereyim.

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db
Şuradaki db'nin içine atmayı dene birde.

o da olmadi malesef.

tekrar kurdum ama yine olmadi. kesin birseyi hatali yapiyorum.

1. CD den 8.0 i kurdum
2. 8.02 update yaptim
3. Guncellestirmeyi de yerine attim.

Hala olmadi.

maniaerdo
31.Temmuz.2007, 06:23
Helal Olsun Süper Bir Yama Olmuş Ellerine SAğlık

ozerse
31.Temmuz.2007, 07:11
o da olmadi malesef.

tekrar kurdum ama yine olmadi. kesin birseyi hatali yapiyorum.

1. CD den 8.0 i kurdum
2. 8.02 update yaptim
3. Guncellestirmeyi de yerine attim.

Hala olmadi.

her klasor icine kopyaladim sonunda update oldu.

Yardim icin cok tesekkurler.

LaZz_61
01.Ağustos.2007, 00:57
Trabzonspor onızlemesı calısmıyor, yenıden upload etme sansınız varmı goruntuyu acaba

BeeTLeJuiCe
01.Ağustos.2007, 01:08
Trabzon'ün önizlemesi bende gözüküyor.

http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg)

http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg

LaZz_61
01.Ağustos.2007, 01:46
Trabzon'ün önizlemesi bende gözüküyor.

http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg)

http://img291.imageshack.us/my.php?image=tsoj3.jpg

Şimdi oldu hocam, hemen eksikliklerı aktarayım kadrodan

Yusuf Kurtuluş = Konyaspor'da kiralık
Feridun Sungur = Ya boşta ya da Sebatspor'da
Cem Demir = Manisaspor'a kiralık verildi
Murat Ocak = Rizespor'da
Tony Sylva'yı ekleyecegıne suphe yok zaten bı dahakı calısmada :)

Cyzio
01.Ağustos.2007, 01:51
Güncellemeyi indirdim, eksikler var ama o kadar olacaktır.Yaz dönemi transferlerini içeren en iyi güncelleme bana göre.Teşekkürler..

BeeTLeJuiCe
01.Ağustos.2007, 01:55
Aslında Sylva'yı eklemiştim ama bir ara pürüz olmuştu son anda çıkarmıştım.

Bir sonraki yama için uzun zamandır çalışamıyorum. Yarınki sınavı bi atlatayım 2 günlük gecikme ile yani Pazar günü önceden planladığım liglerin transferlerini aktarmış olarak yayınlayacağım.

LaZz_61
01.Ağustos.2007, 01:59
Aslında Sylva'yı eklemiştim ama bir ara pürüz olmuştu son anda çıkarmıştım.

Bir sonraki yama için uzun zamandır çalışamıyorum. Yarınki sınavı bi atlatayım 2 günlük gecikme ile yani Pazar günü önceden planladığım liglerin transferlerini aktarmış olarak yayınlayacağım.

Gec olsun guc olmasın, yeterkı saglık olsun beklerız bız :) Oyuncuların ozellıklerınde hıc bır oynama oldu mu acaba onu merak edıyorum, ozellıkle Umut'ta :)

BeeTLeJuiCe
01.Ağustos.2007, 02:01
Hayır özelliklere hiç dokunmadım. Beğenen olur, beğenmeyen olur. En önemlisi ne kadar doğru değiştirrim :) O yüzden ellemedim.

Omerdinho
01.Ağustos.2007, 02:50
transferler icin transfermarkt sitesine bakabilirsin eger nereden bakacagini bilmiyorsan sana tarif edebilirim , yama cok kaliteli olmus eline saglik.

LaZz_61
01.Ağustos.2007, 02:53
transferler icin transfermarkt sitesine bakabilirsin eger nereden bakacagini bilmiyorsan sana tarif edebilirim , yama cok kaliteli olmus eline saglik.

Şu Günlerde Güncelliğini yavaş yavaş yitiren Football manager oyununu daha zevkli hale getirmek için Ouzy ve Ali Apaydın Arkadaşlarımın yaptığı Veritabanı Güncellemesi v2'nin üzerine, Turkcell Süper Lig ve Avrupa Liglerindeki transferleri kapsar şekilde, www.sporx.com ve www.goal.com ve www.transfermarkt.de sitelerinden yararlanarak düzenledim. Bu Güncelleştirme de neler olduğunu kısaca anlatayım.

Transferler ıcın oradan yararlanılmıs Omerdinho :)

Exellence1905
01.Ağustos.2007, 21:41
teşekkürler çok güzel bi yama olmuş en son 1 ağustos a kadar güncelleştirmeyi düşünüorm demişşin gs dün 31 temmuza kaleci sanctisi 1 yıllığına kiraladı onu yamaya aktarıcak msın ?

wolfson
01.Ağustos.2007, 22:46
Yamayı indirmeyi çook istiyorum ama indimicem.Finans bakımından oldukça kötüye oluyor.Galatasaray eğer oyuncu satamazsanız her ay kötüye gidiyor bi düzeltme olsa çook iyi olucak.

KaF KeF
01.Ağustos.2007, 22:52
Birde Türkiye kupası hala Beşiktaş kazanmış gözüküyor..

Exellence1905
01.Ağustos.2007, 22:55
Yamayı indirmeyi çook istiyorum ama indimicem.Finans bakımından oldukça kötüye oluyor.Galatasaray eğer oyuncu satamazsanız her ay kötüye gidiyor bi düzeltme olsa çook iyi olucak.

çok haklısın gs ile oynarken zevkini çıkaramıyoruz bu yüzden artık fm 2009 da düzelir bu sorun inş.

BeeTLeJuiCe
01.Ağustos.2007, 23:00
teşekkürler çok güzel bi yama olmuş en son 1 ağustos a kadar güncelleştirmeyi düşünüorm demişşin gs dün 31 temmuza kaleci sanctisi 1 yıllığına kiraladı onu yamaya aktarıcak msın ?

De Sanctis'de eklendi yamaya ama bugün çıkaramayacağım galiba.
Hala bir çok eksiğim var ve Pazar gününden önce yetiştireceğimi sanmıyorum.
Nedeni ise, Universitedeyim ve yaz okuluna gidiyorum, bugün sınavım vardı ve yaklaşık 1 haftadır ona çalışıyorum o yüzde düzenli olarak ekleyemedim transferleri. Pazar günü akşam saatlerinde yeni konuyu açmayı düşünüyorum. En kötü Pazartesi sabah eklerim siteye. ;)

Düzeltme olamayacağını daha önceden söylemiştim. Sitemizin araştırma ekibinin başındaki Ömer abide bunun düzeltilemeyen birşey olduğunu söylemişti. Düzelmesi FM 2009'dan önce mümkün değil.

Eğer yeteri kadar başarı sağlarsanız finans pekte kötüye gitmiyor. Bu yamada GS'nin ŞL'ye gittiği düşünülürse Gruplardan çıkarsanız finansınızda pek fazla bir sorun gözlenmez. Mesela Ben FB'yi yönetiyorum FB'ninde finansında sorun var. İlk senede ŞL gruplarından 1. çıktım, 2. Tur ilk maçında galip geldim, henüz ikinci maçı oynamadım ama depte İnter ile berabere kalırsam Çeyrek Finale çıkacağım. Ayrıca Ligde pek fazla puan kaybetmiyorum. Her ikisindende maç başı para geldiği için pek fazla sorunum yok ayrıca Edu, Lugano ve Kezman'a ciddi teklifler var onlarıda satarsam çok daha iyi oluyor finansım.

Önemli olan finansı nasıl kontrol edebileceğinizi bilmek. Transferleri bütçenizin yettiği kadar taksitli yada nakit olarak alırsanız, aldığınız oyunculara fahiş maaş önermesseniz vede mümkün olduğunda galip gelirseniz finansınız pek etkilenmez.

Birde Türkiye kupası hala Beşiktaş kazanmış gözüküyor..

Bunu Kayserispor olarak düzeltmiştim. Bununla birlikte Portekiz ligi transferlerinide düzenlemiştim ama galiba kaydetmeden çıkmışım :D O yüzden oyuna aktaraılmamış. :)

Exellence1905
01.Ağustos.2007, 23:08
tabi ki önemli olan öncelikle okul ve sınavlar de sanctis i eklediğin için teşekkür ederiz çok güzel bir yama oldu fm 2009 niyetine oynayacağım :D

LaZz_61
02.Ağustos.2007, 01:58
Ozer Hurmacı 2 mılyon ytl ye ankaraspordan gs ye transferı gozukuyor, ozer hurmacı hıc bı takıma gıtmıyor , eger Trabzonspor 1,5 mılyon € verırse serbest kalma maddesı var ...

Trabzonspor'da Ceyhun Gülselam'da eksik aynı zamanda ...

BeeTLeJuiCe
02.Ağustos.2007, 02:31
Ceyhun Gülselam oyunun datasında mevcut değildir. Eğer araştırmacı arkadaşlardan biri CA ve PA olarak bir değer söylerlerse Tüm Özellikleri random olarak oyuna girebilirim.

Özer Hurmacı düzeltildi.

Exellence1905
02.Ağustos.2007, 02:42
fernandao meiranın olduğu ikinci linkten flashgetle indiriyordum güncelleştirmeyi link açılmıo şuan link kırık o yüzden flashget de indirmiyor %94 te kalmıştı tam :(

şuan rapidshare sitesi açılıo sorun halloldu

Psiko33
02.Ağustos.2007, 17:23
son kupa versiyonları yapılabiliyor mu?süper kupa M.UNİTED ZENİT
türkiye süpe kupası GS KAYSERİ gibi güncellemeler olursa tadından yenmez

BeeTLeJuiCe
02.Ağustos.2007, 17:39
son kupa versiyonları yapılabiliyor mu?süper kupa M.UNİTED ZENİT
türkiye süpe kupası GS KAYSERİ gibi güncellemeler olursa tadından yenmez

Onlarda düzeltildi. Pazartesi sabah açılacak başlıktakinde burada belirtilenler ve onlara ek olarak düzenlenen bir çok şey olacak.

FOREVER SAMSUN
02.Ağustos.2007, 17:49
Konyaspor genç kalecilerinden Eray Birniçan'ı Samsunspor'a kiraladı. 1 yıllığına kiraladık.

Orduspordan'da Gökhan Kolomoç ile 2 yıllık sözleşme imzaladık.

Erkan Ferin'i geri yolladık sağlık sorunları varmış.

qOnT
03.Ağustos.2007, 00:06
ya geçen sene bi ton haber çıkmıştı gelecek sene özer hurmacı galatasarayda bu seneden anlaşıldı diye yalanmıydı yani?

_DEFOE_
03.Ağustos.2007, 00:23
ya geçen sene bi ton haber çıkmıştı gelecek sene özer hurmacı galatasarayda bu seneden anlaşıldı diye yalanmıydı yani?

galatasaray anlaşma prosedürlerine uymadığı için anlaşma iptal oldu...

AllydeenleaR
03.Ağustos.2007, 00:42
tff 1.lig takımlarının 21 ve altı yaşlardan 2 tane yabancı alma hakkı war
bu yamada var mı yada nasıl eklendiğini söylebilirseniz bnde kendi database ime eklerim...
yardımcı olursanız sevinirim...

BeeTLeJuiCe
03.Ağustos.2007, 00:43
tff 1.lig takımlarının 21 ve altı yaşlardan 2 tane yabancı alma hakkı war
bu yamada var mı yada nasıl eklendiğini söylebilirseniz bnde kendi database ime eklerim...
yardımcı olursanız sevinirim...

Malesef oyuna aktarılamayan bir özellik.

UlquioRRa
03.Ağustos.2007, 03:00
Yamada emeği geçen herkesin eline sağlık.

rasittumbali
03.Ağustos.2007, 03:51
fenerbahçede appiahın durumu nedir? Galiba fenerbahçeyle bir ilişkisi kalmadı artık..Çalışman gerçekten çok başarılı. Zamanını harcayıp paylaştığın için çok teşekkürler.

blue_Boy
03.Ağustos.2007, 06:21
Kartepe Kampında takımımızın denemeye aldığı ve daha sonradan takımda tutulacağı şeklinde açıklama yaptığımız Serge Pacome Djiehoua’nın sözleşme aşamasında maliyetinin beklenenden daha fazla olarak karşımıza çıkması nedeniyle transferi gerçekleşmemiştir.

Serge’nin maliyetinin beklenenden yüksek olması nedeniyle, benzer fiyatlara daha iyi futbolcuları kadromuza katabilme durumumuzun olmasından dolayı Serge Pacome Djiehoua ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız.
sitedende resmi açıklaması geldi yani pacome kocaelisporda deill bunuda bildireyim dedimm

Cengo
03.Ağustos.2007, 06:24
fenerbahçede appiahın durumu nedir? Galiba fenerbahçeyle bir ilişkisi kalmadı artık..Çalışman gerçekten çok başarılı. Zamanını harcayıp paylaştığın için çok teşekkürler.

FIFA bonservisini verdi Appiah'a karşılıklı anlaşıldığı için..

Psiko33
03.Ağustos.2007, 19:12
son güncelleme bugün mü çıkıyo?

BeeTLeJuiCe
03.Ağustos.2007, 19:15
Bu Akşam konuyu açmayı planlıyorum. Fakat şu anda evde değilim. Akşam evde kaçta olursam artık o saatte açarım. ;)

ner_on
03.Ağustos.2007, 21:22
eses youla ve kruno lovrek i aldı arkadşm onları unutma kolay gelsin

BeeTLeJuiCe
03.Ağustos.2007, 21:31
Akşam son bir kez daha kontrol ederim başlıktaki ve özellikle Türkiye içinde olan Transferleri.

A.L.İ
03.Ağustos.2007, 21:45
Eskişehirspor Souleymane Youla'yı 1 yıllığına kiraladı ve Krunoslav Lovrek ile 3 yıllık anlaşma sağladı.Mutlaka ekle

deniz.91
03.Ağustos.2007, 22:41
Kayserispor Milan Purovic ile 1 yılı kiralık 4 yıllık opsiyonlu anlaşma imzaladı

BeeTLeJuiCe
03.Ağustos.2007, 22:52
Kayserispor Milan Purovic ile 1 yılı kiralık 4 yıllık opsiyonlu anlaşma imzaladı

Escobarda 1 yılı kiralıkmış galiba? Purovic ile aynı şekildemi oda?

Aşk-ı Şehir
03.Ağustos.2007, 23:50
Escobarda 1 yılı kiralıkmış galiba? Purovic ile aynı şekildemi oda?

Evet adaşım öyle.:)

ctn_2007
04.Ağustos.2007, 01:01
giremiiiiom ben bu güncelleştirmeyeeee version un 8.02 mi olması lazım

_DEFOE_
04.Ağustos.2007, 01:21
giremiiiiom ben bu güncelleştirmeyeeee version un 8.02 mi olması lazım

evet güncelleme 8.0.2 yamasına uyumlu. onu yüklemeden güncelleme aktüf olmaz.

ctn_2007
04.Ağustos.2007, 01:32
evet güncelleme 8.0.2 yamasına uyumlu. onu yüklemeden güncelleme aktüf olmaz.

:director: eyw çok saol

ForeverGs
04.Ağustos.2007, 01:54
803 ne zaman çıkartıyosun?

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 01:58
8.0.3 değil ama :) Benim güncelleştirmemin yenisi bu akşam çıkacak inşallah. :)

A.L.İ
04.Ağustos.2007, 02:13
Abi ne zaman çıkacak heyecanla bekliyorum.İnşallah hatasız bir yama olur da esesimi coştururum.Eskişehirspor ile ilgili şeyleri yazdım ama yine de bu linke bir bak derim
http://www.eskisehirspor.com/

q00d
04.Ağustos.2007, 03:12
hocam bu yamayi indirdim rardan bazi dosyalar cikti onu 8.0.2 olan fm 08 db dosyasinin icindeki 800 dosyasinin icindekilerle degistirdim fakat hicbir degisiklik göremedim :S yardim lütfen
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hocam ben bu 8.0.2 güncellemesini yaptim fakat bu db dosyasindaki 802 olmamis 800 duruyo hala

bekir6168
04.Ağustos.2007, 03:31
ben 2009 guncelleştirmeyi seciyorum oyunda turkiye ligni de seciyom oyun yuklenirken oyundan atıyor crash dumps hatası veriyorr yazdımcı olabilirmisiniz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yok mu cevap verecek kimsee

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 03:45
hocam bu yamayi indirdim rardan bazi dosyalar cikti onu 8.0.2 olan fm 08 db dosyasinin icindeki 800 dosyasinin icindekilerle degistirdim fakat hicbir degisiklik göremedim :S yardim lütfen
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hocam ben bu 8.0.2 güncellemesini yaptim fakat bu db dosyasindaki 802 olmamis 800 duruyo hala

Muhtemelen 8.0.2'yi yüklemekte bir problem yaşadın. Ondan dolayı gözükmüyor olabilir. Oyununun orjinal değilse bu tip problemleri yaşaman doğal.

ben 2009 guncelleştirmeyi seciyorum oyunda turkiye ligni de seciyom oyun yuklenirken oyundan atıyor crash dumps hatası veriyorr yazdımcı olabilirmisiniz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yok mu cevap verecek kimsee

Crash dump hatasının çözümü ile ilgili bir başlık vardı. Sorununun çözümünü o başlık altında bulabilirsin.

bekir6168
04.Ağustos.2007, 03:45
ya oyun noırmal 8.0.2 surumu secince acılıyor sadece fm 2009 guncellemeri secince crash dumps hatası veriyor acılırken
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
normal crash dumps cozumule bunun fazla alakası yok oyuna girliyo ama fm 200g guncelleştrimede girilmiyoo

sitte
04.Ağustos.2007, 04:29
Eline sağlık.Sakarya'da sorun varsa bildiririm abi...

Exellence1905
04.Ağustos.2007, 04:32
bu arada nihat kahveci dava açmış ve davayı kazanmış böylece türk futbolcular avrupada yabancı statüsünde deil ab statüsünde oynayabilecekmiş bunu acaba yeni versiyona ekleyebilme şansın var mı ?

bir de gs nin transfer bütçesini 7,5 m $ olarak ayarlayabili misin çünkü adnan polat bu sezonki transfer bütçemiz 10 m $ demişti, kewell bedavaya gldi meirada 2,5 milyona gldi kaldı 7,5 m $...

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 04:43
Türkiye'nin AB olayını hatırlattığın iyi oldu. Hemen ekledim onuda.

Şu anda yamada transferleri işlenen ülkeler:
Avusturya, Portekiz, İsviçre, Yunanistan, İskoçya, Belçika, Danimarka, Brezilya [1. Ligleri]

Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Polonya, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, İsveç, Norveç, Sırbistan ve Romanyadan liglerin tamamı olmasada transferler eklenmiştir.

Şimdi ufak bir deneme yapıp kontrol edeceğim sonra yayınlarım.

wolfson
04.Ağustos.2007, 04:46
Türkiye'nin AB olayını hatırlattığın iyi oldu. Hemen ekledim onuda.

Avusturya, Portekiz, İsviçre, Yunanistan, İskoçya, Belçika, Danimarka, Brezilya [1. Ligleri]

Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Polonya, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, İsveç, Norveç, Sırbistan ve Romanyadan liglerin tamamı olmasada transferler eklenmiştir.

Şimdi ufak bir deneme yapıp kontrol edeceğim sonra yayınlarım.

Şimdiden ellerine sağlık kardeşim.Hepimiz bekliyoruz.Emeğin için ellerine klavyene gözlerine sağlık.:0:

BlueKing3
04.Ağustos.2007, 04:50
OOOoh.Allah'a şükür.Şüphesiz süper yama olacak...

LaigLeNoiR
04.Ağustos.2007, 04:51
En son güncelleme var mı Musti ? Varsa nerede.

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 04:53
Ayrıca çok fazla istek geldiği için ve şu ana kadar yapılan transferlere bakarak Galatasaray'ın 1mn pound olan transfer bütçesini 3.5mn Pound'a çıkardım.

Geliyor Murat geliyor :)

BlueKing3
04.Ağustos.2007, 05:03
Acaba bu yama grup çalışması mı yoksa 1 kişi mi?Yanlış anlamayın sorumu,sadece merak.:) Bi de transferlerin geniş kapsamlı olacağından şüphem yok.Tüm transferlerin birebir aktarıldığına inanıyorum.Üff çok heyecanlandım.:D

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 05:12
Oğuz ve Ali Transfer Guncellestirmeleri v2'ye kadar bir miktar transfer aktarmıştı. Bende Sakatlıklar Türkçe olduğu için onun üzerine devam etmeye başladım. Onlar ne kadar transfer aktardılar tam sayı bilmiyorum ama ben yukarda saydığım liglerin hepsini tek başıma yaptım :D

Avusturya, Portekiz, İsviçre, Yunanistan, İskoçya, Belçika, Danimarka [1. Ligleri]

Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Polonya, Brezilya, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, İsveç, Norveç, Sırbistan ve Romanyadan liglerin tamamı olmasada bir kısım transferler eklenmiştir.

eudomania
04.Ağustos.2007, 05:29
ne zaman çıkacak peki??

DjShenol
04.Ağustos.2007, 05:59
Teşşekkürler...Gerçekten çok iyi iş başarmıssın.

Exellence1905
04.Ağustos.2007, 06:01
Ayrıca çok fazla istek geldiği için ve şu ana kadar yapılan transferlere bakarak Galatasaray'ın 1mn pound olan transfer bütçesini 3.5mn Pound'a çıkardım.

Geliyor Murat geliyor :)
ooo gs nin bütçeyi yükselttin demek yeni yamada çok teşekkürler :D çok süper oldu bu...

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 06:29
Upload başladı. Rapidshare'in durumuna göre 40-50 dakika sonra linki buraya koyarım daha sonra yeni başlığı açarım.

rasittumbali
04.Ağustos.2007, 06:56
Upload başladı. Rapidshare'in durumuna göre 40-50 dakika sonra linki buraya koyarım daha sonra yeni başlığı açarım.

çok saol bekliyoruz..eksiklikler mutlaka bu yamada da olucaktır. Kullanan kişilerin yok bu olmamış yok bu eksik diyerek çalışmanda hata aramaması lazım..Birazcık doyum almasını zor bilen bir milletiz. Eksikler varsa herkez de çok iyi biliyorsa kendi düzeltsin..Teşekkürler iyi çalışmalar.

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 07:14
Sıcak sıcak yeni çıktı efendim :D

http://rapidshare.com/files/134618881/FM_2009_Guencelle__351_tirmesi.rar.html

Bu Başlıkta artık kapanabilir. Yenisi açılacak çünkü :)

Exellence1905
04.Ağustos.2007, 07:17
oleyy oleyy saol çok teşkkürler eline klavyene sağlık :D

burak434
04.Ağustos.2007, 07:17
Teşekkürler.

KaF KeF
04.Ağustos.2007, 07:18
Eline Sağlık Abi..:)

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 07:19
Bu arada başka sitelerde rakiplerim varmış :D Az önce fark ettim :D
Aşağı yukarı benimki ile aynı seviyede. Yada benimki aşağı yukarı onların seviyesinde :D

kefenci
04.Ağustos.2007, 07:23
teşekkürler..eline sağlık kardeşş..bundan sora bi güncelleme yapmıycaksın galiba??:icon_confused:

metonava
04.Ağustos.2007, 07:27
Keşke devam ettirsen, yani bundan sonrada güncellesen .. :=) Ellerine sağlık Çok güzel olmuş.

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 07:29
Malesef yapamaycağım. 7 Ağustos akşamı tatile çıkıyorum ve Eylülde ayında geliyorum. O yüzden yapamam. Elbet gönüllü olan çıkacaktır. Transfermarkt.de nin nasıl olduğunu anlamayan olursa anlatırım isteyen devam eder :)

kefenci
04.Ağustos.2007, 07:32
ok..sana ii tatiller o zaman kardeşim...tekrar eline sağlık..:)

_DEFOE_
04.Ağustos.2007, 07:48
eline sağlık valla bu işi çok iyi biliyosun... bana yardımcı olduğun içinde saol ayrıca.

LaigLeNoiR
04.Ağustos.2007, 08:10
Bu en son datada 3 Büyüklerin bazı oyuncuların mevkiilerinde ufak oynamalar da yapıldı :)

Çok güzel bu arada teşekkür ederim Musti.

BeeTLeJuiCe
04.Ağustos.2007, 08:13
Bu ufak oynamalar için Murat fikir verdi sağolsun.

Bide bir hata belirteyim. Oyuncu özelliği olarak sadece Semih'in Finishing 12 idi biz onu 13 yaptık ama oyunda 15 gözükebiliyor. Neden çok fazla demeyin :) Tek özellik oynama o var. Diğerleri ufak tefek mevki değişiklikleri.

Nedvedmania
04.Ağustos.2007, 16:08
Çok teşekkürler oyun böyle dahada zevkli hale gelecek :)

wolfson
04.Ağustos.2007, 17:04
Gözlerine sağlık abiciğim Galatasaray'a verdiğin önem bizi sevinirdi.Hemen indiricem.Devamını dilerim ama yapmıcakmışsın.Saten lige az kaldı.Eğer devam edecek arkadaşlar varsa durmasınlar :D.Bir kez daha teşekkürler...

q00d
04.Ağustos.2007, 19:39
Muhtemelen 8.0.2'yi yüklemekte bir problem yaşadın. Ondan dolayı gözükmüyor olabilir. Oyununun orjinal değilse bu tip problemleri yaşaman doğal.

sorun yasamadim fakat söyle bir durum var dosyalari fm 08 klasörüne atio ama yenilemio yani 802 dosyasi fm klasöründe duruyor ama degistirilmesi lasim :S dimi neyse msn vermek yasak mi bilmiyorum ama [email protected] eklersen bir irtibata gecelim hocam ya yardim et lütfen :)

cristiano46
04.Ağustos.2007, 21:43
yaa veysel senin oyun orjinal değil sana sööledim bana ss çek gönder bakayım die ama sen yok anlamazsın dedin ben tüm yamaları yükledim oynuorm süper bu yamayıda indriorm şimdi tatilde olsam bile fmsiz tatil geçmes tatilden dönünce sana gösteririm bende hepsi çalışıor tek sorun galatasaray ın transfer bütçesi idi o da bu yama ile düzelir inş. inanamıordum yaa trabzonsporun bile gs den fazla transfer bütçesi oluyordu sağol kardeş yaptın yama için eywalla hellerin dert görmesin

sakary Ali
04.Ağustos.2007, 22:49
teşekkür şer abi baktım herkes indirmiş bende indireyim dedim:)
emeğine sağlık abi

Nedvedmania
04.Ağustos.2007, 22:54
Vallaha bende beceremedim şu 8.0.2 yi yüklüyorum yüklüyorum ama hala 8.0.0 gözüküyor.

BeeTLeJuiCe
05.Ağustos.2007, 02:25
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=65128

Bundan sonra bu başlıkta devam edelim. ;)

Verdad
05.Ağustos.2007, 22:23
valla arkdaşım sana çok teşşekkürler bende uğraşmaya çalıştım ama yap yap bitmiyo ellerine sağlıkkkk bu değerli çalışman için

ordugah
05.Ağustos.2007, 22:39
arkadaşar bende indirdim aymayı ama bi türlü uptade edemiom konunun başındaki sorunla aynı sorunum var ama bi türlü çözemiom yardımmcı olacak arkadşlar varmı ltfn

BeeTLeJuiCe
05.Ağustos.2007, 22:43
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=65128

Bundan sonra bu başlıkta devam edelim. ;)

Konunun başındaki sorun derken?

user1983
09.Ağustos.2007, 21:28
Dosya sürümü: 8.0.2 kurdum *****ledim,2009 güncellemeyi dediğiniz ( C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db\ ) yere attım , sonuç 2009 güncellemesi olmadı , Dosya sürümü: 8.0.2 değişmedi.Ne yapmalıyım ?yardımcı olursanız sevinirim , saygılar...

RoG
09.Ağustos.2007, 22:15
arkadaşlar linkte hata var error falan dio :uzgun::uzgun: bi yardım edin

fenerfb
09.Ağustos.2007, 23:19
ya ark lar bu database i oyuna girerken nereden seçiyoruz ben yapamadım da bi anlatırsanız iyi olur db kısmına yapıştırdım çıkan dosyaları ama oyuna girdiğimde çalışmıyor

gungorbdk
10.Ağustos.2007, 00:02
@ Shade1907, tıkla buna (http://rapidshare.com/files/131605486/FM_2009_Guencelle__351_tirmesi.rar.html) ve önce 'Free User'a, sonra da yuvarlak 'Download' butonuna tıkla. Ve gelecek pencere de bilgisayarına kaydetmesi için ilgili seçeneği onayla.

@ user1983, fenerfb, arkadaşlar, dosyayı ilgili yere taşıyacaksınız, ardından oyuna girip "New Game"e ardından, gelen minik pencereden; açılır listeye tıklayıp, "FM2009 Güncelleştirmesi"ni seçecek ve oyunu kuracaksınız.

fenerfb
10.Ağustos.2007, 00:41
ben bunu bulamadım ya açılır liste nerde resimle anlatırsan iyi olur veya oyun orjinal deil ondan olabilir mi
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya ark lar bu database i oyuna girerken nereden seçiyoruz ben yapamadım da bi anlatırsanız iyi olur db kısmına yapıştırdım çıkan dosyaları ama oyuna girdiğimde çalışmıyor yardım ederseniz sevinirim

gungorbdk
10.Ağustos.2007, 05:20
Öncelikle Rar'dan çıkanı klasör halince koydugundan emin ol, gördüğün gibi;

Kurulum için: C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız. Örnek olarak benim bilgisayarımda yer aldığı yer:
http://img155.imageshack.us/img155/954/kaytui4.jpg

Sonrasında oyuna başlayıp, önce "New Game"e, ardından da resme bakarak olayı tamamla. Yine yapamıyorsan, göremiyorsan, klasörü yanlış yüklemiş olmandan dolayıdır. Başka bi sorun olamaz.

http://www.imageshare.web.id/images/ijdosovvvxikr5168xm7.jpg

fenerfb
10.Ağustos.2007, 05:47
aynı seyi yaptım olmadı ya indirmede nasıl hata olur daha öncede indirdim başka bişey eynı hatalardan oldu bi daha bişi indirmem burdan zaten

gungorbdk
10.Ağustos.2007, 10:46
İndirme de hata olur demedim ben sana... Oyunun güncelleştirmeyi görmesi için düzgün şekilde "db"ye atman gerekir. Bunun düzgün şeklini de BeeTLeJuiCe açıklamış ve ben bir üstteki meajda bunu tekrar sana gösterdim. Büyük ihtimal senin sorunun burada. Bunu düzeltmende bi tavsiye veriyim sana. Rar'dan çıkarırken "Buraya Çıkar" ya da İngilizcesi "Extract Here" seçeneği ile çıkarma işlemini yaparsam bu sorunu aşarsın.

ForeverGs
10.Ağustos.2007, 19:55
arkadaslar oyununuz orjinal olmadıgı için 802 güncelleştirmesi geçerli olmaz siz 802 yüklediğinizde ve sonra tekrar cd içindeki ''kırek'' i yaptıgınızda oyn tekrar 800 e döner bu yuzden bu yamayı oyunda goremessiniz ve database seçemessiniz!!!

fenerfb
10.Ağustos.2007, 22:58
aynısını yaptım ama farketmiyo heralde oyun orjinal olmadığından
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
heralde cd orjinal olmadağından editörüde kendim yapamıyorum yapılıyo da yine seçilmiyor zaten editör yaptığımda pc çok fazla yavaşlıyor sildiğimde yeniden eski haline dönüyor

Nedvedmania
11.Ağustos.2007, 06:39
arkadaslar oyununuz orjinal olmadıgı için 802 güncelleştirmesi geçerli olmaz siz 802 yüklediğinizde ve sonra tekrar cd içindeki ''kırek'' i yaptıgınızda oyn tekrar 800 e döner bu yuzden bu yamayı oyunda goremessiniz ve database seçemessiniz!!!

Bu yamayı çalıştıran herkez Orjinalmi oynuyor ? Sanmıyorum

terazi
11.Ağustos.2007, 07:26
dostum resimde morgan de santic var ama oyunda o yok fm en son 22.01,.08 tarihli olan indirilio fakat 03.08.08 tarihli olanda hata verio ben bi türlü çözemedim bu işi cok mu aptalım yada morgan de santic olan link bozuk mu yani 03.08.2008 li olan link bozuk mu cvp yzn olursa sevinirim şimdideen saolun

deathbody
11.Ağustos.2007, 07:45
benm bilgisayar sistemim windows vista bu documents and.s. nerde bulamıorum bir türlü

terazi
11.Ağustos.2007, 20:48
dün aksam yazdım ama bi cvp alaamadım arkadaslar bi yardımcı olsanız morgan de santic li olan link bozukmu yaw

Cyzio
11.Ağustos.2007, 22:16
Arkadaşlar şu konuları niye doğru dürüst okumuyorsunuz?Son güncellemenin linki sapasağlam, çalışıyor..

http://rapidshare.com/files/134618881/FM_2009_Guencelle__351_tirmesi.rar.html

barahir
11.Ağustos.2007, 22:56
Denedim ama olmadı.. Yenisi varken eskiye rağbet edildi.. En İyisi Burdan (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=65128) devam edin.. Bu konu Kapanmıştır...