PDA

View Full Version : Fransa'da Yabancılar Neye Göre Belirleniyor

Altaylee1914
22.Temmuz.2007, 10:37
Ben fransa 4 EU dışı oyuncu kullanılabiliyor diye biliyordum fakat Kwabena Agouda isimli forveti aldım Gana'lı kendisinin başka vatandaşlığı yok fakat yabancı sayılmıyor sizde de oldu mu böyle şeyler??

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 15:18
Ben fransa 4 EU dışı oyuncu kullanılabiliyor diye biliyordum fakat Kwabena Agouda isimli forveti aldım Gana'lı kendisinin başka vatandaşlığı yok fakat yabancı sayılmıyor sizde de oldu mu böyle şeyler??

Arkadaşım bu her oyuncuda olmaz.Agouda'nın geçmişini bilmiyorum belki önceden Fransa'da oynamış olabilir.Eğer böyle değilse mutlaka vatandaşlığı vardır ama bir çok futbolcuda olduğu gibi yazmıyordur.Sanırsam Buonanotte'nin İtalyan vatandaşlığıda yazmıyordu.Sorunun bu.Sorun halledildi.

Addolorato
22.Temmuz.2007, 16:32
Agouda Sanırım daha önce isviçrede futbol oynadı ama kısa bir süre yani vatandaşlığı yok sen o futbolcuyu israil in benei lod takımından transfer ediyorsun yani israil vatandaşı olsa bile non eu mesela ispanyadada türkler yabancı sayılmıyo boşver keyfini çıkar:D

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 16:41
Agouda Sanırım daha önce isviçrede futbol oynadı ama kısa bir süre yani vatandaşlığı yok sen o futbolcuyu israil in benei lod takımından transfer ediyorsun yani israil vatandaşı olsa bile non eu mesela ispanyadada türkler yabancı sayılmıyo boşver keyfini çıkar:D

Senin kısa bir süre dediğin 2 yıl omasın.:)

ThersoN
22.Temmuz.2007, 20:55
yarım sezondur fransada oynuyorum kafama göre afrikalı alabiliyorum, fakat 4 ab. vatandaşlığı olmayan oyuncu alabiliyorsun

Altaylee1914
22.Temmuz.2007, 20:57
acaba fransada afrikalılarla ilgili bi kural mı var??

BeeTLeJuiCe
22.Temmuz.2007, 21:05
Fransada afrikalı oyuncuların serbest dolaşım hakkı var.
Zaten her yıl en iyi afrikalı ödülü veriliyor.
Ayrıca Avrupa Birliği üyesi ülkelerin oyuncularıda yabancı sayılmıyor.

Bunlar dışındakiler Non EU sınıfına griyor ve yabancı sayılıyor.

Örnek; Türkiye, Arjantin, Brezilya, Japonya, Kanada vs vs

SAİT71
23.Temmuz.2007, 02:35
Arkadaşlar Afrikalılar Fransa'da yabancı statüsünde sayılmıyorlar..

El Barto
23.Temmuz.2007, 03:01
Sömürgedir onlar takılmayın bu kadar. ;)

Gerekli cevaplar verilmiş...