PDA

View Full Version : Template Bölümü

Ahmet_77
24.Temmuz.2007, 01:17
Hep tüketen olduk, Niye bundan sonra üreten olmayalım ?

Football Manager'in diğer ülkere bağlı Resmi Sitelerinin neredeyse hepsi paso dosya üretiyor, hatta sadece FM içerikli o siteler.Turksportal'da ama sadece Grafikerler ve birkaç tane bilen üyeler dosya yayınlıyor. Bizim üyelerimizde eminimki üretmek istiyor, ama imkan ve gerekli dökümanı bulamıyorlar.

Grafik Paketleri Bölümüne Template Bölümü açılsa, Oraya Logo templatelerini , Face Templatelerini koysak, Grafik Paketleri yapmak isteyen üyelere bu imkanı sağlasak, dahada büyümezmiyiz ?

Bence güzel fikir,elimde birçok template var, böyle bir bölüm açılırsa ben yayınlarım bir çok template, böylece üyelerimiz stil stil logo paketi yapar, bizlerde bunları oyunumuza aktarırız.
Değişiklik güzeldir :)

Sadece öneri tabikii, kabul edilip edilmemesi yönetime kalmış.;;)

Teşekkürler...

Fıratcan Alçınkaya
24.Temmuz.2007, 01:35
Bravo Ahmet...

SiR ToMaSRoSiCkY1
24.Temmuz.2007, 01:44
İyi bir düşünce Ahmet.

Fernando Gago
24.Temmuz.2007, 02:30
Çok güzel bir düşünce Ancak paylaşım konusunda o kadar umutlu değilim ...

DeNiZ_1903
24.Temmuz.2007, 03:53
Evet , bunu ben de düşündüm ama bir iki template görmüştüm Genel Tartışmalarda , sonra vazgeçtim , gerçekten güzel olur , template ve dersler sayesinde üyelerin biraz daha grafik işlerine yönelmesi sağlanabilir..

musti83
24.Temmuz.2007, 03:57
Bencede iyi düşünmüşsün Ahmet
burdan yetkililere sesleniyoruz :D

BeeTLeJuiCe
24.Temmuz.2007, 04:20
Template'ler zaten sınırlı. Ama öyle bir bölüm açılırsa bizlerdende değişik template'ler ortaya çıkabilir.

Her ülkenin FM Sitesinde olduğu gibi TSI'da da olabilir. En azından daha çok içerik bulunur sitemizde.

DeNiZ_1903
24.Temmuz.2007, 04:23
Ben birçok template biliyorum yabancı sitelerde orda burda , çok yararlı olur bence , bir bakayım derken atılıyor insan işe :)

Mirza
31.Temmuz.2007, 22:23
Ne oldu arkadaşlar, son durum ne ?

Ahmet_77
31.Temmuz.2007, 22:28
Ben ilgilenirim, ilgilenecek arkadaşlarda olduğuna eminim. Top yöneticilerde,cevap bekliyoruz:)

attiilla
31.Temmuz.2007, 22:51
Gönüllü lazımsa buyurun ben burdayım,Turksportalı temsil etmek için her zaman hazır bekliyorum.:)

Mirza
31.Temmuz.2007, 23:01
Template'ler zaten sınırlı. Ama öyle bir bölüm açılırsa bizlerdende değişik template'ler ortaya çıkabilir.

Her ülkenin FM Sitesinde olduğu gibi TSI'da da olabilir. En azından daha çok içerik bulunur sitemizde.

Ben birçok template biliyorum yabancı sitelerde orda burda , çok yararlı olur bence , bir bakayım derken atılıyor insan işe :)

Ben ilgilenirim, ilgilenecek arkadaşlarda olduğuna eminim. Top yöneticilerde,cevap bekliyoruz:)

Gönüllü lazımsa buyurun ben burdayım,Turksportalı temsil etmek için her zaman hazır bekliyorum.:)

Bu konu'da kimler var, kaç kişi öğrenelim. Ona göre Türksportal Yönetim'de cevabını verir. Nitelikli kadro oluşturulursa neden olmasın.

Ahmet_77
31.Temmuz.2007, 23:07
Benim birçok yabancı sitelerde üyeliklerim var, İngilizcemde gayet yeterli, bazı yabancı sitelerlede bağlantılarım var, işi koparırım yani :) Yardımcı olacak arkadaşlarda vardır eminim :)

cagri10
31.Temmuz.2007, 23:12
benimde yaptığım şeyLer var bende koyarım

DeNiZ_1903
01.Ağustos.2007, 00:34
Ben Ahmet'e yardımcı olurum :)..

barahir
01.Ağustos.2007, 00:52
O zaman şöyle yapalım..

Her template için belli başlı bi konu açalalım ve üyeler o templerle yapmış oldukları çalışmaları o konunun alt sayfalarında yayınlasınlar.. Biz de ilk sayfayı sürekli güncelleyelim.. Tıpkı Sousi'deki gibi..

Ne dersiniz?

Fıratcan Alçınkaya
01.Ağustos.2007, 00:55
Şamda Kayısı :p

DeNiZ_1903
01.Ağustos.2007, 00:58
Bence çok güzel olur.. Ama bilgi verilmeli de..

barahir
01.Ağustos.2007, 01:03
Tabii ki bu templerle İlgili Tutroial da hazırlanır ve konulur... Ama eğer yapabileceğinizi düşünüyosanız açalım böyle bişeyi.. Anlık Heyecan olmasın?

Sekopej
01.Ağustos.2007, 01:06
Mehmet doğru diyor, bir anlık hevesle girip sonra yarıda bırakırsanız olmaz.

DeNiZ_1903
01.Ağustos.2007, 01:06
Ben sadece template eklerim , ilginç ve güzel.. Ama birçok arkadaşın seferber olması gerekir 3-5 kişiyle olucak iş değil bence..

attiilla
01.Ağustos.2007, 01:12
Evet bende elimden geleni yapmaya çalışırım..Eğer yeterli dökümanı ve yardımı alabilirsem neden olmasın,

Cyzio
01.Ağustos.2007, 01:15
Tabii ki bu templerle İlgili Tutroial da hazırlanır ve konulur... Ama eğer yapabileceğinizi düşünüyosanız açalım böyle bişeyi.. Anlık Heyecan olmasın?

Logo paketleriyle ilgili templateler bölümüne ben talibim.:DSitede sadece FMG'09 stil olanları yayınladım ama diğer logo stilleri hakkında da bilgim var.Bence açılırsa güzel olur böyle bir bölüm, gerekli yardımı yaparız..;)

Mirza
01.Ağustos.2007, 01:29

Mehmet doğru diyor, bir anlık hevesle girip sonra yarıda bırakırsanız olmaz.

Tabiiki de. Nitelikli kadro oluşturmak lazım bu iş için. Önce bakalım hangi arkadaşlarımız kadroya dahil olmak istiyor ondan sonra karar verilir yapılır mı yapılmaz mı.

attiilla
01.Ağustos.2007, 04:11
Nitelikli kadroda her zaman yer bulacağıma inanıyorum.:)Bne kadroya dahil olmak isterim:)

Aşk-ı Şehir
01.Ağustos.2007, 04:42
Eğer böyle bir işe girilecekse bir anlık hevese girilip bırakılmamalı. Diğer çalışmalarımızdan bir anlık hevese kapılan ve bu tür işlere girip bir daha ortalarda görünmeyen arkadaşları tanıyoruz. Bu işi yaparım ve bir aksilik çıkmazsa sonuna kadar götürürüm diyen arkadaşlardan oluşmalı bu grup. Ayrıca yardıma ihtiyaç olunduğu zaman herkesten yardım istenmeli. Ben photoshop vb. programlardan anlamam ama bu çalışmaya girecek arkadaşların sonuna kadar destekçisiyim.:)

Sekopej
01.Ağustos.2007, 05:12
Şu an için çok kapsamlı olarak böyle bir bölüm açmayı düşünmüyoruz arkadaşlar. Yeni sitenin gelişiyle birllikte böyle bir bölüm açabiliriz. Ayrıca böyle bir bölümün açılıp açılmaması konusunda da karar verecek grafik ekibimizde bulunanlardır. Onların önderliğinde gelecek zamanda açılabilir.

Şimdi tepmlate göndermek isteyenler varsa mevcut katerogilerde konu açarak gönderebilirler. Dosya gönderir gibi gönderilirse ve kurallara uygunsa onaylar, siteye ekleriz.

DeNiZ_1903
01.Ağustos.2007, 05:27
Bence bu bölüm Yüz Paketleri , Logolar gibi sıradan bir bölüm olmalı , yapanlar çalışmalarını zaten yaparlar template paylaşım merkezi olabilir adı..

Vieri
01.Ağustos.2007, 19:04
Football Manager'in diğer ülkere bağlı Resmi Sitelerinin neredeyse hepsi paso dosya üretiyor

Bana bu bahsettiğin neredeyse tüm diğer ülkere bağlı dosya üreten Resmi Sitelerin adreslerini verebilir misin?

Ahmet_77
01.Ağustos.2007, 19:12
FMCentre
FMGLive
Sortitoutsi

Resmimi bilmiyorum bunlar ama resmi olduklarını düşünüyorum, öyle duydum yani, bu örnekler çoaltılabilir, aklıma ilk etapta gelenler bunlar

Vieri
01.Ağustos.2007, 19:32
bahsettiğin siteler affiliates olarak SI'a bağlı, yanlış tanımlama olmaması için açıklama ihtiyacı duydum. Diğer soruya gelince, bahsettiğiniz sitelerdeki template çalışmaları veya grafik çalışmalarından tutun diğer tüm dosyalar, kullanıcıların paylaşımları ile oluşmakta. Tabi bu kullanıcılarında bu işin nasıl yapıldığını bilmeleri için rehber yazıları veya bahsettiğin templatelere ihtiyaçları var. Bu gibi paylaşımların yapılması taraftarıyız. Zaten yeni sitemizde dosya paylaşımları bahsettiğin siteye benzer olacağı için dosyalar konusunda sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum.

Aykan19o3
01.Ağustos.2007, 21:50
Çok iyi olur bende Face Pack hazırlarım

Selman Ozturk
01.Ağustos.2007, 22:06
Dosya hazirlamak icin ne yazik ki sadece templateler yetmiyor. Calisma istegi, grafik duzenleme programi becerisi sart. Template bolumu acilabilir amenna. Ancak buna olan ilgi ne boyutta olur bunu dusunmek gerek.

Template paylasimi isin en kolay kismi. Ancak ilgili bolum acildiktan 1-2 ay sonrasinda ilgisiz kalacaktir. Bu da gerek paylasim yapanlari gerekse calisma hazirlayanlari uzecektir.

Bu is icin oncelikle nitelikli ve yetenekli arkadaslarin ilgisi gerekli. "Ha" deyince olmuyor maalesef...

Sitemiz yenilenme evresini tamamladiginda yonetim olarak belirli bir karar alinir ve uygulamaya gecilir...

attiilla
01.Ağustos.2007, 22:56
Nitelikli ve yetenekli olduğum söylenir çevremce hırs mı oda var Fm bilgim mi üstüne yoktur bana dökümanları verin 1 kere anlatın napacağım diye başlarız hemen

Selman Ozturk
02.Ağustos.2007, 00:54
Nitelikli ve yetenekli olduğum söylenir çevremce hırs mı oda var Fm bilgim mi üstüne yoktur bana dökümanları verin 1 kere anlatın napacağım diye başlarız hemen

Sanırım yukarıda yeterince açıklayıcı olamadım :) Sanki yonetici alımı yapıyormuşuz gibi yazmışsın. Ki ayrıca böyle bir alım yapsak bile bunları senin değil başkalarının senin için söylemesi lazım.

Anlatmak istediğimiz şey bir anlık hevesle değil uzun zaman bu bölüme ilgiyi artıracak çalışmaların tüm üyelerce hazırlanıp paylaşılabilmesi...

UlquioRRa
02.Ağustos.2007, 08:20
Template bölümüyle beraber toturial bölümü de açılsa. Sitedeki grafikerler bildiklerini aktarsa bilmeyenler de bu işe girişir. Ayrıca siteye her geçen gün yeni insanlar giriyor biri gider diğeri gelir.

Mirza
04.Ağustos.2007, 00:24
Yeni sisteme geçince bir açıklama yapılır. Şu anlık kilitli.