PDA

View Full Version : FM ciler olarak dernek kuralım...

el bandido
07.Mart.2006, 15:03
şöyle dönüp geçmişe bir baktım da ne kadar uzun bir süre geçtiğini gördüm ilk FM (o günkü ismiyle CM) ile tanışalı... o günlerde 17 yaşında toy bir delikanlıydım... şimdi ise 30 yaşını devirmiş durumdayım... 13 yıla neler sığdırmadım ki... üniversite, askerlik, evlilik ve şuan 2 yaşında bir kızım var... ama bu süreçte herzaman yanımda olan FM di... (askerde bile dahil)... neler görüp geçirmedik ki bu alemde... ne şampiyonluklar nice başarılar... kimleri yönetmedik ki... hiç eksilmeden büyüdü sevdam... bilgisayarımdan nice oyunlar geldi geçti... ama o hep baş köşedeki yerini hiç kaybetmedi bu gidişlede kaybedeceğini hiç sanmıyorum... benim gibi düşünen ve böyle yaşayan birçok arkadaşımın olduğunu çok iyi biliyorum... onun içindirki gelin birlik olalım dernekleşelim... belki buradan tür futboluna yeni teknik direktörler yetiştirebiliriz... nedersiniz????(/8)

drciwan
07.Mart.2006, 15:32
ben varım ama beni başkan seçerseniz. :p :D

el bandido
07.Mart.2006, 16:13
ben çok ciddiyim... gerekirse FM ciler olarak yılın birgünü "DÜNYA FM ciler GÜNÜ" olarak kutlayalım... biryerlerde buluşalım... kampa gidelim... yani olayı bu sanal alemden gerçek yaşama dönüştürelim...

ceyhun127
07.Mart.2006, 16:15
HAzırız :D:D:D

acivic
07.Mart.2006, 16:41
Size katılıyorum. Ancak dernekleşme yerine Turksportal Ailesi başlığı altında birleşmeliyiz. Sosyal aktiviteler fikrinizi destekliyorum.
Ben de sizin gibi bu oyunu çok uzun zamandır (ilk çıkan Manager I den beri) oynuyorum. Sanırım 15 yıl oldu. Hayat yokuşunda 5. onluğu çoktan bozdurduk, ama CM/FM nin başına geçtiğimde 20 lik delikanlı gibiyim. Anlatacak o kadar çok anım var ki, bunları sizin gibi düşünen kardeşlerimle birebir paylaşmaktan büyük zevk alırım. Umarım birgün biryerlerde buluşuruz.
Esen Kalın, FM siz Kalmayın.

TüMeR_yAğıZ
07.Mart.2006, 21:41
Fm hayatımız olmuş çıkmış.okul zamanında sınavdan önce bile fm oynardım sınavda apışıp kalırdım.bazı zorunlu zamanlar hariç sürekli fm-cm oynadım,oynamaya devam ediyorum,oynayacağım da.:)
sosyal aktivite olaylarına da tabi ki elimden geldiğince katılır,desteklerim.

10_Osmanozc
07.Mart.2006, 22:00
Bence bu konuyu tartışalım yöneticiler bu konuda fikilerini beyan etsinler.

Maymuncuk
07.Mart.2006, 22:04
Çok güzel bir uygulama olur ..fmciler günü ilk cm'nin çıktığı gün olsun bence;)eğer olursa tabi bu uygulama..

koray_capello
07.Mart.2006, 22:04
bencede yapalım bişeyler ama modlar organize etsin.tmm bizlerde uzun zamandır oynuyoruzz kabul ama onlar üstüne kaç senedir de çalışıyorlar bu işler için.yamalar paketler dosyalar filan...

10_Osmanozc
07.Mart.2006, 22:14
İşin zor kısmı dernek kurmak için gerekli olan para galiba.

TüMeR_yAğıZ
07.Mart.2006, 22:23
adın üstünde dernek olacak.bağışlarla yaşayacak :D

Maymuncuk
07.Mart.2006, 22:24
Kim bağış yapcak Sigames mi :)

RoCCo_42
07.Mart.2006, 22:26
Olmayacak Duaya Amin Deme Gibi Bir Olay Olmus bu. ;)

10_Osmanozc
07.Mart.2006, 22:26
Ben o kadar ayrıntısını bilmiyorum ancak bu işin bi merkezi olur bi mekanı olur falan filan birçok masrafı vardır bu işin.Ama bu olay olursa üretilebilecek çok iyi fikirler çıkabilir ortaya.Teknik direktörler ile görüşmeler,gerçek hayatta Fm turnuvaları,maç org.ları.Gerçi SIgames buna karşı çıkar mı bilmiyorum o da var.Derneğe üye olma şartı orjinal oyun almak falan gibi birşey de olabilir.İşte bu soru işaretlerini yöneticilerimizin kaldırması gerekiyor.

TüMeR_yAğıZ
07.Mart.2006, 22:27
sigames para kazanıyor kazandığını niye versin.valla fm hastalarından kişi başı ayda iki lira alsak ve 100.000 kişi olsa ikiyüzbin aylık gelir yapar.buda her türlü organizasyona yettiği için şu anda istifa mektubumu yazıp dernek kurma çalışmalarına başlıyorum :D

el bandido
08.Mart.2006, 11:02
arkadaşlar ben bu işin teknik tarafını araştırırmaya başladım... öncelikle turksportal.net yetkiliklerle görüş alış verişinde bulunalım... dernek olmazda başka birşey alında olur... yeterki aynı çatı altında toplanalım... sosyal aktivitelerde bulunalım... inanıyorum ki finansman konusunu aramızda halledebiliriz... biz büyük bir aileyiz...

Vieri
08.Mart.2006, 11:28
şimdi şöyle bir geriye bakıyorum bu site açıldıktan sonra 7 seneyi devirmeye hazırlanıyoruz. Bende bu araştırma sitesini yöneticiliğini almadan öncede site sahibiydim amatör olarak birşeyler yapıyorduk. Oyun ile olan geçmişimde çok eskilere dayanmakta. abimizin dediği gibi bununla büyüdük. okula gitmedik türk ligi yapacağım diye kastım sabah akşam sonunda bitti öğretmenime hediye ettim devasızlıktan yırttım.. işe geç kaldım sırf bir maç daha fazla oynayım diye uykusuz kaldım.. deprem oldu millet apartmana girmez ben evimde oynamaya devam ettim.. kıyasıya rekabetlerde arkadaşıma gol atınca, şampiyon olunca evde sevinç huralarına çok ses çıkınca komşuların kimin maçı var kim gol attı gibi absürt soruları ile karşılaştım daha böyle çok olay. bir oyuna bu kadar mı bağlanılır? hastalık bu hastalık.

şimdi duruma gelince Turksportal önümüzdeki aylarda şirketleşiyor. kısmetse artık istanbul içerisinde bir ofisimiz olacak. Dernekleşme konusunda pek bilgim yok nasıl yapılır ne gereklidir. Ama sosyal organizasyonlar konusunda elimizden geleni yapmak isteriz. Daha önceden 100 kişi bir sinema organizasyonu denemiştik ama pek beklenen ilgi olmamıştı ki üstelik çok ilgi alan bir filme o zamanın fiyatı ile 2milyon liraya girme imkanı sağlamıştık üyelerimize... herneyse bu tip yapabileceğimiz organizasyonları organize etmek bizide mutlu eder. Amacımız zaten bu değil mi? Türkiye Football Manager topluluğu değil miyiz? Haliyle burada yer alan arkadaşların birbirleri ile tanışması için elimizden geleni yaparız.

dashaq
08.Mart.2006, 11:33
inanıyorum ki herkes bu konuda destek verir...

Maymuncuk
08.Mart.2006, 11:42
şimdi şöyle bir geriye bakıyorum bu site açıldıktan sonra 7 seneyi devirmeye hazırlanıyoruz. Bende bu araştırma sitesini yöneticiliğini almadan öncede site sahibiydim amatör olarak birşeyler yapıyorduk. Oyun ile olan geçmişimde çok eskilere dayanmakta. abimizin dediği gibi bununla büyüdük. okula gitmedik türk ligi yapacağım diye kastım sabah akşam sonunda bitti öğretmenime hediye ettim devasızlıktan yırttım.. işe geç kaldım sırf bir maç daha fazla oynayım diye uykusuz kaldım.. deprem oldu millet apartmana girmez ben evimde oynamaya devam ettim.. kıyasıya rekabetlerde arkadaşıma gol atınca, şampiyon olunca evde sevinç huralarına çok ses çıkınca komşuların kimin maçı var kim gol attı gibi absürt soruları ile karşılaştım daha böyle çok olay. bir oyuna bu kadar mı bağlanılır? hastalık bu hastalık.

şimdi duruma gelince Turksportal önümüzdeki aylarda şirketleşiyor. kısmetse artık istanbul içerisinde bir ofisimiz olacak. Dernekleşme konusunda pek bilgim yok nasıl yapılır ne gereklidir. Ama sosyal organizasyonlar konusunda elimizden geleni yapmak isteriz. Daha önceden 100 kişi bir sinema organizasyonu denemiştik ama pek beklenen ilgi olmamıştı ki üstelik çok ilgi alan bir filme o zamanın fiyatı ile 2milyon liraya girme imkanı sağlamıştık üyelerimize... herneyse bu tip yapabileceğimiz organizasyonları organize etmek bizide mutlu eder. Amacımız zaten bu değil mi? Türkiye Football Manager topluluğu değil miyiz? Haliyle burada yer alan arkadaşların birbirleri ile tanışması için elimizden geleni yaparız.

Yaw ilk paragrafını okudum da hüzünlendim..Aşırı derecede hastalık bu oyun..Bu oyun için her şeyi yaparım yaptım da zaten..Çok sevdiğim bir kızdan ayrıldım yaw..

Nese ikinci paragrafa gelince..Bence bişeyler yapalım en kısa zamanda gerekli maddi manevi yardımı herkesin vereceği kanaatindeyim..Ve umarım bu iş konuşmakla kalmaz..

semih5
08.Mart.2006, 14:01
Olmayacak Duaya Amin Deme Gibi Bir Olay Olmus bu. ;)
bencede ya bence bole sey olmaz arkadaslar

10_Osmanozc
08.Mart.2006, 16:59
Şirket oluyor Turksportal ha.Hmm o zaman bu güzel bir adım.

__Trex__
10.Mart.2006, 18:14
aslında ii olurdu ama ona göre yöneticiler olması lazım tüm türkiye ile uğraşmak zor iyi alt yapı olması gerekir. liderler lazım....

Nedvedmania
10.Mart.2006, 18:21
bencde Olmayacak Duaya Amin Deme Gibi Bir Olay Olmus bu. :1:

Kemal_Milan
10.Mart.2006, 19:17
evet ben arkadasa katılıyorum bende bir koyu fm ci olarak bu olayı destekliyorum.olursa mükemmel bir sey olur yaa.hepbirlikte gezeriz,kamp yaparız ve bunun sayesinde de tanısma imkanı buluruz vallahi süper olur Haydi Hayırlısı

eran
11.Mart.2006, 14:35
Elimden geleni yaparım.Yazıyı okurken kendimden çok şey buldum.En azından bize yakışır sosyal faaliyetler organize ederek gerçekten bir aile olma fırsatını yakalamış oluruz.Yeter ki üyelerimiz gönülden destek çıksın yapılacaklara...

FatalRhymeR_58
12.Mart.2006, 16:48
hatta kuruluş tarihini de vierinin doğum tarihini yaparız