PDA

View Full Version : FM'de Müthiş Birşey Keşfettim

Flawless Victory
04.Ağustos.2007, 01:40
Birkaç haftadır hileli oyun oynuyorum. Zaten oyun yeni çıktığında "0" hileyle oynarım. Temmuz'dan sonra da hileli oynamanın keyfini yaşarım. Nasıl bir keyif derseniz şöyleki : Birkaç sezon sonra çıkan regen yıldızları FM Scouttan bulup, takımıma katarım. Yine FM Scouttan potansiyeli 160-200 arasında olan oyuncuları kısaliste olarak kaydedip oyuna import ederim. Böylece bu potansiyeli 160-200 olan oyuncuların kendi takımlarındaki sözleşmelerinin bitmesine 6 ay kala onları bedelsiz olarak transfer ederim ve daha önce transfer ettiğim regen yıldızlar da birkaç sezon içinde çok değerlenince işime yaramayacakları satarım, yarayacakları da takım kadrosuna katarım. Hem çok iyi bir kadrom, hem de büyük bir transfer bütçem olur. İşte böyle, sezonlar ilerledikçe takım defalarca lig ve kupa şampiyonu olmuş olur. Transfere ihtiyacım da olmaz dolayısıyla. Ama başkan yıldız oyuncu transfer etmemi ister ama ben transfer etmem ve başkan gider bir dünya starını takıma katar, takımın itibarı daha da artmış olur. Taraftarından başkanına amigosundan holiganına kadar herkes memnundur.

Yukarıdaki yazı bir girişti. İşte arkadaşlar, FM Scout'tan bulduğum regen yıldızları aynı zamanda oyunun arama bölümüne yazıp arıyorum. Örneğin oyuncunun adı Kostadinov olsun. Bu isimde 20 tane oyuncu, antrenör, gözlemci vs. çıkıyorsa bu listenin en altındaki isim genelde bizim aradığımız oyuncu oluyor. Şimdi sıkı durun... FM Scout'tan hiç arama yapmadığımızı farzedelim ve oyunun arama bölümünden herhangi bir ismi arıyoruz. Bu isim Jankovic olsun. Tabi yine karşımıza bir liste gelecek. İşte bu listenin en altındaki 2 isimden birisi regen yıldızımız oluyor...

Şimdi burada birkaç detaya girelim. Aradığınız Jankovic isminde bir regen yıldız olmayabilir, bu durumda söylediğimiz geçerli değil amaaa eğer oyunda Jankovic isminde bir regen yıldız varsa bu, arama yaptığınızda listenin en altına listeleniyor.

Sanırım herkes anladı. Belki daha sonra grafiklerle bu hipotezimizi kanırlarız. :0: Şimdi siz de kendi oyununuzda bunu deneyin. Ama unutmayın ki hiçbir hipotez % 100 çalışmaz!

ForeverGs
04.Ağustos.2007, 01:45
evet bende bunu farkediyodum çoğu zaman aradıgım oyuncu en altlarda oluyordu.

Ve ben şunu da ekleyeyim mesela brazilya da roberto adında oyuncu cok var ben oyundan arama yerine roberto yazıyorum ve ordan 18 19 yaşlarında ki oyuncuların özelliklerine bakıyorum ve genelde şaşılacak takımlarda şaşılacak yetenekler buluyorum ;) biraz sans ama işe yarıyor ;)

nekop
04.Ağustos.2007, 02:03
Arkadaşlar oyunda bir ıd nurmaralandırma sistemi var ve yeni gelen regen oyuncuların ıd numarası varolan oyunculardan sonraki numaralar oluyor.Arama yaptıgımızdada bu numaralara göre eskiden yeniye doğru diziliyor yani hipotezlik birşey yok ortada :D

Yada anlatmaya çalıştıgını anlamamışta olabilirim tabi. :D

Flawless Victory
04.Ağustos.2007, 02:18
Biraz fantezi yaptım ama doğruymuş bak işte. :)

juanov
04.Ağustos.2007, 02:57
ben de regen yıldızlar alıp satardım ama buna hiç dikkat etmemiştim.yine de böyle şans oyunlarına gerek yok scoutunuzla oyuncu aratırsanız çok az bir riskle yıldız oyuncuları bulabilirsiniz.

Universal
04.Ağustos.2007, 03:30
Güzel bir araştırma olmuş ama; çıkan her regen oyuncu id numarasını en son sıradan almaya başlıyor ve aramada ise önce alfabetik isimler aynı ise id olarak sıralanıyor ve bu yüzden regen oyuncular en altta bulunuyor. :)