PDA

View Full Version : Barca Machine Team Taktik - Hedef Şampiyonluk Değil!

Flawless Victory
05.Ağustos.2007, 06:48
Hedef güzel futbol! Bu taktikle, takımınız oynayabileceği en iyi oyununu oynayacak. Tabi ki hedef şampiyonluk değil cümlesi işin esprisi ama çok daha öne çıkacak olan birşey var ki o da, takımınız artık çok iyi pas yapan bir takım olacak. Turnuvalarda karşınıza çıkan ve çok iyi pas yapan o imrendiğiniz takımlardan birisiniz artık!

Taktiğin ayrıntılarına gelince, öncelikle takımınıza pasör oyuncuları almanız gerekiyor. Ya da Barcelona gibi bir pasör takımınızın olması ön şart. Ancak oynadığınız ligin üst düzey bir takımıysanız da bu taktik tutacaktır. Taktiğin özelliği, çok kısa paslarla ve olabilecek en hızlı tempoda oynamasıdır. Bu sayede takımınız yıldırım gibi inecek karşı kaleye. Ancak bu taktiğin de bazı açıkları var. Bu nedenle taktiği olduğu gibi kullanmayacağız. Çok yüksek tempo oyuncularınızı yoracaktır. Bu nedenle 50. dk civarı artık düşük tempoya geçme vaktidir. Hatta oyun temposunu en aza indirirseniz bu da sizin ciddi bir taktik beceriniz olarak oyuna yansıyacaktır.

Hızlı oyunda savunma oyuncularınız as oyuncular olmalıdır. Yedek veya daha az kaliteli oyuncular rakibe kontraatak şansı verebilirler.

Harika "tek top" oyun oynayan takımınızı izlemek sizin için büyük bir zevk olacaktır. Ancak taktiği sezon öncesi deneyip sezona öyle girmenizde fayda var. Sezon ortasında en kral taktik bile olsa taktik değişikliğe gitmeyin derim, eğer çok kötü gitmiyorsanız.

Emrah44 Tactics Sundu!

Ekran Görüntüleri :

http://img120.imageshack.us/img120/2273/111vm1.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/1382/222ng7.jpg

Link :

Machine Team Taktik (http://rapidshare.com/files/134852760/Barca_Machine_Team_Tactic__Barcelona__Eki_2010_.ra r)

futbolog37
05.Ağustos.2007, 21:19
hangisini atak oyuncu yaptın forvetlerden.

Flawless Victory
05.Ağustos.2007, 22:06
İkisini de.. Ben her zaman tüm forvetleri atak oyuncu yaparım.

futbolog37
05.Ağustos.2007, 22:12
eve gidince deneyecem.bu dizilişte olması da iyi.çift forvet oynamayınca zevki çıkmıyor bu oyunun.

Wesley Sneijder
06.Ağustos.2007, 03:55
Küçük takımla denedin mi?

leonXxX
06.Ağustos.2007, 04:43
hep tempolu oyun uzun paslarla yazıyorya ip ucuna bir onu sevemadim.kısa paslarla tempolu oyun daha iyi oynanır bence saglam kısa paslar rakibin bir noktadan sonra müdale etmek isteğin açık vermesini sağlar ben benzerini yaptım küçük takımla iş yaptı.çünkü küçük takım oyuncuların pas özelliği o kadar yüksek olamayacağından uzun paslarda hata yapabilir.araklısporla bjk karşısında çok güzel top çevirdik bu bjknin faullu oynamasına neden oldu sonuçta on kişi kaldılar teslim oldular

MaTRaKaN
06.Ağustos.2007, 04:51
Küçük takımlarda işe yaramıyor heralde :(

garydelgadov
06.Ağustos.2007, 05:24
taktiği indirdim,fakat senin verdiğin ss ml ve mrlerin oklarını ileri çıkartmış olarak görünüyor,taktikte ise forvetlere doğru dönmüş,bazı takım komutLarında da hata var,anLamadım.

Flawless Victory
06.Ağustos.2007, 07:06
taktiği indirdim,fakat senin verdiğin ss ml ve mrlerin oklarını ileri çıkartmış olarak görünüyor,taktikte ise forvetlere doğru dönmüş,bazı takım komutLarında da hata var,anLamadım.

Hmm.. SS'de hata yapmış olabilirim. Yarın akşama düzelteceğim. O zamana kadar bekleyin. İş dönüşü düzeltirim. Senin dediğin doğru olan aslında..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Küçük takımla denedin mi?

Orlando Pirates ile denedim. :) Güney Afrika Ligi'ni oynuyorum da.. 4 hazırlık maçında 20 gol attım ve hiç gol yemedim. Şu anda da iki lig maçımı 3-0 ve 4-0 kazandım. :)

ShevAnil
06.Ağustos.2007, 09:22
Ellerine Sağlık Emrah Abi.Sence Galatasaray'da Tutarmı Peki?

Flawless Victory
06.Ağustos.2007, 15:36
Tutar bence Arda, Lincoln, Linderoth, Sabri gibi oyuncular var. FM 2005 falan olsa bu tempoda 30 dk oynayamazsınız ama 2008'de büyük kondüsyon sorunlarına sebep olmuyor.

Wesley Sneijder
06.Ağustos.2007, 16:59
Orlando Pirates ile denedim. :) Güney Afrika Ligi'ni oynuyorum da.. 4 hazırlık maçında 20 gol attım ve hiç gol yemedim. Şu anda da iki lig maçımı 3-0 ve 4-0 kazandım. :)

Küçük takım derken kendi liginin ortalarında yer alan bir takımı kastetmiştim. Orlando Pirates kendi liginin büyük takımlarından. Mesela Sunderland veya Blackburn ile başarılı olursan o zaman bu taktik benim için değerli olacak...

Flawless Victory
06.Ağustos.2007, 17:38
Küçük takım derken kendi liginin ortalarında yer alan bir takımı kastetmiştim. Orlando Pirates kendi liginin büyük takımlarından. Mesela Sunderland veya Blackburn ile başarılı olursan o zaman bu taktik benim için değerli olacak...

Hallederiz. :) Direkt sezona başlayabilsek çok takımla deneyeceğim de işte çok zaman alıyor böyle. İngiltere Ligi'ni 5 yedekten dolayı sevmiyorum ama hadi deneyeyim. Bana takım ismi söyleyin onunla deneyeyim.

MaTRaKaN
06.Ağustos.2007, 18:07
Hallederiz. :) Direkt sezona başlayabilsek çok takımla deneyeceğim de işte çok zaman alıyor böyle. İngiltere Ligi'ni 5 yedekten dolayı sevmiyorum ama hadi deneyeyim. Bana takım ismi söyleyin onunla deneyeyim.
Middlesbrog (yanlış yazdım tam ismini bilmiyorum)
Bu takımda başarı sağlarsan çok iyi bi taktik demektir :D

Flawless Victory
06.Ağustos.2007, 20:20
Ee tabi transfer yaptıktan sonra deneyeceğim. Orjinal kadrosu uyumlu olmayabilir. Transfer bütçesine göre 1-2 oyuncu alalım bakalım. Yukarıda da yazdığım gibi uygun oyuncuları transfer etmelisiniz.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Tabi arkadaşlar bu taktiğin defansif bir taktik olmadığını ve dolayısıyla küçük takımlarda büyük takımlar kadar etkili olamayabileceğini unutmamak lazım.

musti83
07.Ağustos.2007, 01:44
ben kullanmadım ama
pek sevmiyorum çift forveti gerek olmayınca kullanmıyorum
Alex Iago vander Vaart (Aimar,G.Rossi)
Bunların önünde Agüero olunca gol sorunu çekmiyorum hiç :D

Clayman
07.Ağustos.2007, 03:35
Taktiğin işleyişi gayet güzel ancak çok gol yiyorum. Sanırım defans çizgisini geri çekersem bu sorun ortadan kalkacaktır. Emeğine sağlık...

lastchaos
07.Ağustos.2007, 11:30
Emrah taktiğini galatasaray ile deneyeceğim 50 dk'da düşük tempoya geçip başka taktik değişikliği yapacak mıyım acaba?pas türü ve zaman geçirme falan..atak oyuncu olarak hangisini seçiyoruz?

JunkChorn
07.Ağustos.2007, 13:52
Emrah abi oyunun Hints and Tips özelliğinde okumuştum şimdi söyleceğimi.
Oyun Hızını en sona çekersek çok işe yaramayacağı şeklinde birşeydi.Bu kadar hızlı oynamak yerine bir kaç kademe düşürerek denedin mi hiç?

Bu arada ben taktiği indirmedim şöyle bir göz attım.

Ayrıca Alan markajı + Sıkı markaj biraz ters olmuyor mu? Biri adam markajı diğeri alan markajı diye biliyorum ben..Yanlışsam düzeltirsen memnun olurum.

Başarılar.

SiR ToMaSRoSiCkY1
07.Ağustos.2007, 15:35
Emrah abi oyunun Hints and Tips özelliğinde okumuştum şimdi söyleceğimi.
Oyun Hızını en sona çekersek çok işe yaramayacağı şeklinde birşeydi.Bu kadar hızlı oynamak yerine bir kaç kademe düşürerek denedin mi hiç?

Bu arada ben taktiği indirmedim şöyle bir göz attım.

Ayrıca Alan markajı + Sıkı markaj biraz ters olmuyor mu? Biri adam markajı diğeri alan markajı diye biliyorum ben..Yanlışsam düzeltirsen memnun olurum.

Başarılar.

Oğulcan Alan markajı + Sıkı markaj yapınca bir sorun yok.Eğer Adam markajı+Sıkı markaj yaparsan ters düşer.:)

JunkChorn
07.Ağustos.2007, 15:36
O zaman ben yanlış biliyorum.Yani sıkı markaj adam markajı olmuyor mu?O zaman bir oyuncuya Man + hemen altındaki sıkı markajı seçersek ters mi düşüyor?

SiR ToMaSRoSiCkY1
07.Ağustos.2007, 15:41
O zaman ben yanlış biliyorum.Yani sıkı markaj adam markajı olmuyor mu?O zaman bir oyuncuya Man + hemen altındaki sıkı markajı seçersek ters mi düşüyor?

Sıkı markaj maç boyunca yılmadan rakibin top yapmasını engellemek ve top kapmak.Zaten adam (man) markajı çok risklidir.Oyuncu tutacağı oyuncuyu kaçırdı mı sen yandın:)Kısacası ikisi birbirine ters düşüyor.

JunkChorn
07.Ağustos.2007, 15:43
Anladım tamam gayet açıklayıcı oldu teşekkürler:)

Flawless Victory
07.Ağustos.2007, 16:06
Oyunun sadece temposu ile ilgili fikir belirtmek faydalı olacaktır. Eğer doğru tempoyu bulursanız taktik kusursuz olabilir. Sıkı markaj seçeneği sürekli aktif olmalıdır. Alan markajı ise kullandığınız sistemle de alakalıdır. Verimi, sisteminizle doğru orantılıdır. Adam markajı son derece zararlıdır. Alan markajı ile sıkı markaj bir arada çok daha iyi oluyor ve bu ikisi birbirinden farklı ve çelişmeyen şeylerdir.

Benim tempoyu sona getirmemin sebebi şu, bu şekilde takım çok iyi pas yapıyor ve çoğu zaman tek top oynuyor ve bu da göze çok hoş geliyor. Ben Barcelona ile oynuyorum. Tabi bu yüksek pas yüzdesinde Barcelona'nın da etkisi vardır. Size bir pozisyon anlatayım, durumu anlayın.

Savunmadan, taç çizgisine paralel bir arapas yapılıyor. Ceza alanının yan tarafında topla buluşan oyuncu ters kanada, yine ceza alanının yan tarafına yakın bir yere uzun bir pas gönderiliyor. Ve ters kanatta topla buluşan Messi, yanında kaçan oyuncuya tek topla harika bir pas atıyor. Topla buluşan oyuncu ceza alanına bir kesme yapıyor. Ceza alanındaki oyuncu kafayla topu geri çıkarıyor. Top ceza alanının dışındaki Miguel Veloso'ya geliyor. Onun şutu doksandan içeri giriyor. :)

Bu pozisyonlardan sadece bir tanesi.

JunkChorn
07.Ağustos.2007, 16:15
Emrah abi sen maç sunma işine girsen hiç fena olmazda ayrıca demek istediğini çok iyi anladım teşekkürler.

Clayman
08.Ağustos.2007, 04:23
Sıkı markaj oyuncuları yorar bildiğim kadarı ile. Yüksek tempo oynayınca o da yorar yanlış bilmiyorsam. Eğer öyleyse oyuncuların çok dayanıklı olması gerekmez mi ?

Flawless Victory
08.Ağustos.2007, 05:15
Onun için skor avantajını yakaladıktan sonra tempoyu düşürmekte fayda var. Ancak çok da düşmüyor fiziksel güçleri.

huseyinkoc
13.Ağustos.2007, 04:43
bakalım nasılmış