PDA

View Full Version : En Değerli Kulüp Galatasaray

ultraslanerdem
11.Ağustos.2007, 16:42
Uluslararası değerlendirmeler sonrası Türkiye'nin en zengin kulubü belli oldu. Sıralamayı son transferler ve EURO 2008 performansları belirledi.

Uluslararası değerlendirmelerde 15 milyon euroluk bedelle Arda, 14 milyon euroya mal olan Fenerbahçeli Guiza ve Alex’i geride bıraktı. Meira 10 milyon euro ile 4. sırada yer aldı

Galatasaray, Türkiye’nin en pahalı takımı oldu

Güiza, Emre Belözoğlu, Burak Yılmaz ve geri dönen Tümer Metin, Fenerbahçe’nin değerini ancak 25 milyon euro arttırabildi. Kadrodaki futbolcuların da prim yapmalarına rağmen Sarı-Lacivertliler’in 111.5 milyon euroluk piyasa değeri, Galatasaray’ı geride bırakmaya yetmedi.

Euro 2008’de değerlerini katlayan Arda Turan ve Servet Çetin gibi yıldızlarına ek olarak yaptığı üç transfer Meira, Kewell ve Sanctis ile 112.4 milyon euroya çıktı. Galatasaray’ın toplam maliyette kadrosu ve transferleriyle övünen Fenerbahçe’ye fark atmasını sarı-kırmızılı taraftarlar transfermarkt.de sitesinde gururla takip ettiler. Arda’nın bireysel olarak değeri 15 milyon euro. Guiza ve Emre’nin ise 14’er milyon euro.

ÖLÜMÜZ BİLE YETİYOR :D

BlackEagle19o3
11.Ağustos.2007, 19:24
Bu değerler kime göre, neye göre veriliyor.Çok saçma...Bu arada kaynak ne, kim belirlemiş bu fiyatları?

UlquioRRa
11.Ağustos.2007, 19:37
Bu değerler kime göre, neye göre veriliyor.Çok saçma...Bu arada kaynak ne, kim belirlemiş bu fiyatları?

Oyuncuların piyasa değerlerinin toplamı.

TR.CaPTaiN
11.Ağustos.2007, 19:37
transfermarkt.de sitesine göre yapılmış bir değerlendirme. Sitenin değerlendirmesinde Galatasaray'ın kadrosunda 36 futbolcu var Fenerbahçe'de ise 28 futbolcu. Fark ise 900 bin €.

Nocna Mora
11.Ağustos.2007, 19:39
Oyuncuların fiyatlarına göre belirleniyor neresi saçma anlamadım

UlquioRRa
11.Ağustos.2007, 19:46
transfermarkt.de sitesine göre yapılmış bir değerlendirme. Sitenin değerlendirmesinde Galatasaray'ın kadrosunda 36 futbolcu var Fenerbahçe'de ise 28 futbolcu. Fark ise 900 bin €.

Galatasaray'ın piyasa değeri en az olan 8 oyuncusunun toplam değeri 900 bin € bu durumda her iki takımın da değeri aynı oluyor.:D

hp-fm-gs
11.Ağustos.2007, 19:47
Oyuncuların piyasa değerleri toplamına göre yapılmışsa Beşiktaş'ın lider olması zaten beklenemezdi, fazla tepki vermişsin BJK'li arkadaşım.. ;)

Doğru da olabilir yanlışta, ama bu takımlara birşey kazandırmaz bence..

TR.CaPTaiN
11.Ağustos.2007, 19:50
http://www.transfermarkt.de/de/verein/36/fenerbahceistanbul/uebersicht/startseite.html Fenerbahçe

http://www.transfermarkt.de/de/verein/141/galatasarayistanbul/uebersicht/startseite.html Galatasaray

http://www.transfermarkt.de/de/verein/114/besiktasistanbul/uebersicht/startseite.html Beşiktaş

EreN
11.Ağustos.2007, 19:55
Ölüler alemi biraz karışık bu aralar erdem
Bu haber ise saçmalıktan ibaret her zamanki gibi... Kişisel istatistikler hiç birşey ifade etmez. Resmi bir kurum değil bir kere.
Zamanında bu site ronaldinho dahil bilimum yıldızı bize transfer etmişti.. Boş tatmin aracı diyeyim bu site için..

anilton
11.Ağustos.2007, 20:43
Eğer transfermarkt.de adlı siteye göre yapıldıysa tartışmanın,konuşmanın bile anlamı yok.Çünkü bu değerleri verenler o siteye bizim buraya olduğumuz gibi üye olup,foruma yazan üyeler.Onların arasında Almanya'da yaşayan arkadaşımda var.Yani piyasa değeri falan filan değil.Örnek veriyorum;Meira'yı satışa çıkarsın G.Saray,kimse 10 milyon euro veriyor mu?Ama onlara göre Meira'nın değeri 10 milyon euro...

Üstünde durmaya değmez bir konu...

BlackEagle19o3
11.Ağustos.2007, 20:51
Oyuncuların piyasa değerleri toplamına göre yapılmışsa Beşiktaş'ın lider olması zaten beklenemezdi, fazla tepki vermişsin BJK'li arkadaşım.. ;)

Doğru da olabilir yanlışta, ama bu takımlara birşey kazandırmaz bence..

Haberde Beşiktaş'ın adı bile geçmiyor, ne alaka?Öyle bir beklentim de yok zaten :icon_cool:Aklın sıra laf koymaya çalışmazsan iyi edersin:icon_biggrin:

Benim takıldığım konu şu ,millet futbolculara kafasına göre bir değer veriyor.Bizimkiler de yok benim takımım değerli, yok seninki değerli diye tartışıyor.Saçma;)2-3m euroya gelen Meira ne zaman fiyatını katladı da 10 oldu?Tabi hazırlık maçlarındaki formu sonucu artmış olabilir fiyatı:icon_redface:Mevcut halleriyle Servet'i 8m euroya, Ümit Karan'ı 6 m euro'ya, Sabri'yi 4.1 m euroya alan olsun ben kolumu keserim:icon_smile:Kezman 6m euro etmez benim gözümde, bu yaşa gelmiş Alex'e kim 14 m euro verir.Bedevaya versek talibi çıkmayacakDeli İbo 1.5m euro, üstüne para verdiğimiz söylenen Gordon 1m euro:DSonuç olarak kendimizi tatmin etmeye gerek yok...Amatör ötesi bir site için bana bu kadar yazdırdın ya helal olsun sana :)

DisCo
11.Ağustos.2007, 21:01
En Değerli Kulüp X

diye bir başlık açılsaydı kimin rengine uyuyor ise o savunacak diğerleri reddecekti. O açıdan yapılan yorumların tarafsızlığından şüphe duyuyorum. Haberden duyduğum gibi...