PDA

View Full Version : TR FM 2006 v1.0 ile Yaşadığınız Teknik Sorunlar [İLK MESAJIMI OKUMADAN SORU SORMAYIN]

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 19:44
Bu alana Türkçe FM 2006' nın kurulumu, çalışması ile ilgili yaşadığınız teknik sorunları yazabilir, yardım alabilirsiniz...

Burası Sigames'in Football Manager oyunlarının Türkiye Resmi Araştırma Sitesidir.

Lütfen korsan oyunları çalıştırmak için gereken programlarla ilgili sorular sormayınız yardım etmeyiniz...

Uyarılar sonucunda bu mesajları atan arkadaşlar sitemizden süresiz olarak uzaklaştırılacak bu nedenle bundan sonraki yamamaları indiremeyecek ve forumlarımızdan yardım alamayacaklardır...

===========================================
ÖNEMLİDİR!
RunTime hatası alanlar, yamayı yükledim ama oyun hala ingilizce diyenler, yamayı yükledim ama SS lerdeki TR bölümler bende neden İngilizce diyenler, çözüm yollarınız aşağıdaki linkte....

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=6563
===========================================

Lütfen burayı sohbet alanı yapmayalım, sorunu yazalım. Bu şekilde aynı sorunlar yazılmış olmaz ve kişiler aradıkları sorunun cevabını mesaj yazmaya gerek duymadan hemen bulabilirler. Bu nedenle konuyla alakası olmayan cevaplar direkt silinecektir

Ayrııca belirli aralılarla burada sorulan sorular Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları olarak tarafımdan düzenlenecek mesajlarınız silinecektir ;)

adrian mutu 7
08.Mart.2006, 19:59
nereye yukleyecez ki bunu

exe bulunamadı dio calıstırınca

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 20:05
Download ettiğiniz yerde ksayfada kurulum bilgisi bulunuyor

Program Kurulum:
İndirdiğiniz programı istediğiniz yere kurabilirsiniz. Ardından programı çalıştırıp ayarlardan oyunun kurulu olduğu klasörün ana dizinini gösterin (fm.exe nin içinde olduğu klasör)

emirduman
08.Mart.2006, 20:06
Ya benim ki daha basit bir dert, benim Turnstyle 3 kullanıyorum da büyük font Türkçe karekterleri göstermiyor, nasıl halledebilirim?

rsanchez
08.Mart.2006, 20:09
slm.türkçe patch i indirdim.açtığımda"run time error 76 path not foun"yazıyor ne yapmalıyım???

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 20:11
Ya benim ki daha basit bir dert, benim Turnstyle 3 kullanıyorum da büyük font Türkçe karekterleri göstermiyor, nasıl halledebilirim?

aşağıdaki linkteki dosyayı dener misin:
http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/dosyalar/?tsi=list&id=21&a=77

fatihbaz
08.Mart.2006, 20:18
eger azönce çıkan fm 06 tr yaması ise bu sorunlarla ilgili bi başlık var kardeş...oraya yazarsan daha iyi olur...

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 20:24
eski diil de ya ben bi rar dosysını birlikte aç dedim we bundan sonrakilerde böle açılsını işaretlemişim onun için bütün dosyalar öle görünüo onun için dedim
yapman gereken çok basit, indirdiğin rar lı dosyanın üzerine sağ tıkla, "birlikte aç" ı seç, oradan winrar klasörün nerede ise (genelde C:\Program Files\WinRAR içinde olur) o klasörden WinRAR.exe'yi seç altındaki her zaman seçili programı kullan'ı işaretleyip tamam'ı tıkla...

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 21:46
SADECE Run Time Hatası alanlar lütfen bir önceki tr fm i silip bu eklediğim dosyayı indirsinler....

http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/dosyalar/?tsi=indir&id=28361

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 22:03
Masaüstüne atılan kısayolu da silin...

Aşağıdaki linktekini indirip kurun
http://rapidshare.de/files/15013003/TSPRuntime.zip.html

Kurulum:
-- TSP_Runtime.exe yi çalıştırın
-- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

blueboy
08.Mart.2006, 22:09
arkadaşlar dosya hatasız beni dikkatli dinleyin
hani o hata werilen yer warya hata yazısı 1-2 saniye sonra çıkıyo ya o çıkmadan orda bi yazı yeri war oraya fm06nın kurluduğu yeri yazın(örneğin:C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2006)sonra kaydet deyin sonra türkçe fm06 yı başlat a tıklayın artık fm06 türkçe:D:D

VoLkaN BaROs
08.Mart.2006, 22:14
arkadaşlar dosya hatasız beni dikkatli dinleyin
hani o hata werilen yer warya hata yazısı 1-2 saniye sonra çıkıyo ya o çıkmadan orda bi yazı yeri war oraya fm06nın kurluduğu yeri yazın(örneğin:C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2006)sonra kaydet deyin sonra türkçe fm06 yı başlat a tıklayın artık fm06 türkçe:D:D öyle şey mi olur :)

Siz benim verdiğim tsp_run time dosyası ile yeni eklediğim tr fm i indirin kurun ;)

blueboy
08.Mart.2006, 22:45
yaa bunu yarına resimlerle falan anlatırım size ben olurmu ama sorun programdan değil...arkadaşlar program süper çalışıyo...tebrikler bunun için we ayrıca menide turkçe olursa mutlu olurum:D:D:Dyarına anlatacam herkes oynayacak rahatça.ama buna bi çözümde gerekli otomatik olarak fm ye kaydetmeli kendini program..sorun burada...

ridvanu
08.Mart.2006, 23:19
arkadaşlar ben yükledim
gerekli açıklamalar yazılmış zaten
onları uyguladım
nazar değmesin çatır çatır çalıştı
çok başarılı teşekürler herkese

warkutsal
08.Mart.2006, 23:20
abi ben yükledim ama istediğim düzeyde türkçeleşmemiş fm 2005 bana göre daha ii di enbasitinden oyuncuma trasfer teklifi geliyor ingilizce böyle de birşey gözden kaçmış olamaz diyorum bence ben yanlış yükledim gibi geliyor fakat volkan ne dediyse yaptım yine olmadı

_ReaL_
08.Mart.2006, 23:29
evet bir çok arkadaş ki bende dahil şurası ingilizce derken diğerleri türkçe diyor bencede böyle bir pakette o basit şeyler bile ingilizce değildir. Bir grup yani biz ler yanlış yükledik ama nasıl yapcaz ya :( Keşke direk tek link te bitseydi iş nerden çıktı şu pis run-time hatası be :@

serif_432
08.Mart.2006, 23:46
beyler bende herşey sorunsuz oldu ama oyun türkçeleşmedi.eskisi gibi.ve birde oyunda ayarlar seçeneğindeki dil tercihlerinde sadece türkçe gözüküyo.ondan olabalir mi???

Yıldıray Garip
09.Mart.2006, 00:16
selam bende yamayı indirdim,kurdum,ayarlara girdim,kaydet dedim,sonra oyunu çalıştır dedim. cd romdaki cd çalışır oldu fakat oyun açılmadı tekrar yaptığımda fm zaten çelışıyor diye bi mesaj verdi..... yardımcı olursanız sevinirim.

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 00:17
Kurulumu normal bir program kurulumu ile aynı. Yapmanız gereken çok basit:
Türkçe FM 2006 v1.0 ı indirin
WinRAR ile herhangi bir klasöre açın
Açtığınız klasörün içindeki turkcefm2006.exe yi çalıştırın ve herhangi bir klasöre kurun
Masaüstüne yerleşen "Turksportal Turkçe FM 2006" kısayoluna tıklayarak paneli çalıştırın
Ayarlardan oyunu nereye kurduysanız orayı gösterin ve kaydedin (bu klasörde fm.exe olmak zorundadır aksi halde çalışmaz)
Artık oyuna başlayabilirsiniz....Bunların dışında oyunun Türkçeleşme derecesiyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar var sanırım. Koyduğumuz ekran görüntülerindeki gibi çoğu yer TR durumda. Ama tabi ki TR olmayan yerler de var, bunlar diğer versiyonlarda adım adım TR olacaklar...

SS görüntülerdeki TR bölümler bende İngilizce diyenler:
Türkçe FM 2006 panelini çalıştırın
Ayarlara girip buradan "Football Manager 2006 tamponlanmış verileri temizle" kutucuğunu işaretleyin üstteki kaydet butaonuna basıp programı tamamiyle kapatın...
Programı yeniden çalıştırıp oyuna girin, aynı sorun devam etmeyecektir, artık çevirdiğimiz heryer TR olarak görünecektir. NOT: Bazı skinler ile çevirilerimizi tam randumanlı oynayamaya bilirsiniz

_ReaL_
09.Mart.2006, 00:23
Oh be abi sonunda sağlam bir açıklama hemen deniyorum hatta su an yeniden kuruyorum oyunu . inş çalışcak yazacağımmm sonucu :)

Abi son olarak bişi sorcam ordaysan eğer , ya ben tüm oyunu kaldırıp yeniden yükledim de save game lerim duruyor. Yenidenmi başlamalıyım full verim için yoksa bu paket savegame lere uyumlumu yani fark etmez mi ?

yok gene olmadı sanırım o bildiğiniz "yan programlar" dan sebep çalışmıyor. Orjinal oyun alalım olmayanları kandırıp aldıralım başka diycek bişey yok malesef :(

cenk76
09.Mart.2006, 00:46
öncelikle yaptğınız çalışmadan dolayı emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.
az önce kurdum benim FM versiyon 6.0.3 ,gelen mesajlarda bakıyorum yarısı ingilizce yarısı türkçe kayıtlı oyuna devam ettiğim içinmi böyle oluyor acaba?
sakatlıklarda da aynı sey var yine.kulup baskanının verdıgı mesajda ornegın ıngılızce cogu kısım. ve bırsey daha dıkkatımı cektı sımdı oyuncu ozellıklerının yerlerı degısmıs türkçe FM de acaba herkezde boylemı oldu bılmıyorum.

Ayarlara girip buradan "Football Manager 2006 tamponlanmış verileri temizle" kutucuğunu işaretleyin üstteki kaydet butaonuna basıp programı tamamiyle kapatın...
Programı yeniden çalıştırıp oyuna girin, aynı sorun devam etmeyecektir, artık çevirdiğimiz heryer TR olarak görünecektir. dedıgınız gıbı bu ıslemlerı de yapmıstım onceden.bana cevap yazarsanız cok sevınırım herhalde kayıtlı oyundan kaynaklanıyordur dıye tahmın edıyorum

warkutsal
09.Mart.2006, 01:03
volkan baros'a çok teşekkür ederim tahmin ettğim gibi bizden kaynaklanan bir sorunmuş eğer herkez benim gibi istenilen seviyede türkçeye çeviremedilerise yukarda volkan baros çok güzel anlatmış rahatsızlık verdiysek afola tekrar göstermiş olduğunuz emekler için teşekkürler turksportal ailesi

crow11
09.Mart.2006, 02:50
Kurulumu normal bir program kurulumu ile aynı. Yapmanız gereken çok basit:
Türkçe FM 2006 v1.0 ı indirin
WinRAR ile herhangi bir klasöre açın
Açtığınız klasörün içindeki turkcefm2006.exe yi çalıştırın ve herhangi bir klasöre kurun
Masaüstüne yerleşen "Turksportal Turkçe FM 2006" kısayoluna tıklayarak paneli çalıştırın
Ayarlardan oyunu nereye kurduysanız orayı gösterin ve kaydedin (bu klasörde fm.exe olmak zorundadır aksi halde çalışmaz)
Artık oyuna başlayabilirsiniz....Bunların dışında oyunun Türkçeleşme derecesiyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar var sanırım. Koyduğumuz ekran görüntülerindeki gibi çoğu yer TR durumda. Ama tabi ki TR olmayan yerler de var, bunlar diğer versiyonlarda adım adım TR olacaklar...

SS görüntülerdeki TR bölümler bende İngilizce diyenler:
Programı yeniden çalıştırıp oyuna girin, aynı sorun devam etmeyecektir, artık çevirdiğimiz heryer TR olarak görünecektir. NOT: Bazı skinler ile çevirilerimizi tam randumanlı oynayamaya bilirsiniz
volkan Baros çeviri için teşekkür etmekle beraber dedeiklerini yaptım ama hala ana menü ingilizce gözüküyo... ne yapmam lazım?????

totti10
09.Mart.2006, 03:48
volkan bende oyun sorunsuz çalıştı yalnız tr karakterlerde sorun war onlarıda karakter dosyasınıu çektim siteden ama içinde dosyayı nereye atacağımıza karşı bi bilgi yok data dizini dio sitede ama datanın içine attım sorun düzelmedi data nın içince bi klasoremi???

Vieri
09.Mart.2006, 04:23
Kullandığın skin adına göre "data\ skin \ skin ismi" klasörünün içinde font klasörü olacak dosyayı buraya yükleyerek sorunu çözebileceğini düşünüyorumi.

Vieri
09.Mart.2006, 04:24
yaa aranızdan biri söleyebilirmi oyun anti-blax ile çalışıyo ama türkçesinde cd istiyo anlayamadım lütfen biri bana yardım etsin
Oyun paneli dil dosyaları için fm.exe dosyasını kullanıyor. Haliyle bazı illegal dosya programları ile uyuşmazlıklar olması normaldir. Üzgünüm ama bu konuda bir yardım yapamıyoruz

Vieri
09.Mart.2006, 04:26
kardesim sildim kurdum kopya diyo.benim oyunum kopya diilki!!!yapacaksanız adam gibi yapın
Lütfen sinirlenme :) Panel ayarlarından oyunu yüklediğin klasörü seçmelisin. Çünkü fm.exe dosyasına ihtiyacımız var. Bu dosya olmadan çalışmayacaktır. Eğer FM nin kurulu olduğu dizinde FM.exe ismi farklıysa örneğin fm2006.exe bunun ismini fm.exe olarak değiştirebilirsin.

Vieri
09.Mart.2006, 04:27
slm.türkçe patch i indirdim.açtığımda"run time error 76 path not foun"yazıyor ne yapmalıyım???
Tam olarak bu hatayı nerede aldığınıda belirtseydin daha kolay yardım edebilirdim. Ama tahminime göre bir takım DLL dosyaların eksik. Bunları VB Run time dosyalarını kurarak elde edebilirsin. Hatta ben yeni bir setup hazırlayım ve bu dll dosyalarınıda setupa dahil edeyim en iyisi :)

totti10
09.Mart.2006, 04:58
Kullandığın skin adına göre "data\ skin \ skin ismi" klasörünün içinde font klasörü olacak dosyayı buraya yükleyerek sorunu çözebileceğini düşünüyorumi.
vieri dediğini yaptım turnstyle kullanıorum onun içindeki fonts klasorunun içine karakter dosyasından çıkan 3 dosyayı kopladım daha sonra denedim yine olmadı ama mesela metallic2006 skinini denedim onda türkçe karakter sorunu olmuo ama turnstyle da oluo bunu nasıl çözebilirim

Vieri
09.Mart.2006, 05:13
vieri dediğini yaptım turnstyle kullanıorum onun içindeki fonts klasorunun içine karakter dosyasından çıkan 3 dosyayı kopladım daha sonra denedim yine olmadı ama mesela metallic2006 skinini denedim onda türkçe karakter sorunu olmuo ama turnstyle da oluo bunu nasıl çözebilirim
senin bilgisayar ile ilgili bir sorun sanırım. Bende denedim gayet sorunsuz çalıştı aynı temada. Nasıl çözeriz bu sorunu bakarım
http://img146.imageshack.us/img146/337/turkcefmturnskin4wf.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=turkcefmturnskin4wf.jpg)

yokmu bana yardım edecek ben bırak yukleyememeyi klasöre çıkartamadım hemde 3 kere indirmeme rağmen türkçefm exe dosyasına basıyorum ileri ileri tam uüklemeler başladıktan az sonra setup bir sorunla karşılaştı kapatılması gerek yazıyo ya Allah rızası için sadece dosya halinde gönderebilecek biri yokmu topu topu 3-5 mgb bende ona istediği herhangi bi clibi veya filmi upload ederim söz valla yeterki biri yardım etsin
Buda senin bilgisayarınla alakalı bir sorun eminimki çünkü install dosyası ile ilgili bir sorun olmadı. Tabi şimdi senin için setup içerisinde olan dosyaları bir rar yapıp sunucuya atacağım.

apaydin2148
09.Mart.2006, 08:16
Arkadaşlar teker teker anlatıyorum.

1)Öncelikle setup dosyasını çalıştırın:

http://img311.imageshack.us/img311/5204/14xw.jpg

eğer karşınıza runtime error gibi bir uyarı geliyorsa linkteki dosyayı indirip kurduktan sonra bilgisayarı yenideb başlatın ve setup dosyasını çalıştırın.

http://rapidshare.de/files/15013003/TSPRuntime.zip.html (http://rapidshare.de/files/15013003/TSPRuntime.zip.html)

2)Şimdi programı çalıştırın.

http://img375.imageshack.us/img375/6929/26pb.th.jpg (http://img375.imageshack.us/my.php?image=26pb.jpg)

3)Program çalıştıktan sonra ayarlar seçeneğini seçin.

http://img311.imageshack.us/img311/1706/34ql.jpg

4)Şimdi de "Football Manager 2006 Tampolanmış Verileri Temizle" seçeneğini seçin ve programı kapatıp "turkce fm2006 çalıştır" seçeneğini tıklayıp oyununuzu türkçeleştirebilirsiniz.

apaydin2148
09.Mart.2006, 08:18
http://img132.imageshack.us/img132/8928/40cm.jpg

enuma
09.Mart.2006, 13:12
ya nedir bu ya dünden beri ugrasıyorum olmuyor run time diyor eger ilgili arkadaslar tam cözüm sunacaksa sunsun yoksa indirmeyelim biz ben biraz daha ugrasırsam kıracam bilgisayarı olmazsa olmaz ne yapalım yine de emeginize saglık

XCrazyBoy
09.Mart.2006, 13:43
bende başka bir sitenin türkçesi kuruluydu turksportal ın kilerin kalitesini bildiğimizde bunu indirdim diğer sitedeki türkçeleşen dosyaların yedeğini alıp düzelttim fakat turksportal türkçeyi görmüyor yani çalıştıra basıyorum türkçe olmuyor neden olabilir? yeniden yüklesem düzelir mi?

simonetta
09.Mart.2006, 14:35
Arkadaslar benim sorunumda Run time sorunu degil ancak bende kurulum sorunsuz program calisiyor fm yi calistiriyor oyun ingilizce gorunuyor ama creditse girdigim de Turkcelestirenler kismi var yani volkan in falan ismi yaziyor ancak oyunda Turkcelesme yok :D versiyonum 0.0.3

Vieri
09.Mart.2006, 15:23
Oyunun sağlıklı oynayamayanlar için veya Daha önceden Türkçeleştirmeler kullananlar
1-) Kendi bilgisayarınızda oyunu nereye kurduğunuzu bulun.
(c:\program files\sports interactive\football manager 2006\)
zaten eğer böyle bir klasör yoksa nasıl çalışsın oyun?

2-) Sitemizden yer alan linklerden dosyayı indirin.
İki seçenek var birisini seçeceksiniz (kurulum dosyası içerisinde dll dosyaları var, uygulama dosyası sadece exeler)

3-) İndirdiğiniz dosyalardan kurulum dosyası install edilecek ve bunu herhangi bir yere kurun. Uygulama dosyası içinde bir tane klasör açın ve içindeki dosyaları oraya koyun. Çalıştırabilirsiniz. Tavsiye ettiimiz dosya otomatik kurulum dosyası seçim size kalmış..

4-) Paneli çalıştırdığınızda önce ayarlara girin. Oradan FM nin kurulu olduğu klasörü seçin. arkasından Tamponlanmış verileri temizle seçeneğini aktif yapın. Bunun sebebi menulerin Türkçeleşmesi ve kaydet diyip ana ekrana dönüp programı kapatıyoruz !

5-) Paneli tekrar çalıştırıyoruz böylece işlemleri devreye alıyor ve tamponlanmış veri siliniyor.

6-) TürkçeFM yi çalştır linkine basıyoruz. Ve Oyun açılıyor.

7-) Bundan sonra belli haberler ingilizce çıkacak çünkü çevrilmeyen kısımlar bunları zaten belirtmiştik. İleriki versiyonlarda onlarıda halledeceğiz..

ozziee
09.Mart.2006, 15:44
başka bir link daha veremezmiyiz. çünkü bazı sebeplerden dolayı indiremiyorum dosyayı. bir de machintosh için nasıl olcak.

Vieri
09.Mart.2006, 15:46
bir kaç gün daha beklersen mac kullanıcıları için özel bir sürüm çıkartacağız.

şu anda kendi sunucularıma dosyayı yüklemedik malum yükleyince siteye erişimde kesilebilir

ozziee
09.Mart.2006, 15:47
çok teşekkürler. şimdiye kadar ingilizce oynuyorduk bir iki gün daha bekleyebilirim :)

yaşasın, çoooook teşekkürler, şimdiye kadar ing oynuyordum bir iki gün daha sabredebilirim. :)

kenke
09.Mart.2006, 15:51
ya kolay gelsın fm ailesi ya ben bu fm yı turkcesını indirdim burdan yukledım ama calısmıoo ya daha dogrusu tam olarak ne yapmam gerektıgını anlamadım cok istiorum turkce oynmayı yardım edın lutfen bıran once ceaplaıın ne yapmam gerekıo sadece yukleme ıle olmuo mu :(

CeM_85
09.Mart.2006, 16:46
arkadaşlar benim sorunum ayrı data klasörünün içindeki cache klasörünü silin demişişsiniz ama ben o klasörü bulamadım ve haberlerin bazılarını ingilizce görüyorum ve ayrıca v 03 kullanıyorum acaba bundanda olabilirmi

XCrazyBoy
09.Mart.2006, 17:12
fm resmi versiyon farkları türkçenin çalışmasında sorun oluturuyor mu?

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:20
kardesim sildim kurdum kopya diyo.benim oyunum kopya diilki!!!yapacaksanız adam gibi yapın
Programda sorun yok, sizlerin bilgisayarlarında veya oyunlarında olan sorunlar nedeniyle çalışmıyor. Biz onlara da yardımcı oluyoruz yaptığın şey terbiyesizlik...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:31
yaa ben bi kere oyunu rapidden indiriyodum indirirken flasget seçeneğini seçtim fakat indirmedi bu sefer de normal yönden deniyorum sn ye geçmiyo ne yapmalıyım acill yardım

sevgiler.....
Rapid çoğunlukla flashget ile indirmeyi kabul eytmiyor, download diyip indirmeye başladığında flasget çalışırsa onu iptal et windows indirme sihirbazı otomatik olarak çalışır...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:32
arkadaşlar benim sorunum ayrı data klasörünün içindeki cache klasörünü silin demişişsiniz ama ben o klasörü bulamadım ve haberlerin bazılarını ingilizce görüyorum ve ayrıca v 03 kullanıyorum acaba bundanda olabilirmi

Oyun %100 Türkçe değil, yani oyunda ingilizce kelime ve cümleleri göreceksiniz. Ama FM 2005 de gördüğünüz TR kelime ve cümlelerden daha fazla Türkçeleştirdi... Çok az TR görüyorsanız aşağıdaki linkte yazılan uygulamaları takip edin...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:32
ya kolay gelsın fm ailesi ya ben bu fm yı turkcesını indirdim burdan yukledım ama calısmıoo ya daha dogrusu tam olarak ne yapmam gerektıgını anlamadım cok istiorum turkce oynmayı yardım edın lutfen bıran once ceaplaıın ne yapmam gerekıo sadece yukleme ıle olmuo mu :(

Aşağıdaki linkte kurulum ve çalıştırmayla ilgili bilgiler mevcut:

nart_susruko
09.Mart.2006, 18:36
Run Time error '75'
Patch/file access error

diye bir hata veriyor...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:37
ya bende ındırmek ıcın gozata tıklıyorum ama orda sadece rar ı secebılıyorum fakat ındırdıkten sonra rarın ıcınde o dosyayayı bulamıyorum nasıl ındırıcem yardımcı olurmuusunuz

winrar sürümün eski olabilir. Son sürümünü inndir.com dan bulabilirsin...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:38
ben indirdim ama resimlerdekinin daha on da biri kadar türkçe olmadı ben yanlış yapıyom acaba ama acılıyo:(

Run Time error '75'
Patch/file access error

diye bir hata veriyor...
Aşağıdaki linkte yazan uygulamaları izlediniz mi?

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:45
Arkadaşlar hiçbir şey olmuyorsa mustafa progrmı güncelledi (dil dosyaları değil programı bilgisayarınıza kurarken ve oyunu çalıştırdığınızda yaşadığınız sorunları düzenledi)

Eskisini kaldırıp onu indirin

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 18:48
Bir de oyunu açtığınızda ss lerdeki kadar bile TR olmayan çoğu arkadaş bizim FM 2005 için yapılıp sonradan malüm sitenin ortalığa dağıttığı yamayı kullandığı için sorun yaşıyor...

SeRcAn1985
09.Mart.2006, 18:55
gercekten cok guzel anlatmıssın kurulum olayını bende kafayı yemek uzereydım senın anlatımından sonra oldu ve suanda catır catır calısıyor butun emegı gecenlerden allah razı olsun umarım en kısa surede haber olaylarıda halledılıp %100 bır oyun oynucaz ınsallah

Gravity
09.Mart.2006, 19:10
Benim oyunu açarken bir problemim olmuyor. Aslında oynarken de bir problemim yok, zira oyunu Türkçe oynayabiliyorum ancak oyun esnasında söyle bir hata mesajı alıyorum
http://img527.imageshack.us/img527/3886/untitled7yp.jpg

Bu oyunda bir problem yaratmıyor. Daha önce Runtime Error ile ilgili sorunlar olduğunu görüp söylenenleri takip ettim ama bir düzelme olmadı. Dediğim gibi oyun oynarken bir problemim yok ama böyle bir hata mesajı var.

Vieri
09.Mart.2006, 19:14
Gravity
tamam bu sorunu çözeceğim. v1.0.1 ile

totti10
09.Mart.2006, 19:24
vieri benim de karakter olayı wardı turnstyle da türkçe karakterler çıkmıodu nedenini çözememiştik ama sedace başlıklarda çıkmıo ayrıntılarda çıkıo bi fikir gelirse aklına yazarsan sewinirim ben takip ediorum

warkutsal
09.Mart.2006, 19:52

arkadaşım senin yaptığın terbiye sınırlarını aşıyo adamlar böyle bir yama yapmak zorunda değil üstelik çok güzel bir yama yapmışla canavar gibi çalışıyor emeğe saygı gösterelim senin şu davranısın emek hırsızlarının yaptıklarından farkı yok birazdaha saygılı olalım arkadaşlar ne güzel emek verip çokta güzel bir yama yapmışlar

LaKe
09.Mart.2006, 20:01
arkadaşlar, eğer oyunumun menüsü TÜRKÇE olmuyor diyorsanız, türkçe fm 2006 ya girip ayarlardan XML tamponları kaldırın. ;)

tng
09.Mart.2006, 20:12
ben programı kurup belirtilen şekilde fm exe nin olduğu klasörü ayarlıyorum ayarlardan.sonra turkce fm çalışıtıra tıklıyorum biraz yüklüyor ama sonra "path not found" diyor.ne yapabilirim acaba?oyunun versiyonu 6.02 onunla ilgili mi acaba?

kadirsa
09.Mart.2006, 20:20
Emeği geçen herkesin eline koluna, beynine sağlık. Yukarıda bahsedilen hata mesajını bende alıyorum ancak yine yukarıdaki arkadaşımızın belirttiği gibi oynarken bir problem oluşturmuyor.

Buradaki bilgilerden oluşan veri tabanı ile yani sürümlerin daha sorunsuz olacağı kesin.

Tekrar teşekkür ediyor ve çalışmalarınızın devamını heyecanla bekliyoruz.

kafa1907
09.Mart.2006, 20:28
Öncelikle herkeze teşekkürler... yama için

Bende yukarıdaki hata mesajını alıyorum nası çözebilirim.Sanırım önceki sayfalarda çözüm verilmemiş.verildiyse özür diliyorum...

VoLkaN BaROs
09.Mart.2006, 21:47
Burada yazılanları okuyup uygulayın...

ya bende oyun açılıyo hiç birşey çıkmıyo.. menü falan açılıyo pencere ama yeni oyun falan hiçbiri yazmıyo neden acaba?

Emeği geçen herkesin eline koluna, beynine sağlık. Yukarıda bahsedilen hata mesajını bende alıyorum ancak yine yukarıdaki arkadaşımızın belirttiği gibi oynarken bir problem oluşturmuyor.

Bende yukarıdaki hata mesajını alıyorum nası çözebilirim.Sanırım önceki sayfalarda çözüm verilmemiş.verildiyse özür diliyorum...

ben programı kurup belirtilen şekilde fm exe nin olduğu klasörü ayarlıyorum ayarlardan.sonra turkce fm çalışıtıra tıklıyorum biraz yüklüyor ama sonra "path not found" diyor.ne yapabilirim acaba?oyunun versiyonu 6.02 onunla ilgili mi acaba?

oyunu sildim baştan yükledim...oyun açılıyor ve Türkçe ama yine de bu hatayı veriyor...

ya bende oyun açılıyo hiç birşey çıkmıyo.. menü falan açılıyo pencere ama yeni oyun falan hiçbiri yazmıyo neden acaba?

zargı
09.Mart.2006, 23:51
arkadaşlar, eğer oyunumun menüsü TÜRKÇE olmuyor diyorsanız, türkçe fm 2006 ya girip ayarlardan XML tamponları kaldırın. ;)

saol be kardeş en sonunda biri beni anladı

snack
09.Mart.2006, 23:59
Merhaba arkdaslar
Ben yamayı indirip kurdum sorunsuz calıstı ama oyunun 6.03 update ini yukledikten sonra menuler ingilizceye dondu Football Manager 2006 tamponlanmış verileri temizle" kutucuğunu işaretleyip denedim gene olmadı bunu duzeltmenin yolu varmı
(yamayı kaldırıp tekrar kurdum gene olmadı)
tesekkur ederim

Selman Ozturk
10.Mart.2006, 00:03
Merhaba arkdaslar
Ben yamayı indirip kurdum sorunsuz calıstı ama oyunun 6.03 update ini yukledikten sonra menuler ingilizceye dondu Football Manager 2006 tamponlanmış verileri temizle" kutucuğunu işaretleyip denedim gene olmadı bunu duzeltmenin yolu varmı
(yamayı kaldırıp tekrar kurdum gene olmadı)
tesekkur ederim

Bu sorun oyundaki cache özelliği ile ilgili...Aşağıdaki yolu izlersen sorunun düzelecektir:

"data/cache/english" içindeki tüm dosyaları sil...Daha sonra "belgelerim/sports interactive/football manager 2006/cache/english" içindeki dosyaları da sil...Sonra oyunu aç...Prefences(ayarlar)'den "Use Skin Cache" özelliğini kapat...Daha sonra skinini değiştir...Sonra tekrar eski skinine dönebilirsin...Sorunun böylece çözülür...

SuperStar_1
10.Mart.2006, 00:12
Arkadaşlar benim sorunum da şöyle.
Programı kuruyorum,sonra aşağıdaki şekilde paneli açıyorum.Sonrasında iki saniyede bu hatayı veriyor ve panelden atıyor.Nasıl yapacağım hakkında bir bilgi verecek olan arkadaş var mı?Teşekkür ederim.

http://img504.imageshack.us/img504/6470/adsz1wl1.jpg (http://imageshack.us)

zalayeta
10.Mart.2006, 00:30
run time hatası alan arkadaşlar bi kaç kere banada oldu ama galiba sorun orjinal dosyaya kurulmamaktan kaynaklanıyor oyununuzu C:program files/sport interactive/footbal manager 2006/ dizinine kurup yeniden deneyin run time hatasını büyük olasılıkla almayacaksınız.

SuperStar_1
10.Mart.2006, 00:46
run time hatası alan arkadaşlar bi kaç kere banada oldu ama galiba sorun orjinal dosyaya kurulmamaktan kaynaklanıyor oyununuzu C:program files/sport interactive/footbal manager 2006/ dizinine kurup yeniden deneyin run time hatasını büyük olasılıkla almayacaksınız.

dediğin doğru olabilir zalayeta ama panele geliyorum tam işlem yapacağım kapanıyor kendiliğinden.Yani oyunun yerini belirleyeceğim ama yapamıyorum dediğim gibi.:(

Crescent
10.Mart.2006, 01:50
vieri benim de karakter olayı wardı turnstyle da türkçe karakterler çıkmıodu nedenini çözememiştik ama sedace başlıklarda çıkmıo ayrıntılarda çıkıo bi fikir gelirse aklına yazarsan sewinirim ben takip ediorum

Evet şu turnstyle font sorununa biri bir el atsa tam olarak açıklayıverse..
Duzeltmek için nereden ne çekmemiz ve ne yapmamız gerekiyor..

Bir de haberlerde bol bol ingilizce var..
Yani şöyle diyim 10 haberden 6-7 tanesi ingilizce.. bende mi bir sorun var yoksa genel olarak ceviri yuzdesi şimidlik bu şekilde mi ?

zalayeta
10.Mart.2006, 01:58
dediğin doğru olabilir zalayeta ama panele geliyorum tam işlem yapacağım kapanıyor kendiliğinden.Yani oyunun yerini belirleyeceğim ama yapamıyorum dediğim gibi.:(

dostum oyunu farklı bi diske attığımda aynısı benimde başıma geldi yer belirlenmiyo malesef yada bizde öle oluyo sen C sürücüsüne kopyala oyunu ama orjinal dizine yada yeniden C ye kur eminim problemin çözülecek.

VoLkaN BaROs
10.Mart.2006, 02:07
saol be kardeş en sonunda biri beni anladı
Seni anlamadığımızdan değil, o arkadaşın sana verdiği çözüm zaten sabit olarak ana sayfada yazıyor, buraya yazmadan önce oraya bakmış olsaydın sorunun daha erken çözülürdü ;)

tng
10.Mart.2006, 04:14

benim bu mesajımdaki sorunum hala deva ediyor.söylenen her şeyi denedim.ama hala path not found diyor.

Vieri
10.Mart.2006, 07:25
Siteden son halini indirip tekrar denermisin.

patch 6.0.1 üzeri kullananlar belgelerim klasöründeki sports interactive/football manager 2006/cache klasörünü silmeliler.

dnz498
10.Mart.2006, 09:50
Beyler benim daha başka bi sorunum var
Ben download edemiyorum bu yamayı ama rapid e bağlanamadığım için sürekli bağ kopuyo
diyceğim şu ki şu ıyamayı başka bi yerden link atsanız nası olur
Bence harika olur Çünkü ben kafayı yiycem 2 gündür bununla uğraşıyom evde olmadı cafe ye gittim yine aynı dert
şimdiden sağ olun

madram
10.Mart.2006, 09:56
ya arkadaşlar ben fm 2006 yı bi antiblnax gibi bi programla çalıştırıyorum. türkçe yamayı kurdum ama bende de hata veriyor hata dll gibi bişey yazıyor..nedir acaba aydınlatırsanız sevinirim.

Aydin
10.Mart.2006, 11:19
ya arkadaşlar ben fm 2006 yı bi antiblnax gibi bi programla çalıştırıyorum. türkçe yamayı kurdum ama bende de hata veriyor hata dll gibi bişey yazıyor..nedir acaba aydınlatırsanız sevinirim.
korsan yazılımlardan kaynaklanan sorunlara yardım edemiyoruz

howkee
10.Mart.2006, 12:58
Arkadaşlar Turksportal.net in belli ki büyük emek harcayarak yatpığı Türkçe çalışmayı indirdim haberler maç motoru Türkçe oldu fakat oyunu menüsü hala ingilizce "new game" "load game" falan aynen kaldı. Türkçe versiyonun nasıl yükleneceğinde datanın içindeki "cache" dosyasını silin yazıyo sildim fakat yine ingilizce bu sorunumu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

BurakMania
10.Mart.2006, 13:28
Dediginiz herseyi uyguladım Run Hatasınıda astım ancak oyunu 6.03 versiyonuna yukseltince hersey eskisi gibi oldu SS lerdeki turkce kısımlar ingilizceye donustu Ne yapmak gerekiyor ?

Horus
10.Mart.2006, 13:40
Dediginiz herseyi uyguladım Run Hatasınıda astım ancak oyunu 6.03 versiyonuna yukseltince hersey eskisi gibi oldu SS lerdeki turkce kısımlar ingilizceye donustu Ne yapmak gerekiyor ?

Türkçe yamayı kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin/veya paneldeki ayarlar kısmından tekrar gerekli ayarları yapabilirsin sanırım düzelecektir.

TacticalForce
10.Mart.2006, 14:05
Antİblaxx Kullanan ArkadaŞalar Oyunu ****** Tools'la ÇaliŞtirin HİÇ Bİr Sorun Çikmaz

ölümüne_mokoko
10.Mart.2006, 14:44
valla agalar benim sorun skini değiştirdim :D ortadan kalktı .

kavara
10.Mart.2006, 15:23
arkadaslar sonunda basardım ::))))) yasasıınn.. türkce fm i sildim sonra tekrar yükledim daha sonra su tspruntime setpunu yukledim.. ve Turkspostal ın hazırlayıp sundugu turkce fm ye hos geldiniz gercekten ggüzeLdi ama :))

yıldo_23
10.Mart.2006, 16:07
arkadaşlar türkçeyi sorunsuz kurdum.sorunsuz oynuyorum.amaaaaa.oyundan çıktıktan sonra run-time error 9 hatası veriyor.ne yapabilirim???run time'ı kurdum bu arada.

Vieri
10.Mart.2006, 16:28
Tamam bu çok önemli bir sorun teşkil etmiyor. Panel ile ilgili bir hata ve bu oyuna etki etmiyor. Bunu ileriki versiyonlarda çözeceğiz

Ufak bir not:
Bazı arkadaşlar halen haberlerin bir kısmının İngilizce olduğundan bahsediyorlar. Bu 6.0.2, 6.0.3 gibi versiyonları kullananlar için Belgelerim klasöründeki Sports Interactive\Football Manager 2006\cache klasörünü silmeleri ve oyuna başlamaları ile düzelecektir.

Dreamania
10.Mart.2006, 16:31
ben türkçeyi yükledim biraz öyle oynadım ama sonra sildim oyun tekrar eski ingilizce haline döndü ancak spiker hala türkçe onu nasıl eski ingilizce haline getirebilirim.

aliper
10.Mart.2006, 16:35
ben herşeyi yaptım oyunu seçiyorum ve çalıştır diyorum fakat sürekli "please insert the correct CD-ROM, select ok and restart application" diye hata veriyor
ve herseferinde aynısı oluyor ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirin

gianluca1907
10.Mart.2006, 16:51
Varollllllllllllllll İŞtee Buuu TÜrkİye Sİzİnleee Gurur Duyuyorrrrrrrrrrrrr İŞte TÜrkÜn GÜcÜ Volkan A Vİerİye Bu Sİteye Yapandan Da Bu Sİteye Tiklayanada Allah Razi Olsunnn Isallah Pcnize Virus Girmezzzz Helal Olsunnnn Sİzeeeeeeee Arkadaslar Cachee Dosyasini Fm 2006 In Ayarlarina Girin Ordan Da Isaretini Kaldirin Ben Kaldirdim Olduuu Ben Simdiii Fm Diyarina Daliyorumm Ronaldinholu Messeli Etolu Barcaleno Bekle Benİ Bİsmİllahhhhhhhhhhh

gianluca1907
10.Mart.2006, 16:55
Fm Hayat Sensinnn Dunyamm Sensin Gelecekse Tum Acilarrr Sendennn Gelsİnnnnnnnnnnnnnnnnnn

senoldur
10.Mart.2006, 17:09
krdeşim herşeyi indir dim runtime hatasıda gitti.ama türkce fm açıyorum ayarlardan sportinteractiv /fuotball maneger 2006 seçiyom kaydet diyorum..kaydedilmiştir diyor sonra oyuna başla diyorum ama olmuyor..fuutball maneger2006 dosyasını seç diyor ...ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.........

yıldo_23
10.Mart.2006, 17:18
arkadaşlar şimdi yeni bi şey oldu.türkçeyi kurdum gayet güzel bi şekilde.yeni oyun dedim.fenerbahçe ile oyuna başladım.sonra oyundan çıktım.tekrar girdim yeni bi oyun açmak için.ilk başta açtığımda sol tarafta bulunan ülkelerin isimleri normal olarak türkçeydi(arjantin,arnavutluk vs....).ama daha sonra açtığımda ingilizce olarak görüyorum.anlayamadım valla...

taylan_br
10.Mart.2006, 17:32
yaaa birisi bana yardim etsin dun gece mesaj attimda ilgilenen olmadi turkcefm basla ya basinca bu hatayi werio ""please insert the correcy CD-ROM,select ok and restart application"" LÜTFEN yardimm

Universal
10.Mart.2006, 17:44
Bende personele tıkladığım zaman sözleşmelerin ne zaman biteceğini göstermiyor yada takımın üstüne tıklayıp görünümü sözleşme yaptığımdada düzelmiyor bunu nasıl halledebilirim

tng
10.Mart.2006, 18:06
hala olmuyor.oyunu ve amayı silip baştan yükledim.o zaman çalıştı ama 6.02 patchini kurduktan sonra turkce fm çalıştıra tıkladığım zaman "path not found" diyor.cache/englishi de sildim ama birşey değişmedi.

aslan1608
10.Mart.2006, 18:27
Arkadaşlar beklediğimden güzel olmuş tüm çalışan arkadaşlara teşekkür süpersiniz size ne desem az sevgiler saygılar her yerde türksportal

gfb 16
10.Mart.2006, 18:31
ben dll hatası alıyorum ne yapmam gerekiyor

Vieri
10.Mart.2006, 18:51
ben dll hatası alıyorum ne yapmam gerekiyor
ilk mesajı okuman gerekiyor

VoLkaN BaROs
10.Mart.2006, 19:23
yaaa birisi bana yardim etsin dun gece mesaj attimda ilgilenen olmadi turkcefm basla ya basinca bu hatayi werio ""please insert the correcy CD-ROM,select ok and restart application"" LÜTFEN yardimm

hiç mi okumuyorsunuz ilk mesajı yada hiç mi başlığı okumadınız?

Burası Sigames'in Football Manager oyunlarının Türkiye Resmi Araştırma Sitesidir.

Lütfen korsan oyunları çalıştırmak için gereken programlarla ilgili sorular sormayınız yardım etmeyiniz...

Uyarılar sonucunda bu mesajları atan arkadaşlar sitemizden süresiz olarak uzaklaştırılacak bu nedenle bundan sonraki yamamaları indiremeyecek ve forumlarımızdan yardım alamayacaklardır...

LaKe
10.Mart.2006, 19:29
ya bu nasıl iş anlamadım. pc yi bi açtım. daha ben bişe yapmadım yani turksportal türkçenin exe si silinmiş. böyle oluncada doğal olarak türkçe çalışmıyor. durmadan kaldır/yükle yapıyorum. V2 hiçbir sorun olmaz inşallah.

Dreamania
10.Mart.2006, 20:10
benim soruma birisi cevap verirse çok memnun olucam :)

quanchi
10.Mart.2006, 20:14
arkadaslar ya bnde fm.exe dosyası yok ya ne yapcam herkes fm.exe diye konusuo bnde daha o yoq

yıldo_23
10.Mart.2006, 20:15
arkadaşlar şimdi yeni bi şey oldu.türkçeyi kurdum gayet güzel bi şekilde.yeni oyun dedim.fenerbahçe ile oyuna başladım.sonra oyundan çıktım.tekrar girdim yeni bi oyun açmak için.ilk başta açtığımda sol tarafta bulunan ülkelerin isimleri normal olarak türkçeydi(arjantin,arnavutluk vs....).ama daha sonra açtığımda ingilizce olarak görüyorum.anlayamadım valla...

scorpion_king
10.Mart.2006, 20:20
abi ben anti-blaxx la oynuyorum ne yapmam gerek

gfb 16
10.Mart.2006, 20:28
abi oyunu yeniden yükledim türkçeyi de indirdim exe yide kurdum herdediğinizi yaptım sanırım oyuna girdim takım isimleri türkçe sizin isimleriniz falan yazıyo options da ama öbür yerler ingilizce bir yerde yanlışlık yapmış olabilirmiyim acaba yardım ederseniz sevinirim...

THE_postman123
10.Mart.2006, 20:34
her şeyi yaptım dediğiniz gibi ayarlardan oyunun klasörünüde belirtip kaydet diyorum fakat yine lütfen oyunun dosyasını belirtiniz diye hata veriyo kafayı yicem

Universal
10.Mart.2006, 20:35
Bende personele tıkladığım zaman sözleşmelerin ne zaman biteceğini göstermiyor yada takımın üstüne tıklayıp görünümü sözleşme yaptığımdada düzelmiyor bunu nasıl halledebilirim

lütfen sorumu yanıtlarmısınız yardım edecez diyorsunuz bide.

gfb 16
10.Mart.2006, 20:51
abi benim spikerde türkçe ama menü haberler ingilizce...

VoLkaN BaROs
10.Mart.2006, 20:52
Run time ve çevrilen yerlerin ingilizce görünmesi sorunu düzeltilmiştir...

Bu konu kilitlenip yeni sürüm için konu açılacaktır

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=96763