PDA

View Full Version : Naklen Yayınlar ve Spormax

KaF KeF
16.Ağustos.2007, 22:52
Bu sezon hangi kanal hangi ligi yayınlayacak? Herkes olta atar bir ligi çeker derken; Digitürk ağ attı açık denize. Premier Lig, Fox Tv'de geçen sezon heba olmuştu. Futbolsever için ilk kara haberden bu ligden geldi. Digitürk'ün kurduğu yeni spor kanalı İngiliz ligini kapattı. HD yayın kaç evde var, kaç kişi 1000 ytl para verir de o decoder'ı alır bilmem de yayın artık 78. kanalda. Spormax kanalı halen Türksat uydusunda yayında olmadığından Lig Tv abonesi uydu decoder kullananlar bu kanalı seyredemiyor. Lig Tv 2010 ihalesi öncesinde elini kuvvetlendirmek için bulduğu her ligi almış. Brezilya zaten vardı buna Rus ve Portekiz ligleri eklendi. Bu ligleri kim izler bilemiyorum. Zaten Rus ve Portekiz ligleri uyduda şifresiz olarak yayınlanıyordu. NTV Spor kurulduktan sonra bu sezon büyük atak bekliyordum. Bundesliga'yı Kanal 24'e kaptırdılar. Kaptırdılar gibi duruyor ama sanırım yayın saatleri yüzünden pek izlenmeyen Alman futbolundan kendi rızalarıyla vazgeçip İtalya Serie A'yı tercih etti Fuat Akdağ. La Liga da NTV grubunda. İtalya ve İspanya'da yayın saatleri gece maçlarında çakışır sanırım iki kanal arasında taksim edecekler maçları. Arjantin Ligi de devam ama birçok maçın banttan ekrana geleceğini tahmin ediyorum. Fransa Ligi Kanal A'da devam ediyor. NTV Spor'un büyük kaybı bence Basketbol liginin Digitürk'e geçmesi oldu. Digitürk rakiplerin çok üzerinde bir rakam vermiş ihalede. Şampiyonlar Ligi'nde bizim takımların maçları Star'da ama diğer tüm maçlar D Smart'ta. Soru işareti ise çeyrek finalden itibaren bu maçların şifreli yayınlanıp yayınlanmayacağı! Yayınlardaki bu değişikler spiker transferlerini de hızlandıracaktır. Spormax'da onca maçı kim anlatacak? Bekleyip göreceğiz. Ve en önemli sorun! Lig TV, D Smart ve şimdi de Spormax kanalları. Dijital platformlardan aylık ücret karşılığında yayın yapan bu kanallar 90 dakika içinde ne zaman sanal reklam uygulamasını kaldıracaklar? Ya bu reklamlar kalkacak ya da takımlar uzak kanattan atacak yapacak! Numaralı önünden kesilen her ortanın tepesine binen Smart ADSL ile bu sezon bitmez yoksa! Bu uygulama Avrupa'da nasıl yürüyor? İngiliz Sky, İtalya Sky, Almanya ve İspanya'dan maç seyredenler sanal reklam olup olmadığını yorumlara not düşerse arka direkte topu doksana takmış olurlar...

fmsmyrna
16.Ağustos.2007, 22:57
Türksat üzerinden kullanıyoruz Spormax açılmadı bizdede gidip sormayı düşünüyorum umarım açılır.

deniz.91
17.Ağustos.2007, 00:16
Türksat üzerinden kullanıyoruz Spormax açılmadı bizdede gidip sormayı düşünüyorum umarım açılır.
Bizde Digitürkü Turksattan kullanıyoruz bizdede çıkmadı malesef nasıl olacak acaba bi bilgi bulursan bana söylersen sevinirim:)

KaF KeF
17.Ağustos.2007, 00:16
yayın artık 78. kanalda. Spormax kanalı halen Türksat uydusunda yayında olmadığından Lig Tv abonesi uydu decoder kullananlar bu kanalı seyredemiyor

..........

Fietra 10
17.Ağustos.2007, 00:17
Bende de bu sorun vardı.Kolay Kurulum yapın gelmiş olması lazım..

deniz.91
17.Ağustos.2007, 01:01
Senikide türksta bakıyor

Universal
17.Ağustos.2007, 01:03
Arsenal - W.B.A maçını izledim. Yayın kaliteliydi. Spiker olarak Melih Şendil. Yorumcu olarak Mehmet Özkan görev yaptı. Digitürk kullandığım için herhalde bu yıl ilk kez mutlu olacam.

fmsmyrna
17.Ağustos.2007, 01:16
Kolay kurulum? böyle bir seçenek yok bizde Digitürk Kurulumu ve Anten Kurulumu var bunların altında ise Otomatik Arama ve Manuel Arama var.

Ayrıca Kanal 24'te kalkmış Bundesliga'yı da izleyemiyoruz.

garydelgadov
17.Ağustos.2007, 01:16
Bende de yoktu,koLay kuruLum yapınca geLdi kanaL.İzLedim maçı.Dediğin gibi çok kLiteLi bir yayındı.Şimdide Boro Totthenam maçı var.

deniz.91
17.Ağustos.2007, 01:24
Kolay kurulum? böyle bir seçenek yok bizde Digitürk Kurulumu ve Anten Kurulumu var bunların altında ise Otomatik Arama ve Manuel Arama var.

Ayrıca Kanal 24'te kalkmış Bundesliga'yı da izleyemiyoruz.

Bendede aynısı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bende de yoktu,koLay kuruLum yapınca geLdi kanaL.İzLedim maçı.Dediğin gibi çok kLiteLi bir yayındı.Şimdide Boro Totthenam maçı var.

Senin uydu türksatamı bakıyor

fmsmyrna
17.Ağustos.2007, 01:32
baya bi karıştırdım denedim yani yazılımı güncelleştir falan etki etmedi hatta Türksat değil başka frekanslarda da kurdum olmadı.Zaten Türksat olarak birtek Türksat 1c var.

deniz.91
17.Ağustos.2007, 01:38
Tüh be umarım türksatada sunarlar en kısa zamanda

fmsmyrna
17.Ağustos.2007, 01:46
Bu böyle olmaz yahu Pazartesi gidip konuşacağım.Eko-spora geçebilirdik belki ama orda da açılmamış sanırım.

deniz.91
17.Ağustos.2007, 01:49
Eko-Spora geçersen uydun Digitürükün uydusuna çevriliyo o zaman gösterir

Onurap
17.Ağustos.2007, 01:50
Şimdi sadece lig tv abonesi olanlar değil digitürk olanlar mı izliyor?

Cyzio
17.Ağustos.2007, 01:57
Yahu biz ne biçim ne ilkel bi ülkeyiz gerçekten kendimizi kutluyorum.Yabancı ülkelerde insanlar kendi liglerini bile para ödemeden izlerken bizdeki yayıncı kuruluşlar millete decoder aldırmak için futboldan hentbola, voleyboldan eskrime ne var ne yok alıyorlar.Millet devleti nasıl soyarımın peşinde, bu kuruluşlarda milleti nasıl kazıklarımın derdinde.Vallahi pes!!

Fietra 10
17.Ağustos.2007, 05:30
Digiturk kumandasından 'Options' tuşuna basın..Daha sonra 'Kurulum' menüsünden 'Dıgıturk Kurulumu'nu seçin..Daha sonra 'Eutelsat Uydusunu' seçin ve bekleyin..Güncellendikten sonra 78.Kanal'ın gelmesi lazım..

Bu arada Digiturk'te hangi pakete üye oldugunuzda önemli..Ben 59 Ytl'lik süper paket ile izleyebiliyorum..Zannediyorum spor paketine sahip olmanız gerekiyor..

Universal
17.Ağustos.2007, 05:46
Digiturk kumandasından 'Options' tuşuna basın..Daha sonra 'Kurulum' menüsünden 'Dıgıturk Kurulumu'nu seçin..Daha sonra 'Eutelsat Uydusunu' seçin ve bekleyin..Güncellendikten sonra 78.Kanal'ın gelmesi lazım..

Bu arada Digiturk'te hangi pakete üye oldugunuzda önemli..Ben 59 Ytl'lik süper paket ile izleyebiliyorum..Zannediyorum spor paketine sahip olmanız gerekiyor..

Eutelsat'ta olmanız şart. Bu arada Plus üyesi iseniz maçları HD'de izleyebiliyorsunuz.

Eğer kanal yüklü değil ise kurulum yapın ve sonra standby konumuda bekletin ardından açın. Olmuyorsa fişi çekin biraz bekledikten sonra tekrar takın.

Ben Eko Spor + Moviemax(1,2), Dizimax, Wedding TV ve 9. kanal açık. Biz 30 YTL ödüyoruz. Bu aydan sonra 60 YTL olacak.