PDA

View Full Version : birkaç sorum var

juanov
20.Ağustos.2007, 06:33
beyler 8.0.2 2009 update ile oynuyorum ve birkaç sorum var
1-dikkat ediyorum forumda hep potansiyeli olan oyuncular alınıyor ama bunların ilk sene özellikleri iyi değil yine de potansiyeli olduğu için iyi oynuyor mu bu oyuncular
2-iyi bir antrenman programı kullanmama rağmen oyuncularım gelişmiyor ne yapabilirim.

TiLKi54
20.Ağustos.2007, 06:41
1-Potansiyeli iyi olan oyuncular maçlarda ani çıkışlar yapıp macı koparabiliyor,özellikleri hiç olmayan bi oyuncuda potansiyeli ne kadar olursa olsun cok iyi oynamaz ama genelde 13-16 arası ise özellikler oyuncu cok ii oynayabilir..
2-Zamana ihtiyacı olabilir oyuncuların hepsi belli sürede gelişmiyo bazısı yavaş bazısı daha hızlı,hangi ant. prog. kullanıyosun ?

juanov
20.Ağustos.2007, 06:55
antrenman programı tug's training diye geçiyor onu kullanıyorum bu arada poli takımıyla şampiyon oldum sizce bu oyuncu ilk 11 oynayabilir mi
http://img233.imageshack.us/img233/1971/adszav1.jpg

bu oyuncuyu kadroma katmak üzereyim sizce ilk sene iş yapar mı

amasyali
20.Ağustos.2007, 16:01
Fiziksel özellikleri kötü ama takımına bakınca bence kesinlikle as oynat :)

Corpus
20.Ağustos.2007, 20:42
bir defansın boyu en az 182-183 olmalıdır bana göre bu biraz kısa kalıpsız kalır ama takıma göre oynatabilirsin

cmlakgndz
20.Ağustos.2007, 23:40
konu açmaya çalştm olmadı o yüzden buraya yazıorum kusura bakmayn. bu takımdaki kavgalarla ilgili ne yapabilirim squad discipline m 20 görünüo ama devamlı oyuncularım arasında sorun çıko. LÜTFEN YARDIM

juanov
21.Ağustos.2007, 00:16
arkadaşlar teşekkürler yorumlar için bundan sonra kiralama yöntemine gidicem yoksa gelişmiyor adamlar konu kapanabilir

sanalkaos
21.Ağustos.2007, 00:38
bir defansın boyu en az 182-183 olmalıdır bana göre bu biraz kısa kalıpsız kalır ama takıma göre oynatabilirsin

Senin söylediklerin DC mevkisi için. DR de oynarsa bu oyuncu iyi işler çıkartır.

davidvilla
21.Ağustos.2007, 08:00
Senin söylediklerin DC mevkisi için. DR de oynarsa bu oyuncu iyi işler çıkartır.
yok dostum ya boyu 170 olsada zıplama kafa ve guc özellikleri yuksekse maç motorunda rahatca kafa vuruor.

Ilhan
21.Ağustos.2007, 19:21
beyler 8.0.2 2009 update ile oynuyorum ve birkaç sorum var
1-dikkat ediyorum forumda hep potansiyeli olan oyuncular alınıyor ama bunların ilk sene özellikleri iyi değil yine de potansiyeli olduğu için iyi oynuyor mu bu oyuncular
2-iyi bir antrenman programı kullanmama rağmen oyuncularım gelişmiyor ne yapabilirim.

Sana 2. sorun hakkında kesin bir cevap verebilirim.

Oyuncuların gelişiminde antreman programından çok daha önemli bir özellik var: oyuncunun proffessionalism özelliği. Bu özellik oyuncunun profilinde gözükmez, personel kısmına tıkladığınızda karakteri hakkında bir izlenim edinirken görebilirsiniz. Proffessionalism özelliği yüksek olan oyuncu potansiyeline her ne olursa olsun erişir, düşük olan oyuncunun da erişip erişmemesi şansa bağlıdır, çoğunlukla erişemez.

FM 08'in en büyük sorunlarından biri de regenlerin proffessionalism özelliklerinin düşük olması, bu sebepten ötürü çoğunun özelliklerinin gelişememesi. Umarım bunu FM 09'da düzeltirler.

Yani siz antreman programından şüphe etmeyin.

davidvilla
21.Ağustos.2007, 20:54
Kiralık vermeyi deneyin herhangi bir takıma verseniz bile(acmadıgınız liglere bile) bi sezonda 20 30 maç oynuyor(player stats bolumunde gozukyor kac maco ynadıgı) o zaman cok gelişiyor.Genie scouttan baktıgınızda en mal oyuncu bile potansiyeline 10 puan kalana kadar gelişio en az.Ben gelişme işini kiralamayla yapıorm cok da işe yarıyor gercekten.

holigan121
23.Ağustos.2007, 09:54
ya arkadaşlar bi şey sorucam ben gs ile oynuyorum malum gs nin paf kadro geniş burdaki oyuncuları hep kiraya veriyorum ancak kiraya verdiğim oyuncuların performansı ve gelişimi hakkında bilgi edinemiyorum acaba nasıl edenibilirim

muzoadux
29.Ağustos.2007, 22:27

Sağ sol bekin uzun olmasına gerek yokdur hatta kısa olması avantajdır çünkü tackling yapmalarını kolaylaştırır

Örnek..Roberto carlos

El Barto
29.Ağustos.2007, 22:28
Sağ sol bekin uzun olmasına gerek yokdur hatta kısa olması avantajdır çünkü tackling yapmalarını kolaylaştırır

Örnek..Roberto carlos

Sanırım arkadaş stoperler için demiş.

muzoadux
29.Ağustos.2007, 22:31
pardon oyuncyu ben dr olarak algılamışım

davidvilla
20.Ağustos.2008, 14:59
oyuncu geliştirmenin en en iyi yolu oyuncuyu kiralık vermek.O zmn antrenman programı falan hiç gerek yok adamı kirala bir yere.Pilot klübüne ver.Kiralık listesine koy takımda oynat zaten guzel oynayınca birileri kiralık teklifinde bulunacaktır.