PDA

View Full Version : Football Manager 2009 | Tanıtımı ve Sonrası [Açıklandı]

Pages : [1] 2 3 4

KaF KeF
28.Ağustos.2007, 22:52
Football Manager resmi internet sitesi ilk tanıtım Resimlerinin ne zaman çıkacağını açıkladı. İlk tanıtım resimleri 3 Eylül tarihinde yayında...

Kaynak: http://www.footballmanager.net/en/

C h A o S
28.Ağustos.2007, 23:24
Bu sene ilk defa Fm'yi orijinal almaya düşünüyorum.Merakla bekliyorum 09'u.

yugi
28.Ağustos.2007, 23:58
Güzel haber.Haftaya çarşamba oluyor heralde.Merakla bekliyoruz.

serwan
29.Ağustos.2007, 00:44
tanıtımda yer alan che resmi oyunda devrim niteliğinde değişiklikler olduğu anlamına geliyor olabilir mi?

El Barto
29.Ağustos.2007, 00:46
oyunu bilmemede Turksportal forumu için bir devrim olduğu kesin. :)

Vieri
29.Ağustos.2007, 01:27
Bu sene ilk defa Fm'yi orijinal almaya düşünüyorum.Merakla bekliyorum 09'u.

bu konuda Türk FM severlere büyük kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz bir takım girişimlerimiz var. Yakında açıklayacağız

barahir
29.Ağustos.2007, 01:33
Desene abi hakkaten devrim olacak bu yıl:)

DeNiZ_1903
29.Ağustos.2007, 02:15
Güzel bir mesaj vermişler Che resmi koyarak oyunda bu sene gerçekten devrim olacak şeklinde bir mesaj sanırım veya sevdiklerinden :D

GeNç KaRTaL
29.Ağustos.2007, 02:20
Umarım bizi heyecanlandıracak yenilikler olur.En çok skini merak ediyorum.

Rais
29.Ağustos.2007, 02:45
bi burda eksik di che :) .. 4 gözle bekliyoruz 09

Cengo
29.Ağustos.2007, 05:17
http://www.bobiler.org/upload/photographs/132356493f.jpg

krapinovic
29.Ağustos.2007, 05:22
işte bu yaw...........:)

Rais
29.Ağustos.2007, 05:26
:) güzel aklıma gelmedi bu :)

Fernando Gago
29.Ağustos.2007, 05:28
Che ha vay be :) Daha da bi heyecanlandık epey bir yenilik var heralde

MaTRaKaN
29.Ağustos.2007, 06:27
Heyecanlandım şimdi haa :D

Nedvedmania
29.Ağustos.2007, 06:32

:n::n::n: süper olmuş :n:

sakary Ali
29.Ağustos.2007, 07:26
yeni Fm yi sabırsızla bekliyoruz

Flawless Victory
29.Ağustos.2007, 07:42
Bence çok fazla beklenti içine girmeyin, üzülürsünüz. :) Devrim yapacaklarına hataları düzeltsinler.

garydelgadov
29.Ağustos.2007, 07:43
Bence çok fazla beklenti içine girmeyin, üzülürsünüz. :) Devrim yapacaklarına hataları düzeltsinler.

Aynen öyLe.:)

Flawless Victory
29.Ağustos.2007, 07:43
12 Eylül'de de darbe olur artık. :n: :k:

cemir05
29.Ağustos.2007, 07:52
che ne ya. cahil olunca insna kötü hissediyor kendini. :(

lütfen açıklayın :D

barahir
29.Ağustos.2007, 08:03
Kendisi Arjantinli, Küba devrimcisi ve Fidel Castro'nun kadim dostu idi.. Suikast sonucu öteki tarafa bileti kesildi:)

spider3784
29.Ağustos.2007, 08:19
Okudum ama bu kadar yazıyı çevirecek zaman yok :mrgreen:

Football Manager 2009 & Football Manager Handheld info (nearly)

--------------------------------------------------------------------------------

Dear all

Well, it's that time of year when we're getting ever closer to revealing the new features for our forthcoming Football Manager releases, Football Manager 2009 on PC & Mac, and Football Manager Handheld on PSP. I can confirm that they are both coming, and will both be out before Xmas. And out on the same date too.
As those of you who visit footballmanager.com might have seen, there's a bit of a teaser image up there. Guesses at what it is and why are more than welcome in this thread

As for the new features announcements, release date announcement and first look at the packshot, these will be coming in the evening of Wednesday September 3rd. So slightly later than the end of August originally promised but there are very good reasons for this, mainly involving global co-ordination for the announcement, and half of Southern Europe being shut down until next week.
The announcement itself will be in the form of a documentary type thing, made by Remedy Productions who do a lot of work with Channel 4 in the UK mainly on the music side of things. This will be initially viewable from our new You Tube channel, which can be found at www.youtube.co.uk/sigames. The video will be put up there first, and we'll then embed it into the various sigames and FM websites once it's encoded properly, sometime after 6pm next Wednesday, so it's well worth subscribing to the channel if you want to get it first. The documentary is going to be between 15 & 20 minutes long, and include many surprises along the way.
The day afterwards, when we've had some time to type it up, we'll post up some of the features that were discussed in the video for those of you with very short attention spans, or who are just too lazy to watch it. Which will hopefully be no one.

Please note that what we're announcing next Wednesday is not everything new that will be in the games, but a snapshot of some of the new features from the games. There will be further announcements as we get closer to the release date through some blogs (the site of which will be revealed when the first blog happens), the podcast and a few other places too. I'll leave it to others to then find these and post them on the forums here, although around the release of the demo will colate everything together to give as full a feature list as we'll ever give out. We don't want to ruin people's fun finding little things here and there during their game playing!
We look forward to the discussions of what we announce next week, although I'll be late to that party as at the same time as the announcements are going live, I'll be off at some press conference thingy. Just try to keep it constructive please - we hope there will be something for everyone in the announcement, but we can't please everyone all of the time, however hard we try

Cheers

Miles

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bu arada SI forumunda che hakkında sert atışmalar devam ediyor :o:

Raten
29.Ağustos.2007, 08:37
Fm 2009'da köklü değişikliklere gider artık Sigames umarım
Che'nin işin içine girmesi de ayrı bir heyecan ama biz çok fazla beklenti içine girmeyelim sonra hayal kırıklığına uğramayalım :)

Nocna Mora
29.Ağustos.2007, 10:49
Fm 2008 gibi bunuda orjinal olarak almayı düşünüyorum ne zaman çıkacak piyasaya;

Bu arada Recep İvedik resmi çok güzel olmuş...:D:D:D:D

Universal
29.Ağustos.2007, 18:18
Che resmini koydular ya oyuna olan sempatim nedense arttı. Herhalde büyük bir devrim geliyor. :) Oyunu iki yıldır orijnal alıyorum bu yılda bu Che resmini koydukları için banko alacağım. :D

Türkiye'de oyun kapağında kesinlikle Recep ve Tavuğun resmi olmalı satışları artırır. :)

holigan121
29.Ağustos.2007, 18:55
şu an oyunda bulunan saçma sapan hataları düzeltseler benim için devrim niteliğindedir zaten başka da bi şey istemem

knsyr
30.Ağustos.2007, 04:45
aha che garanti 3d geLiyor :D

Trabzonspor
30.Ağustos.2007, 05:21
3d gelmez bence devrım olur ama o kadarda olmaz

Nedvedmania
30.Ağustos.2007, 05:27
3d devrim değil çöküş olur

sakary Ali
30.Ağustos.2007, 05:36
3d devrim değil çöküş olur
katılıyorum

Flawless Victory
30.Ağustos.2007, 22:15
Yaw ne 3D'si, 3D gelirse oynayamayız. :) 2D'de bile oyun bu kadar yavaşken. :) Crysis gibi sistem ister sonra. :n:

Nedvedmania
31.Ağustos.2007, 02:19
Oyun yavaş değilki ?

Redrum
31.Ağustos.2007, 03:53
3d oyun motoru (tıpkı cmdeki gibi) çok hoş olur. Doksanları, voleleri yaşarız.

Sheriff
31.Ağustos.2007, 04:05
Düşündüğünüz gibi olmayabilir yalnız..
Ama düşündüğümüz gibi bir 3d olursa gerçekten büyük bir olay olur..

GeNç KaRTaL
31.Ağustos.2007, 04:12
3d oyun motoru (tıpkı cmdeki gibi) çok hoş olur. Doksanları, voleleri yaşarız.

İyide Raşit Cm'de hiç 3d olmadıki.:confused: Fifa Manager'de vardı..

Revolution
31.Ağustos.2007, 04:34

Muhteşem olmuz Cengiz abi koptum..:zuhaha:zuhaha:zuhaha:zuhaha:zuhaha:yildiz :

Redrum
31.Ağustos.2007, 04:42
Abi nasıl ya. 3 tane boyut var maç motorunda. Ondan bahsediyorum. Yani en-boy-yükseklik. Ama fm de sadece en-boy var. Ya CM5'te öyleydi hala öyledir herhalde:S

nekop
31.Ağustos.2007, 04:44

Arkadaş CM'deki bilardo topu şeklindeki oyunculardam bahsediyor galiba öyle olursa ben FM falan oynamam.Bu hali yeterince iyi :D

Redrum
31.Ağustos.2007, 04:48
La öyle doksanı falan anlıyon süper oluyo hemşo:D

GeNç KaRTaL
31.Ağustos.2007, 04:50
Abi nasıl ya. 3 tane boyut var maç motorunda. Ondan bahsediyorum. Yani en-boy-yükseklik. Ama fm de sadece en-boy var. Ya CM5'te öyleydi hala öyledir herhalde:S

Hee Cm5'te vardı.Hatırladım şimdi.Aslında ilk başta gördüğümde çok hoşuma gitmişti ama bilemiyorum.Böyle daha iyi sanki.

Flawless Victory
31.Ağustos.2007, 05:09
Oyun yavaş değilki ?

Nasıl değil? Gelmiş geçmiş en yavaş oyundan bahsetmiyor muyuz? Milli maçlar oynanırken össye girip gelinemiyor mu? Tabi senin ram in 2 gb ise bilmem de. Ben 512 ram ile kriz geçiriyorum. Eğer 3D olursa sence 512 mb ram ile bu oyun oynanır mı?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Konu başlığı "Tanıtım Resimleri 3 Eylül'de diye değiştirilirse iyi bence. Çünkü bilmeyen yanılıp giriyor. Ben de konuya ilk girdiğimde oyun tanıtıldı sandım.

Bekq
31.Ağustos.2007, 06:39
Arkadaşlar 3D gelirse çoğu kişi oyunu oynayamaz.Sistemi yetmez ve satışlar düşer.;;)

Ouzy
31.Ağustos.2007, 08:07
3D grafikler Football Manager'i bitirir. Bu kadar söylüyorum. Siz hiç FIFA Manager'i oynadınız mı? Orada adamları görüyoruz, güzel ama maç motorunu gerçekçi yapamadıkları için oyuncular saçma saçma hareketler yapıyorlar. Sports Interactive'in en son düşüneceği şey oyuna 3D grafikler eklemektir. Ayrıca, inşaallah eklenmez. Eklenirse oyunu bırakma noktasına kadar gelirim. Zamanında Commandos'un o güzel ruhunu bir yana bırakıp 3D görüntüye geçtiler oyun bozuldu (hâlâ içimdedir, 98-99'da çıkan oyunlarını hâlâ zevkle oynuyorum). FM'nin bu ruhunu bir köşeye atacaklarını sanmıyorum.

FIFA Manager ve Football Manager ayrı dünyaların oyunları gibiler.

FIFA'da oyunun hep eğlence tarafı var. Halka açılmak, kredi almak, sponsor anlaşmaları yapmak, bilet fiyatlarını belirlemek vs. vs.

Football Manager'da ise tam tersi.. Oyunun taktik, teknik yönü var. Taktikleri en ince detayına kadar ayarlamak, antrenman programını ayarlamak, oyuncu gözlemek, takım içi huzuru sağlamak.. Ayrıca FM'de ödüller, kupa formatları, kupa para ödülleri, kontenjanlar, takım ve ülke katsayıları (bilmiyorum FIFA'da var mı) ve buna bağlı olarak torbalar, en ince ayrıntısına kadar FM'de yer alıyor. FIFA Manager'de ise bu konular çok özensizce hazırlanmış. Son olarak FM'de, FIFA Manager'e göre (tam sayıları bilmiyorum ama) iki kata yakın gerçek oyuncu bulunuyor sanırsam. Oyunu bir kaç sene önce aldığımda alt yapıdaki tüm futbolcular sallamaydı.

Lafın kısası, FM'nin ruhudur bu değişmez -inşaallah-.

Fiyaskoyum
31.Ağustos.2007, 08:30
3 d oyunu bitirir bencede.hatalra duzeltilsin sacma sapan transferler olmasın bana yeter.

GReeN BeReT
31.Ağustos.2007, 09:10
Bu sadece yeniliklerin anlatılacağı bir tanıtım olacak.Demo çıkışı falan yok.Sanırım onun için en az 1 ay daha bekleyeceksin.

Cengo
31.Ağustos.2007, 09:17
Arkadaşlar 3D gelirse çoğu kişi oyunu oynayamaz.Sistemi yetmez ve satışlar düşer.;;)

Bence ne kadar yüklenilecekse o kadar yüklenilsin.
Değiştirin artık eski pcleri.
Core 2 Duo'ya yada AMD X2'ye geçsin artık herkes.

Quad yapmayı düşünüyorum artık, P4 ile oyun oynamaya çalışıyor herkes.
80$'dan başlıyor Core2Duo'lar, 3,0'e oc yaparsınız olur biter.

Ramler de zaten çekirdek fiyatına artık..

BeaT
31.Ağustos.2007, 09:57
3 Eylüle kadar nasıl geçicek bu gunler bilmem ama 3d olmasa bile buyuk bir değişiklik olacagı kesin ama 3d olursa olay olur bence orjinal satışlarını tüm dünyada 2 ye katlayacagını düşünüyorum.

Bekq
31.Ağustos.2007, 10:19

Abi bendede çok iyi bir sistem var.Çok rahat oynarım.Ama Fm 08'i 512 ramle oynuyo herkes.Turnuvaya girenler hep öyle.eğer 3D olursa herkes ya Fm 09 oynayamıcak yada yeni pc alıcak.

garydelgadov
31.Ağustos.2007, 10:23
sacma sapan transferler olmasın .

Oyun kendi transfermi yapıyor,kuLüpLer ne yapıyorsa onLarı ekLiyor adamLar.:D

Bekq
31.Ağustos.2007, 10:31
Oyun kendi transfermi yapıyor,kuLüpLer ne yapıyorsa onLarı ekLiyor adamLar.:D

Arkadaş oyun ilerleyince olan transferleri söylemiş.:DBende 5.Sezonda Kayserispor her özelliği 19 olan bi adam almıştı 28.75 M dolara.:D

garydelgadov
31.Ağustos.2007, 10:34
Arkadaş oyun ilerleyince olan transferleri söylemiş.:DBende 5.Sezonda Kayserispor her özelliği 19 olan bi adam almıştı 28.75 M dolara.:D

SaçmaLıkLa ne aLakası var,oyunun getirisi bu.
Kayseride süper para oLuşuyormuş evet.:D

Bekq
31.Ağustos.2007, 10:43
SaçmaLıkLa ne aLakası var,oyunun getirisi bu.
Kayseride süper para oLuşuyormuş evet.:D
Sence gerçek hayatta bu mümkünmü?:confused:Biraz gerçekci olsun.

Nocna Mora
31.Ağustos.2007, 10:48
belki bu sene Kayseri UEFA'yı sonraki sene ŞL'yi sonraki sene de Süper kupayı alacak eğer bunlar olursa öyle bir adam Kayseri'ye gelir..Sonuçta ihtimal var :D:D:D

garydelgadov
31.Ağustos.2007, 10:52
Gerçekçi oLsunda hangi Ligde oynuyorsan o Lig bir süre sonra 1 numaraLı Lig haLine geLiyor senin sayende.Ee bu böyLe oLursa Kayserinin onu yapması saçmamı oLur ?
Ona bakarsan bizim gibi adamLar ManUnun başına geçebiLiyoruz o zaman bununda oLmaması Lazım gerçekçi oLsun biraz...

Nedvedmania
31.Ağustos.2007, 17:07
Nasıl değil? Gelmiş geçmiş en yavaş oyundan bahsetmiyor muyuz? Milli maçlar oynanırken össye girip gelinemiyor mu? Tabi senin ram in 2 gb ise bilmem de. Ben 512 ram ile kriz geçiriyorum. Eğer 3D olursa sence 512 mb ram ile bu oyun oynanır mı?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Konu başlığı "Tanıtım Resimleri 3 Eylül'de diye değiştirilirse iyi bence. Çünkü bilmeyen yanılıp giriyor. Ben de konuya ilk girdiğimde oyun tanıtıldı sandım.

Vallaha ben eskiden benim külüstürde (windows 98 :D )anca fm 5 oynayabiliyordum bir üstünü kaldırmıyordu. Ki fm 5 i siz benim bilgisayarımda oynasanız 2 maç yapmadan çıldırırsınız yavaşlıktan :) Ben ilk oynadığımda herkezde öyle zannediyordum sonra siteye sordum meğer bi bende öyleymiş (yeni oyun dediğimde abartmasız 90 dakikada açıyordu .Ben yeni oyuna basıp gidip yemeğimi yiyordum :) Hele ŞL maçları felan ohooo :) ) İşte ben böyle biryerden gelip yeni bilgisayarda FM 2008 oynadığım için şuanda oyun bana jet gibi geliyor :D

Flawless Victory
31.Ağustos.2007, 18:46

Söylemesi kolay.. Ben anakartı değiştirdiğim zaman bütün sistemi yenilemem lazım. Hala DDR 512 ram kullanabiliyorum. 1 gb'ı piyasada bile yok. :) Yeni bilgisayar da alamam şu anda bu durumda 3D düşmanı olmam da normal zaten. Bi de 3D olunca Fifa Manager'daki gibi adam 100 metre koşuyor gibi kaleye iner böyle olunca da bir zevki kalmaz. Bir de kim iyi oynuyor kim kötü bu 3D'de anlaşılmıyor, bence bu çok önemli. 2D oyunda bakıyorsunuz bir adam gol kaçırıyor çok müsait durumda iken sonra istatistiklere bakıyorsunuz adam dökülüyor ve adamı çıkarmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Anak 3D'de bu biraz zor.

Tabi şunu da belirtmek lazım PES 2008'i 3D'de kullanacaklarsa ona hayır demem, ben oynayamasam da.. :n:

Vallaha ben eskiden benim külüstürde (windows 98 :D )anca fm 5 oynayabiliyordum bir üstünü kaldırmıyordu. Ki fm 5 i siz benim bilgisayarımda oynasanız 2 maç yapmadan çıldırırsınız yavaşlıktan :) Ben ilk oynadığımda herkezde öyle zannediyordum sonra siteye sordum meğer bi bende öyleymiş (yeni oyun dediğimde abartmasız 90 dakikada açıyordu .Ben yeni oyuna basıp gidip yemeğimi yiyordum :) Hele ŞL maçları felan ohooo :) ) İşte ben böyle biryerden gelip yeni bilgisayarda FM 2008 oynadığım için şuanda oyun bana jet gibi geliyor :D

Ben de eskiden 256 ram ile oynuyordum ve dediğin olaylar bende de oluyordu. O zamanlar nasıl sabırla bekliyormuşuz hayret ya. :) Ama eski oyunlar hakkaten güzeldi. Bi kere zordu. Hem sıradan takımlar zirveye oynamıyordu hem de her maç seni yeniyorlardı işte bu gerçekçi. Ama şimdi öyle değil iki tane transfer yapan hemen zirveye oynuyor. Mesela bende Valencia iflas etti. :) Bir sene sonra 200 milyon dolar transfere para harcadı. :D Bence dos'ta bile oynarsın bu oyunu. Potansiyel var sende.. :n: :k:

GeNç KaRTaL
31.Ağustos.2007, 18:51
Öyle Fifa'daki,PES'teki gibi 3 de yapmazlar herhalde.CM5'te ki gibi yaparlar bence.Ama 3d olayının olacağını sanmıyorum..

futbolog37
31.Ağustos.2007, 20:05
bu konuda Türk FM severlere büyük kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz bir takım girişimlerimiz var. Yakında açıklayacağız

yakında değilde hemen açıklasanız.çok merak ettim.

futbolog37
31.Ağustos.2007, 20:27
Bu sefer orjinal alacağım.tabii çok pahalı olmazsa.

LaigLeNoiR
31.Ağustos.2007, 20:57
Cengiz abi yenileyin falan demiş laptopu olanlar ne yapsın :D Biz birşey ekleyemiyoruz yenileyemiyoruz ancak laptopu yenilemek lazım o yüzdende hesap no vereyim 2milyarı gönder cengiz abi :D

Oyun içinde bence çok büyük beklentilere girmeyin yine klasik FM olacak işte.Maç motoru da değişmesin daha fazla yavaşlığa kalbim dayanmaz valla.

aliCHaN_FM
31.Ağustos.2007, 21:04
Sırf FM için Gidip Dizüstü aldım. Masaüstü PC artık FM yi kaldırmıyordu. Bence FM de fazla değişiklik olmayacak. öyle 3D felan olmaz zaten 3D olmasını istemiyoruz genellikle, çünkü oyun böyle daha gerçekci 3D olunca oyun basitleşebilir.

GeNç KaRTaL
31.Ağustos.2007, 21:16
Cm şöyle bir şey yapılmıştı..

http://soccercenter.net/U/Images/266-CM5-Mac-Motoru-Goruntu-3.jpg

http://soccercenter.net/U/Images/265-CM5-Mac-Motoru-Goruntu-2.jpg

http://soccercenter.net/U/Images/264-CM5-Mac-Motoru-Goruntu-1.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/9504/cm1ly5.jpg

http://img.metaboli.fr/products/cm08/en/screenshot5.jpg

http://www.karalahana.net/resimler/Championship%20Manager%202008.jpg

http://www.deliver2mac.com/images/cm2008pic_001.jpg

Ouzy
31.Ağustos.2007, 21:23
İğrenç. Umarım FM'de maç görüntüleriyle ilgili bir değişim olmaz. Sistemim kaldırır kaldırmaz açısından söylemiyorum. Süper sistemimde olsa 3D istemem FM'de.

Nedvedmania
31.Ağustos.2007, 21:35
http://img.metaboli.fr/products/cm08/en/screenshot5.jpg

Bence bu güzel

EreN
31.Ağustos.2007, 21:48
Yeni maç ekranı demek, binlerce yeni bug demek..

spider3784
31.Ağustos.2007, 22:46
Bizzat CM 2008i oynamış biri olarak, o maç motoru ve maç ekranından nefret ettiğimi söyleyebilirim.

GeNç KaRTaL
31.Ağustos.2007, 22:46
Bence bu güzel

Benimde en çok dediğin hoşuma gitti.Bu seride olmasa bile ilerleyen serilerde düşünülebilinir.Hatta daha iyisi yapılabilir.

Cengo
31.Ağustos.2007, 22:49
Sanki şu anki maç motorunda hiç hata yok!

Baştan aşağıya berbat, karşıkarşıya 20 metre auta atan world class santrafor mu var?

serwan
31.Ağustos.2007, 22:59
Yeni maç ekranı demek, binlerce yeni bug demek..

şu bug olayını çözemiyorum.hadi bikaç tane tamam da çok olması tamamen yapımcıların gerekli özeni göstermemesinden.
bu oyun aylarca testten geçiyor.test aşamasında binlerce kişi tarafından oynanıyor.hataların bu aşamada tespit edilip giderilmesi,minimuma indirilmesi gerekir.eğer bi oyun, piyasaya çıktığının daha ikinci gününde neredeyse kullanıcıların yarısına aynı sorunu veriyorsa bu işini iyi yapmamaktan başka bişey değildir.
fm 2008de avrupa şampiyonasına gruplarda sonuncu olan takımların gitmesi gibi.bunun oyunun orjinal olup olmamasıyla alakası yoktu.orjinal oyunlarda da aynı hatayı verdiğini biliyorum.bu gözden kaçması imkansız ve affedilemez bi hata.
sonra maç motorundaki hatalar.. 8.0 sürümünde kaleyi bulan 20 şutun girmemesi,kornerlerin %80 inde faul çalınması örneğin.bu nasıl gözden kaçmış olabilir.
sonra çıkıp bas bas bağrıyorlar orjinal oyun alın diye.aldığım orjinal oyun saçma sapan hatalar verdiğinde de çıkıp konuşsalar ya bu kadar.kusura bakmayın eşeklik ettik,oyunu adam gibi test etmeden piyasaya verdik deseler ya.
sonra yama çıkarmaya başlıyolar.yok şu yanlış şunun yaması,bu yanlış bunun yaması.ben 6 ay oyunun adam gibi bi hale gelmesini beklemek zorunda mıyım o kadar para verip.aldığım gün %100 verim almak isterim.

Ouzy
31.Ağustos.2007, 23:08
Sanki şu anki maç motorunda hiç hata yok!

Baştan aşağıya berbat, karşıkarşıya 20 metre auta atan world class santrafor mu var?
Zaten zamanında Ronaldo falan her girdikleri pozisyonu attılar değil mi? Senede 60-70 gol attılar!

can777
31.Ağustos.2007, 23:26
3d olursa hayatta almam keyfi kaçar oyunun FM'nin ayrıcalığı, özelliği bu. 3D bozar oyunu ..

Rais
01.Eylül.2007, 00:22
3D kesinlikle karşıyım . Bağzı oyunlara 3d yakışmıyor , bir fm bir redalert2 olsun kendısıne yakısan sekılde tasarlanmıs :).

Bekq
01.Eylül.2007, 09:23
Zaten zamanında Ronaldo falan her girdikleri pozisyonu attılar değil mi? Senede 60-70 gol attılar!
Arkadaşım tamam bir adam kaçırır ama böyle birşey olmaz ya.Uzun şut:20 Bitiricilik:17 adam karşı karşıya taca atıyor.Bizzat kendi başıma geldi.:icon_confused:

sakary Ali
01.Eylül.2007, 13:40
Maç Ekranı değişirse Sigames çook büyük zarara uğrar.Hem onlarla uğraşır.Hemde oyunun satışı azalır.Maç ekranı gayet güzel daha gerçekçilik üzerinde yoğunlaşsınlar bence

MaTRaKaN
01.Eylül.2007, 17:49
3D gelirse yanında birden çok hata getirir...

isimsiz
01.Eylül.2007, 19:07
tribün şart teknik trektör kenarda ŞART ve CM nin yaptığı cok hosuma gitti genc kartal koymu ss leri tesekkürler

Bekq
01.Eylül.2007, 19:14
Arkadaşlar Fm 09 3D den önce oyundaki hataları düzeltsinler.O bize yeter.;;)

Ouzy
01.Eylül.2007, 20:33
Arkadaşım tamam bir adam kaçırır ama böyle birşey olmaz ya.Uzun şut:20 Bitiricilik:17 adam karşı karşıya taca atıyor.Bizzat kendi başıma geldi.:icon_confused:
Bu olanlar gerçek dışıysa Henry'nin kalenin dibinden (kale bomboş) topu dışarı atması, Adams'ın 2000 UEFA finalinde kendisi ve kale bomboşken topu dışarı atması da mı yalan?

Oyundaki hata olarak düşündüğünüz şeyleri önce bir gerçek olarak gözünüzde canlandırın, sonra "Bu gerçekte hiç olmuyor mu" diye bir düşünün.. Göreceksiniz ki gerçekte de defalarca olmuş.

narakan1969
01.Eylül.2007, 20:38
2010'da da Hitleri koysunlar :D Bence saçma olmuş siyaset bulaştırmışlar gibi.Ama neyse biz oyunumuza bakalım :D

GeNç KaRTaL
01.Eylül.2007, 21:47
Bu olanlar gerçek dışıysa Henry'nin kalenin dibinden (kale bomboş) topu dışarı atması, Adams'ın 2000 UEFA finalinde kendisi ve kale bomboşken topu dışarı atması da mı yalan?

Oyundaki hata olarak düşündüğünüz şeyleri önce bir gerçek olarak gözünüzde canlandırın, sonra "Bu gerçekte hiç olmuyor mu" diye bir düşünün.. Göreceksiniz ki gerçekte de defalarca olmuş.

Peki Eto'o'nun hafif sağ çaprazdan kaleci ile karşı karşı kalıp çektiği şutun kaleciden dönmesi sonucunda tekrar bir vuruş yapması ve topun taca gitmesine verebileceğin bir örnek var mı Oğuz? :icon_biggrin:

kral_67
01.Eylül.2007, 22:03
oyun tanıtımının bu kadar geç yapılmasını sadece FM Live ile bağlantılı görmüyorum...

che afişinin olmasıda bu fikrimi güçlendirdi diyebilirim...

belki 3d olarak olmayabilir ama oyunda baya köklü bir yenilik olacak gib geliyor...

belki özel hayat eklenir...

garydelgadov
01.Eylül.2007, 22:06
İnşaLLah tribünLer ve tezahuratLar vardır,sıkıntıLı anLarımızda moraLimiz düzeLir en azından.:)

Universal
02.Eylül.2007, 00:29
3D olacağını hiç düşünmüyorum. Çünkü; oyun yıllardır 2D çıkıyor ve zaten oyun yapımcıları gerek duysa çok daha önceden 3D denilen görüntü tarzına daha önceden geçerlerdi.

Oyun ne olursa olsun CD'siz çalışsın. Durmadan CD takmaktan bıktım. :)

El Comandante
02.Eylül.2007, 00:47
Che sempatizmani biri olarak kendisinin bir oyun icin,reklam icin kullanilmasina karsi oldugumu söyleyeyim.Kapitalizm Cheyi bu konularda cok iyi kullaniyor,Che´yi karsi ciktigi düsüncelere alet ediyorlar.Sirf millet daha cok ilgilensin,daha cok satalim diye Chenin resmini koymuslar oraya.Hos bulmadim bu olayi.

FM09 hakkinda cok güzel düsünceleri yazmislar arkadaslar,bir konu vardi FM09 da neler olmali diye,orada da cok önemli fikirler ortaya atilmisti.Bu kadar iddialilarsa devrim falan diyorlarsa görecegiz numaralarini 09 alinca,ben yine öyle ahim sahim bir degisim beklemiyorum.

eXcitinG
02.Eylül.2007, 00:52
Sigames üstüne basa basa defaLarca Oyunun 3D ye dönmeyeceğini ve 2D oLarak kaLacağını söyLedi. 3D konusunda hevesLenmeyin.

Flawless Victory
02.Eylül.2007, 01:47
Sırf bu konuda yazılanlardan bazılarını yapsalar bile müthiş bir iş yapmış olurlar. :)

1. Oyuncu kiralama kolaylaştırılmalı, daha da önemlisi federasyona gönderilen oyuncu listesine alınmayan bir oyuncuyu kiralamak istediğimizde "oyuncu as takım oyuncusu" gibi salak yorumlar yapılmamalı.

2. Transfer edilen her oyuncu canını dişine takmamalı, kimi para için gelmiş olmalı ve verim alınamamalı.

3. Küçük takım küçük, büyük takım büyük olarak kalmalı. Fantaziye gerek yok. :)

aliCHaN_FM
02.Eylül.2007, 06:48
Sırf bu konuda yazılanlardan bazılarını yapsalar bile müthiş bir iş yapmış olurlar. :)

1. Oyuncu kiralama kolaylaştırılmalı, daha da önemlisi federasyona gönderilen oyuncu listesine alınmayan bir oyuncuyu kiralamak istediğimizde "oyuncu as takım oyuncusu" gibi salak yorumlar yapılmamalı.

2. Transfer edilen her oyuncu canını dişine takmamalı, kimi para için gelmiş olmalı ve verim alınamamalı.

3. Küçük takım küçük, büyük takım büyük olarak kalmalı. Fantaziye gerek yok. :)
Söylediklerinin hepsine katılıyorum en çokta 3. maddeye

eguven57
02.Eylül.2007, 07:26
Oyunda büyük takımlar ve küçük takımlar arasındaki denge yıllar geçtikçe bozuluyor.Gerçek hayatta bazı küçük takımların sivrilebildiklerini görüyoruz ama fm'de dengesizlik çok fazla.Kendi oynadığım oyundan örnek verirsem 2013 yılındayım ve Trabzonspor ve Beşiktaş hem kadro kalitesi olarak hem de lig sıralamasında Anadolu kulüplerinin çok altında kaldılar.Beşiktaş iki sezondur ligi onuncu bitiriyor.Ben Galatasarayı çalıştırıyorum şampiyonluk için Manisa Konya Eskişehirsporla çekişiyorum.Bu da pek keyif vermiyor açıkçası.Bu fm'deki nice hatalardan sadece biri.Bu yüzden bu sene yeniliklerden çok hatalardan arınmış bir fm umut ediyorum.

GeorgeWeah
02.Eylül.2007, 07:33
bence Türkiye ligine daha fazla önem vermeleri gerekiyor örnegin ben 5 sezon oynuyorum fenerbahce ye bakıyorum 1 tane transfer yapmamıs tezahüratlar mutlaka olmalı yani gercek futbol zevki yasatsınlar bize özel hayat ev araba gerek yok bunlara bi de bu sene cok güzel bi skin bekliyorum sigamesten öyle bir skin olsunki hic skin aramayalım

slayer34
02.Eylül.2007, 09:55
oncelikle cok buyuk bir reklam stratejisi uygulamislar ernesto nun resmini koyarak burda onemli olan fm fan larini meraklandirmak acaba 3d ye mi geciliyor diye yetkililerin yaptigi aciklamada 3d ye gecilmeyecini yonetici arkadasinda belirttigi gibi ustune basa basa soylemislerdi aklimiza su gelebilir mac motorunda 3d olmasada buyuk degisikliklerin olabilicegi ihtimali ya da oyunun online modu veya oyun iceriginde ki buyuk bir desigiklik olacagi 3 eylul u sabirsizlikla bekliyoruz...

Hugo
02.Eylül.2007, 18:00
Che yi koymuşlar büyük devrim yapacaz diye bakalım. Yarın belli olacak :)

fatih akin
02.Eylül.2007, 18:35
bana göre hiç de devrim niteliğinde olacak diye düşünmüyorum sadece yaptıkları daha fazla insana tanıtmak daha çıkmasına günler varken resim sayesinde konuşulmak,tartışılmak akıllara kazımak(seven de sevmeyende aklında olur resim) çok basit pazarlama teknikleri sadece amaç bu gibi gözüküyor.Şu anda daha che yi tanımayan insanlar t shirt ini giyiyorsa ve kimileride bunda çıkar sağlamaya çalışıyorsa olay budur sadece ticari başka birşey olduğunu düşünmüyorum.

BiLGeN90
02.Eylül.2007, 18:42
Alıntı:emrah44´isimli üyeden Alıntı
Sırf bu konuda yazılanlardan bazılarını yapsalar bile müthiş bir iş yapmış olurlar.

3. Küçük takım küçük, büyük takım büyük olarak kalmalı. Fantaziye gerek yok.

2ye katılmıyorum çok para verdiğimiz oyuncu bazen sapıtıyo elimizde patlıyabiliyor(fiyasko transferlerde de yazdık ztn) küçük takımlarda büyüyebilmeli mesela trden örnek verirsem sivasspor kayserispor gibi bunlar sonradan çok yükselişe geçen takımlar

MaTRaKaN
02.Eylül.2007, 18:50
Son 1 gün kaldı heyecanlıyım :D

BASQUE
02.Eylül.2007, 22:44
Umarım ikinci bir EDIOS (Cm) Faciası bu serde başımıza gelmez..

Flawless Victory
02.Eylül.2007, 23:52
Alıntı:emrah44´isimli üyeden Alıntı
Sırf bu konuda yazılanlardan bazılarını yapsalar bile müthiş bir iş yapmış olurlar.

3. Küçük takım küçük, büyük takım büyük olarak kalmalı. Fantaziye gerek yok.

2ye katılmıyorum çok para verdiğimiz oyuncu bazen sapıtıyo elimizde patlıyabiliyor(fiyasko transferlerde de yazdık ztn) küçük takımlarda büyüyebilmeli mesela trden örnek verirsem sivasspor kayserispor gibi bunlar sonradan çok yükselişe geçen takımlar

Bence kaliteli oyuncu aldığında hiç sorun çıkmıyor. Yeter ki oynat. :)

sertk10
03.Eylül.2007, 00:17
Kiralama olayına ben de katılıyorum mesela patoyu milan 6 aylığına kiralık vermiyor halbuki ocak ayına kadar oynayamıyor zaten oyuncu onlar ise ilk 11 oyuncusu deyip de ocağa kadar kiralık vermiyolar

GeNç KaRTaL
03.Eylül.2007, 00:29
Kiralama olayına ben de katılıyorum mesela patoyu milan 6 aylığına kiralık vermiyor halbuki ocak ayına kadar oynayamıyor zaten oyuncu onlar ise ilk 11 oyuncusu deyip de ocağa kadar kiralık vermiyolar

İyide sadece Milan'da değil Brezilya harici hiç bir ülkede oynayamaz.Çünkü belli bir yaşın altında Brezilya'lı oyuncuların Brezilya dışında oynamalarına izin yok.Sanırım bu yaş sınırı 17 yada 18.Tam hatırlamıyorum.Birde Portekiz ligindede oynayabiliyorlar herhalde.Bundan dolayı adamlar neden kiralasınlarki.:icon_biggrin: Dursun ellerinin altında.Uyum sürecini atlatır en azından.

garydelgadov
03.Eylül.2007, 01:02
Evet bir orta saha oyuncusuna ihtiyacım vardı.Barcadaki thiagoya kiraLık tekLif götürdüm kabuL ettiLer.Ancak bana 1 yıL sonraki transfer döneminde kiraLık oLarak geLdi.:icon_biggrin:

SaRPeR1903
03.Eylül.2007, 02:04
Devrim yapma iddiasındaki Sigames küçük yeniliklerle yetinmeyecek.Bence tribün konusunda birşeyler yapıldı...Maç motoru da biraz düzeltilse yeterdi aslında..Ayrıca artık oyunu buglı olarak yayınlamasalar,patch beklemesek iyi olurdu.

Ouzy
03.Eylül.2007, 03:22
Yarın saat kaç gibi açıklanacak acaba?

spider3784
03.Eylül.2007, 03:30
Yanılmıyorsam bir yerde Britanya saati ile saat 6 da diye okumuştum, Türkiye saatli ile saat 8 gibi oluyor.

Bu arada sanırım yarın sadece ekran görüntüleri ve oyun içindeki yeniliklerle ilgili bilgi verilecek.Demo yu biraz daha bekleyeceğiz.

Ouzy
03.Eylül.2007, 03:32
Sabah mı akşam 6 mı? Evet demoyu yayınlamazlar sanırım.

BeeTLeJuiCe
03.Eylül.2007, 03:33
Demo Ekim içinde yayınlanır. Demo'dan 1-2 hafta sorada oyun çıkar.

garydelgadov
03.Eylül.2007, 03:37
Bug nedir ?

BeeTLeJuiCe
03.Eylül.2007, 03:39
Bug=Hata, Oyun içindeki bir açık.

Misal oyunda bir korner bug'ı var.

garydelgadov
03.Eylül.2007, 03:40
AnLadım sağoL.:)

expolatti
03.Eylül.2007, 03:51
çok heyecanlıyım ya herkesin beklentisine cevap veremeyecekler biliyoruz ama kendi karizmalarını çizdirmeden güzel bir oyun sunarlar umarım :)

Ouzy
03.Eylül.2007, 05:09
Sanırım bu sene ilk defa "Oyundaki yenilikleri şu tarihte açıklayacağız" diyorlar. Eğer bu sene ilk ise gerçekten bir şey var bu işin içinde.:)

hunter1907
03.Eylül.2007, 05:48
Fm 2009 Türkçe olarak çıksa süper olur.

Ouzy
03.Eylül.2007, 05:49
Evet devrim dedikleri o olabilir.:)

Fernando Gago
03.Eylül.2007, 05:51
Konami pes2008 için çok para harcadı oyunu neredeyse %80 değiştirdi ama sonunda hüsran oldu büyük tepkiler aldı ve eski sisteme dönmeye karar verdiler yeni oyun için . . . Fm'De böyle bir durumla karşılaşmayız umarım

Vieri
03.Eylül.2007, 06:04
bu sene araştırmada istenilenlerden sonra devrim yaratacak gelişmeler bekliyoruz :) bakalım ne gibi özellikler bizlerle olacak :)

BiLGeN90
03.Eylül.2007, 06:18
ahanda oyuncu profili özellikleri bayağı artıcak gibi bir his doğdu son yorumdan sonra içimde : )

fyagiz
03.Eylül.2007, 06:39
Sanırım bu sene ilk defa "Oyundaki yenilikleri şu tarihte açıklayacağız" diyorlar. Eğer bu sene ilk ise gerçekten bir şey var bu işin içinde.:)

Kesinlikle! Bu işin içnide bir şey var. Yarın sabahı iple çekiyorum ve sahurda yatmayıp açıklanmasını bekleyeceğim. :D

garydelgadov
03.Eylül.2007, 06:43
00:00da açıkLanacak mı ? :icon_biggrin:

goosfraba
03.Eylül.2007, 07:03
Sabaha doğru açıklanır sanırım. Bende sahurdan sonra uyumayıp bekleyeceğim :)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 07:13
Sabaha doğru açıklanır sanırım. Bende sahurdan sonra uyumayıp bekleyeceğim :)

Bende,zaten bizim evde muhabbet boLdur.En az 5e kadar geyik döner.Sonra ben dünyama çekiLir ve resimLeri bekLerim.:cool:

Flawless Victory
03.Eylül.2007, 07:19
Kardeşim 3 Eylül'e girdik hani resimler? Dalga mı geçiyorsunuz? :n: :k: Şaka şaka..

Valla ben de heyecanla bekleyemiyorum çünkü uykum geldi. Artık yarın beklerim. :D

spider3784
03.Eylül.2007, 07:22
Sabah mı akşam 6 mı? Evet demoyu yayınlamazlar sanırım.

Britanya saati ile akşam 6 diye hatırlıyorum.Gerçi FML de bizim sunucuyu da akşam 6 dediler ama ertesi sabah ancak oynadım.:)

Ouzy
03.Eylül.2007, 07:31
bu sene araştırmada istenilenlerden sonra devrim yaratacak gelişmeler bekliyoruz :) bakalım ne gibi özellikler bizlerle olacak :)
Mustafa abi, araştırmada ne istediler? Söylesene be, hadi be.:)

Coupet
03.Eylül.2007, 07:39
demo çıkmadan hatta oyun çıkmadan söyleyenenlere pek güvenmiyorum. geçen oyunda ne dediler "maç motoru geliştirildi, gerçek menejerlerin görüşleri alınarak çok iyi hale getirildi". oyunu alınca gördük ki maç motoru berbat, hataları düzeltmek için 2 patch geldi yine de maç motoru iyi değil. şimdi yine diyecekler maç motoru geliştirildi diye ama oyunu oynamak lazım önce. ufak değişiklikler yaptıklarında bile bugları düzeltmek için 2 tane patch beklediysek devrim falan deyince en az 6 ay hatalarla boğuşacağız gibi geliyor.

Ouzy
03.Eylül.2007, 07:40
Katılmıyorum. Maç motoru iyiydi.

slayer34
03.Eylül.2007, 07:45
yapimcilar devrim diyerekten crash dumps hatasinin cozumunu bulmus olmasinlar:):)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 07:48
crash dumps hatasi nedir ?
Hiç yaşamadım.:)

Cengo
03.Eylül.2007, 07:53
Gece yarısını geçti, hala açıklanmadı mı :D

Coupet
03.Eylül.2007, 07:55
yeni oyunla birlikte şu maçlara top toplayıcı çocuklar koysalar artık hiç fena olmaz. gözükmeseler de top alakasız yere gittiğinde en yakın yerden yeni top atılsın. tek topla maç oynanıyor. top alakasız bir yere gitse bekle ki gelsin de oyun başlasın. korkuyorum bir gün top stadın dışına kaçacak maç yarım kalacak.

serwan
03.Eylül.2007, 08:02

yani şimdi bunu söyleyip ne olduğunu söylememek ayıp olmuyo mu biraz.:)
yazık değil mi bize de..ben de araştırmacı olmak istiyorum.şu ikametim bi sabitlensin formu doldurup yollayacam.
bu arada konunun dışında ama söz açılmışken sorayım.beşiktaş araştırmacısı olma şansım %de kaçtır acep??

garydelgadov
03.Eylül.2007, 08:05
bu arada konunun dışında ama söz açılmışken sorayım.beşiktaş araştırmacısı olma şansım %de kaçtır acep??
AraştırmacıLar neye göre beLirLeniyor ki ?

serwan
03.Eylül.2007, 08:10
AraştırmacıLar neye göre beLirLeniyor ki ?
bilmem.kafalarına göre falan olabilir bence.belirli kıstaslar mutlaka vardır ama çok detaylı şeyler olabileceğini sanmıyorum.gerekirse cv falan yollayabilirim.zaten okul bitti işsizim sağa sola cv yolluyorum alıştım başvuru yapmaya :icon_lol::s7:

goosfraba
03.Eylül.2007, 08:14
bilmem.kafalarına göre falan olabilir bence.belirli kıstaslar mutlaka vardır ama çok detaylı şeyler olabileceğini sanmıyorum.gerekirse cv falan yollayabilirim.zaten okul bitti işsizim sağa sola cv yolluyorum alıştım başvuru yapmaya :icon_lol::s7:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31609

Ouzy
03.Eylül.2007, 08:16
Evet arkadaşlar konuyu saptırmayalım. Mustafa ağabeyden, araştırma sırasında istenen şeylerin ne olduğunda kalmıştık.:) Mustafa ağabey açıklarsa çok sevineceğiz.:)

xelocom47
03.Eylül.2007, 08:41
arkadaşlar şuradan ss lere bakabilirsiniz doğru mu yanlış mıdır bilemiyorum tabi.

http://www.g4tv.com/e32008/screenshots/1736/29404/Football_Manager_2009_PC_PSP.html

serwan
03.Eylül.2007, 08:44
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31609

biliyorum konu bu değil.son kez yazıyorum bununla ilgili.bu kuralları biliyorum.daha önce okudum.ama istediğim beşiktaş araştırmacısı olabilmek.ve bunun çok zor olduğunu biliyorum.gerek mevcut araştırmacıların olması gerekse talep bunu zorlaştırıyor.benim merak ettiğim zaten halihazırda araştırmacısı bulunan ve çok sayıda talep olan bir takıma nasıl scout olunur.tek kriter oyuncuların özelliklerini iyi tahlil etmek ve kulübe erişebilecek onu takip edebilecek konumda olmak mıdır?bunu yapabilen çok sayıda kişi olduğunda kriter nedir?seçim nasıl yapılır?
bunları öğrenmek istemiştim sadece.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

arkadaşlar şuradan ss lere bakabilirsiniz doğru mu yanlış mıdır bilemiyorum tabi.

http://www.g4tv.com/e32008/screenshots/1736/29404/Football_Manager_2009_PC_PSP.html

fifa manager bu.o suratlar fifa manager da yer alan suratlar.belki fm 2009 dan kasıt fifa manager 09 olabilir.

Cengo
03.Eylül.2007, 08:51
3 büyükler, hatta +Trabzonspor muhtemelen uzunca bir süre dolu olacak.

O yüzden büyüklere araştırmacı olmak yerine alt lig takımlarına katkıda bulunursanız çok daha değerli olur, büyük takımlar hepimiz izliyoruz zaten..

Cengo
03.Eylül.2007, 09:07

EA Sports FIFA Manager 2009 bu, FM değil..

serwan
03.Eylül.2007, 09:27
10 dakikadır britanya saatine göre 3 eylül e girmiş bulunmaktayız.bi hareketlilik yok.sanırım sabah verirler.yalnız bunca beklemeden sonra 2008 in renk değiştirmiş halini koyarlarsa önümüze kafayı yerim heralde. :)

Vieri
03.Eylül.2007, 09:30
Mustafa abi, araştırmada ne istediler? Söylesene be, hadi be.:)

bu gibi bilgileri üzgünüm veremiyoruz, SI'a karşı bazı sorumluluklarımız var, zaten neler olacağını bende bilmiyorum o yüzden istediğine cevap veremeyeceğim

Ahmet_77
03.Eylül.2007, 09:56
Yanlış bilmiyorsam yarın iftardan önce saat 18.00 civarlarında açıklanacak.

Cengo
03.Eylül.2007, 10:02
Önce buraya atılacak videolar sanırım:
http://uk.youtube.com/sigames

garydelgadov
03.Eylül.2007, 10:14
ekala, yılın bu vaktinde Football Manager 2009 ve Football Manager Handheld oyunları hakkında yeni bilgilerin yayınlanmasına az vakit kalıyor. Her iki oyunun Noel'den daha önce çıkacağını belirtmeliyim ve aynı gün çıkacaklar.

footballmanager.com 'u ziyaret edenler, ilginç bir resim görmüşlerdir. Bu resmin ne olduğunu merak edenler de bu konuya hoşgeldiniz.

Yeni özellikler, oyunun çıkış tarihi ve oyunlardan ilk resimler, 3 Eylül Çarşamba akşamı açıklanacaktır. Açıklama, Birleşik Krallık'ta programların müzik yönüyle ilgilenen Channel 4 ile çalışan Remedy Productions tarafından hazırlanan bir belgesel şeklinde yayınlanacak ve yeni YouTube kanalımız www.youtube.co.uk/sigames adresinde izlenebilecektir. Video ilk önce buraya eklenecek, ardından çeşitli SiGames ve FM sitelerine Çarşamba akşam 6'dan sonra uygun şekilde eklenecektir, bu yüzden eğer videoyu önce izlemek istiyorsanız, kanalın adresini kayıt etmeniz iyi olacaktır. Belgesel 15-20 dakika uzunluğunda oolacak ve pek çok süpriz içerecektir.
Devam eden günlerde, videoyu izleyemecek kadar tembel olanlar için, videonun içeriği metin olarak yayınlanacak ve video hakkında tartışılacaktır.

Önümüzdeki Çarşamba günü oyun hakkındaki tüm özellikler yayınlanmayacak ama bazı yeni özellikler hakkında resimler de bulunacaktır. Diğer açıklamalar; oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, daha önce olduğu gibi bloglarda ve birkaç yerde daha yayınlanacaktır. Demonun yayınlanması daha önce verilmemiş özellikler keşfetmeyi sağlayacaktır. İnsanların eğlencesini tüm bilgileri yayınlayarak bitirmek istemiyoruz bu nedenle bazı küçük yenilikleri oyunu oynarken bulacaksınız.

Gelecek hafta neler açıklayacağımızı, geç kalmış olmamıza rağmen tartışmak istiyoruz. Umuyoruz ki açıklamada herkes kendine göre bir şey bulacaktır; elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen herkesi her zaman memnun edemiyoruz.

Saygılar

Miles Jakobson
Sports Interactive

ShevAnil
03.Eylül.2007, 10:26
Link Açılmıyor Şuan.. Bakalım Ne Gibi Süprizler Yapıcaklar.

Raten
03.Eylül.2007, 11:28
Merakla bekliyorum
Belki sabaha kadar beklerim sahuru yaptım şimdi :)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 11:45
Tırnak kaLmadı hocam hadi artık.:D

kazmavs
03.Eylül.2007, 12:00
yapimcilar devrim diyerekten crash dumps hatasinin cozumunu bulmus olmasinlar:):)

böyle birşeyi yapabileceklerini sanmıyorum ama bunu yapsınlar fm2008in transferli halini yayınlasınlar yatar kalkar dua ederim onlara :icon_biggrin:

Raten
03.Eylül.2007, 12:17
Meraklı bekleyiş sürüyor

nekop
03.Eylül.2007, 12:18
Beklemedeyiz.Hadi Sİ elini çabuk tut :D

Raten
03.Eylül.2007, 12:22
Sİ yi beklerken bilgisayar başında gözlerim şaşı olacak artık :D hepinize hayırlı akşamlar ben yarın bakarım artık

JunkChorn
03.Eylül.2007, 12:24
Çok fazla beklentiye sardık yine hadi bakalım:)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 12:28
Biz bekLiyoruzda boşuna bekLiyoruz akşam ekLenecek.:D

RaSenGan
03.Eylül.2007, 15:18
Akşam 8'i bekliyoruz (:

Flawless Victory
03.Eylül.2007, 15:38
Sİ yi beklerken bilgisayar başında gözlerim şaşı olacak artık :D hepinize hayırlı akşamlar ben yarın bakarım artık

Ne akşamı be, sabahın 5'inde yazmışsın. :n: Bence de akşamı bekleyelim. Benden önce bakan Atinalı olsun ee mi? :D

sitte
03.Eylül.2007, 15:48
Tam olarak anlayamadım demosu mu yayınlanacak onu mu bekliyorsunuz yani ne bekliyorsunuz ;)

yugi
03.Eylül.2007, 15:54
Tam olarak anlayamadım demosu mu yayınlanacak onu mu bekliyorsunuz yani ne bekliyorsunuz ;)

Yeni özellikler , ilk resimler...

Ilhan
03.Eylül.2007, 15:55
Halen yok, bilmiyorlar ki millet bilgisayar başında deliler gibi bekliyor.

FM fanları her sene çığ gibi büyüyor.

sitte
03.Eylül.2007, 16:01
Bu oyunun demosu veya kendisi ne zaman elimizde olur ve hangi siteye koyacaklar ?

yugi
03.Eylül.2007, 16:12
Bu oyunun demosu veya kendisi ne zaman elimizde olur ve hangi siteye koyacaklar ?

Bugün açıklıcaklar. Tahminen ikisinede ekim ayı kavuşuruz.

gtTs26
03.Eylül.2007, 16:13
Hala bekliyoruz ama tık yok . Merak içerisindeyiz .

yugi
03.Eylül.2007, 16:15
Şöyle birşey buldum..

http://static.sega-europe.com/newsletters/fm2009/20080901/common/02.jpg

Ilhan
03.Eylül.2007, 16:19
Rengi güzel. Ancak resmi forumlarda halen 11 saat var deniliyor. Testerlardan da tık yok ha, amma korkutmuş SI sizin gözünüzü.:D:D

sitte
03.Eylül.2007, 16:20
Resmi göremiyorum maalesef :S

Ilhan
03.Eylül.2007, 16:31
in the evening on Wednesday September 3rd 2008 (UK time), there will be an announcement about what to expect. This will include new features, the release date and a first look at the packshot.

İngiltere saatine göre akşamleyin açıklanacak. O yüzden boşuna bilgisayar başında beklemeyin arkadaşlar. İftardan sonra gelin.

MaTRaKaN
03.Eylül.2007, 16:53
Şu anda Londra'da saat 7:40 nerdeyse bizimle aynılar neden hala açıklamıyorlar

BaFraLı
03.Eylül.2007, 16:55
Hadi artık açıklayın ya :)..

Hugo
03.Eylül.2007, 17:19
http://img137.imageshack.us/img137/3159/fm2009fn1.png

FM 09 umuzun logosu :n: BEnce çok güzel olmuş.

MaTRaKaN
03.Eylül.2007, 17:23
Çok büyük değişiklikler olacağı daha logodan belli oldu..

mclorf
03.Eylül.2007, 17:57
bencede akşam açıklanır.(Herkes biraz daha beklesin heyecanlansın diye).İnş hayal kırıklığına uğramayız

extensor
03.Eylül.2007, 18:09
çok büyük şeyler olacak beyler çook büyük ;)

Ahmet_77
03.Eylül.2007, 18:30
Bence çok güzel olmuş Logo, Logoya bakarsak oyunun orjinal skinide doğaL renklere bürülmüş bir tema olacak gibi görünüyor.Bu arada futbolun rengi olan yeşil eklenseydi logoya daha mantıklı olurdu.

Ertuğrul buarada bana bu Logonun yayınlandığı resmi konuyu atarmısın, ben aradım taradım Sİ Forumlarını bulamadım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Link Açılmıyor Şuan.. Bakalım Ne Gibi Süprizler Yapıcaklar.

Linki proxy kullanarak açabilirsin.

aliCHaN_FM
03.Eylül.2007, 19:03
Biraz daha sabır galiba baksanıza daha ne ses var ne görüntü

ToRoSKaPLaNı
03.Eylül.2007, 19:14
ya inşallah futbolcular eski serilerdeki gibi yusyuvarlak olmaz ya.tamam 3D olmasın ama biraz üstten görünümlü insan şekline benzesin

sakary Ali
03.Eylül.2007, 19:19
Beklemedeyiz umarım hayal kırıklığıuna uğramayız

SAİT71
03.Eylül.2007, 19:32
3 Eylül olalı kaç saat geçti ama resim felan yok :D

Flawless Victory
03.Eylül.2007, 19:44
Şöyle birşey buldum..

http://static.sega-europe.com/newsletters/fm2009/20080901/common/02.jpg

Handheld ne demek yav?

mkkadi
03.Eylül.2007, 19:46
Akşam olduğu nerede yazıyor ki ben hiç görmedim..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Handheld ne demek yav?

PSP için çıkarılan oyunun ismi..

Flawless Victory
03.Eylül.2007, 19:49
Tamam da ne demek? :)

KaF KeF
03.Eylül.2007, 19:49
Ben Akşam 7'de açıklanacak diye biliyorum ama ..

GeNç KaRTaL
03.Eylül.2007, 19:53
Eğer buraya eklenen logo gerçekse gerçekten çok hoş olmuş.Bu logoyu görünce skin için merağım ve beklentim dahada arttı.Gerçi bütün yenilikleri yayınlamayacaklarmış resimlerde ama yinede merakla bekliyoruz.İnşallah hayal kırıklığına uğramayız..

serwan
03.Eylül.2007, 19:59
logo gerçek..sigames ten bi mail aldım fm 09 tanıtımı ile ilgili bu logo var orada da..

spider3784
03.Eylül.2007, 20:12
Aynı maili şu an bende almışım, logo gerçek:)

Mailde şöyle birşey yazıyor;

Some of you may have noticed our little teaser page at www.footballmanager.com, but in the evening on Wednesday September 3rd 2008 (UK time), there will be an announcement about what to expect.

Dediğim gibi akşam olacak.

serwan
03.Eylül.2007, 20:22
hatta tam metni yazalım merak edenler için

It's that time of year when we are getting ever closer to revealing the new features for the forthcoming Football Manager releases - Football Manager 2009 on PC & Mac, and Football Manager Handheld on PSP. Both are on their way, and both will be out before Christmas.

Some of you may have noticed our little teaser page at www.footballmanager.com (http://links.mkt1514.com/ctt?kn=2&m=178985&r=ODU1MzE4ODUxS0&b=0&j=NjM2NTg2OAS2&mt=1&rt=0), but in the evening on Wednesday September 3rd 2008 (UK time), there will be an announcement about what to expect. This will include new features, the release date and a first look at the packshot.

The announcement itself will be in the form of a documentary video made by a company called Remedy Productions who many of you in the UK will have seen popping up at the end of lots of TV shows. This will initially be viewable from the new Sports Interactive You Tube channel, which can be found at www.youtube.co.uk/sigames (http://links.mkt1514.com/ctt?kn=5&m=178985&r=ODU1MzE4ODUxS0&b=0&j=NjM2NTg2OAS2&mt=1&rt=0). The video will be put up there first, and we'll then embed it into the various SI Games and FM websites sometime later on Wednesday, so it's well worth subscribing to the channel if you want to get it first. The documentary is going to be between 15 & 20 minutes long in total, and includes many surprises along the way.

kaydırı kuppak
03.Eylül.2007, 20:24
yav 3 eylül oldu resimleri merak ediyom yav:)

BeeTLeJuiCe
03.Eylül.2007, 20:25
Tamam da ne demek? :)

Handheld, Taşınabilir demek.

Birde konunun başlığına saat 20.00'da açıklanacak eklense iyi olur. :)

serwan
03.Eylül.2007, 21:28
SI forumlarından bir yorum.artık teoriler üretmeye başlamış insanlar.

Originally Posted by peter-evo http://community.sigames.com/images/si/buttons/viewpost.gif (http://community.sigames.com/showthread.php?p=1591413#post1591413)
[I]3/09/08 I think the 3rD of the 09th is not a coincidence. 3D 09?

tam olarak şöyle diyor.
3/09/08
bence "3rD of the 09" bir tesadüf değil. 3D 09

iyice geyiğe sardı.ayrıca insanlar sıyırmaya başladı yavaştan görüldüğü üzere.SI' bu olaya bi an önce son vermeli.

BeeTLeJuiCe
03.Eylül.2007, 21:30
Demo 30 Eylül'de çıkacakmış.

Ayrıca Tanıtım videosu tam 8'de çıkmayacak. Youtube'a upload 8'de başlayacak ve ne zaman biterse o an yayınlanmaya başlanacak.

sakary Ali
03.Eylül.2007, 21:33
30 eylül mü oo daha baya var:)

El Barto
03.Eylül.2007, 21:36
Arkadaşlar konu harici mesajlar atmayınız lütfen.

Anlayışınıza teşekkürler.

cryshal
03.Eylül.2007, 21:39
Demo'nun 30 Eykül'de çıkacağı nerde yazıyor ?

KODEST
03.Eylül.2007, 21:47
acaba siteden indereblirmiys fuLL sürüm fm 2009 u

expolatti
03.Eylül.2007, 21:47
lost teorileri gibi akşama kadar fm teorileri üretilecek :D

El Barto
03.Eylül.2007, 21:52
acaba siteden indereblirmiys fuLL sürüm fm 2009 u

Dijital lisans olayı 2008'de de vardı ancak Türkiye'yi kapsamıyordu sanırım. Yada olacaktı vazgeçildi tam emin değilim.

Aslında aracılara para ödemeden dijital lisans ile indirebilsek oyunu daha ucuza gelebilir.

Vieri
03.Eylül.2007, 22:01
dijital lisans olayı Türkiye için olmayacak malesef geçtiğimiz yıllarda yaşanan oyunun Türkiye dağıtımlarında bu yıl benzer sıkıntıların yaşanmaması için aracı firmanın girişimleri bulunmakta, kendileri ile görüşme halindeyiz

aaa111
03.Eylül.2007, 22:03
arkadaşlar tam olarak oyunun nezman piyasada olacağı bellimi?teşekkürler..

El Barto
03.Eylül.2007, 22:03
Mustafa Abi peki dijital lisans ile oyunu edinen kullanıcıya ne kadar mal oluyor bir bilgin var mı?

serwan
03.Eylül.2007, 22:05
arkadaşlar tam olarak oyunun nezman piyasada olacağı bellimi?teşekkürler..

ben 31 ekim diye duymuştum.ama resmi bi açıklama göremedim henüz

aaa111
03.Eylül.2007, 22:08
ben 31 ekim diye duymuştum.ama resmi bi açıklama göremedim henüz

tamam teşekkürler umarım en kısa zamanda çıkar ve beklediğimize değer:icon_biggrin:

Vieri
03.Eylül.2007, 22:09
resmi açıklama yok bugun açıklanacak oyunun avrupa'da çıkış tarihi, Türkiye'dede aynı tarihte çıkması durumu söz konusu ama kesin ve net bir şekilde değil aldığım duyumlar bu..

Dijital oyun tahmin olarak 35-40 lira arası

Exellence1905
03.Eylül.2007, 22:12
resimlerin yayınlanması için 5 saat kaldı 3D gelmez inş. oyuna fm nin bitişi olur 3D maç motorunu cm de gördüm gerçekten berbat...

El Barto
03.Eylül.2007, 22:13
Dijital lisans ile edinmek oyunu daha avantajlı ozaman. Neden Türkiye'yi kapsamaz ki? Orijinal oyun satamamktan şikayetçi değiller mi Türkiye'de bunu da deneseler hiç fena olmaz.

Vieri
03.Eylül.2007, 22:17
Dijital Lisans olayı birazda distribütör işleri olmayan yada iyi yürütülmeyen ülkelerde geçerli örneğin güney amerika, Türkiye'de olması için uğraşmıştık zamanında ama pekte olumlu cevaplar almadık

kaydırı kuppak
03.Eylül.2007, 22:25
bi ss koymak bu kadar mı zor alabilir yahu??

El Barto
03.Eylül.2007, 22:25
Yine hayal yani abi. :)

Ne yapalım kaderimiz böyleymiş. :p

garydelgadov
03.Eylül.2007, 22:28
Yahu kıvrandırmayın bizi,yayınLayın artık.:)
Rüyamda biLe resimLeri görüyordum,renkLer yeşiL-beyazdı hep.:D

TEMPERED
03.Eylül.2007, 22:34
adamlarda bılıyor bekledıgımızı naz yapıyorlar

El Barto
03.Eylül.2007, 22:37
Naz yapan yok yahu adamlar saat bile verdi 20:00 diye. Biz biraz abartıyoruz sanırım. :p

serwan
03.Eylül.2007, 22:42
Naz yapan yok yahu adamlar saat bile verdi 20:00 diye. Biz biraz abartıyoruz sanırım. :p

peki neden 20:00 neden 08:00 değil..:confused:
hazır mı değil yani??son anda mı bitecek hazırlıklar.en azından alıştıra alıştıra verebilirlerdi:)
ben olsam öyle yapardım.sabah 8 den başlayıp saat başı 2ss videonun 2dk sı falan :icon_biggrin: güzel olmaz mıydı??

TEMPERED
03.Eylül.2007, 22:42
tabi oda olmus olabilir:D

El Barto
03.Eylül.2007, 22:46
Neden 08:00 değil adamlarda bunu istiyor zaten heyecanla bekleyen artık tahammülü kalmamış tutkunlar. Satış stratejisi. ;;)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 22:49
Oruç oruç bekLenmiyorki canım.:p

sanalkaos
03.Eylül.2007, 22:50
Kullandığımız kelimelere biraz özen gösterelim.

Açıklanan tarih 3 Eylül 2008 Çarşamba Saat 20:00.
.
.
.

peki neden 20:00 neden 08:00 değil..:confused:
hazır mı değil yani??son anda mı bitecek hazırlıklar.en azından alıştıra alıştıra verebilirlerdi:)
ben olsam öyle yapardım.sabah 8 den başlayıp saat başı 2ss videonun 2dk sı falan :icon_biggrin: güzel olmaz mıydı??

o zaman oyunu kimse oynayamazdı.Oyunu yayınlarken oyun 500 CD he cd de 2 Mb var:D D

serwan
03.Eylül.2007, 23:08
bu arada dvd veya 2 cd olarak çıkacakmış oyun..bu da resmi kaynaktan değil tabi..

Ouzy
03.Eylül.2007, 23:13
Ya bir şey sormuştum ama cevabını alamamıştım. Bilen biri varsa söylesin. Bu sene ilk defa mı yapılıyor "Şu tarihte özellikleri açıklayacağız" olayı?

Ayrıca, Turksportal'daki haberde "Türk Football Manager severlerde yeni açılan Football Manager 2009 Forumlarımızda oyun ile ilgili düşünceleri, olması gerekenleri kendi aralarında tartışıyor" diye yazılmış. "Sahurdan sonra yatmayıp yeniliklerin açıklanmasını beklediler" dense daha doğru olur.:)

bu arada dvd veya 2 cd olarak çıkacakmış oyun..bu da resmi kaynaktan değil tabi..
İyi de zaten DVD olarak çıkıyordu. Piyasada CD ile çıkan oyun yok. Tabii zamanla DVD'den de iyi bir şey çıkacak ve DVD'nin de modası geçecek.

serwan
03.Eylül.2007, 23:33
Ya bir şey sormuştum ama cevabını alamamıştım. Bilen biri varsa söylesin. Bu sene ilk defa mı yapılıyor "Şu tarihte özellikleri açıklayacağız" olayı?

Ayrıca, Turksportal'daki haberde "Türk Football Manager severlerde yeni açılan Football Manager 2009 Forumlarımızda oyun ile ilgili düşünceleri, olması gerekenleri kendi aralarında tartışıyor" diye yazılmış. "Sahurdan sonra yatmayıp yeniliklerin açıklanmasını beklediler" dense daha doğru olur.:)

İyi de zaten DVD olarak çıkıyordu. Piyasada CD ile çıkan oyun yok. Tabii zamanla DVD'den de iyi bir şey çıkacak ve DVD'nin de modası geçecek.

dvd değil cd olarak çıktı fm hep..piyasada cd ile çıkan oyun çok az çünkü az çok grafik içeren tüm oyunlar 700 mb ı aştığı için dvd tercih ediliyor artık.ama 700 mb ı geçmiyorsa dvd olarak çıkarmanın bi avantajı yok.hatta hala cd-rom sürücülerin kullanıldığını düşündüğümüzde dezavantaj olarak bile düşünülebilir.

spider3784
04.Eylül.2007, 00:01
Daha 3 saatten fazla var, 102 kişi bu başlık altında.:D

Ouzy
04.Eylül.2007, 00:05
dvd değil cd olarak çıktı fm hep..piyasada cd ile çıkan oyun çok az çünkü az çok grafik içeren tüm oyunlar 700 mb ı aştığı için dvd tercih ediliyor artık.ama 700 mb ı geçmiyorsa dvd olarak çıkarmanın bi avantajı yok.hatta hala cd-rom sürücülerin kullanıldığını düşündüğümüzde dezavantaj olarak bile düşünülebilir.
Benim elime DVD olarak geldi hep, Football Manager.:)

TEMPERED
04.Eylül.2007, 00:05
şampiyonlar ligi kura çekiminde takımlar böyle beklemiyorlardır :D:D

kazma
04.Eylül.2007, 00:06
valla sadece cheyi koydukları için orjinal alıcam seneye denizi sonra mahiri koyarlar artık:D

garydelgadov
04.Eylül.2007, 00:07
şampiyonlar ligi kura çekiminde takımlar böyle beklemiyorlardır :D:D

ÖyLe ama orda adamLAdamLar kıvrandırmıyor,hemen açıkLıyorLar.BunLar deLirtti herkesi.:zuhaha

TEMPERED
04.Eylül.2007, 00:14
anlasılan iftardada pek bişi yiyemeyeceğiz birtek su içip pc ye döneceğiz gibi gözüküyor :D bu kadar beklemeyede birşey cıkmazsa

Lightning
04.Eylül.2007, 00:18
Sabırsızlanıyorum doğrusu.
Logo çok hoşuma gitti , tema turuncu ve siyah ağırlılı olacak gibi.
Umarım beklentilerimiz boşa çıkmaz.

mclorf
04.Eylül.2007, 00:23
heralde site açılmaz bu gidişle düşünsenize 2,5 3 milyon insan belkide daha fazlası aynı anda siteye giriyor.bence tam 8 de bakamıcaz gibi:D:D:D:D:D

mkkadi
04.Eylül.2007, 00:24
Bu kadar beklentileri arttırdıklarına göre harbici güzel şeyler olacakmış hislerine kapılıyorum..

Lightning
04.Eylül.2007, 00:28
heralde site açılmaz bu gidişle düşünsenize 2,5 3 milyon insan belkide daha fazlası aynı anda siteye giriyor.bence tam 8 de bakamıcaz gibi:D:D:D:D:D
SI Games ilk defa böyle birşey yaptı.
''Şu tarihte açıklayacağız'' dediler.
Böyle olunca dünyadaki tüm FM severler aynı anda siteye hücum edecek.
Site yavaşlayacak doğal olarak , ve uzun süre açılmayacak.(ı)

garydelgadov
04.Eylül.2007, 00:28
Kendimi LGSnin açıkLandığı gündeki gibi hissettim.:D

Lightning
04.Eylül.2007, 00:30
Kendimi LGSnin açıkLandığı gündeki gibi hissettim.:D
Muhaha , ben bunda daha fazla heyecanlandım bile. :)

Arkadaşlar bu arada bazılarınız 3D FM'den bahsetmiş.
Bence FM hep 2 boyutlu kalmalı , çünkü bu ayrı bir tat veriyor oyuna.
Grafikle uğraşmak yerine veritabanı üstünde daha fazla durmalılar.

serwan
04.Eylül.2007, 00:32
TSİ 20:00 da youtube'a upload edilmeye başlanacakmış..son açıklama böyle

garydelgadov
04.Eylül.2007, 00:34
ArkadaşLar maLum saat 8de herkes SIya saLdıracak.Çoğumuz giremeyeceğiz.İsteğim şu girebiLen arkadaşLar resimLeri buraya ekLesin.Yoksa yarını bekLeriz resimLer için.:D

Lightning
04.Eylül.2007, 00:35
Sıkıldım beklemekten. :D
Zaten açız bunlar adamı iyice strese sokuyolar yahu. :D
Bayılacağım şimdi. :D

TEMPERED
04.Eylül.2007, 00:45
Arkadaşlar bu arada bazılarınız 3D FM'den bahsetmiş.
Bence FM hep 2 boyutlu kalmalı , çünkü bu ayrı bir tat veriyor oyuna.
Grafikle uğraşmak yerine veritabanı üstünde daha fazla durmalılar.[/quote]

bencede fm nın tadı böyle çıkıyor.artık 3D olursa bu kadar zewkli olmaz gibi geliyor bana

Lightning
04.Eylül.2007, 00:46
http://uk.youtube.com/sigames
Açtık bu siteyi bekliyoruz.
Channel Views: 28,837
Bugün bu adrese tam 28,837 kişi bakmış.
Saat ilerledikçe bu sayı kaça çıkar acaba.

blondeblue
04.Eylül.2007, 00:55
kolay gelsin arkadaşlar fm 2008 orjinal cd ni alablecğim bi online alışveriş sitesi adı verebilir misiniz lütfen şimdiden teşekkürler

demirhanmurat38
04.Eylül.2007, 00:59
kolay gelsin arkadaşlar fm 2008 orjinal cd ni alablecğim bi online alışveriş sitesi adı verebilir misiniz lütfen şimdiden teşekkürler

fm 08'i napcaksın yenisi cıkıyor?

serwan
04.Eylül.2007, 01:02

http://www.amazon.co.uk/Football-Manager-2008-PC-Mac/dp/B000UX6QAU
(http://www.amazon.co.uk/Football-Manager-2008-PC-Mac/dp/B000UX6QAU)

bu arada sigames in sitesine giremiyorum.yoğunluktan mı acaba???girebilen var mı??

Holocaust90
04.Eylül.2007, 01:06
Her sene yenilik beklediğimizden çok fazla umutlansakta sonucu hüsran oluyor...Ama bu sene afişte büyük devrimciyi de gördüğüm için beklendim bayağa katlandı diyebilirim-genede chenin kapitalistleri ekmek teknesi olmasından dolayı üzgünüm-

Lightning
04.Eylül.2007, 01:06
Ben SI Games'in youtube kanalına girebiliyorum.
Ama resmi siteyi diyorsan ona giremiyorum.

garydelgadov
04.Eylül.2007, 01:09
Resmi siteye giriLmiyor.Youtube kanaLında ne varki ?

serwan
04.Eylül.2007, 01:15
Her sene yenilik beklediğimizden çok fazla umutlansakta sonucu hüsran oluyor...Ama bu sene afişte büyük devrimciyi de gördüğüm için beklendim bayağa katlandı diyebilirim-genede chenin kapitalistleri ekmek teknesi olmasından dolayı üzgünüm-

haklısın bu konuda.ama kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum ben.yani tamamen devrimi anlatmak için kullandıklarını düşünüyorum.eğer satış politikası olsa pek mantıklı olmazdı.çünkü che'yi gerçekten anlamış olanlar che'nin reklam malzemesi yapılmasına tepki koyup oyunu almayabilirler,che karşıtı olanlar ise yine tepki koyup almayabilirler ki böyle bir riske girmek isteyeceğini sanmam sigames.belki de ben çok safımdır :confused::icon_biggrin:

narakan1969
04.Eylül.2007, 01:21
Yükleme veya sistem gereklinimleri ile ilgili hiçbir açıklama yaptılar mı acaba ?
Mesela 2007'de dil değiştiriyorduk felan 2008'de böyle birşey yoktu ama öncekiler gibi istekler var mı ?

Lightning
04.Eylül.2007, 01:29
Resmi siteye giriLmiyor.Youtube kanaLında ne varki ?
Saat 20:00 sularında bir video yayınlanacak.Bu videoda özellikler,resimler gibi şyleri içinde barındıracak.
Asıl önemli olan resmi sitenin açılması değil , youtube'nin açılması.

canalkan34
04.Eylül.2007, 01:58
çıksın artık :)

Hugo
04.Eylül.2007, 02:01
Saat 20:00 sularında bir video yayınlanacak.Bu videoda özellikler,resimler gibi şyleri içinde barındıracak.
Asıl önemli olan resmi sitenin açılması değil , youtube'nin açılması.

Youtube'un da açılacağı olamdığına göre.. Bir şekilde kendi yöntemlerimizle izleyeceğiz. Tam da iftarın ortasına denk geliyor. Video'yu kaydetme ya da sitelerde yayınlama imkanımız var mı acaba??

slayer34
04.Eylül.2007, 02:03
gel fm gelll gelll gelll:):)

garydelgadov
04.Eylül.2007, 02:05
Hakket yahu iftarı unuttuk.:zuhaha
Babam 7ye 20 var diyo hımm evet 1 saat 20 dakika kaLmış yayınLanmasına diyorum.:zuhaha

Hugo
04.Eylül.2007, 02:18
Youtube açıldı.
Açıklama yapıldı,sorun sizin eski yöntemleri düzeltmeyişinizde sanırım:)

Hiç kullanamdım ki o yöntemleri ben :D
Sadece o şekilde girildiğini biliyorum. Madem açıldı http://uk.youtube.com/sigames buraya tıklayınca mahkeme kararıyla engellendi neden diyor. Bana mı garezleri var yahu :D
Ağız tadıyla bir oyun tanıtımı bile baktırtmıyorlar. Gidip konuşayım da 8 de açsınlar tanıtımdan sonra kapatsınlar. Ne bu be :mad: Bak sinirlendim yine. Zaten karınım da acıktı. İsayanım uleen :D

edit..

Buldum.. Youtube Açılmış harbiden :D
http://www.samanyoluhaber.com/haber-113853.html

Ama verdikleri süreyi de bir hayli geçmiş.

Hugo
04.Eylül.2007, 02:35
FM 2009 Kapağı!!! :D:D:D

http://img75.imageshack.us/img75/1774/terimoz5.jpg

Keşke.. :n:

Bursaspor
04.Eylül.2007, 02:35
Şu an yine girilemiyor. Bir gidip bir gelmekte, üstelik hiçbir zaman DNS'ler ile oynanmış bir bilgisayarda olmakta,

Bu arada SI Youtube kanalında 21 video varken an itibariyle 20'ye inmiştir. Neden olduğu bilinmemektedir.

tuura
04.Eylül.2007, 02:39
sabırsızlıkla bekliyorum herkez gb bende.. ama arkadaşlar size bi sorum olucak nedense bende http://uk.youtube.com/sigames bu siteye tıkladığımda sayfa görüntülenemiyor dior acaba sorun nedir bilen varmı? yada herkezdemi öle? :S:S:S

serwan
04.Eylül.2007, 02:41

ama böyle olmaz bu kapak..bi kere ellerin açık olması gerek.. :icon_biggrin:

Bursaspor
04.Eylül.2007, 02:42
Aynen bende de öyle, hiçbir değişikik yok, bir ara girdi şimdi yine girmiyor.

Yayınlanır heralde, olmazsa Youtube'dan başka tür kaynaklar vasıtasıyla alıp başka bir video yükleme sitesine konur.

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 02:42
Şu an yine girilemiyor. Bir gidip bir gelmekte, üstelik hiçbir zaman DNS'ler ile oynanmış bir bilgisayarda olmakta,

Bu arada SI Youtube kanalında 21 video varken an itibariyle 20'ye inmiştir. Neden olduğu bilinmemektedir.

Şu an girdim video sayısı 21...

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:45
işe yarıyor youtube deyim resimli açıklama yapana teşekkürler...

Hugo
Şu an girdim video sayısı 21...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yukarıya ekledim yazanları yaparsanız girebiliyorsunuz

yok kardeşim bu yöntemle girilmiyo.. en azından ben giremiyorum.

sanalkaos
3evet 21 video var ve ilk başta sağ üstte büyük bir fm 2008 trailer videosu var...

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 02:46
Yönetici 12 dakika önce yeni bir yazı yazmış çevirebilecek birisi var mı?

The home of Sports Interactive on You Tube.

The evening of Wednesday 3rd September will see the announcement of Football Manager 2009 made here. For now, please enjoy some of our previous video's.

tuura
04.Eylül.2007, 02:46
eyw... sağolasın dostum işe yaradı verdiğin yol... ;);););)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:47
sigamesofficial
Style: Art
Last Sign In: 11 minutes ago
Videos Watched: 294
Subscribers: 1,818
Channel Views: 37,751

unfeigned
04.Eylül.2007, 02:48
bu arada bence fm2009da interaktif özellikler eklenecek,çok ekstra bişey beklemiyorum,sadece oyundaki bugları halledip kadroları güncelleseler bana yeter

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:49

Kafayı biraz küçült ve boynuna klonlama yöntemi ile gerçekçilik kat...

demirhanmurat38
04.Eylül.2007, 02:49
Yönetici 12 dakika önce yeni bir yazı yazmış çevirebilecek birisi var mı?

The home of Sports Interactive on You Tube.

The evening of Wednesday 3rd September will see the announcement of Football Manager 2009 made here. For now, please enjoy some of our previous video's.

3 eylül akşamüstü fm 2009 un duyurusu burada yapılacak. şimdilik daha önceki vidyolarımızı izleyebilirsiniz...

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:50
bu arada bence fm2009da interaktif özellikler eklenecek,çok ekstra bişey beklemiyorum,sadece oyundaki bugları halledip kadroları güncelleseler bana yeter

Aynen.

Ve ben bir şey daha istiyorum.Oyunda belili zamandan sonra sıkıcı hale geliyor mesela 5-6 ay oynadıktan sonra.Mesela menejerlik okulu diye bir bölüm olsun.diploma alalımö?

unfeigned
04.Eylül.2007, 02:51
bence tam sekizde yayınlamazlar,sigames hep geç kalıyor

Ouzy
04.Eylül.2007, 02:52
Arkadaşlar millet coşmuş siz hâlâ çok bir şey beklemiyorum diyorsunuz.:) Ayıptır.:D

unfeigned
04.Eylül.2007, 02:53
Arkadaşlar millet coşmuş siz hâlâ çok bir şey beklemiyorum diyorsunuz.:) Ayıptır.:D

görücez bakalım...

SaRPeR1903
04.Eylül.2007, 02:54
http://vtunnel.com/index.php/1010110A/4dac58b97ca923bb126aa18d42f45002acc7e01b2731cacd6b 9f2c17952
Eskiden böyle bir link kopyaladığımızda yasak olduğu söyleniyordu.Mesajımız siliniyordu.

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 02:54
Evet adım Taylan, ayrıca önemli değil görevimiz :)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:55
ltunnel dende girebilirsiniz bu arada....

LtunneL

Ouzy
K,C,V tunnel hepsinden girebiliyorsunuz.:)

Hugo
Hiç kusura bakmasın SI ben yemeğe gidiyom. Tok karna daha iyi motive olacağımı hissettim bir an :)

Nocna Mora
afiyet olsun....Video eklenince bende buraya eklerim...

Ouzy
04.Eylül.2007, 02:56
Ben 20:30 gibi uğrarım. Afiyet olsun.:)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:56
Arkadaşlar hadi iftara:D

Tam 15 saat bekledim 1 saat daha beklerim ne iftarı beea.:D

SaRPeR1903
04.Eylül.2007, 02:57
Tam 8'de upload edileceğini sanmıyorum ayrıca.

Nocna Mora
Ben gece açıklayacaklar diye 4'te yattım:D:D:D Umarım 8'de upload ederler...

serwan
youtube a dns ayarları değiştirmeden girmek için

dosya (http://www.students.itu.edu.tr/%7Eunayo/hosts.zip)
yukarıdaki dosyayı indiriyoruz öncelikle..
daha sonra başlat>çalıştır a gelip
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\
bu komutu yazıyoruz..indirdiğimiz rar klasörü içindeki hosts dosyasını buraya yapıştırıyoruz.değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz..

sanalkaos
04.Eylül.2007, 02:58
Ltunnelden nasıl giremedin ben onu anlayamdım altta

http://www.youtube.com

yazan yerin sonuna şunu yaz..

http://www.youtube.com/sigames

ben 2 gündür böle giriyordum bu arada istanbul için iftar vakti ezan şimdi başladı...

mclorf
04.Eylül.2007, 02:59
yok beyler giriyor youtube a paşa paşa yukarıda arkadaşın verdiği dns tekniği eğer sizde de şu an varsa onu kaldırın o olduğu zaman girmiyor.yani ben şahsen kaldırdım girdi

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 02:59
youtube a dns ayarları değiştirmeden girmek için

dosya (http://www.students.itu.edu.tr/%7Eunayo/hosts.zip)
yukarıdaki dosyayı indiriyoruz öncelikle..
daha sonra başlat>çalıştır a gelip
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\
bu komutu yazıyoruz..indirdiğimiz rar klasörü içindeki hosts dosyasını buraya yapıştırıyoruz.değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz..

Bence benim yöntem daha kolay :)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 03:00
ya ne oluyor sayfayı yenilwedim hala yenilemye çalışıyor tüm dünya hucum etti galiba sigames in youtube kanalına:S

unfeigned
Tam 8'de upload edileceğini sanmıyorum ayrıca.

bencede, hiçbizaman verdikleri tarihlerde ve saatlerde vaatlerini yerine getirmediler çünkü

spider3784
Google ye Youtubeserbest yazın en üsttekine girin, en kolayı budur.:)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 03:01
valla açılmıyor :S =====

carizzmafb
04.Eylül.2007, 03:01
bu kdr ınsan kac saattır beklıo ıns. husrana uramayıs..

sanalkaos
04.Eylül.2007, 03:02
açılmıyor leyyyyyn :O

Nocna Mora
5 dk'da 3000 kişi yüklenmiş demin 37.000'di 40.000 olmuş :)

serwan
Bence benim yöntem daha kolay :)

ama dns ayarlarını değişince yavaşlıyo internet..youtube yüzünden diğer sitelere de daha yavaş erişiyoruz...

unfeigned
04.Eylül.2007, 03:03
serverlar kitlenecek bence işimiz zor

Flawless Victory
Arkadaşlar youtube'u normal olarak kullanmanın en kolay yolu Youtube Jacker programını indirip kurmak, ondan sonra youtube'a www.youtube.com'dan girebilirsiniz. :) Sanki bu daha kolay. :)

Agueiro
10 dk kaldı biraz sabır:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
sigamesofficial
Style: Art
Last Sign In: 31 minutes ago
Videos Watched: 294
Subscribers: 1,879
Channel Views: 39,549

garydelgadov
04.Eylül.2007, 03:06
Yahu resim ekLenecek değiLmi ?
Video ikinci aLternatif oLacak değiLmi ?

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 03:07
Ben valla Dns ayar sistemiyle şu an yasaklanan her siteye normal hızda girebiliyorum :)

spider3784
04.Eylül.2007, 03:07
Önce video eklenecek yazıyor gelen mesajda bana.15&20 dakikalık bir video olacakmış sanırım.

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 03:08
VtunneLden giriLiyor evet.Yahu resim ekLenecek değiLmi ?
Video ikinci aLternatif oLacak değiLmi ?

Video eklenecek 10-15 dk sona ise anlayamayanlar için açıklamalı resim eklenecek...:icon_confused:

garydelgadov
04.Eylül.2007, 03:09
Yuh 15-20 dakika çok yahu.Geçen ay yüzde 140 geçtim kotayı bu ay işimi riske atamam.:)

spider3784
04.Eylül.2007, 03:10
Benim 3 aydır 62 milyon geliyor, bu ayda gelir büyük ihtimal, pederle papaz olacağız anlaşılan.:D

Nocna Mora
04.Eylül.2007, 03:11
Sana tavsiyem bu 2 programdan birini indirmen ;

TIKLA (http://www.tamindir.com/program/12038/ADSL_icin_Kota_Bilgilendiricisi_5.1.htm)
TIKLA 2 (http://www.tamindir.com/program/12953/ADSL_Kota_Kontrol.htm)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 03:12
1 dk :D:D:D:D

Agueiro
eee saat 20:00 oldu :D

Nocna Mora
Ayrıca burayı http://uk.youtube.com/user/sigamesofficial ziyarate edenler 15 dk önce 30.000 kişiydi şimdi 42.000 olmuş :)

sanalkaos
04.Eylül.2007, 03:13
olmadı son saniye :D simdi oldu ve geçti..