PDA

View Full Version : Türk takımlarımız için Avrupa taktiği

celilsong
03.Eylül.2007, 05:59
evt arkadaşlar bugün herzamanki hastalığım olan fm oynuyorum:icon_biggrin: takımım galatasaray ile bayern munich ile yapacağım uefa kupası yarifinal maçı için taktik düşünüyorum.Aklıma kayserispor ile Cl kazanmamı sağlayan taktik geldi onu uyguladım.Sonuç şaşırtıcıydı bayern pozisyon bulamamış ve galatasaray maçı 3-0 kazanmıştı.Bunun belki oyuncuların süper performansından kaynakladığını düşünmüştüm.(çünkü en son lig maçında fark atmıştık)Ama oyunu yeniden açtığımda yeni taktikler denediğimde sürekli yenildik.Çokbilmişlik yapmak istemem ama gerçekten işe yarıyor eğer bir arkadaşım başarısız olursa affola...
http://img387.imageshack.us/img387/6388/adszix7.png
Bu taktikte rakip sürekli prese marus bırakılır oyunun mentalitesi atak,direk pas,yüksek tempo(oyunun ilerleyen dakikalarda değişebilir)Sert bir şekilde oynanır.Cornerler 6 pas alanına taç hızlı olmalıdır duran toplardan çok gol atabilirsiniz.Bu taktikle sağ açık ve sol açıklarınız(orta saha da diyebiliriz) iyi orta yapması lazım.Ayrıca hız ve son vuruş da önemlidir(arda ve mika bu yüzden tercihim).forvet oyuncularından birisi kafa vuran fiziği iyi olmalı (tevfik köse tercihim ama toto tamuz la da süper olur) diğeri ise fırsatçı,son vuruşu iyi,hızlı olmalıdır.AMC ye gelince oyun kurucuya ihtiyaç var tabiki(bu da lincoln oluyor).Oyun kurucudan gol bekleyin bu arada!!!Orta sahanızda (göbekte) bir top kapan,sürekli koşan bir işçiye ihtiyacınız var(Tabiki linderoth).Bu adamlar gizli kahramandır! Diğer orta sahanız ise iyi pas yapan oyunu açabilen zaman zaman iyi şut çekebilen biri olmalıdır(Mehmet Topuz bunun için doğmuş:D)Önemli bir unsur daha DEFANS!!buraya dikkat çektim çünkü defan sınız sağlam olmalıdır SW de güçlü sigorta bir defans olmalı (Servet Bazen işinizi göremeyebilir daha iyileri işinize yarar)diğer defanslarımız dan biri defansı toparlayıcı (sergey burda işimizi çok iyi görüyor)diğeri hızlı,pas çıkarabilen isimler olmalı(H.Balta bu konuda iyi gerçekten)Kaleye gelince Bu kaleci birebirde gerçekten iyi olması şart (oyunda birebirde çok kalıyoruz bu yüzden)diğer özellikleri de iyi olursa değmeyin keyfinize!!!!

Evet Arkadaşlar şimdiden teşekür ederim İnşallah işinize yarar mutlu olurum Bol fm li günler:icon_biggrin:

Download (http://rapidshare.com/files/142153835/1-2-2-2-1-2_mucize__Galatasaray__Tem_2007_.tac.html)

garydelgadov
03.Eylül.2007, 06:06
Hiç birşey anLaşıLmıyor.
Taktiğin görüntü ekranına geLip kLavyenin sağ üst kısmında "print screen" veya "prtsc sysrq" tuşuna basıp,painte gelip ctrl+v yapıp resmi kaydet.sonra fm screenshot sitesine girip ordan taktik görüntü resmini seçip upload et.upload edince orda çıkan forums 1 kodunu buraya yapıştırıp bize taktiğinin dizilişini gösterebiLirsin.;;)

celilsong
03.Eylül.2007, 06:11
dostum değiştirdim şimdi anlaşılır Sadece Mika AAritalo ve Arda'nın koşu yönlerini AML ve AMR ye Kadar çekin Bu kadar Olmuştur inşallah

BiLGeN90
03.Eylül.2007, 06:19
arkadaşım bilgi paylaşmak istiyorsun çokda iyi ediyorsn ama

hani oyundan bir ss olarak taktik ekranı koysan okları takım komutlarını fln görsek

paylaşasın varsa taktiği rapide yükleyip burada paylaşsan çok daha hoş güzel olur

celilsong
03.Eylül.2007, 06:28
tabiki önerileriniz altın değerinde onu da öğrendim yapıyorım arkadaşlar

celilsong
03.Eylül.2007, 06:43
http://img134.imageshack.us/img134/4825/adsz1sj1.png

Redrum
03.Eylül.2007, 07:11
abi böyle asortik taktikleri nerden buluyorsun bilmiyorum ama, sana tavsiyem, 4defans, 2 mc(geriye oklu ikiside) 1amc, 1amr 1aml(ikisi de sağa-sola oklu) ve 1 fc. 4-2-3-1 yani. Amc oyuncuna tamamen insiyatifi vereceksin, creative freedom full ve passing short yapacaksın o oyuncuya. ayrıyetten free role da ver. Presi de artır, rakibi çok bunaltırsın, top oynatmazsın kanaatimce.

celilsong
03.Eylül.2007, 07:22
Dostum taktiğin 'asortik taktik'le ne alakası olduğunu anlayamadım senin dediğin tipik barca taktiği ayrıca denemeden karar verme bence!Başlıkta da yazıyor Cl de veya UEFA da güçlü takımları yenmek için bu! 4-2-3-1 Büyük takımların taktiğidir.Eğer gerçek hayattan örnek verirsek skibbe bükreşe karşı o taktikle elendi!Tmm senin dediğin taktik iyi bir taktik olabilir ama ilk sene Türk takımlarıyla o taktikle başarıyı yakalayamassın.He 2. veya 3.senelerde takım oturunca,düzene girince başarılı olabilirsin yorumun için tşekür ederim

garydelgadov
03.Eylül.2007, 07:24
Rapidshareye gir.Ordan belgelerim/sport int/fm 2008/tactics/ içinden taktiğini seç upload et de ve linki buraya koy.koyki indirip deneyelim.:)

celilsong
03.Eylül.2007, 07:38
http://rapidshare.com/files/142153835/1-2-2-2-1-2_mucize__Galatasaray__Tem_2007_.tac.html Buyrun beyler

goosfraba
03.Eylül.2007, 08:17
Konu gerekli yere taşınmıştır. Buradan devam :)

Redrum
03.Eylül.2007, 17:18
Abi taktik çok değişik geldi bana çünkü:) Ayrıca Barça'nın kapasitesiyle türk takımlarının bir değilki. Yani Barça'nın taktiği herkese uyuşmaz. Neyse ama yine de bir denemek lazım. Ben buna benzer bi taktiği rizespordayken denedim, ilk maçımı gayet iyi yenidim, diğer maçlar kötü gitti. Bi denemek lazım. Yalnız şu wbl ve wbr ye adam bulmak çok zor. Wederson, sabri tarzı adamlar.

MaTRaKaN
03.Eylül.2007, 17:37
Yakaladığın başarıların ss'si gerek..

isimsiz
03.Eylül.2007, 19:47
katılıyorum ss şart

HooijDonk07
03.Eylül.2007, 20:35
bu fm 07 :S:S:S

celilsong
04.Eylül.2007, 02:32
E yuh Ne fm 2007 si yok cm 03-04:D arkadaşlar ss ler gelcek merak etmeyin

celilsong
04.Eylül.2007, 02:43
Yalnız Beyler Sırf Taktiği denemek için daha lig başlamadan oyuncular alışmadan Güçlü Takımlara karşı oynarsanız olmaz!sadece biraz zaman....

isimsiz
04.Eylül.2007, 03:50
Yalnız Beyler Sırf Taktiği denemek için daha lig başlamadan oyuncular alışmadan Güçlü Takımlara karşı oynarsanız olmaz!sadece biraz zaman....
ne zaman gelicek?

Corpus
04.Eylül.2007, 09:42
arkadaşın taktiğini hemen bir kariyer açıp denedim ve ilk maçım quens of sth ileydi ben m.city dim gayet yüzdeli şutlar ve goller oldu birazda ezdim karşı takımı fakat rakip kötü olmasına rağmen 2 tane kontra yedim birini defans uzaklaştırdı sonra anda biri ise gol oldu maalesef 1-2 maç daha yaparsam buraya koyarım

http://tr-load.com/img/image18/4ec548b445.png

Buda 2.maçım quens park (kolay rakip yine maalesef)

http://tr-load.com/img/image18/4360d6d637.png

Bunlar kolay dersiniz diye birde barca maçı yaptım işte o maç :D

Maçı yorumlamam gerekirse ilk 30 dk da barca 12 atak ben sıfır ataktım fakat daha sonra toparlandı takım ve ataklar geldi derken farkı 1 e kadar indirdik ama bojan harika çalımlarla defansı darmadağın etti pandev e sadece vurmak kaldı :D oda golü attı :D .

Taktikte en çok gözlemlediğim ise ilk yarının ve 2. yarının son 20 dk sında çok iyi baskı kuruyosunuz bunu çok iyi yapıyor taktik ve 5 maç yaptım hepsinden olağanüstü tat aldım bunuda belirtiyim hermaç 20 şut çekiyorsunuz ki barca ya bile 18 çektim düşünün
İŞTE MAÇ

http://tr-load.com/img/image18/d68dcb7cb8.png

Küçük takımlarla büyük başarı beklemeyin bu taktik ile onu da söyliyim

celilsong
04.Eylül.2007, 18:15
corpus dostum elano yu nerde oynatıyosun? çok gol atmış elanodan forvette de çok güzel verim alabilirsin:D Bu Arada sana tşk ederim bir emeği değerlendirerek yorum yaptığın için !!saol!

Corpus
04.Eylül.2007, 19:20
corpus dostum elano yu nerde oynatıyosun? çok gol atmış elanodan forvette de çok güzel verim alabilirsin:D Bu Arada sana tşk ederim bir emeği değerlendirerek yorum yaptığın için !!saol!

Formation
Atouba haricinde taktiğim tüm maçlarda aynıydı

http://tr-load.com/img/image18/ac1d649ed8.png

Büyük takımlara karşıı işe yaramıyor bunu birkez daha söyliyim fm hayatımda hiç böyle bir yenilgi almamıştım!
not:M.utd abartılmış adamlar ortasaha falan dinlemeden 3 gol attı 30 yard dan falan iyi abartı bence

http://tr-load.com/img/image18/d8b7b15af2.png

Redrum
04.Eylül.2007, 19:35
Abi iyide bu taktik büyük takımlar içindi hani:S şimdi noldu?

baristayfur
05.Eylül.2007, 03:35
arkadaşlarım sanırm üyeliğimin durumundan dolayı yeni konu açamıyorum bende sorumu burada paylaşmak istedim.. galatasarayın menajeriym ilk sezon yaşı baya ilerlemiş 2 oyuncu(dejan petkoviç,matias almeyda) ve çok iyi koçlarla uefa yı aldım..dizilişim ise 4-4-1-1 buraya kadar herşey güzel fakat tek sorunum var bu takımda. Takımım kış aylarında çok kötü oynuo nekadar pas stili varsa tempo varsa bütün kombinasyonları denedim bi türlü aşamadım bunu...yardımcı olursanız sevinirim :icon_cry:

garydelgadov
05.Eylül.2007, 03:40
Yahu hemen cephe aLmayın.İstatistikLer her zaman eşit.Yani fark oLuyor ama maç hep eşit gidiyor.ManCnin kaLecisi daha iyi oLsaymış oLmazmış böyLe.

Corpus
05.Eylül.2007, 06:13
Yahu hemen cephe aLmayın.İstatisöttikLer her zaman eşit.Yani fark oLuyor ama maç hep eşit gidiyor.ManCnin kaLecisi daha iyi oLsaymış oLmazmış böyLe.

taktiği denemek için transfer 1-2 tane yaptım haklısın kaleci kötü ama türkiye deki kaleciler daha kötü bunuda düşünmek lazım

isimsiz
05.Eylül.2007, 06:14
arkadaşlarım sanırm üyeliğimin durumundan dolayı yeni konu açamıyorum bende sorumu burada paylaşmak istedim.. galatasarayın menajeriym ilk sezon yaşı baya ilerlemiş 2 oyuncu(dejan petkoviç,matias almeyda) ve çok iyi koçlarla uefa yı aldım..dizilişim ise 4-4-1-1 buraya kadar herşey güzel fakat tek sorunum var bu takımda. Takımım kış aylarında çok kötü oynuo nekadar pas stili varsa tempo varsa bütün kombinasyonları denedim bi türlü aşamadım bunu...yardımcı olursanız sevinirim :icon_cry:

sahayı tümüyle kullandırma dar alanda top oyna kontra atak açık olsun birde pas stili kısa pas olsun bunları dene bir aksilik olmaz umarım

BAŞARILAr

baristayfur
05.Eylül.2007, 06:43
denemediğim pas stili ve tempo kombinasyonu kalmadı..ne oluosa takım kış aylarında gol atamıyo. şuan 2.sezonumdayım ve clde gruptan çıktım en yarı final hedefliorm fakat kış ayları geldi çattı takım yine aynı şeyi yapıo...bi türlü çıkamadım işin içinden

Corpus
05.Eylül.2007, 07:40
Yavaş tempolu oyna ayrıca Dayanıklılık düşükse normaldir birde antrenman programı bul kendine

baristayfur
05.Eylül.2007, 08:02
bütün antrenörler tamam hepsi 7yıldız antrenmanda gayet iyi kendim yaptım ve oyuncularda düşüş olmuyo sakatlıklar dışında...ayrıca maçları hep tek kale oynuorm 10 önemli pozisyonun 8i bnm atağım fakat gol olmuyor..sanırım kar kış yağmur kar fln o ara pas-tempo olayını tutturamıorm..bu konuda detaylı bilgisi olan varmı

Corpus
06.Eylül.2007, 01:36
forvete alternatif isim alsan belki iyi olabilir

baristayfur
06.Eylül.2007, 21:35
forvete alternatif isim alsan belki iyi olabilir

forvette ümit karan ve Gaston Fernandez ikilisi var gençler ve yedekler hariç..

-ümit karan
-gaston fernandez
-nonda
-tevfik köse
-özgürcan
-serkan çalık bukadar forvet sadece kışın gol atamyor. ümit karan geçen sezon 43 maç 48 golle oynadı ama kışın golü yok :icon_neutral: yazları ise 4 5 atıo maç başına