PDA

View Full Version : ben nerde yanlış yaptım?

gorkemyilmazkarasu
10.Mart.2006, 22:14
sevgili fmciler şu saat itibariyle saç baş yolmaktayım:s: :s: :s:
sebebi ise şu:
ben galatasarayı seçtim güzel güzel başladım lige galibiyetler falan uefada gruptanda üst tura çıktım.son 4 maçımda adamların kaleyi bulan şut sayıları 3-4 taneyi geçmiyo benim ise 12-13 oluyor ama maçlarım hep berabere bitiyor.en son nokta diyarbakırspor maçında konuldu kaleyi tutan 16 şutum var diyarbakırın 3 tane maç 1-1 bitti.rakip kalecide ahım şahım süper oynamadı kalecide metin aktaş.benim kadro şu mondragon-ergün-song-vargas-muslu-hasan şaş-sabri-fahri tatan-volkan-ümit karan-hakan şükür.442 oynuyorum demirhanbeyin taktiğiyle gayette iyi bir taktik.napabilirim bi yardım edinde altından kalkalım şu sorunun yoksa kafayı yicem.1.sezondayım ayrıca.

koray_capello
10.Mart.2006, 22:16
senin hatan galatasarayı seçmen:D

şaka yaptım..aslında ortada hata filan olmasına da gerek yok.bu olay fm oynayan herkesin başına geliyordur.arasıra oluyo böyle şanssızlıklar.dediğim gibi şanssızlık..

gorkemyilmazkarasu
10.Mart.2006, 22:22
ya nolucak bu böyle bilmiyorum ya.sinir oluyorum abi adamlar bir pozisyon yakalayıp atıyolar golü bi çözümü olması lazım bunun.bide 1 maç değilki 3-4 maç üst üste aynı şey oldu.ister istemez moırali bozuluyo insanın.

Kerim Kerimov
10.Mart.2006, 22:43
Bozma sen moralini böyle şeyler olağan. Sene sonunda bitiriciliği daha iyi olan yabancı bir forvet alabilirsin.

Çok fazla uzaktan şut çektirme bence oyuncularına. Forvetlerin de derinlemesine top atsınlar, paslaşsınlar kendi aralarında. Çok fazla kişiye de Free Role ve Hold up Ball verme, 1 kişide olsa bu özellikler yeter.

gorkemyilmazkarasu
10.Mart.2006, 22:54
Bozma sen moralini böyle şeyler olağan. Sene sonunda bitiriciliği daha iyi olan yabancı bir forvet alabilirsin.

Çok fazla uzaktan şut çektirme bence oyuncularına. Forvetlerin de derinlemesine top atsınlar, paslaşsınlar kendi aralarında. Çok fazla kişiye de Free Role ve Hold up Ball verme, 1 kişide olsa bu özellikler yeter.

free rol zaten pek vermiyorum bazen sasa ilice veriyorum.ama forvet için söylediklerini deniyeceğim saol.

T_A_N_E_R
10.Mart.2006, 23:11
ya ikinci donemin baslarinda olur bole seler yapacagin sey deisik oyunculari denetcen simdi bak nasil fener dususte aynen ole ikinci yari basladi ve fener dususe gecti...

aberkay37
10.Mart.2006, 23:35
ya benim yeni transfer roberto carlos'u sakatladılar hakan şükür sakat aynı şey bende de oluyor berabere kalıyorum
ronaldo da olmasa way halime o geçer ilerde

gorkemyilmazkarasu
10.Mart.2006, 23:53
ya benim yeni transfer roberto carlos'u sakatladılar hakan şükür sakat aynı şey bende de oluyor berabere kalıyorum
ronaldo da olmasa way halime o geçer ilerde

geçmiş olsun acil şifalar diliyorum :D

LaKe
11.Mart.2006, 10:56
sürekli aynı taktik ve oyuncularla oynamaktan dolayı oluyor galiba bu. çünkü bende çokk iyi giderken hep aynı taktik aynı oyuncular bi yerde ya üst üste yenilgi yada beraberlik alıyorum. benim önerim şu;

tüm oyuncuların bitiriciliklerine bak, 3 tanesini seç. 2 forvet oynat, birinide arkasına koy. ayrıca taktikler bölümünden oyuncular uzaktan şut çekmesinler.

eran
11.Mart.2006, 13:25
Arkadaşım ben de Fenerbahçe'de ilk sezonumda 22hafta namağlup liderdim.Sadece 2beraberliğim vardı.Daha sonra aynı sende olduğu gibi son 5-6 maçımda beraberlik serisi başladı.Panik oldum,birkaç şey denedim olmadı.En sonunda taktiğimi değiştirdim.Çok garip ama tekrar düzlüğe çıktım.Sonra bu olayı düşündüğümde belki de takımlar taktiğimi çözdü beni her maç kilitlediler kanısına vardım:)

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 15:45
galatasaraydayken 8 maç üst üste yendim 20 gol attım 0 gol yedim(yemedim). herşey uefa kupası ilk maçında oldu. man utd deplasmanında 3-1 yenildim. daha sonra kendi sahamda fb ye 0-1 yenildim üstelik fenerin kendi sahasında malatyaspora bile 1-3 lük bi yenilgisi war. sonraki maçta sivasspora yine kedi sahamda 0-1 yenildim. babam sivassporlu ama ben çok sinirlendim(ailemde herkes il olarak sivaslıdır). ayrıca kendi sahamda aldığım bu iğrenç ötesi skora rağmen deplasmandaki maçlarımın hepsini 2ile 4 arasında fark attarak kazandım(ligde). bu kendi saha fobimi(benim diil takımın) nasıl yencem.

kral_67
11.Mart.2006, 17:29
seninkli bişey değilmiş ben 90 dakka tek kale oynuyrum 90.cı dakikada bir atak yiyip 1-0 yeniliyorum hemde kaçkere...

Gravity
11.Mart.2006, 18:27
Bir yere daha yazmıştım, 52 şuttan kaleyi tutan 41 tane ve 2 gol atmışım. Adamlar 2 şutla 2 gol atmışlar ve maç 2 - 2 bitmiş. Olur bazen diyip geçeceksin. Ayrıca taktikle ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Aynı taktikle 300 küsür maçtır oynuyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Bazen 4/5 maç üstüste berabere kaldığım oluyor ama 1 galibiyet açıyor bu tıkanıklığı.
İç saha fobisi çok kötü bir şey gerçekten. Bunun tek çıkar yolu kendi evinde güzel bir galibiyet alıp takımın moral kazanması. O zaman işler yoluna girecektir.

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 18:49
şimdi de kendi sahamda ç.rizeyle 1-1 berabere kaldım(fener mi geldi aklınıza). ayrıca deplasmanda ilk puan kaybını 3. trabzonla 2-2 berabere kalarak aldım. 90+1 de 1-1 ken ümitle gol buldum. arkamı dönüp televizyona bi baktım yaklaşık 2 saniye sonra arkamı döndüğümde artık çok geçti. 90+2 de fahri tatan trabzon adına 45 metreden gelişine ayın gollerinden eniyi 3.sünü attı we 2-2 bitti maç. üzüldüğüm o golün 1. olmayışıydı.

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 19:39
denizliyle 0-0 kaldım kendi sahamda

emirduman
11.Mart.2006, 20:36
Anlayacağın üzere sadece senin değil, yer yer zaman zaman tüm FM'cilerin başına geliyor, takma o düzelir... ;)

gorkemyilmazkarasu
11.Mart.2006, 22:15
ya arkadaşlar düzeldi galiba :) yani şimdilik kazanıyorum taktik değiştiriyorum hiç durmadan işe yaradı güzel gidiyo şimdilik :D

FatalRhymeR_58
12.Mart.2006, 16:26
6.03 denilen meretten nefret ediom o olmasaydı önceki oyunlarımdaböle şeyler başıma gelmezdi(sırakiler: gs0-3everton & gs1-2samsunspor-şampionluk için en kritik maçtı.1puan geride 2.idim ve erteleme maçıydı bu samsun maçı.samsun maçından önceki angücü4-0gs maçıysa uefa dahil(everton1-0, man utd3-1, newcastle1-1 deplasmanları) hiç bi deplasmanda yemediğim farkı atmıştı.

ya bu heinz denen adam bi garip formu 4-9-7-5-9 anlamadım yaaa. necatiyle heinz 4le oynadı ikisinide eleştirdim. ikiside bidahaki maçlarda eski formlarına dönceklerini söylediler.heinz bidahaki maçta devre arasında oyuna girdi biri 30m çaprazdan manyak bi aşırtma olmak üzere iki gol attı we maçın adamı oldu. bidahaki maç normal, sonraki maç4-0 lık maçtı zaten, we sonraki maç ikinci yarıda beni rahatlatan golü attı we yine maçın adamı oldu

gorkemyilmazkarasu
12.Mart.2006, 23:53
tmm arkadaşlar ilk sezonu şampiyon bitirdim sizlerinde yardımlarınızla herkese çok teşekkürler sık sık taktik değiştirmenizi tavsiye ediyorum bu problem için

TüMeR_yAğıZ
13.Mart.2006, 00:40
zaman zaman iyi giden takımlar tökezliyebiliyorlar.sende bu dönemi en az hasarla atlatmaya bak arkadaşlarımın tavsiyelerini dinle :)

kral_67
13.Mart.2006, 14:43
tmm arkadaşlar ilk sezonu şampiyon bitirdim sizlerinde yardımlarınızla herkese çok teşekkürler sık sık taktik değiştirmenizi tavsiye ediyorum bu problem için

sürekli takdik değiştirirsen baskılara karşı koyma özelliğin düşük olabilir...

ridvanu
13.Mart.2006, 15:04
her takımda olur arasıra böyle şeyler
bir maç kazanırsın gerisi gelir
antreman programlarına da bi bak şut çalıştıran antrenörün yıldızı kaç
bide kaleyi gördüğü yerden vurmasın adamlar

gorkemyilmazkarasu
13.Mart.2006, 22:15
sürekli takdik değiştirirsen baskılara karşı koyma özelliğin düşük olabilir...

evet biraz düşük ama başka çözüm bulamadım napalım :confused: :confused:

kral_67
14.Mart.2006, 00:23
tabi öncelik başarı hangisiyle başarılı oluyosan onu yap derim ama sabit bir takdik oturtmaya çalış özellikle hazırlık maçlarını kullanabilirsin...