PDA

View Full Version : Kart Görmemek İçin Ne Yapmalı ?

muzoadux
05.Eylül.2007, 05:45
Arkadaşlar dakka 70 3-0 öndeyiz veya türkiye kupasında gruptan çıkmayı garantiledik son maçımızı oynuyoruz.Yani bunun gibi işin formaliteye döküldüğü anlarda oyuncuların kart görüp cezalı duruma düşmemesi için ne gibi taktiksel değişiklikler yapılmalı ?

Benim aklıma şuan için Tackling i easy yapmak ve yakın oyunu ve markajı tercih etmemek ..Defans oyuncuları için çizgiyi geriye çekmek böylece kontra yemeyip son adamların kart yemesine engel olmak geliyor..sizlerin düşünceleri nelerdir..

bySilver
05.Eylül.2007, 05:52
DüşünceLerin dogru defansı geriye çekersen maçı kendi sahanda kabuL etmiş oLursun bu yüzden oyuncuLarın daha fazLa fauL yapacaktır defansı geri çekme bence :)

fyagiz
05.Eylül.2007, 07:56
Formalite maçlarda as oyuncularımı oynatmam. Sende dene. Hem sakatlanmazlar. Hem yorulmazlar hemde kart görme riski azalır. ;)

muzoadux
05.Eylül.2007, 08:16
Tamam da normal bir maçda farkı yakalarsak ne yapmamız gerekiyor ben bunu soruyorum.Sen farklı bir boyuta taşıdın olayı

fyagiz
05.Eylül.2007, 08:58
Boyut farklı değil. Mesajda formalite maçlar diye okudum onun için söyledim. Normal maçlarda tackling i easy yap. Agresif olmayan oyuncuları oyuna al ;)

isimsiz
05.Eylül.2007, 09:16
zaman geçirme ful yaparsan eminimki 90dakikada 1 sarı kart en fazla o da

Deniz
05.Eylül.2007, 10:13
Formalite maçlarda as oyuncularımı oynatmam. Sende dene. Hem sakatlanmazlar. Hem yorulmazlar hemde kart görme riski azalır. ;)
Fakat yedek kadroyla çıkıncada yenilme ihtimalin %75 oluyor yenilirsende klüp güvenine baktınmı yönetim üzülmüş oluyor.

cemir05
05.Eylül.2007, 12:29
topa girmeyi sert yapma. birde onu dene son anlarda...;)

muzoadux
05.Eylül.2007, 17:13
zaman geçirme ful yaparsan eminimki 90dakikada 1 sarı kart en fazla o da

Zaman geçirmeyle bağlantısını biraz açarmısın ?

Ayrıca ne olursa olsun zaman geçirme full yapılmamalı.Diyelimki 1-0 öndesiniz ve kupa finali oynuyorsunuz ya da tam tersi 1-0 geridesiniz.Zaman geçirmeyi full yapınca taçlar saçma sapan kullanılıyor frikikler kısa pasla falan kullanılıyor.Eğer en sola dayarsanızda bu sefer çok acele vuruşlar yapılıyor bir bakıma telaş anı gibi bişey oluyor.O yüzden en sağda ve en solda olmamalı...

Ama şu kartla olan ilişkisini hala kavrayamadım
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

topa girmeyi sert yapma. birde onu dene son anlarda...;)

Topa girmeden kastın top kapma (Tackling) mi ?

blue_Boy
05.Eylül.2007, 18:08
ben bu durumlarda top kapmayı hafif yapıyorum pasları dogrudan yapıyorum ve anlayısı defansif yapıyorum benim sahamda durmadan pas atıyolar ve top bende kalıyo kart görme ihtimali çok azalıyor

bySilver
05.Eylül.2007, 19:08
pasLarı kısa yapıp genişLik oLayını dar yaparsan kendi yarı sahanda daha fazLa top yaparsın mentaLiteyi de ortaLamanın biraz aşagısına çekere tam def oLmadan oynarsan kart yeme ihtimaLin düşer bence.

baristayfur
05.Eylül.2007, 21:56
anlayışı normale getirip top kapmayı hem team,hem player hemde opposition ayarlarından easy e getir,zaman geççirmeyi 15-18 arası bişeler yap..böyle yapınca oyuncular skoru korumak için biraz stres yapacaklardır bu yüzdende oyundaki çok hırslı oyuncularını kenara alıp onların yerine daha sakin ve hızlı oyuncuları sokabilrsn(gençler) böylece hem gençler tecrübe kazanır hem kart görme riskin azalır hemde %90 oranında istedğin skorlar maçı bitrrsn

muzoadux
05.Eylül.2007, 22:51
Ya bunları zaten uyguluyoruz ben daha farklı şeyler bekledim.Neyse yorumlarınız için saolun başka düşüncesi olan arkadaşlarda varsa paylaşmalarını rica ediyorum

cemir05
05.Eylül.2007, 23:18
Topa girmeden kastın top kapma (Tackling) mi ?

evet o...:schaf:

muzoadux
06.Eylül.2007, 00:30
onu söyledik zaten :D Yinede saol

baristayfur
06.Eylül.2007, 20:48
Ya bunları zaten uyguluyoruz ben daha farklı şeyler bekledim.Neyse yorumlarınız için saolun başka düşüncesi olan arkadaşlarda varsa paylaşmalarını rica ediyorum

birazda hakeme bağlı kardeşim,bazıları hemen kart gösteriyo bazıları bi kaç defa uyarıyo..şans tamamen. ama öğrenirsen bi yolunu banada söle:icon_lol: