PDA

View Full Version : Football Manager 2009 - Resmi Basın Bülteni

Vieri
05.Eylül.2007, 22:38
LONDRA (4 Eylül 2008) – Sports Interactive & SEGA Europe Ltd. Dün, YouTube kanallarında (www.youtube.co.uk/sigames (http://www.youtube.co.uk/sigames)) yayınladıkları video ile Football Manager™ 2009’un PC ve Apple Macintosh için 14 Kasım’da piyasada olacağını duyurdular.

BaFraLı
05.Eylül.2007, 22:41
Daha çok var çıkmasına bekleyeceğiz :)..

garydelgadov
05.Eylül.2007, 22:41
Daha geç yayınLanabiLme ihtimaLi var maLum 3D henüz tamamLanmamış ve uzun sürebiLir.Demo tarihi 30 EyLüL sanırsam ?

Vieri
05.Eylül.2007, 22:47
Daha geç yayınLanabiLme ihtimaLi var maLum 3D henüz tamamLanmamış ve uzun sürebiLir.Demo tarihi 30 EyLüL sanırsam ?

Şu anda sorun yok oyun yetişecek

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=66549

Oyun Türkiye'de satış rakamı üzerine yorumlarınızı lütfen bu konuda dile getiriniz.

ForCimbom
05.Eylül.2007, 23:43
Demoda 3d hazır olacak mı acaba??

Vieri
05.Eylül.2007, 23:44
Demoda 3d hazır olacak mı acaba??

evet olacak

rapX
06.Eylül.2007, 00:35
acaba sistem gerekesinimlerini açıkladılar mı?

Coupet
06.Eylül.2007, 00:39
başka bir konuda da yazmıştım ama cevap gelmemişti. 3d'nin %50'si hazır denildi ve 3 yıldır üzerinde çalışıyoruz denildi. 3 yılda %50'si hazırlandıysa 2 ayda geri kalanı nasıl yetişecek? acaba o araya sıkışıp yine birçok hata barındıran bir maç motoru mu olacak. yani yine aylarca patch beklemek zorunda mı kalacağız?

rapX
06.Eylül.2007, 00:54
baktımda orda da yok

Flawless Victory
06.Eylül.2007, 01:37
Bilgisayarımda çalışmazsa orjinal alamam dolayısıyla. :) Önce çalışması lazım. :D

maniax
06.Eylül.2007, 02:21
altta bir sürü haber var trgamer.com da orada fm 2009 duyuruldu haberinde sistem gereksinimleri yazıyor

aliCHaN_FM
06.Eylül.2007, 02:45
14 kasım baya geç. napalım bekliycez

The.Joker
06.Eylül.2007, 03:12
Bana kalırsa 14 Kasıma kadar herşeyi yerli yerine oturcaksa o kadarda uzun bir tarih değil..

GeNç KaRTaL
06.Eylül.2007, 03:36
Geç olsun güç olmasın.

Deniz
06.Eylül.2007, 03:44
Oo o zaman kadar param 4 haftada 80 ytl olucak haftalığım 20 ytl.Orjinal alıyorum o zaman :)

Raten
06.Eylül.2007, 10:48
Bugün itibariyle yaklaşık 69 gün var sabırla bekleyeceğiz ve göreceğiz :)

uniwherecity
06.Eylül.2007, 18:06
ben oyunun orjinalini alacağım .
ancak şimdiden ayırtabiliyormuyuz ?

ve nerden alabilirim ?

philips
06.Eylül.2007, 19:51
ben oyunu türkiyeden almayacağım 80 ytl kazık gibi o yüzden yurt dışından alacağım (örn:hong kong) türkiye için bi getirisi olmayacak ama ben 80 ytl böyle bi oyun için vermem

ronildo
06.Eylül.2007, 23:03
arkadaslar bırsey sorucam ben fm 2009 turkce cıkıcak dıye bılıyordum turksportalda boyle bırsey yazılmıstı..bu konu hakkında bılgı vereblırmısınz.oyunda basın toplantısından tutun bır suru yenı sey ekledın ıngılızcesı ıyı olmayan kısıler pek bırsey anlamaz....

yasar31
06.Eylül.2007, 23:53
hemen satışa geçmesi için sabırsızım

Nocna Mora
07.Eylül.2007, 00:46
Oyunun Minimum Sistem Gereksinimleri:
1.3 GHz Intel Pentium III veya ona denk bir işlemci
512 MB RAM, 1024 MB gerekli (seçilen lig sayısına bağlı olarak değişebilir)
64 MB (AGP/PCI-E) grafik kartı (2d veya 3d seçmenize göre değişebilir)
4.5 GB boş alan gerekli
DVD-ROM gerekli
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

ronildo
07.Eylül.2007, 01:25
Bu sene türkçe çok gec çıktı yanlıs anlasılmasın isyan etmiyorum..bu senede acaba bukadar cok gec cıkarmı?mesela %99luk bır turkcelestırme calısması var fm 2008 ıcın ama hala cok yakında yanı 2009 cıkıcak neredeyse..tekrardan soyluorum bu ınsanların emegıne saygım sonsuz fakat 2009da bukadar gecmı cıkıcak dıye soruyorum??

Ouzy
07.Eylül.2007, 01:27
Bu sene türkçe çok gec çıktı yanlıs anlasılmasın isyan etmiyorum..bu senede acaba bukadar cok gec cıkarmı?mesela %99luk bır turkcelestırme calısması var fm 2008 ıcın ama hala cok yakında yanı 2009 cıkıcak neredeyse..tekrardan soyluorum bu ınsanların emegıne saygım sonsuz fakat 2009da bukadar gecmı cıkıcak dıye soruyorum??
Yöneticiler bu tür konularda tarih verilmeyeceğini zilyon defa söyledi.

ronildo
07.Eylül.2007, 01:29
Tam bir tarih istemedim dikkat edersen genel olarak yine aynı zamandamı çıkar dedım...

Ouzy
07.Eylül.2007, 01:30
Oyunun Minimum Sistem Gereksinimleri:
1.3 GHz Intel Pentium III veya ona denk bir işlemci
512 MB RAM, 1024 MB gerekli (seçilen lig sayısına bağlı olarak değişebilir)
64 MB (AGP/PCI-E) grafik kartı (2d veya 3d seçmenize göre değişebilir)
4.5 GB boş alan gerekli
DVD-ROM gerekli
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Bu FIFA Manager 2008 oyununun sistem gereksinimleri. Sanırım bazı yerlerde tahmin amaçlı konulmuş bunlar fakat bazı kişiler forumumuza bu gereksinimleri yazınca yanlış anlaşılmış, FM 2009'un sistem gereksinimleri sanılmış.

Tam bir tarih istemedim dikkat edersen genel olarak yine aynı zamandamı çıkar dedım...
Tarihin her türlüsü aynı. Bu asırda çıkıp çıkmayacağını bile söylemiyorlar. Bildiğim kadarıyla.

ronildo
07.Eylül.2007, 01:33
iyi bizde ingilizce oynamaya çalışırız ama neden bu gizlilik anlamadım.galatasarayın transfer politikasına benziyo :)

sanalkaos
07.Eylül.2007, 02:04
Bence daha erken çıkacak.1 Ekim mesela
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Che Gueavara ayın 14 ünde doğdu acaba 14 kasım ile bir ilişkisi var mı?

Doğum Tarihi 14 Haziran 1928

ibocuk_1
07.Eylül.2007, 10:07
80 değil 180 ytl olsun yine alırım bu oyunu günde 25 saat fm oynuyorum...

firimiv
07.Eylül.2007, 18:37
bu oyunun demosu ne zaman çıkıyor

El Barto
07.Eylül.2007, 18:42
30 Eylül.

maniax
07.Eylül.2007, 22:11
Eğer beklentilerimi gerçekleştirirse serinin en iyi oyunu olur.özellikle 3D,transfer,seçmeler hepsi güzel olmuş.Sigames bu zamana kadar benim güvenimi sarsacak bişey yapmadı.Zaten 3Dde başarılı olunmazsa seneye kaldırırlar diye düşünüyorum.Neyse haydi hayırlısı

kazma
07.Eylül.2007, 22:22
rüyamda fmyi 3d oynadım carragher frikikten mukemmel bi gol attı:Dnası olduysa ama 3d iyiydi(en azından rüyamda:D)

hatean
08.Eylül.2007, 18:08
başka bir konuda da yazmıştım ama cevap gelmemişti. 3d'nin %50'si hazır denildi ve 3 yıldır üzerinde çalışıyoruz denildi. 3 yılda %50'si hazırlandıysa 2 ayda geri kalanı nasıl yetişecek? acaba o araya sıkışıp yine birçok hata barındıran bir maç motoru mu olacak. yani yine aylarca patch beklemek zorunda mı kalacağız?
Bir oyunun yapımında son evreler çok önemlidir. Ve son evrelerdedeki en önemli aşama da Test Aşaması'dır. Ve test aşamasını başarıyla geçemeyen bir oyun yarı yarıya hazırdır ancak. Tahminimce Miles Jacobson bunu kastederek %50 hazır dedi. Test aşaması için 2 ay da (sıkı bir çalışmayla) fazlasıyla yeterli SiGames gibi bir firma için...

firimiv
08.Eylül.2007, 18:31
FM 2009 demoda hangi liglerin olacağını bilen var mı

BeeTLeJuiCe
08.Eylül.2007, 21:25
Türkiye demoda yok bir kere. Her zamanki gibi İtalya, ingiltere, ispanya gibi büyük ligler olur heralde.

Ouzy
09.Eylül.2007, 19:04
FM'nin sitesinde şöyle bir haber var. Çevirebilecek veya özetini çıkarabilecek biri var mı?

FM09 Coverage - Exclusive Match Footage on Shortlist
With the announcement of Football Manager 2009 and Football Manager Handheld 2009 this week, lots of questions have been coming in on the forums about the new features. None more so than about the new 3D display for the match engine.

Well, if you haven’t already seen it, we’d like to point you to the Shortlist Magazine website, where they are currently showing some exclusive footage of the engine in its glory.

It’s obviously still in development and is only around 50% complete animations-wise, but we hope that this gives you an early idea of what to expect from the match day experience in Football Manager 2009. It’s only 30 seconds long, but well worth a look.

BeeTLeJuiCe
09.Eylül.2007, 19:45
Oyun Tanıtımı videosunda oyun hakkındaki yeniliklerin bloglarda tanıtılacağı, dyuruların oralardan yapılacağı yazıyordu. Shorlist Magazine Website da bu bloglardan biri olsa gerek.

Yazıda Oyunun tanıtımından beri forumlarda 3D hakında çok fazla sorular olduğu bunun için 30 saniyelik bir video'nun bu siteden yayınlanacağı söyleniyor.

3D maç motorunun Animasyon kısımlarının %50sinin tamamlandığını ve videonun bize bunu tecrübe ettireceğini söylüyor.

Ouzy
09.Eylül.2007, 20:20
Peki sağol.

fmgenclik
11.Eylül.2007, 18:04
of ya 14 kasım beklenmez yahu

davidvilla
12.Eylül.2007, 21:46
evet arkadaslar 3d nin 30 saniyelik videosunu su linkten seyredebilirsiniz

http://www.shortlist.com/technology/article/football-manager-09-3d-video

atomix
14.Eylül.2007, 03:39
2008 den oldukça zevk aldık 2009 u büyük bi heyecanla bekliyoz hele 3d olunca bambaşka..
zeki mürende bizim maçları izleyebilecekmi? :)

KanaKe
14.Eylül.2007, 05:49
3D özelligi cok güzel oldu.. insAllah benim pc oynatir bu oyunu :)

Cengo
14.Eylül.2007, 07:27
evet arkadaslar 3d nin 30 saniyelik videosunu su linkten seyredebilirsiniz

http://www.shortlist.com/technology/article/football-manager-09-3d-video

En altta çok büyük hali var

http://80.244.189.116/videos/fm0943.mov

Şimdi oldu işte, çok güzel görünüyor :)

GeNç KaRTaL
14.Eylül.2007, 11:52
En altta çok büyük hali var

http://80.244.189.116/videos/fm0943.mov

Şimdi oldu işte, çok güzel görünüyor :)

Evet bu videonun küçüğünüde seyretmiştim.Bu büyük hali daha tatmin edici bir fikir veriyor.İzlenimim ise;Harika gözüküyor.

akcakil
15.Eylül.2007, 20:20
fm 2009 da oyunun kendiliğinden türkçe dil seçeneği olacağı bu konu hakkında yetkililerle görüşüldüğü açıklanmıştı acaba türkçe dil seçeneği olacakmı oyunun orjinalinde yoksa yeniden yama yoluyla mı türkçe oynayacağız?

El Barto
15.Eylül.2007, 23:53
fm 2009 da oyunun kendiliğinden türkçe dil seçeneği olacağı bu konu hakkında yetkililerle görüşüldüğü açıklanmıştı acaba türkçe dil seçeneği olacakmı oyunun orjinalinde yoksa yeniden yama yoluyla mı türkçe oynayacağız?

Olacağı söylenmemiştir, yetkilerle görüşüldüğü söylenmiştir ki görüşülmüştür, ancak sonuç olumlu değil. FM 2009'da daTürkçe dil seçeneği olmayacak. Turksportal Türkçe yamayı seneyede en iyi şekilde yapmaya çalışacaktır.

bay e-ko
16.Eylül.2007, 10:44
Şimdi bu sene Türksportal ailesinin yaptığı FM 2008 yamaası gerçekten mükemmel. Şöyle bir sorum olacak. Bu yaptığınız yamayı FM 2009 için ufak değişiklikler yaparak kullanılamaz mı? yani komple dil dosyasını çevirmeye baştan türkçeleştirmeye gerek var mı?

Nitekim turksportal Masaüstü 2008 de açıklamaya göre ;

4 yıldır uzun uğraş verdiğimiz çalışmamızı tamamladık yazıyor. Yani dil dosyasının türkçe bir alt yapısı oluştu diye anladım ben. FM 2009 bu yamada ufak değişiklere gidilerek Türkçe olmaz mı?

İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. :)

Burak Duran
16.Eylül.2007, 19:12
Şimdi bu sene Türksportal ailesinin yaptığı FM 2008 yamaası gerçekten mükemmel. Şöyle bir sorum olacak. Bu yaptığınız yamayı FM 2009 için ufak değişiklikler yaparak kullanılamaz mı? yani komple dil dosyasını çevirmeye baştan türkçeleştirmeye gerek var mı?

Nitekim turksportal Masaüstü 2008 de açıklamaya göre ;

4 yıldır uzun uğraş verdiğimiz çalışmamızı tamamladık yazıyor. Yani dil dosyasının türkçe bir alt yapısı oluştu diye anladım ben. FM 2009 bu yamada ufak değişiklere gidilerek Türkçe olmaz mı?

İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. :)

dil dosyasi uyarlandiktan sonra fm2009 icin kullanilir ama ufak degisiklik degil baya buyuk degisiklikler var tamamen tahmini rakam veriyim mesela suan elimizdeki Turkceler yeni oyunun %65ini karsiliyorsa bu dil dosyalari 2009 a uyarlanir ve o uyarlanana kadar ceviri yapilir ve mesela 1-2 ay icinde %75 cikar sonra yine yavas yavas 90lara cikarz.. Bu rakamlar tamamen ornek amacli sonra cikip hani nerde demeyin :) Yeni oyundaki yeni ozellikler ceviri isimizi arttiriyor

bay e-ko
16.Eylül.2007, 20:34
Geçenlerde elimde küçük bir program vardı boyutu 3,26 MB. İngilizce olduğu için pek fazla anlayamıyordum türkçe yapayım dedim. :D Dil dosyası 137 kb. program küçük olduğu için kendi kendime dedim bunu çevirmek kolaydır diye dil dosyasını not defterinde açtığımda nasıl olduğunu gördüm ve FM gibi bir oyunu büyük bir oyunu %90 gibi türkçeleştirmek gerçekten çok ama çok emek ister diye düşündüm. İşinizin çok zor olduğunu o zaman daha iyi anladım ;)

cevaplarınız için teşekkürler.

taner13
18.Eylül.2007, 19:32
Şu oyunu Türkçe dille de yapsalar süper olacak. Bakın daha 2008 Fm yi yüzde 100 tr olmadan 2009 çıkıyor. Yada Tr yama çıktığı gibi hemen yapılmalı.

Bence 3D maç versiyonu oyunun içine edecek. TCM bile fifa versiyonlu bile güzel olmuyor. Biz oyundaki golleri kafamızda canlandırıyoruz tek boyutta buda bence oyunun en zekli tarafı değil mi?

akum30
20.Eylül.2007, 01:23
İnternet sitesinden

New features include
3D Match Engine – This year’s match engine has seen more testing than ever before having been extensively beta tested in Football Manager™ Live for the past year.

The famous Football Manager™ match engine can now be viewed in full 3D with motion captured animations the players. Sports Interactive has been working on the 3D match engine with the support of SEGA Japan’s football development team who provided the motion capture data and some of the animations.

You can now watch your matches in 3D from multiple camera angles and re-watch any part of the match by fast forwarding and rewinding the action using a new match time bar that flags the key moments in the game.

The old 2d view of the match engine is still there, especially for those people whose computers aren’t powerful enough to take advantage of the 3d views.

TV View – Watch your matches in new full screen TV view and customise your match day screen with widgets to view the information you need as a football manager, be it player performance, match action zones, pitch radar, latest scores and many more.
Assistant Manager Feedback – Pre-match and in-match feedback from your Assistant Manager on how the team is performing and your player’s motivation levels, as well as hints on how your tactics are working and how you could outwit the opposition’s tactics.
Improved Media – SI have worked hard to reflect the greater impact the media has been having in recent years on the world of football, in the in-game dealings with the press. The game now features more news stories, more detail and greater media interaction than ever before, creating an even more realistic simulation of the football world.
Press Conferences – Attend pre-match and post-match press conferences with local and national journalists and build up relationships with them over time, but choose your answers carefully because they could come back to haunt you in the media at a later date.
Transfer System – Completely new and re-written transfer system code, providing an even more realistic simulation of real-life football transfers.
Transfer Rumours – View the latest news on what players are being speculated on, and who’s said to be interested in securing their services.
Board Confidence – Following on from its addition in Football Manager™ 2008, board confidence has been expanded and improved. In addition, the board will now also feedback to you on your squad harmony and the club’s stature in the football world.
Preferred Moves – Train your players to learn ‘preferred moves’ to add to their game. For example, train central defenders to not dive into tackles, or wingers to do stepovers before crossing the ball.
Female Manager – For the very first time you can now play as a female manager. All of the text in the game now also has a female gender so the game represents female managers and staff in the game in the correct gender.
Realistic Finances – SI have listened to feedback from all of their researchers to try and model every single financial area of the game correctly for each country, including transfers, staff wages, budgets, ticket prices, season tickets, competition bonuses and club sponsorships.
Updated Competitions – Fully updated for the new 2008/09 football season with all the latest league, club and player data, featuring over 5,000 playable clubs from over 50 countries, and around 350,000 players and staff from around the world, drawn fresh from the famous Sports Interactive database.
Widescreen Support – As a result of usability testing on Football Manager™ 2008, this year sees widescreen support for the game for the first time, as well as lots of tweaks to the user interface for easier navigation.

Nocna Mora
20.Eylül.2007, 03:43
Bu yazdıkların yeni özellikler; ereksiz bir m esaj olmuş...

Ouzy
20.Eylül.2007, 03:57
Türkçe'ye çevrilip konulsa gereksiz olmaz tabii ama..

Nocna Mora
20.Eylül.2007, 04:48
Zaten kaç kere konuldu: ben yaptım, yöneticiler yaptı hiç forumu okumuyorsun herhalde

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Medya olayını açıklayayım şimdi basın toplantısını bitirmek istiyorsun diyelim bitir seçeneğini işaretleyip alttaki bölüme de diyorsun ki "No more question""..Ardından confirm yapıyorsun.Sonra haberler sayfasında toplantıyı bitirirken Daha fazla soru istemiyorum dedi.Diye yazıyor...

3D'nin %50'i tamamlanmış durumda şu an videoda dediklerine göre ve baya bi kamera açısı olacakmış

Basın toplantıları var, üstüste sorular sorulacak.

Oyuncuara özel antrenman yapılabilecek, stil geliştirmesi yapılabilecek,PPM eklenebilecek... (örn: flair hareketleri).

5 ana bölümde geliştirmeler yapılmış. Biri Confidence bölümü. Squad Harmony özelliği gibi bir kaç şey eklenmiş.

Transfer düzeni en baştan yapılmış, sıfırdan!

Ülke ekonomilerinden tutun kulüp gelir-bütçe dengesine kadar herşeyi dengesini takip ediyor oyun, artık bütçe dengesi üzerinden gidecek transfer dengesi.

Transfer sistemi çok etkileyici olacakmış.

Çok fazla transfer dedikodusu olacak, Fanatik-Fotomaç-Fotospor olayı.

Oyuncular ile ilgili iletişimde sanırım bir gelişim olur.

Yardımcılar maç içi dahil teknik+taktik sürekli rapor verecek.

Gadget sistemi getirilmiş yani maç sırasında oyunu durdurmadan anında oyuncu değiştirme, taktik değiştirme, antrenörün sana verdiği rapor, oyuncuyu motive etme olayı getirilmiş buda çok güzel bir yenilik...

Kadın menajer olunabilecek.

Buglar için özel panel olacak, hemen zahmetsiz gönderilebilecek.

Trial Day ise Oyuncu seçmeleri gibi bir şey, Gs altyapı seçmesi olarak düşün...Oyuncular maç yapacak sende maçların kadrolarını ayarlayacaksın maç oynanacak beğendiğini altyapına alacaksın...Bu belli günlerde oluyor..

Bahadiraksay
20.Eylül.2007, 06:07
Ya bu oyun tam olarak ne zmn çıkacak belli değil mi

yugi
20.Eylül.2007, 06:15
Ya bu oyun tam olarak ne zmn çıkacak belli değil mi

Resmi tarih 14 Kasım.

Ouzy
21.Eylül.2007, 00:14
Zaten kaç kere konuldu: ben yaptım, yöneticiler yaptı hiç forumu okumuyorsun herhalde

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Medya olayını açıklayayım şimdi basın toplantısını bitirmek istiyorsun diyelim bitir seçeneğini işaretleyip alttaki bölüme de diyorsun ki "No more question""..Ardından confirm yapıyorsun.Sonra haberler sayfasında toplantıyı bitirirken Daha fazla soru istemiyorum dedi.Diye yazıyor...

3D'nin %50'i tamamlanmış durumda şu an videoda dediklerine göre ve baya bi kamera açısı olacakmış

Basın toplantıları var, üstüste sorular sorulacak.

Oyuncuara özel antrenman yapılabilecek, stil geliştirmesi yapılabilecek,PPM eklenebilecek... (örn: flair hareketleri).

5 ana bölümde geliştirmeler yapılmış. Biri Confidence bölümü. Squad Harmony özelliği gibi bir kaç şey eklenmiş.

Transfer düzeni en baştan yapılmış, sıfırdan!

Ülke ekonomilerinden tutun kulüp gelir-bütçe dengesine kadar herşeyi dengesini takip ediyor oyun, artık bütçe dengesi üzerinden gidecek transfer dengesi.

Transfer sistemi çok etkileyici olacakmış.

Çok fazla transfer dedikodusu olacak, Fanatik-Fotomaç-Fotospor olayı.

Oyuncular ile ilgili iletişimde sanırım bir gelişim olur.

Yardımcılar maç içi dahil teknik+taktik sürekli rapor verecek.

Gadget sistemi getirilmiş yani maç sırasında oyunu durdurmadan anında oyuncu değiştirme, taktik değiştirme, antrenörün sana verdiği rapor, oyuncuyu motive etme olayı getirilmiş buda çok güzel bir yenilik...

Kadın menajer olunabilecek.

Buglar için özel panel olacak, hemen zahmetsiz gönderilebilecek.

Trial Day ise Oyuncu seçmeleri gibi bir şey, Gs altyapı seçmesi olarak düşün...Oyuncular maç yapacak sende maçların kadrolarını ayarlayacaksın maç oynanacak beğendiğini altyapına alacaksın...Bu belli günlerde oluyor..

Okudum, kaç kere okudum ama sen benle dalga geçiyorsun herhalde.

Female Manager – For the very first time you can now play as a female manager. All of the text in the game now also has a female gender so the game represents female managers and staff in the game in the correct gender.

Bunun Türkçesi "Kadın menajer olunabilecek" mi sence?

BeeTLeJuiCe
21.Eylül.2007, 00:37

Bayan Menajer - Oyunda ilk defa bayan menajer olunabilecek. Oyuna cinsiyet olarak bayan opsiyonuda eklendiği için, bayan menajerler ve bayan çalışanlar oyunda doğru zamanda karşımıza çıkacak.

Bunun çevirisi bu şekilde ama Miles SI forumlarında sorulan "oyunda karşımıza başka bayan menajerler, bayan antrenör, bayan koç çıkacak mı?" sorusuna gerçek hayatta ne varsa oyunda da o var. Eğer gerçek hayatta bayanlar bu işi yapıyorsa oyunda da olacak dedi.

Ouzy
21.Eylül.2007, 03:56
Çeviri için teşekkürler ama ben sadece o maddeyi belirtmemiştim. Genel olarak o madde ile örnek vermiştim. Eğer bir hayırsever; bire bir, kısaltmadan o maddeleri çevirebilirse çok güzel olur.

footballmanager.net (http://www.footballmanager.net/index.php?p=info_pc)

Nocna Mora
21.Eylül.2007, 07:05
·3D Match Engine – This year’s match engine has seen more testing than ever before having been extensively beta tested in Football Manager™ Live for the past year.
The famous Football Manager™ match engine can now be viewed in full 3D with motion captured animations the players. Sports Interactive has been working on the 3D match engine with the support of SEGA Japan’s football development team who provided the motion capture data and some of the animations.
You can now watch your matches in 3D from multiple camera angles and re-watch any part of the match by fast forwarding and rewinding the action using a new match time bar that flags the key moments in the game.
The old 2d view of the match engine is still there, especially for those people whose computers aren’t powerful enough to take advantage of the 3d views.

·3D Maç Motoru- Bu seneki maç motoru Football Manager Live'da test edildi...3 yıldır 3d üzerinde çalışıyoruz; bir sürü yeni kamera açısı olacak ve maçı geri ve ya ileri sarabileceksiniz...Bunu bir time bardan yapacaksınız..Bilgisayarı 3d kaldıramayacaklar 2d'de oynayabilecekler...

TV View – Watch your matches in new full screen TV view and customise your match day screen with widgets to view the information you need as a football manager, be it player performance, match action zones, pitch radar, latest scores and many more.
TV'daki gibi bakış - Artık maçlarınızı full ekran olarak izleyebileceksiniz...Transparan menüler olacak(oyuncu performansı,oynama alanları,son skorlar vs..) yani sol taraftan oyuncu puanlarına falan tıklaman gerekmeyecek.....
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Assistant Manager Feedback – Pre-match and in-match feedback from your Assistant Manager on how the team is performing and your player’s motivation levels, as well as hints on how your tactics are working and how you could outwit the opposition’s tactics.

Asistang Manager Geri Beslemesi - Maç esnasında asistan manager'iniz size takımın nasıl oynadığını, oyuncularınızın motivasyon seviyelerini ve rakiip takımı yenebilmek için bazı tüyolar verecek...Ayrıca rakibinizin taktiğinin açıklarını tespit etmeye de çalışacak...

Improved Media – SI have worked hard to reflect the greater impact the media has been having in recent years on the world of football, in the in-game dealings with the press. The game now features more news stories, more detail and greater media interaction than ever before, creating an even more realistic simulation of the football world.

Gelişmiş Medya - SI bunun üzerinde çok çalıştı, son yıllarda çok fazla yaşanan medya olaylarını oyuna yansıttı...Artık medya daha detaylı ve yeni olan haberler içerecek....

Press Conferences – Attend pre-match and post-match press conferences with local and national journalists and build up relationships with them over time, but choose your answers carefully because they could come back to haunt you in the media at a later date.

Basın Toplantıları - Maçtan önce ve maçtan sonra bası toplantıları yapabileceksiniz...Gazeteciler size çeşitli sorular soracaklar, cevablarınızı verirken dikkat edin çünkü vereceğiniz cevaplar medyayla aranızda ki ilişkiyi de belirleyecek...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Transfer System – Completely new and re-written transfer system code, providing an even more realistic simulation of real-life football transfers.
Transfer Sistemi - Transfer Sistemi sıfırdan yazıldı(kodları vs..)Artık uçuk rakamlar olmayacak, transferler gerçeğe uygun hale getirildi...

Transfer Rumours – View the latest news on what players are being speculated on, and who’s said to be interested in securing their services.

Transfer Spekülasyonları - Bir başka yenilik de transfer spekülasyonları ile ilgili; eğer bir klüp oyuncunuzla ilgileniyorsa oyuncunuzla iyi geçinin :)

Board Confidence – Following on from its addition in Football Manager™ 2008, board confidence has been expanded and improved. In addition, the board will now also feedback to you on your squad harmony and the club’s stature in the football world.

Kulüp Güveni - Bu bölüm daha da geliştiriildi ve yenilendi, Mesela kadro uyumu hakkında yönetimin de görüşleri yer alacak, klübün dünyadaki statüsü de yer alacak vs...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Preferred Moves – Train your players to learn ‘preferred moves’ to add to their game. For example, train central defenders to not dive into tackles, or wingers to do stepovers before crossing the ball.

Özel Hareketer - Artık oyuncularınızdan özel hareket öğrenmelerini isteyebileceksiniz;Örneğin defansa Topu Kapmak için Dalar, Kanatlara ise Orta Yapar gibi PPM'ler ekleyebileceksiniz....

· Female Manager – For the very first time you can now play as a female manager. All of the text in the game now also has a female gender so the game represents female managers and staff in the game in the correct gender.

Bayan Menajer - Oyunda ilk defa bayan menajer olunabilecek. Oyuna cinsiyet olarak bayan opsiyonuda eklendiği için, bayan menajerler ve bayan çalışanlar oyunda doğru zamanda karşımıza çıkacak.

Realistic Finances – SI have listened to feedback from all of their researchers to try and model every single financial area of the game correctly for each country, including transfers, staff wages, budgets, ticket prices, season tickets, competition bonuses and club sponsorships.

Finans Bölümü - SI bütün araştırmacılarını dinledi bütün takımların finanslarında düzenlemeye gitti....Sezon biletleri, sponsorlar, maaş bütçesi vs... hepsi güncellendi...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Updated Competitions – Fully updated for the new 2008/09 football season with all the latest league, club and player data, featuring over 5,000 playable clubs from over 50 countries, and around 350,000 players and staff from around the world, drawn fresh from the famous Sports Interactive database.
Yeni Eklenenler - 50 ülkeden 5.000 klüp ve 350.000'e yakın oyuncu ve staff oyunda var olacak...
Elimden geldiğince çevirmeye çalıştım Female Manager hariç hepsini ben çevirdim...;):icon_cool::icon_cool::icon_cool:

xyzblood
22.Eylül.2007, 09:08
Merhabalar. Uygun başlık göremediğimden buraya yazayım dedim. Oyunun sistem gereksinimleri konusunda bilginiz var mı?

Nocna Mora
22.Eylül.2007, 13:41
Henüz açıklanmadı ama öncekii sayfalara bakarsan yaklaşık bi sistem görebilirsin

mkkadi
23.Eylül.2007, 23:53
Arkadaşlar demonun çıkış tarihi belli mi? Yani 30 eylül deniyordu bu bilgi kesin doğru mudur?

Bulstrap87
26.Eylül.2007, 00:09
bu oyun icin rahatlıkla 80ytl verilebilir..
keske türkce dil secenegide olsa:)

Bekq
26.Eylül.2007, 06:14
·3D Maç Motoru- Bu seneki maç motoru Football Manager Live'da test edildi...3 yıldır 3d üzerinde çalışıyoruz; bir sürü yeni kamera açısı olacak ve maçı geri ve ya ileri sarabileceksiniz...Bunu bir time bardan yapacaksınız..Bilgisayarı 3d kaldıramayacaklar 2d'de oynayabilecekler...
bakın arkadaşlar burada belirtilmiş.2D'yi kaldırmamışlar.İsteyen yani 3D'Yi beğenmeyenler 2D olarak oynayabilirler.:)

mysterious svs
26.Eylül.2007, 06:17
wallahi eline diline sağlık iyi çewirmişsin :=)

Nocna Mora
26.Eylül.2007, 06:48
Önemli deil, bayan menajer hariç hepsini ben çevirdim :)

rastaman1986
05.Ekim.2007, 02:16
demo çıkış tarihi ne zaman arkadaşlar yeter artık çıksın şu oyun biran önce kafayı sıyıracağım !!!!!!!!

Raten
05.Ekim.2007, 04:50
demo çıkış tarihi ne zaman arkadaşlar yeter artık çıksın şu oyun biran önce kafayı sıyıracağım !!!!!!!!

Burada onunla ilgili bir konu var.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=67632

FCyit
07.Ekim.2007, 02:49
yaa ben çok heycanlıyım bir an önce çıksada oynasak.... :D

xuq
07.Ekim.2007, 20:34
Merhabalar. Uygun başlık göremediğimden buraya yazayım dedim. Oyunun sistem gereksinimleri konusunda bilginiz var mı?

hakkatende soruya katılıyorum nedir?

Nocna Mora
08.Ekim.2007, 06:02
TURKSPORTAL'IN ANA SİTESİNDE VAR

Football Manager 2009 çıkmasına yakın bir zaman kaldı ve oyunun desteklediği bilgisayar özelliklerine yakından bakalım.

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu özellikler kesinleşmemiştir.
PC Donanım İhtiyaçları (Kesinleşmemiş)

İşletim Sistemi:

* Windows XP/Vista

İşlemci

* XP : 1.4GHz veya daha hızlı
* Vista : 2.0GHz veya daha hızlı

*Önerilen İşlemci: Intel Pentium 4, Intel Core Duo/Quad, AMD Athlon

Bellek / Hafıza

* XP : 512MB RAM
* Vista : 1.0GB RAM

Disk Alanı

* 2 GB

DVD-Sürücü

* 4x Hızlı

Ekran Kartı

* 128MB**
**Önerilen chipsetler : (aşağıda)

Ses Kartı

* DirectX 9.0c uyumlu herhangi bir ses kartı

Directx

* Sürüm 9.0c (oyunla beraber gelecek)

Ethernet Kartı

* TCP/IP destekleyen

Giriş Ünitesi

* Klavye, Mouse

**Önerilen Chipset -

Nvidia FX 5900 Ultra veya üstü;
ATI Radeon 9800 veya üstü;
Intel 82915G/82910GL veya üstü.

Bu chipsetlerin altındaki kartlarda sadece 2D Maç İzleme Modu kullanılabilir ve desteklenmemektedir. Laptoplarda ise çalışabilir ve desteklenmemektedir.

MAC Donanım Gereksinimleri (Kesinleşmemiş)

PowerPC En düşük özelliklerde: OS X 10.5.3, Nvidia Geforce 6600 / ATI 9600 Radeon

Intel En düşük özelliklerde: OS X 10.4.11, Intel GMA 950* / NVidia Geforce 6600 / ATI 9600 Radeon

Önerilen özelliklerde: Intel Core Duo Processor, OS X 10.5.3, NVidia Geforce 7300 / ATI X1600 Radeon

* Sadece 2D Maç İzleme Modu vardır. Alt sistemlerde çalışır fakat desteklenmemektedir.

Kaynak: Turksportal

SaMJazZe
09.Ekim.2007, 01:41
vay 14 kasımda cıkıyo hee, tamda doğum günüm =)

spider3784
10.Ekim.2007, 05:24
Oyunun resmi sitesinde, steam ile anlaştırdıklarını duyurmuşlar.:)

Nocna Mora
10.Ekim.2007, 05:29
Steam nedir :)?

spider3784
10.Ekim.2007, 06:35
Pek anladığım birşey değil ama sierranın da böyle bir anlaşması vardı.Sanırım internet üzerinden distribitörlük yapıyor.Ama emin değilim, yalancı çıkmayayım sonra:)

spider3784
14.Ekim.2007, 06:20
Miles Jabobson'a facebookta mesaj attım, demonun ne zaman çıkacağını söylermisiniz diye, söz veriyorum kimseye söylemeyeceğim dedim.Hiçbirşey yazmamış:zuhaha

kaanerten
17.Ekim.2007, 03:35
80 ytl cok pahalı bence türkiye şartlarında cok para bence değmez

semhfenerbahce
17.Ekim.2007, 05:26
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
betası ne zaman cıkar bi bilginiz var mı yaklaşık 1.5 sattir arıyorum bulamadım

Deniz
18.Ekim.2007, 20:09
Demo ekim ayının sonlarında çıkıcak.

nujman
20.Ekim.2007, 01:50
Umarım kimse hayal kırıklığına uğramaz. Yeni nesil FM herkese hayırlı olsun

yugi
25.Ekim.2007, 17:05
--> Demo 2 Kasım'da.

--> Demo hakkında bilgiler ve oyunun sistem gereksinimleri 27 Ekim'de duyurulucak.

BeeTLeJuiCe
25.Ekim.2007, 18:04
En son çıkan podcast'te Demo'nun 2 Kasım Gece Yarısı çıkacağı bildirilmiş.

k4371
26.Ekim.2007, 22:02
arkadaşlar fm 09 bence 3D olmamalı yani biz alışmıştık yuvarlak adamlara

GeNç KaRTaL
26.Ekim.2007, 22:12
arkadaşlar fm 09 bence 3D olmamalı yani biz alışmıştık yuvarlak adamlara

Senin gibi düşünenler için zaten 2D kaldırılmadı.

igonam
29.Ekim.2007, 07:06
Oyunda sanırım türkçe dil desteği gene yok ve olmadığı sürece almamaya devam edicem.