PDA

View Full Version : Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

Pages : 1 [2] 3

wizardmon
05.Kasım.2007, 17:39
9 gün kaldı :u::u::u: zaman geçmiyooo

Deniz
05.Kasım.2007, 18:17
Orjinal alabilirim bu sene.80 Ytl bence cazip bir fiyat.

Ravenholm
05.Kasım.2007, 18:56
Orjinal alabilirim bu sene.80 Ytl bence cazip bir fiyat.

Dillerde Türkçede olmadığı halde 80 YTL çok fazla

SAİT71
05.Kasım.2007, 19:57
Sevgili yöneticiler ve arkadaşlar bence oyunu orjinal almayan arkadaşların sorunlarına çözüm bulmayın çünkü senelik 100ytl para değil yok ben öğrenciyim yok bu kadar para alıyorum diyen bir sürü arkadaşım var ama örnek veriyorum günde 1 paket winston içseler 3.75ytlden ayda zaten 100ytlyi geçiyo sigaraya para verebiliyorlar ama onca insanın aylarca uğraşıp kafa patlatıp emek verdiği oynayınca en çok zevk aldıkları oyun olan fmye gelince veremiyorlar işin açıkçası ben inandırıcı bulmuyorumKimse kırı. lmasın darılmasın benim görüşüm bu....

İkinci mesele ise diyeceksinizki oyunun orjinal olduğunu nerden bilicez onu da şu şekilde aşabiliriz mesela wbb-vbulletin vb. forum sistemlerinde lisansı olmayana yardım etmiyorlar lisansınızı onaylatmadan o siteden faydalanamıyorsunuz böle bir şey yapılabilir...

İnanın bana ben ne sigara içerim ne içki. Benim durumum tamamen farklı. Eğer imkanım oinlsa yem ederim ilk alacağım şey. Ama yinede almaya çalışacam. taksitle felan öyle bişey yok mu bilgisi olan arkadaşlar varmı..Eğer taksitle olursa heralde alabilirim..

KaPaLı
05.Kasım.2007, 21:07
Sevgili yöneticiler ve arkadaşlar bence oyunu orjinal almayan arkadaşların sorunlarına çözüm bulmayın çünkü senelik 100ytl para değil yok ben öğrenciyim yok bu kadar para alıyorum diyen bir sürü arkadaşım var ama örnek veriyorum günde 1 paket winston içseler 3.75ytlden ayda zaten 100ytlyi geçiyo sigaraya para verebiliyorlar ama onca insanın aylarca uğraşıp kafa patlatıp emek verdiği oynayınca en çok zevk aldıkları oyun olan fmye gelince veremiyorlar işin açıkçası ben inandırıcı bulmuyorum. Kimse kırılmasın darılmasın benim görüşüm bu....

İkinci mesele ise diyeceksinizki oyunun orjinal olduğunu nerden bilicez onu da şu şekilde aşabiliriz mesela wbb-vbulletin vb. forum sistemlerinde lisansı olmayana yardım etmiyorlar lisansınızı onaylatmadan o siteden faydalanamıyorsunuz böle bir şey yapılabilir...

Hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ama şöyle bir gerçek var. Ben ayda 200 Yurda veriyorum ve sadece yemek masrafım 400 'ü geçiyo. Eder 600. Ben hiçmi dışarı çıkmycm hiçmi atıştıracak birşeyler almycm. İnan ayda 1000 ytl bana zor yetiyo. Ben bu şartta 100 ytl oyuna versem benim için bir kara deli olacak o ay için. Hee düşünmüyo değilim orjinal almayı. Sonuçta verilen bir emek var ve bu emek karşılıksız kalmamalı. Ama almazsamda oynamam zaten 3D kaldıracakmı bilmiyorum bile.

Dediğin biraz zor çünkü bu ülkede sitenin üyesi kadar orjinal oyun alan olsa Türkçe şimdiye kadar eklenirdi oyuna.

eXcitinG
06.Kasım.2007, 07:13
Sendit ten siparişLerde probLem var. Site siparişi kabuL etmiyor ve sürekLi Hata veriyor. İki kez maiL attım bu durumu düzeLtecekLerini söyLediLer ama tık yok.

Bu arada Amazon da da fiyatı 24 euro ya düşmüş. OLdukça cazip.

kumralyakisikli
06.Kasım.2007, 11:06
İnanın bana ben ne sigara içerim ne içki. Benim durumum tamamen farklı. Eğer imkanım oinlsa yem ederim ilk alacağım şey. Ama yinede almaya çalışacam. taksitle felan öyle bişey yok mu bilgisi olan arkadaşlar varmı..Eğer taksitle olursa heralde alabilirim..

arkadaşım taksitle ancak vatan bilgisayar teknosa d&r vb yerlerden alabilirsin oyun türkiyeye geldiğinde
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ama şöyle bir gerçek var. Ben ayda 200 Yurda veriyorum ve sadece yemek masrafım 400 'ü geçiyo. Eder 600. Ben hiçmi dışarı çıkmycm hiçmi atıştıracak birşeyler almycm. İnan ayda 1000 ytl bana zor yetiyo. Ben bu şartta 100 ytl oyuna versem benim için bir kara deli olacak o ay için. Hee düşünmüyo değilim orjinal almayı. Sonuçta verilen bir emek var ve bu emek karşılıksız kalmamalı. Ama almazsamda oynamam zaten 3D kaldıracakmı bilmiyorum bile.

Dediğin biraz zor çünkü bu ülkede sitenin üyesi kadar orjinal oyun alan olsa Türkçe şimdiye kadar eklenirdi oyuna.

valla bende öğrenciyim arkadaşım ama şöle bi hesap yaptoğında bu oyun 100ytl dimi 100/12=8.33 ytl aylık 8.33 ytl ile kimsenin ekonomisi batmaz kimseninki de kurtulmaz benim düşüncem bu yinede saygı duyarım ne diyeyim...

Bunun dışında dediğim evet belki zor ama yapılabilir bişey çünkü başka örnekleri var

nikootinn
06.Kasım.2007, 11:29
Orjinal almayı düşünüyordum fakat demoda bu kadar sakatlanma olduğunu görünce kararımdan vazgeçtim

mumiii87
06.Kasım.2007, 20:19
amazon trye göndermiyor

cankatcug
06.Kasım.2007, 20:41

d&r tarzı mağazalarda zaten kredi kartına taksitle alabiliyırsun..ben gecen sene 75 / 5 tarzında almıstım..

mumiii87
07.Kasım.2007, 03:50
ben senditten siparisimi simdi verdim arkadaslar gelicegi günü sabırsızlıkla bekliyorum 1.5 sterlin kargo ücreti alıyorlar haberiniz olsun...maliyet toplam 65 ytl

eXcitinG
07.Kasım.2007, 21:19
Senditten yakLaşın 10 gündür sipariş veriLemiyordu. Dün itibari iLe bu sorun çözüLdü. Eh o kadar maiL attım iLgiLerini çekmiştir. :D

juanov
08.Kasım.2007, 00:35
beyler burada konu sadece bütçe değil ben bugüne kadar 1 kere orjinal oyun aldım o da fm değildi burda sorun şu:"5 ytl ye aynısı varken neden 80 ytl veriyim?" diy düşünüyor insanlar hem haklı hem haksızlar.haklılar çünkü o paraya lisanssız oyun arşivi yapabilir hem bu oyunu oynayan herkes kendi parasını kazanan insanlar değilşahsen ben 17 yaşındayım ve o kadar parayı bir oyuna verdiğimi duysalar zaten tepki gösterirler kaldı ki oyuna bakın demosunda endonezya var türkiye yok zaten her sene bir problem fm 2007 de sakatlıklar fm 2008 de son dakikada yapılan gol şovlar fm 2009 da da şu an görünen sakatlıklar(sitelerdeki yorumlara göre) yani öyle söylediğiniz gibi şahane bir oyun değil hele en çok zevk veren oyun hiç değil.bir yandan da haksız olabiliriz çünkü buna bir emek harcanıyor buna emek hırsızlığı da denebilir ama yapılabilecek pek birşey yok benim bilgisayarım artık eskidiği için fm 2009 u alamayacağım ve oynayamayacağım sadece fikirlerimi beirtmek istedim.

rapX
08.Kasım.2007, 01:58
ben de orjinal oyun alamam . öğrenciyiz sonuçta bi oyuna 80 ytl bulup vermek zor olur. hadi şöle 40 ytl filan olsa dişimden tırnaktan biriktirip alırmda 80 ytl de çok fazla yani fm nin son serilerine bakılırsa oyunuda 1 seneden fazla oynıyamayacağımıza göre 1 senelik 1 oyun için 80 ytl bana göre biraz fazla tabii bu benim için geçerli sizin paranız olur orjinal alırsınız ama kusura bakmasın sigames benim bi oyuna vericek hiç 80 ytl'm hiç olmadı :(:(

rastaman1986
08.Kasım.2007, 05:02
orjinal oyun alınmamasının en büyük sebebi aynısının 5 ytl ye satılmasıdır orjinal oyun almadan oynayamasam 200 ytl bile olsa alırdım ama şimdi bana hiç mantıklı gelmiyor ... adamlar o kadar emek vermiş diyenlerede sözüm şu bende o kadar emek verdim 15 sene okul okudum kazandığım para 700 ytl benim emeğimin hakkı nerde o zaman ?

biglion
08.Kasım.2007, 06:45
30-40 ytlye satışa sunulsa bu oyun Türkiye'de şu an satıldığının 3-4 katı fazla satılır.Şunu belirtmek isterim yurt dışında 24 avroya bulunabilen bir oyunun burada 40-45avroya denk bir paraya satıa sunulması stratejik bir hata ve bize saygısızlıktır.

Bursaspor
08.Kasım.2007, 07:14
Arkadaşlar o 40-45 €'yu SI belirlemiyor. Onlar yine aynı fiyata gönderiyorlar ama ülkemizde dağıtımcı firma ve alınan vergiler fiyatı oraya çekiyor.

serwan
08.Kasım.2007, 07:37
Arkadaşlar o 40-45 €'yu SI belirlemiyor. Onlar yine aynı fiyata gönderiyorlar ama ülkemizde dağıtımcı firma ve alınan vergiler fiyatı oraya çekiyor.

oyunlara uygulanan vergiler konusunda maliyeye bilgi edinme formu göndermiştim.gelen cevapta bilgisayar oyunlarınınn normal oranda kdv(%8)' ye tabi olduğu ve ayrıca gümrük vergisi alındığı belirtilmiş .ancak gümrük vergisinin ne kadar olduğunu bilmiyorum.toplam %20-25 civarı desek ve buna dağıtıcı firmaların kar oranlarını vs. katsak sanırım %60 falan olur bize yansıması.bu açıdan bakıldığında steam üzerinden indirildiğinde fiyatın 50 ytl yi geçmemesi gerek ama gel gör ki pek bi fark yok.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

30-40 ytlye satışa sunulsa bu oyun Türkiye'de şu an satıldığının 3-4 katı fazla satılır.Şunu belirtmek isterim yurt dışında 24 avroya bulunabilen bir oyunun burada 40-45avroya denk bir paraya satıa sunulması stratejik bir hata ve bize saygısızlıktır.

24 euro değil 24 pound olsa gerek ki yaklaşık 65 ytl falan yapıyor.eğer 24 euro ya bulabilen varsa bi haber etsin lütfen..

Bursaspor
08.Kasım.2007, 08:10
24 Euro'ya bulunabilen bir yer yok şuanda. En uygun fiyat 24 pound şu anda,

@Serwan

Doğrudur. Ama şöyle düşünmek gerekiyor, burada İngiltere satış fiyatı üzerinden hareket etmeliyiz. Yani SI satmış olsaydı ne kadara satacaktı. Sendit, Amazon vb. her ne kadar ucuza satsalarda illaki bir kar payı koyuyorlar.

SI'de yaklaşık olarak 15-20 pound arası bir fiyata dağıtıyordur. Onlarda bunun üzerinden hareket ediyorlardır.

murat taşlı
08.Kasım.2007, 16:26
oyunu yurt dışından alınca Türkiye'ye bir faydası varmı Türkiye'deki satışların fazla gözükmesi gerekmiyormu eğer bir faydası yoksa yurt dışından alan arkadaşlarla korsan kullanan arkadaşlar arasında pek bi fark yok bence önemli olan Türkiye'deki satış rakamlarının artması ise olay.Ayrıca buradaki arkadaşlardan çok oyunun yapımcıları düşünmeleri lazım Türkiye'de satışları nasıl artırırım diye artırmak içinde müşteriye ne cazip geliyorsa onu yapmalı artık dünya tükeciye her türlü kolaylığı yaptığı bir dünyada yaşıyoruz yani tükeciden daha çok üretici ve satıcılar malı pazarlamanın derdine düşmeli bence

eXcitinG
08.Kasım.2007, 17:05
oyunu yurt dışından alınca Türkiye'ye bir faydası varmı Türkiye'deki satışların fazla gözükmesi gerekmiyormu eğer bir faydası yoksa yurt dışından alan arkadaşlarla korsan kullanan arkadaşlar arasında pek bi fark yok bence önemli olan Türkiye'deki satış rakamlarının artması ise olay.Ayrıca buradaki arkadaşlardan çok oyunun yapımcıları düşünmeleri lazım Türkiye'de satışları nasıl artırırım diye artırmak içinde müşteriye ne cazip geliyorsa onu yapmalı artık dünya tükeciye her türlü kolaylığı yaptığı bir dünyada yaşıyoruz yani tükeciden daha çok üretici ve satıcılar malı pazarlamanın derdine düşmeli bence

Bizde onu söyLüyoruz zaten. Sigames in SatışLarında Dışarıdan Türkiye ye ne kadar satış oLduğunu da araştırması gerektiğini bir çok zaman iLettik.

Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.

Bursaspor
08.Kasım.2007, 19:39
Hayrettin Abi'nin dediklerine katılıyorum. Yurtdışından daha ucuza getirebiliyorken, neden daha pahalıya alayım?

Bu arada Hayrettin Abi, arkadaşımız sanırım şunu anlatmak istemiş, hani önemli olan Türkiye'deki satışları artırmak ya, yurtdışından alınca Türkiye'ye bir katkı olmuyor.

O zaman da şunu söylüyor, korsan alanların da bir katkısı yok ya bu satışlara, yurtdışından almış olunca da katkı olmadığına göre, düz bir mantıkla " korsan = yurtdışından satın almak " diyor.

aniltorres9
08.Kasım.2007, 23:11
Evet doğru. Korsan almakla Yurt dışından almak SI Türkiye'ye verdiği önemi yine etkilemiyor sadece fazladan para verilmiş oluyor. Acaba Türkiye de uygun fiyata orjinal oyun bulmak mümkünmü ? Eğer mümkün değilsede millet ekranlara çıkıp orjinal almayın emeğe saygısızlık falan diyerek yok korsan cd leri kırarak, fırlatarak gösteriler yapmasın... Eğer emeğe saygıysa onlarda fazla pay eklemeden uygun bir fiyata satarlarsa ortada korsan denilen olay ortadan kalkar...

zemlinskis
09.Kasım.2007, 03:31
Şu tartışmaya bakın ya baştan sona okudum da yani tam bir komedi ne var şimdi bunda tartışılacak maddi durumu iyi olan almak isteyen alır almak istemeyen de korsan yollardan tahsil eder ne var yani burda tartışılacak...

Bursaspor
09.Kasım.2007, 04:12
Bunda bir şey yok tabiki, alım gücü olan alacaktır zaten. Sadece; orjinal almayacaksanız bu sizi ilgilendirir, buraya bunu yazmanıza gerek yok.

Countdelafey
09.Kasım.2007, 05:36
Orjinal oyun olarak fmye 80 ytlyi cok goruyoruz
Peki aranızda fm 2009 pıyasaya suruldukten sonra 2 ay boyunca fmden baska oyun oynamayı dusunen var mıı?
(eh fallout 3 red alert 3 falanda cıkacak ama Fmye gelınce hepımız ıslerın degıstıgını bılıyoruz dımı?)
Bakın dunyada 5-6 milyon WoW oyuncusu var baslarken 120 mılyon (Exp paketlerıyle beraber) para bayılmakla kalmayıp her ay 20 kaat vermeye devam edıyolar ve gıkları cıkmıyo. Neden? Cunku Blizz'in onlara bu paranın karsılıgını verdıgını bılıyolar

Ha bız parasını vermeden SI'nın oyunlarını oynayıp onlara para kazandırmayı secmıyosak bunun 3 olası nedenı vardır..
1) BELESCIYIZDIR
2) SI'nın guzel oyun yapamayacagını dusunuyoruzdur
3) Oyunun cok pahalı oldugunu dusunuyoruzdur

aramızda 1. gruba gıren cok kısı var
aramızda 2. gruba giren kımse yok cunku hepimiz delıler gıbı FM oynayan adamlarız
aramızda 3. gruba gırende cok kısı var
ama 3. gruptakı ınsanları suclama hakkımız yok. Para bırıktırme kısmı hıkaye. Kımsenın FM2009 ıcın para bırıktırecek durumu yok.Orjinal alcak olan dırek alır zaten
Ben Sırf patchlerle ugrasmayayım dıye orjınal almayı dusunuyodum. Hatta parasıda hazırdı. kredı kartı borcumun mınımum odemesınden kısıp alcaktım ama 80 ytlyı su durumumda vermek hıc ıcımden gelmıyo...

turgay78
09.Kasım.2007, 08:55
2008 i senditten aldım fiyatı uygun olunca 2009 uda buradan alacam tavsiye ederim

kumralyakisikli
10.Kasım.2007, 04:14
Arkadaşlar bence bu oyunu Türkiye'deki şirketlerden alalım orjinal oyun alacak arkadaşlarım 15-20 ytl fazla verelim ama Türkiye'den alalım hem kredi kartına peşin fiyatına taksitle satan firmalar var orjinal alıyoruz ama ülkemize katkımız olmuyor bunun için sizleri el birliğine davet ediyorum...

2. bir husus ta fm 2009un türkçe çalışmlarına elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum bunun için yardıma hazırım birde fm 2009 türkçe yamasının 100de 20de olsa erkenden çıkmasını temenni ediyorum oyuna alışma açısından iyi olur ve erken çevrilen tercümelerde hata olursa düzeltme şansımız olur diye düşünüyoum....

Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın

mehmet152574
10.Kasım.2007, 17:27
14 Kasımda oyunun türkiyede çıkması kesinleştimi acaba.Cuma günü gidip İstanbul dışındaki d&r dan gidip oyunu alabilecekmiyiz mesela? Bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

murat taşlı
10.Kasım.2007, 20:00
Hayrettin Abi'nin dediklerine katılıyorum. Yurtdışından daha ucuza getirebiliyorken, neden daha pahalıya alayım?

Bu arada Hayrettin Abi, arkadaşımız sanırım şunu anlatmak istemiş, hani önemli olan Türkiye'deki satışları artırmak ya, yurtdışından alınca Türkiye'ye bir katkı olmuyor.

O zaman da şunu söylüyor, korsan alanların da bir katkısı yok ya bu satışlara, yurtdışından almış olunca da katkı olmadığına göre, düz bir mantıkla " korsan = yurtdışından satın almak " diyor.
evet aynen doğrudur.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.[/quote]
Bence adamlar nasıl olsa alan alıyor diye düşünüyor burda o satışlarıda düşmüş olsa eminim daha çok dikkatini çeker madem daha ucuz almayı Türkiye'ye faydalı olmasından daha önemli görüyorsunuz oyunuda oynayacaksınız o zaman daha ucuz oynamanın yolları var sizde SI sallamayacasınız ne zaman onlar sizi salladı o zaman bakarız.

biglion
11.Kasım.2007, 02:04
Ben zaten SI'yı sallamama kararı aldım.

kumralyakisikli
11.Kasım.2007, 02:09
evet aynen doğrudur.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.
Bence adamlar nasıl olsa alan alıyor diye düşünüyor burda o satışlarıda düşmüş olsa eminim daha çok dikkatini çeker madem daha ucuz almayı Türkiye'ye faydalı olmasından daha önemli görüyorsunuz oyunuda oynayacaksınız o zaman daha ucuz oynamanın yolları var sizde SI sallamayacasınız ne zaman onlar sizi salladı o zaman bakarız.[/quote]

neden daha fazla para veresin çünkü türkiyeye faydan olsun diye ayrıca şunu da sölüyeyim kredi kartına 12 taksitle alsan 80/12 7ytlden daha az aylık ödersin bu durumda ne gibi bi zararın var parasını zaten 12 ayda ödüceksin aylık 7 ytlde çerez parasından başka bişey değildir....

necrosis
11.Kasım.2007, 02:39
bence 80 ytl çok iyimser bir fiyat..100-120 ytl arası bir fiyat bekliyorum dağıtıcı firmadan..sendit'ten kapıya teslim 65 ytl varken neden 1.5-2 katını vereyim, 3 senedir sendit'ten alışveriş yapıyorum en geç 10 gün içinde geliyor oyun kapıma..

murat taşlı
11.Kasım.2007, 02:42
neden daha fazla para veresin çünkü türkiyeye faydan olsun diye ayrıca şunu da sölüyeyim kredi kartına 12 taksitle alsan 80/12 7ytlden daha az aylık ödersin bu durumda ne gibi bi zararın var parasını zaten 12 ayda ödüceksin aylık 7 ytlde çerez parasından başka bişey değildir....[/quote]

sana katılıyorum bende aynısını diyorum alacaksanız Türkiye den alın bi faydanız olsun diyorum yurt dışından almanın ne faydası var Türkiye ye dedim ben ama arkadaşlar aynı fikiirde değil daha ucuzu varken neden alayım diyor

kumralyakisikli
11.Kasım.2007, 04:59
bence 80 ytl çok iyimser bir fiyat..100-120 ytl arası bir fiyat bekliyorum dağıtıcı firmadan..sendit'ten kapıya teslim 65 ytl varken neden 1.5-2 katını vereyim, 3 senedir sendit'ten alışveriş yapıyorum en geç 10 gün içinde geliyor oyun kapıma..

benmi anlatamıyorum sizmi anlamak istemiyosunuz anlamadım neden ucuzu varken pahalısını alayım diiye sorunuzun cevabını verdim yine veriyorum türkiyeye faydamız dokunsun diye senditten taksitle alma şansınız varmı yok bi anda 65 ytl veren insan bunu 1 yılda ödeyip 12 taksitle 85ytl neden veremiyor ülkemizin iyiliği açısından bunu anlamıyorum

necrosis
11.Kasım.2007, 06:58
benmi anlatamıyorum sizmi anlamak istemiyosunuz anlamadım neden ucuzu varken pahalısını alayım diiye sorunuzun cevabını verdim yine veriyorum türkiyeye faydamız dokunsun diye senditten taksitle alma şansınız varmı yok bi anda 65 ytl veren insan bunu 1 yılda ödeyip 12 taksitle 85ytl neden veremiyor ülkemizin iyiliği açısından bunu anlamıyorum

kişisel fikrim bu yönde..dediğiniz gibi kitlesel bir harekete geçme günümüz koşullarında çok zor kanımca

cankatcug
11.Kasım.2007, 15:45
sayın yönetici arkadaşlarım..

14 kasım tarihi çok yaklaştı..geçen sene aral ithalat oyunu çok geç satmaya başlamıştı.bu sene böyle olmayacağı söylendi.14 kasım cuma günü, bu oyunun orjinalini alabilecekmiyiz.bilgilendirirseniz seviniriz..

saygılar..

murat taşlı
11.Kasım.2007, 16:12
Arkadaşlar sorun sadece para değil bu ürün alıyorsunuz fakat adamlar sizi sallamıyor neden Türkiye deki satış rakamları düşük diye arkadaşlar diyorki(yurt dışından alanlar)aldığımız oyunlar Türkiye ye bi faydası yok ama olması için çalışıyoruz ve bir olacağını bekliyoruz.Ama ben olması gereken 2 yol var(üstüne basarak BENCE)1-oyunu sadece Türkiye'den alarak katkı sağlamak 2-SI Madem bizi sallamıyor bende onu sallamamak.Tabiki 1. yol tercih edilen olmalıdır ama 2. yol da bence etkilidir neden SI Türkiye de bu oyunun ne kadar satıldığını biliyordur dışarda veya içerde olsun fark etmez onlar bu satışların düştüğünü insanlarında onları sallmadığını görünce inanın daha etkili olur bu işi amme hizmeti olarak yapmıyorlar burada satışları artırmak istiyorlarsa insanların isteklerine cevap vermek zorundalar(oyunuoynamak isteyen arkadaşlar nasıl olsa bir şekilde oynuyor).Ticaret de esas olan tüketici memnuniyetidir.

mehmet152574
11.Kasım.2007, 18:03
sayın yönetici arkadaşlarım..

14 kasım tarihi çok yaklaştı..geçen sene aral ithalat oyunu çok geç satmaya başlamıştı.bu sene böyle olmayacağı söylendi.14 kasım cuma günü, bu oyunun orjinalini alabilecekmiyiz.bilgilendirirseniz seviniriz..

saygılar..

Evet ayni soruyu bende sormuştum yine soralım.14 kasımda oyunu alıp oynayabilecekmiyiz?

mogutcu
11.Kasım.2007, 18:34
Aral Fifa Managerin gelişini 2 hafta erteledi inşallah aynı şey FM 2009 a olmaz

Hrn
11.Kasım.2007, 20:04
oyunu alabileğimiz yerleri bilen varsa yazsın arkadaşlar bide dükkan aramayalım

rica ediyorum

aliCHaN_FM
11.Kasım.2007, 21:45
Benim bildiğim Teknosa var

kumralyakisikli
11.Kasım.2007, 21:47
vatanbilgisayar teknosa bimeks d&r teknolojix vb. yerler intrnetten sipariş verebilrsiniz

BHARISH
11.Kasım.2007, 21:49
FM çıktı çıkalı her sene bu muhabbet olur.Mantık bellidir,Türkiyede satışlar düşük;Türkçe dil desteği yok ve oyun Avrupa ile aynı fiyata.Benim de her sene aklıma aynı soru takılır.Bu SIGAMES en basit haliyle temel satış-pazarlama ilkelerinden habersiz mi? Bu SIGAMES Londrada fırın açma kararı alsa ve fırını açacağı semtin insanları şişman olsa ,ya sadece diet ürünler yapmaya kalkarlar,ya da fırını hiç açmazlar herhalde..Nitekim önce potansiyel müşteriden beklentide bulunup sonra beklentiyi cevaplayacağını taahhüt etmek garip bir durum.:director: bi de taahüt var mı ondan da emin değilim.
ha oyunun fiyatı da umduğumun altında o ayrı konu...

bloodstar
12.Kasım.2007, 00:11
ya dostlar etmeyin ya biraz mantıklı olun.niye ben sigames, türkiyedeki satışlar artarsa oyuna türkçe seçeneğide konabilir diye düşüneyim ya.bana bunun garantisinimi veriyo sigames.asıl yapılması gereken, hakkaten sigames türkiye satışlarının artmasını sallıyosa ki bence sallamıyo, oyunu orjinal alan sayısında belirgin bi düşüş olmalıki, sigames kendinde eksiklik arasın. oyunu burda daha çok sattırmak için türkçe yama koysun.ne biliim orjinal oyun içine bi şifre koyup türkçe dil dosyasını ürünün lisansını siteden onaylattıktan sonra o şifreyle dil dosyasını indirebilsin mesela orjinal kullanıcılar.satıcı olan o, yani biz alıcıların ona vereceği paraya muhtaç olan o.ben korsanda olsa oyunu oynarım, geçte olsa aslanlar gibi turksportal türkçesini yapar yine oynarız ama bu sigamesin kaybı.bu benimki sadece bi fikirdi.şunu diyen olabilir senin düşündüğünü onlar düşünmüyomu acaba diye.oda doğru olabilir.ama bence endonezyanın bile olduğu bi demoda türkiyenin olmamasına bi tepki gösterilmeli.endonezyada herkes orjinalmi alıyo bu oyunu ya.ödülmü şimdi bu endonezyalılara.sigames bizi sallamıyo, bizde onları sallamayalım.ben bu oyun için gerekirse gider bilgisayarımı değiştiririm çalışsın diye, ama artık orjinal almayacağım, demoda gördüğüm rezillik ve sigamesin türkiyeye verdiği değer ortadayken asla almam.herkesin fikrinede saygılıyım...saygılar..

Omer90
12.Kasım.2007, 01:04
ya dostlar etmeyin ya biraz mantıklı olun.niye ben sigames, türkiyedeki satışlar artarsa oyuna türkçe seçeneğide konabilir diye düşüneyim ya.bana bunun garantisinimi veriyo sigames.asıl yapılması gereken, hakkaten sigames türkiye satışlarının artmasını sallıyosa ki bence sallamıyo, oyunu orjinal alan sayısında belirgin bi düşüş olmalıki, sigames kendinde eksiklik arasın. oyunu burda daha çok sattırmak için türkçe yama koysun.ne biliim orjinal oyun içine bi şifre koyup türkçe dil dosyasını ürünün lisansını siteden onaylattıktan sonra o şifreyle dil dosyasını indirebilsin mesela orjinal kullanıcılar.satıcı olan o, yani biz alıcıların ona vereceği paraya muhtaç olan o.ben korsanda olsa oyunu oynarım, geçte olsa aslanlar gibi turksportal türkçesini yapar yine oynarız ama bu sigamesin kaybı.bu benimki sadece bi fikirdi.şunu diyen olabilir senin düşündüğünü onlar düşünmüyomu acaba diye.oda doğru olabilir.ama bence endonezyanın bile olduğu bi demoda türkiyenin olmamasına bi tepki gösterilmeli.endonezyada herkes orjinalmi alıyo bu oyunu ya.ödülmü şimdi bu endonezyalılara.sigames bizi sallamıyo, bizde onları sallamayalım.ben bu oyun için gerekirse gider bilgisayarımı değiştiririm çalışsın diye, ama artık orjinal almayacağım, demoda gördüğüm rezillik ve sigamesin türkiyeye verdiği değer ortadayken asla almam.herkesin fikrinede saygılıyım...saygılar..

arkadaşım yazdıklarını okudum ve sana hak verdim ben orjinal oyun almaktan yanaydım taki demo çıkana kadar demoda takımlarının bile ismini bilmediğimiz ülkeler var.ama türkiye yok gerçekten rezillik.

BHARISH
12.Kasım.2007, 01:23
Ama demodaki Quickstart seçenekleri bana ,yani Türkiyenin olmaması bana Türkiyeye değer vermediklerinden kaynaklanıyor gibi gelmiyor.Almanya da yok demoda mesela.İrlanda da yok ama emin değilim.

ersen
12.Kasım.2007, 04:38
türkçe olmadığı sürece 10 ytl dahi olsa almam ilk önce onlar bize hizmet verecek benim dilimi oyuna ekleyecek o zaman 300 ytl olsada alırım

corvin
12.Kasım.2007, 19:31
Türkiye den almayı düşünüyorum bakalım az bi süre kaldı belki duruma göre de değişir.....

cankatcug
12.Kasım.2007, 22:25
Aral İthalat' ın internet sitesinde, oyun çıkış tarihi 14 kasım' dan 17 kasım' a çekilmiş maalesef.her sene aynı hikayer.wow gibi oyunları saati saatine satışa sunmayı başaran aral ithalat aynı hassasiyeti football manager da göstermiyor.sebebi ne olursa olsun, her sene aynı şey olmama lı...

http://www.aralgame.com/asp/prd_list.asp?lsort=5&lsdir=1&list=99&Page=2

King_Theoden
12.Kasım.2007, 22:41
Sendit bu oyunu daha ucuza ve daha erken temin ediyor, oyun torrente düşmüş illegal paylaşım yapanlar sıkı çalışıyor ama bizim Aral İthalat daha ne bir fiyat ne bir açıklama nede ön sipariş alıyor böyle bir şey olabilirmi ? Millet illegal yoldan oyunu daha hızlı temin edecek yada taa ingiltereden getirtecek ama bizimkiler uyuyor sonrada burda bas bas bağırıyoruz orjinal alalım falan diye. Burada gösterilen çabanın yarısını ithalatçı firmada gösterse HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK :D
Bende biraz milliyetçilik yapıp oyunu yerli firmadan alayım demiştim ama SENDİT e gitti oyum :D

elensar77
12.Kasım.2007, 22:58
Torrentlere henüz düşmedi bu arada.

heavy86
12.Kasım.2007, 23:05
her bilgisayara aktivite kodu olayı olcakmış , forumda okudum ..
torrent'i fln. unutun arkadaşlar ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hatta telefonla aktive olayı var
bkz :
As far as I can tell from what has been said on here, telephone authentication will:
* take 5-6 minutes
* be a fully automated process
* be available 24/7
* be available in all countries where FM is officially on sale.

Hope this helps

Well what is the point of sending out the games early to people who work on the game, if they cannot play it! stupid people.

:D

ve full çıkmıştır :) görüntü için :

http://img134.imageshack.us/my.php?image=kuva7ll4.jpg

KanaKe
12.Kasım.2007, 23:23
ne yani simdi korsan oyunlar calismayacak mi ? sacmaliginda bu kadari...

heavy86
12.Kasım.2007, 23:46
bazı ülkelerde orjinali çıkmış , orjinal oyunun caps'ı bu :)

cankatcug
12.Kasım.2007, 23:48
her bilgisayara aktivite kodu olayı olcakmış , forumda okudum ..
torrent'i fln. unutun arkadaşlar ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hatta telefonla aktive olayı var
bkz :
As far as I can tell from what has been said on here, telephone authentication will:
* take 5-6 minutes
* be a fully automated process
* be available 24/7
* be available in all countries where FM is officially on sale.

Hope this helps

Well what is the point of sending out the games early to people who work on the game, if they cannot play it! stupid people.

korsan kullanan aptal insanlar oynayamıcakmış :D

ve full çıkmıştır :) görüntü için :

http://img134.imageshack.us/my.php?image=kuva7ll4.jpg

o görüntü için kaynak belirtirsen seviniriz..photoshop ta olabilir. bu arada korsan orjinal atışması için bir söyleyeyim.. orjinal alanlar parasına,korsan alanlar hatalarına katlanacaklar.bu böyle arkadaşlar..

KanaKe
12.Kasım.2007, 23:50
o görüntü için kaynak belirtirsen seviniriz..photoshop ta olabilir. bu arada korsan orjinal atışması için bir söyleyeyim.. orjinal alanlar parasına,korsan alanlar hatalarına katlanacaklar.bu böyle arkadaşlar..
yahu parasindan degil almanyada yasiyorum oyun almanyada satilmiyor satilsa orjinal alirim sorun degil.. ama sigames'in yaptigi resmen adiliktir hem oyunu almanyada satisa cikarmiyarak benim gibi bircok insani korsan kullanmaya zorluyorlar , ayni zamanda da korsan oynayanlara zorluk cikartiyorlar.

mehmet152574
12.Kasım.2007, 23:52
Aral İthalat' ın internet sitesinde, oyun çıkış tarihi 14 kasım' dan 17 kasım' a çekilmiş maalesef.her sene aynı hikayer.wow gibi oyunları saati saatine satışa sunmayı başaran aral ithalat aynı hassasiyeti football manager da göstermiyor.sebebi ne olursa olsun, her sene aynı şey olmama lı...

http://www.aralgame.com/asp/prd_list.asp?lsort=5&lsdir=1&list=99&Page=2

Her sene aynı olay zaten.Bence bu iş dahada uzar.Oyunun 17 kasımdada çıkacağını düşünmüyorum.

heavy86
12.Kasım.2007, 23:56

Arkadaşım , milletin işi gücü yok photoshop'da seni kandıracaklar :) Madem istiyorsun kaynak , buyur girip bak

http://community.sigames.com/showthread.php?t=60248

cankatcug
13.Kasım.2007, 00:02
işi gücü olmayan bunlarla uğraşan çok kişi var kardeş..

sanırım avustralya da çıkmış..e o zaman normal..orası önde gidiyor.

heavy86
13.Kasım.2007, 00:05
işi gücü olmayan bunlarla uğraşan çok kişi var kardeş..

sanırım avustralya da çıkmış..e o zaman normal..orası önde gidiyor.

Kusura bakma :icon_wink:
aslında haklısın :)

cankatcug
13.Kasım.2007, 00:14
bu arada,, durumu aral ithalata sordum.aynen iletiyorum..

Soru : Merhaba.Football Manager 2009 oyunu nun çıkış tarihi 14 kasım iken 17 kasım olarak değiştirilmiş , bunun sebebi nedir ? ne zaman alabileceğiz oyunu ? mesela pes2009 oyunu da 17.11.2008 olarak gözüküyor sitenizde.Halbuki çok oldu satışa çıkalı. bu tarihlere güvenemeyecek miyiz ?

Cevap : ürün kültür bakanlığındaki mevzuat değişimi sebebiyle gecikmiştir.

mehmet152574
13.Kasım.2007, 00:43
Kusura bakma :icon_wink:
aslında haklısın :)

Evet arkadaşlar SI forumlarına göre oyun avustralyada çıkmış fakat aktivasyon kodları 14 kasım günü belli olacağı için oynayamıyorlarmış.

macca2
13.Kasım.2007, 00:54
mac kullanan kişiler şu an oynu patchsiz halde oynayabiliyorlar çünkü mac için aktivasyon kodu gerekmıyor

heavy86
13.Kasım.2007, 00:56
Arkadaşlar ;

Ben Steam (http://community.sigames.com/showthread.php?t=50129) 'dan indireceğim çıktığı an.. Sonra da satın alacağım ve aktivite yapacağım..
Dilerseniz siz de böyle yapın , işte korsanın bittiği nokta bu andır..Yani şöyle biraz bekleyim ***** çıkar demeyin..ilacı çıktıktan sonra yama çıkar , o ilaç direk çöpe..
Şimdi bazılarınız , hayır! Bende kullanım kitapçığı olsun , orjinal cd olsun lazım olduğunda tekrar yükleri dediklerini duyar gibiyim.. Ama bu da mümkün olmayacak..
Toplam 5 aktive hakkı varmış ve bu sayıyı aştığında oyun için yeni bi kod alman gerekiyormuş..Söylenti değil , forumdan okudum bunu da..
Steam (http://community.sigames.com/showthread.php?t=50129) 'dan indirmek hem zaman kaybını engelleyecektir.Sonra cd yaparız zaten kendimize , lazım olursa bi daha kurmak için..

Bu işin ciddiyetini anlamayanlar için söylüyorum ;
Pes 6 - 2008 -2009 oyunlarında korsan alanlar online oynayabildiler mi ?
Hayırrrr !
işte , kodu netten onaylamazsan , asla oyunu oynayamayacağız..

sakary Ali
13.Kasım.2007, 01:02
bir yöneticiden cevaplar bekliyoruz ortalık karıştı oyun ne zmn çıkacak nasıl oynuyacağız?

macca2
13.Kasım.2007, 01:11
valla şöyle diyeyim arkadaşlar.bazı yabancı firmalar bugün itibariyle cdleri postaya vermişler. yabancılar en gec cuma alıcaklardır cdlerini.dısardan sipariş edenlere pazartesi gelir bence.gecen sene bana cıktıktan 3 gün sora gelmişti cunku.

mehmet152574
13.Kasım.2007, 01:15
Arkadaşlar ;

Ben Steam (http://community.sigames.com/showthread.php?t=50129) 'dan indireceğim çıktığı an.. Sonra da satın alacağım ve aktivite yapacağım..
Dilerseniz siz de böyle yapın , işte korsanın bittiği nokta bu andır..Yani şöyle biraz bekleyim ***** çıkar demeyin..ilacı çıktıktan sonra yama çıkar , o ilaç direk çöpe..
Şimdi bazılarınız , hayır! Bende kullanım kitapçığı olsun , orjinal cd olsun lazım olduğunda tekrar yükleri dediklerini duyar gibiyim.. Ama bu da mümkün olmayacak..
Toplam 5 aktive hakkı varmış ve bu sayıyı aştığında oyun için yeni bi kod alman gerekiyormuş..Söylenti değil , forumdan okudum bunu da..
Steam (http://community.sigames.com/showthread.php?t=50129) 'dan indirmek hem zaman kaybını engelleyecektir.Sonra cd yaparız zaten kendimize , lazım olursa bi daha kurmak için..

Bu işin ciddiyetini anlamayanlar için söylüyorum ;
Pes 6 - 2008 -2009 oyunlarında korsan alanlar online oynayabildiler mi ?
Hayırrrr !
işte , kodu netten onaylamazsan , asla oyunu oynayamayacağız..

Bu steam olayını tam olarak açıklayabilirmisin.Steam den yüklediğimiz zaman oyunu direkt olarak oynayabiliyormuyuz.Aktivasyonu nasıl yapacağız?Eğer oyunu almamızgerekiyorsa yine beklemeyecekmiyiz çıkanakadar?

heavy86
13.Kasım.2007, 01:39
ıyıd e para yoktur alamaz aptal demene ne gerek var.korsan oynayan aptalmı oluyor

Dostum kusura bakma , ben forum sitesinden çeviri yaptım , benim kimseye aptal fln. deme lüksüm yok ..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

heavy86 para muhabbetine girme burda çıkamazsın sana inat ilk kez bu sene gidip korsanını da download yapıcam görücen bakalım oynanıomu oynanmıomu bilip bilmeden konuşma..office 2007 de aktivasyon istiyor ona bakarsan herkes çatır çatır kullanıyor kimse korsanı engellemeyemez..Aynı olay SPORE denen oyundada var ama ilacı oyundan önce çıktı haberin olsun..

:) benim kimseye aptal dediğim yok , forumdan çeviri..benimde maddi durumum iyi değil arkadaşlar :) lütfen yaa..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Elçiye zeval olmaz derler , herkes üzerime biniyor , iyi ben anlatmayayım bunları , sonradan öğrenin .. Tamam arkadaşlar , paylaşmıyorum bundan sonra ;)
iyi niyetim nerelere geldi , yoksa bana ne ya kim korsan almış kim orjinal almış..Sanki para benim cebime giriyor

Sekopej
13.Kasım.2007, 01:45
Galiba bir yanlış anlaşılma olmuş, sorun giderildiğine göre mesajları da siliyorum.

Ayrıca buraya defalarca yazdık, isteyen oyunu istediği şekilde temin edebilir. Ama korsan alacağını, kullanacağını buraya açıkca yazamaz. Burasının da belirli kuralları var, o nedenle bu konuda daha dikkatli olursanız sevinirim.

heavy86
13.Kasım.2007, 01:46
Galiba bir yanlış anlaşılma olmuş, sorun giderildiğine göre mesajları da siliyorum.

Ayrıca buraya defalarca yazdık, isteyen oyunu istediği şekilde temin edebilir. Ama korsan alacağını, kullanacağını buraya açıkca yazamaz. Burasının da belirli kuralları var, o nedenle bu konuda daha dikkatli olursanız sevinirim.

hemen silmesen olmaz mı ?
arkadaşlar yanlış anlaşılmayı görsünler de..
:( küçümsemiş gibi görünüyor ve bu beni çok üzer ..

kazma
13.Kasım.2007, 01:49
senditte oyun gönderildi arkadaşlar 2 gün içinde elime ulaşır tahminim

Sekopej
13.Kasım.2007, 01:50
Senin açıklama mesajın duruyor zaten.:)

PesimiSTyLa
13.Kasım.2007, 01:50
Peki yanlış anlamışım kendi adıma. Kusura bakmayın.

aliCHaN_FM
13.Kasım.2007, 02:22
senditte oyun gönderildi arkadaşlar 2 gün içinde elime ulaşır tahminim
Hayırlı olsun kardeşim umarım bizde biranönce alırız

maestro_alper
13.Kasım.2007, 03:08
Arkadaşlar biz 4 arkadaş oyunu ortaklaşa almayı düşünüyoruz . Ancak bu bahsedilen 5 kere aktivasyon yapabilme durumu nedir detaylı anlatırmısınız ?

Yani 4'ümüz 1'er kere kurduk dielim oyunu ve daha sonra örneğin ben format attım ve yeniden kurcam oyunu . Bu durumda cd çöpe mi gider ? Yada nasıl oluyo bu iş biri anlatabilir mi ?

kumralyakisikli
13.Kasım.2007, 03:12
arkadaşlar neden bu kadar yüzeysel düşünüyosunuz oyunu Dnin içine kurup format atmadan öncede belgelerimdeki Sports Interactive klasörünü Dye kopyalayın formatı bitirince kopyaladığınız Sports Interactive klasörünü tekrar belgelerim içine atın oyunu açın ve oynayın zor olan ne burda 1 kere aktivasyon verseler yine yeter bunu sorun etmeyin

Sekopej
13.Kasım.2007, 03:13
Net emin olmamakla birlikte Ömer abinin yazdıklarından bildiğim kadarıyla size oyunla birlikte 5 kod verilecek. Eğer format atmadan önce oyunu uninstall yaparsak kullandığımız kod bize geri verilecek, uninstall yapmadan silinirse 1 hakkın gitmiş olacak.

Yine de tam bilmiyorum, yakında bir açıklama yapılır.

ermis1991
13.Kasım.2007, 03:16
ben hemen almayı düşünmüyorum annem ingiletereye gidecek orda bi baksın hangisi ucuzsa ordan alırım

cankatcug
13.Kasım.2007, 03:42
Arkadaşlar biz 4 arkadaş oyunu ortaklaşa almayı düşünüyoruz . Ancak bu bahsedilen 5 kere aktivasyon yapabilme durumu nedir detaylı anlatırmısınız ?

Yani 4'ümüz 1'er kere kurduk dielim oyunu ve daha sonra örneğin ben format attım ve yeniden kurcam oyunu . Bu durumda cd çöpe mi gider ? Yada nasıl oluyo bu iş biri anlatabilir mi ?

böyle bir şey olması mümkün mü ? orjinal windows alanlar her formattan sonra bi kez daha mı satın alıyorlar.

saygılar...

maestro_alper
13.Kasım.2007, 04:25
Alıntı:
maestro_alper´isimli üyeden Alıntı http://forum.turksportal.net/vb/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=1288496#post1288496)

böyle bir şey olması mümkün mü ? orjinal windows alanlar her formattan sonra bi kez daha mı satın alıyorlar.

saygılar...

Bende ihtimal vermiyorum ama sekopej'in mesajını da dikkate almak ve iyice öğrenmek lazım ya da diğer arkadaşın dediği gibi C'deki klasörü D'ye kopyalamak veya uninstall yapmak lazım .

Burda güzel olan şey 5 aktivasyon kodunun olması çünkü 5 kişi ortak alabilir oyunu (::)

Bu arada 5 aktivasyon kodu olayından emin olanlar yazsın lütfen

ker
13.Kasım.2007, 04:40
Arık çıksada baksak nasıl bir oyun olmuş...

heavy86
13.Kasım.2007, 04:43
Oyun çıktığında şu şekilde bi uyarı olacak ;

rd-party DRM: Uniloc
5 machine activation limit

artık çevirisini değerli arkadaşlarımın yorumuna bırakıyorum.. :)
ancak yukarıda yazdığımın olacağına %100 eminim..Oyunun yapımcısından verilmiş bilgidir , hatta belgelerle konuşayım ;

http://store.steampowered.com/app/10540/

adresinde GAME DETAILS bölümüne bakın , orda en altta yazıyor .

Ama bana hak verirsiniz ki , 5 machine activation limit demek 5 adet şifre verecek demek değildir..
Bi arkadaşımız yedeklemekten bahsetmiş ,
Affına sığınarak bi soru sormak istiyorum .. Yedekleyerek aktivasyondan kurtulursak , korsan kolay olmaz mı ?
bi kişi alır , yedekler , diğerlerine dağıtır o yedekten , onlarda kullanır..

maestro_alper
13.Kasım.2007, 05:21
Bende sana katılıyorum . Tek aktivasyon kodunu 5 makineye kurabilirsin demek sanırım bu. Demekki format felan atarken dikkat edicez ya da bilmiyorum fikri olanlar yazsın lütfen

El Barto
13.Kasım.2007, 06:47
Ben düşündüm hepimizi. :)

Konuya devam kurallara uyarak ;;)

Uchiha Itachi
13.Kasım.2007, 08:31

ancak yukarıda yazdığımın olacağına %100 eminim..Oyunun yapımcısından verilmiş bilgidir , hatta belgelerle konuşayım ;

Ama bana hak verirsiniz ki , 5 machine activation limit demek 5 adet şifre verecek demek değildir..
Affına sığınarak bi soru sormak istiyorum .. Yedekleyerek aktivasyondan kurtulursak , korsan kolay olmaz mı ?

Yedeklerken Regedit'e işlemez.O yüzden öyle basit işlemler işe yaramaz :)

degirmendereli
13.Kasım.2007, 09:56
Fransa'da oyun cd'si satılmaya başlanmış. Oyunu alan kişi FM2009 editörden arkadaşlarının merak ettiği takımların oyuncu verilerini resimlerle yayınlıyor.

Kendisi telefonla aktivasyon yapacakmış. Aktivasyon yapana kadar oyun oynanamıyor.

Milan: http://www.pixenli.com/image1226177310040255500.html

Arsenal: http://www.pixenli.com/image1226429731067835400.html

Porto: http://www.pixenli.com/image1226177652050898100.html

ve diğerler: http://www.pixenli.com/galerie1226175823076743600.html

kumralyakisikli
13.Kasım.2007, 13:41

ben yedekleyin derken oyunu yedekleyin demedim belgelerim içindeki sports interactive klasörünün içinde kayıtlı oyun datalar vb. şeyler onları kopyalayın dedim oyunu da Dye kurarsınız format atınca kaybınız olmaz dedim sanırım bi yanlış anlaşılma olmuş

heavy86
13.Kasım.2007, 16:25
Bu arada football manager sitesinin yönlendirdiği siteden satın alma işlemi yaptığınızda
satın alınan ülkeyi seçiyorsunuz , buradan da
nerden aldığınız anlaşılıyor :) Hani sesimiz duyulmuyor diyenlere duyrulur ,
hem kargo beklemiceksiniz , gözleriniz yollarda kalmayacak
hemde hafta sonunu fm'den mahrum geçirmeyeceksiniz

Trabzonspor
13.Kasım.2007, 17:08
heavy86 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=25704) yanlış anlaşılmadan dolyu özür dleriz kardesim

heavy86
13.Kasım.2007, 17:11
heavy86 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=25704) yanlış anlaşılmadan dolyu özür dleriz kardesim
Sorun değil abi (::)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
You are limited to installing the game onto 5 computers at any one time. If you uninstall the game from one of these, you WILL get your authentication back. If, however you don’t uninstall before you reformat your computer, you will lose your authentication.
(Supposedly) All of the DRM software is uninstalled when you uninstall the game

Burda 5 aktive hakkıyla önemli şeyler diyor sanırım :)

degirmendereli
13.Kasım.2007, 17:23
You are limited to installing the game onto 5 computers at any one time. If you uninstall the game from one of these, you WILL get your authentication back. If, however you don’t uninstall before you reformat your computer, you will lose your authentication.
(Supposedly) All of the DRM software is uninstalled when you uninstall the game

Burda 5 aktive hakkıyla önemli şeyler diyor sanırım :)

Format atmadan önce uninstall yapılmasının gerekliliğinden bahsediyor.

xpoera
13.Kasım.2007, 17:28
steam üzerinden şuan indiriyorum. pre-loading ;)

brknesta
13.Kasım.2007, 17:30
1 gun kaldı malesef fıyattan dolayı kopyalara saldırılcak..

mehmet152574
13.Kasım.2007, 17:34
steam üzerinden şuan indiriyorum. pre-loading ;)

nasıl yani. Daha 16 saat var diyor bende.Şuanda ödeme yapsak inidirebiliyormuyuz yani.
Birde steamden indirdiğimiz zaman aktivasyon kodunu nasıl yapacağız?

xpoera
13.Kasım.2007, 17:38
nasıl yani. Daha 16 saat var diyor bende.Şuanda ödeme yapsak inidirebiliyormuyuz yani.
Birde steamden indirdiğimiz zaman aktivasyon kodunu nasıl yapacağız?

şuan ödeme yapsan indirebilirmisin bilmiyorum. ben oyunu ilk açıklandığı gün satın almıştım sanırım o yüzden erken indirebiliyorum. aktivasyon konusunda ise pek fikrim yok fakat oyun dosyaları şuan iniyor ve activator diye birşeyde içinde mevcut. oradan olabilir.

edit: resim ekleyecektim beceremedim.

mehmet152574
13.Kasım.2007, 17:48
şuan ödeme yapsan indirebilirmisin bilmiyorum. ben oyunu ilk açıklandığı gün satın almıştım sanırım o yüzden erken indirebiliyorum. aktivasyon konusunda ise pek fikrim yok fakat oyun dosyaları şuan iniyor ve activator diye birşeyde içinde mevcut. oradan olabilir.

edit: resim ekleyecektim beceremedim.

Bitince bizede bilgi verebilirmisin?Senin söylediğine göre hareket edeceğim.

heavy86
13.Kasım.2007, 17:50
print scrn yap , görüntüyü al ve sonra paint'e gir , ctrl+v ile yapıştır ,
paint'i farklı kaydet
sonra upload yap bi resim sitesine :)
çok basit aslında , biz de görelim..

heavy86
13.Kasım.2007, 18:02
Bende gece çıkar çıkmaz indireceğim , sonra da satın alacağım
50 dolar fiyatı yani yaklaşık 80 ytl
kredi kartı ve paypal ödemesi mevcut

Bu oyunun korsanı hakkında şüphelerim var , bende önceden korsan oynardım ama aktivite olayı var , telefon yada netten , eğer aktif etmezseniz oyun hiçbir şekilde açılmayacak..
Evet ilaç yapcaklar çıkacak , ama oyun hata ile dolu , bu sefer yama çıktığında yamayı yükleyemeyeceğiz..Düşünsenize tüm oyuncuların sakat , bu oyunu nasıl zevkli yapacak ?
Bilerek bunu yaptılar ki , korsan alanlar indirseler , ilacı bulsalar bile , yamayı indiremesinler diye..

Arkadaşlar , Ea sports'un çıkarmış olduğu fifa manager oyununda da koruma vardı , onlar da şu önlemi aldı ;
Koruma koydu , o korumayı korsanlar yıktı , bu sefer ne oldu ?
oyunu bir sezon hiç sorunsuz oynuyorsunuz , tam kadro , taktikler , transferler yerine oturmuşken atılıyorsun , şampiyon olsan da kupaları kaldırsan da atılıyorsun..
Yabancı ve türk forumları olmak üzere tüm insanlarda bu sorun var..
İlacı yapanların amacı , kullanıcılar rahata kavuşsun oynasın değil , oyun açılıyor mu ? Açılıyor, tmm benim görevim bitti diyip başka oyunlara bakıyorlar..
Gerçekten bu aktive olayı korsana büyük darbe vuracak..

Seçim sunuyor ;
Ya 24 kişilik kadroda 20 sakat ile oynayacaksın , ya da orjinal alıp benim yaptığım yamaları yükleyip , kusursuz oynayacaksın..

giovanni
13.Kasım.2007, 18:03
şimdi ben ne diyeyim??? Her yıl sendit'ten alan ben, bu sefer yöneticilerin aklına uyup, türkiye'den alayım aral'dan cıkıyormuş dedim..3 gün daha bekleyeceğim????? Paşalar gibi ısmarlardım sendit.com'dan cumaya da elimdeydi....bilemedin ctesi....şimdi perşembe gündüz 12.00 gibi ısmarlasam cumaya elime geçer mi? geçmez....yazık yaaa

burakurhan
13.Kasım.2007, 18:04
Evet pre-load oyunun cikmasindan 48 saat once baslayacak yaziyordu Football Manager sitesinde.Fakat benim anladigim kadariyla bu gece saat 00.01 itibari ile oynayabilecek Steam uzerinden oyunu satin alanlar.

giovanni
13.Kasım.2007, 18:05
hayır yöneticii arkadaşlar hepimize hırs yaptırıp türkiyeden alın muhakkak diyorlardı da şimdi niye oyun 17sinde çıkıyormuş türkiyede kusura bakmayın neden demiyorlar ona kızıyorum açıkçası...kusura bakmasınlar bir ses seda yok...kızıyorum valla.......

heavy86
13.Kasım.2007, 18:06
Evet pre-load oyunun cikmasindan 48 saat once baslayacak yaziyordu Football Manager sitesinde.Fakat benim anladigim kadariyla bu gece saat 00.01 itibari ile oynayabilecek Steam uzerinden oyunu satin alanlar.

arkadaşım aynen öyle işte ;)
bunun amacı da , aktive olayı o saatte başlayacak olması , bi çok kişi indirdi , bekliyor kod gelmesini..

mehmet152574
13.Kasım.2007, 18:15
arkadaşım aynen öyle işte ;)
bunun amacı da , aktive olayı o saatte başlayacak olması , bi çok kişi indirdi , bekliyor kod gelmesini..

Yani steam üzerinden indirdiğim anda gece aktivasyon kodları belli olduğu zaman oynayabilecekmiyim.
Yada senin dediğin gibi oyunu almama neden gerek varki birdaha onu anlamadım.

xpoera
13.Kasım.2007, 18:24
ekran görüntüsü. ( 10 harf,kelime vs. :smismileyiw2: )

http://img520.imageshack.us/img520/2671/steamfmio4.th.jpg (http://img520.imageshack.us/my.php?image=steamfmio4.jpg)http://img520.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Nocna Mora
13.Kasım.2007, 18:28
Yani yarın Tekno SA'ya gidip alabilecekmiyim? CEvabı Hayırsa nerden alabilirim?

heavy86
13.Kasım.2007, 18:38
Yani steam üzerinden indirdiğim anda gece aktivasyon kodları belli olduğu zaman oynayabilecekmiyim.
Yada senin dediğin gibi oyunu almama neden gerek varki birdaha onu anlamadım.

oyunu herkes indirebilcek..Para veren de vermemiş olan da..
Ama sen aktive olmak için para verceksin , aktive etmezsen oyunu açamayacaksın indirmiş olsanda..

giovanni
13.Kasım.2007, 18:56
aral gecikince oyunu steamdan aldım..geciken cezasını ceker..türk firmaları kendileri kaybediyor..yok mevzuatmış vsvsvs....oyunu direkt şifresiz satın aldım..şifre gelince değil şimdi hemen ödemiş oldum...steam hakkında bilgilendiren tüm arkadaşlara tesekkürler...

heavy86
13.Kasım.2007, 19:07
steamdan almak en mantıklısı ,
Ben hem para vereceğim hem bekleyeceğim milletin keyfini..
Fenerbahçe beni bekliyor , aragones takımı batırdı , Fenerbahçeliler daha fazla bekleyemez beni :D
Aziz yıldırım ile telefon görüşmemde , "Emre ihtiyacım var sana , kadroyu toparla ve ligde bizi iyi bi yere getir" dedi..

not : Sen teknosa'ya , oraya buraya ürünleri anında yollayacaksın ki , millet hemen alsın ,
oyun eskiyor bi bakıyosun satmaya başlamışlar, sonra da kimse almıyor diyolar , almazlar tabi !

wolfson
13.Kasım.2007, 19:08
ya ben anlamadım şimdi korsan alanlar oynayamıcak mı?

heavy86
13.Kasım.2007, 19:10
anlamışsın işte :D

Oynasalar da , hatalarla ve sakatlıklarla dolu bi oyun olcak..

wolfson
13.Kasım.2007, 19:18
Peki bu oyun teknosaya ve ya orjinal oyun saten yerlere ne zaman gelicek???

heavy86
13.Kasım.2007, 19:22
Orasını bilemem , önce Aral alıcak 17'sinde , sonra dağıtacak bazı yerlere.. Netten de alabileceksin , ama
Şahsen gidip almak istiyorsan bekleme süren artacak tabi ;)

wolfson
13.Kasım.2007, 19:25
Saol yardımın için ;)

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:06
heavy86 dostum oyun nerede 50 dolar? Steam de 30 dolara satiliyor,ve ben su anda ispanyadayim burda da 19,95 euro pre-purchase fiyati.Turkiye fiyati 80 ytl olacak ama ona o kadar para verecegimize Steam den satin almak en mantiklisi gibi duruyor.

heavy86
13.Kasım.2007, 20:07
forumda bunun için varız , birbirimizle bilgi paylaşımı :)

macca2
13.Kasım.2007, 20:09
şu steamin adresi nedir bi link atın da görelim.fiyat nedir su anda beyler?

heavy86
13.Kasım.2007, 20:10
heavy86 dostum oyun nerede 50 dolar? Steam de 30 dolara satiliyor,ve ben su anda ispanyadayim burda da 19,95 euro pre-purchase fiyati.Turkiye fiyati 80 ytl olacak ama ona o kadar para verecegimize Steam den satin almak en mantiklisi gibi duruyor.

abi burda http://store.steampowered.com/app/10540/
50 dolar diyor ??

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:11
şu steamin adresi nedir bi link atın da görelim.fiyat nedir su anda beyler?

Steam fiyati 30 dolar su anda.

macca2
13.Kasım.2007, 20:12
dostlar biri 30 biri 50 diyor arada cok fark var.30 diyen nerden bakıyor 50 diyen nerden bakıyor

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:13
abi burda http://store.steampowered.com/app/10540/
50 dolar diyor ??

Tamam simdi anlasildi.Ip adreslerindeki farkliliktan dolayi boyle.Ben de 29.99 dolar cunku ben su anda Ispanya dayim ve oyunun burdaki fiyati bu.Siz Turkiyeden baktiginiz icin size gozuken fiyat Tr satis fiyati.

macca2
13.Kasım.2007, 20:16
30 dolar güzel fiyatmıs demmekki bi fiyat üstünden satabiliolar

heavy86
13.Kasım.2007, 20:17
ben böyle saçma bişi görmedim ??
ya offfff ? neden bize kazıklı fiyat ?
ip'yi programla değiştirip öyle satın alabilir miyim acaba :(
gerçekten şok oldum şimdi

Türklere geçirelim mantığı mı vardır nedir :)

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:17
30 dolar güzel fiyatmıs demmekki bi fiyat üstünden satabiliolar

Turkiye de Steam kullanarak satin almak isteyenlere 50 dolar gozukuyor fiyat,eger Turkiyede iseniz su anda oyun malesef ki 30 dolar degil.

macca2
13.Kasım.2007, 20:19

merak etme türkler her zaman ki gibi geçirir onlara:icon_twisted:

mehmet152574
13.Kasım.2007, 20:19
steamde 50$ gözüken
birde teknik olarak yardımcı olursanız evinirim.Ben demoyu indirmeme rağmen oynayamamıştım
Benim laptop özelliklerim
Pentium 1,60 GHz 1.12 GB RAM
ATİ MOBİLİTY RADEON 9100 128 MB ekran kartım var.
Şu anda steamden alıp almamakta kararsızım.Daha doğrusu oynayıp oynayamayacağımdan emin değilim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.En azından oyun açılıp 2D oynayabilirmiyim acaba.

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:20

Oyunu Turkiye'ye getirebilmek icin odenen para ile alakalidir muhtemelen.

maestro_alper
13.Kasım.2007, 20:20
Beyler ben yukardaki link'i tıkladığım zaman 30 dolar yazıyo ama nedenini bilmiyorum ... Neyse benim sormak istediğim oyunu hangi link'den indiricez ???

heavy86
13.Kasım.2007, 20:23
Beyler ben yukardaki link'i tıkladığım zaman 30 dolar yazıyo ama nedenini bilmiyorum ... Neyse benim sormak istediğim oyunu hangi link'den indiricez ???

türkiye'de mi oturuyorsun ?
Link için geceyi beklemelisin , aktif olacak

maestro_alper
13.Kasım.2007, 20:26
Evet istanbul'dayım ... Bir arkadaş ben oyunu indirdim yazmıştı da onun içiin link istedim

aliCHaN_FM
13.Kasım.2007, 20:27
Aslında böyle yapmaları iyi oldu bu şekilde herkez orjinala yönelicek ve korsan diye bişey kalmıyacak.

cyprus
13.Kasım.2007, 20:28
arkadaşlar fiyat farkı konusunda ispanya daki arkadaşın 30 euro, bizim ise 50 dolar dan bahsettiğimizi gözardı etmemek gerek...

maestro_alper
13.Kasım.2007, 20:29
Bu arada benim karşıma çıkan sayafada worldwide soccer manager yazıyor football manager ile aynı mı bilemem ama 30 dolar

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:30
arkadaşlar fiyat farkı konusunda ispanya daki arkadaşın 30 euro, bizim ise 50 dolar dan bahsettiğimizi gözardı etmemek gerek...

30 euro degil dostum 30 dolar.

heavy86
13.Kasım.2007, 20:34
bende worldwide soccer manager diye bişey yok ,
arattırdım hatta , o isimde hiçbişi yok ,
çok şaşırdım ya , bana özel bi kazık mı bu o zaman :D :O

cyprus
13.Kasım.2007, 20:36
30 euro degil dostum 30 dolar.

pardon ben yanlış okumuşum :icon_wink: o zaman böyle bir farkın olması gayet mantıksız. sonuçta dijital ortam üzerinden satılan bir ürün. ülkelere göre ürün giderleri değişik olamaz. çünkü internet üzerinden satıyorlar. buna uyuz oldum. çünkü 20 dolar önemli bir fark:(

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:37
bende worldwide soccer manager diye bişey yok ,
arattırdım hatta , o isimde hiçbişi yok ,
çok şaşırdım ya , bana özel bi kazık mı bu o zaman :D :O

Worldwide Soccer Manager oyunun Amerika kitasi versiyonunun adi diye biliyorum ben. Amerika kitasindaki liglerin databaselerinin daha genis oldugu bir versiyonu sanirsam. Oyunun Avrupa kitasi versiyonunun adi Football Manager.

heavy86
13.Kasım.2007, 20:39
Tabi ki yaa :( Az mı ?
1.5'dan hesaplarsak , 30 Ytl yapar..
Bununla bi çok şey yapılır..

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:39
pardon ben yanlış okumuşum :icon_wink: o zaman böyle bir farkın olması gayet mantıksız. sonuçta dijital ortam üzerinden satılan bir ürün. ülkelere göre ürün giderleri değişik olamaz. çünkü internet üzerinden satıyorlar. buna uyuz oldum. çünkü 20 dolar önemli bir fark:(

Boyle olma sebebi o ulkelerdeki satis fiyati bence.Yani oyun Tr de 50 dolara satilacak,kutulu hali.

Burda ise 20 euro dan satilacagi icin,sistem otomatik olarak ip cozumlemesi yapiyor. Yani benim Ispanya da sizin de Turkiye de oldugunuzu anlayabiliyor. Tek mantikli aciklama bu olabilir.

heavy86
13.Kasım.2007, 20:40
Worldwide Soccer Manager oyunun Amerika kitasi versiyonunun adi diye biliyorum ben. Amerika kitasindaki liglerin databaselerinin daha genis oldugu bir versiyonu sanirsam. Oyunun Avrupa kitasi versiyonunun adi Football Manager.

biliyorum arkadaşım ;)
Ama neden aynı şehirde yaşayan arkadaşımızda farklı çıkıyor , bende hiç çıkmıyor ?
garip bi soru..Hatta sorun

burakurhan
13.Kasım.2007, 20:41
biliyorum arkadaşım ;)
Ama neden aynı şehirde yaşayan arkadaşımızda farklı çıkıyor , bende hiç çıkmıyor ?
garip bi soru..Hatta sorun

Yani sanirim o arkadas yasakli sitelere girebilmek icin ip sini degistirmis ve de kullandigi ip Amerika kitasi ip si olabilir.O yuzden de oyunu Worldwide Soccer Manager olarak goruyo olabilir.

mehmet152574
13.Kasım.2007, 21:05
Şu anda steamden alıp almamakta kararsızım.Daha doğrusu oynayıp oynayamayacağımdan emin değilim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.En azından oyun açılıp 2D oynayabilirmiyim acaba.
Bilgisi olanlardan cevap bekliyorum

heavy86
13.Kasım.2007, 21:10

demo'nun piyasaya sürülüş nedeni budur ,
Şimdi biz ne desek yalan olur , kendi adıma seni yönlendirmek istemem..
Ama önce demoyu indir , en azından az yer kaplayanı indir bi bak ..
yine forum sitelerinde laptop'da sorunların olduğu yazılıyordu , o yüzden indir önce bi derim , boşa alma sonra

Hrn
13.Kasım.2007, 21:24
Aral game sitesinden oyunu bonus kartla 8 taksit yaparak aldım , sitede sipariş verilmez diyodu ama denemek istedim şansımı ve oldu...oyun 17sinde piyasaya sürüldüğüne göre tahmini 18i 19unda elimde olur

mehmet152574
13.Kasım.2007, 21:30
demo'nun piyasaya sürülüş nedeni budur ,
Şimdi biz ne desek yalan olur , kendi adıma seni yönlendirmek istemem..
Ama önce demoyu indir , en azından az yer kaplayanı indir bi bak ..
yine forum sitelerinde laptop'da sorunların olduğu yazılıyordu , o yüzden indir önce bi derim , boşa alma sonra

Demoyo indirmiştim ve oynayamamıştım:icon_cry:

heavy86
13.Kasım.2007, 21:33
o zaman oynayamazsın bu çıkan oyunu da.. :(

maestro_alper
13.Kasım.2007, 21:34
Yani sanirim o arkadas yasakli sitelere girebilmek icin ip sini degistirmis ve de kullandigi ip Amerika kitasi ip si olabilir.O yuzden de oyunu Worldwide Soccer Manager olarak goruyo olabilir.

Ben yasaklı site için felan IP değiştirecek adam değilim orda bi anlaşalım önce !
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Aral game sitesinden oyunu bonus kartla 8 taksit yaparak aldım , sitede sipariş verilmez diyodu ama denemek istedim şansımı ve oldu...oyun 17sinde piyasaya sürüldüğüne göre tahmini 18i 19unda elimde olur

Arkadaşım ne kadar ödedin oyun için 80 TL mi ?

heavy86
13.Kasım.2007, 21:40
fiyatı yazmıyo sitede , nasıl aldın anlamadım..

Alper bi de , adam ters bişi söylemedi ya :) kızma hemen

cankatcug
13.Kasım.2007, 21:49
aral ithalat' da , kart numarası girme sayfasına kadar ilerledim.sonrasına devam etmedim.sadece kargo ücreti gözüküyor.. başka bir fiyat bilgisi yok..

mogutcu
13.Kasım.2007, 21:54
bende baktım Aral ithalata fiyat bilgisi bile göstermiyor. Sana neyi 8 taksit yaptılar anlamadım

heavy86
13.Kasım.2007, 21:57
:D ilginç !

Bi de arkadaşlar 80 ytl'den az KESİNLİKLE olmayacaktır..
50 dolar 80 ytl oluyor yaklaşık , bekleme fln. saçma geliyor bana ,
al netten aktifleştir indir oyna :)

mogutcu
13.Kasım.2007, 22:08
peki bu steam sitesinin göçme ihtimali varmı aşırı yüklenme nedeni ile
yada downloadın ortasın göçerse ne olur , bu konularda bilginiz varmı ,

bir de Sendit ten sipraiş kaç günde geliyor

heavy86
13.Kasım.2007, 22:13
hayır göçme gibi bişeyi yok , Ayrıca kaldığı yerden daha sonra devam etme özelliğine sahip

mogutcu
13.Kasım.2007, 22:16
peki nasıl yapıldığını kısaca anlatabilirmisin
Senditten sipariş vereceğime buradan indiririm

heavy86
13.Kasım.2007, 22:22
önceki sayfalarda bi link verdim , oraya girceksin
gece yarısı download diye bişi çıkcak
http://store.steampowered.com/app/10540 hadi o linki de vereyim sana :D
sonra ;

Pre-Purchase Football Manager™ 2009

yazılı yere gel ve in cart de
ödemeyi yap , sonra download etceksin , tabi öncelikle bu programı kurmalısın

http://store.steampowered.com/about/ burdan da programı kur ;)
ZAten kurduktan sonra demek istediklerimi anlayacaksın dostum

mogutcu
13.Kasım.2007, 22:25
çok teşekkür ederim

cankatcug
13.Kasım.2007, 22:26
Aral İthalat ile bir konuşma daha..

Soru : peki neden wow gibi bir ürün saati saatine sunulurken, bu ürün sunulamıyor.çok dikkatli takip ediyoruz.her yıl böyle.bu ürüne özel bir şey mi.türkiye ye girişte sadece bu ürün için mi sorun çıkıyor.. saygılar..cevapladığınız için teşekkür ederim.
Cevap : bizde bu malı satmak istiyoruz bildiğniz gibi. depomuzda tutmak niyetinde değiliz. ama bu dönem kültür bakanlığı için yoğu bir dönem ve prosedür değişikliği olduğu içinde böyle bir gecikme yaşanıyor. sadece bu ürün değil bir çok üründe gecikmiştir. Ürün, 17 kasım pazartesi raflarda olacaktır, gecikme olmaması için çalışıyoruz.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

önceki sayfalarda bi link verdim , oraya girceksin
gece yarısı download diye bişi çıkcak
http://store.steampowered.com/app/10540 hadi o linki de vereyim sana :D
sonra ;

Pre-Purchase Football Manager™ 2009

yazılı yere gel ve in cart de
ödemeyi yap , sonra download etceksin , tabi öncelikle bu programı kurmalısın

http://store.steampowered.com/about/ burdan da programı kur ;)
ZAten kurduktan sonra demek istediklerimi anlayacaksın dostum

steam dan yüklerden paranın tamamını veriyoruz sanırım ??

heavy86
13.Kasım.2007, 22:34
Evet , paranın tamamını veriyoruz bu arada mini bi ayrıntı
haftaya dolar artacağı söyleniyor , her artış alıcılar için zorluk demek
bilginizde olsun arkadaşlar

Kafkafxer
13.Kasım.2007, 22:38
Ben sendit.com dan sipariş vermiştim. Bugün gönderildiğine dair e-mail geldi, haftaya haftaiçi bir gün elime geçer herhalde..

Hrn
13.Kasım.2007, 22:46
Soru : Az evvel sitenizden oyun aldım Sipariş :3471 nolu üründen ödeme olmuşmu diye sorucaktım13.11.2008

Cevap : bu ürün dah satışa çıkmadığı için ve sipariş verilemez konumunda olduğu için ödemeniz iade edilmiştir. bu ibarenin bulunduğu ürünler sipariş edilemez.

müşteri destek hattına soru sorabiliyosunuz sitede , ödeme yapıldı diye siteden mail aldım fakat sonradan düzelttiler sanırım ...ödemem iade olmuş

Alican88
13.Kasım.2007, 22:48
bn bişey sorucam yukarda verilen siteden yani oyunu orjinal olarak download etsem ne zaman download işlemi başlar çünkü parayı benden şu an alıyo site... yarın sabahmı başlıyor

heavy86
13.Kasım.2007, 22:53
bn bişey sorucam yukarda verilen siteden yani oyunu orjinal olarak download etsem ne zaman download işlemi başlar çünkü parayı benden şu an alıyo site... yarın sabahmı başlıyor

akşam ben direk ödeme yapacağım , istersen o zaman söyleyeyim , belki hemen indirebiliriz..

cankatcug
13.Kasım.2007, 23:09
gece 00.00 dan sonra...

Alican88
13.Kasım.2007, 23:14
sağolun arkadaşlar birde bişey daha sorucam bu steam güvenli bir sitemi burdan indirmemin bana ne gibi faydaları olur

Hrn
13.Kasım.2007, 23:17
Herşeyi girdim kart numarasını ad soyad banka manka son anda vazgeçtim :) 50 dolar az buzda değil

yasal yollarada başvursan alamazsın o parayı riskli bi iş

Alican88
13.Kasım.2007, 23:21
evet işte benimde o kurcalıyo aklımı o yüzden 00.00 dan sonra indirmeye başlıycam en azından parayı ödedikten sonra hemen indirmeye başlar

macca2
13.Kasım.2007, 23:23
beyler alıcak olan varsa alsın .direk downloada baslıorsun zaten . asıl forumlarından okuyorum .download yapıyorsun ama saat 12 de aktif hale geliyor.

Alican88
13.Kasım.2007, 23:25
sağol macca2

Hrn
13.Kasım.2007, 23:27
birisi yüklesin ona göre yüklücem...

veya daha önce bu siteden oyun indirmiş arkadaş var mı?

macca2
13.Kasım.2007, 23:29
hacım football manager forums yaz .ordaki siteye gir. varsa ingilizcen aç oku.herkesin elinde cdsi var beklıyor.ya da stemaden indirmişler gene beklıolar.adamlar editorü acabiliolar su an sadece.

heavy86
13.Kasım.2007, 23:38
güvenli olmasa sigames burdan indirmek için anlaşmazdı ;)
bence sipariş verdiğiniz sitelerden daha güvenilir.. Emin ol ;)

Hrn
13.Kasım.2007, 23:52
kredi kartımı kabul etmedi sorun olmuş... cdsini alırım 3 gün bekleyip daha iyi

mogutcu
14.Kasım.2007, 00:08
Ben Aral ithalatın 17 de satışa başlayacağını sanmıyorum. Gene ertelerler gibi geliyor bana

serwan
14.Kasım.2007, 00:11
steam den indiren arkadaşlara bi sorum olacak..oyun kaç mb?

heavy86
14.Kasım.2007, 00:14
dostum sen al yarın onu , bi kaç gün sonra yama çıkınca mesajlaşalım özelden :):)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bişey diyeceğim ;
Bence sitedeki yetkililer nasıl indirilir nasıl aktive yapılır vs..vs.. bi yazı hazırlasalar fena olmazdı , şimdi bu konuyu okumayanlar hiçbişi bilmeyecekler , sonra fm çalışmıyor diye bi sürü msj. gelcek

cbaday
14.Kasım.2007, 00:23
bende steam sitesinden kredi kartı ile oyunu aldım ve download etmeye başladım.Güvenilir bir siteki nerdeyse tüm oyunlar bu şekilde satın alınabiliyor.

Alican88
14.Kasım.2007, 00:23
bu steamden indirdikten sonra herşey bitiyomu yoksa yapılıcak bişeyler varmı.

heavy86
14.Kasım.2007, 00:30
Gece yarısı burda ol , Bende aktive etmeyi bilmiyorum , hep beraber yapalım ..
bi konu açarım akşam , alan arkadaşlarla yardımlaşırız olur mu ?

Alican88
14.Kasım.2007, 00:34
olur bide sanırım tam 00.00 da açılmıycak bizim için bu GMT die bi geyik varya ona göre 00.00 yani bizim GMT+2 yani gece 2 de açılabilir ama emin değilim tam.

plator17
14.Kasım.2007, 00:41
ben konuyu yazacak yer bulmadıgımdan buraya yazdım ksura bakmayın yonetıcıler ben sormak ıstedıgım turksportal masaustu 2009 fm cıktıktan sonra en kısa zamanda cıkaramayı panlıyonuz bıldıgınız gıbı fm yı alcaz fakat turkce yama olmadan hıc bısey basın toplantıları futbolcu ılıskıler bunlarada ıns dıkkat edersınız onemlı yerler ısınıze karısmıs olmayım ama ne zamana hazır olur masaustu 2009 lutfen bılgılendırırsenız sevınırım herkese ıı aksamlar

Alican88
14.Kasım.2007, 00:41
steam den indirenler için;

Hi,

Here's the release SEGA will be putting out this afternoon with regard to activation times and retailer street dates.

Thanks
Ben

"SEGA Confirm Football Manager 2009 Activation details

SEGA have today confirmed that activation servers for Football Manager 2009 will be turned on shortly before midnight on Thursday 13th November in time for the release date of Friday November 14th across Europe.

Despite the unprecedented anticipation for Football Manager 2009, SEGA would encourage retailers not to break the Friday 14th November street date so as not to disappoint customers who will be unable to play before the release date.

Buyers of the game can activate with one-time entry of the unique code on the back of the game manual by one of three methods
1. Register with STEAM and input the code during installation. This method has the benefit of automatically patching and updating the game.

heavy86
14.Kasım.2007, 00:42
Evet , bana da öyle geliyor ..Gece 2'de aktif olcak
ama ben aktif etmeden uyumam :D

Alican88
14.Kasım.2007, 00:45
bende uyuyamam içime dert olur:)

kazma
14.Kasım.2007, 01:05
Hayırlı olsun kardeşim umarım bizde biranönce alırız
inşallah herkse başına bişey gelmeden ulaşır:)

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 01:15
ben steamden indireceğim de aktive nasıl edeceğim;)?

Alican88
14.Kasım.2007, 01:19
eğer ingilizcen varsa;

Hi,

Here's the release SEGA will be putting out this afternoon with regard to activation times and retailer street dates.

Thanks
Ben

"SEGA Confirm Football Manager 2009 Activation details

SEGA have today confirmed that activation servers for Football Manager 2009 will be turned on shortly before midnight on Thursday 13th November in time for the release date of Friday November 14th across Europe.

Despite the unprecedented anticipation for Football Manager 2009, SEGA would encourage retailers not to break the Friday 14th November street date so as not to disappoint customers who will be unable to play before the release date.

Buyers of the game can activate with one-time entry of the unique code on the back of the game manual by one of three methods
1. Register with STEAM and input the code during installation. This method has the benefit of automatically patching and updating the game.

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 01:24
sanırım indirdikten sonra gece oyunu açmaya çalıştığımızda kod yazacakmış bunu anladım bu arada bende 50$ ödeyerek şu anda indiriyorum Pre-Loadingi doğru yaptım değilmi para boşa gitmedi :)

futbolmania2345
14.Kasım.2007, 01:25
steam yuklemesi esnasında kodları girerek active olucakmış

Alican88
14.Kasım.2007, 01:27
evet evet doğru yapmışsın...

kadirhocic
14.Kasım.2007, 01:38
bu oyunun cd si yarın satılmaya başlarmı?

cbaday
14.Kasım.2007, 01:40
bu oyunun cd si yarın satılmaya başlarmı?

İngiltere de satılmaya başlar ama Türkiye de çok zor.:)

aLka
14.Kasım.2007, 01:42
Benimki de RADEON 9200,demoyu açamadım.

wolfson
14.Kasım.2007, 01:52
Bi indirin bakalım hepinize hayırlı olsun diyorum doya doya oynarsınız biz ne yapıcksak :)

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 02:00
pre loading %18'de inşallah yarın eve gelince güzel güzel oynayacağım :)

wolfson
14.Kasım.2007, 02:22
Şimdi biz bu steamdan indiricez oyunu ama açamıcaz.Gece olcak ve kodu girip açcaz di mi?

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 02:33
Bask gece yarısı olduktan sonra işte simgeye çift tıklayınca orada kod yazacak herhalde büyük ihtimalle bizde onu gireceğiz oraya sonra oynayacapız ben böyle anladım :)

wolfson
14.Kasım.2007, 02:36
Neyse ben niye soruyorum almadım ki :D :D :D Yeniden her kese hayırlı olsun...

kadirhocic
14.Kasım.2007, 02:42
bu oyunun cd si ne zaman gelcek ya turkiyeye lutfen bilgilendirin beniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

burakurhan
14.Kasım.2007, 02:46
Arkadaşlar ben oyunu Ispanya dan aldım.Yarın sabah 10 da teslim alacagım. Sanırım bu gecikme sadece Turkiye ile alakalı.

aliCHaN_FM
14.Kasım.2007, 03:09
İşallah en kısa sürede Türkiyedeki raflarda yerini alır. Ben yarın Teknosanın müdürünün yanına gitcem ve beni bilgilendirmesini istiycem. Başka çarem yok...

BeaT
14.Kasım.2007, 04:32
teknosa müdürü derken mağaza müdürü herhalde :) gitmene hiç gerek yok aral ithalat ne zaman gönderirse onlarda o zaman satışa sunarlar araldaki personellerde bunu pazartesi olacağını söylemiş yani yapacak birşey yok.

macca2
14.Kasım.2007, 04:35
beyler patch de geldi. gma 900 kullanıcıları da 3d oyanyabiliyor artık. aktivi kodları gelmiş galiba
alanlar oynamaya baslamıstır herhalde

giovanni
14.Kasım.2007, 04:48
valla ben steam programını kurdum....50 dolara oyunu aldım..sonra indirdim..şimdi aktivasyonu bekliyorum..ancak masa üstüne fm09 kurulmadı..steam klasörünün için 1.50 gblık fm09 klasörü var..içinde de aktivasyon yazan bir kısım var..sanırım oraya basacağız saat 12de..
ayrıca 02diyen arkadaşlar ne kadar haklı çıkabilirse de, bence avrupayı baz alıp ya saat 12de ya da 01de açılacaktır...kendi saatlerini değil avrupa saat dilimlerini baz alacaklardır...bekleyelim görelim bakalım:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
valla aktivite kodları steam sayfasında hala yok... bulan hemen linki atsın arkadaşlar...patch nerde bu arada??:S

macca2
14.Kasım.2007, 04:50
fm forumlarda millet oynu kurdum oynamaya basladım diyor valla

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 04:55
Alla alla ya :)

cankatcug
14.Kasım.2007, 04:58
biraz araştırmacı olunursa bulunabilir her türlü bilgi..

aral ithalat oyunun 17 kasım dan önce mağazalarda olamayacağını açıkladı..

chakarchay
14.Kasım.2007, 05:03
kutulu olarak oyunu alanlar steam üzerinden aktive ederek oynamaya başladılar

maestro_alper
14.Kasım.2007, 05:10
şu vanilya demo'yu yükledim m.city'i aldım ve oyun hoşuma gitti . 3D özelliği güzel ama tribünler yok :mad:

Bişey sorcam oyun sezonun 2.maçında hata verdi acaba bu demo oluşundan mı kaynaklandı yoksa vista'nın uyuzluklarından birisi mi ?

Yani demo'da böyle bişey mi olması gerekio ya da demo'da size nasıl bir uyarı çıkıyo ve kapatmak zorunda kalıyosunuz ??

cankatcug
14.Kasım.2007, 05:14
korsan olarak uzun süre oyunun oynanabileceğini düşünmüyorum. aktivasyon gerekecek.

ve umarım hiç bir şekilde kırılamaz. ben oyunu orjinal alamayacak kişi olduğuna inanmıyorum.hiç bir şey yapamayan, gider 12 taksitle alır isterse.
80/12=6 ytl...

giovanni
14.Kasım.2007, 05:25
evet steamdan alıp bekleyenler..steam'a göre 1 saat kaldı deniliyor... ilk kodu kullanıp oyunu acan hmenlink versin veya olayı anlatsın arkadaşlar...

Tim Duncan21
14.Kasım.2007, 05:26
korsan olarak uzun süre oyunun oynanabileceğini düşünmüyorum. aktivasyon gerekecek.

ve umarım hiç bir şekilde kırılamaz. ben oyunu orjinal alamayacak kişi olduğuna inanmıyorum.hiç bir şey yapamayan, gider 12 taksitle alır isterse.
80/12=6 ytl...

Sen Öyle San Arkadaşım...Herkes ''Bazıları'' Gibi Ballı Ekmekler Yiyerek Büyümüyor.Çok İddaalı Konuşuyorsun...Olaya Biraz Da Farklı Persperktiflerden Bakmanı Öneririm Sana...;););)

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 05:28
evet steamdan alıp bekleyenler..steam'a göre 1 saat kaldı deniliyor... ilk kodu kullanıp oyunu acan hmenlink versin veya olayı anlatsın arkadaşlar...

kod nerde verilecek ben onu anlamadım ki?

trkz
14.Kasım.2007, 05:29
Şu an itibari ile steam sitesinde kalan süre :s
Available: November 14th, 2008
This game will unlock in approximately 1 day and 1 hour.

2 saat önce tekrar gün saymaya başladı.
Sanırım bir gün gecikme olacak.

giovanni
14.Kasım.2007, 05:31
avrupada oynanmaya başlanmış durumdaysa oradaki 1 days olayının yanlış oldugunu düşünüyorum ...sağ konsölde 14 kasım deniliyorsa 1 saat sonra hallolacaktır;)

Onurap
14.Kasım.2007, 05:32
Ya şu demodaki gibi sorun çıkmasında oynayalım oyunu..

cbaday
14.Kasım.2007, 05:33
Şu an itibari ile steam sitesinde kalan süre :s
Available: November 14th, 2008
This game will unlock in approximately 1 day and 1 hour.

2 saat önce tekrar gün saymaya başladı.
Sanırım bir gün gecikme olacak.

sigames forumunda bu konu konuşuluyor, sitedeki sayaçta hata olduğu, normal vaktinde aktivite olacağı söyleniyor.Do not panic.

maestro_alper
14.Kasım.2007, 05:38
şu vanilya demo'yu yükledim m.city'i aldım ve oyun hoşuma gitti . 3D özelliği güzel ama tribünler yok :mad:

Bişey sorcam oyun sezonun 2.maçında hata verdi acaba bu demo oluşundan mı kaynaklandı yoksa vista'nın uyuzluklarından birisi mi ?

Yani demo'da böyle bişey mi olması gerekio ya da demo'da size nasıl bir uyarı çıkıyo ve kapatmak zorunda kalıyosunuz ??

???

Bir de demoyu silebilen var mııı

cankatcug
14.Kasım.2007, 05:47
Sen Öyle San Arkadaşım...Herkes ''Bazıları'' Gibi Ballı Ekmekler Yiyerek Büyümüyor.Çok İddaalı Konuşuyorsun...Olaya Biraz Da Farklı Persperktiflerden Bakmanı Öneririm Sana...;););)

olayın ballı ekmekle alakası yok.bilgisayarı olan herkes kendisinden veya ailesinden dolayı dediğim şartlarda oyunu alabilir. ayda 6 ytl veremeyecek insanın pc de geçirecek vaktide yoktur zaten. 3 cola parası nerdeyse. bu kadar...

çok farklı bir perspektiften bakarsak,, bu kul hakkıdır..

neyse gereksiz bir tartışma..yeteri kadar yapıldı..herkes bildiğini yapacak..

Alican88
14.Kasım.2007, 05:55
aramızda oyunu steam den alıp oynamaya başlayan var mı?

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 05:58
şu anda indiriyorum ben hala :)

Alican88
14.Kasım.2007, 06:14
yaa oyunu indirmeye başlayanlar State or Province yerine ne yazdınız

cbaday
14.Kasım.2007, 06:15
Sega nın açıklamasına göre steam den oyunu satın alanlar gmt(ingiltere saatine göre) ye göre gece 12.00 de oyunlar aktif olacak.

burakurhan
14.Kasım.2007, 06:15
???

Bir de demoyu silebilen var mııı

Valla ben sildim en ufak bir hata bile vermedi. Vista Home Premium kullanicisiyim bu arada.

Alican88
14.Kasım.2007, 06:16
yaa oyunu indirmeye başlayanlar State or Province yerine ne yazdınız kredi kartı bilgilerinde

cbaday
14.Kasım.2007, 06:16
[QUOTE=Alican88;1289073]yaa oyunu indirmeye başlayanlar State or Province yerine ne yazdınız[/QUOTE

ne yazdığın o kadar önemli değil, yaşadığın şehri yaz.

Alican88
14.Kasım.2007, 06:30
pre-load u başlattım:) tahmini ne kadar sürüyo bu işlem ve bunu indirince saat 00.00 yada 01.00 dan sonra hemen oynamaya başlarmıyım...

cbaday
14.Kasım.2007, 06:32
pre-load u başlattım:) tahmini ne kadar sürüyo bu işlem ve bunu indirince saat 00.00 yada 01.00 dan sonra hemen oynamaya başlarmıyım...

Türkiye saatiyle 02.00 de.

giovanni
14.Kasım.2007, 06:32
alican 1.5gb oyun...100 ile iniyor..sen hesapla işte:) tahmini 2 saatten fazla

maestro_alper
14.Kasım.2007, 06:36
Valla ben sildim en ufak bir hata bile vermedi. Vista Home Premium kullanicisiyim bu arada.

bende aynen vista home premium kullanıcısıyım ama silerken java hatası verdi neyse your uninstaller çözdü sorunu ama oyunun hata verip kapatılması kafamı bulandırdı acaba oyunu aldığımda da bunu yapar mı ?

Daha önce hiç demo oynamadığım için demo'nun nasıl sonlandığını bilmiorum bilenler söylesin lütfen

Alican88
14.Kasım.2007, 06:41
oyunu indirirken patchide iniomu aceba kendiliğinden

Jaan Chayenne
14.Kasım.2007, 06:46
şu anda indirdiğiniz yere bir ödeme yaptınızmı arkadaşlar ? yoksa bedava mı ?

cbaday
14.Kasım.2007, 06:55
oyunu indirirken patchide iniomu aceba kendiliğinden

Oyunu steam den indirenler patch ile birlikte indiriyor.:0:Ayrıca yüklemeye gerek yok.:icon_smile:

Alican88
14.Kasım.2007, 07:13
50dolat ödedik

mehmet152574
14.Kasım.2007, 07:16
Arkadaşlar demoyu oynayamayıpta oyunu oynayabilen olursa lütfen bilgi versin.Hata demodamı yoksa gerçekten ekran kartımızmı yetmiyor bizde anlayalım.Ona göre bizde steamden paramızı verip indirelim oyunu.Bu demoyu oynayamayan ve açamayan birçok kişi için çok önemli bir bilgi olur.

cbaday
14.Kasım.2007, 07:36
Beyler benim oyun aktif oldu ve açıldı. :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Steam sayfası açıksa, kapatıp tekrar açın, indirdiğiniz oyun yaklaşık 15 dakika upload oluyor ve sonunda 'play' butonu çıkıyor.

Cengo
14.Kasım.2007, 07:39
Aktivasyon çoktan başladı arkadaşlar..

BeaT
14.Kasım.2007, 07:53
170 mblık 901 patch le birlikte steamde çıktı

marsiano
14.Kasım.2007, 07:54
80 lira pahalı. Crysis warhead'e helal olsun diyorum.40 liraya sattılar hemde TÜRKÇE.

sol flame
14.Kasım.2007, 08:01
80 lira pahalı tabi biraz daha ekler 512lik ekran kartı alırım daha iyi.
Türkiye ve Avrupa fiyatının aynı olması da bana göre saçma. İddia ediyorum Türkiye'de orjinal cdyi fiyatı ancak 20-25 lira olursa herkes alır.

Uchiha Itachi
14.Kasım.2007, 08:14
80 lira pahalı. Crysis warhead'e helal olsun diyorum.40 liraya sattılar hemde TÜRKÇE.

Crysis'e değil Cevat Yerli'ye helal olsun demeli :)

Alican88
14.Kasım.2007, 08:26
oyunu masa üstüne taşıma fln yokmu hep steamin içindenmi oynıycaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yada editöre nasıl giricem

BeaT
14.Kasım.2007, 08:32
tam anlamıyla çıktı demesekte forumda fm 2009 platformlarını ne zaman görücez.

kazmavs
14.Kasım.2007, 08:39
9.0.1 i bile cıkmış :D:D

http://footballmanager.net/index.php?p=article&newsid=2515

nekop
14.Kasım.2007, 09:23
Oyun çıkmadan yama çıkıyor.İlginç :D

makalele81
14.Kasım.2007, 10:35
İlginç değil yaptıkları saçmalıkları belgeleyen en somut şey bu çıkardıkları yama.Oyundan 5 dakika sonra yamasını çıkarmak hangi aklın zihniyetn işidir bu.Böyle yaparak korsanımı engelleyecekler yoksa orjinal oyun alanlara öncelikmi tanıyacaklar?

Bence ne yapacaklarını kendileride bilmiyorlar.

Vieri
14.Kasım.2007, 10:54
İlginç değil yaptıkları saçmalıkları belgeleyen en somut şey bu çıkardıkları yama.Oyundan 5 dakika sonra yamasını çıkarmak hangi aklın zihniyetn işidir bu.Böyle yaparak korsanımı engelleyecekler yoksa orjinal oyun alanlara öncelikmi tanıyacaklar?

Bence ne yapacaklarını kendileride bilmiyorlar.

Merhaba,

oyun kodu kitlendikten sonra oyunda bir çok hata ile karşılaşılıyor ve oyun demosu çıkartılana kadar bu hatalar düzeltildiği gibi demoda ortaya çıkan problemlerde tespit edilip düzeltiliyor ve yamaya halinde oyunu hatasız oynamanız için yayınlanıyor.

Bunun orjinal oyun alımı ile ilgisi çok fazla yok. Demoyuda oynadıysanız sakatlıkların yüksek olması gibi gerçekten oynanabilirliği etkileyici faktörleri ortadan kaldırmak için yapıldığını düşünelim lütfen

makalele81
14.Kasım.2007, 11:20
Merhaba,

oyun kodu kitlendikten sonra oyunda bir çok hata ile karşılaşılıyor ve oyun demosu çıkartılana kadar bu hatalar düzeltildiği gibi demoda ortaya çıkan problemlerde tespit edilip düzeltiliyor ve yamaya halinde oyunu hatasız oynamanız için yayınlanıyor.

Bunun orjinal oyun alımı ile ilgisi çok fazla yok. Demoyuda oynadıysanız sakatlıkların yüksek olması gibi gerçekten oynanabilirliği etkileyici faktörleri ortadan kaldırmak için yapıldığını düşünelim lütfen

Merhaba,

Konu zaten orjinal yada korsan değil,anlatmak istediğim dünya bilgisayar oyunları geçmişinde böyle bir olay varmıdır?

- Bu demosu

- Evet,buyrun buda yaması

- Ne yaması,oyunu daha 5 dakika önce aldım ?

- Bu ürün böyle defolu sürülüyor piyasaya,siz firmanın canı istediği zaman piyasaya sürdüğü yetersiz yamaları bizden temin edip yamalıyorsunuz.

Şimdi herkes anlayış tarzı farklıdır,ben sizin gibide anlayabilirim fakat anlayamayabilirimde.Ben sıradan bir pc oyuncusu olsam sadece cdyi alıp oyunu yükleyip oynayan bu durumdan hoşnut olurmuyum?

SI ın burada yaptığı işgüzarlıktan başka birşey değildir.Oyuna Türkçe dil seçeneği koyma,dünyanın her yerine farklı fiyat çek,oyun daha elime geçmeden birde yamasını çıkar..Sebep ?

Sebep oyun kodlarının kilitlenmesi..Ben kendiyle bu kadar tezat düşen bir organizasyon görmedim.Milyonlar satan bir oyunun,milyonlarca oyuncusu olan bir oyunun bu kadar açık hataları olamaz.

Bu yamanın oyunla eşzamanlı çıkış sebepleri çok açık,uzun uzun anlatmayada gerek yok aslında biraz düşününce anlaşılıyor.

Her sene bu oyunu sıfırdan yazmak yerine bir önceki sürümün üzerinden ekleme kodlarla bir oyun yapılırsa bu hatalar normal,geçen seneki oyunun en az 3 yamaya ihtiyacı vardı daha fazla rezil olmamak için 2 yamada kaldı oyunun yapımcları.Bu oyun 3 yamayı çok rahatlıkla görebilecek kapasiteye sahip bir oyun.Eğer görmezse yada canları isteyip geçen seneki gibi yine çıkartmamazlık yaparlarsa bende FM'nin hiçbirşeyinden zerre kadar anlamıyorum demektir.Bu kadar heyecana,emeğe,uykusuz geçen gecelere yazık.

Bu konuda benim kadar dertli,derdini anlatmak isteyen fakat anlaşılamayan o kadar insan varki..

SI ile anlaşmak için İngilizce bilmekte yetmiyor çünkü onlar kendi istedikleri dilden konuşuyorlar.Bu noktada savunulacak hiçbir tutulur yanları yok ne yazık ki..

Bummklaat
14.Kasım.2007, 16:53
arkadaşlar anadolu yakasında satın alabileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı?

cankatcug
14.Kasım.2007, 17:03

bu oyunları oynayan herkesin, belli sistemlere sahip pc leri var.bunlarda belli meblağlar tutuyor.nerdeyse herkeste adsl var. en az veren 29 ytl veriyordur belki.yada 15-20 felan ( yeni kampanyalarla) ...

bizde orjinal alma kültürü yok, bedavaılığı uyanıklık sayıyoruz toplum olarak.kendimizi kandırmayalım bence..

burakurhan
14.Kasım.2007, 17:03
arkadaşlar anadolu yakasında satın alabileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı?

Henuz cikmadi dostum oyun Turkiye de 17 Kasim da cikacak.Herhangi bir Teknosa da bulabilirsin tahminimce.

cankatcug
14.Kasım.2007, 17:07
valla 17 kasım en iyi tarih.aral ithalat 17 kasım içinde garanti vermiyor.vallahi sırf kutusyla almak ve taksitle alabilmek için onu bekliyorum

Bummklaat
14.Kasım.2007, 17:10
STEAM olayı için ne dersiniz?

burakurhan
14.Kasım.2007, 18:47
Yahu ben oyunu aldim tamam aktive de ettim de sanirim 5 ayri makineye de kuracak olsak user guide in arkasindaki aktivasyon kodunu kullanacagiz.Ben hic bir yerde 5 tane kod goremedim :)

perpetua
14.Kasım.2007, 19:02
Yahu ben oyunu aldim tamam aktive de ettim de sanirim 5 ayri makineye de kuracak olsak user guide in arkasindaki aktivasyon kodunu kullanacagiz.Ben hic bir yerde 5 tane kod goremedim :)

Ayni kodu kullanacaksiniz.

heavy86
14.Kasım.2007, 19:08
5 kez kullanabiliyosun o kodu işte.. 5 ayrı kod yok

burakurhan
14.Kasım.2007, 19:23
Evet farkettim simdi,tesekkur ederim.

Francesco_Totti
14.Kasım.2007, 19:52
bulunduğun yer bahçelievlere yakınsa 1 kodunu paylaşırsın heralde :)

bozoo1903
14.Kasım.2007, 20:05

iş misin sipariş misin abi :D bu ne dalgınlık :D:D

deniz.91
14.Kasım.2007, 20:14
Çıktımı beyler fm 2009 alan varmı yoksa başlıktaki gibi 17 kasımmı

burakurhan
14.Kasım.2007, 20:30
bulunduğun yer bahçelievlere yakınsa 1 kodunu paylaşırsın heralde :)

Cok yakinim yaklasik 2500 km kadar :)

Bursaspor
Oyunun Türkiye satışı daha başlamadı. Oyunu satın alan arkadaşlarımız ya Steam üzerinden, ya Sendit, Amazon, Play gibi sitelerden ya da yurtdışındaysalar bulundukları yerlerdeki mağazalardan aldılar.

burakurhan
iş misin sipariş misin abi :D bu ne dalgınlık :D:D

Fm nin heyecanina kapilip bu tarz sacmalama gelebiliyo insana dogal karsilamak lazim :D

deniz.91
14.Kasım.2007, 20:32
Bn netten almakla uğraşamam:D Gider parayı elimle verir alırım az da bekliyecez dmk:D

Vieri
14.Kasım.2007, 21:24
Oyunu steam üzerinden aldığınızda Türkiye satışlarını arttırıyorsunuz bilginiz olsun.

zeminn
14.Kasım.2007, 21:46
yani bu gecikmeye neden hiç şaşırmadım acaba merak ediyorum !!!

Since_1907
14.Kasım.2007, 21:57
bende steam'dan aldım oyunu şu anda bence bu oyun bu orjinal olarak kullanılmayı hakediyor.tabi tercih size kalmış::)

OnuldinhoHizmet
14.Kasım.2007, 22:25
fm 2009 korsan ı artık olmaz diye düşünüyorum o zaman böyle bir sistem uygulandığına göre korsan fm 2009 lar da raflarda olmaz artık kesin bir hilesi çıkar ama hayırlısı...

Kafkafxer
14.Kasım.2007, 22:32
Oyunu steam üzerinden aldığınızda Türkiye satışlarını arttırıyorsunuz bilginiz olsun.

Bir şey soracaktım. Yurtdışı sitelerden Türkiye'ye sipariş verdiğimizde Türkiye satışı artmıyor mu?

heavy86
14.Kasım.2007, 22:43
Arkadaşlar ben back-up yaptım stream'dan ,
gerektiğinde alıp ordan kurcam , sonra da tekrar otomatik olarak aktif edicek..

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 22:46
ben dün %82 de iken bilgisayarı kapatmıştım şimdi açtım yükleme bitmiş yazıyor? Hatta uptade yapıyor??

elensar77
14.Kasım.2007, 22:52
Açıkçası bu iyi oldu,Türkiye büyük ihtimal bu sene rekor orjinal satışı yapmış olucak.Hayırlısı diyelim güzel oldu güzel.
Türkçe gelebilir seneye,hadi bakalım.

Nocna Mora
14.Kasım.2007, 22:55
Şİmdi kaldığı yerden indirme devam ediyor ama yükleme bitmeden launch nasıl yapıyoruz anlamadım?? :)

bozoo1903
14.Kasım.2007, 22:56
Fm nin heyecanina kapilip bu tarz sacmalama gelebiliyo insana dogal karsilamak lazim :D

tamam birader. ya ben hiç oynamadım ben ne yapim :D:D

zemlinskis
14.Kasım.2007, 23:49
arkadaşlar oyunun korsanı ne zaman düşer sitelere ? bilgisi olan varsa acil söylesin yoksa orijinal alacağım..

nekop
14.Kasım.2007, 23:52
arkadaşlar oyunun korsanı ne zaman düşer sitelere ? bilgisi olan varsa acil söylesin yoksa orijinal alacağım..

Orjinal alabilecek imkana sahipsen zaten direk korsanı falan düşünmeden orjinal al.

burakurhan
15.Kasım.2007, 00:09
tamam birader. ya ben hiç oynamadım ben ne yapim :D:D

Sabir birader sabir :) gec olsun guc olmasin.

anlakn
15.Kasım.2007, 00:41
ya dvd aldim londradayim yukledim etkinlestiremiyorum sigamesin sitesi calismiyor ne yapicam nasil is bu

zbjkartal
15.Kasım.2007, 00:54
fm2009 demo ile fm2009 full un özellikleri aynı mı? benm pc demoyu kaldırmadı. yani ekran kartı yetmedi. full de de aynı özelııkler mı?

cyprus
15.Kasım.2007, 01:05
ankaraspor'dan theo weeks ve konate'nin ss'lerini ekleyebilirmisiniz manager arkadaşlar :D

Ahmet_77
15.Kasım.2007, 01:06
Demoda yetmediyse FULL'de hiç yetmez.

mertayasava
15.Kasım.2007, 01:06
Ve lütfen İbisevic:)

aniltorres9
15.Kasım.2007, 01:30
Arkadaşlar oyunu alan varmı korsan da olabilir lütfen bir cevap...

Francesco_Totti
15.Kasım.2007, 01:35
Bahcelievler tarafında oturan orjinal oyun sahibi varsa arabayla gelir alırım 20 ytl veririm oyunu yükleriz arabayla geri bırakırım evine :)

Countdelafey
15.Kasım.2007, 01:38

aynen oyle SI ınsaflı davranmıs EA Spore oyununu 3defa kurduktan sonra kutuyu cope atıp yenısını al dıyor mesela

sacma cok sacma.

cyprus
15.Kasım.2007, 01:48
Bahcelievler tarafında oturan orjinal oyun sahibi varsa arabayla gelir alırım 20 ytl veririm oyunu yükleriz arabayla geri bırakırım evine :)

hizmet süpermiş ama aranan şartlar biraz ağır :icon_biggrin:

aynı hizmeti bende kıbrıs da verebilirim ama orijinal alan ya da alacak adam bulurmuyum? bulamam:(

kazma
15.Kasım.2007, 02:16
ya arkadaşlar sendit sparişi 13ünde gonderdi ankaraya ne zaman gelir?bi bilginiz var mı bu konuda

maestro_alper
15.Kasım.2007, 02:44

Hocam bende b.evlerde oturuyorum ama oyunu p.tesi günü teknosa'dan felan alıcam istersen görüşelim ortak yapalım ( şu an seninle birlikte 4 kişi olucaz adam başı 20 TL ;)

ok dersen e-mail veririm sana sonra da buluşur hallederiz

cankatcug
15.Kasım.2007, 03:47
aynen oyle SI ınsaflı davranmıs EA Spore oyununu 3defa kurduktan sonra kutuyu cope atıp yenısını al dıyor mesela

sacma cok sacma.

arkadaşlar, gözünüzü seveyim.yok böyle bir şey. 5 seferden sonra yenisini alma felan.yapmayın ya. okuyun bu yazıyı bir daha..

http://www.turksportal.net/makale/fm/965/

Vieri
15.Kasım.2007, 04:15
Oyun lisansını kurtarmak için bilgisayarınıza format atacağınız, değiştireceğiniz zaman, kurulu oyunu unistall etmeniz gerekmektedir. Ve bu o lisansı makinede artık kullanmayacağınızı belirttiğiniz anlamı taşımaktadır. Yeni alacağınız makine veya yeni kurduğunuz sisteme tekrar kurulum yapıp aktivasyon yapabilirsiniz.

Steam'i 5 arkadaş toplanıp alıbilirsiniz, SI buna izin veriyor. Yeterki bu arkadaşlar lisansları kuralına uygun kullansın

Lightning
15.Kasım.2007, 04:23
Abi ne aktivasyonu ? Ben şimdi anlamadım FM2009'u kurduktan sonra birde aktive mi edeceğiz ?
Hem oyun daha nete düşmedi, ayrıca 80 YTL'yi ben nasıl verceğim oyuna?Öğrenciyiz sonuçta...
Neyse bizim CD'cilere düşmesini bekleyeceğiz artık ne yapalım.
Hem yükledikten hemen sonra 9.0.1 yamasınıda yükleyip, oyunda araştırma yapacağım.

Vieri
15.Kasım.2007, 04:46
Abi ne aktivasyonu ? Ben şimdi anlamadım FM2009'u kurduktan sonra birde aktive mi edeceğiz ?
Hem oyun daha nete düşmedi, ayrıca 80 YTL'yi ben nasıl verceğim oyuna?Öğrenciyiz sonuçta...
Neyse bizim CD'cilere düşmesini bekleyeceğiz artık ne yapalım.
Hem yükledikten hemen sonra 9.0.1 yamasınıda yükleyip, oyunda araştırma yapacağım.

Oyunun korsanın çıkmasını bekliyorsan biraz bekleyeceksin elbet çıkar. Bu tip paylaşımları bu başlıklarda kesinlikle yapmıyoruz,

Universal
15.Kasım.2007, 04:53
Oyunu Türkiye'den satın alan var mı?

Lightning
15.Kasım.2007, 04:55
Peki bu aktivasyon olayı nedir ? Niye gerekiyor ?

Vieri
15.Kasım.2007, 05:00
Oyunu Türkiye'den satın alan var mı?

D&R Teknosa Bimeks gibi bir çok elektronik mağazada oyunu bulabileceksiniz. Salı günü tahmini olarak bu mağazalarda bulunması tahmin ediliyor. Oyun fiyatının 80-100 YTL arası olacak henüz kesinleşmedi

Peki bu aktivasyon olayı nedir ? Niye gerekiyor ?

Oyunu lisanslı kullanım oranını arttırmak maksatlı yeni getirilen bir sistem.

elensar77
15.Kasım.2007, 05:05
sigames forumlarında bu sisteme saydıran baya var :D

erdal12
15.Kasım.2007, 05:16
evinde interneti olmayanlar ne yapıcak peki orjinal aldıklarındada oynayamayacakmı???

Lightning
15.Kasım.2007, 05:22
Teşekkür ederim yardımınız için ama şimdi ben oyunu kurduktan sonra bu işi yapmazsan ne olacak ? Yapmak zorunlumu ?
Kusura bakmayın bu konu hakkında pek fazla bir bilgim yok.

kral_67
15.Kasım.2007, 05:54
evinde interneti olmayanlar ne yapıcak peki orjinal aldıklarındada oynayamayacakmı???

telefon ile aktivasyon gibilerinden birşeyler gördüm ama tam olarak emin değilim....

asurmeli
15.Kasım.2007, 05:55
arkadaşlar oyunu nerden alabiliriz bu haftasonu??

LaigLeNoiR
15.Kasım.2007, 06:20
arkadaşlar oyunu nerden alabiliriz bu haftasonu??

D&R Teknosa Bimeks gibi bir çok elektronik mağazada oyunu bulabileceksiniz. Salı günü tahmini olarak bu mağazalarda bulunması tahmin ediliyor. Oyun fiyatının 80-100 YTL arası olacak henüz kesinleşmedi

Cevabı burada bulabilirsin.