PDA

View Full Version : FM2009 - Basın Toplantısı (Yeni Özellik)

Vieri
05.Eylül.2007, 23:04
Medya sistemi de büyük ölçüde geliştirilenler arasında, bizlere sorulan ardı ardı sorular bizleri bunaltabilir ve biz bu sorulardan bıkıp basın odasını kendi yorumumuzla terk edebiliriz, tabi ertesi gün basında hakkımızda çıkan haberleri okuyunca sinir kat sayımız dahada artar mı? Ne dersiniz?

salihsacma
05.Eylül.2007, 23:26
fatih terim gibi yaparız, basına fırça atarız, ters ters bakarız... :) bir daha kimse hakkımızda konuşamaz.

çok eğlenceli bir özellik olacağı kesin. aynı zamandada şaşırtıcı.

adamlar söylediklerimizi öbür gün saptırarak yayınlayacak bizde şok olacağız :)

Sheriff
05.Eylül.2007, 23:26
Buda oyunu gerçekçiliğe biraz daha yaklaştıran ve oyunu daha zevkli kılacak özelliklerden biri olacak.. İyice sabırsızlanmaya başladım:D

spider3784
05.Eylül.2007, 23:27
Sanırsam FM Live deki gibi yorumumuzu sadece yazı olarak habere geçerler.

El Barto
05.Eylül.2007, 23:29
Güzel olur özellikle transfer dönemlerindeki o oyuncuyu alıyor bu oyuncuyu satıyor haberlerinden sonra kullanılabilir. :) Ancak kullanıldığında bu haberlerin son bulması bu özelliğin eklenmesinden daha önemli. :p Yani işlevselliği olacak mı yoksa sadece bir ayrıntı nüans olarak mı eklendi bunu bir görmek lazım.

Vieri
05.Eylül.2007, 23:31
Sanırsam FM Live deki gibi yorumumuzu sadece yazı olarak habere geçerler.

Evet orada yazılan sadece habere eklemek ve olaya yaratıcılık, eğlence katmak masadıyla, zaten oyunun bizim yazdığımızı algılayıp cümleyi derlemesi şu aşamada imkansız ama gelecek için asla :)

Orada yapılan hareket tabi basın toplantısını terk etmek, basınla aramızdaki ilişkileri kesinlikle etkileyecek

spider3784
05.Eylül.2007, 23:35
Evet orada yazılan sadece habere eklemek ve olaya yaratıcılık, eğlence katmak masadıyla, zaten oyunun bizim yazdığımızı algılayıp cümleyi derlemesi şu aşamada imkansız ama gelecek için asla :)

Orada yapılan hareket tabi basın toplantısını terk etmek, basınla aramızdaki ilişkileri kesinlikle etkileyecek

Neyse, en azından Türkçe yazılar yazarak kendimiz eğleniriz, cevap vermesede olur.:)

SS lerde "storm out" olayını çok sevdim bu arada.:)

Coupet
05.Eylül.2007, 23:42
basın toplantısı zorunlu olmasın. sonuçta eklenen soru sayısı sınırsız değil. elbet bir yerde kendi kendini tekrar etmeye başlayacak. eğer zorunlu olursa ve bu kendini tekrar etme olayı olursa eziyete dönüşür. şu anki maç öncesi sorulara bile oyunu 1 ay oynadıktan sonra insanlar cevap vermemeye başlıyor.

aliCHaN_FM
06.Eylül.2007, 02:57
Türke dil yaması çıkana kadar biraz zorlancaz gibi. Ama güzel bir özellik basınla herzaman papaz olmak iyidir Fatih Terim gibi

muzoadux
06.Eylül.2007, 04:52
Çok güzel bir eklenti

Nedvedmania
06.Eylül.2007, 05:11
Sanırsam FM Live deki gibi yorumumuzu sadece yazı olarak habere geçerler. Evet . İşte bu nedenle bu özelliğin belli bir yerden sonra çok sıkıcı olacağını tahmin ediyorum. Sadece yazı olarak kalması kötü. İngilizce yazsak ve medyada bize cevap verse daha güzel olurdu

Universal
06.Eylül.2007, 06:14
Güzel eklenti olur, valla ben asabi bir menejer olacağım kesinleşti. :)

King_91
06.Eylül.2007, 06:54
ben bizim yazdığımıza göre bir cevap verilebileceğini ummuştum . yine de çok güzel bir yenilik ama gazeteciyle konuşmak da süper olurdu :D

I3esiktas
06.Eylül.2007, 06:58
Fm 2009 Çıkmadan Böyle bırsey olsa dıyordum ve oldu Güzel bir uygulama Bence.

LaigLeNoiR
06.Eylül.2007, 07:23
Sanıyorum başlarda herkes merak edip terketecektir basın toplantısını :)

Sekopej
06.Eylül.2007, 19:21
3 ay sonra gözüm kapalı cevapları işaretleyeceğim bir durum olmasın da, şimdi gelen her soruya artık ne vevap vereceğimi biliyorum. Kendini tekrarlamaması en büyük dileğim.

GeNç KaRTaL
06.Eylül.2007, 20:11
Yeni oyunda medya faktörünün geliştirilmesi güzel bir gelişme diye düşünüyorum.Özellikle basın toplantısı olayının olması.08 de bir olay olur sadece 1 soru sorardı medya.Bu olayın ardı ardına sorular şekline gelmesi bizim için iyi olacaktır.

Gerçek hayatta genelde hocalar maçtan sonra hep basın toplantısı yapar ve maçla ilgili sorulara cevap verirler.Bunu oyunda yapabilecek olmamız güzel.Sorular sanırım genelde aynı olur ama maçtan maça cevaplarımız değişecektir.Tabii bu özellik belli bir zamandan sonra sıkacak ama maalesef şimdilik bundan daha iyisi zor gibi gözüküyor..

ThersoN
06.Eylül.2007, 21:51
ders almam ders veririm diyecem kesinliklikle :D

deniz.91
06.Eylül.2007, 22:06
Bu güzel bir yenilik gerçekten:)

Nocna Mora
06.Eylül.2007, 22:37
Gerçekten güzel bir yenilik oldu...

sanalkaos
07.Eylül.2007, 02:00
Önemli bir özellik değil ancak oyuna ahenk katacağını düşünüyorum...

Fernando Gago
07.Eylül.2007, 04:07
En merak ettiğim yenilik bu oyuna dahada renk katacaktır ...

Jet_X
07.Eylül.2007, 10:23
Bir müddet oyuna heyecan katacağı belli kısır döngü olana kadar...

Zora düşersem Fatih Terim'in bugün yaptığı gibi bir gazetecinin cep telefonu çaldı diye bahane uydurup toplantıyı terk ederim :)

feanorringeril
07.Eylül.2007, 19:24
Yüzlerce seneryo hazırlansa ne güzel olur..
Mesela her maçın en önemli 3 olayını süzse yapay zeka ve ona göre onlarca soru arasından karşımıza çıkartsa soruları ve cevap seçeneğimiz de çok fazla osla.. Çeşit ne kadar fazla olursa kısır döngüye bağlayıp gözü kapalı cevap verme olayı o kadar az olur..
Menajer olarak karakter özelliklerimizin seyri de buna bağlı olsa.. Profilimizde yazan değerler daha ilginç şekillense..

myeren
08.Eylül.2007, 21:55
o telefon birdaha çalarsa kakarız deriz bidaha çalar kalkar gideriz :D:D:D

merakla bekliyorum bu özelliği biraz uğraştırıcı olacak ama sanırım biz istediğimizde olacak bu basın toplantısı gerçi gerçek hayata uygunluk bakımından her maç sonu toplantı yapmalıyız

barahir
08.Eylül.2007, 22:40
Bende o tip biri olcam:) Medya'ya fazla yüz vermeye gelmez:D

Deniz
09.Eylül.2007, 08:20
Bence medya güzel baskılar iyide yarım sezon 1.sezon geçicek sıkılacağız medyanın sorularından hep aynı sorular yönelicek bize hep aynı şunu yaptınızmı bunu yaptınızmı nasıl bir maçtı gibisinden hep aynı gelicek bi müdded sonra basındanda sıkılacağız zevkimizi 1-2 ay alacağız hep ayrı ayrı sorular gelse ne güzel olurda oyun zekasının bunu geliştirmesi baya zor olur..

SAİT71
10.Eylül.2007, 08:05
Medya çok güzel olmuşta ilk başta Türkçe'nin olmamasından dolayı her şeyi ingilizce okuyacağız. Bence bir çok kişi medyada hakkımızda yazılan güzel ve ağır eleştirileri, gülerek okuma zevkinden mahrum kalacaklar. Benim gibi...

narakan1969
11.Eylül.2007, 19:51
Şu durup durup maçda haksız gol veya penaltı verilmedi sorularından gına gelmişti artık veya eski oyuncunuz size karşı oynayacak ne düşünüyorsunuz ?

Umarım yine tekrarlanmaz soru çeşidi çok olur :D

asimano
24.Eylül.2007, 03:18
iyi hoş gerçekten çok güzel bir olay ama peki fm 2009 türkçemi çıkıyo yoksa yine yama derdinemi düşücez çünkü eğer türkçe çıkmassa bu dediklerinizin hiç birini yapamıcaz ingilizce oldugundan zevki kaçar bence sizin fikirlerinizide bekliyorum

Nocna Mora
24.Eylül.2007, 03:21
Türkçe olmayacak bu söylenmişti; türkçe yama yapılacak..

nefer06
24.Eylül.2007, 21:17
pekii 2009 un türkçesi ne zaman çıkar arkadaşlar
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yamasıı yaniii 2008 in çıkalı fazla olmadı (%100) 2009 geliyoo
onunda çıkıncaa 2010 a heves salarız

Aşk-ı Şehir
24.Eylül.2007, 22:26
Siz çıktığına dua edin bence. Bu yamayı yapanlar herhangi bir ücret vs. bir şey almıyorlar. İstemezlerse yapmazlar kimsede birşey diyemez.;)

fthkrkmz
25.Eylül.2007, 02:39
abi harbiden de güzel olur. düşünsenize basın toplantısını aniden yarıda kesiyoruz ertesi gün haber de x adlı menejer korkudan basın toplantısını terketti diye bir haber çıkıyor. gerçi böyle olacağını sanmıyorum ama basın bu ne yapacağı belli olmaz. özelliklede bu basın türk basını gibiyse yandık demektir.

dinaMYt
27.Eylül.2007, 08:57
her maç öncesi aynı soru ve aynı cevaplarla yapılmayacaksa çok iyi bir yenilik.

ultraslanerdem
27.Eylül.2007, 19:38
Güzel bir yenilik. Sanırım FM2010'a yapılacak bir yenilik kalmadı :D

kaandemirkaya
01.Ekim.2007, 22:33
Bu Iş Güzel Kendi Cümlelerimizle Söylesek Daha Güzel Tabi

ozgur.sener51
02.Ekim.2007, 02:15
bu süper en eglenceli kısım burası olacaga benziyor...

HooijDonk07
26.Ekim.2007, 01:56
fatih terim gibi yaparız, basına fırça atarız, ters ters bakarız... :) bir daha kimse hakkımızda konuşamaz.

çok eğlenceli bir özellik olacağı kesin. aynı zamandada şaşırtıcı.

adamlar söylediklerimizi öbür gün saptırarak yayınlayacak bizde şok olacağız :)
Aynen Ole Yaprım :icon_razz:Guzel Bir Eklenti Olucak Benim En Sevdigim Ozelliklerinden Basın Toplantısı Yapmak İstemisimdir Hep:D:p

sakary Ali
04.Kasım.2007, 03:53
evet arkadaşlar oyunu oynuyoruz tabikide fakat bu basın toplantılar ingilizce ve ben birşey anlamıyorum.İngilizcesi iyi olan arkadaş bunun hakkında biraz bilgi verebilirmi hani Fm 2008de takım konuşmaları hakkında bilgi verilmişti.

serwan
04.Kasım.2007, 03:59
tam sürüm çıksın kaybettiğim ilk büyük maçtan sonra i don't want to see back, i want to see the front demeyi düşünüyorum.idolüm fatih terim..umarım oyun çökmez :)

umitmilli
07.Kasım.2007, 03:26
ard arda sorular geliy bide ing.olunca çok zor oluyo ama çok gğzel bi özellik.zaman doldu diyip cevap vermemezlik yapabiliyoruz:D

Sonycugo
07.Kasım.2007, 07:53
Ya 1de Türkçe Olsa Süper Olc**

sakary Ali
09.Kasım.2007, 04:19
Yokmu ya... takım konuşmalarının türkçesi verilmişti bunda yokmu türkçeleri:)

Nocna Mora
09.Kasım.2007, 04:24
İngilizce örnenin

aliCHaN_FM
09.Kasım.2007, 06:13
Türkçe olmadan fazla bişey anlayamayız. Ama çok güzel bir yenelik oyuna başka bir hava katmış