PDA

View Full Version : FM2009 - Bayan Menajer (Yeni Özellik)

Vieri
05.Eylül.2007, 23:15
Bayan - Aşkım !!!!
Erkek - Efendim?
Bayan - Hadi dışarı çıkalım.. çok sıkıldım
Erkek - Yok benim şu anda UEFA maçım var olmaz!
Bayan - Bıktım senin şu maçlarından da oyunundanda!!
Erkek - Hadi kızma bak gel sende oyna, bak beni yenince sinirini alırsın bir hafta alay edersin : )
Bayan - Nasıl oynayacağım?
Erkek - Yeni menajer ekliyoruz buradan sonra bilgilerini giriyoruz
Bayan - AMA BURADA BAYAN SEÇENEĞİ YOK!!!!

ARTIK VAR!!

her ne kadar çamaşır deterjanı reklamı gibi koksada Football Manager 2009'de bayan menajer özelliği var.

Ne dersiniz yakında bayan futbol liglerinide oyunda görür müyüz acaba?

El Barto
05.Eylül.2007, 23:19

Sanmıyorum :)

Sanırım bu özelliği Gökçe için koydular. :p Ama olumlu bir gelişme bayan futboluna olan bakış açısı yavaş yavaş değişirken bu özelliğin oyuna dahil edilmesi.

Sheriff
05.Eylül.2007, 23:21
Evet sanırsam sadece Gökçe'ye yaradı :n:

salihsacma
06.Eylül.2007, 00:01

mutlaka olmalı. hem adalet adına hemde zenginlik adına :yildiz:

eXcitinG
06.Eylül.2007, 01:02
BayanLarın zaten bu oyuna iLgisi yok denecek kadar az. Ama bu ekLenen özeLLik sayesinde bunun artış göreceğini sanmıyorum. Anca macera oLsun diye biz oyunda kendimizi bayan yaparsak yaparız :D

aliCHaN_FM
06.Eylül.2007, 02:51
Bence çok gereksiz olmuş. Hangi bayan pc başına oturupda Fm oynar çok garip geliyo bana

bySilver
06.Eylül.2007, 02:53
Bence çok gereksiz olmuş. Hangi bayan pc başına oturupda Fm oynar çok garip geliyo bana

Oynayan çok sitemizdede var böyLe üyeLer bkz : ayseeg

JunkChorn
06.Eylül.2007, 03:01

Gökçe abla oynuyor:))
Hem bayan olarakta futbol oynuyor.Bir talep olmasa koymazlardı değil mi?

The.Joker
06.Eylül.2007, 03:19
Aslında büyük bir eklenti değil ama oynayan bayanların -azda olsa- hoşuna gitçektir diye düşünüyorum.

muzoadux
06.Eylül.2007, 04:58
Güzel gerçekten

EreN
06.Eylül.2007, 05:10
SI'ya geçen mail atmıştım. Bizim bir Gökçe var durum böyle böyle diye.. Dinlemişler sağolsunlar:p

Universal
06.Eylül.2007, 06:15
Artık sevgilim ile oynayabileceğim. Hatta ona oyunu öğretirken daha fazla vakit geçirmiş olabilir. Yalnız bu ileride sevgilileri için kavgalara zemin hazırlayabilir.

cemir05
06.Eylül.2007, 06:42
artık bayanlarda manager olacak öylemi :D ne güzel. yandaki bayan manager'e asılırız maç esnasında. sonrada kırmızı akrtı yeriz hakemden :D

Nedvedmania
06.Eylül.2007, 06:52
artık bayanlarda manager olacak öylemi :D ne güzel. yandaki bayan manager'e asılırız maç esnasında. sonrada kırmızı akrtı yeriz hakemden :D

Olayı yanlış anladın. Oyunda Bayan menejer olmayacak sadece bayan kullanıcılar add managerden kendisini eklerken bunu kullanıcak yani oyundaki tek bayan menejer o olucak.

Cengo
06.Eylül.2007, 07:06
Olayı yanlış anladın. Oyunda Bayan menejer olmayacak sadece bayan kullanıcılar add managerden kendisini eklerken bunu kullanıcak yani oyundaki tek bayan menejer o olucak.

Amatör kümede vardı aslında :)

muzoadux
06.Eylül.2007, 07:08
O yüzden amatör küme :P

King_91
06.Eylül.2007, 07:09
bence fazla gerekli bir yenilik değil . olmasa da olurdu . lüks oldu yani biraz . çünkü 2008de erkek olarak seçmiyorduk kendimizi . dolayısıyla erkek ya da kız belli olmuyordu . olmasının da oyuna bi etkisi olucak mı bilmem .

Dynamic
06.Eylül.2007, 17:24
Oyuna hiçbirşey kaybettirmez, ne kadar bu oyunu oynayan herhangi bir bayan tanımasamda, elbette oynayan vardır.Onlar için gayet güzel bi jest olmuş. :)

Sekopej
06.Eylül.2007, 19:39
Sitemizde bile bu oyunun fanatiği bayanların olduğunu düşünürsek, avrupada daha fazla oynayan bayan vardır bu oyunu. Bu seçeneği eklemek çok zor olmasa gerek ve bayanlara bir jest olmuş. Biz belki anlayamıyoruz ama bayan arkadaşlarımız oyunu oynarken bu oldukça hoşlarına gidecektir. Onların açısından sevindim.

GeNç KaRTaL
06.Eylül.2007, 21:02
Fm 09'un bayan kullanıcıları için hoş bir jest olmuş ama bu oyunu daha fazla bayan kullanıcının oynamasını sağlayacak bir özellik değil bence.Dediğim gibi mevcut kullanıcılar için hoş bir jest sadece..

Fm oynayan bayan tanımıyorum demiş bazı arkadaşlar.Var sitemizde bir kaç bayan arkadaşımız bu oyunu oynayan.Mesela 26. turnuvada bizim grupta olan Melanelf yani Elif abla bu isimlerden birisi.:)

physicist87
06.Eylül.2007, 21:27
Sanırım bu özelliği Gökçe için koydular. :p Ama olumlu bir gelişme bayan futboluna olan bakış açısı yavaş yavaş değişirken bu özelliğin oyuna dahil edilmesi.

Evet sanırsam sadece Gökçe'ye yaradı :n:

Gökçe abla oynuyor:))
Hem bayan olarakta futbol oynuyor.Bir talep olmasa koymazlardı değil mi?

SI'ya geçen mail atmıştım. Bizim bir Gökçe var durum böyle böyle diye.. Dinlemişler sağolsunlar:p

: )))))) Arkadaşlar aklınıza hemen ben geldim dimi :D E haklısınız destekleriniz için teşekkür ediyorum her zaman olduğu gibi :)

Aslında manegerlik bölümüne hiç yorum yazmadım öylesine son yazılan msjlar alanına bakıyordum ana bayanlarla alakalı bişey gördüm tıkladım hemen :D

FM de böyle bir seçenek olması gerçekten çok güzel çok sevindim :) umarım sadece mr ms yazılması için konulmamıştır yani nası diyim mesela atraksiyonlar olmalı : )) 3-5 maç kötü giderse takımım, klüp yöneticilerinden bazıları benim hakkımda çarpıcı açıklamalar yapsınlar (tabi başkan hariç bunlar divan kurulu üyeleri de olabilir :D ) , bir bayanın takımın başına getirilmesi zaten çok büyük bir hataydı başkan yol yakınken dönmeli desin :n: ya da maç önce ve sonralarında taraftar extra destek olsun ya da göreve getirilişimden sonra extra köstek :n:

98'den beri bu oyunu oynuyorum yani hemen hemen on yaşımdan beri ve ben bir bayanım ! Ve gerçekten bu oyunu çok seviyorum , günlerce uyumadığımı bilirim, oyunda 20. yılıma girdiğimi bilirim , üçüncü ligdeki bi takımı şampiyonlar ligi şampiyonu yaptığımı bilirim (tabi yıllar sonra:D ) bilirim de bilirim arkadaşlar:)

El Barto
06.Eylül.2007, 21:31
nası diyim mesela atraksiyonlar olmalı

Tabi canım takım kötü giderken, kuaförden çıkarken ki resimlerin falan çıksa mesela hoş olur :D

Elinin hamuruyla erkek işine karışma vs. haberler. :)

sanalkaos
07.Eylül.2007, 02:03
Ben daha bayan menejer görmediğim için güzle olacak :D

Cengo
07.Eylül.2007, 07:19
Tabi canım takım kötü giderken, kuaförden çıkarken ki resimlerin falan çıksa mesela hoş olur :D

Elinin hamuruyla erkek işine karışma vs. haberler. :)

eheh kızacak şimdi :icon_smile:

Jesus_FB
07.Eylül.2007, 08:56
hahah Mustafa resmen radyo reklamı yapmışsın bunu seslendirip SI'a yollayalım :)

cemir05
07.Eylül.2007, 17:41
neresini anlamadım ya. bayan manager olacak işte..

Redrum
07.Eylül.2007, 17:45
Bu oyunu oynayan bayanlar tanıyorum. Hatta burdaki bir turnuvada, beni elemişti Napoli takımıyla:D:D Ama bende Rizespor'dum yani benden de bişe beklemeyin:) Bayanlar için iyi oldu bu özellik.

Flawless Victory
07.Eylül.2007, 18:33
Kardeşim oynardı bu oyunu ama yaptığım büyük övgülere rağmen, oyunun ilk 10 dakikasını oynayabildi, o da oyun kurulumunu oynadı. :n: Bir erkek futbol takımını bir bayan menajerin çalıştırması saçmalık olsa da bayan oyuncuları düşündükleri için yaptıklarından birşey diyemiyoruz tabi. Hayırlı olsun ne diyelim. :)

qOnT
09.Eylül.2007, 08:01
bayanlar ligi ayrı bi platform değil mi? yani bi süperlig maçında bayan futbolcu oynayabilir mi?

SAİT71
10.Eylül.2007, 08:00
Aslında çok çok yanlış yapılmış. Fm 2009 Man ve Fm 2009 Women adı altında çıkartacaklardı. :D

TAbi ki iyi bir eklenti fakat bildiğim bayan menajer yok. Acaba neden eklediler. Bayanların ilgisini oyuna çekmek için bir yöntem olabilir..

akyoliverpool
21.Eylül.2007, 00:03
: )))))) Arkadaşlar aklınıza hemen ben geldim dimi :D E haklısınız destekleriniz için teşekkür ediyorum her zaman olduğu gibi :)

Aslında manegerlik bölümüne hiç yorum yazmadım öylesine son yazılan msjlar alanına bakıyordum ana bayanlarla alakalı bişey gördüm tıkladım hemen :D

FM de böyle bir seçenek olması gerçekten çok güzel çok sevindim :) umarım sadece mr ms yazılması için konulmamıştır yani nası diyim mesela atraksiyonlar olmalı : )) 3-5 maç kötü giderse takımım, klüp yöneticilerinden bazıları benim hakkımda çarpıcı açıklamalar yapsınlar (tabi başkan hariç bunlar divan kurulu üyeleri de olabilir :D ) , bir bayanın takımın başına getirilmesi zaten çok büyük bir hataydı başkan yol yakınken dönmeli desin :n: ya da maç önce ve sonralarında taraftar extra destek olsun ya da göreve getirilişimden sonra extra köstek :n:

98'den beri bu oyunu oynuyorum yani hemen hemen on yaşımdan beri ve ben bir bayanım ! Ve gerçekten bu oyunu çok seviyorum , günlerce uyumadığımı bilirim, oyunda 20. yılıma girdiğimi bilirim , üçüncü ligdeki bi takımı şampiyonlar ligi şampiyonu yaptığımı bilirim (tabi yıllar sonra:D ) bilirim de bilirim arkadaşlar:)

:tur::tur:helal olsun walla(::):tur::tur:

prceXtu
21.Eylül.2007, 10:23
Bence saçma olmuş çünkü daha önceden de erkek olduğunu ispatlayan bir durum yoktu ki. Yani sexüel bir ayrım yoktu :) Menajer ismine Hüseyin veya Ayşe yazardın olur biterdi, ama artık öyle olmayacak. Gereksiz gördüm açıkçası

Sheriff
21.Eylül.2007, 10:47
bayanlar ligi ayrı bi platform değil mi? yani bi süperlig maçında bayan futbolcu oynayabilir mi?
Böyle bir konu İtalya'da gündeme geldi fakat reddedildi..

amorti
22.Eylül.2007, 05:31
Bence saçma olmuş çünkü daha önceden de erkek olduğunu ispatlayan bir durum yoktu ki. Yani sexüel bir ayrım yoktu :) Menajer ismine Hüseyin veya Ayşe yazardın olur biterdi, ama artık öyle olmayacak. Gereksiz gördüm açıkçası

Aynen oyle... Gayet gereksiz bir ayrinti olmus....

fthkrkmz
25.Eylül.2007, 02:48
abi bu oyunu oynayan bir bayan gerçekten var mı acaba? tamam bir kaç tane olabilir ama o kadar yüksek sayılarda olacağını sanmıyorum. ama her şeye rağmen böyle bir özellik koymaları iyi olmuş. bu oyunu oynayan bayanların artık "ya niye bayan menejer özelliği yok anlamıyorum ki" diye sızlanmasına gerek kalmadı.

RaSenGan
25.Eylül.2007, 03:32
abi bu oyunu oynayan bir bayan gerçekten var mı acaba? tamam bir kaç tane olabilir ama o kadar yüksek sayılarda olacağını sanmıyorum.

Sitemizde var fm oynayan 5-6 bayan (: Hatta birisi ŞL Finali oynayacak bu turnuvada.7-8 erkek Fm'ciyi yendi :D İyi bir özellik.Bayanları biraz daha yakınlaştırabilir FM'ye.

amorti
25.Eylül.2007, 18:46
Sitemizde var fm oynayan 5-6 bayan (: Hatta birisi ŞL Finali oynayacak bu turnuvada.7-8 erkek Fm'ciyi yendi :D İyi bir özellik.Bayanları biraz daha yakınlaştırabilir FM'ye.

Fantazi olsun diye bayan menejer olucam ben,

Bir hatun tum dunyaya bedel olacak! :icon_smile:

mysterious svs
25.Eylül.2007, 19:28
Aynen oyle... Gayet gereksiz bir ayrinti olmus.... wallahi doğruyu söylüyorsun bu ne böyle gerçekten gereksiz bir ayrıntı ama football manager 2009 hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni dilerim

ayseeg
26.Eylül.2007, 07:33
mantıken zaten bayan yada bay ayrımı yoktu add manager veya o tarz özelliklerde de... ben şunu merak ediyorum madem özelliği koydular geçmiş hayatında pro futbolcu olma seçeneği olacak mı yada gelen haberler ve raporlar daha mı kibar olacak :P (yok artık ) yani si games in aslen beklentisi nedir bu işten :) ?

jay-jay
26.Eylül.2007, 23:08
Bayan - Aşkım !!!!
Erkek - Efendim?
Bayan - Hadi dışarı çıkalım.. çok sıkıldım
Erkek - Yok benim şu anda UEFA maçım var olmaz!
Bayan - Bıktım senin şu maçlarından da oyunundanda!!
Erkek - Hadi kızma bak gel sende oyna, bak beni yenince sinirini alırsın bir hafta alay edersin : )
Bayan - Nasıl oynayacağım?
Erkek - Yeni menajer ekliyoruz buradan sonra bilgilerini giriyoruz
Bayan - AMA BURADA BAYAN SEÇENEĞİ YOK!!!!

Dert etme aşkım Bay Seçeneğide yok :D diye bi devam geldi aklıma birden :)
Gereksiz bi ayrıntı hatta daha tuhaf bir çelişki var gerçek hayatta bir bayan erkek liginde antrenörlük veya menajerlik yapamıyor bildiğim kadarıyla :)

RaSenGan
27.Eylül.2007, 00:15
Fantazi olsun diye bayan menejer olucam ben,

Bir hatun tum dunyaya bedel olacak! :icon_smile:

FM gibi bir oyunda ne gibi fantazi olabilir ki ? :0: :icon_lol:

dinaMYt
27.Eylül.2007, 08:51
oyunun ilerleyen yıllarında diğer takımların başında görmeyeceksek sorun değil.gerçekçiliğe büyük darbe olur yoksa bu kanaatimce.

ups
29.Eylül.2007, 07:14
Aslında bakarsanız bayan arkadaşlarım hep merak etmiştir oyunu onlarda oynamaya başlamıştı.biz erkekler kadar onlarda böle şyler oynamak istiyolar.benim ve arkadaşımın kız kardeşi 13 yaşındalar ve fm oynuyolar hemde üst düzey taktik geliştiriyolar kupa alıyolar transferlerde araştırarak takıma yarıyanı alıyolar aslında biz kendimizi bu oyunda üstün hissediyoduk onu alıp eşitlik verdi SI benim gördügüm bu.

nessus
29.Eylül.2007, 13:30
oyun hatalar ve eksiklerden dolayı bayan bir hale bürünmesinde gerisi teferruattır... ;)