PDA

View Full Version : pilot klüpler hakkında

baristayfur
08.Eylül.2007, 00:46
arkadaşlar çok aradım sitede fakat bulamadım.konu daha önce açıldıysa eğer özrdlrm. sorum şu: pilot klup isteği yaparken reklam amaçlı seçebiliyoruz. bunu faydaları yada zararları nelerdir.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum.bu takımlardan para kazanabilrmiyiz yoksa onlarla anlaşarak sadece paramızı sokağamı atmış oluruz? detaylı bilgi verirseniz sevinirim

baristayfur
08.Eylül.2007, 01:14
arkadaşlar gerekli bilgileri öğrendim.sizinlede pyalaşyaym:

öncelikle 3tip pilot klup anlaşması var
1-oyuncuların kiralanıp sezon sonu tekrar geri döndüğü
2-ilkseçenek hakkına sahip olduğumuz
3-Finansal destekli pilot klüpler

1.yi bilmeyen yoktur sanırım.kadromuzda bulunan oyuncuları yolladğmz klüpler olurlar kendileri

2.si ise daha çok scouting özelliği için geliştrilmiş bir opsiyon.hangi ülkenn takımı ile böyle anlaşırsanız o ülkeyi daha yakından gözlemleme şansınız artıcaktır. ayrıca o klüpteki oyuncuları çok ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz.

3.ise bana göre en karlı olan anlaşma biçimi.bu anlaşmanın çıkması için ilkönce klüp tanınırlılığnz yüksek olmalı.bunu avrupada kupalar alarak,farklı kıtalardan oyuncular alarak yada tanınmış koçlar alarak yapabilrsnz. en önemli özelliği ise anlaştığnz klüplerin bulundukları ülke-kıta larda sizin reklamınız yapıyor olmaları.yıllıık 3-5mn fiyat ödüyorsunuz bu takımlara fakat sezon sonunda onlar sayesinde kazandığınz para verdiğinizin genelde 3-5 katı kadar oluyor.

holigan121
08.Eylül.2007, 01:26
3. tip yararlıdır diyosun da nasıl yararlıdır biraz daha detay verebilirmisin

baristayfur
08.Eylül.2007, 01:42
öncelikle şunu belirteyim düşük tanınmışlığı olan bi kulübün varsa bu özellik bikaç sene sonra çıkar ama ztn yönettğn klüp büyükse ve tanınıyorsa feeder club(destekleyen kulüp)isteği yaptığnda karşına seçenekler sunacaktır yönetim. 4 şansın var
1.si herhangi birini seç
2.si ulusal kiralama(kendi ülkenden bir takım)
3.sü reklam amaçlı
4.sü uluslararası kiralama(dünya ülkelerinden bir takım)

gelelim reklam amaçlı olana. yönetimden bu istekte bulunduktan bikaç gün sonra karşına bikaç uzak doğulu yada amerikalı takımlar gelecektir. bu takımlar seni bulundukları ülke ve kıtada tanıtırlar senin reklamını yaparlar.formanı satarlar ürünlerini satar vs. karşılığnda ise çoğu kişiye göre büyük gelebilir ama 2-6mn(euro)arasında para ve hersene olcak bir hazırlık maçı talep eder. kabul edersen o parayı onlara ödersin fakat reklam gelirleri,forma satışları çok geniş alana yayıldığı için verdiğin paranın en az 3 katını sezon sonunda fazlasıyla çıkarıyorsun.

işte böyle kardeşim.hala mrk ettğn bişeler varsa sorabilrsn

muzoadux
08.Eylül.2007, 02:12
Herşeyi geçtim kulubün tanınırlığı artıyor uzak doğuda ve nereyle anlaşma yaptıysanız.Free transfer de daha fazla oyuncu sizi tercih ediyor

baristayfur
08.Eylül.2007, 04:33
peki bişey merk ettm,aynı anda 2-3tane böyle anlaşma yapsak diğer klüpler bundan huzursuz olurlarmı? (farklı kıtalar seçsek)

jay-jay
08.Eylül.2007, 09:07
Peki bu seçenekleri yönetimden biz özel olarak isteyebiliyormuyuz?
Ben Board Roomdan Pilot takım istediğimde yönetim kendi bulduklarını getiriyor bu tanınmışlıkla otomatik olarak gelen birşeymi yoksa biz hangisini istediğimizi belirtebiliyormuyuz yönetime?

baristayfur
08.Eylül.2007, 22:51
şöyle izah edeyim yeni bi oyun açtım 8.0.0 database ile takım galatasaray. ilk sezon UEFA yı adlım diğer sezon CL de final oynadım ondan sora açıldı bu özellik.sanırm anlamışsındr

muzoadux
09.Eylül.2007, 09:17
2 sezondan sonra genelde açılıyor

joe_satriani
09.Eylül.2007, 11:54
bir tane daha seçenek var. o da ingiltere ve iskoçya'da oynarsanız çıkıyor.

mesela çinden, nijeryadan genç yetenekli oyncular alıyorsunuz ama bu ülkelerde oynamaları için çalışma izinleri (work permit) yok. işte bu oyuncuları, kolaylıkla çalışma izni alabilecekleri bir ülkenin takımına yolluyorsunuz. anlaşma bunun üstüne kurulu. bu ülkelerse polonya ve belçika oluyor. asyalı veya amerikalı gençleri bu klüplere yolluyorsunuz ve 3 sezon bu ülkelerde oynadıktan sonra ab vatandaşlığı alıyorlar. ingiltere ve iskoçya'da da rahatlıkla oynatabiliyorsunuz...

baristayfur
09.Eylül.2007, 20:08
bir sezon liverpoolda görev yapmıştım neden göremedmki bn bunu :s bnm için büyük bi kayıp oldu...

pireferhat
10.Eylül.2007, 03:43
Arkadasım 3. Tıp te cok karlı ben ıkı kıtadan anlasma yaptım forma satıslarım 40-50mılyon dolarlara vardı muthıs bıse kısacası :)