PDA

View Full Version : oyun jet gibi kasmadan oynamak isteyenler var mı ??

ib000
26.Eylül.2007, 07:38
arkadaslar daha 2 hafta oncesıne kadar ben bu dertten muzdariptim en fazla 5 lıg acıyorum oyun ınanılmaz kasıodu. dun aksam internette dolaşırken bir program gördüm (speederxp) diye indirdim kurdum pc resmen ucuyoo herseyde ınternetten biseyler indirirken oyun oynarken herseyde kasma falan sıfır tavsiye ederimm

prceXtu
26.Eylül.2007, 07:40
Bakalım bir...

Bir program nasıl bilgisayarı hızlandırabilirki bir bit yeniği vardır bu işin

ib000
26.Eylül.2007, 07:41
kardes bende öle dusunuodum bi program bılgısayarı en fazla ne kadar hızlandırır die ama süperr bişi ya .. artık fm'mı kasmadan oynuorum ya o bana yeter :)

OnuldinhoHizmet
26.Eylül.2007, 19:08
deneyen var mı arkadaşlar herhangi bir zararı falan var mı?

barahir
26.Eylül.2007, 19:33
Bende merak ettim şimdi eve gidince bi deneyelim bakalım..

ToRoSKaPLaNı
26.Eylül.2007, 19:35
ben böyle bir program biliyordum ama benim bildiğim programda maç filan 1 dakika sürmüyor :D

BaFraLı
26.Eylül.2007, 19:37
Eğer çalışıyorsa bi zararı yoksa çok iyi :)..Benimde pc çok kasıyor FM'de inşl. kasmaz.Bi deneyelim:)

The.Crow
26.Eylül.2007, 20:19
Daha önceleri bu tür programları görmüştüm.Bir kez de denedim evet deiğin doğru inanılmaz hızlanıyor. Ancak bu tür programların işlemciye zarar verdiği söyleniyordu sonuçta kapasitesi belli bir pc. doğru mu bilmem ama zarar verdiği söyleniyor.bilginize.

ib000
26.Eylül.2007, 21:05
walla abicim ben hiç bir zararını görmedim ayrıca pc'de jet gibi :icon_lol: oldu fm de sıfır kasma en cokta sevindiren yanı bu :yildiz:

ultraslanerdem
26.Eylül.2007, 21:17
Junk yada PcGamer bişe demeden olmaz bence :D

LaigLeNoiR
26.Eylül.2007, 22:35
Erdeme katılıyorum.Yetkililerden bir güvence bekliyoruz :)

Uchiha Itachi
26.Eylül.2007, 22:44
Uzun vadede Pc'nizde problemlemlerle karşılaşabilirsiniz.Sonuçta şöyle düşünelim.Donanımız programın ayarladığı kadar hızlı çalışabilicek olsa neden düşük tutulsunki ? Bu tür şeylerin güvencesi olmaz.

JunkChorn
26.Eylül.2007, 22:54
Erdeme katılıyorum.Yetkililerden bir güvence bekliyoruz :)

Teveccühünüz efendim:icon_cool:

Junk yada PcGamer bişe demeden olmaz bence :D

Msnde yazdığında Ankara'ya yeni gelip oturmuştum.O yüzden anlamadım bişey.Program sanırım voltajları artırarak daha fazla çalıştırıyor.Başka bir yolu yok çünkü!

Zararlı mı derseniz bunu bilmek için ne kadar artırdığını bilmek lazım,ayrıca oc yapmak ile eşdeğer olmadığı kesin çünkü kullanıcı oc ile yapılan hızlandırmayı ekran kartı olmadıkça pek hissedemez.

Uzun vadede donanımda mutlaka sorunlar çıkartabilir.Bence dikkat edin.Yine de yükleyip baktıktan sonra bişey söyleyeceğim.Ancak değişeceğini sanmıyorum

walla abicim ben hiç bir zararını görmedim ayrıca pc'de jet gibi :icon_lol: oldu fm de sıfır kasma en cokta sevindiren yanı bu :yildiz:

:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.speederxp.com/en/images/setting.gif

Resimde göründüğü gibi frequency ayarı ile regedite erişerek , donanımı hızlandırıyor.Ayrıca hız seviyesi meselesi çok saçma:)ya tam hızlanır , yada hızlanmaz!Bir çubuk koymak nedir?

Kim var programı kullanıpta orta da tutan?;)Gereksiz ve zararlı

Onurap
26.Eylül.2007, 23:08
yalnız o çubuğu en son yapınca bilgisayar deliriyor hızdan..tabi işlemcide ... :D

El Barto
26.Eylül.2007, 23:11
Son karar gereksiz ve zararlı oldugu yönünde midir?

JunkChorn
26.Eylül.2007, 23:17
Ben öyle düşünüyorum.Gereksiz çok ukala bir sözcük <kusura bakmayın> ama zararlı olduğuna eminim.

Uchiha Itachi
26.Eylül.2007, 23:20
Benim son sözüm gereksiz ve uzun vadede zararlı olduğu yönündedir.Gereksiz olmasının sebebi zararlı olmasıdır.En basitinden bilinen bir hızlandırma yöntemi olan overclock'u bile yapınca yaptığınız parça garanti dışı kalır.Kaldıki bu en fazla bilinen ve kullanılan bir hızlandırma türüdür.Böyle geçmişi olmayan herhangi bir garanti sunulmayan bir program yeterince zararlıdır.Tekrarlıyorum eğer bilgisayarımızın parçalarının o programın ayarladığı kapasitede çalışması gerekseydi öyle ayarlanırdı ;)

El Barto
26.Eylül.2007, 23:20
Tamam ozaman herkesin kendi bileceği iş kullanıp kullanmamak ama zararlı olabileceğini bilsin herkes.

Konunun daha fazla uzamaması için kilitliyorum. Ancak kullanmak isteyen alıp kullanabilir. Gereken açıklamalar yapılmış bulunmakta.