PDA

View Full Version : adam olucak çocuk nerden belli olur?

gorkemyilmazkarasu
13.Mart.2006, 00:42
arkadaşlar aslında fm nin belkide en güzel özelliği genç yetenekleri keşfedip takımda şahaneler yaratmasını izlemek ve astronomik fiyatlara satmaktır.peki adam olacak çocuğu yani 15-17 yaş arası gençlerin hangi özelliklerine bakarak gelişme gösterip gösteremeyeceğini bilebiliriz? :confused: :confused:

koray_capello
13.Mart.2006, 00:43
valla adam olcak çocuk bellidir zaten ilk bakışta anlarsın

gorkemyilmazkarasu
13.Mart.2006, 00:51

ya tabiki gidipte forvet oyuncusu olacak adamın bitiricilik 5 ise o çocuktan gelecek olmaz ama güçlerini daha yükseltebilmesi için hangi özelliğine bakmamız lazım? diyim o zaman

oSa
13.Mart.2006, 04:43
Oynadığı pozisyona yönelik kiritik özellikler 14+, diğer yardımcı özellikler 10+ ise iyi bir kumaşı var diyebilirim :) Eğer yeterli potansiyeli varsa ve tesis kaliten yüksekse bir sezonda özelliklerini 3-4 puan arttırabilir. Tabi bu limitler oynadığın takıma göre de değişir, Ajaxta oynarken bizim Türk kulüplerinin ilk 11lerinde rahatça oynayabilecek 18 yaş civarındaki oyunculara dönüp bakmazdım bile :D

TüMeR_yAğıZ
13.Mart.2006, 12:52
arkadaşlar dopru söylemiş.ayrıca güvenebileceğin iyi bir yardımcın varsa sen kontrat önerirken direkt söylüyor adam sana talented diye.scoutların iyi ise almadan önce izletip onların yorumlarınıda değerlnedirebilirsin.

Hububat_Fiyatları
13.Mart.2006, 12:54
fm scout çıktı mertlik bozuldu bakıyorum fm scout a potansiyeli 150 nin altındaysa sallıyorum hemen

flake
13.Mart.2006, 12:55
mesela genc oyuncu caner ekin ve cicero var super ya

drciwan
13.Mart.2006, 13:07
demirhan1984'ün transfer yaması v2'yi yükledikten sonra bende aydın, caner, vs. tanınmaz haldeydi. sizde de öyle mi?

eran
13.Mart.2006, 14:06
fm scout çıktı mertlik bozuldu bakıyorum fm scout a potansiyeli 150 nin altındaysa sallıyorum hemen
Fm Scout nedir?Nereden bulabilirim?Hileye giriyor mu?Aydınlatırsanız sevinirim...

kral_67
13.Mart.2006, 14:47
fm scout kullanmıyorsan anlamanın tek yolu kendi gözlemcilerini görevlendirmek çünkü özellikleri görüntüde iyi olan oyuncular vasatın altında kalabiliyor yada özellikleri görüntüde vasat olan oyuncular 1-2 yılda dünya yıldızı olabiliyor...

nekop
13.Mart.2006, 14:52
bencede böyledir yaniii biraz fm biliyorsan anlarsın...

ridvanu
13.Mart.2006, 15:01
genç yeteneğin pozisyonuna uygun özelliklerinin yanı sıra
takım çalışmasına ve kişisel bilgilerine profiline herşeyine bakarım
istatistiler de dahil

Hububat_Fiyatları
13.Mart.2006, 15:05
Fm Scout nedir?Nereden bulabilirim?Hileye giriyor mu?Aydınlatırsanız sevinirim...http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/dosyalar/?tsi=indir&id=28321 buyur arkadaşım link burda hile değil sadece oyuncular ve stafflarla ilgili verilere ulaşmanı sağlayan bi program oyuncuların potansiyellerine falan bakabiliyosun

FatalRhymeR_58
13.Mart.2006, 19:16
yeni wersionunun ne zaman çıkacaını bilen warsa söylesin bu yeterince fazla bigi wermio.

Kaan uslu 36
13.Mart.2006, 19:50
valla ben önce dribbling bitiricilik teknik bi de fiziksel özelliklerine bakıyorum ama zihinsel özellikleri de cok önemli bi oyuncu aynı zamanda yaratıcı sogukkanlı gibi özelliklere de sahip olmalı

gorkemyilmazkarasu
13.Mart.2006, 22:18
bencede böyledir yaniii biraz fm biliyorsan anlarsın...

ya tabiki öyle ama demek istediğim oyuncular inanılmaz gelişebiliyolar.galatasarayda eray fırat var mesela bende süper gelişti ama başladığında pek bişey beklemiyodum adamdan

chucky_tr
13.Mart.2006, 22:55
adam olucak adamda teknik olur potansiyel olur zihinsel özellikleri iyi olur defanssa markajı iyi olur orta saha ise pasları ortaları free-kickleri iyi olur forvetse kafa topları ve bitiriciliği iyi olur