PDA

View Full Version : galatasarayla finansal sorunum var?

xuq
09.Ekim.2007, 10:01
arkadaşlar ben koyu bir galatasaray taraftarıyım ve oyunda galatasaraydan başka takım almak istemiyorum.

ilk 2 yıl için yönetim şampiyonluk,türkiye kupası finali ve uefada gruptan çıkmamı istiyor hepsini yapıyorum ilk sene oyuncu almıyorum.2.ci senede az oyuncu alıyorum.maaşlar kontrolüm altında fakat her ay 1M$ zarar ediyorum.Lincoln gibi çok maaş alan oyuncuları satsamda bu derde çare bulamadım.sonuç olarak en fazla 2 veya 2.5 sezon sonra mali durumun kötüye gitmesinden dolayı kovuluyorum.

Bu mali krizden çıkmanın bir reçetesini bilen var mı?

futbolog37
09.Ekim.2007, 16:19
yapılabilecek şey bence şu:
oyuncu kontrat yenilemelerini kesinlikle yardımcı antrenöre bırakma.Oyuncuların kontratlarının bitmesine iki sene kala kendin çok az bir maaş artırımıyla sözleşme yenile.
Ben ilk senemde mevcut kadroyla idare ediyorum.Sonraki sene eldeki para eden oyuncuları makul fiyatlara satarak brezilyadan zorda olsa uzun süren pazarlıklar sonucunda yetenekli olan oyuncuları transfer edip sonraki birkaç sene transfer yapmıyorum.BU arada geçen zamanda iyi bir kadro oluştuğu için başarı geliyor ve mali açıdan kara geçiyorum.Özellikle Şampiyonlar ligini kazanmak çok önemli.40 milyon dolar bir para geliyor ordan.(Brezilyadan ucuza alınabilecek oyuncular;Lulinha,anselmo Ramon,Thiago(fc))bu oyuncular fazla maaş da istemiyor ilk senelerde.Satmak ta kolay iyi paralara.

El Barto
09.Ekim.2007, 17:27
802 yamasında GS ve FB ile ilgili finansal problemler vardı. Eğer o yamayı indirip finance dosyasını update etmedi iseniz bu yüzden bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

732

Ekteki yamayı oyunun kurulu olduğu klasörde;

data/updates/update-802/db/802/edt

klasörü içindeki finance dosyası ile değiştirirseniz sanırım sorununuz kalmayacak eğer bundan kaynaklanıyor ise.

xuq
09.Ekim.2007, 19:23
802 yamasında GS ve FB ile ilgili finansal problemler vardı. Eğer o yamayı indirip finance dosyasını update etmedi iseniz bu yüzden bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

732

Ekteki yamayı oyunun kurulu olduğu klasörde;

data/updates/update-802/db/802/edt

klasörü içindeki finance dosyası ile değiştirirseniz sanırım sorununuz kalmayacak eğer bundan kaynaklanıyor ise.

teşekkürler yalnız ben o dosya içinde finance dosyasını bulamadım sanırım yok ama yapıştır dedim düzelir inş.

juanov
13.Ekim.2007, 01:48
beyler bu sadece gs de yok ispanya 3.liginde bir takımla 1 m lik transfer yaptım sezon sonunda takımın balance değeri(türkçesini unuttum) -15 m dolar sizce de saçma değil mi?

xuq
13.Ekim.2007, 06:55
beyler bu sadece gs de yok ispanya 3.liginde bir takımla 1 m lik transfer yaptım sezon sonunda takımın balance değeri(türkçesini unuttum) -15 m dolar sizce de saçma değil mi?

bu kdr para nereye gidiyor anlamıyorum madem borç olcak transfer izni vermeseler :tur:

uAsamet1905
13.Ekim.2007, 22:39
finances dosyası sorunu çözüyor ama kullanmayıp genç oyuncular transfer edip başarılardan sonra klübün finansını düzeltmek çok daha zevkli bir iş oluyor özellikle yönetimden ticari amaçlı pilot klüp isterseniz klübün ticari gelirleri artar ve paraya para demezsiniz

tgun
24.Ekim.2007, 05:34
finans yamasını ekledim durum daha da kötü oldu galatasarayda arkadaslar

ccoll
24.Kasım.2007, 21:31
kariyerime FB ile başlar FB ile bitiririm ama hiç böyle bi sorun olmadı açıkçası maç kazanma oranın ne kadar artarsa o kadar para kazanıyorsun yani 10 maç kazansan zaten 1 mil dolar geliyo neredeyse ayrıca şamp liginde gruplara kalır kalmaz deli para geliyo bence maaş difference a bi bak orda bi ayarsızklık olabilir mesela ilk sezon bütün transfer bütceni wage budget e aktarabilirsin zarar etmemenin yolu bu ayrıca GS taraftar sadakati yüksek bi takım değil buda etken olabilir çünkü stat gelirleri forma satışları hiçde azımsanamayacak etkiler yapıyor finansa yüksek maaşlı oyuncuları satıp gençlere şans vermen faydana olur örnegin sat lincoln u gitsin maaşından kurtulsan kardır sonrada benim favorim geleceğin ronaldinho su yazıyor zaten açıklamada vasco de gama da Alex teixeira var al onu oynat bu çocugu taş çatlasa 5 mil e alırsın 3 sezon sonra 30 a satarsın ayrıca 3 sezon boyunca oyuncunu yıllık 500bin doların altında oynatırsın bence en iyi yol gençlere yönelmek ama bunu yaparken sabırlı olman gerekir yoksa her yıl baştan kadro kurmak bile isteyebilirsin saygılarımla :D

mustio
14.Ocak.2008, 06:00
Oyunda da devlet duruma el atsa fena olmaz diyosun yani :D

Vergi borclari 4% faiz'e indirildi, TFF cezalari indirdi... Alistiniz tabi :D

Sigames göreve....... :D

Enver Eren
14.Ocak.2008, 10:35
Ben her yıl kemik kadro dışında değişikliğe gidiyorum. Bulduğum ucuz oyuncuları 1 sene boyunca geliştiriyorum, sonra yüksek fiyatlara satıyorum. Yerine tekrar oyuncu alıyorum. Sürekli artı değerde tutmayı başarıyorum olayı : )

Birde ne olursa olsun bir tane ünlü futbolcu al yada takımla ismi geçsin basında. Kombine biletler önemli katkı : )