PDA

View Full Version : 3. Lig ve Amatör Ligler

perpetua
30.Ekim.2007, 08:28
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

rapsar
23.Kasım.2007, 22:37
Alt liglerde görüğüm hatalar:

Gölcükspor un kuruluş tarihi:1984
Küçükköyspor un kuruluş tarihi:1968
Tepecik bld.spor un kuruluş tarihi:1988
İnegölspor un kuruluş tarihi:1954
Divriğispor un kuruluş tarihi:1977
Bingöl bld.spor un kuruluş tarihi:1981
Ceyhanspor un kuruluş tarihi:1966 ,lakabı panzerler
Kilis Bld.spor un kuruluş tarihi:1984

Bergama bld.spor un kuruluşu 1970, renkleri kırmızı-lacivert
Artvin hopaspor:lakabı hopa engereği
Dikilitaşspor:kuruluşu 1953, renkleri kırmızı-beyaz
Beşyüzevler: kuruluşu 1991 , renkleri yeşil-beyaz
Kırklarelispor: kuruluşu 1968
Sinopspor:renkleri mor-beyaz
Tepecik bld.spor:kuruluşu 1988
Yeni ereğlispor:kuruluşu 2005

rapsar
30.Kasım.2007, 23:32
Polatlıspor:kuruluşu 1963, renkleri sarı-siyah(ist.spor un sarısı)
Aliağa bld.spor un adının Aliağa A.Ş. olarak düzeltilmesi gerekir
Petkimspor:kuruluşu 1988
Mezitlispor:renkleri siyah-beyaz
Yıldırım bosna:kuruluşu 1947
İzmirspor:kuruluşu 1927
Keçiörengücü:kuruluşu 1949
Sinpospor:kuruluşu 1970, renkleri mor-beyaz
Sökespor:renkleri kırmızı-lacivert
Çarşambaspor:kuruluşu 1923, renkleri yeşil-beyaz(bursaspor un yeşili)
Bodrumspor:kuruşu 1931, renkleri koyu yeşil-beyaz
Yeniköyspor:renkleri kırmızı-beyaz
Mudurnuspor:kuruluşu 1980, renkleri sarı-kırmızı
Sidespor:kuruluşu 1992
Kilimli bld.spor:kuruluşu 1951,renkleri sarı-siyah(ist.spor unki gibi)
Sapancaspor:kuruluşu 1952

Oyun datasından Antakyaspor un kaldırılması gerekir.Yaklaşık 1 sene kadar önce kulüp, İskenderun bld.spor a devredilmiş.

Yeni burdur gençlik in adının burdurspor olarak düzenlenmesi gerekir.

pegahmet10
01.Aralık.2007, 04:06
Bence Etimesgut belediyesporda eklenmeli 1954 yılında kurulmuş köklü bir kulup bir ara 3.lige çıkıp geri düşmüştür.

rapsar
01.Aralık.2007, 23:16
Bence Etimesgut belediyesporda eklenmeli 1954 yılında kurulmuş köklü bir kulup bir ara 3.lige çıkıp geri düşmüştür.

Aynen katılıyorum hatta vefaspor da eklenmeli.

pegahmet10
02.Aralık.2007, 02:26
Aynen katılıyorum hatta vefaspor da eklenmeli.

tşşkür ederim.
Eğer Etimesgut belediyespor eklenecekse a-z ye her türlü bilgi için hazırım

rapsar
06.Aralık.2007, 00:30
Aydınspor:kuruluşu 1965
Ayvalıkgücü:kuruluşu 1966, renleri kırmızı-beyaz
Çaykurspor:Çaykur Rizespor un pilot takımı olarak eklenmeli, renkleri rizenin renkleriyle aynı
Petrolofisi:kuruluşu 1954, renkleri kırmızı-beyaz
Ümraniyespor:kuruluşu 1938, renkleri kırmızı-beyaz
Artvin hopaspor:renkleri pembe-beyaz
Ankara demirspor:kuruluşu 1930
Kilis belediyespor:renkleri yeşil-siyah
Pursaklarspor:renkleri rizenin renkleriyle aynı

Cengo
10.Aralık.2007, 07:43
Amatör statüsü çok saçma, 30 yaşından itibaren imzalayamıyorsun, hatta 09-10dan itibaren 25-30 arası en fazla 6 oyuncu olabilecek kadroda.

30 yaş üstü amatör varsa ya 2B ve üstüne transfer olacak ya da futbolu bırakacak.

Ayrıca amatöre düşen takımların oyuncuların sözleşmeleri bittiğinde amatör lisans yapacaklar.Bu nedenle düşen takımın oyunculara yağmalanacak, düşen takım sonunculuğa oynamak zorunda kalacak.

Amatör 2. küme kapanıyor sanırım (Süper Amatör ve 1. Amatör olacak), 18 takım çıkıyor kümelerden bildiğim kadarı ile bu sene.

Süper Amatör 2B gibi oynanıyor, 1. ve 2. Amatör halı saha maçı gibi, kalite farkı arasında uçurumlar var.

Bu sistem amatörleri ezmeye devam ediyor.

Acı ama gerçek.

Sirius Black
14.Aralık.2007, 04:14
Abi, Çarşambaspor'un renkler Yeşil-Beyaz olacak.

extensor
21.Aralık.2007, 08:11
Şefler;
Lüleburgazspor'da Timur Yanyalı geçen sezonun ortalarında doping kullandığı için 2 yıl ceza almıştı.
Lüleburgazspor'lu Cem Beceren geçen yılın ortasında Hocasıyla tartıştığı için takımdan ayrılmıştı.

3. lig 1. grubun gol kralı Erçağ Evirgen. 22 yaşında. Fiziği ile ön planda. Hem hızlı hem güçlü. 1.86 boylarında...

Birde müsait olduğunuzda 3. ligleri oyuna yansıtabilme olanağımız hakkında görüşebilirmiyiz?

World Hollow o1
21.Aralık.2007, 15:14
extensor takılıyorum.

Ömer abi birde, Bursa Nilüfer Belediyespor değilde, NİLÜFER A.Ş. olacak.

eğer dikkate alınıp eklenirse sevinirim.

teşekkürler.

perpetua
21.Aralık.2007, 15:49
Birde müsait olduğunuzda 3. ligleri oyuna yansıtabilme olanağımız hakkında görüşebilirmiyiz?

Oynanabilir lig olmasi imkansiza yakin..

Hem yeterli arastirmaci yok. Hem de SI'in bu konuda olur'u yok.

Hem de her 6 ayda bir kadrosu tamamen degisen bu takimlar onemli bir yarar getirmemekle beraber diger islere ayirilacak zamandan calar.

Ici bos oyuncu (yani sadece dogum tarihi, yeri ve oyuncu ismi olan) eklemesi yapmak cok kolay. Hatta butun 3. Ligi bu sekilde 4-5 saatte ekleyebiliriz. Bu pek sorun degil. Sorun bu eklenen 1000-2000 civarindaki oyuncunun pozisyonlarini ve yetenek seviyelerini ayarlamak.

Daha Super Lig'de her takimin arastirmacisi yokken, 1. Lig 4-5 kisi tarafindan yapiliyorken, bu yuku eklemek hic dogru olmaz.

Vieri
21.Aralık.2007, 21:02
3.Lig'i hayal edersek iyi olur. Ömer açıklamış. Türkiye liglerinde ki özellikle 1.2 ve 3.liglerdeki kulüplerin %75 oranında kadrolarında değişikliğe gidiliyor ve bunun takipciliği, işlenmesi ciddi bir zaman isteyen olay. Bu transfer işlemlerinin hepsinin resmi kaynaklar vasıtasıyla devreye alınması ve akabinde FM Datasını işlenme süresi ile SI'ın bu dataları istediği sürede arası çok kısıtlı olunca malesef bizler 2.ligleri bile yetiştirmekte zorlanırken 3.lig çok zor.

extensor
22.Aralık.2007, 00:44
Kesinlikle haklısınız. Çok önemli bir araştırmacı kitlesiyle (mesela İtalya, Norveç gibi) yapılabilecek şeyler sanırım.

Peki şöyle yapsak... 3lig'e gruplarına damga vurmuş oyuncuları oyuna eklesek birkaç adet. İzleme olanağı bulduklarımızı aktarsak hoş olmaz mı? Ben Lüleburgazspor'un 5-10 maçını izledim bu takımdaki bir kaç oyuncuyu ekleyeyim diyorum. Ve istatistikleri çok iyi olan ancak oyunda olmayan veya hakkettiği değerde olmayan diğer takım oyuncularını da yansıtabiliriz... ?

Jhemre
22.Aralık.2007, 05:50
Kesinlikle haklısınız. Çok önemli bir araştırmacı kitlesiyle (mesela İtalya, Norveç gibi) yapılabilecek şeyler sanırım.

Peki şöyle yapsak... 3lig'e gruplarına damga vurmuş oyuncuları oyuna eklesek birkaç adet. İzleme olanağı bulduklarımızı aktarsak hoş olmaz mı? Ben Lüleburgazspor'un 5-10 maçını izledim bu takımdaki bir kaç oyuncuyu ekleyeyim diyorum. Ve istatistikleri çok iyi olan ancak oyunda olmayan veya hakkettiği değerde olmayan diğer takım oyuncularını da yansıtabiliriz... ?

kesinlikle! mesela erçağ evirgen harikalar yarattı şu ana kadar fakat hala oyunda yok

bearyn
22.Aralık.2007, 08:17
oyunda 3. lig seçilebiliyor mu oynamak için?

Deza
22.Aralık.2007, 08:46
oyunda 3. lig seçilebiliyor mu oynamak için?

Hayir secilemiyor.

uskudaranadolu
30.Aralık.2007, 22:03
seçilememesi bir yerde anlarım henuz 2b bile araştırma bakımından zorlanılırken 3.lig cok daha fazla yuk olacaktır birde ülkemizde orjinal FM satışı dikkate alınırsa fm bir kaç sene daha ilgi duymayacaktır bu konuya. peki biz editör programları aracılığı ile 3.ligi kendimiz yaratamazmıyız bunları için araştırma yapıyorum biras ama daha tam bir yol alamadım bilgisi olan varmı editörler hakkında ne tür bir uygulama yapabileceğimiz hakkında

OMANA
13.Ocak.2008, 00:05
Alt liglerde görüğüm hatalar:

Gölcükspor un kuruluş tarihi:1984
Küçükköyspor un kuruluş tarihi:1968
Tepecik bld.spor un kuruluş tarihi:1988
İnegölspor un kuruluş tarihi:1954
Divriğispor un kuruluş tarihi:1977
Bingöl bld.spor un kuruluş tarihi:1981
Ceyhanspor un kuruluş tarihi:1966 ,lakabı panzerler
Kilis Bld.spor un kuruluş tarihi:1984

Bergama bld.spor un kuruluşu 1970, renkleri kırmızı-lacivert
Artvin hopaspor:lakabı hopa engereği
Dikilitaşspor:kuruluşu 1953, renkleri kırmızı-beyaz
Beşyüzevler: kuruluşu 1991 , renkleri yeşil-beyaz
Kırklarelispor: kuruluşu 1968
Sinopspor:renkleri mor-beyaz
Tepecik bld.spor:kuruluşu 1988
Yeni ereğlispor:kuruluşu 2005

rapsar kardeş, ben forumun Artvinli araştırmacılarındanım ayrıca Artvinde yaşıyorum yerel gazetelerin hemen hepsi büroma gelir..uzun zamandır çok iyi takip ettiğim bir klüp Artvin Hopa hatta şuan hemen evimin yanındaki stadda oynadığı maçlarıda izliyorum..şuana kadar 6 maçta 1 malübiyetle Arhavsporun ardınsdan rtvin amatör liginde 2. sırada olduğunu da biliyorum ancak ARTVİN Hopanın Hopa Engereği diye bir lakabının olduğunu ilk defa duyuyorum internette vikipedi diye internet sitesinde böyle bir şey yazmışlar ama artvin hopanın böyle bir lakabı varsa bile yaygın bir kullabnımının olmadığını söylemek isterim zaten Artvin gibi barışçıl sade dosane bir şehirde Engerek gibi bir canlıyı lakap edinmeyeceğinden edinse bile halk tarafından kabul görmeyeceğinden emin olabilirsin...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Oynanabilir lig olmasi imkansiza yakin..

Hem yeterli arastirmaci yok. Hem de SI'in bu konuda olur'u yok.

Hem de her 6 ayda bir kadrosu tamamen degisen bu takimlar onemli bir yarar getirmemekle beraber diger islere ayirilacak zamandan calar.

Ici bos oyuncu (yani sadece dogum tarihi, yeri ve oyuncu ismi olan) eklemesi yapmak cok kolay. Hatta butun 3. Ligi bu sekilde 4-5 saatte ekleyebiliriz. Bu pek sorun degil. Sorun bu eklenen 1000-2000 civarindaki oyuncunun pozisyonlarini ve yetenek seviyelerini ayarlamak.

Daha Super Lig'de her takimin arastirmacisi yokken, 1. Lig 4-5 kisi tarafindan yapiliyorken, bu yuku eklemek hic dogru olmaz.

Üstad artık buna hile denirmi bilmiyorum ama editörle falan oynama gibi şeyleri pek sevmediğimden açtığım oyunlarda Artvin Hopayı en azından oynanabilir lige çıkarmak için Hopanın işe yaramaz oyuncularına 20-30 milyon dolar para verip aldım belki bütcesi güçlenince transfer yapar yükselir diye ayrıca bu sene takım seçmeden dolayı fenerbahçenin parent klübü yaptım bir sürü gereksiz hazırlık maçı yaptımki belki finası dahada güçlenir diye...

oyuncu göndermek istedim ama takımın en kötüsü bile gitmek istemedi o ayrı bir konu...

ama ne yaptıysam bu Artvin amatörlükten kurtulamadı...üstelik verdiğim paralarında her sene bir kısmının harcandığını ama takımda hiçbir değişme olmadığını gördüm..

şimdi sormak istediğim şu üstad...

boşunamı uğraşıyorum...

yani ne yaparsak yapalım (editör hariç :) )bu takımlar bulunduğu yerdemi saymak zorunda bu teknik bir konumu..

sonuçta 2. lig B den küme düşenler var onların yerine yükselemezmi benim artin yoksa editörün yolunumu tutayım...

makalele81
13.Ocak.2008, 00:24
Üstad artık buna hile denirmi bilmiyorum ama editörle falan oynama gibi şeyleri pek sevmediğimden açtığım oyunlarda Artvin Hopayı en azından oynanabilir lige çıkarmak için Hopanın işe yaramaz oyuncularına 20-30 milyon dolar para verip aldım belki bütcesi güçlenince transfer yapar yükselir diye ayrıca bu sene takım seçmeden dolayı fenerbahçenin parent klübü yaptım bir sürü gereksiz hazırlık maçı yaptımki belki finası dahada güçlenir diye...

oyuncu göndermek istedim ama takımın en kötüsü bile gitmek istemedi o ayrı bir konu...

ama ne yaptıysam bu Artvin amatörlükten kurtulamadı...üstelik verdiğim paralarında her sene bir kısmının harcandığını ama takımda hiçbir değişme olmadığını gördüm..

şimdi sormak istediğim şu üstad...

boşunamı uğraşıyorum...

yani ne yaparsak yapalım (editör hariç :) )bu takımlar bulunduğu yerdemi saymak zorunda bu teknik bir konumu..

sonuçta 2. lig B den küme düşenler var onların yerine yükselemezmi benim artin yoksa editörün yolunumu tutayım...

Bahsettiğiniz sorunun aynısını bende yaşadım Göztepe ile,hem FM 08'de hemde 09'da,fakat 09'da bu sorun düzelmiş gibi yani amatör olan takımlar ne yapılırsa yapılsın çıkamıyorlar üst liglere.Misal bende Galatasaray'ın pilot kulübü yaptım Göztepe'yi oyuncuları serbestçe yollama seçeneği ekledim editörden.İspanya'nın B takımları Real Madrid'in Castilla'^sı gibi oldu Göztepe yani.Ama ne yaparsam yapayım Göztepe üst liglere çıkamadı.Göztepe'ye yolladığım oyuncularsa Hasan Şaş,Ümit Karan vs. gibi TSL nin üst düzey oyuncularıydı,ne finansal destek nede oyuncu desteği hiçbir şekilde etki etmiyoır amatör kulüpleri oynanabilir liglere çıakrmak için.

Bunu Perpetua'ya Coşkun aracılığıyla iletmiştim oda reputationun bu sorunla direkt alakalı olduğunu söyleyip ilk yamada düzeltileceğini belirtmişti,yaşanılan sorunlar aynı sanırım o yüzden cevap yazma gereği hissettim.

Yada SI amatör olan takımların İngiltere ligleri haricinde üst liglere çıkmasını engelleyici bir kod eklemiş oyuna,bende merak ediyorum bunun cevabını:)

rapsar
29.Ocak.2008, 20:21
-Bağlar vuralspor un renkleri turuncu-beyaz olarak düzeltilmeli.
-Batman Belediyespor,Ayvalıkgüzü bld.spor ve Ümraniyespor un renkleri kırmızı-beyaz olmalı.
-İzmirspor un kuruluş yılı 1927 olarak düzeltilmeli.
-Pursaklarspor un renkleri, mavi-yeşil olmalı.
-Petkimspor un renkleri siyah-beyaz, kuruluşu 1988 olmalı.
-Çaykurspor un renkleri yeşil-beyaz olmalı ve parent club olarak Çaykur rize spor eklenmeli(trabzon-karadenizspor ile aynı ilişkiye sahipler).
-Gazi belediyespor un kuruluşu 1985.

Hatalar buldukça eklemeye devam ederim.Kolay gelsin...

perpetua
29.Ocak.2008, 21:30
Amator liglerden prof liglere cikma konusunu atlamisim, gec de olsa cevap vereyim.

Goztepe orneginde, takimin yuksek reputation seviyesi nedeniyle amator kumede oynarken, bir sene sonra 2. Lig'e cikmasi mumkundu. Bunun onune sadece isim olarak 3. Ligi oyuna ekleyerek ve 3. Lig'de oynayan takimlari bu kademeye yerlestirerek gectik.

Eger egelence icin amator lig'de olan bir takimin 2. Lig'e cikma ihtimalinin olmasini istiyorsaniz, istediginiz kadar takimi 3. Lig'e yerlestirebilirsiniz. 2. Lig'e cikma ihtimalini de takimin reputation seviyesi belirler.

Gerci simdi Goztepe 3. Lig'de, onemli bir geliri eklenmis durumda ve de reputation olarak iyi seviyede oldugu icin genelde ikinci sezonda 2. Lig yolunu tutuyor. Benzer hamleler ile baska takimlarin da cikmasi saglanabilir (gelirleri yukseltmek disinda cunku oyun ile gelen editor'den bu degisikligi yapmak mumkun degil).

perpetua
29.Ocak.2008, 21:49
-Bağlar vuralspor un renkleri turuncu-beyaz olarak düzeltilmeli.
-Batman Belediyespor,Ayvalıkgüzü bld.spor ve Ümraniyespor un renkleri kırmızı-beyaz olmalı.
-İzmirspor un kuruluş yılı 1927 olarak düzeltilmeli.
-Pursaklarspor un renkleri, mavi-yeşil olmalı.
-Petkimspor un renkleri siyah-beyaz, kuruluşu 1988 olmalı.
-Çaykurspor un renkleri yeşil-beyaz olmalı ve parent club olarak Çaykur rize spor eklenmeli(trabzon-karadenizspor ile aynı ilişkiye sahipler).
-Gazi belediyespor un kuruluşu 1985.

Hatalar buldukça eklemeye devam ederim.Kolay gelsin...

Izmirspor'un veritabanindaki kurulus yili (1923) ile Izmirspor resmi sitesindeki kurulus yili birbirini tutuyor. 1927 saniyorum ki yanlis yil.

Digerleri tamamdir.

Tesekkurler.

mertayasava
30.Ocak.2008, 00:54
İnegölspor santraforu Raif Demir.3.lige büyük gelen bir futbolcu.Bank Asya'da rahat oynayabilecek kapasitede.Bazı internet sitelerinde BJK'nin ilgilendiğine dair haberler çıkmıştı.Yerel basına yapılan açıklamalarda da teklif doğrulandı.

Raif hız,hızlanma,dripling,of the ball özellikleri ön plana çıkıyor.Fakat bitiriş konusunda sıkıntı yaşıyor.Topla çok iyi kat edebiliyor,iyi paslar atabiliyor,fakat son vuruşlara gelince iş değişiyor.

fmsmyrna
30.Ocak.2008, 01:32
Göztepe'de Recep Gayık 21 yaşında santrafor o kadar transfer yapıldı takımın en etkili ismi o altyapıdan çıktı.Hava toplarında iyi ayrıca önüne atılan uzun toplarda etkili tekniği de fena değil.

Bursaspor
30.Ocak.2008, 01:50
Ömer Abi, İzmirspor'un gerçek kuruluş yılı aslında 1923 ama garip bir durum var. Sanırım derneğin kuruluş tarihi 1927 olarak belirtilmiş ve birçok yerdeki logoda öyle yansımış. Ama bir ilginç durum daha ortaya çıkıyor o da aslında İzmirspor'un 28 Kasım 1930'da Altınay ve Sakarya kulüplerinin birleşmesiyle kurulmuş olması.

Bursaspor
16.Şubat.2008, 07:31
Ömer Abi, İzmirspor konusunda ne yapıldı acaba? Doğru tarih 1923 ama üst mesajda anlattığım gibi bir durum var.

Asıl tarih ya 1923 ya 1930 ama TFF'ye göre 1923, kulüp sitesi de bunu doğruluyor.

perpetua
16.Şubat.2008, 23:17
Ömer Abi, İzmirspor konusunda ne yapıldı acaba? Doğru tarih 1923 ama üst mesajda anlattığım gibi bir durum var.

Asıl tarih ya 1923 ya 1930 ama TFF'ye göre 1923, kulüp sitesi de bunu doğruluyor.

1923 kaldi.

EL-Hadji
13.Nisan.2008, 19:09
Gölcükspor' un kalecisi. Hakan Canbazoğlu: ca: 95, Pa: 130 olabilir. Bir maç izledim ama Bank Asya kalitesinde bir kaleci. galatsaray altyapsıısından yetişmiş. Paf maçları oynamış , ümit milli olmuş bir kaleci. Sol ayak. Refleksleri ve ayağı son derece iyi. Profesyonalizmini biraz düşük tutmamız lazım.

Gölcükspor' da 4 numara var ağır ama çok iyi yer tutuyor yerden iyi ön sezileri iyi fen stoper değil. TBA' da oynar.

Üsküdar Anadolu' da Ruhi Tırak ve eski FB' li Tahir Kurt var. Ruhi' yi kendim izledim orta sahanın ortasında oynuyor. Bilekleri iyi, pasları isabetli. Oyun zekası fena değil. Duran topları güzel kullanıyor. Fiziği zayıf ve dayanıklılığı pek iyi değil. Ama ca : 90 rahat alır.

Tahir' i de izliyeceğim onu da yansıtacağız.

SAİT71
03.Temmuz.2009, 21:46
Kırıkkalespor 2. Lig Klasman'dan 3. Lig 3. Gruba düştü. Ben ne olursa olsun yinede bilgileri aktaracağım. Sonuçta gözlemci yok diyorlar 3. ligler ve 2. ligler için 1 kişi bir kişidir. Benim gibi kulübe gidip as başkanla, teknik kadro ile vs. görüşebilecek ve araştırma ekibine en azından 3. veya 2. ligdeki takımım için her türlü bilgileri verebilecek imkanlara sahip olan arkadaşlar belki ileride çoğalır ve profesyonel liglerimizin hepsi eklenir. Şimdi takımdaki teknik direktör vs. gibi gidenleri kalanları aktaracağım. Araştırmacı olmadığım için oyuncuların yenetekleri hakkında her hangi bir bilgi vermeyeceğim sadece son temel bilgileri vereceğim..

Kırıkkalespor'un yıllardır maçlarını oynadığı Fikret Karabudak resmi olarak 5.402 kapasiteye sahiptir. Saha ölçüleri 68x105'tir. Stad eskiden tahtaydı ve eskimişti ama bir kaç sene önce tamamen izolayson ile modernleştirildi ve zorunlu olarak tamamı koltuklandırıldı dolayısı ile kapasite 15 bin civarından 5.402'ye düştü. İlk bilgi bu stad hakkındaydı. Ama zemine bakım yapılmadığı için geneç sezon bir süre Yapımı bir kaç sene önce biten Başpınar 17 Ağustos Stadyumu'nda oynadı..

Başpınar 17 Ağustos resmi olarak 15.000 kapasiteli tümü koltukludur. Yapımı 1990 da başlasada inşaat sarkınca 2006 yılında tamamlandı. Oldukça yeni bir stad. Stadın Eklenirken Very Good değilde Good olursa iyi olur. Karabudak ise Average olabilir.

Gelelim teknik konulara..

Tenik direktör Fikret Bademci gönderildi. Kırıkkalespor'da oyuncuydu daha sonra Antrenörlük ve Teknik direktörlük yapmıştı. Ve düşünce bileti hocaya kestiler ve gitti. Takımın başına ise süpriz biri geçti. Kırıkkalespor idari menajeri Atilla Gerin geçti. Oyunda antrenör olarak eklenmiş. Bakalım takıma nasıl yansıyacak. Yıllardır takımın için de ve iyi tanıyor takımı.. Kırıkkalespor başkanı Hakan Aykul'dur.

Kırıkkalespor iç transferde defans oyuncusu Fazlı Arslan ile iki yıllık mukavele yeniledi. Murat Çalışkan ile de yeniden anlaşmaya varıldı.

Mehmet Ali Barut, R.Koray Tetik, Ramazan Algan, Bahri Arslanlı, Lokman Akyıldız, Mustafa Dağdeviren, Erkan Koç, Erdi Zengin, Mustafa Ünver, Erçin Yardımcı ve Halit Ekinci ile görüşmeler tamamlanarak mutabakata varıldı.

Ayrıca Kırıkkalespor alt yapısından Samet Çalışkan, Mehmet Gök ve Emrah Omay'ı kampa dahil etti. İstenirse bu oyuncular hakkında pozisyon bilgisi alabilirim.

Dış transferde Antalya D.S.İ Spor Kulübünden Metehan Andaç Özlö, Hasan Ceylan ve Biray Demir ile anlaşma sağlanarak ön sözleşme imzalandı.

Geçen sene kadroda yer alan ve sözleşmesi devam eden Gökhan Aydın ile görüşülerek sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edildi, Sezai Sezgin ve Nurettin Duruel’e ise kendilerine kulüp bulmaları söylendi.Bu arada takımda sözleşmesi biten Cemil Adıcan, Cihat Can Yiğit, Uğur Yasan ve Murat Berge ile yollar ayrılırken henüz görüşme yapılmayan Hamit Tüzün, Kürşat Kuyumcu, Ufuk Bulut ve yaş sınırlaması sebebiyle karar verilemeyen Celal Özcan, Coşkun Ağrı, Abdullah Yeşilyurt ve Erkan Özer’in durumları belirsiz.

kulüp, takımla ilgili transfer çalışmaları ve takım hakkında gerekli açıklamanın önümüzdeki günlerde kamuoyuna daha detaylı bir şekilde açıklayacağınız söyledi...

Gelişmeleri detaylıca aktarmaya devam edeceğim.. Yalnız Lokman Akyıldız'ın firikik değeri yükseltilmeli. Süper Sol ayağı, tekniği ve firikik golleri vardı geçen sezon.. İstenirse elimde geçen sezon attığı frikik videolarınıda verebilirim. Şimdilik bu kadar neti bağlatınca uzun uzun bilgileri transferleri teknik kadroyu aktaracağım..

Şunuda belirteyim 3. Lig 3. Grup 2. lig düzeyinde oldu. Çoğu İstanbul takımı. Ama Kırıkkalespor geçen sezonki bir çok oyuncuyla anlaştı. Heleki takımı sırtlayan genç Lokman'ında kalmasıyla ben bu sezon tekrar çıkacağını düşünüyorum. Zaten düşmeside süpriz oldu benim için..

ayrıca 3 ligde prosedürler var 24 yaşı üstünde 6 futbolcu oynayabiliyor bunlarında sadece 4 ü kadroda olabiliyor.

Mehmet Ali
Hasan BASRI KARA
METE Metin
UĞUR Yasan

bunlar kadroda olmayacak ...

CELAL de gozu kapalı bank asyada oynar vee bu sene futbol olarak takımda ilk 2 de en ıyıler arasında bana gore..

herşey kesinleşince buraya yazacağım

BaFraLı
04.Temmuz.2009, 13:52
Bende birşeyler yazmak isterim.Bafraspor hakkında.Bende Bafraspor'u yakından takip ediyorum.Amcam Bafra Belediyespor'Da yönetici.

Bafra Belediyespor'da yeni yönetim belli oldu.Başkanlığa Hüseyin Çamaş seçildi.Teknik direktör içinse Erol Servet Bağlar ile prensipte anlaşılmış.Orta sahanın beyni Mustafa Bulat Gümüşhanespor'a transfer oldu.Takıma ise Antalya DSİ Spor'dan Gökhan Özkaya transfer edildi.Genç bir futbolcu.

Takımın Bulunduğu Grup;

4. Grup
Kastamonuspor
Bafra Bld.spor
Ünyespor
Y.Yozgatspor A.Ş
Trabzon Yalıspor
Sürmenespor
Araklıspor
Pazarspor
Arsinspor
Bulancakspor
Gümüşhanespor

BaFraLı
06.Temmuz.2009, 19:41
Bafraspor'un başına Erol Servet Bağlar getirildi.Baya tecrübeli bir hocaymış.

BaFraLı
11.Temmuz.2009, 21:15
Bafraspor'da bu gün imza şov vardı adeta :).

Gelen oyuncular

Nazilli Belediyespor'dan Ön libero Nizamettin Kemal Metin
Gaziosmanpaşaspor'dan Kaleci Eray Günaydın
Bulancakspor'dan stoper Sadık Arslan
Bursa Nilüfer'den ise orta saha oyuncusu Tugay Saka Bafraspor'a transfer olmuştur.Oyuncuların hepsi 2 yıllık kontrata imza attılar.Teknik direktör Erol Servet Bağlar ile ise 4 yıllık kontrat imzalanmış.

SAİT71
01.Ağustos.2009, 00:49
Kırıkkalespor, Antalya DSİ'den 3 futbolcu birden transfer etti. Forvet ve orta saha mevkilerine Metehan Andaç ÖZLÜ, Hasan CEYLAN ve Biray DEMER'i alarak kadrosunu takviye etti.

Sol taraftaki yardımcı antrenör İmdat Hoca ile T.D. Atilla Gerin.

http://img38.imageshack.us/img38/2166/s7301983.jpg

Ayrıca bir kaç oyuncu hakkındada bir kaç şey karalamak istedim. Bunlar kendi görüşlerim..

Eski Kırıkkalespor oyuncusu, Mustafa Karakaya oyunda sadece AMC olarak görev yapmakta. Asıl mevkisi sağ bektir.
Kırıkkalespor'un eski hocası Harun Aydoslu döneminde Ofansa yönelik orta sahada görev verilip ve başarıyla oynamıştı.
Bir nevi ikinci bir mevki kazandı. Ama DR:20 AMC: 14-15 felan olsa daha gerçeğe uygun olacaktır. Şunu söyleyeyim,
Kırıkkalespor bu gibi kendi yetiştirdiği değerleri ne yazikki maddi sıkıntılar yüzünden alacaklarına karşılık bonservisi
ile bırakmakta. M.Karakaya gibi nice yetenekli, üst liglerde rahat oynayabilecek kapasitedeki oyuncular parasızlık yüzünden
kendilerini gösteremeden kayıp gidiyorlar. mesela parasını sağlıklı alsa, kontratı devam etse düzenlice çalışsa daha başarılı
olur. Umarım bu sorunlar futbolumuzdan bir an önce defolup giderler..
----------

Celal Özcan: Şunu söylemeliyim, bu çocuk Kırıkkalespor savunmasının bel kemiğiydi. Deyim yerindeyse ayağa kafayı sokan bir
oyuncu. Bank Asya 1. Ligde şuan oynayabilecek kıvamda. 84, Kırıkkale doğumlu ve yine Kırıkkalespor'un alt yapısından çıkan
bir oyuncu. Bu oyuncular bizlere bir şey gösteriyorki, (En azından bana) TV'den takımlarımızın Avrupa'daki R.Madrid gibi
takımlara özenip ederinin kat kat üstündeki bir Türk oyuncuya şımartıp villasından jakuzisine her şeyini sağlayıp, 1 ton para
bayılıp transfer etme olaylarını acıyarak, üzülerek izliyorum. Neden o kadar para veriyorlar, çünkü TR'de Türk oyuncular
az, yetenekliler az. O nedenle 1 tane iyi oyuncu keşfedilse büyükler almak zorundalar. Alt yapılarında var ama yok. Ben kendi
şehrimden, para sıkıntısı yüzünden, zorlada olsa alt yapıdan çıkan, yine aynı şehrin çocuklarını A takımda izlerken gurur duyuyorum
3. Lige düşmemize rağmen kulüp alt yapıya değer veriyor. Gerçekten kaydadeğer bir gelişme. 2. Liglerde çoğu takımda bizim
alt yapımızdan çıkıp Kırıkkalespor'da parlayıp daha sonra büyüyen ve alacaklarına karşılık serbest giden çok oyuncumuz var.
Bu saydığım yenetekli gençler alt yapıdan mecburende olsa çıkıyor, biliyorum bunlarda parlayacak vede alacaklarına karşılık
serbest gidecek ama olsun yine alt yapıdan çıkar. Türk gençlerinde yetenekten bol ne var. Ama değer yok. Ha Brezilya Ha biz.
Sadece iş halen alt yapının en büyük darphane olduğunu anlayamamakta bitiyor. Ben anladım ve FM'deki politikam genç yabancı
ve yerli oyuncular. Umarım işi futbol yöneticiliği ve antrenörlüğü olmayıpta o mevkilerde olanlarda anlar. Anlamıyorsanız
FM'i biraz inceleyin...
-----------

Lokman Akyıldız(Boluspor'da) ***: Evet, 2. Ligde Kırıkkalespor'u sırtlayan Eylül 1989 Trabzon doğumlu süper solak. Bu çocuğu izlerken tekniği
ve frikikleri beni mestediyor. İnanın abartmak yada övmek için söylemiyorum. Gerçekten frikikten bir çok gol attı geçen sezon.
Sol ayağını çok iyi kullanıyor. Tekniğide şuan 2. lig için çok güzel. 3. lige düşen şanssız takımın maestrosuydu.Ümit milli
takımımızda da forma giyiyor. 2 Kez Milli formayı giydi. Finlandiya Ümit milli maçlarının ikisindede görev aldı. Fizik yönünden
biraz daha gelişirse yakında memleketi Trabzonspor'unda belki listesine girer. Hayret, trabzon nasıl kendi evladını görememiş?
Oyunada ilk kez FM 09'da Kırıkkalespor ile giriş yaptı. Bir nevi K.Kale ile ünlendi. Amatör ligden alıp parlattı ve sattı. Yaptığı açıklamadada, kendisi gibi gençlerin Türk futboluna hizmet eden Kırıkkalespor'un değerini iyi bilmesini ve Süper Lig'de, Bank Asya 1. Ligde oynamalarını dilediğini, Kırıkkalespor'u hiç unutmayacağını, Kendisini amatör ligden bulup Bank Asya'ya gitmesini sağladığı için ayrı bir yeri olduğunu söylemişti.. Kırıkkalespor'da Harun Aydoslu döneminde pek
şans verilmiyordu. İlk teknik adamlık kariyerine Kırıkkalespor'da başlayan geçen sezonki hocamız Fikret Bademci zamanında patlama yaptı.
Özellikle kritik maçlarda attığı gollerle puanlar kazandırdı. 6 gollük bir performans ortaya koydu. Özellikle Mersin İdman Yurdu deplasmanında
1-0 gerideyken 2 gol atarak maçı kazandırması, yaşının genç olmasına rağmen alabildiği sorumluluğu açık şekilde gösterdi. Lokman şutlara
düzgün vurabilen, frikikten gol atabilen, tekniğini kullanabilen bir oyuncu. Özellikle bu üç özelliğini izleme şansı bulabildiğim bu kısa
dönemde gözlemledim.3. lige düşsede, takımda kalacağını açıklamıştı. Fakat Boluspor transferi için iyi para verince yönetim satma kararı aldı.
Kişiliğide çok düzgün bir çocuk. Allah yolunu açık etsin İnşallah...FM'E bilgi vermek ve o oyuncuların gelişimini, tıpkı bir oyundaki
K.Kale menajeri gibi yetiştiriyormuşçasına gözlemlemek bile bana yetiyor. Gözlemcilerimizinde bizim bilgilerimize ve çalışmalarımıza değer verdikleride aşikar.

Bu alttaki resimde U20 Milli takımımızın, Findlandiya U20 takımını 2-1 yendiği maçın kadrosu. Lokman Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig ekiplerinin oyuncularıyla birlikte oynuyor. İ.Köybaşı bilindiği gibi yüksek bir bonservis ücreti ile gitti. Onlarla bir arada oynamak heyecan verici olsa gerek :) Bu arada Tek 2. lig klasman takımındandan Kırıkkalespor'un oyuncusu var buda dikkat çekici.. :D

http://i31.tinypic.com/qqvinb.png

-----------

Erdi Zengin: 06-1988 Ankara doğumlu. Kırıkkalespor'un en çok güvendiği oyunculardan birisi. Yine ümit milli. Belkide ümit milli
takımımıza en çok oyuncu veren ilk 4-5 kulüpten birisi Kırıkkalespor. Yetkililerce takip edilen bir kulüp. Erdi oyun tarzı ile
Liverpoollu S. Gerrard'a benziyor. DM-MC-AMC oynayabiliyor. Ayrıca OFansif orta saha ve normal orta sahanın kanatlarındada
görev yapabiliyor. (AMR-AMC-AML-MR-MC-ML) Belkide oyuncularımızı bu tarzda yetiştirirsek Tıpkı Gerrard gibi her alanda aranan
kan olabilirler. Her mevkide oynayabilirler. Erdi, uzaktan şutları iyi olan bir oyuncu. Uzaktan güzel golleri vardı 2. Ligde..
------------

Mehmet Ali Barut: 73 Konya doğumlu. Kariyerinin son demlerinde 2. ligde Kırıkkalespor'a transfer olmuştu. Hamit'in formsuz
oluşu ona şans verilmesine neden oldu. İzlediğim son maçlarda genelde iyi bir performans gösterdi. Tecrübesi ile bir kaç maçta
birebirde iyi kurtarışlar yaptı. Büyük ihtimal ya bu sene yada gelecek
sezon futbolu noktalayabilir. 3. Ligde de oynayabilecek seviyede.
------------

Hamit Tüzün: 78 Kırıkkale doğumlu. Kırıkkalespor'un çıkardığı oyunculardan birisi. Hamit 1-2 sene önce daha iyiydi. 2. ligdeki
son sezonda oynanan bir çok maçta hata yaptı. Belli bir dönem formsuzdu. Ama kariyerinde genele baktığımızda iyiydi. Özellikle sert
gelen toplara uzanarak iyi çıkarır, birebirde başarılıydı. Hava hakimiyetide fena değildi. ARtık yaşınında getirdiği belli bir kariyer
tecrübesi var. 3. Lig'de rahat oynar. Yaşı tam futbol için en uygun dönemde 3. ligde tekrar eski formuna kavuşması muhtemel. Hamit'i bir
çok futbolsever, Bir kaç yıl önce Alanyaspor'da oynarken, Fenerbahçeile oynanan Türkiye kupası maçında yediği 13 golden hatırlayabilirler.

SAİT71
04.Ağustos.2009, 07:37
Batman Petrolspor İncelemesi

http://img7.imageshack.us/img7/4146/batmanpetrolspororijina.png

Batman Petrolspor resmi sitesinde bulduğum bilgiye göre;

Teknik direktörü: Hacı GÜLDALI
A Takım Antrenörü: Selman GÖNÜL
Kaleci Antrenörü: Fehmi ÖNER

KAYNAK: BURADA (http://www.batmanpetrolsk.org/bp/node/39)

Ayrıca Kulüp başkanı ise; Erdal ÇOŞKUN

KAYNAK: BURADA (http://www.batmanpetrolsk.org/bp/node/35)

Batman Petrolspor A Takım Futbolcu kAdrosu ve Sözleşme Süreleride aşağıdaki resmi sitenin ilgili bölümünde ayrıntılı bir şekilde geçmekte.
http://www.batmanpetrolsk.org/bp/node/46

Ayrıyetten kulübün resmi sitesinde gezerkende, Yarasalar her yerde sloganı gördüm. Ve aşağıdaki resim vardı. Yani kulübün Nikcname i Yarasalar olacak.

http://www.batmanpetrolsk.org/bp/sites/default/files/avatar_selection/bats2.png

Buda yarasa demelerinin sebebi: http://www.batmanpetrolsk.org/bp/node/130

Ayrıca kulübün antrenman tesisleride bir 3. lig düzeyinceki kulüp için oldukça güzel. Resmi sitedeki bilgiler aşağıdadır.

T.P.A.O. Tesislerinde ki antreman sahası:
http://img22.imageshack.us/img22/2895/batmanpetrolsporkulbtpah.jpg

ve birde kulüp binası vardır. İçerisindede ;

Dinlenme salonu
Yatak odaları
Yemek salonu
Yemekhane
Kulüp müzesi

bulunmaktadır.

http://img22.imageshack.us/img22/9397/batmanpetrolsporkulubut.jpg

Ve 16 Mayıs Şehir Stadyumu

Resmi rakamlarına göre;

Seyirci Kapasitesi :4900
Oyun Alanı Ölçüsü :68 * 105
Zemin Türü :Çim
Işıklandırma :Yok
Tribünler
Koltuklandırma :
Engelli Tribünü :Yok
Kapalı Devre Kamera Sistemi :Yok

http://img22.imageshack.us/img22/4927/batmanpetrolsporstadi2.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/1076/batmanpetrolsporstadi1.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/1209/batmanpetrolsporstadi3.jpg
Fena bir stad değil..

Biliyorsunuz 3. lig kulüpleri ve 2. liglerdeki takımlar araştırmacı eksikliği nedeniyle eksik bilgiler ile oyuna yansıyor. Bu nedenle resmi kaynaklardan bu tür takımları araştırarak katkıda bulunmaya ve Türkiye Liglerinin oyuna daha gerçekçi bir şekilde yansımasına, Türkiye Araştırma Ekibinin SIGAMES gözünde dahada iyi yerlere gelmesine elimden geldiğince katkıda bulunmaya devam edeceğim İnşallah....

SAİT71
04.Ağustos.2009, 08:14
Düzcespor'da 7 Ağustos Tarihinde bir Kongre yapılacak ve başkan seçilecek. Başkanlık için 2 aday var:

Mustafa YILMAZ

ve

Muhammed Emin TOKCAN

BaFraLı
04.Ağustos.2009, 13:45
Bafra Belediyespor'dada hazırlıklar devam ediyor.

Bafra Belediyespor'da 3 Yeni Transfer;

2009-2010 futbol sezonunda 3.lig 4. grupta mücadele edecek olan Bafra Belediye Spor Nevşehir Avanos’ta Yıltok Hotelde 24 futbolcuyla kampına devam ederken , Fransa’dan 2, İzmir’den ise 1 futbolcu transfer atağı yaparak kırmızı siyahlı renklere bağladı.

Bafra Belediyespor Teknik Direktörü Erol Servet Bağlar; transferler konusunda yaptığı açıklamada,’’ 1991 Fransa doğumlu Barış ERSEVİK STETİENE Clermonk foot takımından transfer edildi. Mevkisi sağ-sol açık. Barış Bafra Belediyespor’la 2 yıllık sözleşme yaptı.
1992 Fransa doğumlu Feyzullah ŞİMŞEK Jarville Nancy takımından transfer edildi. Mevkisi orta saha. Feyzullah’la 2 yıllık sözleşme yapıldı.
1991 Konya doğumlu Emir BAĞCI İzmir Karşıyaka takımından trafnsferi gerçekleştirildi. Mevkii olarak sağ bek oynayacaktır. Akabin de Emir’le 2 yıllık sözleşmesi yapıldı.
Fransa’dan Antranör Osman DEMİR’in Foot Organisaztıon Derneği olarak Fransa Türk karması adı altında Türkiye’nin İzmit Karatepe’de 17-27 Temmuz tarihlerinde yapılan hazırlık maçlarında keşfedilen bu 3 futbolcu Kartalspor, Siirt Jetpa Spor ve Galatasarayın Paf takımlarıyla yapılan karşılaşmalar neticesinde, izlenimimizden sonra Bafra Belediye Spora kazandırıldı. Bu 3 gencimizi de yetenekli görüyorum. Gelecekte çok iyi yerlere geleceklerdir. Bu yıl yapılacak olan karşılaşmalar da güzel sonuçlar alıp başarımızı ortaya koyacağız . Bafra Spor Camiası her şeyin en iyisine layıktır.’’dedi.
http://www.bafrahaber.com/haberimaj/Image/bafra-belediyespor/aa1.jpg

Benim anlamadığım seçmeler yapılıyor.Bir sürü 91-92 doğumlu adam var ama gidip nasıl oynadığını bilmedikleri adamları alıyorlar ordan burdan bakalım ne olacak.Bu arada Takımımızda ilk hazırlık maçında Ankara Demirspor'a 4-1 mağlup oldu.

World Hollow o1
04.Ağustos.2009, 14:26
Şuan Oyak Renault'un Teknik Direktörü Yalçın Gündüz..

EL-Hadji
05.Ağustos.2009, 19:27
THEFM kardeşim çalışmaların için teşekkürler. Emeğine sağlık...

SAİT71
07.Ağustos.2009, 10:24
Ne demek, içimden geldiği için yapıyorum.. Benim için bir eğlence. Helede şu sıkıcı ve banal yaz günlerinde :)

Kırıkkalespor'un eski oyuncularından Yasin KAPUCU Tekrar Kırıkkalespor'a döndü. Sözleşme ile ilgili ayrıntıları daha sonra vereceğim..

LaigLeNoiR
08.Ağustos.2009, 14:48
Bulancakspor'un yeni hocası Hüsnü Kaçmaz :)

SAİT71
09.Ağustos.2009, 02:53
Kırıkkalespor Aksarayspor'dan stoper Maksud Önal’ı trasfer etti K.erciyes Kastamonu ve son olarak aksarayda forma gıymış 87 doğumlu...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=793407

SAİT71
11.Ağustos.2009, 10:07
11 AĞUSTOS 2009 SALI

Kırıkkalespor eski oyuncuları Çorumsporlu Uğur KÜTÜK ve Yasin Kapucu ile yeniden anlaştı.

Ayrıca Kırıkkalespor'da savunma oyuncusu Hasan Basri Kara futbol hayatına son verdi ve Kırıkkalespor Genel Menajeri oldu. Bilindiği gibi eski genel menajer Atilla Gerin Teknik direktörlüğe getirilmişti..

vuque
11.Ağustos.2009, 10:17
Amatör Küme'den Anamurspor Oyuna Yansıtılacaksa Hertürlü Bilgiyi Sağlayabilirim...
Yansıtılabileceğini Düşünüyorum.Daha Önce 3.Lig'de Oynayan Bir Takımdı.Bu Senede 3.Lig'e Yükselme Maçlarında Finalede Penaltılarla Elendi...
Yani 3.Lig'te Görebilirdik...
Çoğu Amatör Küme Takımına Göre Güzel Bir Altyapısı Var.Yakın Zamanda Çıkardığı Profesyönel Oyuncular
Emrah Bedir(Adanaspor)
Tayfun Türkmen(Eskişehirspor)
Tayfun Herhalde Eskişehirle Bağlarını Kopardı.Anamurspor'un Altyapısını Yöneteceği Konuşuluyor.
Alt Yapı Gerçekten Güzel.Çok Yetenekli Gençler Var Anamur'un Dışarıya Gönderdiği....
Daha Bir Sürü Takımın Alt Yapısına Giden Anamur'lu Oyuncular Var...
İstek Olursa Yardımcı Olabilirim...

perpetua
11.Ağustos.2009, 14:53
Amatör Küme'den Anamurspor Oyuna Yansıtılacaksa Hertürlü Bilgiyi Sağlayabilirim...
Yansıtılabileceğini Düşünüyorum.Daha Önce 3.Lig'de Oynayan Bir Takımdı.Bu Senede 3.Lig'e Yükselme Maçlarında Finalede Penaltılarla Elendi...
Yani 3.Lig'te Görebilirdik...
Çoğu Amatör Küme Takımına Göre Güzel Bir Altyapısı Var.Yakın Zamanda Çıkardığı Profesyönel Oyuncular
Emrah Bedir(Adanaspor)
Tayfun Türkmen(Eskişehirspor)
Tayfun Herhalde Eskişehirle Bağlarını Kopardı.Anamurspor'un Altyapısını Yöneteceği Konuşuluyor.
Alt Yapı Gerçekten Güzel.Çok Yetenekli Gençler Var Anamur'un Dışarıya Gönderdiği....
Daha Bir Sürü Takımın Alt Yapısına Giden Anamur'lu Oyuncular Var...
İstek Olursa Yardımcı Olabilirim...

Teklifin icin tesekkurler. Amator kume su anda onem sirasinda oldukca altlarda. 2. Ligin tamamen detayli bir sekilde arastirilmasini saglamadan ne 3. Lig, ne de amator kume'nin detayli arastirilmasini dusunebilecek durumdayiz acikcasi. Ancak su anda onem vermek durumunda oldugumuz liglerden birisinden takimlari arastirman mumkunse, ayni zamanda Anamurspor uzerinde calismanda herhangi bir sorun gormuyorum.

vuque
19.Ağustos.2009, 08:25
Teklifin icin tesekkurler. Amator kume su anda onem sirasinda oldukca altlarda. 2. Ligin tamamen detayli bir sekilde arastirilmasini saglamadan ne 3. Lig, ne de amator kume'nin detayli arastirilmasini dusunebilecek durumdayiz acikcasi. Ancak su anda onem vermek durumunda oldugumuz liglerden birisinden takimlari arastirman mumkunse, ayni zamanda Anamurspor uzerinde calismanda herhangi bir sorun gormuyorum.
Öncelikle Teşekkür Ederim Cevap Verdiğiniz İçin.
Hangi Takımlar Araştırılmaya Açık Şu Anda Bilmiyorum Ama Anamur'a Pek Yakın Bir Klüp Olacağını Sanmıyorum...
Çünkü Anamur Mersin'le Antalya'nın Tam Ortasında...Yani Biraz Mahrumiyet Bölgesi...
Gerçi Bu Sene Üniversiteyi Kazandım Kıbrıs'a Gideceğim Ama Eksik Olan Yakınlardaki Bir Takım Varsa Yardımcı Olmayı İsterim...

World Hollow o1
19.Ağustos.2009, 09:15
Mümkünse şöyle bir şey olabilir mi 10'demo çıkmadığı için bir şey diyemicem ama..

NilüferBelediyespor değilde

BURSA NİLÜFERSPOR A.Ş diye takım adı değiştirilse sevinirim..

SAİT71
19.Ağustos.2009, 13:10
Kırıkkalespor'un genç futbolcusu Cihat Can Yiğit yeni sezonda Arsinspor ile anlaştı.

Forvet oyuncusu Murat Berge ise Tepecik Bld ile imzaladı.

Crocodile1963
22.Ağustos.2009, 22:41
Bursa Merinosspor'da başkanlığa Recep Bölükbaşı getirildi. . .

yorumsuz1i
27.Ağustos.2009, 14:30
Bu araştırmalardan verilen bilgiler oyuna nasıl aktarılıyor?
Ben Yozgatspor'la ilgili bilgi vermek istiyorum ama hangi bilgiler oyuna aktarılıyor?Yoksa boş yere uğraşmayalım.

perpetua
27.Ağustos.2009, 16:19
Mümkünse şöyle bir şey olabilir mi 10'demo çıkmadığı için bir şey diyemicem ama..

NilüferBelediyespor değilde

BURSA NİLÜFERSPOR A.Ş diye takım adı değiştirilse sevinirim..

Ozellikle her yil isim degisimliklerini guncellemeye calisiyoruz. TFF'de bu isimlerin degistirilmesi ile tabii ki.

Nilüfer Belediyespor, Nilüferspor A.S. yapildi ama Bursa Nilüferspor A.S. olarak da yapilabilir.

perpetua
27.Ağustos.2009, 16:20
Bu araştırmalardan verilen bilgiler oyuna nasıl aktarılıyor?
Ben Yozgatspor'la ilgili bilgi vermek istiyorum ama hangi bilgiler oyuna aktarılıyor?Yoksa boş yere uğraşmayalım.

Oyuncular veya takim bilgileri hakkinda vereceginiz bilgileri olabildigince degerlendiririz tabii ki.

SAİT71
28.Ağustos.2009, 13:29
Kırıkkalespor Çorumspor’dan forvet Özkan Yaşar’ı renklerine bağladı.

yorumsuz1i
28.Ağustos.2009, 19:49
Oyuncular veya takim bilgileri hakkinda vereceginiz bilgileri olabildigince degerlendiririz tabii ki.

Tamam da oyunda nasıl göreceğiz.Siz nasıl aktarıyorsunuz?Yama ile mi?Yoksa sigames'e bilgi mi yollanıyor?

SAİT71
29.Ağustos.2009, 00:08
Tamam da oyunda nasıl göreceğiz.Siz nasıl aktarıyorsunuz?Yama ile mi?Yoksa sigames'e bilgi mi yollanıyor?

Veritabanına aktarılıyor tüm araştırmacılardan alınan bilgiler belli bir tarihtede sigames e yollanıyor yanılmıyorsam

World Hollow o1
30.Ağustos.2009, 14:20
Ozellikle her yil isim degisimliklerini guncellemeye calisiyoruz. TFF'de bu isimlerin degistirilmesi ile tabii ki.

Nilüfer Belediyespor, Nilüferspor A.S. yapildi ama Bursa Nilüferspor A.S. olarak da yapilabilir.

İlgi için teşekkür ederim.

peki şöyle bir sorum olucak, mesela alt yapıdan yetişip prof. imza atan oyuncular oldu bu sene benim oynadığım takımda 3.Lig takımında onlarıda oyuna ekleme şansı oluyor mu?

SAİT71
31.Ağustos.2009, 01:10
World.Hollow kardeşim ; Bizim liglerimizde 2. liglerde felan doğru düzgün araştırmacı yok o nedenle 3. ligler pek önceliğe alınmıyor. Yinede şefimiz gelince izahını yapar.

SAİT71
05.Eylül.2009, 16:05
5 Eylül 2009 Cumartesi:

Kırıkkalespor lu defans oyuncusu CELAL Özcan İzmir'in Altınordu takımıyla 2 yıllığına anlaştı..

kirilenko47
09.Eylül.2009, 00:55
Beşiktaşlı Kadir Akbulut Silivrispor'un başında.