PDA

View Full Version : TFF 2. Lig Grup 1

perpetua
30.Ekim.2007, 08:31
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

extensor
03.Kasım.2007, 01:13
2. Lig 1.Grup 10. Hafta: Çanakkale Dardanelspor - Körfez Belediyespor

2-1 kazandı Çanakkale Dardanel. Ancak genç takım 3, 4 -0 alması gereken maçı zarla zorla aldı 2-1. Körfez ligin açık ara lideri. Zannediyorum Kocaelispor'un alt klubude aynı zamanda.

Çanakkale 4 stoperi yan yana dizerek çıktı maça. Körfez'in kanat etkinliğini bitirdi bu savunmacılar... 46. dakika da ki gol Selçuk Bice'nin hatası. Hiç pozisyona giremeden 1 gol attı Körfez. En az 10 tane yüzde yüzlük kaçıran Çanakkale ise 2. golü 88'de attı.

Heyecanlı, keyifli bir maçtı ama tekrar anladım ki. Ligteki takım kalitesi dengeleri pamuk ipliğinde...

İsim isim değerlendirirsek; Yunus var Körfez'de takımın golcüsü. Gol krallığında da öndeydi. Yine attı golünü. Takımın en değerlisi o sanırım

Selçuk Hizarcı var birde. Benimle yaşıt 20 yaşında... 54'te girdi oyuna. Bir gol attı verilmedi. Sonra gitti bir tane daha attı.

Koray herhafta çok iyi performans gösteriyor. Büyük Koray Kurt kendini her hafta geliştirirken, Küçük Koray Kurt her hafta daha kötü oynuyor

Samet Albayrak'tan da sözetmiştim daha önce. 2 golünde asistini yaptı. Az buz asistlerde değil hani. Kendine bakarsa önemli bir oyuncu. Yaratıcılığı iyi. Oyunun geniş alanını görebiliyor yani.

extensor
06.Kasım.2007, 04:13
. Lig 1. Grup 11. hafta Çanakkale - Sarıyer

Tribünden izlediğim maçlar arasında, hayatımda gördüğüm en sıkıcı maçtı. 0-0 bitti tabi :)
Hani 40 gün 40 gece oynansa da 0-0 biterdi. 3 günde bir maç oynamak hikakatten futbolcular için doğru değil bunu anlamış oldum bugün.
Maça gelelim. Sayın Meteertem çok kötü bir antrenörlük hatası yaptı bu hafta. 3gün önce grup lideri Körfez'i çok iyi irdelemiş olacak ki. 4 stoperi yan yana dizerek çıkmıştı maça. Bizde demiştikki kanat etkinliklerini yok etti vs vs. Ancak o gün 4-2-3-1 di takım. Ve bol pozisyona giriyordu. Birde yorulan Körfez'e son 25 dakika da bir fuleli forvet daha soktumu orta saha çıkarıp. Daha fazla dayanamadı işte o zaman Körfez.
Türkiye'de ilginç bir şey var sürekli olur. Şimdi antrenörler gerek bu maçların albenisinden gerekse isimlerini duyurmak için... büyük maçlara çok iyi hazırlanırlar, hazırlatırlar. Ardından alınan bir başarıda ise sanarlar ki bu taktik takımlarına uydu. Her maça böyle çıkmalılar.
Yok öyle birşey tabi. Lig lideri sizin üstünüze gelecek elbet. O yüzden savunmayı sağlam tutup ortasahayı kalabalık oynatmak mantıklı. Ancak kendi sahanızda üstün oynamanız gereken bir maçta ise 4 stoperle maça çıkmak ve bu yüzden hiç kanat bindirmeleri yapamamak bir o kadar mantıksız.
Benim gördüğüm çok şeyi göremedi Meteertem. Neyse canım kendisi bilir.
Geçelim oyuncu değerlendirmelerine;
Özgür İleri'nin yokluğu hissedildi. Nedim onun açığını kapatabilecek kadar yeterli bir yedek değil
Samet Albayrak'ta ise çok bariz bir fiziki eksiklik ve konsantrasyon probllemi var. Çok kayboluyor oyundan ağırlığını hiç hissettirmiyor maça.
Selçuk Bice iyi oynadı bugün.
Sarıyer ise çok iyi takım savunması yaptı.
İki takımada başarılar ;)

rapsar
22.Kasım.2007, 01:59
Beylerbeyi ndeki Eray İşcan ın GK olması gerekir, boyu 1,95 tir ve sözleşmesi 5 yıllıktır.Hakan Güvençer in mevkisi DC değil MC/DMC(20-15)olabilir.Zahid Arslan ın mevkisinin de ST olarak düzeltilmesi gerekir.Gökhan Demir in boyu 1,90 olarak düzenlenmeli.Beylerbeyi kadro numaraları:

1 Fadıl KOŞUTAN
25 İskender GENÇ
41 Fırat KOCAOĞLU
91 Eray İŞCAN
3 Bülent YENİHAYAT
4 Erkan FERİN
8 İbrahim AKYÜZ
21 Uğur DEMİROK
22 İlker CİHAN
34 Engin EKLER
44 Gür Ege GÜREL
53 Şener DEMİR
5 Hakan GÜVENÇER
6 Serdar KEŞÇİ
7 Cenk A. ALKILIÇ
11 Uğur ŞAHİN
17 Uğur AYDIN
20 Eray FIRAT
48 İrfan BAŞARAN
56 Veysel SARI
61 Volkan BEKÇİ
88 Mehmet DÜZ
89 Recep Soner CİHAN
9 Gökhan DEMİR
10 Zahid ARSLAN
54 Fırat YILMAZGİL
99 F. Sercan EKİNCİ

Bozüyükspor un kuruluş yılı 1973 olarak değiştirilmeli.Stadın adı ise Bozüyük Şehir olarak düzenlenmeli.Tamer Coşkun un doğum yeri kırcaali, adem çalık ınki ise erzurum olmalı.İlhan özek in mevkisi st, ibrahim günhan un mevkisi gk, ekrem vatansever in mevkisi dc, taylan akgün ünkü dc/dr, serkan cinaz ınki dc/dr, ceyhun tosun unki mc, onur bayramoğlu nunki mc/mr yapılmalı.Bekir ceyhan, kulübün favori personeli olarak eklenmeli.

Bugsaşspor un lakabı Sincan Kaplanları olarak eklenmeli.Stadın ismi Sincan Şehir olarak değiştirilmeli, kapasitesi 8000 yapılmalı ve ölçüleri 105x64 olmalıdır.Ayrıca kulüp, bazı maçlarını ostim stadında oynamaktadır.

Dardanelspor un adı Çanakkale Dardanelspor AŞ olarak değiştirilmeli.Forma numaraları:

1- Ferhat Kaplan
4- Hakan Çevik
5- Murat Özavcı
6- Uğur Parlak
7- Nedim Köseoğlu
8- Özgür İleri
9- Koray Kurt
10- Samet albayrak
11- Mesut Saray
14- Okan Sarı
17 - Mustafa Vargel
20- İlyas Çakmak
21- Caner Erdoğan
22- Adem Alkaşi
25- Kenan Çankaya
35- Burak Cengiz
37- Levent Tabak
44- Koray Kurt
45- Yavuz Özsevim
52- Kudret Kızaklı
60- Selçuk Bice
66- Vahap Yıldıztepe
67- Kerem Oruçoğlu
77- Serdal Alan
79- Hüseyin Çolak
80- Mehmet Akif Sadırlı
86- Hasan Ali Ersoy
87- İlimdar Bicen
88- Samet Gül
90- Ardahan Gündoğdu
99- Selçuk Hizarcı

Gebzespor un lakabı mor menekşeler olabilir.

Körfez bld.spor kocaelispor un pilot kulübü olarak eklenmelidir.

Sarıyer in başkadı mustafa hepanıl olarak değiştirilmelidir.Stad kapasitesi 8080 olmalıdır.Teknik direktörlüğe kenan gönen, yardımcılığına ise tayfun hut getirilmiştir.

extensor
22.Kasım.2007, 02:28
Öncelikle Rapsar verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim.
Bu grubun ile özel olarak ilgilendiğimi bilmeni isterim

Öncelikle yapılan bir anlaşma gereği. Çanakkale Dardanelspor'un adı değişti ve yanlızca Dardanelspor oldu.

İkinci olarak dostum bu forma numaraları bizim şefin elinde var ancak. Si dan onay alınca bu numaraları önümüzdeki yamalarda oyuna ekleyeceğiz.

Diğer bilgiler içinse şef okumazsa bile ben tekrar söyleyeceğim gerekli gördüğü değişiklikleri yapacaktır.

İlgin alakan için çok teşekkür ederiz.

perpetua
22.Kasım.2007, 03:11
İkinci olarak dostum bu forma numaraları bizim şefin elinde var ancak. Si dan onay alınca bu numaraları önümüzdeki yamalarda oyuna ekleyeceğiz.

Daha detaylı açıklamak gerekirse, bütün ligin forma numaraları eklenmek üzere hazır var ancak ikinci lig'de forma numaralarının kullanılacağı bilgisi elimize biraz geç geldiği için oyun kodunda forma numaraları kullanılmayacak şekilde ayarlanmış kaldı.

Şubat ayında çıkması muhtemel bir yama ile düzeltilecek.

extensor
30.Kasım.2007, 06:54
Beylerbeyi’nin teknik direktörlüğüne İlyas Tüfekçi getirildi. Galatasaray tarihinin unutulmaz futbolcuları arasında yer alan Tüfekçi, takımına ilk antrenmanını bugün yaptırdı.

Galatasaray’da uzun yıllar oynadığı futbolla büyük başarılara imza atan ve aktif futbolculuk hayatına sarı-kırmızılı formayla veda eden Tüfekçi, daha sonra teknik direktörlüğe başladı. Başarılarla dolu kariyerini artık Beylerbeyi’nde sürdürecek olan Tüfekçi’nin yardımcılığını ise Erkan Ültanır yapacak.

Ültanır da Galatasaray’daki futbolculuğunun ardından altyapıda sorumluluk almış ve geçtiğimiz sezon Galatasaray PAF takımını çalıştırmıştı.

Sezon başından itibaren takımımızı çalıştıran ve karşılıklı anlaşmayla sözleşmeleri feshedilen Mustafa Akçay ile yardımcısı Hamdi Zıvalıoğlu’na teşekkür eder, bundan sonraki profesyonel yaşamlarında başarılar dileriz.

hhkahraman
05.Aralık.2007, 05:57
İlyas ve Erkan hocanın gelmesiyle Galatasaraylı genç yetenekler de daha fazla şans bulacaklardır.

rapsar
07.Aralık.2007, 01:07
Oyunda Gebzespor un renkleri yanlış.morun tonunun biraz daha açık olması lazım.tam olarak http://www.gebzespor.com.tr/ daki gibi.
Ayrıca Alibeyköyspor un ismi neden Alibeyköy olarak geçiyor?

makalele81
10.Ocak.2008, 22:22
Bucaspor'un oyundaki renkleri Sarı-koyu lacivert olması gerekirken

Sarı-Eflatun olarak girilmiş. Ayrıca bu sezon genelde evinde oynadığı maçlarda

Sayı-Koyu Laciert ve çubuklu formayla oynuyor,deplasmandaysa beyaz,sarı renklerde düz bir formayla mücadele ediyor genelde.
Klasik sarı formanın bu sene fazla kullanılmadığını görüyoruz.Formalar şu şekilde yani ;

http://www.bucaspor.org.tr/genel/macfoto0809/denizli_buca/06.jpghttp://www.bucaspor.org.tr/genel/macfoto0809/buca_akhisar/03.jpghttp://www.bucaspor.org.tr/genel/macfoto0809/altinordu_buca/01.jpg

Bu düzenlemelrle beraber Mehmet Batdal'da Stamina,Balance özelliklerinde artırıma gidilebilir.Birçok maçını izledim bu sezon Bucaspor'un Mehmet bulunduğu takıma çok çok fazla bir oyuncu,Fatih Terim'İn genel oyuncu taramasında geleceğin Hakan Şükür'ü olarak gösterilmişti fakat Altay deneyimi onun için pek yararlı olmadı.

A Takımın Teknik Ekibi Şu Şekilde

Ayrıca Türker Demirhan oyuna çok iyi yansıtılmış,teşekkürler.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilgilenilirse sevinirim.

perpetua
10.Ocak.2008, 22:58
Buca'nın renklerini değiştirdim. Teşekkürler.

licentia
02.Şubat.2008, 15:41
En son adi Galatasaray ve Besiktas ile anildigi icin merak ediyorum Canakkale Dardanelspor'lu Ardahan Gundogdu nasil bi oyuncudur acaba? Yok efendim yerli Ibrahimovic'mis kendisi kimi kaynak 189 kimi kaynak 190 cm diyor (sanirim boyu uzun teknigi idare eder her offensive oyuncu Ibrahimovic oluyor bu aralar gerci sirf tipi olabilir ibrahimovic'e benzeyen oyun stili bile degil). Oyunda 60 CA ve -5 PA verilmis oldugu icin merak ettim cunku eger Galatasaray ve Besiktas'in ilgisi gercek ise sanmiyorum ki bu oyuncunun potansiyeli bu kadar dusuk olsun kendi alt yapilarinda daha cok gelecek vaad eden bir suru oyuncu mevcut ki Dardanelspor'da alt yapi ve oyuncu secme bulmada hic geri kalmaz bence. Tabi transfer haberi menejer oyunu veya tamamen atmasyon fantezi urunu de olabilir... Bi de haberlerde bi suru farkli mevkide oynadigi yaziliyor on linero, forvet arkasi, orta saha, santrafor falan. Oyunda hem SC hem de AMC 20 ama yanilmiyorsam anladigim kadari ile daha cok forvet arkasi oynuyor gercek de. Izleyenlerin yorumlarini merak ediyorum dogrusu. Enteresan buldugum baska bi konu da Ardahan'nin 2003 senesinde tam 9 ay Galatasaray alt yapisinda bulunmus olmasi ragmen geldigi yer olan Zeyntinburnuspor'a geri donup gecen sene Dardanelspor'a transfer olmus olmasi.

Bi de yerli Kaka var di bi aralar onun da adi bi kac ay once Fenerbahce ve Besiktas ile anildi Bozuyukpor'lu Onur Bayramoglu. Cok merak ediyorum bu oyuncular gercekten bu kadar yetenekli mi yoksa menejer oyunlari mi, yoksa internet aleminde sansasyon yaratmaya calisan taraftarlarin oyunu mu? Bu iki oyuncuyu izleyenler anlatabilirse guzel olur.

extensor
02.Şubat.2008, 16:27
En son adi Galatasaray ve Besiktas ile anildigi icin merak ediyorum Canakkale Dardanelspor'lu Ardahan Gundogdu nasil bi oyuncudur acaba? Yok efendim yerli Ibrahimovic'mis kendisi kimi kaynak 189 kimi kaynak 190 cm diyor (sanirim boyu uzun teknigi idare eder her offensive oyuncu Ibrahimovic oluyor bu aralar gerci sirf tipi olabilir ibrahimovic'e benzeyen oyun stili bile degil). Oyunda 60 CA ve -5 PA verilmis oldugu icin merak ettim cunku eger Galatasaray ve Besiktas'in ilgisi gercek ise sanmiyorum ki bu oyuncunun potansiyeli bu kadar dusuk olsun kendi alt yapilarinda daha cok gelecek vaad eden bir suru oyuncu mevcut ki Dardanelspor'da alt yapi ve oyuncu secme bulmada hic geri kalmaz bence. Tabi transfer haberi menejer oyunu veya tamamen atmasyon fantezi urunu de olabilir... Bi de haberlerde bi suru farkli mevkide oynadigi yaziliyor on linero, forvet arkasi, orta saha, santrafor falan. Oyunda hem SC hem de AMC 20 ama yanilmiyorsam anladigim kadari ile daha cok forvet arkasi oynuyor gercek de. Izleyenlerin yorumlarini merak ediyorum dogrusu. Enteresan buldugum baska bi konu da Ardahan'nin 2003 senesinde tam 9 ay Galatasaray alt yapisinda bulunmus olmasi ragmen geldigi yer olan Zeyntinburnuspor'a geri donup gecen sene Dardanelspor'a transfer olmus olmasi.

Bi de yerli Kaka var di bi aralar onun da adi bi kac ay once Fenerbahce ve Besiktas ile anildi Bozuyukpor'lu Onur Bayramoglu. Cok merak ediyorum bu oyuncular gercekten bu kadar yetenekli mi yoksa menejer oyunlari mi, yoksa internet aleminde sansasyon yaratmaya calisan taraftarlarin oyunu mu? Bu iki oyuncuyu izleyenler anlatabilirse guzel olur.

Ardahan Gündoğdu Dardanelspor'da 2 yıldır tek maça çıkmış oyuncu değil. Üstelik Dardanelspor yaşına başına bakmadan herkesi ilk 11 de oynatabilen bir takım... Zaten amaç bu. Kadrolarında, (bakın 11 demiyorum 25 kişilik kadrolarında 25 yaşından büyük oyuncu yoktu. Sadece Tamer Tuna geldi ara transferde..)

Takım içinde rotasyon durumunda olan bir Uğur Parlak var bakın 90 doğumludur ama çatır çatır çıkar maçlara.
Kaleci lig başından beri kalesinde 89 doğumlu.
İlk yarıda yine a takımda oynayıp ikinci yarı kiralanan Küçük Koray Kurt 90 doğumlu.
Arada bir kadroya giren yedek oyuncu Okan Sarı, Ardahan gibi forvet oynayan uzun boylu ve 1990 doğumlu biri.

Tüm bunların arasında tek maça çıkamamış adama ben gözümle görmeden pa ma vermem.

Üstelik son Beylerbeyi maçında 2-3 forveti sakatken bile forvette oynayan isimler 90'lı Okan ve yine genç bir çocuk Hüseyin...

Eee bariz bir yeterliliği olsa zaten Dardanelspor'da a kadro da olur ki Dardanel'in amacı o...

Sallama bir habercilik bu Ardahan uydurmaları...
(Her maç ilk 11 oynayan key player durumunda ki takım arkadaşıyla konuştum. Aramıza girebilmesi için zamanı var dedi, bizim seviyede oynayamaz dedi...)

Yapacak bişey yok... -5 devam

licentia
02.Şubat.2008, 16:55
Ardahan Gündoğdu Dardanelspor'da 2 yıldır tek maça çıkmış oyuncu değil. Üstelik Dardanelspor yaşına başına bakmadan herkesi ilk 11 de oynatabilen bir takım... Zaten amaç bu. Kadrolarında, (bakın 11 demiyorum 25 kişilik kadrolarında 25 yaşından büyük oyuncu yoktu. Sadece Tamer Tuna geldi ara transferde..)

Takım içinde rotasyon durumunda olan bir Uğur Parlak var bakın 90 doğumludur ama çatır çatır çıkar maçlara.
İlk yarıda yine a takımda oynayıp ikinci yarı kiralanan Küçük Koray Kurt 90 doğumlu.
Arada bir kadroya giren yedek oyuncu Okan Sarı, Ardahan gibi forvet oynayan uzun boylu ve 1990 doğumlu biri.

Tüm bunların arasında tek maça çıkamamış adama ben gözümle görmeden pa ma vermem.

Üstelik son Beylerbeyi maçında 2-3 forveti sakatken bile forvette oynayan isimler 90'lı Okan ve yine genç bir çocuk Hüseyin...

Eee bariz bir yeterliliği olsa zaten Dardanelspor'da a kadro da olur ki Dardanel'in amacı o...

(Her maç ilk 11 oynayan key player durumunda ki takım arkadaşıyla konuştum. Aramıza girebilmesi için zamanı var dedi, bizim seviyede oynayamaz dedi...)

Bende zaten bu olasiligi sorguladim anlasilan fantazi habercilikte artik hic bi sinir yok bugun wikipedia da oyuncu yaratsaniz yarin o bile 3 buyuklerlen anilabilir.

extensor
02.Şubat.2008, 18:17
Bende zaten bu olasiligi sorguladim anlasilan fantazi habercilikte artik hic bi sinir yok bugun wikipedia da oyuncu yaratsaniz yarin o bile 3 buyuklerlen anilabilir.

haklısın...

licentia
04.Şubat.2008, 00:58
Beylerbeyi bi kac oyuncu ile yollarini ayirip bi kac yeni oyuncu aldi kadrosuna umarim son surume yetisir. Gec yapilmis bi hamle herhalde 2. lig'de kalabilmek icin cunku artik bank asya'ya cikma gibi bi umutlari yok. Bu arada TD Ilyas Tufekci.

Iste haberin linki:

http://www.galatasaray.org/beylerbeyi/haber/3080.php

Beylerbeyi'nde 7 Yeni Futbolcu

Beylerbeyi’nde giden ve gelen futbolcular belli oldu. TFF 2. Lig'de mücadele eden ekibimiz, beş futbolcu ile yollarını ayırdı. Giden futbolcular, Uğur Şahin, Eray Fırat, Erkan Ferin, İlker Cihan, Soner Cihan oldular.
Beylerbeyi 7 yeni futbolcuyla da sözleşme imzaladı.

Mustafa Kocabey yuvaya döndü.
Mustafa Kocabey: Beylerbeyi ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.
Mevki: Forvet

Zafer Şakar: Galatasaray, Beylerbeyi, Manisaspor, Denizlispor ve son olarak Samsunspor’da forma giydi. Beylerbeyi ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.
Mevki: Orta Saha

Anıl Karaer: Galatasaray PAF takımından yetişen futbolcu, Ankaragücü’ne kiralanmıştı. Beylerbeyi ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.
Mevki: Savunma

Serdal Boyraz: Denizlispor, Kayserispor, Malatyaspor, Şekerspor formalarını giyen futbolcu Beylerbeyi ile bir buçuk yıllık sözleşme imzaladı.

Harun Temur: Galatasaray PAF

Savaş Kaya: Beşiktaş, Diyarbakırspor
Mevki: Savunma

Önder Karaboğa: Körfez Belediyespor

Ek olarak Eray Iscan yanilmiyorsam Galatasaray kis kampina cagirlmisti kendisi sezon basi Zonguldak Kilimlispor'dan alindi boyu 195 cm ve 1991 dogumlu iyi seyler bekleniyor sanirim ondan. Gonderilen oyuncularin acaba Galatasaray ile de mi iliskileri kesildi merak ediyorum eger ole ise sanirim umudu kestiler onlardan. Yani bi Super Lig seviyesine cikabilicek satislarinda ya da takasta bile kullanilabilinicek durumda degiller sanirim.

gargi_17
09.Şubat.2008, 21:51
dardanelsporda selçuk bicenin defansif özelliklerinin elden geçirilmesi gerekir.bu adamın ikinci lig için oldukça fazla olan bir markaj ve top çalma yetenegi var.1.95 boyuyla ve kuvvetiyle olaganüstü gibi dursa da bi üst ligde oynaması için tek eksiği konsantrasyon gibi gözüküyor.çok iyi bi maç çıkarıp olmadık topları olmadık müdahalelerle kazanıp ayakta alkışladıgınız selçuk bice bi anda basit bi pozisyonda arkasına top kaçırabiliyor.bence selçuk bice :) :

pa ca arasında 20 puanlık bi fark konulmalı
markaj 14
top çalma 15
konsantrasyon 6

açtıgım oyunda fiziksel özelliklerinde hız 9 hızlanma 11 olarak çıkmış oldukça gerçekçi bence denge ve kuvvet 12+ olarak ayarlanabilir.sanırım 13 bayagı gerçekçi olur :)

licentia
09.Şubat.2008, 22:04
dardanelsporda selçuk bicenin defansif özelliklerinin elden geçirilmesi gerekir.bu adamın ikinci lig için oldukça fazla olan bir markaj ve top çalma yetenegi var.1.95 boyuyla ve kuvvetiyle olaganüstü gibi dursa da bi üst ligde oynaması için tek eksiği konsantrasyon gibi gözüküyor.çok iyi bi maç çıkarıp olmadık topları olmadık müdahalelerle kazanıp ayakta alkışladıgınız selçuk bice bi anda basit bi pozisyonda arkasına top kaçırabiliyor.bence selçuk bice :) :

pa ca arasında 20 puanlık bi fark konulmalı
markaj 14
top çalma 15
konsantrasyon 6

açtıgım oyunda fiziksel özelliklerinde hız 9 hızlanma 11 olarak çıkmış oldukça gerçekçi bence denge ve kuvvet 12+ olarak ayarlanabilir.sanırım 13 bayagı gerçekçi olur :)

Yakin bi zaman icerisinde 24 yasina giricek olan bi oyuncunun CA ve PA arasinda 20 puan fark olmaz olsa olsa en fazla 10-15 muhtemelen de en fazla 10 idealdir :)

gargi_17
09.Şubat.2008, 22:09

haklısın kardeş ardahan gündoğdu şu anda bi şehir efsanesi :) sanırım oynadıgı bölge yaş grubu antremanlarında yaptıgı fantastik bi kaç hareket ve şut sonrası arkadaşlarından ibrahimoviç lakabını almış (tipide acaip benzer uzun saçları ve kemikli burnuyla:) ) arkadaşlarıda topla ısınırken kendini ibo diye çagırıyo.ama son beylerbeyi maçında koray veilyasın sakatlıgında yine okan ve hüseyin oynadıgına göre demekki hala gerekli yeterlilige sahip değil.bence şu an için okan ve hüseyin üzerinde daha çok tarışılmalı.ama şunuda söyliyim dardanele seçilmişse öyle boş adamda degildir.hazır olun her an patlayabilir:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
[QUOTE=licentia;1386948]Yakin bi zaman icerisinde 24 yasina giricek olan bi oyuncunun CA ve PA arasinda 20 puan fark olmaz olsa olsa en fazla 10-15 muhtemelen de en fazla 10 idealdir :)[/QUOTEyaş konusunda haklısın ama söz konusu dardanelse bence pa farkını 15 de tutmakta yarar var.sonuçta gökhan zan m.topal h.kabze bekir irtegün gibi adamlarda bu takımdan çıktı.bazen gökhan zan çıkmasaydı diye düşündüğüm oluyo ama...:) en azından defansif özelliklerin elden geçirilmesi gerekir.bu adam şu an 2.lige 1 gömlek fazla...

gargi_17
10.Şubat.2008, 00:33
dardanelspora ait ca sıralaması şu şekilde daha gerçekçi olabilir

selçuk bice
koray kurt (büyük)
mesut saray
samet albayrak
murat özavcı
özgür ileri
ilyas
adem alkaşi
ferhat kaplan
caner erdogan

gargi_17
10.Şubat.2008, 00:51
yine dardanelspora ait pa puanları sıralaması
ferhat kaplan
okan sarı
samet albayrak
mesut saray
hüseyin çolak
ugur parlak
selçuk bice
erhan karayer
özgür ileri
adem alkaşi
koray kurt (büyük)
koray kurt(küçük)
ilyas çakmak
murat özavcı
caner

EL-Hadji
10.Şubat.2008, 01:56
Bu hafta Beylerbeyinde Mustafa 3 gol attı.

extensor
10.Şubat.2008, 20:30
gargi17@
Selçuğun güç ve dengesi zaten 12 den fazla
consantrasyonu düşük.
Markajı aman aman değil, top çalması da öyle (bana göre) fiziğiyle mücadele eden bir oyuncudur kendisi

CA Sıralaması
büyük koray 90
özgür ileri 89
selçuk 85 diye gidiyor
Pa Sıralaması
Ferhat -7
Özgür 110 verdim sanırım
Selçuk 105 ama 100 e düşüreceğim
Koray Kurt'u 100 e düşüreceğim...

Dardanelspor'u 2 senedir takip ediyorum. Gönül rahatlığıyla oynayabilirsin. Gerçeğe oldukça yakın yaptım.

gargi_17
11.Şubat.2008, 00:55
gargi17@
Selçuğun güç ve dengesi zaten 12 den fazla
consantrasyonu düşük.
Markajı aman aman değil, top çalması da öyle (bana göre) fiziğiyle mücadele eden bir oyuncudur kendisi

CA Sıralaması
büyük koray 90
özgür ileri 89
selçuk 85 diye gidiyor
Pa Sıralaması
Ferhat -7
Özgür 110 verdim sanırım
Selçuk 105 ama 100 e düşüreceğim
Koray Kurt'u 100 e düşüreceğim...

Dardanelspor'u 2 senedir takip ediyorum. Gönül rahatlığıyla oynayabilirsin. Gerçeğe oldukça yakın yaptım.

hıım ben 9.0.1 üzerinden yorum yaptıgım için koray ve selçukun 105 olan pa larını görememiş olabilirim:) ama trabzonda okudugum için 4.grubuda takip etm fırsatım oluyo.grup1 in defans oyuncuları grup4 ten çok daha iyi selçuk bicenin fiziksel özellikleri dedigin gibi çok gerçekçi ama bende markaj 9 konsantrasyon ve top kapma 12 olarak verilmiş bence konsantrasyonun düşürülüp markajının artırılması lazım.ayrıca koray kurt böyle bi performans yakalamışken neden pasını düşürmek yerine ca sını artırmıyoruz.küçük koray kurt dan bahsediyorsak haklı olabilirsin sanırım kiralandıgı akçaabatdada beklenen patlamayı gösteremedi.ki 4.grubun defans oyuncuları ne kdr kalitesizse hücum oyuncularıda bi o kdr kaliteli.bu yüzden çogu maçta 5-6 gol izleme fırsatımız oluyo...bence koray kurt da bi ilhan türen faciası olmaya aday.buda başka bi tartışma konusu

gargi_17
11.Şubat.2008, 01:14
dardanelspordan hüseyin çolak ,okan sarı ve yavuz özsevim u19 milli takımı kadrsuna alındı...

U19 Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:

Ferhat AYDIN, Göksu ALHAS, Utku DEMİREL (Trabzonspor A.Ş.), Çetin GÜNGÖR, Ersel ÇETİNKAYA (Galatasaray A.Ş.), Samet BÜLBÜL (Beşiktaş A.Ş.), Osman SEFEROĞLU (Bursaspor), İrfan BAL (Gençlerbirliği), Savaş YILMAZ (Kayserispor), Bayram OLGUN (MKE Ankaragücü), Hüseyin ÇOLAK, Okan SARI, Yavuz ÖZSEVİM (Dardanelspor A.Ş.), Hikmet BALİOĞLU (Menemen Belediye Spor), Taner TAKTAK (Fortuna Sittard), Cenk GÜVENÇ (Kickers Offenbach), Bora KARADAĞ (RW Essen), Sefa YILMAZ (VFL Wolfsburg).

extensor
11.Şubat.2008, 01:21
Gargi_17@
Selçuk'un konsantrasyonunu düşürüp markajını arttıracağım. Ama Selçuk savruk bir oyuncu. O sebeple pozisyon almasını da düşüreceğim.
Koray'ın ca sı ise 2. lig geneline oranla oldukça yüksek.
Küçük Koray Kurt ise belli bir oyun zekasına sahip ama fiziksel olarak gelişmemiş bir oyuncu. Bu yüzden fiziğin teknikten ve mentalden daha kolay kazanılabilineceğini düşündüğüm için pa sını yüksek tuttum.

Değerlendirmelerini bekliyorum. Saygılar

gargi_17
11.Şubat.2008, 02:09
bende selçuk bicenin positioning 9 olarak verilmiş ne kdr düşürecegini bilmiyorum ama bnm kafamdaki selçuk profli

markaj14
top çalma 15
konsantrasyon 6
pozisyon almada8 olsun savruk oldugu konusuna katılıyorum ama 8den asagıda düşürmek vicdansızlıkmış gibi geliyo.bunun dışında fiziksel özelliklerinin gerçekçi oldugunu söylemiştim.koray kurt konusunda da bu sezon gösterdigi performans yüksek ca yı haketmiyor mu sence ?genç sayılamayacak bi oyuncu oldugundan ca pa arası farkın acılmasınada karşıyım.pa sınında düşmesine gönlüm razı degil:)şu an yakaldıgı formu iki sene önce murat bölükbaşı yakalamış ve altaya transfer olmuştu bence koray kurt içinde sezon sonu böyle bi transfer beklenebilir.o yüzden ellememkte fayda war.küçük koray kurt hakkındaki görüşlerine deger veriyorum.altyas gruplarında milli takım geçmişi olanda bi oyuncu.umarım iyi yerlere gelir ama akççabatın dogru yer oldugunu düşünmüyorum.sonu ilhan türen gibi olmaz inşallah...

gargi_17
12.Şubat.2008, 20:58
dardanelspordan ferhat kaplan u20 milli takım kadrosuna çagrıldı

dardanelspordan erhan karayer u18 milli takım kadrosuna alındı

Caner ÖZTEL, Cem SULTAN, Emrah YOLLU, Emre ÇOLAK, Semih KAYA (Galatasaray A.Ş.), Ahmet Erhan BİLİCİ, Ali KUÇİK, Necip UYSAL (Beşiktaş A.Ş.), Alper PİLİÇ, Sertaç EREN, Özgür ÇEK (Fenerbahçe), Metin UÇAR (Gençlerbirliği), Alper KALEMCİ (Hacettepespor), Eren ALBAYRAK (Bursaspor), Ali HELVACI (Denizlispor), Rıdvan ŞİMŞEK (Karşıyaka), Mustafa Olcaytu ERGEN (Malatyaspsor), Erhan KARAYER (Dardanelspor A.Ş.).
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
dardanelspordan ilker sayan u16 milli takımı kadrosuna alındı

Artun AKÇAKIN, Çağrı TEKİN, Güney GÜRBÜZ (Gençlerbirliği), Alican CANDEMİR, Baran YARDIMCI (Ankaraspor A.Ş.), Hasan TÜRK (Beşiktaş A.Ş.), Emre PEHLİVAN (Bursaspor), Mahir AYDIN (Büyükşehir Bld. Spor), Mehmet TOPÇU (Fenerbahçe), Süleyman ÖZDAMAR (Altay), Furkan IŞIKDEMİR (Giresunspor), Eren KARTAL (Karşıyaka), Oğuzhan AZĞAR (Samsunspor), Barış TÜRKMEN, Mert Özcanlar (Bucaspor), İlker SAYAN (Dardanelspor A.Ş.), Murat BİLDİRİCİ (Eintracht Frankfurt), Atakan YİĞİTOĞLU (Hertha BSC Berlin), Bilal GÜLDEN (SV 1989 Schwetzingen), Dean Selim FLORENCE (West Ham United FC).

gargi_17
23.Şubat.2008, 20:45
dünkü dardanel-gaziosmanpaşa maçında sahada vasatın altında bi dardanel vardı.6maçlık galibiyet serisini 0-0lık bi beraberlikle sonlandırdılar.selçuk bicenin yoklugunun hissedildiği maçta murat özavcı isteneni veremedi.buda dardanelspor savunmasının önde kurulamayıp maçın büyük bölümüne gaziosmanpaşayı ortak etmesine neden oldu.

murat özavcının genç milli takımlarda oynamış bi oyuncu olmasına rgmen elazıgda geçirdigi sezonun kendisine pek fazla bişey katmadıgı ortada.hava toplarındaki üstünlüğüne ragmen dönüş ve manevralarındaki ağırlık ve yavaşlığıyla dardanelspor savunmasında selçuk bicenin etkinliğini arattı.aynı zmanda hafif gökhan zanımsı sakar oyunuyla kimi zaman saatli bomba etkiside yarattı.sanırım takımda rotasyon oynamanın verdigi bi konsantrasyon problemide var.takımın geriye yaslandığı maçlarda işe yarayabilir ama defansın önde kurlması gereken maçlarda isteneni veremeyecek bi sınırlı yetenek

gelelim caner erdoğana.dünkü maçın en iyilerinden biriydi.defansif manada her ne kadar yenilen her atak canerin tarafından gelsede topun defanstan ileriye taşınmasında aldığı rolle kimi zaman dardanelsporun oyuna ortak olmasını sağladı.hatta dardanelsporun üstün oldugu dakikalrda bir iki cılız atğıda başlatan adamdı.müthiş bir enerjiyle maçın ilk dakkasından son dakikasına aynı oyununu dewam ettiriyor ve müthiş bir agresifliği war her ikili mücadelede rakibi ısrıyo yoruyo.pozisyonel özelliklerini hiç sevmesemde iyi bir stamina ve agression puanı hakediyor.

günün en kötü ismi samet albayrak...bu adamın mc olabilmek için oldukça yetersiz bir mentali war.agresiflik nerdeyse hiç yok.çalışma oranı içinde aynı şeyler söylenebilir.sürekliliğide çok az bi maç oynayıp üç maç yatanlardan.ama oyunun geniş alanını müthiş görebiliyor.bu kdr kötü oynadığı bi günde bile attığı birkaç ters topla oyunun yönünü değiştirip takımını kontraya kaldırması ne denli yaratıcı bi oyuncu olduğunun göstergesi.pek tercih edilmeyen paslarıyla bjkde yasin sülün ün ilk zamanlarına benziyor.sonu benzemesin diyip başarılar diliyoruz kendisine..daha çok izlenip ayrıntılı bi profil çıkarılmalı.

koray kurt kötü maç çıkarmasına ragmen yakaldığı bir iki cılız pozisyonu yoktan varetmesini bildi.performansını bu maçtaki performansı gibi dewam ettirmezse bu lig için fazla oldugunu düşünüyorum.tek eksiği çabuk karar vermesi gereken pozisyonlarda yetersiz kalması.gücü fizigi ve topla driblingi müthiş...

EL-Hadji
23.Şubat.2008, 22:24
Eyüpspor bu hafta güçlü rakibi Mersin le evinde 1-1 berabere kaldı. Eyüp' ün golünü çok beğendiğim bir isim olan Ali Tuna kaydetti. Eyüp genç oyunculara yola çıktığı ligde yükselme grubuna Ergün ve Ali Tuna' nın üst performanslarıyla kaldı. Henüz yükslemede galibiyeti yok takımın.

extensor
24.Şubat.2008, 04:26
dünkü dardanel-gaziosmanpaşa maçında sahada vasatın altında bi dardanel vardı.6maçlık galibiyet serisini 0-0lık bi beraberlikle sonlandırdılar.selçuk bicenin yoklugunun hissedildiği maçta murat özavcı isteneni veremedi.buda dardanelspor savunmasının önde kurulamayıp maçın büyük bölümüne gaziosmanpaşayı ortak etmesine neden oldu.

murat özavcının genç milli takımlarda oynamış bi oyuncu olmasına rgmen elazıgda geçirdigi sezonun kendisine pek fazla bişey katmadıgı ortada.hava toplarındaki üstünlüğüne ragmen dönüş ve manevralarındaki ağırlık ve yavaşlığıyla dardanelspor savunmasında selçuk bicenin etkinliğini arattı.aynı zmanda hafif gökhan zanımsı sakar oyunuyla kimi zaman saatli bomba etkiside yarattı.sanırım takımda rotasyon oynamanın verdigi bi konsantrasyon problemide var.takımın geriye yaslandığı maçlarda işe yarayabilir ama defansın önde kurlması gereken maçlarda isteneni veremeyecek bi sınırlı yetenek

gelelim caner erdoğana.dünkü maçın en iyilerinden biriydi.defansif manada her ne kadar yenilen her atak canerin tarafından gelsede topun defanstan ileriye taşınmasında aldığı rolle kimi zaman dardanelsporun oyuna ortak olmasını sağladı.hatta dardanelsporun üstün oldugu dakikalrda bir iki cılız atğıda başlatan adamdı.müthiş bir enerjiyle maçın ilk dakkasından son dakikasına aynı oyununu dewam ettiriyor ve müthiş bir agresifliği war her ikili mücadelede rakibi ısrıyo yoruyo.pozisyonel özelliklerini hiç sevmesemde iyi bir stamina ve agression puanı hakediyor.

günün en kötü ismi samet albayrak...bu adamın mc olabilmek için oldukça yetersiz bir mentali war.agresiflik nerdeyse hiç yok.çalışma oranı içinde aynı şeyler söylenebilir.sürekliliğide çok az bi maç oynayıp üç maç yatanlardan.ama oyunun geniş alanını müthiş görebiliyor.bu kdr kötü oynadığı bi günde bile attığı birkaç ters topla oyunun yönünü değiştirip takımını kontraya kaldırması ne denli yaratıcı bi oyuncu olduğunun göstergesi.pek tercih edilmeyen paslarıyla bjkde yasin sülün ün ilk zamanlarına benziyor.sonu benzemesin diyip başarılar diliyoruz kendisine..daha çok izlenip ayrıntılı bi profil çıkarılmalı.

koray kurt kötü maç çıkarmasına ragmen yakaldığı bir iki cılız pozisyonu yoktan varetmesini bildi.performansını bu maçtaki performansı gibi dewam ettirmezse bu lig için fazla oldugunu düşünüyorum.tek eksiği çabuk karar vermesi gereken pozisyonlarda yetersiz kalması.gücü fizigi ve topla driblingi müthiş...

Maçı izledim, tribündeydim. Yazdıklarının farkındayım. Daha öncedenden oyuna yansıtmıştım bunları.

gargi_17
24.Şubat.2008, 20:55
Maçı izledim, tribündeydim. Yazdıklarının farkındayım. Daha öncedenden oyuna yansıtmıştım bunları.

ben biraz daha ayrıntı için yardımcı olmaya çalışıyorum.şu an dardanelsporla oyun actım.murat özavcının ca sı sanırım biraz fazla kaçmış.heralde elazıg birikiminden dolayı.ama öyle olmadıgı ortada.şu an oyunumda 4lü defansın bankosu durumunda.müthiş bir fizik profili çıkarılmış.ayrıca hakan çevik amrl olarak eklenmiş :) mesut sarayda henüz bu sene solda oynamaya basladı.geçen sene daha çok orta saha orta olarak izliyoduk.ben hiç sol bek oldugunu görmedim.dwblaml olarak eklenmiş.bunun yanında actıgım oyunda bi kaç hata daha var.onlarıda söylüyecem.niyetim daha gerçekçi bi dardanelspor oynamak.yanlış anlaşılmak istemem..

EL-Hadji
24.Şubat.2008, 21:41
ben biraz daha ayrıntı için yardımcı olmaya çalışıyorum.şu an dardanelsporla oyun actım.murat özavcının ca sı sanırım biraz fazla kaçmış.heralde elazıg birikiminden dolayı.ama öyle olmadıgı ortada.şu an oyunumda 4lü defansın bankosu durumunda.müthiş bir fizik profili çıkarılmış.ayrıca hakan çevik amrl olarak eklenmiş :) mesut sarayda henüz bu sene solda oynamaya basladı.geçen sene daha çok orta saha orta olarak izliyoduk.ben hiç sol bek oldugunu görmedim.dwblaml olarak eklenmiş.bunun yanında actıgım oyunda bi kaç hata daha var.onlarıda söylüyecem.niyetim daha gerçekçi bi dardanelspor oynamak.yanlış anlaşılmak istemem..

Neden yanlış anlaşılacaksın ki. İlgin ve yardımların için teşekkürler. Sinan' a ne kadar yardımcı olursan o kadar seviniriz.

extensor
25.Şubat.2008, 11:48

Yoo neden yanlış anlaşılacaksın ki?

Öncelikle 2 yıldır izliyorum ve içerdeki maçları sürekli izliyorum. Mesut Saray'ı en az 10 küsur kez sol bekte gördüm. 20 küsur kez de sol açıkta gördüm. Nasıl bu sene sol kanatta oynamaya başladı dersin. Geçen sezonun tamamında sol bek veya açık olarak oynadı bu adam. Futbola adım attığından beri de sol bek ve açık oynuyor. Aml koymakta ise aceleci davrandım. Aml özelliğini 9.3 için 7'e kadar düşürdüm. Bir kaç maçta maç içinde o mevkii de görev yaptı. Sert kavisli ortalar açsın vs diye...
Bu arada hiç ortanın sol rafıında oynamadı da değil 3-4 maç oynamışlığı var. Onun için dm ye 10 mc ye 12 gibi değerler verdim.

İkinci olarak 9.0 oynuyorsun. 9.2 oynasan Hakan Çevik'ın stoper olarak oyuna yansıtıldığını görürsün. 9.0'da neden doğru yansıtamadık. Çünkü kendisi 2007-2008 sezonunda alt bir ligte kiralıktı. Dediğim gibi 2 senedir bu şehirdeyim. Yani 2007-2008'de izleyemediğime göre hakkında birşey bilmeme imkan yok.

Murat Özavcıya geçelim yine 2007-2008 sezonunu Elazığ'da geçirmiş. Bu futbolcu sadece genel kültür olarak biliyorum ki Ümit milli takımlar çerçevesinde forma giymiş bir oyuncu. Bu oyuncuyu bunları da göze alarak nispeten benden daha az izleyerek yaptı, Lig A araştırmacısı arkadaşlarımız.

Ben de değiştirmeden bir müddet izledim yaklaşık 10-15 maç...
Sonra oyuna ekledim. Ca 79 pa 99'dur.
Yani benim yaptığım Murat klasik bir ikinci lig stoperi daha fazlası değil
Mesela Hakan Çevik 80 e 100
Selçuk 85 e 105tir.

Daha öncede söylediğim gibi eleştirilerini bekleriyorum bu eleştiriler sayesinde oyunu daha iyi ve güzel yapabiliriz.

Ancak eleştirmeden önce aklında bulunsun. Eleştireceğin konular hakkında yeterince bilgi sahibi olmalısın. Mesela Mesut ne kadar sol bek oynamış. Oyuncuların özellikleri ne anlama gelir. Oyun kaç yamadan oluşur vs vs.

Bilgi sahibi olmak için forumlarda araştırma yapmanı tavsiye ediyorum.

gargi_17
25.Şubat.2008, 21:15
Yoo neden yanlış anlaşılacaksın ki?

Öncelikle 2 yıldır izliyorum ve içerdeki maçları sürekli izliyorum. Mesut Saray'ı en az 10 küsur kez sol bekte gördüm. 20 küsur kez de sol açıkta gördüm. Nasıl bu sene sol kanatta oynamaya başladı dersin. Geçen sezonun tamamında sol bek veya açık olarak oynadı bu adam. Futbola adım attığından beri de sol bek ve açık oynuyor. Aml koymakta ise aceleci davrandım. Aml özelliğini 9.3 için 7'e kadar düşürdüm. Bir kaç maçta maç içinde o mevkii de görev yaptı. Sert kavisli ortalar açsın vs diye...
Bu arada hiç ortanın sol rafıında oynamadı da değil 3-4 maç oynamışlığı var. Onun için dm ye 10 mc ye 12 gibi değerler verdim.

İkinci olarak 9.0 oynuyorsun. 9.2 oynasan Hakan Çevik'ın stoper olarak oyuna yansıtıldığını görürsün. 9.0'da neden doğru yansıtamadık. Çünkü kendisi 2007-2008 sezonunda alt bir ligte kiralıktı. Dediğim gibi 2 senedir bu şehirdeyim. Yani 2007-2008'de izleyemediğime göre hakkında birşey bilmeme imkan yok.

Murat Özavcıya geçelim yine 2007-2008 sezonunu Elazığ'da geçirmiş. Bu futbolcu sadece genel kültür olarak biliyorum ki Ümit milli takımlar çerçevesinde forma giymiş bir oyuncu. Bu oyuncuyu bunları da göze alarak nispeten benden daha az izleyerek yaptı, Lig A araştırmacısı arkadaşlarımız.

Ben de değiştirmeden bir müddet izledim yaklaşık 10-15 maç...
Sonra oyuna ekledim. Ca 79 pa 99'dur.
Yani benim yaptığım Murat klasik bir ikinci lig stoperi daha fazlası değil
Mesela Hakan Çevik 80 e 100
Selçuk 85 e 105tir.

Daha öncede söylediğim gibi eleştirilerini bekleriyorum bu eleştiriler sayesinde oyunu daha iyi ve güzel yapabiliriz.

Ancak eleştirmeden önce aklında bulunsun. Eleştireceğin konular hakkında yeterince bilgi sahibi olmalısın. Mesela Mesut ne kadar sol bek oynamış. Oyuncuların özellikleri ne anlama gelir. Oyun kaç yamadan oluşur vs vs.

Bilgi sahibi olmak için forumlarda araştırma yapmanı tavsiye ediyorum.

ben senede yaklaşık 6-7 maç izleyebiliyorum.onun haricinde trabzondayım.mesut hakkında ml mc özellikli bi oyuncu oldugu kesinlikle söyleyebilirzki oyunada bu şekilde yansıtmışsın dl de 2 kez denedim 5.3 ün üstüne çıkamadı:) ama geçen sene izlediğim maçların tamamında sol bekde ismail gibi bi adam wardı.ve 30 un üstünde maç oynamış ismail gibi bi sol bek varken mesutun dl oynayacagına ihtimal vermemişim.ama dediğim gibi dl oynamışsada bayagı gerçekçi yapmışsın.dediğin gibi 9.0 oynuyorum diğer yamaları çalıştıramadım bi türlü.ama yeni yamada selçuk bicenin ve koray kurtun daha saglam olması dileğiyle...teşekkürler.

extensor
26.Şubat.2008, 15:42
ben senede yaklaşık 6-7 maç izleyebiliyorum.onun haricinde trabzondayım.mesut hakkında ml mc özellikli bi oyuncu oldugu kesinlikle söyleyebilirzki oyunada bu şekilde yansıtmışsın dl de 2 kez denedim 5.3 ün üstüne çıkamadı:) ama geçen sene izlediğim maçların tamamında sol bekde ismail gibi bi adam wardı.ve 30 un üstünde maç oynamış ismail gibi bi sol bek varken mesutun dl oynayacagına ihtimal vermemişim.ama dediğim gibi dl oynamışsada bayagı gerçekçi yapmışsın.dediğin gibi 9.0 oynuyorum diğer yamaları çalıştıramadım bi türlü.ama yeni yamada selçuk bicenin ve koray kurtun daha saglam olması dileğiyle...teşekkürler.

İsmail playoff lardan çıkılmayacağı anlaşıldığında yedeğe oturdu. Trabzonspor'la anlaşmıştı çünkü. Son haftalarda ise hep Mesut oynadı sol bekte.
Ha iyi bir sol bek olur mu? Bence olmaz. Bence Vederson tarzı bir oyuncudur.
Sol açıkta da yeterince top taşıyıp etkili olamıyor.
Belki ortasahanın sol rafında oynatılırsa daha verimli olur. Kaldı ki 12 verdim oraya. Sezon öncesi 3 ay çalıştır 15 e çıkar o.

İsmail'in de profilini ben yapmıştım bu arada. O da Trabzon Karadenizspor'da.

Neyse sen gözüne takılan birşeyler oldukça yaz. Burda değerlendiririz sık sık

gargi_17
28.Şubat.2008, 01:09
tabiki yardımım dokunursa sevinirim.ama haftasonu tekrar trabzona dönmek zorundayım yarım sezon sonra tekrar görüşürüz.hepinize kolay gelsin.

gargi_17
28.Şubat.2008, 01:19
unutmadan son bi olay daha yazayım.fm de kafamı en çok bozan şeydir bu.niyazi önenin genç yıldızlarla çalışma ve adam satma meteerteminde gençoyuncularla çalışma özelliğini mümkün olduğunca arttırabilirmiyiz?dardanelspor kadrosuna 35 yaş üstü oyuncularla dolu oldugunu görmek içime sinmiyo..

EL-Hadji
28.Şubat.2008, 02:13
Sarıyer' de Ertan Koç' un ca ve pası değişmeli. Geçen sene bir ayar çekmiştik ama tekrar bir haller olmuş :)

CA 100, pa ' da 128 seviyesine yükselebilir.

Ayrıca Gökhan Kalkan' a da mevki olarak dm: 20, dc: 14, mc: 14 vermemiz lazım.

extensor
28.Şubat.2008, 11:35
unutmadan son bi olay daha yazayım.fm de kafamı en çok bozan şeydir bu.niyazi önenin genç yıldızlarla çalışma ve adam satma meteerteminde gençoyuncularla çalışma özelliğini mümkün olduğunca arttırabilirmiyiz?dardanelspor kadrosuna 35 yaş üstü oyuncularla dolu oldugunu görmek içime sinmiyo..

Evet bunu şefe iletmek gerek. Teşekkürler

gargi_17
15.Mart.2008, 00:54
oyunda atltico bilbaoyu inceledimde belli bi transfer politikaları olduğunu gördüm.sadece ispanyol ve sadece bask oyuncularla oynuyolar.dardanel içinde benzer bişi yapılabilirmi extensor ilgilenir misin?yönetimin 25 yaş üstü oyuculara zorda kalmadıkça pek tenezzül etmediğini biliyoruz ve alt yapıdan oyuncuncalara ayrı bi ilgi alaka var sadece domestic player özelliği fullenerek bu konu halledilebilirmi acaba?saygılar...

extensor
16.Mart.2008, 11:56
Aslında bu husus sadece bu dönem yani bu sene denenmiş birşeydi ve bence hatalı bir yaklaşımdı.
Bütün takım genç olunca o gençler kendilerini daha iyi eğitecek diye birşey yok. Aksine bence takımda örnek almaları gereken isimlere ihtiyaçları var.
Mesela Arsenal takımıda çok genç ve kaliteli oyunculara sahip olmalarına rağmen bu gençleri bu sene onlara başarı kazandıramadı. Fakat bakınız Mancester Unt. da hem genç hem yaşlı oyuncuları bir arada tutarak hem gençlerin eğitimini daha iyi yapıyor hemde yarışmacılık hedefinden uzaklaşmıyor.

Ben ilk yarı boyunca bunu çok yazdım. Ve Mustafa Meteertem'in de bu yazıları takip ettiğini biliyorum. Daha önce yorum bölümlerinde karşılıklı dialoglar kurmuştuk.
Ve görüyoruz ki fikirlerimiz uyuşmuş olacak 2. yarı itibariyle nispeten tecrübeli oyuncu transferleri yapıldı. Mesela 32 yaşında ki Tamer Tuna ve 26 yaşlarında ki Ferdi...

Bir dönem daha bekleyelim eğer önümüzde ki yılda aynı uygulama devam ederse bunu Perpetua'ya iletirim. O da fikir birliğine varırsa gerekli düzenlemeleri yaparız. Saygılar

gargi_17
17.Mart.2008, 01:22
bi sezon daha izlenmesi konusunda haklısın sana katılıyorum.ama dardanel hiç bi zaman ortal halli yaş ortalamasına sahip bi takım olmadı.gecen senede gökmen hacı arif deniz kolgu kaleci haluk ve hakan hariç bütün takım 25 yaş altıydı.anlatmaya çalıştığım kısmen de olsa dardanelspor bu genç oyuncu politikasını nahit güzelle her zaman uyguladı.hasan kabze yi 15 yaşında oynatmaya başlaması bile ne kdr uçuk bi kulüp politikasına sahip olduğunu açıklamama yeter heralde.:D oyunda bu kısım net yansıtılamamış.tamamen net bi transfer politikası olmasada yaşlı oyuncular alındığında huzursuz olan bi yönetim yada altyapıdan gelen oyuncuların oynatılması yönünde baskı yapan bi yönetim hayal ediyorum.bu arada başkan ve teknik direktör özelliklerinde yapacağınız update de domestic player i unutmazsanız sewinirim.bi daha saygılar:D

gargi_17
18.Mart.2008, 00:20
Dardanelspor dan uğur parlak ve yavuz özsevim u19 milli takım kadrosuna çağrıldı

Emirhan Ergün, Fatih Serkan Kurtuluş, Çetin Günügör, Serdar Eylik, Sinan Osmanoğlu (Galatasaray), Uğur Demirkol, Umut Sözen (Ankaraspor), Erdem Köse (Beşiktaş), Eren Albayrak (Bursaspor), Özgür Çek (Fenerbahçe), Efe Halil Özarslan (Gençlerbirliği), Furkan Özcal (Kayserispor), Bayram Olgun (Ankaragücü), Uğur Parlak, Yavuz Özsevim (Dardanelspor), Tolgay Ali Arslan (Borissia Dortmund), İsa Bağcı (Glasgow Rangers), Bora Karadağ (RW Essen), Onur Ayık (Werder Bremen).
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
kaan yavuzcan u15 kampına davet edildi

Emre Özer, Fatih Bozok, Emre Gemici, Orhan Deniz, Seçkin Doğan, Muhammed Alperen Uysal (Galatasaray), Erdi Kartal, Mehmet Erkut Şentürk, Burak Yılmaz, Hüseyin Cankurt Atasoy, Eyüp Can Durmuşoğlu (Beşiktaş), Erkan Çelik, Taha Can Velioğlu, Melih Ceylan, Sercan Şen (Bursaspor), Kerem Çağatay, Gökhan Sürücü, Beykan Şimşek, Erten Ersu (Fenerbahçe), Recep Niyaz, Fatih Soyatik (Denizlispor), Selahattin Özcan (Gençlerbirliği), Hasan Üstübücü (Ankaraspor), Akın Aykan (Antalyaspor), İbrahim Yılmaz (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Emre Kurtoğlu (Kocaelispor), Oğuzhan Biçer (Ankaragücü), Hüseyin Yahyaoğlu (Trabzonspor), Turhan Alper Turgut, Sergen Ekinci (Adanaspor), Okay Yokuşlu, İsmet Kavuştu (Altay), Emre Öztürk, Bilal Kılıç (Kayseri Erciyesspor), Berat Eyüpoğlu, İsmail Açıcı (Samsunspor), Hasan Erkoç (Malatyaspor), Mustafa Bayramoğlu (Sakaryaspor), Burak Can Balcı (Manisaspor), Salih Uçan, Kudbettin Tekin Oğrak (Bucaspor), Kaan Yavuzcan (Dardanelspor), Aykut Güler (Gaziosmanpaşaspor), Soner Sert (Erzincanspor), Yağız Temizkanoğlu (Çubuklu), Nevzat Gülay (Özyeşiltepespor), Murat Kurnaz (Van Marshall İdmanyurduspor), Yusuf Mersin (Millvall).

gargi_17
28.Mart.2008, 01:47
kaan yavuzcan u15 milli takımına seçildi

15 Yaş Altı Milli Futbol Takımı kadrosunda şu futbolcular yer alacak:

Emre Özer, Fatih Bozok, Emre Gemici, Seçkin Doğan, Muhammed Alperen Uysal (Galatasaray), Mehmet Erkut Şentürk, Burak Yılmaz, Hüseyin Cankurt Atasoy (Beşiktaş), Kerem Çağatay, Gökhan Sürücü, Beykan Şimşek (Fenerbahçe), Recep Niyaz, Fatih Soyatik, (Denizlispor), Sercan Şen (Bursaspor), Emre Kurtoğlu (Kocaelispor), Okay Yokuşlu (Altay), Burak Can Balcı (Manisaspor), Salih Uçan (Bucaspor), Kaan Yavuzcan (Dardalenspor), Aykut Güler (Gaziosmanpaşaspor)

Aşk-ı Şehir
28.Mart.2008, 03:13
gargi_17; Hocam bilgin için teşekkür ederiz. Fakat 15 ve altında ki oyuncuları oyuna ekleme izni verilmiyor bize. Bu yasağı çiğneyen ülkeler var mı? var tabii ki ancak şu an 15 ve altındaki oyuncuları eklememiz mümkün değil. Saygılar.:)

gargi_17
31.Mart.2008, 23:03
dert değil hocam 16 yaşında profili yaratılırken genel kültür olur.Amaç bilgi paylaşımı nede olsa.Bu arada saygı bizden...:)

EL-Hadji
13.Nisan.2008, 20:56
Ali Tuna' yı en son geçen hafta buca maçında izledim. Geçen seneki performansından biraz uzaktı. Maçta AMR gibi oynadı. Ca' sını 95' e indirebiliriz. forvetleri Ergün Çakır' ın ise fizik özelliklerini biraz artırabiliriz.

Stoper Emrah Tanta çok uzun bir oyuncu. Mehmet Batdal kadar ve ondan kalıplı. Gücünü 17, Dengeyi 16 sıçramayı 15 yapabilriz. Ama çok ağır adam. Acc 6, agility 5 yapabilriiz.

RoNNiE91
18.Temmuz.2009, 19:09
Bugsaşspor'un takma ismi Sinan Kaplanları değil Sincan Kaplanları olması gerek.

perpetua
19.Temmuz.2009, 09:04
Bugsaşspor'un takma ismi Sinan Kaplanları değil Sincan Kaplanları olması gerek.

Duzelttim. Tesekkurler.

GebzeLi1907
01.Ağustos.2009, 01:48
Az önce Gebzesporla bi oyun açtım Gebzespor'un lakabı Eskiçarşı olarak gözüküyor ki yanlış Mor menekşeler olması lazım,Eskiçarşı taraftar grubunun adı araştırma için ufak bi hata olsada belirtmek istedim.Bi arkadaş daha yazmış ama cevap verilmemiş ona ilk başlardaki mesajlardan birinde..