PDA

View Full Version : Orduspor

perpetua
30.Ekim.2007, 08:32
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

licentia
01.Aralık.2007, 16:23
Orduspor Bruno Mezenga icin Flamengo ile 800,000 euro alma opsiyonu olarak anlasmis diye okudum bi yerlerde acaba dogrumudur?

Bu arada kendisi bu aralar Bank Asya'nin tozunu silip supuruyor sanirim enteresan bi oyuncu bi macini izledim dikkat edilmesi gereken bi isim. Gecen sene sanirim -9 PA idi.

OMANA
01.Aralık.2007, 16:42
Orduspor Bruno Mezenga icin Flamengo ile 800,000 euro alma opsiyonu olarak anlasmis diye okudum bi yerlerde acaba dogrumudur?

Bu arada kendisi bu aralar Bank Asya'nin tozunu silip supuruyor sanirim enteresan bi oyuncu bi macini izledim dikkat edilmesi gereken bi isim. Gecen sene sanirim -9 PA idi.

vay be geçen senenin FM kral oyuncularından 25 inde chelsede milanda oynayan bruno mazanga bu ordulu brunomu ...

evet licentia sanırım demene gerek yok hem -9 du hemde bildiğim kadarıyla 110 civarı bir CA ile başlıyordu..herneyse

bruno yu 2 maçta izledim gerçekten çok dengeli bir oyuncu genç yaşına rağmen mental değerleri hiç te fena değil mesela brezilyadan türkiyeye geldiği bir kaç ay olmuş ama çalışkanlığı takım ruhu yerleşmiş...ayrıca tekniği de iyi ama kafa toplarına hakimiyetide ayrı bir takdir konusu...

bizim araştırmacılarımız breziyalılar kadar bonkör davranmaz ama -9 alırsada şaşmamak lazım..

bu arada Serdar sinikte şov yapmaya devam ediyor...

ayrıca Fatih şende formda bakalım bu 3 oyuncu ordusporu ilk 6 ya sokabilecekmi....

LaigLeNoiR
02.Aralık.2007, 00:35
Bruno'nun değeri 107 ca ve 144 pa idi.

Kendisi 20 yaşında olduğu için negatif pa değeri alamıyor.Bu seneki yamayla 9.02'de en son halinde 120 ca 150 pa değeri aldı.

Artırıma gittik yani problem yok :)

Ayrıca Serdar ve Fatih'de de iyileştirmeler yapıldı.

midfielder1912
02.Aralık.2007, 03:21
murat demiştim başkan sana, serdar a gözün kapalı yüklen diye:-)

Emurafu
02.Aralık.2007, 03:57
Serdar Sinik:Serdar son 2 yıldır sürekli Sol açıkta oynuyor..Şuanda Orduspor'da ligde 14 maçta Sol açık oynadı..Bu yüzden Serdar'a Aml-St özelligi verilirse iyi olur..
Rıdvan Koçak:Dc olabilir..Güçlü fizigi ile dikkat çekiyor..
Hüsamettin:WBl olabilir..
Hakan Macit:SW-DC olabilir..

Kaptanlık'ta Aytekin'ne verildi..Aytekin ortasahayı baya topluyor ondada düzenleme yapılabilir..Ne bilim stoper özelligi hiç yok onun..Mc tibi olursa iyi olur..

Bruno'da 800.000 olayı dogru..Yönetim bonservisini alacakmış..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar..

YusufT19
08.Şubat.2008, 15:21
Defansta oynayan yabanci stoper benim ilgimi cekti baya.

EL-Hadji
09.Şubat.2008, 01:09
Serdar Sinik:Serdar son 2 yıldır sürekli Sol açıkta oynuyor..Şuanda Orduspor'da ligde 14 maçta Sol açık oynadı..Bu yüzden Serdar'a Aml-St özelligi verilirse iyi olur..

Kaptanlık'ta Aytekin'ne verildi..Aytekin ortasahayı baya topluyor ondada düzenleme yapılabilir..Ne bilim stoper özelligi hiç yok onun..Mc tibi olursa iyi olur..

Emrah, paylaştığın bilgiler için teşekkürler. Bruno ile ilgili biraz daha fazla bilgi verebilirmisin. Mesela teknik: 12, bitircilik: 13 gibi. Serdar Sinik, Kanat oynaayacak bir fiziğe sahip zaten ama yıllarca Telekomda en uçtaki adam olarak görev yapmıştı. Geçen sene kartal antalya mçında da free role oynamıştı. Demek sizde sol açık oynuyor. Aml ekleriz o zaman. Bu arada Serdar iyi topçudur. Kaleyi gördü mü vurur.

OMANA
25.Şubat.2008, 05:10
Ordunun maç özeini seyrettim (altay ) üç oyuncu özür diliyorum ama biraz argo olacak alık alık bakarken ali ölmez onların arasından golu atıyor ordunun bu defansif hataları devam ederse durumu kurtarmaları zor olacak ..ileri uçu neredeyse süper ligde oynayacak kaliteli defansı üçüncü lig seviyesinde toparlaması lazım

OMANA
01.Mart.2008, 19:35
Orduspor - Samsunspor maçının sonucuna bakıldiğinda Ordunun galip gelmesi ile ordu adına umut vaad eden bir yazı yazılabileceği düşünülebilir..

Sadece skora göre konuşursak bu mümkün olsada Ortaya Koyulan oyuna bakarsak Gelecek adına Samsun için daha çok umutlandığımı söyleyebilirim...

Ordu spor defansı ile hucum hattı arasında kalite yönünden adeta uçurum var...

Bir yandan birinci ligin en etkili forveti ile onların yanında fatih şen ve Serdar Sinik gibi iki önemli oyuncu ile forvet hattını kuracaksınız, Öte yandan sürekli kademe hatası yapan ne yaptığını da kendisi bile bilmeyen bir defans ile oynayacaksınız, Bölye bir defansı olduktan sonra ordusporun deplasmanda oynayacağı tüm maçların riskli geçeceğine inanıyorum maça geçersek..

Maça daha fazla kazanmak zorunda olan Ordu Hızlı başladı ilk dakikalarda brunonun iyi marke edilesinden birazda kötü bir gününde olmasından dolayı çok fazla etkili olamadılar..Fatih Şen İle hucumda etkili olmaya çalışırken..Orta Sahanın bütün yükünü Alaettin Toun adeta tek bşına üsleniyordu yazının ilerleyen kısmında ayrıca bi başlık açacağım aleattininin ilerleyen dönemde daha büyük takımların kadrosunda olabileceğini şimdiden söyleyebilirim...

Samsunpor ise Ordusprun baskısını kırmakta 40. dakikaya kadar başarılı oldu diyebiliriz..Orta Sahadaki genç secanın ileriye uzattığı tplarla volkanı ve turgutu kaçırarak pozisyon bulmayı denediler..

Blki biraz da mecburiyetten turgut özellikle Sağ kanada koşular yapıp kendine atılan topları taşımayı başardı bu anlamda turguta AMR olarakta bir değer verilmesi çok da yanlış olmayacaktır..Esas olarak forvet olduğunu unutmamak kaydıyla...

Başta dediğimiz gibi anormal hatalar yapmayı alışkanlık haline getiren Ordu defansının yine uzun bir pasta arkasına atılan topu taşınmasıyla..yapılan Ortaya Turgut bomboş kafayı vurdu ve 1-0 samsun öne geçti..Turgut kafayı vururken özetlerden izleyebilecek arkadaşlarımın dikkat etmesiini istiyorum..bomboş bir kafa vuruşu müdahale eden bir tane oyuncu bile yok...

bu dakikadan sonra Ordu yine hucum yapmaya çalışsada Samsun defansını geçmeleri çok mümkün olmadı bu arada yine defansın inanılmayacak bir hatası ile turgut karşı karşıya kaldığı kalecinin sağından topu auta atarken sanki maçın kaderi bu pozisyonla çizilmiş oldu...

Ordu forvet hattında Mehmet Şen en etkili oyuncu olarak göze batmış bir iki kafa vuruşu veya top indirme girişimi etkisiz kalmıştı...

Ama dakialar yanılmıyorsuam 41 gösterirken Oyuna bir oyuncu girdi Adı Serdar Sınık..Etkisiz Mehmet Öncanın yerine oyuna giren Serdar maçın kaderini değiştirdi diyebiliriz..

onunla birlikte bir heyecan ve hareket bulan Ordu arkaa arkaya kullandığıkornerlerin ikincisinde kaleci Hasanın ilk etapta çıkardığı topu orada bekleyen Mehmet Ağlara gönderince ilk yarının skoru ortaya çıkıyordu... 1-1

İknici yarı Ordu şahlanarak maça başladı..Son derece istekli idiler...Teknik direkör yücel İldiz son derece mantılı bir taktik geliştirdi..

Taktik şu: görüyorki takımın defansı berbat..samsun ileyie çıkabilse gol yemeleri muhtemel ..bu sebeple defansına göre çok daha iyi durumdaki hucumu ve orta sahası sürekli olarak ilerde bastı..Hucum presi ikinci yarıda o denli etkili oldu ki samsunspor ileriye top taşımakta gerçekten çok zorlandı..En nihayetinde bu baskıddan da gol geldi.Kaleci Hasanın yine yerden gelen topu çıkarmasını takip eden Fatih Şen ikinci golu ağlara bıraktı..

Bu dakikadan sonra Orduspor için en büyük tehlike skoru bulmanın getirisiyle geriye yaslanmak olurdu..Çünkü Ordunun malesef yaslanacak bir defansı yok...

Ordunun bu maçı kazanmasındaSamsunsporun 22 yaş ortalamasıyla oynamasının çok etkisi var.. özellikle Serkanın oyuna girmesinden sonra hucum presi başlatan Orduya karşın biraz sdaha akıllıca biraz daha Serinkanlı oynayabileselerdi..Maçın kaderini tam tersine çevirebilirlerdi..

Sonuçta Smanuda ne deneyim var nede yedek klübesinde bunu değiştirebilecek bir kaliteli oyuncusu var...

Orduspor hayati bir galibiyet alırken Rezil defansıyla özellikle deplasmanlar için hiçte umut vermedi..Gelelim maçta öne çıkan oyunculara...

Serdar Sinik : 40 dakikada maça girmesiyle takımını ateşleyen oyuncu oldu..Hucum presinde başta gelen isimdi takımın en önemli lerinden olmasına karşın neden yedek kaldığını bilmiyorum..TFF 1. lig için ço değerli bir oyuncu ama süper lig potansiyeli gördüğümü söyleyemem..

Fatih Şen : Fatihin bu seneden beri sürekli inişli çıkşlı bir performansı var bazı maçlarda çok iyi bazı maçlarda ise kayıp..verilen Ca ve Pa değerleri kendisini yansıtıyor..zaten FM nin iyi tanıdığı oyuncularından biri yıllarca yıldız olmasını bekledik ancak bir türlü bu seviyeye gelemedi..

Alaettin Tosun: 1983 doğumlu yani çok genç sayılmaz..ama bu seneki çıkışından çok umutluyum Serkan Blacıya benzetiyorum ama orta da Selçuk Şahin poziyonunda oynuyor..Çok öldürücü paslar atamaz ancak top kapmada çok başarılı seneye süper lig takımları gözden kaçırmamalı ...iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum...benim gözümde 130 larda bir PA değeri var..ancak ilerleyen günlerde bakarız...

Hakan macit, Rıdvan Koçak, : arkadaşlar kendinize gelin süper lige çıkmaya aday bir şehrin umutları sizlerim ellerinde iken Ordusporun defansı 3. lig takımlarından bile beter..hadi uyumsuzluğunuz var diyelim eyvallah..ama uyumsuzluk başka umursamazlık başka...Turgut kafayı vururken ceza sahası içinde bir tek defans oyuncusu müdahale etmezmi..ne işe yarasınız...
...

midfielder1912
04.Mart.2008, 03:33

emo kardeşimizin verdiği bilgiler mutlaka oyuna yansıtılması gereken önemli bilgiler, 9.03 te düzeltmişizdir umarım, düzeltmediysekte mutlaka yapalım...

haydar koç sezonu kapattığı için 2 haftadır izmirde, bugün tesadüfen karşılaştık ve takım hakkında konuşurken aynen bu bilgileri verdi, özellikle Omana başkanın dikkatini çeken a. tosun konusunda da bu oyuncudan ümitli olduğunu ve kendini geliştirmeye müsait bir oyuncu olduğunu üstüne basarak söyledi.

EL-Hadji
06.Mart.2008, 10:07
Serdar sinik le ilgili neleri değiştirelim.

midfielder1912
12.Mart.2008, 04:14
abi sol açık oynama özelliğini 16-17 yapabiliriz, crossing 12, acc. 13, dribble 13, work rate 13 olabilir başkan...

rıdvan koçak ı da DC: 20 yapıp, heading 12, jumping 14, strength 13, positioning 9, acc. 10-11 verebiliriz bence... sağ ayaklı ayrıca...

LaigLeNoiR
12.Mart.2008, 04:18
Serdar benimde izlediğim maçların çoğunda AML olarak oynadı. Hız konusunda da 12 daha uygun olur diye düşünüyorum ben.

EL-Hadji
12.Mart.2008, 11:16
Okey dediklerinizi işledim. Serdar için acc 13, pace 12 yaptım.

LaigLeNoiR
12.Mart.2008, 20:10
En iyisi ;) Bu arada patron Bruno'nun performansına göre iyileştirme yapabilirsin.

EL-Hadji
12.Mart.2008, 20:51
En iyisi ;) Bu arada patron Bruno'nun performansına göre iyileştirme yapabilirsin.

Ca' sı 120 zaten. NAsıl yükseltebilriz diye düşünüyorum ama bu haliyle de baya gol atıyor.

LaigLeNoiR
12.Mart.2008, 21:03
En son profilini sanıyorum ben yapmıştım Bruno'nun.Pek fazla deneme fırsatım olmadı oyunda ama eğer gol atıyorsa sorun yok zaten.