PDA

View Full Version : Karşıyaka

perpetua
30.Ekim.2007, 08:35
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Kafkafxer
21.Kasım.2007, 16:56
Karşıyaka araştırmacısının Rıdvan Şimşek'le ilgili fikirlerini merak ediyorum.

Bu oyuncu 1991 doğumlu, sağ bek oynuyor, bu sezon Karşıyaka'nın 8 maçında forma giydi. Ayrıca Romanya'ya karşı U19 takımında ilk 11'de oynadı. Galatasaray'ın Bursaspor'dan transferi Fatih Serkan Kurtuluş bu maçta yedekti.

Canlı izleme şansım olmadı benim ama okuduklarım ve duyduklarıma göre Gökhan Gönül tarzı bir oyuncuya dönüşebilir, Gökhan'ın fiziği daha iyi olanı hatta.

Oyuna -5 olarak profili boş girilmiş, -7 verilebilir diye düşünüyorum.

licentia
21.Kasım.2007, 17:54
Bu bahsetigin mac Ridvan'nin oynadigi ilk ve tek U-19 milli maci ard arda oynanan 3 eleme macinin kadrosuna cagrilmis.

Serkan Kurtulus sagbek degil en azindan asil mevkisi degil yani karsilastirmak dogru olmaz ki zaten U-19 milli takiminda neredeyse her mac farkli 11'lerle cikiliyor yani cok da muhim bi detay degil hani ayni mevkinin oyunculari olsalarda. Su son donemlerde sanirim U-19 milli takimda banko oynayan tek isim Tunay Torun ve belki de Murat Akca, kaleci dahil her mevki neredeyse her mac degisiyor.

Ayni Romanya macinda Galatasaray'dan Serdar Eylik'de ilk 11'de oynamis mevki olarak Serkan'a daha yakin ama Serdar bence kesinlikle Serkan'dan iyi degil biri GS A takiminda biri PAF'da bi kere. U-19 seviyesinde amac daha cok mumkin olabildigince her oyuncuya sans tanimak bu yuzden orada oynamis olmasi ve orada sunu kesti bakin demek iyidir gibi yorum dogru olmaz bence.

Eminim ki Karsiyaka arastirmacisi senin kadar bu oyuncuyu takip ediyordur ilk firsatda gerekli ve hak ettigi degerlendirmeyi yapar. Yanlis anlama dediklerin dogru olabilir sonucta izlemedigim bi oyuncu ama bu U-19 milli takimda bi mac oynamamis olmasi su anda dusunceni destekleyici bi detay olmadigini aciklamaya calistim en azindan yeterli degil.

Kafkafxer
21.Kasım.2007, 18:33
Bu bahsetigin mac Ridvan'nin oynadigi ilk ve tek U-19 milli maci ard arda oynanan 3 eleme macinin kadrosuna cagrilmis.

Serkan Kurtulus sagbek degil en azindan asil mevkisi degil yani karsilastirmak dogru olmaz ki zaten U-19 milli takiminda neredeyse her mac farkli 11'lerle cikiliyor yani cok da muhim bi detay degil hani ayni mevkinin oyunculari olsalarda. Su son donemlerde sanirim U-19 milli takimda banko oynayan tek isim Tunay Torun ve belki de Murat Akca, kaleci dahil her mevki neredeyse her mac degisiyor.

Ayni Romanya macinda Galatasaray'dan Serdar Eylik'de ilk 11'de oynamis mevki olarak Serkan'a daha yakin ama Serdar bence kesinlikle Serkan'dan iyi degil biri GS A takiminda biri PAF'da bi kere. U-19 seviyesinde amac daha cok mumkin olabildigince her oyuncuya sans tanimak bu yuzden orada oynamis olmasi ve orada sunu kesti bakin demek iyidir gibi yorum dogru olmaz bence.

Eminim ki Karsiyaka arastirmacisi senin kadar bu oyuncuyu takip ediyordur ilk firsatda gerekli ve hak ettigi degerlendirmeyi yapar. Yanlis anlama dediklerin dogru olabilir sonucta izlemedigim bi oyuncu ama bu U-19 milli takimda bi mac oynamamis olmasi su anda dusunceni destekleyici bi detay olmadigini aciklamaya calistim en azindan yeterli degil.

Teşekkürler ben de zaten takımın araştırmacısının görüşünü sormuştum. Bir röportajda Reha Kapsal'ın bu oyuncuya çok güvendiğini okudum. Henüz 17,5 yaşında bir oyuncunun takımın banko oyuncusu olması ilginç. U19 yorumuna katılıyorum.

perpetua
21.Kasım.2007, 23:15
Karşıyaka araştırmacısının Rıdvan Şimşek'le ilgili fikirlerini merak ediyorum.

Bu oyuncu 1991 doğumlu, sağ bek oynuyor, bu sezon Karşıyaka'nın 8 maçında forma giydi. Ayrıca Romanya'ya karşı U19 takımında ilk 11'de oynadı. Galatasaray'ın Bursaspor'dan transferi Fatih Serkan Kurtuluş bu maçta yedekti.

Canlı izleme şansım olmadı benim ama okuduklarım ve duyduklarıma göre Gökhan Gönül tarzı bir oyuncuya dönüşebilir, Gökhan'ın fiziği daha iyi olanı hatta.

Bu sezon parlayan oyuncular uzerinde degisiklikleri su anda yapiyoruz. Bir sonraki yamada biraz daha dengeli bir sekilde cikar.. :)

Prowler84
22.Kasım.2007, 00:31

Veritabanında -5 değil, -6 gözüküyor zaten.

midfielder1912
22.Kasım.2007, 17:02
yeni yamaya kadar beklemekte fayda var, rıdvan ofansif anlamada çok istekli ve katkılı oynuyor, ama defansif anlamda sıkıntıları var... rıdvan ın özellikleri girilmeye başlandı, sene başında oyun çıkmadan biz dataları göndermiştik ve o dönemde rıdvan, ozan' ı henüz yedek kulübesine göndermemişti...

rıdvan enerjik, hızlı, istekli ve azimli olması yönüyle gökhan gönül e benzetilebilir ama gökhan kadar dirençli ve oyun zekası yüksek bir oyuncu değil şu aşamada, devamlılık sıkıntısı çektiğide söylenebilir...

rıdvan zaten sezon başı kampından beri reha' nın üstünde durduğu adamlardan biri ve ferhat ile birlikte takımda en göze batan 2 genç isim, ama genç oyuncular konusunda temkinli olmamız gerektiği de unutulmamalı... ha keza bizim takım için söylüyorum ramazan ve gurur örnekleri var, ramo 3 sene önce rıdvan benzeri bir çıkış yakalamıştı ama sonra dan devamını getiremedi, ha keza gurur da 2 sene önce iyi işler yapmasına karşın hala kendini ilk 11 e atamadı...

son olarak gözden kaçırılmaması gereken isimlerden biri de timuçin, kiralık gittiği dönemlerden sonra bu sene zafer demiray a rağmen sağ açıkta düzenli oynamaya başladı (gerçek mevkisi forvettir), ondaki gelişimde önümüzdeki yamaya yansıtılacaktır...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca oyunda DC olarak görünen ama aslında AMLC olan Emre Özkurt ile ilgili hata da düzeltilecektir...

midfielder1912
29.Kasım.2007, 21:46
Reha Kapsal ın gelişiyle birlikte F.B. ve K.S.K. arasında oyuncu kiralama konusu dahil olmak üzere hoşgörü ve iyi niyet dışında herhangi bir anlaşma kalmamıştır...

pegahmet10
22.Aralık.2007, 21:43
Forvet oyuncusu Yunus altun geçen sene şekerspordaydı 16 gol attı ve gol kralı olmuştu 2.ligte,yunus bu golerin yarısını kafayla attı boyu kısa olmasına rağmen çok iyi yükselen ve kafa vuran bir golcu bu futbolcunun kafa özelliği yüseltilmesi lazım.
Kaleci kerem inan ise refleksleri ve hava hakimiyeti harika gerçektende süper ligteki çoğu kaleciden iyi diyebilirim ama tek zayıf yönü rakiplerini küçümsemesi ve saha içinde şımaraklığıdır.

midfielder1912
23.Aralık.2007, 01:29
yunus ve kerem de 9.02 yamasında da görüleceği üzere gerekli iyileştirmeler yapıldı, özellikle kerem konusundaki tespitlerine tamamen katılıyorum, kerem ksk de takımın en önemli 4 oyuncusundan biri ilk yarı itibariyle...

pegahmet10
23.Aralık.2007, 06:07
yunus ve kerem de 9.02 yamasında da görüleceği üzere gerekli iyileştirmeler yapıldı, özellikle kerem konusundaki tespitlerine tamamen katılıyorum, kerem ksk de takımın en önemli 4 oyuncusundan biri ilk yarı itibariyle...

teşekkür ederim...9.02 yamasını inceleme imkanım henüz olmadı ama bakacağım...

jaguar
07.Ocak.2008, 22:48
teşekkür ederim...9.02 yamasını inceleme imkanım henüz olmadı ama bakacağım...

Ben 9.2.0 yamasını oynamama rağmen Yunus, Kerem, Kıvanç Karakaş, Serkan İrdem' in ve özellikle Cihan Yılmazın özelliklerinini gerçek hayattakinden düşük buna karşılık Önder Çengel ve Eser Yağmur' un özelliklerinin ise gerçek hayattakine göre fazla olduğunu düşünüyorum. Ayırca KSK' nin Reputaiton, taraftar sayısı, bilet fiyatları( ort 8-10 tl arası olamsı lazım oyunda 4 tl) ve stadın (atatürk stadı) düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum. KSK maçlarının % 60' nı Atatürkte %40' nı ise Alsancak Stadında oynamaktadır. Bu editörden düzeltmek pek mümkün olmuyor eğer düzeltilebilme veya eklenebilme özelliği varsa lütfen eklensin veya en azından avrupa kupası, Şampiyonlar ligi kupası gibi 4 büyüklerle oynanan maçlarda Atatürk stadındaymış gibi gösterilirse çok memun olurum. Ayrıca Karşıyaka SPor Klübü üyesiyim bazı konularda yardımcı olabilirim. Şimdiden teşekkürler.

midfielder1912
08.Ocak.2008, 00:52
sayılan 4 oyuncu da da önemli oranlarda 9.02 yaması için değişimlere gidildi ancak bu değişimlerin de belli sınırla ölçüsünde tutulması gerekmekte, yani geçen yıl CA sı 80 olan bir oyuncuyu du bir anda 100 lere çekmemiz pek mantıklı değil, çünkü bu anlık bir form mu yoksa oyuncunun becerisi o seviye de mi ayırt etmek analiz etmek zaman alıyor. önder bize isviçre den geldiği halde çok izleme şansımız olmadığı için oyuncu da bir düşüş yatmamız gereksiz olurdu, eser konusunda da bir miktar düşüş yapılsa da eser in yaşı ve kariyeri itibariyle formsuz olsada KSK de ki en önemli forvet olduğunu görmezden gelip, formsuz olduğu için çok büyük bir düşüş mantıklı olmazdı.

stad konusunda da sene başında reha hocanın alsancakta oynamak istiyorum yönündeki açıklamaları ve sezonun ilk maçlarının alsancakta olması nedeniyle biz alsancak stadını uygun gördük ki, ben hala imkan olsa reha hocanın alsancak ı tercih edeceğini düşünüyorum, bu konu da da hata yaptığımızı düşünmüyorum açıkçası.

bilet fiyatların da da genel bir ayarlama yapıldığı için lig genelinde böyle görünüo olabilir, mümkünse düzeltilmesini ben de talep ederim, önemli bir tespit.

cihan ile ilgili olarakta, cihan 9.02 datasında takımın en iyi oyuncusu durumunda, eksik olduğunu düşündüğün özelliklerini belirtirsen, üzerinde konuşuruz teşekkürler...

not: 9.02 datasında yunus, önder den daha iyi durumda CA olarak.

not: 9.02 datasında Serkan ın fiziksel özellikleri gerçekçi şekilde düzenlenmiştir, malum serkan fizik becerisiyle oynayan bir arkadaşımız.

9.02 datasına en gerçekçi yansıtılan takımların başında geliyor bence K.S.K., çünkü herhangi bir transfer olmazsa takım oyunda , gerçekte mücadele eden 11 i yüzde 90 oranında ve doğru taktik ile yanıtıyor.

9.02 datasında 4-4-1-1 dizlimiyle ksk 11 i;

kerem

ahmet gurur fuat solakel

zafer taha kıvanç ferhat

cihan

eser

9.03 datasında gurur, aydın ve rıdvan da gerekli düzenlemeler yapılarak ilk savunma hattının rıdvan fuat aydın ve solakel den oluşması sağlanacak ancak tek forvette eser in oynama durumu muhtemelen devam edecektir, ama serkan ın ilk 11 i zorlar hale gelmesine yönelik düzeltmelere çalışırım.

perpetua
09.Ocak.2008, 02:45
stadın (atatürk stadı) düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum. KSK maçlarının % 60' nı Atatürkte %40' nı ise Alsancak Stadında oynamaktadır. Bu editörden düzeltmek pek mümkün olmuyor eğer düzeltilebilme veya eklenebilme özelliği varsa lütfen eklensin veya en azından avrupa kupası, Şampiyonlar ligi kupası gibi 4 büyüklerle oynanan maçlarda Atatürk stadındaymış gibi gösterilirse çok memun olurum. Ayrıca Karşıyaka SPor Klübü üyesiyim bazı konularda yardımcı olabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Zaten asagi yukari boyle olmasi lazim.

Avrupa kupalarinda butun Izmir takimlari Ataturk stadinda, 3 buyuklere karsi butun Izmir takimlari Ataturk stadinda, ve de birbirlerine karsi butun maclarda Ataturk stadinda oynuyor olmalari lazim.

Ancak kullandigimiz EDT komutlarinda bir hata olmus (hatanin nedeni Karsiyaka'nin ismini veritabaninda Karsiyaka SK olarak degistirip, bunu EDT dosyasinda duzeltmeyi unutmam). 9.0.3 icin duzelttim.

Hemen simdi oyunda duzelsin istiyorsaniz eger:

"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Altay SK" "Karsiyaka SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Altay SK" "Göztepe A.S." "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Karsiyaka SK" "Göztepe A.S." "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Altay SK" "Besiktas JK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Altay SK" "Fenerbahçe SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Altay SK" "Galatasaray SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Karsiyaka SK" "Besiktas JK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Karsiyaka SK" "Fenerbahçe SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Karsiyaka SK" "Galatasaray SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Göztepe A.S." "Besiktas JK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Göztepe A.S." "Fenerbahçe SK" "130385"
"USE_STADIUM_FOR_MATCH" "Göztepe A.S." "Galatasaray SK" "130385"

"STADIUM_CHANGE_FOR_COMP" "Karsiyaka SK" "European Champions Cup" "130385"
"STADIUM_CHANGE_FOR_COMP" "Göztepe A.S." "European Champions Cup" "130385"
"STADIUM_CHANGE_FOR_COMP" "Karsiyaka SK" "EURO Cup" "130385"
"STADIUM_CHANGE_FOR_COMP" "Göztepe A.S." "EURO Cup" "130385"

Bu komutu iceren bir adet EDT dosyasi yaratip, oyun kurmadan once bu dosyanin kullanilmasini saglayabilirsiniz.

EDT dosyasinin nasil yaratilacagini da asagidaki konuda bulabilirsiniz.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=44124

efeksk
15.Şubat.2008, 15:26
Reha Kapsal ın gelişiyle birlikte F.B. ve K.S.K. arasında oyuncu kiralama konusu dahil olmak üzere hoşgörü ve iyi niyet dışında herhangi bir anlaşma kalmamıştır...

Bunu daha önce de açıkladım, bir kez daha ve umarım son olacak şekilde açıklıyorum. Karşıyaka S.K. ve Fenerbahçe A.Ş. arasında hiçbir zaman, hiçbir şekilde, hiçbir anlaşma olmamıştır. Bir süre önce Karşıyaka SK'nin Sportif Direktörlüğü görevini üstlenen Rıdvan Dilmen, bu süre zarfında Fenerbahçe A.Ş. oyuncuları Olcan Adın ve Mustafa Cevahir'i Karşıyaka SK'ye kiralarken, ödenmesi gereken ücret yerine, Karşıyaka S.K. altyapısının en önemli isimlerinden Hasan Erbey bonservisiyle Fenerbahçe'ye gönderilmiştir. Bunlar dışında başka herhangi bir anlaşma, protokol olmamıştır, zaten olamaz. Karşıyaka S.K. 10 tane branşa sahip bir spor kulübüdür.

Sizlerden ricam araştırmalar yaparken, bu oyunun kitlelere hitap ettiğini ve camiaları küçük düşürmemek gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerektiğidir.

Bu konu dışında, bu sezon hakkında yazmak istediğim şeyler var.

Karşıyaka S.K. Futbol Takımı bu sezon en az gol yiyen 2. Bank Asya 1. Lig takımıdır. Bu da defansının ve kalecisinin başarısını ortaya koymaktadır.
Sol açık Ferhat, A Milli Takım Aday Kadrosu'na davet edilmiştir.
Orta saha oyuncusu Cihan Yılmaz'a Kayserispor ve Ankaragücü'nden resmi teklif gelmiştir, kulüp reddetmiştir.
Maçlar Atatatürk Stadı'nda ortalama 10 bin taraftara oynanırken, Karşıyaka - Altay maçı 10.597 biletli + 3123 kombine ile Bank Asya 1. Ligi'nde sezonun hasılat ve biletli taraftar sayısı rekoru kırılmıştır.
Bank Asya 1. Ligi'nde sayısını tam olarak bilmemekle, oldukça fazla tahminen 10-12 arasında maçı canlı yayınlanmıştır.Şimdilik yazacaklarım bunlar.

Herkese Sevgi & Saygı,
Efe

licentia
15.Şubat.2008, 23:48
Fenerbahce ile Karsiyaka'nin anlasma yapmasi degil asil mesele Ridvan Dilmen'in Karsiyaka'da calismaya baslamasi ile Karisyaka ve Fenerbahce arasinda oyuncu alis verisinin daha siki yapilicak olmasini yansitmak... Yani Fenerbahce Karsiyaka'dan bi oyuncu ile ilgilendigine onlara oncelik verilmesi ve Fenerbahce'nin disariya kiralik yolucak gencler oldugunda Karsiyaka'ya oncelik verilmesi... Sebebi de belli Ridvan Fenerbahce'lidir bu yuzden Karisyaka icin oyuncu almayi dusundugunde Fenerbahce nin kadrosuna hep goz aticak olmasi ve Karsiyaka'da genc yetenekli bi isim oldugunda bu oyuncunun Fenerbahce'ye transferi icin calisicak olmasidir... Yani yapilmis resmi bi anlasma olmasa d ona benzer bi ortamin gercek hayatda saglanicak olmasini oyuna yansitmanin en iyi sekli budur... Tabi Onur Kivrak transferinde yanilmiyorsam ipler koptu... Bu noktadan sonra Fenerbahce ve Karsiyaka arasindaki bag Fenerbahce ve Adanaspor, Altay, Manisaspor, Denizlispor, vs. den farksiz...

Simdi tabi kozmetik olarak Fenerbahce "parent" club olarak gozukmus oldu diye kimileri alinmis olabilir ama mesela oyunda Milan ve Juventus arasinda her sene oynanan hazirlik macini yansitmak icin bu tur anlasma olarak oyuna gilirmis. Juventus Parent'i olmus Milanin... Milan kucuk kulup mu? Yani olaya bakin bizi nasil feeder yaparlar rezilige bakin bize saygisizlik yapmislar demeden ilk once neden yapildigini oyuna neyi yansitmaya calisildigini anlamaniz gerek...

Ferhat ne zaman A milli takima cagrildi?

efeksk
16.Şubat.2008, 01:17
Öncelikle belirtmek isterimki mantık çok yanlış. O zaman şimdi Karşıyaka'nın teknik direktörü Reha Kapsal ve kendisi Altay'ın oyuncusuydu. Yani Karşıyaka Altay'ın pilot takımı mı olmuş oluyor?

Rıdvan Dilmen'in sürekli transfer yapması, kiralık oyuncuları Karşıyaka'ya kazandırması vs. gibi bir durum söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Aynı şeyleri defalarca yazdım ama bir daha yazayım. Olcan ve Mustafa'nın kiralık verilmesine karşılık, transferine çok önem verilen isimlerden Hasan Erbey'in bonservisi Fenerbahçe'ye verilmiştir. Eğer sizin söylediğiniz gibi bir durum olsaydı, Onur şu an Fenerbahçe'deydi. Yani gerçekleşen transfer, herhangi 2 takım arasındaki gelişmedir, başka ayrıntısı yoktur.

Aryca Juventus'un Milan'ın pilot takımı olmadığını herkes düşünebilir. Ama araştırmaktan uzak olan halkımız Karşıyaka'nın, Fenerbahçe'nin pilot takımı olmadığını bilmez. Öyle gördüğü için öyle bilir, öyle düşünür. Siz resmi olarak olmayan bir durumu, oyuna sanki resmiymiş gibi dahil edemezsiniz.

Hadi bunu geçtim, defalarca uyarmama rağmen bu hata düzeltilmedi. Ama hâla buraya "Karşıyaka ile Fenerbahe arasındaki anlaşma iptal edildi." demek, inanılmaz komik bir durumdur. Hani o beğenmediğiniz basın ile hiçbir farkınız kalmamaktadır. Ben buraya gelip, Karşıyaka Spor Kulübü'nün içerisindeki bir birey olarak olan biteni anlatıyorsam, en azından bir saygı duyup "Baksana ne diyor adam, acaba doğru olabilir mi? Bir daha bakayım." demeli "araştırmacı" olan kişiler. Yoksa ben de sallarım, Karşıyaka Basque takımı Bilbao'nun pilot takımı diye.. "Neden?" diye soranlara da, Bilbao resmi kulüp dergisinin Karşıyaka'ya 4 sayfa yer ayırmasını gösteririm mesela.

Son olarak, bir hatanın yeni bir hata ile kapatılmayacağını bilmek lazım. Bundan ziyade hatayı kabul etmenin büyük bir erdem olduğunu unutmamak lazım.

NOT : Ferhat A Millii Takım'a değil, Ümit Milli Takıma çağırılmıştır. Hatalı yazım ve bilgilendirmeden dolayı özür dilerim.

Herkese Sevgi & Saygı,
Efe

licentia
16.Şubat.2008, 03:38
Ridvan ile Reha Kapsal ayni kefeye konamaz. Ridvan'nin Fenerbahce ile siki baglantilarini kimse inkar edemez bence. Ridvan her zaman Fenerbahce icin oyuncu izleyen oraya begendigi oyunculari onerip transferi icin calisan birisidir. Fenerbahce'de her zaman istedigi oyuncuyu alicak ekonemikc guce ve une sahiptir. Bugun Ridvan hangi kulup ile baglanti kurarsa kursun o kulubun dolayli yoldan Fenerbahce ile bi iliskisi olur. Yani eger o kulupte cok yetenekli olup Fenerbahce'nin simdi veya gelecekte isine yaricak bi oyuncu varsa Ridvan o oyuncuyu o Fenerbahce'ye onerir ilk etapta Fenerbahce'ye transferi icin cabalar. Eger Fenerbahce'de o kulubun isine yaricak kiralik alinabilinicek oyuncu varsa onun icin de Fenerbahce'nin kapisini calar. Ve muhtemelen bu durumlarda Ridvan Fenerbahce'den olumlu cevaplar alir. Hasan Erbay, Olcan Adin, ve Mustafa transferleri Ridvan olmasa gerceklesmezdi bence... Onur Kivrak'in Trabzonspor'a satilmasi ile zaten Ridvan'nin Karsiyaka yonetimi ile iliskileri bitti...

Evet resmi bi anlasma olmayabilir ama bu tur iliskileri su anda oyunda yansitmanin baska yolu yok. Yani arastirmacinin dusuncesi yanlis degil ama oyunda kozmetik olarak yansima sekli yanlis, onun da yapabilicegi bisey yok... Iki kulubu de parent olarak gosterip yapilabiliyorsa (ki bundan pek emin degilim) ole yapilmasi daha goze hos olurdu ama kozmetik olarak birisi feeder digerinin parent olmasindan dolayi alinmaya da gerek yok... Bazi seyler oyuna yansitilidiginda en mukkemel veya istenilen sekilde yansitilamiyor ne yaziki. Genel halkdan cogu kisi bu oyun hakkinda bi cok seyi bilimiyorlar veya anlamiyorlar ki zaten...

Mesela gecen sene Galatasaray ve Manisaspor ile de bag yapilmisti cunku Hakan Balta transferi olsun kiralik yollanan oyuncular olsun iki kulup arasinda resmi bi bag olmasa da transfere gelince o donem iyi iliskilerin oldugu belliydi. Galatasaray ve Orduspor icin de Suat Kaya'nin takimi calistirmasi ile Suat'in gittgi her takimda oldugu gibi Galatasaray'dan 6-7 oyuncu kiralamasi ile onun orada oldugu surec boyunca kurulan resmi olmayan bag. Bence bunlarin oyuna yansitilmasi yanlis degil ama su anda daha iyi bi sistem yok yansitmak icin...

midfielder1912
17.Şubat.2008, 04:34
Öncelikle belirtmek isterimki mantık çok yanlış. O zaman şimdi Karşıyaka'nın teknik direktörü Reha Kapsal ve kendisi Altay'ın oyuncusuydu. Yani Karşıyaka Altay'ın pilot takımı mı olmuş oluyor?

Rıdvan Dilmen'in sürekli transfer yapması, kiralık oyuncuları Karşıyaka'ya kazandırması vs. gibi bir durum söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Aynı şeyleri defalarca yazdım ama bir daha yazayım. Olcan ve Mustafa'nın kiralık verilmesine karşılık, transferine çok önem verilen isimlerden Hasan Erbey'in bonservisi Fenerbahçe'ye verilmiştir. Eğer sizin söylediğiniz gibi bir durum olsaydı, Onur şu an Fenerbahçe'deydi. Yani gerçekleşen transfer, herhangi 2 takım arasındaki gelişmedir, başka ayrıntısı yoktur.

Aryca Juventus'un Milan'ın pilot takımı olmadığını herkes düşünebilir. Ama araştırmaktan uzak olan halkımız Karşıyaka'nın, Fenerbahçe'nin pilot takımı olmadığını bilmez. Öyle gördüğü için öyle bilir, öyle düşünür. Siz resmi olarak olmayan bir durumu, oyuna sanki resmiymiş gibi dahil edemezsiniz.

Hadi bunu geçtim, defalarca uyarmama rağmen bu hata düzeltilmedi. Ama hâla buraya "Karşıyaka ile Fenerbahe arasındaki anlaşma iptal edildi." demek, inanılmaz komik bir durumdur. Hani o beğenmediğiniz basın ile hiçbir farkınız kalmamaktadır. Ben buraya gelip, Karşıyaka Spor Kulübü'nün içerisindeki bir birey olarak olan biteni anlatıyorsam, en azından bir saygı duyup "Baksana ne diyor adam, acaba doğru olabilir mi? Bir daha bakayım." demeli "araştırmacı" olan kişiler. Yoksa ben de sallarım, Karşıyaka Basque takımı Bilbao'nun pilot takımı diye.. "Neden?" diye soranlara da, Bilbao resmi kulüp dergisinin Karşıyaka'ya 4 sayfa yer ayırmasını gösteririm mesela.

Son olarak, bir hatanın yeni bir hata ile kapatılmayacağını bilmek lazım. Bundan ziyade hatayı kabul etmenin büyük bir erdem olduğunu unutmamak lazım.

NOT : Ferhat A Millii Takım'a değil, Ümit Milli Takıma çağırılmıştır. Hatalı yazım ve bilgilendirmeden dolayı özür dilerim.

Herkese Sevgi & Saygı,
Efe

efe sen ne kadar kulübün içindeysen ben de o kadar içindeyim rahat ol, rıdvan & engin ikilisinin takımın başına gelişini, başkanın söylediklerini oluşan o havayı hatırla ondan sonra buraya yaz... resmi bi anlaşma olmasa da o günkü ortam da böyle bir yakınlaşma olmadığını söylemek tamamen algıların kapalı olması demek... ayrıca kabul edersin etmezsin karşıyaka takımın l.a.g. tan sonraki sezonlarda kapı kapı dolaşıp kiralık oyuncu dilenmiştir(uzun uzun yazdım daha önce), halen kulübün transfer yasağı vardır futbolculara olan borçlar nedeniyle, o yüzden ortaya çıkıp K.S.K. kimsenin pilot takımı olmaz olamaz demek pek gerçekçi değildir. zaten oyundaki pilot takım tanımı ve işleyiş biçimi uzun uzun anlatıldı sana, ama anlamak istemeyene de yapıcak bişiy yok...

OMANA
17.Şubat.2008, 17:56
Karşıyaka hayati önem taşıyan 3 puan aldı ...karşısındaki ligin güçlü takımı kasımaşa ..aslında maç öncesi tahminlerim maçın 1-1 veya 0-0 berabere biteceği yönündeydi ancak 89 da sahneye çıkan tecrübeli fuat takımına can verdi...

maçta ilk defa herkesin çok beğendiği Rıdvanı bende beğendim...ancak fizik olarak biraz daha güçlü olmalı...

taha beklediğimin altında oynuyor benim ondan beklentim çok daha yüksek...

oyuna sonradan giren eser müthiş çalımlarıyla ters ayakla vurduğu harika şut direkten dönmesi onun adına şanssızlıktı...

bu arada karşıyaka kalecisi ligin başından beri beğenerek izlediğimiz kerem yine kritik müdahaleler kurtarışlar yaptı...

başkaca gözüme de bir futbolcu çarpmadı aslında dün karşıyaka oyuncuları aşağı yukarı birbirine yakın oynadı Serkan dışında çok kötü oynayanda yoktu aman aman maçın kaderini değiştirecek kadar iyi oynayanda..takım oılarak belli bir standartta oynadılar...

aksaunun gereksiz faulu nu fuatın cezalandırması da karşıyaka için altın değerinde 3 puan oldu...

EL-Hadji
18.Şubat.2008, 06:31
Askou bu maçta fiyaskoydu. Ya sürekliliği ya da ca' sı düşecek bu gidişle. KArşıyaka için yazacağım en önemli şey Rıdvan. Süper bir futbolcu daha ilk defa izliyorum ama bu çocukta çok iş var. Kendini bozmassa, fiziğini biraz daha geliştirirse büyük işler yapabilir. Kendisini biraz daha izleme şansımız olursa daha kesin puanlar verebiliriz. Topa basışı adam geçişi Ahmet Arı' ya benzettim stilini. Erolcum sen neler diyeceksin bu adam için. Sanırım MR/AMR eklememiz lazım. Tekniği çok iyi bence sen 11 vermişsin ama.

midfielder1912
20.Şubat.2008, 02:38
alt yapıdan yeni çıkan lise son öğrencisi rıdvan, takımdaki eksikler (zafer demiray sakat, timuçin formsuz) nedeniyle ilk kez kasımpaşa maçında sağ bekte değilde ortasahanın sağında oynadı, ben tarz olarak gökhan gönül e benzetiyorum açıkçası, rahatlıkla ortasahanın sağında da oynayabileceğini gösterdi açıkçası, 1-2 hafta daha o mevkide izledikten sonra karar vermek daha sağlıklı olur. Yanılmıyorsam CA 90, -8 PA ile değerlendirdik durumunu... oyun yapısı olarakta sağ bek oynarken de defansif değil ofansif özellikleri ile dikkat çekiyordu, vasatın üstünde bir teknik becerisi olduğu konusunda hem fikiriz...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
rıdvan özgüveni arttıkça teknik becerisini sergilemeye başladı, önceki maçlarda sağ bekte bu kadar topla rahat değildi, üzerinde bir tedirginlik vardı açıkçası, o maçlarda tekniğinden çok çalışkanlığı ve ileri çıkma isteğiyle dikkat çekmişti, ancak ligin ilk yarısının son 5-6 haftasında rıdvan yedek kalmıştı formsuzluğuna bağlı olarak...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu sezon itibariyle şu ana kadar ksk' nin iç saha maçları seyirci ortalaması 5637 olarak açıklandı...

EL-Hadji
20.Şubat.2008, 20:55
Vallahi Erol Rıdvan' ı izledim direk şunu söyleyebilirim. Adam da futbol zekası ve top tekniği var. Bu bir gerçek. Topa basışı, kafayı kaldırışı onun için önemli artılar. Sen benden daha çok izlemişsindir sana saygım var bilirsin. Ama ben Gökhan' a pek benzetemedim neden dersen. Gökhan' da teknik zayıf hızıyla adam geçer Rıdvan ise tekniği ile adam geçebilen bir adam.

midfielder1912
21.Şubat.2008, 23:00
sağ bekte oynarken gökhan gönül vari oynuyordu demek istedim, ileri çıkan sürekli üretken olmaya çalışmasıyla vb. mevki değişince oyuncunun farklı özellikleri de ön plana çıkabiliyor (bkz. manisa da 3-5-2 nin sağındaki arda, bakınız serbest oynayan arda)...

not: gökhan hızıyla öne çıksa da tekniğinin ülkedeki sağbeklere kıyasla oldukça iyi olduğunu düşünüyorum

not: rıdvan ın iyi oyuncu olacağına inancımızı ekip olarak -8 vererek gösterdik diye düşünüyorum, özellikleri üzerinde de beraber konuşur gerekli deişiklikleri yaparız, başta MR eklenmesi, teknik ve oyun görüşünün yükseltilmesi şeklinde...

EL-Hadji
22.Şubat.2008, 04:18
sağ bekte oynarken gökhan gönül vari oynuyordu demek istedim, ileri çıkan sürekli üretken olmaya çalışmasıyla vb. mevki değişince oyuncunun farklı özellikleri de ön plana çıkabiliyor (bkz. manisa da 3-5-2 nin sağındaki arda, bakınız serbest oynayan arda)...

not: gökhan hızıyla öne çıksa da tekniğinin ülkedeki sağbeklere kıyasla oldukça iyi olduğunu düşünüyorum

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Erol.

midfielder1912
05.Mart.2008, 03:58
rıdvan son 3 haftalık oyunu ile ortasahanın sağında da Burak ın dediği gibi çok rahat iş yapacağını gösterdi, kesinlikle mevkisine AMR eklenicek... yine burak ın da dediği gibi mevkisinin değişmesiyle birlikte teknik becerilerini ön plana çıkarmaya başladı bu özelliklerinde de gözle görülür değişiklikler olucak ancak rıdvan ın üst sınıf bir kanat oyuncusu olabilmesi için mutlaka isabetli orta açma ve ceza sahasında pozisyon alma gibi özelliklerini mutlaka geliştirmeli ayrıca dafansif anlamda da oyunun üstüne katmalı...

makalele81
16.Mart.2008, 01:57
Rıdvan harika bir şekilde gözlemlenmiş.Bencede ileride çok yetenekli bir TSL oyuncusu olabilecek kapasitede.

Ayrıca Gurur'da çok yerinde değerlerle yansıtılmış oyuna.KSK kadro olarak biraz zayıf gibi genele bakarsak ama oyunda telafisi mümkün.Gerçeğe yakın araştırmalardan biri daha olmuş KSK araştırması.Tebrikler.

EL-Hadji
17.Mart.2008, 00:35
Rıdvan harika bir şekilde gözlemlenmiş.Bencede ileride çok yetenekli bir TSL oyuncusu olabilecek kapasitede.

Ayrıca Gurur'da çok yerinde değerlerle yansıtılmış oyuna.KSK kadro olarak biraz zayıf gibi genele bakarsak ama oyunda telafisi mümkün.Gerçeğe yakın araştırmalardan biri daha olmuş KSK araştırması.Tebrikler.

Teşekkürler. Erol mimiarıdır Kaf Kaf araştırmasının. Rıdvan' ı 1 kere izledim ben ama hemen gözlerimi kamaştırdı. Çok yetenekli ama ileride ne olur bilemeyiz.

KaPaLı
17.Mart.2008, 02:26
Rıdvan'ın favorilere Rıdvan Dilmen eklenemezmi ?

İsminin Rıdvan Dilmen'den geldiğini okumuştum

makalele81
17.Mart.2008, 02:31

not: rıdvan ın iyi oyuncu olacağına inancımızı ekip olarak -8 vererek gösterdik diye düşünüyorum, özellikleri üzerinde de beraber konuşur gerekli deişiklikleri yaparız, başta MR eklenmesi, teknik ve oyun görüşünün yükseltilmesi şeklinde...

Bu mesajıda atlamışım.MR eklenmesini bende söyleyecektim.Gerçekten Bank Asya'da kendini farketttiren bir oyuncu Rıdvan,tecrübelendikçe daha dayanıklı ve akılcı oynayacak.Verilen -8 değeride cuk oturmuş.Tebrikler. [ Editörden bakmamıştım son mesajımı yazarken Rıdvan'ın PA değerine o yüzden bu mesajda cevapladım ]

OMANA
20.Mart.2008, 22:35
Karşıyakadaki erime sürüyor..

önce erciyesle kendi evinde beraberlik şimdide deplasmanda kartal malubiyeti..

geçen hafta manisaspor kısmında yazmıştık Manisaya rakip yok diye diyarbakırdaki maddi sorunlar karşıyakadaki kadro darlığına değinmiştik...

karşıyaka kadro darlığı alternatifsizlik maçın sıkıştığı anlarda oyunun kaderini değiştirecek bir oyuncunun olmaması hep gözüme çarpıyor onları izleyince....

bir çoklarımızın favorisi Rıdvan sanırım gözlerin kendi üstünde anlamış olacakki..biraz artistik top oynamaya kabiliyetini göstermeye çalışan hareketler yapıyor iyi oyuncu olduğu kaliteli kumaşı bir gerçek olsada biraz daha basit oynasa dahi iy yapacak...

kartal maçında ferhat oyunu zorlamaya çalıştı ümit milli oyuncunun bu çabası yetersiz di...cihanda orta saha hakimimyetini elde tutmaya zorladı etkili ataklarda geliştirdiler ama olmadı..

u arada son zamanların formda forveti Eser markajdan bir iki pozisyonda kurtuldusada golle buluşamadı...

açıkcası ben bu maçta karşıyakadan bir şey anlamadım itiraz edeyim birazda turksportal masa üstünü bir türlü kuramadığımdan maçı dört gözlede izleyemedim ama gördüüğüm kadrosu zayıf bu takımın özellikle deplasmanlarda yüzünün gülmesi çok zor..

KaPaLı
08.Mayıs.2009, 15:24
Karşıyaka - Bolu maçından 1-2 not aktarayım. Öncelikle maçı Rıdvan için izleyecektim çok merak ediyodum nasıl oynadığını ve çok rahatlıkla söyleyebilirim bu çocuk Gökhan Gönül kadar olur ve belkide onuda geçer. İlk yarıda ortasahanın ortalarındaydı ordan Yunus'a bir pas attı hayret ettim bir sağ bek oyuncusu nasıl atar diye. Sürekli git gel yapıyo -8 PA'sı vardı aynen devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Aydın çok yavaş 1-2 pozisyonda rakip forvetlerin gerisinde kaldı ve ben hayret ettim nasıl o uzun boyuyla kafa topu verir diye. Pace 10 ACC 10 verilmiş ama pace 8 seviyesine çekilebilir. Özellikleri random olarak verilmiş zaten bu maçtada Gurur oynar diye düşünüyodum Gurur yoktu sahada.

vee Yunus. bütün maç koşan bir futbolcu olabilirmi heryere baskı yaptı. Bolu savunmasındaki uzun boylu defans oyuncularına karşı kaç defa hava topu aldı ben sayamadım. Takımı ateşleyen adamdı adeta. Finishing 13 o 1-2 puan düşürülmeli çünkü kaçırıyo Yunus veya heyecanlanıyo oda uygun olabilir. Jumping 8 şu anda hiç abartmıyorum 10-11 olsa kimse birşey diyemez sanırım çok iyi yükseliyo toplara.

Kıvanç Karakaş. Karşıyaka bu adamı aldı diye dua etmeli. Rıdvan atıldıktan ( hakem sağolsun ) sonra Kıvanç bir ara sağ bek geçti. Önünde Zafer gibi bir engel olmasına rağmen o bölgede bile müthiş mücadele etti. Zaman zaman ortasahaya yardım etti Zafer'in önüne geçti yani herşeyi yaptı. Dribling 11 ama bu 13 olabilir topu iyi süren bir oyuncu. Concentration ve Positioning gözden geçirilmeli bence. Son maçta oynamayacak Kıvanç son dkda forma çıkardığı için 2. sarıyı gördü ama Playoff maçlarında dikkatlice izlemenizi öneririm.

Kafkafxer
07.Eylül.2009, 17:48
Fenerbahçe'nin altyapısından yetişen Necati Yılmaz 2 haftadır, Ramazan Kurşunlu'nun yerine koruyor. Dün Giresun'a karşı canlı izledim, yan toplarda ve birebirde oldukça başarılı ve soğukkanlı. Gelecekte oldukça iyi bir kaleci olacağını düşünüyorum.