PDA

View Full Version : Diyarbakırspor

perpetua
30.Ekim.2007, 08:36
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

EL-Hadji
11.Şubat.2008, 00:06
Diyarbakrın dün evinde oynadığı adanaspor maçını izledim. Maç genel olarak ortada geçti ama daha etkili olan taraf evsahibiydi.

Ulaş Ortakaya' nın tercih ettiği ayağı sol yapılmalı. Dün duran topları soluyla kullandı.

Emrah bozkurt' un Acc özelliği en az 15 olmalı. Geçen sene 13 vermişim emin olamamıştım ama gerçekten dar alanda çok çabuk.

pegahmet10
13.Şubat.2008, 03:57
diyarbakırsporda oynayan ceyhun yelkenci adana demirspora transfer oldu.

OMANA
16.Şubat.2008, 21:28
ağız tadıyla bir diyarbakır izleme şansım olmasından mutluyum...

diyarbakırın karşısına kazanmak için şartlanmış bir rizespor vardı bunun farkında olacaklarki maça temkinli başlamayı tercih etmişler..ancak rizenin orta sahadaki oganize olamama zaafı maçı dakika dakika diyarbakıra yaklaştırdı...

yanlız fazla temkin yüzünden olacak Emrah ilerde bir çok zaman yanlız kaldığından diyarbakırında rize kaşrısında özellikle ömer oyuna girene kadar fazla hücüm da çoğalma sağlayamadı...ömerin oyuna girişi ve emrahın yanına iyi bir partner bulması hemen tesir etti ve ömerle öne geçti diyarbakıır...onrdan sonra karşılarında paniklemiş ve şuursuzca saldıran rize kaşrısında iyi posizyonlar buldu..77 de Emrah bozkurt mutlak bir posizyonu harcadı ama yinede bu skoru koruyon diyarbakır kendisi adına muazzam bir galibiyetle evine dönmüş oldu...

gözümüze ilişen oyunculara gelirsek...

Erhan ÇATALCAM: dünkü maçta rizenin etkili forvetlerine karşı ulaşla beraber dur diyen adamdı..Erhanı ger.ekten çok beğendm bir defans oyuncusunda olması gereken sezgiler onda mevcut özellikle emrah kolun yüzde yüzlük gol olabilecek topuna yaptığı kritik bir hamle belki maçın kaderini değiştirdi...

Ulaş: diyarbakır defansının patronu hiç kuşkusuz ulaş posizyon almada yaşadığı bazı sıkıntılar var ama hava toplarında özellikle etkili gördüm..

Ersin : Ersin bu maçta defanstan hucuma en çok katkı yapan çağraş bir kanat bek oyuncusu gibiydi fırsat bulduğunda ileriye koşular yaptı...rüzgarın oğlu değil ama hızıda hiç fena değil...

Şenol: Bence çoşkunla birlikte diyarbakırın en kötülerindendi yalnız şenolda dikkatimi çeken sol ayağıyla yaptığı iki net güzel vuruş oldu.

Volkan Özcan: notlarımdan görüyorumki saymışım tam 4 tane korner gibi uzun taç atmış ..bu konuda biraz sdaha izleyelim ama uzun taç atma potasiyeli olduğu bir gerçek..

Mithat YAŞAR: r..fiziğini dahada geliştirse suat kaya gibi olabilir..etkili ve ısırgan çalışkanda aynı zamanda ali sakala orta sahada nasıl oynanır gösterdi sanırım..

Erhan Şentürk : top kullanma becerisiini tamda gösteremedi ama klas bir oyuncu olduğu ortada
daha da iyi olacak

Emrah bozkurt: yukarıda burak kardeşim yazmıştı dar alanda çabuk diye belkide emrahın en önemli özelliği bu gerçekten..önüne atılan pasta kıvrak bir çalım ve ömerin önüne düşen tota gelen tek gol galibiyeti getirdi...emrah bozkurtu beğenerek izlemeye devam ederiz umarım...

sonuç olarak çok kritik bir galibiyetti diyarbakıra ancak diyarbakır bu haliyle yükselirse seneye çabuk düşer...finansını düzltirse süper ligde tutunabilir...başarılar diliyoruz..türkiyenin diyarbakıra diyarbakırsporunda süper lige ihtiyacı var....

OMANA
24.Şubat.2008, 05:45
diyarbakır bügün işine yarayacak çok kritik bir galibiyet aldı ama doğrusu son gülerde izlediğim en sıkıcı maçlardan biriydi..sahada o kadar düz ve sıkıcı bir oyun vardı ki not bile tutamadım...Bu maç stresi çok yoğun olduğu için böyle oldu sanırım oyuncularda çok gergindi..Bu maçın kaderini Erhan çizdi..geçen hafta klas bir oyuncu olduğu ortada demiştik bizi utandırmadı sağolsun attığı harika bir golle maçı değiştirdi...

bunun dışında ersin işte çalışkandı...Şenolun sol ayağını zaman zaman gösterdiğini gördük..Uzun paslarla sonuca gitme isteği ofsaytla kesildi çoğu kez..Erciyesin de tek bilfiği bikokonun koşu yoluna atılacak paslarla sonuca gitmek birde kenanla etkili olabilmek zaten zayıf bir kadro..Birazda 23 Yaşındaki Fatih kılıçkayayı Erciyes deansında beğendim..

Neticede güzel bir futbol izlemedim ben hatta sonlra doğru sıkıldım ama diyarbakır istediğini aldı..

Kasımpaşa ve manisa tüm kredilerini tükettiler..artık bu ligde şavaş var savaş...

hhkahraman
24.Şubat.2008, 08:20
Ersoy abi, Erhan sana Galatasaray'a dönebileceğine dair bir umut verdi mi?
Bu çocuk forvet sağ açık ve sağ bek oynayabiliyor. Bunu da arkadaşlara bir not olarak vermek istedim.
Ewet artık 2 takımlı değil neredeyse artık 6 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği bir lig olacak.Son 3 maçını kaybetmesine rağmen yerlerini kaybetmeyen lider ve takipçisi bu hafta liderin evinde karşı karşıya gelecek.Eminim seyir zevki güzel bir maç olur.

EL-Hadji
24.Şubat.2008, 21:43
ERhan şentürk fena oyuncu değil hakikaten. Adana ile oynadıkları karşılaşmada da sahanın iyilerindendi. Tekniği sürati hiç fena değil.

OMANA
24.Şubat.2008, 23:43
Hakan ehan yetenekli bir oyuncu aslında süper ligde direk galatasarayda değilde ankaragücü gibi denizli gibi biraz daha banko oynayabileceği bir takımda 1 yıl süper lig deneyimine ihtiyacı var...

değişik bir oyuncu bakıyorsun 10 dakika sahada hiç yok ..bir bakıyorsun aniden süratlenmiş güzel bir pas atmaya yeltenmiş..

yani 90 dakikalık oyunda diyelimki 60-70 dakika kayıp ama eline sazı aldığı 10-15 dakiada yaptığı bir hareket attığı bir pas veya vurduğu bir şut dikkatinizi çekiyor..Fiziğini dahada geliştirir vve saha içi performansını daha fazla dak,kaya çıkarırsa çok daha iyi oyucu olacak..

OMANA
18.Mart.2008, 08:30
Ullaşa hangi değerlerin verileceği konusunda net fikir daha oluşturamadım ama savaşçı ruhu yürekli oyunu ..

hele aylardır paralararını alamamış diyarbakır takımında hele 3 gün idmana çıkmayıp sonrasında var gücüyle oyanayan tüm diyarbakır takımı tebrikleri hak ediyor ayrı konu ama...

Ullaş yüreği bir yana yeteneğiylede oynuyor ..hava toplarına hakimiyetini zaten çok beğeniyorum...

karabük maçında burakı tutarken penaltı yapmamak için fazla yüklenmemesi takımın gol yemesine sebep oldu..ama bu benim gözümdeli değerini düşürtmedi..

zaten diyarbakırın bu günkü hali galatasayın son şampiyon olduğu gibi neredeyse bir çok şey aleyhinde iken...takım birlikteliği ve ruhu ile inanılmazı başarmaya çalışıyorlar...

Erhanda BİRAZ düşüş var..

Emrah ordu maçından beri durdu gol atamıyor..

Erhan Çalatcam yıllarca alt liglerde oynamış bir oyuncu..ben ilk adını Marmaris ten demirspora geldiğinde duymuştum..

şimdilerde olgunlaşmış yaşı ile futbol hayatının en iyi dönemlerinden birini geçiriyor kanaatindeyim...

EL-Hadji
18.Mart.2008, 20:49
Ben de 1-2 şey eklemek istiyorum. Mutlu kızıltanın acc si artırılmalı. Erhan iki ayağını da kullanbiliyor ki bu çok önemli. Emrah' ın süreklliliği düşebilir.

maNga 33
18.Mart.2008, 22:53
Turksportal'ın Futbol bölümünde Diyarbakırspor'un rengi siyah-kırmızı onu belirtim :D

Acc ne demek?

KaPaLı
18.Mart.2008, 22:58
Acceleration - Hızlanma - Topu önüne aldığındaki hızlanma durumu.

EL-Hadji
08.Nisan.2008, 23:09
Emrah ile ilgili 1-2 şey daha eklemek istiyorum. Geçen kafkaf maçında da iyi mücadele etti. Ele avuca sığmıyor. Agilit si de artabilir. 110 Ca Seviyesine rahatça getitirilebilir. Erhan Şentürk 105 ca' ya çıkabilir. İki ayağını kullanabiliyor iyi oyuncu.

EL-Hadji
14.Nisan.2008, 20:10
Erhan üzerinde biraz daha durmak istiyorum. Bank Asya' nın üzerinde bir oyuncu. Kaçıncı defa tvden izlediğimi hatırlamıyorum ama hepsinde iyi işler yaptı. İki ayağı işliyor. Hızı iyi teknik iyi, oyun zekası da fena değil. Diyarbakır' da ca' ların artamsı lazım. Fevzi ile birlikte en çok artacak oyuncu Erhan olmalı...