PDA

View Full Version : Altay

perpetua
30.Ekim.2007, 08:37
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

izmirgucu
21.Aralık.2007, 16:56
altayı yapan araştırmacıya sormak istiyorum bu soruyu merter yüce hakkındaki düşünceleri neler çünkü merter sakatlandıktan sonra altay o eskiden sürekli gol pozisyonuna giren sürek atak bir futbol sergileyen duruşunu bıraktı tamamen farklı bir takım oldu hiç top oynamıyor desek yeridir ama genede bir şekilde kazanmayı biliyor

midfielder1912
22.Aralık.2007, 16:47
merter yeni yamada da görüleceği gibi takımdaki en önemli 3 oyuncudan biri haline getirildi... fiziksel ve mental özellikleri yüksek bir oyuncu olan merter de gerekli iyileştirmeler yapıldı...

Murderer26
09.Ocak.2008, 06:30
şehmusun galatasaray'a golü izlenmeli. ayrıca altayın alt yapısı iyi bütün oyuncuları ordan

cureshot
09.Ocak.2008, 06:32
Altay'ın altyapısı iyi mi bilmiyorum çünkü bu maç iyi oynamadılar, sadece muhteşem bir kalecileri vardı. Tuttum bu Gökhan'ı.

extensor
09.Ocak.2008, 08:44
Altay'ın altyapısı iyi mi bilmiyorum çünkü bu maç iyi oynamadılar, sadece muhteşem bir kalecileri vardı. Tuttum bu Gökhan'ı.

Tek maçlık kaleciler her zaman olmuştur, olacaktır.
Bir kaleci değerlendirmesi en az 20 maç, hatta bir sezondan sonra yapılmalıdır.

cureshot
09.Ocak.2008, 08:45
Tabii ki, ben zaten bu maçlık konuştum. Yakından izlenmesi gerekir.

extensor
09.Ocak.2008, 15:15
Bu Merther stoper midir? Ön libero mudur? Her ikiside midir? Hangisi önceliklidir? Varmı bir bilgin Erol ustam.

deniz.91
09.Ocak.2008, 20:50
Önlibero abi Merter bu aradalar kayseriyle adı geçtiğinden biraz incelemiştim:)

fmsmyrna
09.Ocak.2008, 20:58
Merter önlibero dur.Kaleci Gökhan artık boyunun kısalığından mıdır nedir yan toplarda ve yüksek toplarda çok kötüydü doğru düzgün top alamadı.

Altay çok oyuncu çıkarıyor ama bunların ne derece verimli oldukları tartışılmalı.

makalele81
10.Ocak.2008, 00:04
Halit Keser benim yakına arkadaşım.Turgutluspor'da kiralık oynuyor,ağır bir sakatlık geçirdi yeni yeni toparlanıyor,ben profili hakkıdna gözlemlediğim birkaç şeyi yazmak istiyorum.

Hızı gereken seviyenin altında kalmış,fiziği hızlı olmasını sağlıyor,hızlanmasıda hızının getirdiği genetik özelliklerden kaynaklanıyor.

100 metrede yeteri kadar hızlı fakat kesin hızına daha çabuk ulaşıyor.Hız 12 hızlanma 13 olabilir.

Work Rate ise editörden bakmadım şuan fakat oyunda 9 oalrak gözüküyor bu rahatlıkla 12-14 arası bir değere çekilebilir.

Ayrıca Merter zaman zaman alternatifslizkten defansın ortasındada görev yapabiliyor ama normalde ön liberodur.Oyundada gayet gerçekçi yapılmış.

Work Rate ve hız ve hızlanma haricinde tamamiyle reel hayattaki Halit'in oyuna birebir yansıtılmış olduğunu gördüm,bahsettiğim özelliklerde geliştirmeler yapılırsa sevinirim.

midfielder1912
10.Ocak.2008, 01:47
halit forvet ve sağ ayaklı değil mi?

ayrıca merter, ön liberodur bana göre de ligin en iyi 3 ön liberosundan biridir, arkadaşların belirttği gibi 1-2 maç ihtiyaçtan stoper oynamışlığı da vardır...

gökhan a gelince; gökhan son 3 senedir zaman zaman forma şansı bulan genç bi arkadaş, en önemli özelliği çevikliği ve korkusuzluğu, ayrıca yer tutuşunda da bu sene önemli gelişmeler var gibi (son 3 maçtır kalede o var), ama arkadaşlarımın dediği gibi yer yan toplarda biraz sıkıntısı var (zaten hangi kalecinin yok ki). ısrar edilirse iyi bir kaleci olur ama fazla forma şansı bulamazsa sonu eski genç yetenek Bulut Basmaz gibi olur, ince bir çizgide yani biraz şansa ihtiyacı var...

midfielder1912
10.Ocak.2008, 01:57
Merter önlibero dur.Kaleci Gökhan artık boyunun kısalığından mıdır nedir yan toplarda ve yüksek toplarda çok kötüydü doğru düzgün top alamadı.

Altay çok oyuncu çıkarıyor ama bunların ne derece verimli oldukları tartışılmalı.

çok yerinde bir tespit daha, altay alt yapısından çok fazla oyuncu çıkıyor ve liglere genelde iyi giril yapıyorlar ama süper lig seviyesine geçmek için gerekli aşamayı bir türlü yapamıyor bu oyuncular... ayrıca altay altyapısından çıkan gençlerde (son 3-4 yıl için konuşuyorum) genel bir devamlılık ve fiziksel yeterlilik sorunu gözlenirken, teknik açıdan vasatın üstünde olduklarını söyleyebilirim... bakınız: mehmet sak, isa akgöl, alp ergin, ali ölmez (şu an kadroda olanlar)

ancak son 5-6 yılda necati, çağdaş, yakup, ramazan, i. akın, sinan kaloğlu, eren gibi gençleri üst seviyeye kazandıran bu altyapı anlayışını saygı duymak lazım...

önümüzdeki sene içinde merter ve atilla nın süperlige zıplayacağını düşünüyorum.

dardanel gibi üst seviyede ama az oyuncu mu yoksa gençler ve altay gibi vasat ama çok oyuncu mu?

makalele81
10.Ocak.2008, 02:09
halit forvet ve sağ ayaklı değil mi?

ayrıca merter, ön liberodur bana göre de ligin en iyi 3 ön liberosundan biridir, arkadaşların belirttği gibi 1-2 maç ihtiyaçtan stoper oynamışlığı da vardır...

gökhan a gelince; gökhan son 3 senedir zaman zaman forma şansı bulan genç bi arkadaş, en önemli özelliği çevikliği ve korkusuzluğu, ayrıca yer tutuşunda da bu sene önemli gelişmeler var gibi (son 3 maçtır kalede o var), ama arkadaşlarımın dediği gibi yer yan toplarda biraz sıkıntısı var (zaten hangi kalecinin yok ki). ısrar edilirse iyi bir kaleci olur ama fazla forma şansı bulamazsa sonu eski genç yetenek Bulut Basmaz gibi olur, ince bir çizgide yani biraz şansa ihtiyacı var...

Aslında amatör dönemlerinde sağ ve sol açık oynamışlığda var yani AMRL/ST pozisyon düzenlemesi yapılabilir.

Sağ ayağı 20 sol ayağı 9-10 gibi bir değer girilebilir sanırım.

midfielder1912
10.Ocak.2008, 03:43
Aslında amatör dönemlerinde sağ ve sol açık oynamışlığda var yani AMRL/ST pozisyon düzenlemesi yapılabilir.

Sağ ayağı 20 sol ayağı 9-10 gibi bir değer girilebilir sanırım.

eywallah tamamdır...

makalele81
10.Ocak.2008, 03:46
eywallah tamamdır...

Teşekkürler:)

Murderer26
10.Ocak.2008, 04:13
sehmus'un ozellikleri iyileştirilmesi lazım adam gol kralı oldu karşıyakaya geldi oradan biliyoruz. sonra altay attığı gol? ve çok hırslı ve çalışkan

LaigLeNoiR
10.Ocak.2008, 19:34
Patron Şeyhmus'un CA-110 falan yapabiliriz galiba.Burak abide bu yönde iyileştirme yapmamızı istiyor.Bence de en az 110'a çekelim ;)

gerrrard
20.Ocak.2008, 01:10
Burak Çalık'ın özellikler niçin bu kadar düşük? Bu sezon gayet iyi oynuyor şuana kadar 6 golü var ve Şehmusla beraber en golcü oyuncu konumunda. 20 yaşında olmasından dolayıda work rate daha çok arttırılabilir diye düşünüyorum.

midfielder1912
20.Ocak.2008, 07:32
Burak Çalık'ın özellikler niçin bu kadar düşük? Bu sezon gayet iyi oynuyor şuana kadar 6 golü var ve Şehmusla beraber en golcü oyuncu konumunda. 20 yaşında olmasından dolayıda work rate daha çok arttırılabilir diye düşünüyorum.

öncelikle burak çalık çok yeni bir oyuncu, en azından benim için, o sebeple özellikleri hakkında sene başında fikir sahibi olmadığım için düzenleme için devre arasını bekledim, burak genel itibariyle hızı ile iş yapan, geniş alanda etkili bir arkadaş izlenimi bıraktı bende, bu yönde gerekli iyileştirme ve düzeblemeleri yapmaya çalıştım...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
şeyhmuz un CA 114 zaten;-)

midfielder1912
11.Şubat.2008, 22:08
altay güngören maçını izledim hafta sonu...

altay sene başından beri devam ettiği 4-4-2 ile dizildi,

gökhan

erdi yiğitcan onur ercan

yasin merter erdal molina

burak çalık şeyhmuz

şeklinde dizildi... kaleci gökhan ilk yarıda sakatlanıp yerini çorum dan gelen kaleci serdar a bıraktı, ercan da yerini mesut a bıraktı yine ilk yarıda...

ağır zeminde oynanan mücadele de güngören kontra ataklarla etkili olurken altay ikinci yarıda uzun toplarla sonuca gitti...

altay da kaleci gökhan, burak çalık ve yiğitcan oldukça dikkat çekti...

yiğitcan özellikle yerden etkili bir stoper izlenimi verirken, bırakırken, burak çalık ta oldukça çalışkan ve yıpratıcı bir oyuncu profili sergiledi. kaleci gökhan da özellikle zamanın da ve hızlı çıkışları ek olarak ta refleksleri ile öne çıktı...

EL-Hadji
11.Şubat.2008, 22:40
altay güngören maçını izledim hafta sonu...

altay sene başından beri devam ettiği 4-4-2 ile dizildi,

gökhan

erdi yiğitcan onur ercan

yasin merter erdal molina

burak çalık şeyhmuz

şeklinde dizildi... kaleci gökhan ilk yarıda sakatlanıp yerini çorum dan gelen kaleci serdar a bıraktı, ercan da yerini mesut a bıraktı yine ilk yarıda...

ağır zeminde oynanan mücadele de güngören kontra ataklarla etkili olurken altay ikinci yarıda uzun toplarla sonuca gitti...

altay da kaleci gökhan, burak çalık ve yiğitcan oldukça dikkat çekti...

yiğitcan özellikle yerden etkili bir stoper izlenimi verirken, bırakırken, burak çalık ta oldukça çalışkan ve yıpratıcı bir oyuncu profili sergiledi. kaleci gökhan da özellikle zamanın da ve hızlı çıkışları ek olarak ta refleksleri ile öne çıktı...

Kanka Molina nasıldı. Ben çok merak ediyorum O' nu. Neler yaptı biraz bahsedebilmen mümkün mü?

midfielder1912
13.Şubat.2008, 06:20
abi sene başından beri durgun, çok etkili değil açıkçası... zaman zaman iyi işler yapsada mücadele gücü eksikliği nedeniyle çok etkili olamıyor...

diğer yabancı tiago daha iyi çıktı açıkçası, tiago daha hızlı ve hareketli olduğu için daha etkili oluyor, molina durgun ve genelde statik oynadığı için (tehlikeli bölgelere pek yakın olamıyor) çoğunlukla yedek kaldı zaten...

midfielder1912
14.Şubat.2008, 21:57
manisa altay macinda normalde sag acik olmasina ragmen sag bek oynayan alp ergin ve kaleci gokhan cok etkiliydi... ozellikle ilk yarida kaleci gokhan muthis tolplar cikardi. cok cabuk ve refleksleri muthis bir kaleci; gumbur gumbur geliyor, gecen sene cenk in gosterdigi cikisin daha iyisini yapti su ana kadar...

alp cok hirsli oynadi, fizik olarak ustune baya katmis gorundu, zaten teknik acidan gayet iyiydi cikisini surdurmesini bekliyorum...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yigitcan da basarili performansini surduruyor, geldiginden beri sikintili altay defansini toparladi diyebiliriz, ozellkle defansif sezgileri kuvvetli bir oyuncu...

KaPaLı
20.Şubat.2008, 03:50
Bu Gökhan konusunda bir görüşünüz varmı ? Galatasaray'la oynanan kupa maçında kendini göstermişti ilk Gökhan. 9.3 yamasında özelliklerinde ne gibi değişiklik olacak? Yani bir Ufuk Ceylan profili kadar iyi olmasını beklemiyorum ama biraz oynama olur kanımca.

midfielder1912
20.Şubat.2008, 05:31
gökhan ın ca, pa değerleri ve refleks, çabukluk, çeviklik gibi özelliklerinde düzenlemelere gidildi...

makalele81
27.Şubat.2008, 22:19
Merter,Şehmus ve Gökhan mükemmel olmuş,harika bir Altay araştırması var 9.3.0'da tebrikler.

midfielder1912
28.Şubat.2008, 04:32
hep beraber yapıyoruz makalele, sizlerin yorumlarıyla desteğiyle...

makalele, pazar ksk-sakarya maçına beraber gidelim, uygunsan, bornova migrostan alırım seni uyarsa. [email protected] bana mail at uygunsan,paslaşalım...

makalele81
28.Şubat.2008, 21:49
hep beraber yapıyoruz makalele, sizlerin yorumlarıyla desteğiyle...

makalele, pazar ksk-sakarya maçına beraber gidelim, uygunsan, bornova migrostan alırım seni uyarsa. [email protected] bana mail at uygunsan,paslaşalım...

midfielder1912 mesajını yeni gördüm,kusura bakma.

Ben iyi bir Göztepe taraftarıyım aslında,KSK maçınada gelmek isterim en azından izlemek için ama bir sınav durumu var,ona göre hareket etmem gerekiyor,bu hafta olmasa bile bir dahaki davetini kaçırmam ayda ben davet ederim,MSN adresinide ekledim.

midfielder1912
29.Şubat.2008, 16:22
eywallah makka, kolaylıklar diliyorum... mehmet akif ve recep i izlemek için gideriz göztepe maçına...

makalele81
17.Mart.2008, 01:53
eywallah makka, kolaylıklar diliyorum... mehmet akif ve recep i izlemek için gideriz göztepe maçına...

Bu mesajı nasıl olduysa yeni gördüm.Mehmet Akif'te sakatlandı zaten.Gerçi son maçta 4-1 kazandı Göztepe ama yinede yokluğu önemli.
Uygun bir zamanda tabiki gidebiliriz maça,iyi dileklerin içinde deşekkürler:)

makalele81
19.Mart.2008, 00:11
Kayseri'den kaleci transferi

Altay ile Kayserispor arasında bir süredir devam eden kaleci Gökhan Değirmenci pazarlığı mutlu sonla bitti. 19 yaşındaki genç kaleci ile el sıkışan Kayserispor yönetimi böylece ilk transferini gerçekleştirmiş oldu.Altay’da başarılı bir sezon geçiren ve 3 büyüklerin transfer listesinde olan Gökhan Değirmenci’yi Kayserispor kaptı. 19 yaşındaki Gökhan Değirmenci ile her konuda anlaşan Kayserispor yönetimi bu futbolcu ile yeni sezon için el sıkıştı. Altay yönetiminin genç kaleciyi sezon sonuna kadar kadroda tuttuktan sonra yeni sezonda Kayserispor’a verecek.
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin listesinde bulunan 19 yaşındaki Gökhan’ın transferinde hiçbir pürüz kalmadığını söyledi. Yeni sezonda Gökhan’ı sarı-kırmızılı formayı giyeceğini belirten Hurma, genç kalecinin uzun süre Kayserispor’a hizmet edeceğini söyledi.
Öte yandan Fransa’da transfer görüşmeleri yaptıklarını hatırlatan Hurma, çok kaliteli iki isimi Kayseri’ye getirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Kaliteli adam heryerde kaliteli işte.Gökhan kariyeri açısından büyük bir adım atmış oldu böylelikle,belki biraz daha maç tecrübesi akzanıp takımdan ayrılması daha mantıklı olurdu ama bu tarz şanslar özellikle kalecilere çok az geliyor,ben çok mutlu oldum bu haberi okuyunca,hayırlısı olsun.

fmsmyrna
19.Mart.2008, 03:34
İçerdeki Rize maçında izledim en son iyi bulmadım Altay'ı baskıyı kursada iyi oyun yoktu.Hele 2.yarı 4 forvet birden oynattı Tahir hoca birde stoper Onur sanırım adı oda ileri gitti sık sık diğerleri şişirdi durdu.
20 numara Erdal'a son dakikalara kadar nasıl tahammül etti anlamadım.%100 lük iki pozisyonda bir pas verdi diğerinde kalecini kucağına yuvarlayıverdi.Şut özelliği pek yok sanırım.

deniz.91
19.Mart.2008, 04:25
Gökhan Değirmenci iyi bir imza oldu biizm için kendini kanıtlayacağı bir takıma geldi pa ve cası kaçtı acaba bu kalecinin

OMANA
08.Nisan.2008, 20:34
son somsun maçıyla iyiden iyiye dikkat çekiyor buralk çalık uzun zamandır adeta kayıptı .uzun zamandır suskundu samsunda parlamış

teknik br oyuncuya benziyor son vuruşlar da iyi 12 gole ulşatı bu yaşta..büyük klüplerin dikkatini çekebilecekmi önümüzdeki maçlarda göreceğiz.....yaş yeni 20 oldu..dikkatlerinize sunulur..

KaPaLı
12.Nisan.2008, 16:20
Bu haftasonu Altay maçını izledim 1-2 şey çok dikkatimi çekti. Burak Çalık sağ kanatta bayaa iyi git gel yaptı ama son toplarda çok zayıf oyuncu kaleye kadar gidiyo ama sonrasında yaptığı vuruşlar berbat.

Can Erdem, Beşiktaş patentli bir oyuncu. Herkes ondan çok şey beklerken fantazi hareketlere kaçıyo. Havadan gelen pası yere inmeden topukla atmaya çalışmalar falan. Biraz şımarık gördüm onu.

Kaleci Gökhan kesinlikle Süper lig kalitesinde bir kaleci. Şans 1 kere olur 2 kere olur ama Gökhan her pozisyonda müthiş yer tutuyo ve refleksleri çok iyi. Kayserispor'da seneye onu ilk 11 içinde yer alırsa kimse şaşırmasın.

Merter Yüce bu Altay takımına 1 gömlek üstün bence. Süper Lig ortasıralara oynayan takımlarda rahatlıkla oynayabilecek kapasiteye sahip.

Tiago çok özlemek istemiştim bu maçta ama Tiago kadroda yoktu. Altay'lı arkadaşlarım çok methini yapıyolar bu oyuncunun ama izlemek nasip olmadı birtürlü.

midfielder1912
13.Nisan.2008, 01:24
tiago sezonu kapadı dizindeki problem nedeniyle...

deniz.91
13.Nisan.2008, 02:05
Merter Yüce ile kayserispor gelecek sezon için anlaşmış sanmırım öyle haberler duydum altaylı arakadaşlaradan bilgisi olan varmı

midfielder1912
14.Nisan.2008, 01:44
kaleci gökhan ve merter önümüzdeki sene kayseride olacaklar... merter bosmandan gidio, gökhan ın bonservisi de 800 bin tl civarına verildi kayseriye...