PDA

View Full Version : Fenerbahçe SK

Pages : 1 2 3 [4]

perpetua
04.Ağustos.2009, 03:28
İkinci saydığınız oyuncular kadar tescillenmiş bir kalitesi olmasa da, onlara çok yakın derecede iyi olduğunu düşünüyorum. Pizarro ile eşdeğer, hatta ondan daha iyi.

Tescillendigi zaman Semih'i tekrar dusunuruz o zaman.

Aydin
04.Ağustos.2009, 03:44
Bu arada 25 yaş üzeri oyuncular gelişmez diyordunuz :)
Dediğim gibi siz pa'ları yüksek vermeye çalışın ben geliştiririm özelliklerini :D

http://img6.imageshack.us/img6/1092/carlosb.png

Antreman raporları benim bildiğim rastgele yaşa bakılmadan veriliyor. Yani 40 yaşındaki bir adam da antremanda iyi performans gösterirse özellikleri artar. Hiç gelişmeyecek diye birşey yok. Ama 20-25 yaşındaki adamın özellikleri (iyiyse ve antreman programı güzelse) sürekli artarken 30'undan sonra en kral antreman programıyla bile bu özelliklerdeki tölerans +2 -5 arası oluyor.

Universal
04.Ağustos.2009, 04:10
R.C3'ün antreman performansı fazla düşmüyor, iyi bir antreman programı ile koruyorsun özellikleri zaten oyundaki ikinci sezonunda futbolu bırakıyor.

S4mp1y0N
04.Ağustos.2009, 06:21
Semih ve Gökhan benden bu kadar :D

Zaten yaşınız da aldı başını gitti, bu sene de sağlam profiliniz olmazsa bundan sonra hiç olmaz.

Önümüzdeki yeni Semih ve Gökhan'lara bakacağız artık... :)

Söz verdiğim gibi.. Madem abartılı oldu benim yaptığım profiller; ozaman siz haklısınız.. Tartışmayı uzatmaya gerek yok. Bu saatten sonra faydası olmaz zararı olur..

SAİT71
04.Ağustos.2009, 08:06
benim oyunda bir şey dikkatimi çekti. 9.1 versiyonda baktım Roberto Carlos'un Reputation National yani Ulusal ayarlanmış. Editor'den girdim baktım 3 reputation değeride "155" girilmiş. R.Carlos dünyaca ünlü futbolcu değilmi?

Bu özellik neye göre düşmekte veya artmakta? Acaba şuanki yaptığı işe göremi popüler oluyor mesela bir Yarı final oynasa Fenerbahçe öyle mi artar?

FB TV'de Maç Kaç Kaç programında muhabir birisine sordu bir futbolumuzu söyleyin diye adam düşündü ve direk Carlosu söyledi. Yabancı bir kişiydi. Yani dünyaca ünlü olması gerekmez mi? Beni aydınlatır mısınız?

perpetua
04.Ağustos.2009, 12:48
benim oyunda bir şey dikkatimi çekti. 9.1 versiyonda baktım Roberto Carlos'un Reputation National yani Ulusal ayarlanmış. Editor'den girdim baktım 3 reputation değeride "155" girilmiş. R.Carlos dünyaca ünlü futbolcu değilmi?

Bu özellik neye göre düşmekte veya artmakta? Acaba şuanki yaptığı işe göremi popüler oluyor mesela bir Yarı final oynasa Fenerbahçe öyle mi artar?

FB TV'de Maç Kaç Kaç programında muhabir birisine sordu bir futbolumuzu söyleyin diye adam düşündü ve direk Carlosu söyledi. Yabancı bir kişiydi. Yani dünyaca ünlü olması gerekmez mi? Beni aydınlatır mısınız?

Current Reputation yapay zeka'nin oyuncunun kalitesinin ne kadar oldugunu belirliyor.

Tipki bizim gibi, yapay zeka oyuncunun CA degerini bilmiyor ve transfer, bedel belirleme, milli takima secilme vs. gibi kararlar icin current reputation/home reputation/world reputation kullaniliyor.

Mesela Rivaldo da dunyaca unlu. Ancak kalitesi artik dunyaca capinda bir oyuncu seviyesinde olmadigi icin reputation degerleri de CA ile beraber dusurulmus durumda.

Roberto Carlos'a dunyaca unlu yapacak reputation versek, bu sefer Man Utd, Barcelona, Real Madrid gibi kulupler oyunun daha ilk gununden Roberto Carlos'u istemeye baslar. Ayrica bu kadar yuksek reputation'a sahip bir oyuncunun Fenerbahce gibi bir kulupte olmamasi gerektigini dusunen oyuncu, en kisa zamanda Fenerbahce'den ayrilmak ister.

CA>CR oyuncular, sohreti yeteneginden buyuk oyuncular.
CA<CR oyuncular, yetenegi kadar sohrete sahip olmayan oyuncular.

2pac
04.Ağustos.2009, 17:09
Takım bilgilerinden 2 soru sormak istiyorum.. 1.Trabzonspor bizim ezeli rakibimiz degil ki..Galatasaray ve Besiktas gibi diger rakiplere yazılması sizcede daha uygun olmaz mı ? 2.Alex simgelesmis isimler veya efsaneler arasına girecek mi..Bence kesinlikle girmesi lazım..

KaPaLı
04.Ağustos.2009, 17:22
Zaten Galatasaray'ın Ezeli rakip durumu 101'di sanırım. Trabzon'da 75 olarak girilmiş. İdeal rakamlar bunlar.

SAİT71
04.Ağustos.2009, 19:01
Trabzon hatırladığım kadarı ile ezeli rakiplerde değil diğer rakiplerde görünüyor. Yani sonuçta Trabzon ile Fb arasındada bir rekabet var.

perpetua (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=4751) açıklamalar için teşekkürler, şimdi daha iyi anladım konuyu..

2pac
04.Ağustos.2009, 19:28
Trabzon hatırladığım kadarı ile ezeli rakiplerde değil diğer rakiplerde görünüyor. Yani sonuçta Trabzon ile Fb arasındada bir rekabet var.

perpetua (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=4751) açıklamalar için teşekkürler, şimdi daha iyi anladım konuyu..

Hocam tabiki Trabzon'da rakibimiz..Ama ezeli rakipler deyince basta Galatasaray ve Besiktas geliyor benim aklıma neyse cokta önemli degil.. Asıl merak ettigim Alex simgelesmis isimler veya efsaneler arasına girecek mi..Bence kesinlikle girmesi lazım tabi arastırmacılar daha iyi bilir.

S4mp1y0N
05.Ağustos.2009, 00:14
Alex'in simgeleşmiş isimler, Semih ve Gökhan Gönül'ün de favori personellere eklenmesi lazım bence de.

SAİT71
05.Ağustos.2009, 00:30
Hocam tabiki Trabzon'da rakibimiz..Ama ezeli rakipler deyince basta Galatasaray ve Besiktas geliyor benim aklıma neyse cokta önemli degil..

Yok yok sizin dediğiniz doğru ama ben Fenerbahçe'nin profiline baktığımda Şöyle yazıyordu:

Ezeleri Rakipler: G.Saray, Beşiktaş
Diğer Rakipler: Trabzonspor

yani ezelide değildi demek istemiştim.

Alex konusunda ben kendi v.t. güncelememde Favorisine Fb yi ekledim, kulübün favorisinede aynı şekilde Alexi. Nihat bile R.Sociedad'da favori efsane yani. Alex'te daha çok verim verdiği ve 5 yıl geçirdiği Fenerbahçe de efsanelere eklenecektir heralde.. :)

medievil
05.Ağustos.2009, 04:18
Kulübümüz, başarılı oyuncumuz Gökhan Gönül`le 5 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Kulübümüzün Gökhan Gönül`le sözleşme uzattığı haberi, ilk kez Fenercell abonelerine duyuruldu. Fenerbahçe`nin 2 yıl önce Gençlerbirliği Oftaş`tan transfer ederek 4 yıllık sözleşme imzaladığı başarılı sağ kanat oyuncumuzun sözleşmesi yenilendi. Aynı zamanda A Milli Futbol Takımımızın oyuncularından da olan Gökhan Gönül, 5 yıl daha Fenerbahçemize hizmet edecek.

S4mp1y0N
08.Ağustos.2009, 14:35
Alex'in efsane isimler, Semih ve Gökhan Gönül'ün de favori personellere eklenmesi lazım bence de.

efsane diyecektim

KaPaLı
13.Ağustos.2009, 14:16
Fenerbahçe'de Sertaç Eren'in yetiştiği kulup Kartalspor olarak geçiyo ama bu adam daha 18 yaşında. 2006'da Fenerbahçeye geldiğini var sayarsak Kartalspor'da amatör olarak oynamış. Altyapı eğitimini Fenerbahçe'de almış. Bütün takımlar küçük yaşta oyuncuları altyapılarına alıyo. Bunun düzeltilmesi gerekmezmi ?

anilton
13.Ağustos.2009, 17:15
Sertaç Kartal'da profesyonel oldu...

perpetua
13.Ağustos.2009, 17:26
Fenerbahçe'de Sertaç Eren'in yetiştiği kulup Kartalspor olarak geçiyo ama bu adam daha 18 yaşında. 2006'da Fenerbahçeye geldiğini var sayarsak Kartalspor'da amatör olarak oynamış. Altyapı eğitimini Fenerbahçe'de almış. Bütün takımlar küçük yaşta oyuncuları altyapılarına alıyo. Bunun düzeltilmesi gerekmezmi ?

TSL ve TFF 1'de oynayan oyuncularin hemen hemen hepsinin gecmisini 16 yasina kadar ekledik (amator kulupler dahil). Tamamen oyuncularin hangi kulupte yetistigi, ve avrupa kupalarinda hangi kulupte yetismis olarak sayilacaginin belirlenmesi icin.

Ozel olarak Sertac'i analiz edersek
Kural: 15-21 yaslari arasinda bir kulupte 3 yil oynamis oyuncu, avrupa kupalari icin o kulupte yetismis kabul edilir.

Sertac'in durumu:
15 ve 16 yaslarinda Kartalspor'da
17, 18 yaslarinda Fenerbahce'de
Yani Fenerbahce'de yetismis olarak gozukmesi, 2010/11 sezonuna kadar mumkun degil. 2009/10 sezonunda eger Fenerbahce'de kalirsa, 3 yillik suresini doldurmus olacak ve Avrupa kupalari icin kulubun yetistirdigi oyuncu statusune girebilecek.

Universal
18.Ağustos.2009, 03:14
Santos'un, Sivasspor'a attığı golden sonra artık bir iki özel çalım özelliği eklenebilinir. :) Özelliklerini çok merak ediyorum.

GebzeLi1907
18.Ağustos.2009, 03:23
Bende Roland Koch'un özelliklerini merak ediyorum aslında.Kim yapıcak onun özelliklerini..
Sanırım oyunda kondisyon anteraman özelliği düşük.Şimdi açıp bakamıyorum ama baktığımda öyle görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam..
Ama takıma yüklediği kondisyon ortada disiplinli de aynı zamanda
her sezon öncesi futbolcuların pestilini cıkartıyor idmanlarla ama sene içinde meyvesını alıyor takım
Koch'un profili nasıl olacak ? kondisyoner,disiplinli özelliği ön plana çıkaralıcak mı ?

SAİT71
18.Ağustos.2009, 03:25
Sanıyorsam bu sezon Santos'u Brezilyalılar yapacak. En son gördüğüm öyleydi. Acaba takip edebiliyorlar mı?

Cengo
18.Ağustos.2009, 03:37
Sanıyorsam bu sezon Santos'u Brezilyalılar yapacak. En son gördüğüm öyleydi. Acaba takip edebiliyorlar mı?

Bu soruyu sormadığınızı varsayıyorum :)

Murderer26
18.Ağustos.2009, 04:31
2 Çalım yaptı diye özellik yukseltilmez. Eğer öyle bir durum olursa bana soyleyin bizde kendi takımımızı arttıralım?

Santos'un, Sivasspor'a attığı golden sonra artık bir iki özel çalım özelliği eklenebilinir. :) Özelliklerini çok merak ediyorum.

SAİT71
18.Ağustos.2009, 05:32
2 Çalım yaptı diye özellik yukseltilmez. Eğer öyle bir durum olursa bana soyleyin bizde kendi takımımızı arttıralım?

A. Dos Santos 2 maçta çalım atmıyor. Genelde çoğu maçta çalım deniyor ve büyük orandada attığı çalımlar hep olumlu. Bu maçlara milli maçlarda dahil. Ama tabiki arttırılıp arttırılmayacağını söylemek zor. Çünkü Brezilyalılar nasıl bir profil yapacak bilemeyiz. Bu sezon Cengiz abi zaten maçlarda izleyip ona göre karar verir. Ama 14-15 arası iyidir bence.

medievil
18.Ağustos.2009, 21:29
Kulübümüzün şirketlerinden Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş., hisse sahiplerine 50 milyon TL kar payı dağıtıyor. Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda, şirketin 01.06.2008 - 31.05.2009 özel hesap dönemi karından brüt 58 milyon 148 bin 180 TL (yüzde 232,59 oranında, 1 TL değerli hisseye 2,3259 TL), net 49 milyon 425 bin 953 TL (yüzde 197,70 oranında 1 TL değerli hisseye 1,9770 TL) nakit kar payının 31 Ekim 2009 tarihinde dağıtılmasının Genel Kurula teklif edilmesine toplantıya katılanların oybirliği ile karar verdi.

fenerbahce.org

Oyundaki hisseder paylarından kasıt bu oluyor sanırım.

ForeverFener
18.Ağustos.2009, 21:31

Kardeş düzgünce bi maçlarını izle hem Brezilyadaki hem Türkiye'deki sonra sen kendın karar ver tabiki başka takım gözlügü takmıyorsan..

Ezequiel Manrique
20.Ağustos.2009, 04:17
Kardeş düzgünce bi maçlarını izle hem Brezilyadaki hem Türkiye'deki sonra sen kendın karar ver tabiki başka takım gözlügü takmıyorsan..

Bileklerine hakim gerçekten Santos. Fakat şöyle de bir şey var ki o da şu; ben bir Fenerbahçe'liyim ve Uğur Boral'ın beni ve eminim ki diğer tüm Fenerbahçe'lileri kanser etmesinden sonra gelen Santos, şu an bana C.Ronaldo gibi geliyor. Biraz beklemek gerek tam manasıyla fikir sahibi olabilmek için.

Sekopej
20.Ağustos.2009, 14:01
Bileklerine hakim gerçekten Santos. Fakat şöyle de bir şey var ki o da şu; ben bir Fenerbahçe'liyim ve Uğur Boral'ın beni ve eminim ki diğer tüm Fenerbahçe'lileri kanser etmesinden sonra gelen Santos, şu an bana C.Ronaldo gibi geliyor. Biraz beklemek gerek tam manasıyla fikir sahibi olabilmek için.

Aynen katılıyorum, kendi etrafında dönen Uğur'dan sonra, orada hiçbir şey yapmayan bir oyuncu da olsa göze batmayacak, iyi gelecek.:D

90. dakikada o koşuyo atıp, zor bir gol attı ama ben hala fizik olarak tam kapasitesine ulaştığını söyleyemem. Brezilya'da alışmış olduğunun dışında bir lig burası ve fizik kalitesi çok önemli. Onun da tam kapasiteye ulaşması için zaman geçmesi gerekiyor.

ForeverFener
20.Ağustos.2009, 17:27
Geçen gün tv de göstermişti.Brezilyadaki bazı maçlarını hakikaten çalımları çok iyi.Bilek hareketleri sizin de söylediginiz gibi çok iyi.Yani Türkiye'de bi maçta yaptı zannetmesin kimse.Geçen sezon 9 gol atmış.Oda başka bi ayrıntı...

Universal
22.Ağustos.2009, 14:28
Bilgi: Yolavaspor, Fenerbahçe'nin pilot kulübü oldu.

murat taşlı
27.Ağustos.2009, 12:48
merak ediyorum bu sene emre ve gökhan ın profilleri nasıl olcak özellikle gökhan ın

perpetua
27.Ağustos.2009, 13:35
merak ediyorum bu sene emre ve gökhan ın profilleri nasıl olcak özellikle gökhan ın

Merak etmek yerine, sizce nasil olmasi gerektigini yazmaniz ve bunu nedenleri ile aciklamaniz belki de daha yararli olur.

Merakinizin giderilmesi ancak beta ciktiginda gerceklesecektir. :)

S4mp1y0N
27.Ağustos.2009, 16:20
gökhan'a 155 civarı ca bekliyorum. pa 170-175 olabilir..

ForeverFener
27.Ağustos.2009, 17:33
Merak etmek yerine, sizce nasil olmasi gerektigini yazmaniz ve bunu nedenleri ile aciklamaniz belki de daha yararli olur.

Ben çalışkanlık,dayanıklılık veya güç,orta açma özelliklerinde artış bekliyorum açıkcası.denizlispor maçında son dakika da ileri çıkıp gol asisti yapması onun fiziksel özelliginin daha fazla olması gerektigini gösterir.Hem sivas hem de diyarbakır maçlarında da yaptığı ileri koşular sonucu etkili oldugu da ortada.Ortaları da bu sene daha bi iyi.Bir de tek maçla degerlendirilebilir mi bilmiyorum ama diyarbakır maçında attığı gol bitiriciliginin de daha yüksek olmasını gerektiriyor bence.

murat taşlı
27.Ağustos.2009, 17:47

Cevabınız çok iğneleyici olmuş:icon_biggrin:

perpetua
27.Ağustos.2009, 21:18
Cevabınız çok iğneleyici olmuş:icon_biggrin:

Amacim ignelemek degildi.

Sadece su anda yaptigimiz calisma hakkinda beta cikmadan herhangi bir bilgi vermemiz mumkun degil.

Ancak tabii goruslerinizi mantikli bir cercevede yazarsaniz, bunlari tabii ki okuyoruz ve eger dusundugunuzden farkli bir sekilde yapilmis ise oyuncular, degisiklik yapmamiz halen mumkun.

Ancak bizden ozellikle oyuncu ozellikleri konusunda uzun boylu diyalog beklemeyin su asamada. :)

ShevAnil
27.Ağustos.2009, 21:31
Gökhan için 155 ca fazla değilmi ? 145 cası olabilir kanımca. PA konusuna katılıyorum.

murat taşlı
27.Ağustos.2009, 22:47
Amacim ignelemek degildi.

Sadece su anda yaptigimiz calisma hakkinda beta cikmadan herhangi bir bilgi vermemiz mumkun degil.

Ancak tabii goruslerinizi mantikli bir cercevede yazarsaniz, bunlari tabii ki okuyoruz ve eger dusundugunuzden farkli bir sekilde yapilmis ise oyuncular, degisiklik yapmamiz halen mumkun.

Ancak bizden ozellikle oyuncu ozellikleri konusunda uzun boylu diyalog beklemeyin su asamada. :)

Açıklamalarınız için tşk ler:).

scar face
27.Ağustos.2009, 22:57
Fenerbahçe araştırmacılarına sesleniyorum...Volkan Demirel uzaktan çekilen 10 sutun 8ini yiyor...Oyundan zevk alamıyorum...Bunun nedeni nedir...

SAİT71
28.Ağustos.2009, 00:04
Bende Akinfeevde vardı kalede o da her geçeni yiyordu uzaktan yani ceza sahasının dışından çekilen şutlarda çok gol yiyordum. Pek araştırmacıdan olduğunu sanmıyorum. Oyunda da birşeylik var.

ForeverFener
28.Ağustos.2009, 03:24
Bende Akinfeevde vardı kalede o da her geçeni yiyordu uzaktan yani ceza sahasının dışından çekilen şutlarda çok gol yiyordum. Pek araştırmacıdan olduğunu sanmıyorum. Oyunda da birşeylik var.

Oyunda var arkadaşlar oyunda.Bizim nasıl her 10 kornerden 8 i gol oluyorsa,rakibin de 10 uzaktan şutundan 8 i girebilir :D

Jose Murat
01.Eylül.2009, 17:29
Fenerbahçe araştırmacılarına sesleniyorum...Volkan Demirel uzaktan çekilen 10 sutun 8ini yiyor...Oyundan zevk alamıyorum...Bunun nedeni nedir...

Edit:Yanlış anlamışım

Bencede uzun şutlardaki becerisi artırılmalı volkanın
Alttaki sebeplerden dolayı

MeMo
01.Eylül.2009, 17:31
Diyarbakır maçındaki barışın sert şutunu ve manisaspor maçındaki sezer'in füzesini gördün mü?
Onları Volkan Demirel çıkardı

Bu yıl 2 gol yedik tsl de ikiside yakın mesafeden

Bilip bilmeden konuşmayalım

Oyundaki Volkan Demirel'den bahsediyor Burak abi :)

Jose Murat
01.Eylül.2009, 17:44
Oyundaki Volkan Demirel'den bahsediyor Burak abi :)

Hmm anladım düzenliyorum

perpetua
01.Eylül.2009, 19:18

Orta sahada baski eksikligi (yani kalenize cok gomulmeniz) olmasin?

scar face
02.Eylül.2009, 19:40
Orta sahada baski eksikligi (yani kalenize cok gomulmeniz) olmasin?
Genelde teknik oyuncular tercih ediyorum fakat orta sahamda Emre ve Diarra gibi baskıyı üst düzeyde yapabilen oyuncular var....

Frikiklerden de çok fazla gol yiyor Volkan...Hani sadece uzun sutlardan yenılseydi düşünceniz doğru olabilirdi...

MeMo
02.Eylül.2009, 20:11
Volkan'ın konsantrasyonunu düzelttiğini düşünüyorum uzun süre top gelmeyen maçlarda bile tehlikeli pozisyonlarda çok iyi müdaheleler yapıyor.Özellikle bu sene Daum'la birlikte bu konuda çok iyi olur gibi geliyor.Bence bir iyileştirme yapılabilir.

ForeverFener
02.Eylül.2009, 20:59
Volkan'ın konsantrasyonunu düzelttiğini düşünüyorum uzun süre top gelmeyen maçlarda bile tehlikeli pozisyonlarda çok iyi müdaheleler yapıyor.Özellikle bu sene Daum'la birlikte bu konuda çok iyi olur gibi geliyor.Bence bir iyileştirme yapılabilir.

Arkadaşa katılıyorum.Volkan sezon başından beri FB nin en iyi oyuncularından birisi Emre ve Gökhanla birlikte.Yaptıgı kritik müdaheleler maçı kazanmamıza katkı sağlıyor diyebilirim.

MeMo
04.Eylül.2009, 18:19
Bence Kazım'ın finishinginde ufak bir arttırma olabilir.Bu sene attığı gollerde bu özelliği ön plandaydı.Ne dersin Coşkun abi ?

medievil
04.Eylül.2009, 21:54
Emre'nin Favori takımlarına Fenerbahçe eklenmelidir. Hakan Şükür'den sonra Hasas Şaş'da Emre'nin Fenerbahçeli olduğunu açıkladı.

Kazım konusuna katılıyorum. Hala vurdumduymaz tavırlarına az da olsa devam ediyor ancak geçen seneye göre çok daha iyi durumda. Eğer kendisini sadece oyuna verirse ileride çok iyi yerlere gelebilir.

Cengo
04.Eylül.2009, 22:32
4 maçlık performansla oyuna bilgi girmek imkansız, devre arası için bu sezona ait görüşlerinizi değerlendirme şansım olabilir.

medievil
04.Eylül.2009, 22:41
4 maçlık performansla oyuna bilgi girmek imkansız, devre arası için bu sezona ait görüşlerinizi değerlendirme şansım olabilir.

Kazım için bu şekilde düşünüyorsan haklısın. Ancak Emre ve özellikle Gökhan konusunda haklarını vereceğinden şüphem yok ABOOO Bey.