PDA

View Full Version : Bursaspor

perpetua
30.Ekim.2007, 08:43
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Nocna Mora
02.Kasım.2007, 20:28
http://img255.imageshack.us/img255/8851/sercanyldrmprofilav5.jpg

Sercan'ın profilini beğendim ben açıkçası. Kaç PA verildi kendisine söylerseniz sevinirim :)

perpetua
02.Kasım.2007, 20:34
Sercan -9 PA.

Nocna Mora
02.Kasım.2007, 20:35
o zaman çok güzel bir profili olmuş... Arsenal'e alıp oynatacağım :)

extensor
03.Kasım.2007, 00:41
Sercan'ın en önemli meziyeti hızlanmasıdır. 16 yapılmış koçum Coşkun.

Geçenlerde sormuştum kaç yatın diye. 14 demişti:) bir ton saydırmıştım... Meğer dalga geçiyormuş haha

Trabzonspor
03.Kasım.2007, 21:13
sercan baya iyi bencede böle güzel olmuş 2008dede yıldızım oluyodu benım :D

SAİT71
03.Kasım.2007, 22:01
Arkadaşlar Sercan daha 18 yaşında gencecik. Bence şuan için iyi. 20 yaşında felan süper olur kanımca. Hele bir de Avrupa'ya yelken açarsa artık PA'sını düşünemiyorum :D

extensor
03.Kasım.2007, 23:07
Sercan'ın -8 olması bence daha doğru olurdu.

LaigLeNoiR
04.Kasım.2007, 23:41
Sercan'ın PA'sını ben de eleştirenler arasındaydım ancak -9'u hakettiği görüşüne maçlarda oynadıkça/izledikçe bende karar verdim.

jay-jay
05.Kasım.2007, 01:24
Sercan gerçekten çok kaliteli olabilecek bir oyuncu çıplak gözle izleseniz çok daha iyi anlayabilirsiniz bunu bence cok doğru bir PA değeri verilmş :) Tebrik ediyorum

Crocodile1963
05.Kasım.2007, 02:06
Samet Hoca takımdan ayrıldı ve yerine Güvenç Kurtar geldi. Yardımcıları iseErhan Altın, Dursun Karabacak ve Ersel Uzgur oldu.

Memedov
05.Kasım.2007, 03:09
Yeni Teknik Direktörümüz Güvenç Kurtar

Samet Aybaba`nın istifası ile boşalan Teknik Direktörlüğe deneyimli isim Güvenç Kurtar getirildi.

Basın toplantısına 2.Başkanımız Osman Çelik ile birlikte yöneticilerimiz Recep Bölükbaşı, Mehmet Çavuşoğlu, Erhan Cengiz, Hasan Saltan, İrfan Koç ve Mehmet Çavuşoğlu`da katıldı.

Yardımcılarıyla birlikte kente gelen Kurtar, Özlüce Tesisleri`nde, Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Osman Çelik ve bazı yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenledi.

Osman Çelik, Samet Aybaba`nın istifasının ardından temasa geçtikleri Güvenç Kurtar ile hemen anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Güvenç Kurtar`ın daha önce futbolcu olarak Bursaspor forması giydiğini belirten Çelik, ``Güvenç Kurtar`a `evine hoşgeldin` diyoruz. Güvenç Kurtar, inşallah başarılı olacak`` dedi.

Çelik, Samet Aybaba`nın neden görevden ayrıldığının sorulması üzerine ``Kendisi istifa etti. Sanıyorum ailesine yönelik hakaretlerden dolayı istifa kararı aldı. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum`` diye konuştu.

Yeşil-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Güvenç Kurtar ise Bursaspor`a gelişinin çok ani olduğunu vurguladı.

Başkanımız İbrahim Yazıcı`nın dün akşam telefon etmesinin ardından hemen teklifi kabul ederek Bursa`ya geldiğini anlatan Kurtar, şunları kaydetti:
``Bursaspor çok büyük bir camia. Bu toplantıya gösterilen medya ilgisi, zaten ne kadar büyük bir camiaya geldiğimi gösteriyor. Daha önce futbolcu olarak formasını giydiğim Bursaspor`a teknik direktör olarak geldiğim için çok mutluyum.``

-``YUSUF İLE BABA-OĞUL GİBİYİZ``
Bir gazetecinin, Denizlispor`da geçen yıl Yusuf Şimşek ile yaşadığı sorunları hatırlatması üzerine Kurtar, şunları söyledi:
``Yusuf`un açıklamaları benimle ilgili değildi. Kendisi çok değerli bir futbolcu. O dönemde takım kaptanı olduğu için arkadaşlarının da düşüncelerini dile getirmek zorundaydı. O dönemde Yusuf`u kadro dışı bırakmıştım ama o sadece antrenmanda iyi çalışmadığı içindi. Biz, Yusuf ile baba-oğul gibiyiz. Yusuf, saygılı, her takım için sadece futboluyla değil, kişiliğiyle de gerekli bir futbolcu``

Kurtar, ``Bursaspor`u tanıyor musunuz`` yönündeki soruya ise ``Tanıyorum. Tüm Türkiye`deki takımları çok iyi tanıyorum. Görev yapmadığım dönemde sürekli maç izledim`` yanıtını verdi.

Toplantının ardından, Özlüce Tesisleri`ne gelen bir grup taraftar, Güvenç Kurtar`a çiçek vererek başarı diledi.

Bu arada, Güvenç Kurtar`ın yardımcılıklarını Erhan Altın, Dursun Karabacak ve Ersel Uzgur`un yapacağı bildirildi.

bursaspor.org
04.11.2008 15:20:29

Crocodile1963
08.Kasım.2007, 04:18
Oyunun tam sürümü bir çıksın takım nasıl olmuş görelim çok merak ediyorum açıkçası...

YusufT19
08.Kasım.2007, 19:52
Sercan güzel olmus :)

Crocodile1963
11.Kasım.2007, 23:42
Adriano ile yollar ayrıldı. Bu oyuna çıkacak ilk yamada düzeltilmeli...

bjk_melo_151
11.Kasım.2007, 23:47
Leandro da gitti.

Nocna Mora
11.Kasım.2007, 23:55
Samet Aybaba'da ayrıldı takımdan ;)

KaPaLı
12.Kasım.2007, 07:55
Adrianonun ayrıldıgını bildirdim.Yetişirse geri yollanacak

Bu konuda ayrıldıgına dair bir link koyarmısın,resmi agızdan..

Coşkun burda Leandro'yu Bursaspor'un serbest bıraktığını yazıyo

http://www.transfermarkt.de/de/verein/20/bursaspor/transfers/uebersicht.html

Ama Bursapor'un sitesinde Leandro hala daha Kadroda olarak gözüküyo

http://www.bursaspor.org.tr/futbolcu.asp

Böyle bir yazı buldum

Bursaspor'da forma giyen ve sakatlığı nedeniyle ülkesine giden Brezilyalı defans oyuncusu Leandro Gomes'in, 15 gün içinde Türkiye'ye döneceği öğrenildi. Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Bezerra'nın yerine ise takas yoluyla başka bir oyuncu alacaklarını kaydetti.

Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, sakatlığının ardından tedavi için Brezilya'ya giden Leandro ile yardımcı antrenör Ersel Uzgur'un görüştüğünü söyledi.
Uzgur'un, Leandro ile birlikte doktora giderek sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığını dile getiren Çavuşoğlu, Brezilyalı futbolcuya farklı tedaviler önerildiğini, kesin tedavi yönteminin bu oyuncunun Türkiye'ye gelmesinin ardından belirleneceğini kaydetti.

Leandro'nun ameliyat olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, ''Leandro, sanıyorum Beşiktaş maçı sonrası Türkiye'ye gelecek. Sakatlığıyla ilgili burada da tetkikler yaptıracağız. Oyuncumuzun sağlığına bir an önce kavuşması için gerekli tedaviyi yaptıracağız'' dedi.

Çavuşoğlu, kendi isteğiyle takımdan ayrılan Adriano Bezerra'nın durumuyla ilgili de temaslarının sürdüğünü belirtti.

Bu oyuncunun yerine takas yoluyla başka bir oyuncu alacaklarını dile getiren Çavuşoğlu, ''Teknik direktörlüğe Güvenç Kurtar'ın getirilmesinin ardından işler biraz değişti. Biz Adriano'nun yerine yine bir forvet düşünüyorduk, ama belki de Güvenç Kurtar başka bir mevki için oyuncu isteyecek. Hocamızın görüşü çerçevesinde bir karara varacağız'' diye konuştu.

Crocodile1963
13.Kasım.2007, 01:07
Leandro kesin olarak takımdan ayrılmadı. Yalnızca tedavisi için Brezilya'ya dönmüştü. Olayla ilgili kesin gelişme yok..

Crocodile1963
17.Kasım.2007, 01:23
Gökhan'ın sıçrama-kafa özellikleri nasıl acaba. Zira bugünkü her hava topunu indirdi.
Ömer Erdoğan'da öyle gerek defansta gerekse hücumdaki taç atışlarında her hava topunu aldı...

Crocodile1963
21.Kasım.2007, 02:59
Serdar Aziz -8 olabilir U-19 Milli Takımımızın kaptanı Bursaspor'da artık oynamaya başladı bence bu değeri hakediyor.

Mustafa Sarp'ın CA-PA değerleri 130lara çekilmeli ilk 10 haftada iyi işler yaptı geçen sene de o bölgenin hakkını veriyordu.

Ozan Has bence bu senenin çıkış yapan oyuncuları arasında 1 sene içerisinde kendini çok iyi geliştirdi.

Halil Zeybek Erzurumspor'da gol kralı olarak geldi gelecek vaadediyor PA değeri daha iyi olabilir.

İsmail Odabaşı PAF takım oyuncumuz Milli Takımlara gidiyor. PAF maçlarında takımı sırtlıyor. -7 PA

Veli Acar AMR değil WB/AMRL olmalı.

Sercan'ın AMR 13-14 olabilir sezon başından beri o bölgede oynuyor ayrıca Ümit Milli maçında da aynı bölgede oynamıştı. 5 golünü de o bölgede oynarken attı.

Yenal Tuncer AML değil ML:20 AML:15 WBL:17 DL: 15 olmalı. Bursaspor'a ilk geldiği sene sol bek olarak alınmıştı.

Prowler84
21.Kasım.2007, 03:48
Serdar Aziz -8 olabilir U-19 Milli Takımımızın kaptanı Bursaspor'da artık oynamaya başladı bence bu değeri hakediyor.

Mustafa Sarp'ın CA-PA değerleri 130lara çekilmeli ilk 10 haftada iyi işler yaptı geçen sene de o bölgenin hakkını veriyordu.

Serdar Aziz konusunda bende üzerinde çok teredütte kalmıştım kendi datam için.Açıkcası -8 olsa itiraz edilmez ama yinede bana göre 150ca ya ulaşması bence çok zor olan bir oyuncuya -8 vererek Türkiyenin en iyi defans oyuncusunu yaratma ihtimalini doğurmak doğru olmaz.Bu konuda -8'i Eren Güngör'ün hakettiğini düşünüyorum.
Mustafa Sarp ca olarak oldukça gerçekçi yansıtılmış olsa da dediklerine katılıyorum birkaç özelliği artabilir bence ayrıca potansiyel olarak ta ulaşsa da ulaşmasa da 130u görmemiz gereken bir oyuncu.

licentia
21.Kasım.2007, 04:20
Son 3 U-19 milli macinda Serdar Aziz yedekti ki genelde de yedek zaten ne zaman kaptan oldu merak ettim dogrusu? Ona gelene kadar o yas grubunda bi Murat Akca var mesela su anda Galatasaray da degil de buyuklerden haricinde baska bi kulupte olsa ilk 11 oyuncusu olma olasiligi cok yuksek biri veya fizigi haricinde fazla beklentilerimin olmadigi bir Sinan Osmanoglu bile onunde U-19 milli takiminda ondan once dusunuluyor su an.

Crocodile1963
21.Kasım.2007, 04:49
Son 3 U-19 milli macinda Serdar Aziz yedekti ki genelde de yedek zaten ne zaman kaptan oldu merak ettim dogrusu?
Eren Albayrak ile karıştırmışım anlaşılan (U-16'da kaptandı)
-8 verilmesi ile kesin 150'ye ulaşacak diye bir zorunluluk yok. Ben kendi fikrimi beyan etmiştim.

World Hollow o1
21.Kasım.2007, 18:10
İsmail Odabaşı PAF takım oyuncumuz Milli Takımlara gidiyor. PAF maçlarında takımı sırtlıyor. -7 PA

İsmail Odabaşı'mı takımı sırtlıyor.. :)

Sadece hız var İsmailde bir kaç haraket özelliği daha fazlasıda yok.

PAF takım düzenlemesi oluyorsa, Gökhan KAYA adlı oyuncununda takib edilmesini öneririm..

World Hollow o1
22.Kasım.2007, 03:03
Evet Katılıyorum Coşkun abi.

ve PAF takımdan Gökhan Kaya'yı izlerseniz sevinirim..

FM'e iyi oyuncu olabilir.

perpetua
28.Kasım.2007, 15:47
Coskun biraz mesgul oldugu icin yazamadi ancak bazi degisiklikler:

M. Sarp 128'e cikti
Yusuf'un yaraticilik ve flair ozelliklerine biraz takviye yapildi
Gokhan Gulec'in jumping ve heading biraz yukseltildi
Melo'nun mevki duzeltildi
Veli Acar'in mevkilerine duzeltme yapildi
Marcelinho'nun mevkisine ekleme yapildi
Omer Erdogan'in profilinde biraz duzeltme yapildi

vs. vs.

Bilginize

Crocodile1963
29.Kasım.2007, 00:10
Melonun mevkisi ne olarak düzeltildi? Açıklarmısınız çünkü mevki itibari ile AMC yani transfer edilirken Yusuf'a alternatif olarak alınmıştı. Ama kadro yetersizliğinden dolayı ön libero olarak 3-4 maça çıkmıştı..

perpetua
29.Kasım.2007, 11:57
DM, MC, AMC hepsinde oynayabiliyor.. ancak esas MC

Crocodile1963
09.Aralık.2007, 17:56
Bursasporda kombine satışları 8000 olarak girilmiş. Bu sene 13.023 kombine satıldı ve Lig A dayken bile 10000 kombinenin altına düşmemiştik. Düzeltilmesini rica ediyorum. Birde ezeli rakiplerde Ç.Rize var onun da silineceği söylenmişti ama FM09 da aynı şekilde çıktı.

LaigLeNoiR
09.Aralık.2007, 18:03
Melo sol kanatta da oynamıyor mu ?

Memedov
09.Aralık.2007, 18:44
Melo sol kanatta da oynamıyor mu ?

Melo'nun asıl mevkii dediğin gibi AMC/AML olmalıydı. Bursaspor'a geldiği günden bu yana neredeyse hep sol kanat da oynadı. Geliş sebebi ise tartışılır. Yusufa alternatif olarak alınmıştı.

LaigLeNoiR
09.Aralık.2007, 19:00
Ben de her izlediğim maçta sol kanat olarak gördüm de ondan sordum zaten.

Bence de mevkii ML/C olmalı.

Crocodile1963
09.Aralık.2007, 19:28
Zorunluluktan dolayı ön liberoda oynamıştı. Yusuf'a alternatif olarak alındığı açıklanmıştı. AMC/MC verilerbilir. 5-6 maçta da orta sahanın solunda oynamıştı. AML özelliği eklenebilir. Zaten devre arasında bREZİLyalılarda kurtulacağız çok kafa yormayalım...

Crocodile1963
13.Aralık.2007, 18:51
Bursasporun oyundaki amblemi düz yeşil yalnızca kenar çizgilieri beyaz. Bunu yeşil-beyaz çizgili şekilde değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü Bursasporun renkleri yeşil-beyaz oyundakinde ise sadece yeşil gibi duruyor beyaz çok pasivize...

perpetua
13.Aralık.2007, 20:30
Bursasporun oyundaki amblemi düz yeşil yalnızca kenar çizgilieri beyaz. Bunu yeşil-beyaz çizgili şekilde değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü Bursasporun renkleri yeşil-beyaz oyundakinde ise sadece yeşil gibi duruyor beyaz çok pasivize...

Bu formaya gore otomatik olarak oyun tarafindan belirleniyor.

Crocodile1963
16.Aralık.2007, 01:44
Peki Bursaspor'un formalarından birini parçalı olarak değiştirsek. Kappanın çıkardığı en son forma parçalı olan W.Bremen tarzı. Genelde o forma tercih ediliyor.

perpetua
16.Aralık.2007, 02:24
Tamam. Ömer Abi ile konusurum bu durumu..

Degistirdim....

Crocodile1963
21.Aralık.2007, 19:08
Forma değişikliği 9.02 ye yetişmedi galiba.
Zuniga nasıl futbolcu anlamadım Bursada adam gibi 2 maç oynamışlığı yok oyunda en iyisi neredeyse.
Bekir Ozan daha iyi olabilirdi. Mustafa Sarp ile takımın orta sahasını sırtlıyor. Sarp daha çok oyunu bozmaya Ozan ise oyun kurmaya yönelik oynuyordu.
Marcelinho'nun ve Veli'nin mevkileri yerinde olmuş.
Kombine satış rakamı değiştirilmemiş. İlgilenen yok galiba...

sentugo
22.Aralık.2007, 03:32
Harbiden kombineler çok az gözüküyor.. Oyuna başladığında çok şaşırdım.. Texas gibi taraftar mı var ? Maçlar her daim dolu oynanıyor...

Zuniga yerindedir.. :D

Crocodile1963
23.Aralık.2007, 02:12
Ben her maç full çekiyor demedim zaten satılan kombine sayısını belirttim. Bununla ilgli son sene rakamlarını yazabilirim.
Zuniga'da yolcu zaten. Bu gidişle yönetim de durmaz...

Crocodile1963
24.Aralık.2007, 03:44
Hee... Tamam o zaman yanlış anlaşılma olmuş. Son olarak Güvenç Kurtar istifa etti...

Crocodile1963
30.Aralık.2007, 05:17
• Futbolcu olmaya ne zaman ve nasıl karar verdin? Futbolculuk kariyerinden bahseder misin?
Amcam ve amcamın oğlu profesyonel olarak İnegölspor`da futbol oynadılar. Çocukluğumu onlarla birlikte geçirdiğim için her dönem futbolla iç içeydim ve futbola 7 yaşında İnegölspor`un yaz okuluyla başladım. Daha sonra İnegölspor altyapısının her kademesinde görev yaptım. 17 yaşında İnegölspor`da profesyonel oldum. Şu anki yardımcı antrenörümüz Ersel hoca o dönem İnegölspor`un teknik direktörüydü ve beni A takıma çağıran kişiydi. 1.5 sezon İnegölspor A takımında oynadıktan sonra Gaziantepspor`a transfer oldum. 2005-2006 sezonunun devre arasında Beşiktaş`a transfer oldum. 1.5 sezon boyunca orada oynadıktan sonra Denizlispor`a kiralık olarak gittim ve geçen sezon Denizli`de oynadıktan sonra bu yıl memleketimin takımı olan Bursaspor`a transfer oldum.
• Bursa doğumlu bir futbolcusun, uzun yıllar Bursa dışında forma giydin. Dışarıdan Bursaspor`a bakıldığında neler hissediyordun? Şimdi içindesin neler söylemek istersin?
Bursaspor`dan bana daha önce hiçbir teklif gelmemişti. Gaziantep`e transfer olurken bir ara transferim söz konusu olmuştu. Bursaspor o dönemde 2.ligdeydi. Ama transfer gerçekleşmedi. Her futbolcu kendi memleketinin takımında forma giymek ister. Nasip bugüneymiş. Ben Gaziantepspor ve Denizlispor`da da forma giydim fakat Anadolu kulüpleri içerisinde Bursaspor`u apayrı bir yere koyuyorum. Bir kere Bursaspor Anadolu`nun en büyük şehir takımı. Kent her yönüyle mükemmel, camia çok büyük. Bu büyük camianın içerisinde olmaktan dolayı şuan çok mutluyum.
• Bursaspor`a transferin nasıl gerçekleşti? Bursaspor`da oynamak aklından geçiyor muydu?
Denizlispor`dan ayrıldığımda Genel Menajerimiz Adil Cenkçiler beni aradı. “Samet Hoca seninle görüşecek, seni transfer etmek istiyor” dedi. Bende Samet Hoca`nın beni aramasını bekledim ve hiçbir kulüple görüşme yapmadım. Daha sonra Samet Hoca`yı ben aradım. Kendisine; “Bursaspor`da oynamak isterim. Eşim de hamile, bundan dolayı Bursa`da oynamayı tercih ederim. Beni transfer etmeyi düşünmüyorsanız, başka takımlarla görüşmelere başlayayım dedim. Samet Hoca da beni kadroda düşündüğünü ve görüşmelerin yakın zamanda başlayacağını söyledi ve ilerleyen günlerde transferim gerçekleşti.
- Hacettepe maçında sonradan oyuna girdin ve çok güzel bir gol attın. O golü bize anlatır mısın?
İdmanlardan sonra sürekli şut çalışıyorum. Yaz tatilinde de çalışmıştım. Sonuçta şut atmadan gol olmuyor. Maçta takım olarak biraz tutuktuk. Oyuna girerken Volkan Şen ile bayağı konuştuk. Top Mustafa Sarp`tan Veli`ye gelirken, Veli bana “kaleye vur” diye seslenmişti. Top ayağıma çok güzel oturdu. Birazda şansın yardımıyla takımımıza 3 puanı getiren golü atmam benim için çok önemliydi. Sezona iyi bir başlangıç yapmak ve golle başlamak forvet oyuncusu için çok önemli. Gol attığın zaman mutlusundur, özgüvenin kendine gelir.
• Bursaspor`da adaptasyon konusunda bir sorun yaşadın mı? Arkadaşlık nasıl?
Hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadım. Herkesle aram iyidir. Mustafa Keçeli ile komşuyuz. Antrenmanlara beraber gidip geliyoruz. Gençler ile de aram iyidir. Muhammet ile daha samimiyiz.
Bursaspor sezona teknik direktör değişikliği yapmadan başladı. Dolayısıyla oyun sistemi de belli. Sen kendini bu sisteme uyum açısından nasıl değerlendiriyorsun?
Zaten uygun olduğum için Samet Hocam beni seçti. Ben de kendi açımdan bu sistemin bana yararlı olacağını biliyorum. Özelliklerim belli. Kapasitesini bilen bir oyuncuyum. Topu alıp dört-beş kişiyi geçecek bir futbolcu değilim. Kafaya çıkarım, koşarım, stoperle mücadele ederim ve gol bölgelerinde olmaya çalışırım. Aslında tam bir pivot santrfor değilim. Fuleli bir oyuncuyum ve stoperlerin arkasına koşu yapabilirim. Ekstra avantajım ise kafa toplarına iyi yükselmem. Bu da Bursaspor`un sistemine uyuyor. Teknik adamların beni seçmelerinin en önemli nedeni ise defansı en uç noktadan başlatmam.
- Futbola başladığından beri hep forvet mi oynadın? Mevki değişikliği oldu mu?
Forvet olarak kalmanız imkansız. Bazen sol kanatta, bazen sağ kanatta oynadım. Dayanıklılığım iyi olduğu için bütün hocalar beni sağ veya sol tarafta oynatmayı denerler. Sonuç olarak hocalarımız bize nerede görev verirse onu yapmak zorundayız.
- Futbola başlamadan evvel bir idolün var mıydı?
Oyun stillerimizin birbirine hiç benzememesine rağmen ben Hakan Şükür`ü örnek alıyorum. O uzun boylu, pivot santrafor, ben ise sürekli koşular yapan bir futbol oynuyorum. Kişilik, karakter olarak da Hakan Şükür`ü çok beğeniyorum.
- Bursaspor camiasını nasıl değerlendiriyorsun?
Bursaspor gerçekten çok büyük bir camia. Diğer Anadolu kulüplerinde oynadığım için bunu daha net ayırabiliyorum. Bursasporun arkasında İstanbul basını gibi bir basın olsa bana göre Bursasporun büyük takımlardan hiç farkı kalmayacak. Muhalefetin de, yönetimin de muhakkak kenetlenmesi lazım. Bursa 2.5 milyonluk bir nüfusa sahip. Mustafa Keçeli Trabzonspor`da oynadı. Bir gün sohbet ederken, İstanbul takımları ile yapılan sponsorluklar Trabzonspor ile yapılmıyorsa, Trabzon`da yaşayan insanlar o firmanın ürünlerini boykot edip almadıklarını söyledi. Böyle bir birlikteliği Bursa`da da oluşması gerekiyor. Bursaspor`un artık küme düşmelerle uğraşmaması lazım. Hiç bir şehir takımında Bursa`daki potansiyel yok.
- Hangi teknik adamlarla çalıştın?
Ersel Uzgur, Kemal Batmaz, Nafi Bilaloğlu, Necati Erkmen (İnegölspor), Nurullah Sağlam, Hadzıbegiç (Gaziantespor), Tigana (Beşiktaş) ve Güvenç Kurtar (Denizlispor) ile çalıştım.

Futbolcu olarak en beğendiğin özelliğin nedir? Gol vuruşlarında iyi olduğumu düşünüyorum. Stoperlerin oyununu bozan, yıpratmaya çalışan bir forvet olduğumu düşünüyorum.

Sana en büyük katkıyı yapan ve destekleyen teknik adam hangisi oldu? Yetişmende hangi antrenörler rol oynadı? En büyük katkıyı Nafi Bilaloğlu ve Necati Erkman yapmıştır. Her zaman yanımdaydılar. Onlardan çok destek gördüm. Eski futbolculardan Varol Bülbül`ün de katkısı bende büyüktür. Buradan bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum.
• Geçen sezon Denizlispor`da Yusuf Şimşek ile birlikte forma giydiniz ve mali yönden yaşanan sıkıntılara rağmen başarılı bir sezon geçirdiniz. Bu başarının sırrı neydi?
Profesyonel olmanın sırrı burada. Normal bir işçiye 5-6 ay para vermezseniz daha sonrasında verim alamazsın. Biz bu sene başarılı olalım ki seneye iyi para kazanalım mantığı ile çalışmalarımızı sürdürdük. Verilen sözler yerine gelmediği için artık bir eylem yapmamız gerekiyordu. Bu eylemin arkasında öyle bir durduk ki takımdaki birlikteliği insanlara gösterdik.
Geçmişte forvet oyuncularından sadece gol atmaları beklenirdi. Onlar da "Ben nasıl olsa gol atıyorum, topu kazanmak da diğerlerinin işi" diye düşünürdü. Futbolun "herkes savunma yapmalı" anlayışına dönüştüğü dönemde birçok ünlü golcü bu nedenle oyunun dışında kaldı. Sen "savunma yapan golcü" anlayışını nasıl oturttun kendine?
Bir kere artık sadece gol atan forvet diye bir şey kalmadığını çok iyi biliyorum. Futbolda o kadar çok şey değişti ki, forvet oyuncularının bazen top gelmeyeceğini bildiği halde yaptığı kör bir koşu arkadan gelen takım arkadaşına gol fırsatları hazırlıyor. O pozisyonda belki forvet gol atmıyor ama takımının gol atmasını sağlayarak gereken katkıyı yapmış oluyor. Düşünüyorum da Hakan Şükür bundan 10 sene evvel 38 golle kral olmuş bir oyuncu. Şimdiki rakamlara bakın, 20 gole ulaşan kral oluyor. Futbolun ne kadar değiştiğini şu iki istatistik bana göre çok iyi özetliyor.
Yusuf Şimşek`le Denizlispor`da beraberdiniz, şimdi Bursaspor`da yine birlikte oynayacaksınız. Yusuf çok önemli özellikleri olan bir oyuncu. Böyle yetenekli bir oyuncunun önünde oynamak seni nasıl etkileyecek?
Yusuf ağabey gerçekten çok özellikli bir oyuncu ve onunla oynamak elbette avantaj. Ama bana göre Yusuf ağabeyin oynadığı forvet oyuncusu daha önemli. Yusuf ağabey, çok koşan, boş alanlar oluşturan bir forvet oyuncusunun arkasında oynadığı zaman sezonu 10 golün altında bitirmez.
O halde sen de Yusuf için bir avantaj sayılırsın.
Bunu kendim için söylemedim, koşan bütün forvetler Yusuf ağabey için avantajdır. Ligimizden örnek vermek gerekirse bir Umut Bulut, bir Gökhan Ünal yaptıkları koşularla arkadan gelenlere gol pozisyonları hazırlayabiliyor.

Futbol dışında neler yapmayı seviyorsun? Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun? Hayatımıza yeni giren 15 günlük bir kızım var. İşimden kalan boş vakitlerimin çoğunu kızımla geçiriyorum. Önceki dönemde eşimle bol bol gezerdik, sinemaya giderdik.

Kariyerinde hiç şampiyonluk yaşadın mı? Beşiktaş`ta 2 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 1 kez de Süper Kupayı kaldırdım.

Futbolla ilgili hedeflerin nelerdir? Yarın ne olacağımız belli değil. Kendime uzun hedefler koymuyorum. Hedeflerin sonu da yok. Avrupa takımlarından birisinde oynamak istiyorum. Ama ben bugün Bursaspor`da başarılı olamazsam, hedefime ulaşma şansım zaten yok. Bir merdiven çıktıysam sonra diğer merdiveni çıkmalıyım diye düşünüyorum.

Maçlardan sonra kendini eleştirir misin? Oynadığım maçı mutlaka videodan izlerim. Kendimi eleştirmeyi severim. Kötü yanlarımı olumluya çevirmeye çalışırım.

Futbol kariyerini noktaladıktan sonra planların/hayallerin/hedeflerin nelerdir? Futbolcunun futboldan kopması imkansızdır. Benim daha farklı hedeflerim var. Türkiye`de kaç tane hoca var bilmiyorum ama binlerce hoca vardır. Bir takım başına 50-60 tane talipli çıkıyor. Bence hocalık yapma şansınız olmuyorsa yöneticilik yapabilirsiniz. Futbolu gerçekten bilenler yönetmeli. Ben futbolun üst kademelerinde görev almak istiyorum. Belki bir kulüpte veya Federasyonda görev almak istiyorum. Futbolun bu tarz düşünen insanlar ile daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Futbol oynayıp da başkanlık yapan Özkan Sümer ve rahmetli Orhan Başkan vardı. İşi profesyonelce yapmamız gerekiyor. Ücret karşılığında yöneticilikte yapılmalı diye düşünüyorum.
- Yedek kulübesinde beklemek nasıl bir duygu?
Tabii ki güzel bir duygu değil. Oynanan oyunun içinde izleyici olmak istemiyorsunuz. Ancak profesyonelseniz her şeye açık olmak zorundasınız. Hoca o gün sizi oynatmayabilir, iyi bir performans göstermemiş olabilirsiniz veya taktik icabı kenarda oturuyorsunuzdur. Her an hazır olmak zorundasınız. Ama yinede oynamak gibisi yok.

Kariyerinin en büyük çıkışını hangi kulüpte yakaladın? Beşiktaş`ta en büyük çıkışı yaptığımı söyleyebilirim. Sıra Bursaspor`da bu başarının üzerine çıkabilmekte. İnşallah bunu başarırım.

Artıların ve eksilerin nelerdir? Çok çabuk bir futbolcu değilim. Kafa toplarında da bir forvet olarak daha iyi olmam gerektiğini düşünüyorum.
Özlüce Tesisleri için neler söyleyeceksin?
Tesisleri ilk gördüğümde "Herhalde Real Madrid`in bile böyle tesisleri olamaz, çünkü en güzeli budur" demiştim. Dünyanın en iyi kulübünün tesislerini nasıl hayal edebilirseniz öyle bir tesis bizimkisi de. Bursaspor`un tesisleri bugün için son nokta. Ama elbette iki yıl sonra ortaya daha iyisi de çıkabilir.
Milli Takım`ın 2010 Dünya Kupası elemelerindeki şansını nasıl değerlendiriyorsun?
Bana göre tüm büyük turnuvalara istikrarlı şekilde katılan bir takım olmamız gerekiyor. Avrupalı oyuncular iel Türk futbolcular arasında yetenek konusunda bir sıkıntımız yok. Her şey futbolcuda bitiyor. Futbolcu profesyonel olacak, kendisine bakacak, hocasının dediğinin dışına çıkmayacak, kapris yapmayacak, eksiklerinin üzerine gidecek. Bence Avrupalı oyuncudan farkımız bu.

Ligde en beğendiğin oyuncular kimler?
Gökhan Ünal`ı çok beğeniyorum. Stoperleri çok rahatsız edici bir özelliği var. Sürekli dikine koşu yapıyor. Stoper ya onunla gelecek, arkası açılacak ya da kendisi gidecek ve gol atacak. Gökhan Ünal`ı çok faydalı buluyorum ve beni de yanıltmıyor. Burak Yılmaz`ın da bu tip özellikleri var ama zaman zaman başka bölgelerde de oynatıldığı için direkt forvet olarak düşünülmüyor. Galatasaraylı Nonda`yı da beğenirim.
- Futbol kariyerinde en mutlu olduğun ve en çok üzüldüğün olaylar nelerdir?
Beşiktaş forması giyerken Fenerbahçe`yi 3-2 yenip Türkiye kupasını kazandığımızda çok sevinmiştim. Umarım bu başarıyı Bursa`da da yaşarım.
En çok üzüldüğüm an ise İnegölspor alt yapısında oynarken Türkiye Şampiyonası oynamıştık. Bir üst tura çıkabilmek için rakibimizi 5 farkla yenmemiz gerekiyordu. Biz karşılaşmayı 6-2 kazanabilmiştik ve maalesef 1 golle üst turu kaçırmıştık.

Dünya çapında oynamayı hedeflediğin takım hangisi? İspanya liginde herhangi bir takımda oynamak isterim.

Hangi eğitimleri aldın? Üniversite okumayı çok istiyorum. Bunun için çalışıyorum. Gaziantepspor`da forma giyerken Beden Eğitimi Bölümü için yetenek sınavlarında başarısız olmuştum. Üst düzey bir sporcu olmama rağmen yetenek sınavında kaybettim. Umarım bu yıl yetenek sınavını geçip üniversite okuma şansını bulurum.

Futbolcu olmasaydın ne olmayı isterdin? Beden eğitimi öğretmeni olmayı isterdim. Bunun içinde çalışmalarım sürüyor.

Yeşil beyazlı taraftarlara bir mesajın var mı? Taraftarımız bizi sonuna kadar desteklesin ve sabretsin. Genç bir takımız. Gerçekten bu camiaya layık olmak için sahada var gücümüzle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Onlar Türkiye`nin en iyi taraftarı. Onların pozitif desteği bizleri sahada bir adım daha koşmamızı sağlayacaktır. Yenik duruma düşsek bile son ana kadar destek bekliyoruz. Gerçekten çok cefakar bir taraftara sahibiz. Bunu hazırlık maçlarında çok net gördük. Bursa`dan kilometrelerce uzakta olan Davraz dağına bile taraftarlarımız bizleri desteklemeye geldiler. Hep beraber güzel günler göreceğimize inanıyorum.

nekop
30.Aralık.2007, 21:10
Çoşkun abi Trabzonspor'a gelen Egemen hakkında birşey sormak istiyorum Egemen'in left only olduguna eminmisin? Bana iki ayağınıda kullanıyor oldukça iyi kullanıyor gibi geldi.

Crocodile1963
31.Aralık.2007, 02:54
Egemen sol ayaklıdır. Hata oyunda da "Ters Ayağını Kullanmaktan Çekinir" diye girilmişti. Sağ ayağı çok çok zayıf biridir
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Daniel Menendes Rezende kendisini opsiyonlu olarak 2.5 yıllığına Bursasporlu yapan imzayı Özlüce Tesislerinde düzenlenen tören ile attı.

2.Başkanımız Osman Çelik`in yanı sıra yöneticilerimiz Recep Bölükbaşı ve Hasan Saltan`da imza töreninde hazır bulundular.

Oldukça heyecanlı olduğunu dile getiren Dani " Bursaspor`a katkı yapmak için geldim. Bursaspor`a geldiğim için çok mutluyum. Beni buraya kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Türkiye`de oynayan Brezilyalı oyuncuları biliyordum. Ama kendilerine karşı oynama şansım olmamıştı. " dedi.

2.Başkanımız Osman Çelik, Dani`nin transferinin Bursaspor`a hayırlı olmasını dileyerek " İhtiyacımız olan sağ bekteki oyuncuya Bursaspor`un kavuştuğuna inanıyorum. İnşallah kendiside mahçup olmaz, bizde mahçup olmalıyız. Ben oynadığı bir maçın 90 dakikasını izledim. Ayrıca kendisi hakkında iyi referanslar aldık. Bursamız için hayırlı olsun" dedi.

DANIEL MENENDES REZENDE “ Dani ”

17 Mart 1983 Nova “ Friburgo, RJ ” doğumlu Daniel Menendes Rezende futbola 1998 yılında Friburguense takımının genç takımında başlamıştır. 2002 Yılında futbola Friburguense`nin A takımına çıktı. 2007 yılına kadar Friburguense takımının formasını giymiştir. Bu 5 yıllık dönemde başka takımlara kiralanarak deneyim kazanmış ve tekrardan “ Friburguense RJ” takımında forma giymeye devam etti. Daha sonra sırasıyla;

Boavista RJ, Corinthias Alagoas ve America De Natal takımları için formasını terletti.

Rezende sağ bek mevkiinde görev yapıyor.

Crocodile1963
03.Ocak.2008, 01:24
Ertuğrul Sağlam imzaladı
Güvenç Kurtar`ın istifasının ardından teknik direktörlüğe Ertuğrul Sağlam getirildi. Sağlam kendisini 3.5 yıllığına Bursasporlu yapan imzayı Özlüce Tesislerinde yaklaşık 500 kadar taraftarın yarattığı atmosferle attı.İmza töreninde Başkanımız İbrahim Yazıcı, yöneticilerimiz Osman Çelik, Suat Özkan, Recep Bölükbaşı, Rahmiz Sezgin, Mehmet Çavuşoğlu, Turgay Dursun, İrfan Koç, Hasan Saltan ve Erhan Cengiz`de hazır bulundu.
Başkanımız İbrahim Yazıcı yaptığı konuşmada şunların söyledi.
"Büyük transferler kolay olmuyor. Hepimizin de bildiği gibi bu sene iki tane hocayla çalıştık ama maalesef istenilen verimi alamadık. Bir camianın ileri gitmesi için başkanından, teknik heyetine, yönetiminden, futbolcusunan herkesin bit uyum içinde ve camianın da seveceği bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Bugüne kadar şanssızdık. Büyük Bursaspor olabilmek için sağlam kişilerle çalışmak lazım. Biz de bu yüzden soyadı gibi sağlam direktörümüz Ertuğrul Sağlam`la anlaştık. Sayın hocamız herkesin güvenini ve takdirini kazanmış soyadı gibi sağlam bir kişi. İlk defa Bursaspor`a yakışır bir şekilde hocamıza sahip çıkmanızı istiyorum. Biraz zor oldu ama bugün bu zoru başardık ve Bursaspor`a Ertuğrul Sağlam`ı kazandırdık. Hocamız da sizlere hitap edecek. Bu transferden sonra Bursaspor mutlaka kupaların takımı olacak. Türkiye`nin en büyük şehir takımı Busraspor. Hocamız da buna inadığı için Bursa`yı seçmiştir. Bursaspor`u kupalara oynayan bir takım yapacağı için buradadır. Sayın hocamıza hoşgeldin demek istiyorum" dedi.

Başkan Yazıcı`dan sonra söz alan ve salonu dolduran taraftarlarımızın tezahüratlarıyla destek verdiği ve alkış yağmuruna tuttuğu Ertuğrul Sağlam ise yaptığı konuşmada şöyle konuştu;
"Çok kıymetli Bursasporlular hoşgeldiniz. Bursa`da ve Bursaspor`da olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğumu belirtmek istiyorum. Görüşmelerin başladığı günden beri bu işin olması için emek veren başkanıma, yönetimimize ve yürüyüşlerle bu işin olmasında pay sahibi olan sizlere teşekkür ediyorum. Bu tabloyu gördükten sonra heyecanlanmamak ve gelecek için umutlanmamak elde değil. Sizlere teşekkür ettikten sonra, Bursaspor`a hizmet etmiş Samet Hoca ve Güvenç Hoca`ya da teşekkür etmek istiyorum. 15 gün önce sorulan bir soruya şöyle cevap vermiştim. Aslında sezon sonuna kadar çalışmayı düşünmüyordum. Gelecekten beklentisi olan ve belli bir planı olan, birlikte hedeflerimize gideceğimiz bir takımı çalıştırmak istiyorum demiştim. Sayın başkanın bu teklifi geldikten sonra çok heyecanlandım. Yaklaşık 45 yıllık tarihte bütün insanların beklentisi şuydu. Ülkede büyük takımların dışında şampiyonluğun adayı olarak Bursaspor`u görüyorlardı. Ne hikmetse siz büyük Bursaspor taraftarını tatmin edecek şeyler olmadı. Sayın başkanımızla bu konuyu defalarca görüştük ve beklentilerini defalarca dile getirdi. Bu camiayı, bu taraftarı uumutlandıracak onurlandıracak şeyleri birlikte yapalım dedi. Siz taraftarın büyüklüğü bu fikirlerin yerine oturmasını sağladı. Ben de 3.5 yılık sözleşme yaparsak bu iş olur dedim. Başkanımız da bu tarz bir istekle gelince kabul ettim. İnanıyorum ki bu takımı hep beraber şampiyonluğa oynatabiliriz. Bunu başaracak güç ve kalbimiz var. En önemli iş birbirimizi sahiplenmemiz ve kenetlenmemiz olacaktır. Buradan kendi gücüne inanan herkesin taşın altına elini sokmasını istiyorum. Bu sıkıntıları sabırla ve hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Öncelikle Türkiye Kupası`nda çeyrek finale çıktık gibi görünüyor. Kupada final oynamak ve kupayı kaldırmak en büyük hedefimiz olacak. Hepimizin beklentisi var. Öncelikle başarıyı yakalamak için yönetimimizin kararlı duruşu yanında takımızın takviyeye ihtiyaç olduğu gün gibi ortada. Bize başkan sözünü verdi. Daha önceki şanssızlıkları yaşamamak için daha kaliteli futbolcuları kısa vadede takımımıza katmak istiyoruz. Bu sezon yapacağımız takviyelerle istenilen hedeflere gitmenin yanında asıl işimize öbür sezon başlayacağız. Bursaspor`un elinde çok da kötü olmayan bir takım olduğunu görmüş bulunmaktayız. Bizim teknik kadromuz sizlere ve bu şehre yakındır. Mutlu Topçu sizin içinizden gelen birisi. Öztürk yıllarca Bursapor futboluna İnegölspor`da hizmet etmiştir. Baktığınız zaman kadromuzun hemen hemen hepsi sizlerden. Size de çok teşekkür ediyorum ve ben şuradaki atmosferin ve heyecanın, başarıların ve kupaların habercisi olduğunu söylemek istiyorum" dedi.
Sağlam`ın yardımcıları ise Mutlu Topçu, Ersel Uzgur, Öztürk Tanrıbilir, Birol Berkem ve İbrahim Bakır oldu

FOTOĞRAFLAR
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak1k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak1.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak2k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak2.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak3k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak3.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak4k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak4.jpg)
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak5k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak5.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak6k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak6.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak7k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak7.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak8k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/aralik/2ocak8.jpg)

Crocodile1963
06.Ocak.2008, 05:46
Marcelinho oyunda kiralık olarak gözüküyor. Başkana sorulan sorularda kesinlikle kiralık olmadığı bonservis bedeli ödendiğini söyledi. Acaba oyunda niçin kiralık olarak girildi ?

Crocodile1963
08.Ocak.2008, 00:16
Yok ben problem olduğunu söylemedim sağ ayağını kullanamadığını belirttim. Diğer soruyu da yanıtlarsan iyi olur. Marcelinho ile ilglil...

Cengo
08.Ocak.2008, 05:31
Volkan Şen sürekli faul mu yapıyor bana mı öyle geldi?

Crocodile1963
08.Ocak.2008, 06:03
Volkan sürekli topla oynamak istedğinden bu hatalara baş vuruyor. Rakibini arkadan çekip topu almak istediğinden bu tür fauller yapıyor.
Volkana sürekli faul mu yapılıyor diye bi soru sorayım bende?(Edu-Lugano)

bjk_melo_151
08.Ocak.2008, 20:32
Volkan Şen'in tek eksiği denge ve pas özellikleri.(Dün Edu resmen dövdü hakem çıt çıkarmadı Yenal topu almaya çalışırken Kazım'a takıldı anında sarı kart.)

perpetua
08.Ocak.2008, 23:16
Volkan Şen sürekli faul mu yapıyor bana mı öyle geldi?

Cengiz, bence bariz bir sekilde Ugur Boral'in top ile bos alanda kosmasina izin verme talimati vermisti Ertugrul Saglam. Profesyonelce faulleri yapti ve genis alanda top ile ilerlemesini engelledi Ugur'un.

OMANA
09.Ocak.2008, 00:26
genellikle bursaspor böülümde çok gördüğüm için buraya yazmayı uygun gördüm ...

sitemizin forum bölümü zaten oldukça kapsamlı örneğin takım haberleri için başlıca bir yer var ...transferler için ayrıca başlıklar açılabiliyor...

ancak özellikle bursaspor forumunda raslıyorum...

mesela oyuncuyla yapılmış 3 sayfa röpörtaj....

çocunluğuda klasik hikayeler...

takımın başarısı için oynayacağım falan filan...

takım araştırmasını ilgilendirmeyen haber veya başka kısımlarda rahatlıkla yer alabilecek hususların FM 2009 daki takım oyuncu ve mevkii lerinin tarışılacağı bu bölüme yazılmasının ne faydası var bilmiyorum..

özellikle crocodile arkadaşımız kendisi takımını iyi takip ediyor önem veriyor anlıyorum ama bursasporda bir oyuncunun eşofmanı yırtılsa!! :) neredeyse bu bölüme girecekler..ama yanlış anlamasın sadece onun için demiyorum bursaspor içinde demiyorum sadece ama böylebir durumda var yani...

ben bu konu başlığına araştırma dışı hususları içeren bir çok röpörtaj olur haber olur gereksiz yere girilmesinin konunun özünden çıkmamıza sebep olduğu kanaatindeyim takdir sizlerin

Crocodile1963
09.Ocak.2008, 00:32
Bursaspor Araştırmacımızın çok işleri olduğundan yeterince cevap veremiyor. Takımı takip edemiyor. Ben de ona burda ona yardımcı olmak için röportaj-haber eklemeye çalışıyorum.
Parçalı forma oyuna eklenecekti? 9.02 de göremedim. Aksilik mi oldu acaba...

OMANA
09.Ocak.2008, 00:36
Bursaspor Araştırmacımızın çok işleri olduğundan yeterince cevap veremiyor. Takımı takip edemiyor. Ben de ona burda ona yardımcı olmak için röportaj-haber eklemeye çalışıyorum.
Parçalı forma oyuna eklenecekti? 9.02 de göremedim. Aksilik mi oldu acaba...

coşkunu tanırım ederim çok ta severim yoğun olduğunu biliyorum benim anlatmaya çalıştığım bursasporun takip edilip edilmemesi değil benim anlatmaya çalıştığım araştırmayla alakalı alakasız önünüze gelen her haberin araştıma bölümüne eklenmesi yoksa seni takip ediyorum dostum takımın için uğraş vveiryorsun yanlış anlama ama bursaspor ve bazı takımların araştırma bölümü sanki bir haber linki gibi çalışıyor onu demek istedim

Crocodile1963
09.Ocak.2008, 00:53
Tamam uyarın için teşekkür eder daha dikkatli olmaya çalışırım.

Crocodile1963
11.Ocak.2008, 04:27
Bursaspor, Radyospor Kupası kapsamında karşılaştığı Almanya ligi Bundesliga'nın güçlü ekibi Werder Bremen'i 1-0 mağlup ederek finale yükseldi.. İlk yarısı golsüz sona eren mücadelede, yeşil beyazlılara Ertuğrul Sağlam yönetiminde ilk zaferi getiren golü Sercan kaydetti..

Bursaspor maça iyi başladı ve iyi de götürdü. Belki burda Almanların ciddiye almaması veya bizim fazla ciddiye almamız etkili oluştur.
Yeni transferlerden Beşir iyi poziyonlara girdi. Maç eksiği olmasına rağmen güzel oynadı.
Daniel bir başka yeni transfer şuan hazır değil kısa paslar dışında etkili değildi.
Emrah Kiraz önlibero mevkiinde görev yaptı bence havadan top vermemesiyle top saklamasıyla iyi bir oyun oynadı. Ertuğrul Sağlam'ı şaşırtmış olabilir.
Krita saldırgan bir yapısı var herhan sarı kart görebilir.
Volkan Şen şu ana kadar oynadığı en iyi maç diyebilirim. Ertuğrul Sağlam geldikten sonra ciddi bir toparlanma yaşadı eski Volkan'dan eser yok.
Sercan oyuna sonradan girdi. Çok iyi hızlanıyor ve süratını koruyabiliyor. W.Bremen defansı Sercan girdikten sonra zorlanmaya başladı. Attığı gol de çok şıktı.
NOT: Yusuf gittikten sonra kaptan büyük olasılıkla Ömer Erdoğan ve Mustafa Sarp.

mertayasava
11.Ocak.2008, 04:56
Kirita bu maçta soğukkanlı bir futbolcu olduğunu gösterdi,panik yapıp toplari şişirmedi.
Serdar Aziz her geçen gün performansını arttırıyor.CA seviyesi biraz daha yukarılara çekilebilir.

Keza Volkan Şen içinde aynı şeyler geçerli.

makalele81
11.Ocak.2008, 06:06
Ben Volkan Şen'e hayran kaldım gerçekten,çok kıvraktı ve pasları oldukça isabetliydi.

Crocodile1963
11.Ocak.2008, 07:21
Emrah bu sene oynadığı iki maçta da önliberoda oynadı acaba Giresunda oynamışlığı var nı sanki biraz aşinalığı var gibi ?
Serdar Aziz'de çoğu maçta sağ bek olarak görüyoruz. Mevki Dr eklenbilir.

LaigLeNoiR
11.Ocak.2008, 17:28
Emrah Kiraz futbola forvet olarak başladı ancak profesyonel olduktan sonra her maçta defansta görev aldı.Hatta ön liberoda bir kere bile görmedim diyebilirim onu.

Defansta fazla adam kaçırıyor ve arkasına çabuk dönemediği için galiba Ertuğrul hoca onu defansın önüne dikmiş kule gibi.Ben de izledim biraz maçı ve hiç de sırıtmadı.

OMANA
12.Ocak.2008, 23:02
Bursaspor, Radyospor Kupası kapsamında karşılaştığı Almanya ligi Bundesliga'nın güçlü ekibi Werder Bremen'i 1-0 mağlup ederek finale yükseldi.. İlk yarısı golsüz sona eren mücadelede, yeşil beyazlılara Ertuğrul Sağlam yönetiminde ilk zaferi getiren golü Sercan kaydetti..

Bursaspor maça iyi başladı ve iyi de götürdü. Belki burda Almanların ciddiye almaması veya bizim fazla ciddiye almamız etkili oluştur.
Yeni transferlerden Beşir iyi poziyonlara girdi. Maç eksiği olmasına rağmen güzel oynadı.
Daniel bir başka yeni transfer şuan hazır değil kısa paslar dışında etkili değildi.
Emrah Kiraz önlibero mevkiinde görev yaptı bence havadan top vermemesiyle top saklamasıyla iyi bir oyun oynadı. Ertuğrul Sağlam'ı şaşırtmış olabilir.
Krita saldırgan bir yapısı var herhan sarı kart görebilir.
Volkan Şen şu ana kadar oynadığı en iyi maç diyebilirim. Ertuğrul Sağlam geldikten sonra ciddi bir toparlanma yaşadı eski Volkan'dan eser yok.
Sercan oyuna sonradan girdi. Çok iyi hızlanıyor ve süratını koruyabiliyor. W.Bremen defansı Sercan girdikten sonra zorlanmaya başladı. Attığı gol de çok şıktı.
NOT: Yusuf gittikten sonra kaptan büyük olasılıkla Ömer Erdoğan ve Mustafa Sarp.

hakkatten benim de dikkatimi çekti bu beşir ...bakalım ligde neler yapacak...

böyle fazla riske girmeyen bir yapısıda var.. bir posizyonda aslında çokta sıkıntılı değildi ama attı topu kornere bir fantazi yapsa topu kaptırsa formasına malolabilirdi...

kritayı eskiden beri beğenmem eetkili şutları olan ama vasat bir oyuncu takım takım dolaştı son durak bursaspor...

volkan şen hrkesin malumu iyi oynadı ama bence Bursa gibi iddialı bir takımın daha iyi bir oyuncuya ihtiyacı var...

romaşenko bu takımın bence hala en iyisi ligdede göreceksiniz ...en etkili ortaları o yapacak...etkili şutlarıda cabası bu maçta dengeli oynadı ama daha iyi bir maxim olacak ligde.

Bursanın kesinlikle yusufu satmaması lazımmış..tabi o yaştaki bir oyuncuya karşılık mantıklı olanı yaptılar ama benim gördüğüm takımın yaratıcı bir oyuncuya olan gereksinimi hat safada türkiye ligindede bu tarz oyuncu eksikliği çok fazla...eğer gençlerin arasından yeni bir yusuf ve özer hurmacı tarzı bir oyuncu çıkaramaz veya satın almazsa...

orta sahada çok koşan baskı yapan çok top kazanan ama bir o kadarda kazandığı topları posizyona çevirmede zorlanan bir Bursa izleyeceğimizden şüphem yok...

................

bu arada bursa kesinlikle secanı satmamalı ....eğer elinde tutabilirse bir iki sene sonra bir takım kuracak kadar paraya satar...ne bu acele anlamıyorum ...üstelik şu yaşında fenere cimboma gelip yedek oturmaktansa oyna işte ilk onbirde bursada ....

Türkiyede bir de genç oyuncu yetişmiyor diyorlar...bizim gençler günü birlik hesap içindeler..fener istedimi ..hememn cimbom istedimi hemen kartal istedimi hemen koşuyorlar..

hepside ilk transfer oduklarında forma bulacaklarından ilk 11 de oynayacaklarından emindir ler..basında boy boy röpörtaj verirler..benim babamda fenerli yok küçüklüğümden beri cimbomluyum..daha hiç fenerli olupta para için cimboma giden Cimbomlu olupta Fenere kartala giden yok !!! :) hep aynı hikaye...

şimdi apdulrahman dereli bırakın Fenerbahçeyi aslında onun şuanki yeri en iyi ihtimalle bank asyanın iddalı takımlarından birine kiralık gitmek bir sene düzenli oynamak ....sonra 20 si gibi süper lig sonrasında ister fenere gitsin ..ister avrupaya.... ama o fenerin yedek klübesinde çürümeyi tercih ediyor...

umarım yazdıklarımızın tersi çıkar... umarım arda gibi tuncay gibi olur ama aksi örneklerinin sayısının arda ve tuncay örneklerinden kat be kat fazla olduğunuda görmek gerekiyor....

Crocodile1963
13.Ocak.2008, 00:32
İsmail Özgür, Kasımpaşa'ya kiralandı.

Crocodile1963
16.Ocak.2008, 04:38
hakkatten benim de dikkatimi çekti bu beşir ...bakalım ligde neler yapacak...

böyle fazla riske girmeyen bir yapısıda var.. bir posizyonda aslında çokta sıkıntılı değildi ama attı topu kornere bir fantazi yapsa topu kaptırsa formasına malolabilirdi...

volkan şen hrkesin malumu iyi oynadı ama bence Bursa gibi iddialı bir takımın daha iyi bir oyuncuya ihtiyacı var...

romaşenko bu takımın bence hala en iyisi ligdede göreceksiniz ...en etkili ortaları o yapacak...etkili şutlarıda cabası bu maçta dengeli oynadı ama daha iyi bir maxim olacak ligde.

bu arada bursa kesinlikle secanı satmamalı ....eğer elinde tutabilirse bir iki sene sonra bir takım kuracak kadar paraya satar...ne bu acele anlamıyorum ...üstelik şu yaşında fenere cimboma gelip yedek oturmaktansa oyna işte ilk onbirde bursada ....

Türkiyede bir de genç oyuncu yetişmiyor diyorlar...bizim gençler günü birlik hesap içindeler..fener istedimi ..hememn cimbom istedimi hemen kartal istedimi hemen koşuyorlar..

umarım yazdıklarımızın tersi çıkar... umarım arda gibi tuncay gibi olur ama aksi örneklerinin sayısının arda ve tuncay örneklerinden kat be kat fazla olduğunuda görmek gerekiyor....

-Beşir, Leverkusen maçında pek iyi değil ağır kaldı forvetler karşısında takımda kalıp kalmayacağı belli değil.
-Dani ilk maçta pek anlaşılamamıştı çünkü Volkan iyi bir oyun çıkarmıştı ancak Leverkusen maçında Volkan vasat kalınca pek etkinlik göstermedi hücüm ve savunma anlamında, onunla da ilgili karar verilmedi.
Tuna ve Ali Tandoğan transferleri Dani ve Beşiri geri yollayabilir.
- Başkan Sercanı sezon sonuna kadar kesinlikle satılmayacağını eğer 10 Milyon Euro verirlerse gelecek sezon gidebileceğini söyledi.
- Romaschenko pek koşmuyo iyi bir futbolcu olabilir ama 27-28 yaşındaki gibi değil.

Memedov
25.Ocak.2008, 07:59
Güney Koreli Shin Young Rok ve Brezilyalı Tadeu ile pazartesi günü sözleşme imzalanacak.

Crocodile1963
27.Ocak.2008, 20:57
Eren Albayrak I.B.B maçında iyi bir oyun çıkardı. Coşkun Abi, Eren hakkındaki izlenimlerni nasıl?

Memedov
28.Ocak.2008, 22:49
Eren Albayrak I.B.B maçında iyi bir oyun çıkardı. Coşkun Abi, Eren hakkındaki izlenimlerni nasıl?

Coskun abiye demişsin ama yogun oldugu için ben cevap vereyim ;

öncelikle tek maça bakarak oyuncunun potansiyelini ölçemeyiz, o maçta iyi oynamıştır ama bunu sezona yayabilmişmidir bu da çok önemlidir. eren bunu bu sezon yaptı. kendisini üç dört senedir takip ederim alt yapıda da iyi işler çıkarıyordu a takıma çıktıktan sonrada kendini göstermeye başladı yavaş yavaş.

yani benim izlenimlerim;

Erenin potansiyeli var, bunu bu sezon fazlasıyla gösterdi bize. hızı ve çevikliği sayesinde istediği gibi adam eksiltip çalım atabiliyor kanat oyuncusunda bulunması gereken özelliklere sahip kendisi. daha genç olmasına rağmen performansı gayet iyi ilerde bir arda turan niye olmasın. :)

Crocodile1963
29.Ocak.2008, 02:13
Ben de tek maçlık performansı için değil antremanlardaki - paf maçlarındaki ve hazırılık kampındaki izlenimler doğrultusunda söylemiştim.
Bursaspor'da stadı bir türlü büyültemiyorum. Para - başarı herşey var ancak yerel yönetim izin vermiyor. Bunu nasıl hallederiz ?

Memedov
29.Ocak.2008, 08:07
Coşkun abi ile bir ara konuşmuştuk bu konuyu, oyunda zaten maximum 25 bin kişi girilmiş stad kapasitesi. Para olsa bile 25 bini geçemez.

Zaten şu sıralar Bursasporun yeni stad çalışmaları var, bakalım oradan ne sonuç çıkacak gerçekleşirse oyunada yansır zaten yeni stad ve kapasitesi.

eXcitinG
29.Ocak.2008, 17:08
Recep ALtepe (Bursa Büyük Şehir BeLediye Başkan Adayı ) göreve geLdiğinde yapacağı iLk çaLışmaLardan birinin Bursa Atatürk Stadı nın geLiştiriLmesi oLacağı oLduğunu söyLedi. Hedef 40.000 kapasiteLik bir Mabed ve Stadın yerinin yine aynı yerde kaLması.

perpetua
29.Ocak.2008, 17:42
Bursaspor'da stadı bir türlü büyültemiyorum. Para - başarı herşey var ancak yerel yönetim izin vermiyor. Bunu nasıl hallederiz ?

Yeni stat yapacak kadar para kazanmak, veya sansliysan baskan'in stat yapmasini beklemek gerekli.

Ilerki surumlerde (9.0.3 cok buyuk ihtimalle boyle olmaz), Turkiye'de devlet destekli stat yenilemeler baslatmak istiyoruz.

mertayasava
30.Ocak.2008, 01:00
Recep ALtepe (Bursa Büyük Şehir BeLediye Başkan Adayı ) göreve geLdiğinde yapacağı iLk çaLışmaLardan birinin Bursa Atatürk Stadı nın geLiştiriLmesi oLacağı oLduğunu söyLedi. Hedef 40.000 kapasiteLik bir Mabed ve Stadın yerinin yine aynı yerde kaLması.

Klasik seçim propogandalarından biri.Bir Bursa'lı olarak;stadın şuan bulunduğu yerde 40.000 kişilik hale getirilmesi pek imkanlı bir olay değil diye düşünüyorum.Bursa'lı arkadaşlar da böyle olduğunu bilirler.

eXcitinG
30.Ocak.2008, 18:40
Seçim propagandası değiL. Bu uzun zamandır üzerinde uğraşıLan bir konu. Ve Recep ALtepe nin Bursa Büyük Şehir BeLediye Başkanı oLması kesin gibi. Zaten bunu da kendi açıkLadı ve çaLışmaLara şimdiden başLadıkLarını söyLedi.

İmkansız değiL. Biraz Park kısmından da kırpıLarak o stad ordan kıpırdatıLmadan büyütüLebiLir ki zaten bütün Bursa haLkı Stadın şehir dışında bir yere gitmesine karşı. Çoğu kişi stadın oLduğu yerde kaLmasından yana.

Crocodile1963
30.Ocak.2008, 21:05
Stad kesinlikle yerinde olacak kim gelirse gelsin. Bazı kesimlerin seçim vaadidir ancak gelen başkanın ilk işidir bu. Yakında adaylar bu konuyla ilgili projelerini açıklayacaklar. L.Kızıl zamanından beri stadyum tartışılıyor ve bunda varılan taraftar arasındaki kesin karar stadyumun yerinde yapılmasıdır.(Saraçoğlu Modeli)
Yerinde 40.000 kişi olmaz diyenlere de F.Bahçenin stadının yapıldığı arsa bizim arsa daha büyük hem parka büyüme şansı var hem kapalı spor salonunu yıkarak büyüme şansı var...

mertayasava
30.Ocak.2008, 22:32
Park kısmından kırpılabilir ama salonun yıkmaya kalkacaklarını hiç sanmıyorum.

Crocodile1963
31.Ocak.2008, 00:06
Nilüfer'de yapımına başlanmış bir salon projesi var bitirirlerse ona gerek kalmaz.
Yeter ki yapılmak istensin hertürlü yapılır. Yönetimde para olsa kendi yapar kimseye yalvarmaz ama neyse..

Memedov
31.Ocak.2008, 00:22
Kemal Aslan ile 1.5 yıllığına anlaştık.

Crocodile1963
31.Ocak.2008, 03:08
O haber kesin değil ama büyük olasılıkla gerçekleşecek ama bu haber resmi açıklama

OZAN İPEK BURSASPOR’DA

SEZON başında Kahramanmaraşspor’dan transfer ettiğimiz ortasaha oyuncumuz Ozan İpek yuvadan uçtu. Klasman Grubu’nda 10 gole imza atan genç futbolcu için Ankaragücü ve İstanbul BŞB’nin ardından Süper Lig ekibi Bursaspor’da son bir hamle yaparken, şartlarda anlaşma sağlandı. Başkanvekilimiz Aybar Uygur, 200 bin TL’ye Ozan’ı Bursaspor’a vermeyi kabul ettiklerini belirterek, “Ozan yarın Bursa’ya gidecek. Resmi imzalar pazartesi günü atılacak. Parayı 50’şer bin TL olmak üzere dört taksitte kasamıza koyacağız. Ayrıca futbolcuda olan 87 bin TL’lik çekler de bize geçecek. Böylece 287 bin TL’lik bir gelir elde etmiş olacağız. Ozan İpek’in bonservisine 150 bin TL ödemiştik” ifadesini kullandı. Uygur, Emrecan ve Veli için G.Birliği ile Trabzonspor kulübünün de kendileriyle temasa geçtiğini açıkladı.

Bucaspor Resmi Web Sitesi.

Memedov
31.Ocak.2008, 03:31
Haber kesin, Kemal akşam idmanına çıktı.

Crocodile1963
31.Ocak.2008, 03:40
Beşir'de antremanlara çıktı ama şuan yok resmi imza olmadan olmuyor.

Crocodile1963
31.Ocak.2008, 19:37
Kemalin lisansı çıkmış hayırlı olsun.
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=58866 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tff.org%2FDefa ult.aspx%3FpageId%3D30%26kisiID%3D58866)

Crocodile1963
02.Şubat.2008, 21:09
-Volkan Şen önümüzdeki yamada AMRL olmasını ve özelliklerinde biraz kıpırdanma bekliyorum.
-İbrahim'in hız ve hızlanma özelliklerinin arttırlmasını
-Shin ve Tadeu nasıl bilmiyoruz ama Tadeu kafa toplarında etkili, Shin ise "tilki" bir futbolcuya benziyor. 20 dk oynadılar pek belirgin değil ama ilk izlenimler böyle.

bjk_melo_151
10.Şubat.2008, 21:33
Bursaspor'a yeni gelen oyuncuların oynadıkları karşılaşmalardan görüntüler.
Daniel Rezende
http://www.dailymotion.com/video/x5nded_daniel-rezende-midfielder
Tadeu
http://www.dailymotion.com/video/x7rhyy_tadeu-forward_sport
Shin Young-Rok
http://www.youtube.com/watch?v=0Y_CRp1zVuk&hl=tr

Crocodile1963
11.Şubat.2008, 05:23
Videoları izleyemedim ama maçlarda gördüğüm kadarıyla Tadeu uzun boyunun avantajıyla hava toplarında etkili oluyor yerden gelen toplarda nasıl tam anlayamadım net 2-3 90dk oynarsa bilgi sahibi olabiliriz.

Shin Young Rok, bir dergi tarafında 100 en iyi futbolcu arasında gösterilmiş. G.Birliğine bu hafta attığı golde çok güzeldi. Sıcakkanlı bir yapısı olduğu belli oluyor G.Korede Türkler çok sevilirmiş o da Türkiye'yi sevdi herhalde takıma çabuk adapte oldu.

Daniel Rezende Ertuğrul Hoca sanırım onu düşünmüyor yönetimin G.Kurtar döneminde yaptığı bir transfer sağbek-ortasaha-sağ açık oynayabiliyormuş. Pek bir bilgimiz yok kendisi için..

bjk_melo_151
11.Şubat.2008, 15:54
videoları izleyebilirsiniz video indirme yerleri var adresleri yazmak yeterli.Ben üç oyuncuyu da beğendim. Özellikle Daniel, oyunu yönlendiren isabetli toplarla arkadaşlarına kale önünde rahat oynama fırsatı veren bir oyuncu olarak açıkça görülüyor. Tadeu ise iki ayağını ustaca kullanan özellikle topun yere inmesini beklemeden yada topu alır almaz kaleye sert ve isabetli şekilde vuran bir oyuncu. Top sürüşü ise iyi tek sorunu çok çabuk düşmesi Denge sorunu var.

Crocodile1963
21.Şubat.2008, 03:40
Bursaspor Araştırması tarihinin en suskun çağını yaşıyo galiba:D

Türkiye - Romanya açında okul çıkışında izleme şansı buldum Trabzonspor'dan oynayan biri vardı onu beğendim. Bursaspor'daki Osman S. iyi oynadı. İyi driplingleri vardı en çok dikkatimi çeken özelliği o idi.

Nocna Mora
27.Şubat.2008, 07:01
Şu anda oyunda:

Shin Young Rok, Sercan'dan çok daha iyi bir oyuncu olarak gözüküyor özellikle mental olarak

nekop
27.Şubat.2008, 07:07
Şu anda oyunda:

Shin Young Rok, Sercan'dan çok daha iyi bir oyuncu olarak gözüküyor özellikle mental olarak

Shin Young Rok zaten 1-2 yıl önce yanlış hatırlamıyorsam FİFA'nın gelecek vaadeden 100 oyuncusu listesine girmeyi başarmıştı.

Nocna Mora
27.Şubat.2008, 18:09
Sercan'da aynu şekilde gelecek vaad etmiyormuydu?

KaPaLı
27.Şubat.2008, 22:09
http://img527.imageshack.us/img527/6277/adsz4.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/9866/adsz5.jpg

Neresi kötü olmuş ?

makalele81
27.Şubat.2008, 22:16
Volkan Şen'in daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası.

nekop
27.Şubat.2008, 22:51
Sercan'da aynu şekilde gelecek vaad etmiyormuydu?

Evet gelecek vaadediyor zaten PA'sıda oldukça iyi bizim konuştuğumuz durum oyuncunun şuanki hali ve bence Sercan şuan TSL standartlarında bir oyuncu degil.ROK'u çok fazla izlemedim ama bence şuanki hali Sercan'dan çok daha iyi..

Crocodile1963
28.Şubat.2008, 00:15
Evet gelecek vaadediyor zaten PA'sıda oldukça iyi bizim konuştuğumuz durum oyuncunun şuanki hali ve bence Sercan şuan TSL standartlarında bir oyuncu degil.ROK'u çok fazla izlemedim ama bence şuanki hali Sercan'dan çok daha iyi..

Hangi gerekçene göre değerlendiriyorsun bunu ?

Nocna Mora
28.Şubat.2008, 02:19
http://img527.imageshack.us/img527/6277/adsz4.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/9866/adsz5.jpg

Neresi kötü olmuş ?

Oyunun başında daha kötü olarak görmüş olmam lazım, bir daha bakarım

Crocodile1963
28.Şubat.2008, 03:37
Taylan sen mi ilglileniyorsun artık Bursaspor Araştırmasıyla.

Nocna Mora
28.Şubat.2008, 05:03
hayır hayır :D Yani Sercan'In daha kötü olduğu yorumunu yazarken " Oyunun başında daha kötü olarak görmüş olmam lazım, bir daha bakarım" yanlış görmüş olabilirim datayı incelerken demek istedim ben ilgilenmiyorum ama biraz büyürsem bir takım için başvuracagım :)

Memedov
28.Şubat.2008, 05:55
bursaspor 9.3.0 yamasında cidden iyi olmus, özellikle sercan ve ömer erdoğan gerçeğe yakın performans gösteriyorlar. Volkan Şen biraz daha geliştirilebilirdi diye düşünüyorum.

Memedov
28.Şubat.2008, 19:58
Deneme fırsatım oldu 9.3.0 da Bursaspor'u ilk yarıyı iyi bir konumda bitirdim.

http://img13.imageshack.us/img13/8776/ligtablosu.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=ligtablosu.jpg)
http://img13.imageshack.us/img13/3639/fixtr.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=fixtr.jpg)

Sercan Yıldırım

http://img147.imageshack.us/img147/4937/sercan.jpg (http://img147.imageshack.us/my.php?image=sercan.jpg)

Shin Young-Rok

http://img10.imageshack.us/img10/6063/shin.jpg (http://img10.imageshack.us/my.php?image=shin.jpg)

Gökhan Güleç

http://img145.imageshack.us/img145/7435/gkhan.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=gkhan.jpg)

Ömer Erdoğan

http://img5.imageshack.us/img5/6461/mer.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=mer.jpg)

Volkan Şen

http://img5.imageshack.us/img5/8241/volkan.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=volkan.jpg)

Memedov
28.Şubat.2008, 20:19
Anlamadığım nokta ise, Bursaspor-Galatasaray Türkiye Kupası maçı tribünlerde 5 bin taraftar var. Bursaspor kurulduğundan bu yana 5 bin taraftarla maç oynamamıştır kendi sahasında. Garip.

http://img144.imageshack.us/img144/8185/pffi.jpg (http://img144.imageshack.us/my.php?image=pffi.jpg)

Crocodile1963
01.Mart.2008, 06:30
-Büyük bir hata var nasıl gözden kaçmış anlamadım açıkçası gerekçeli bir cevap da bekliyorum. Bursasporun şuan 10 tane yabancısı var ! ! !

-Leandro ilk yarı bitmeden takımdan ayrıldı. Marcelinho ile FIFAlık olundu. Zuniga'nın sözleşmesi devre arasında fesh edildi.

-Volkan Bekiroğlu 4-5 ay sakat başlıyor.

-Fabricio da klüp bulmak için takımdan ayrıldı.

-Adnan Örnek ile takım arasında aktif olarak herhangi bir bağ yok.

Kombine sayısı düzeltilmiş.

Crocodile1963
02.Mart.2008, 18:45
Ozan İpek transferi oyuna yansıtılmamış. Tam bir hayal kırıklığı kendi açımdan 9.3 yaması...

YusufT19
02.Mart.2008, 19:04
Sercan'in ca'si ve pa'si kac?

Eren Albayrak:
ca ve pa kac?

Crocodile1963
05.Mart.2008, 02:13
Bazı oyuncularımız söleşmelerini yenilemişlerdi ancak oyunda gözükmüyor.
Ozan - Yenal - Serdar - Muhammed - Yenal - Veli

Nocna Mora
05.Mart.2008, 02:20
9.3.0 da tam bir fiyasko sanırım bursa araştırması

licentia
05.Mart.2008, 02:40

Neye dayanarak bu sonuca vardin peki?

Alicanfmfan
05.Mart.2008, 02:41
Fiyasko felan degil , gayet güzel olmus en begendigim en gerçekci araştırma olmus teşekkür ederim emegi geçen herkese.

KaPaLı
05.Mart.2008, 02:44
Neye dayanarak bu sonuca vardin peki?

Bu arkadaşın yazdığı mesajlarda genel olarak hep böyle bir kanı vardır. Her yapılan araştırmaya fiyasko der. Kendisi SI tarafından özel eğitimli sanki araştırma konusunda. Herşeye burnunu sokmakta üstüne yoktur.

Bursa araştırmasıda tam yerinde olmuş. Ben Fenerbahçe olmama rağmen ortasahama Mustafa Sarp alıyorum genç olarak Sercan'ı alıyorum çok iyi profiller olmuş. Neyi fiyaskoysa artık.

Crocodile1963
05.Mart.2008, 02:51
Fiyasko sözüne bende katılmıyorum ama büyük eksiklikler var. Fenerbahçede Alex'in ve Carlos'un sözleşmelerinin uzatılmaması BJK'da Fabian Ernst in olmaması ne gibi sıkıntılar doğurursa ben de onları belirttim

Nocna Mora
05.Mart.2008, 02:51
Bazı oyuncularımız söleşmelerini yenilemişlerdi ancak oyunda gözükmüyor.
Ozan - Yenal - Serdar - Muhammed - Yenal - Veli

Ozan İpek transferi oyuna yansıtılmamış. Tam bir hayal kırıklığı kendi açımdan 9.3 yaması...

-Büyük bir hata var nasıl gözden kaçmış anlamadım açıkçası gerekçeli bir cevap da bekliyorum. Bursasporun şuan 10 tane yabancısı var ! ! !

-Leandro ilk yarı bitmeden takımdan ayrıldı. Marcelinho ile FIFAlık olundu. Zuniga'nın sözleşmesi devre arasında fesh edildi.

-Volkan Bekiroğlu 4-5 ay sakat başlıyor.

-Fabricio da klüp bulmak için takımdan ayrıldı.

-Adnan Örnek ile takım arasında aktif olarak herhangi bir bağ yok.

Kombine sayısı düzeltilmiş.

Oyun içinden kendim bakmadım bu arkadaşın dediklerine göre dedim zaten ve bunuda sanırım kelimesinden anlamanız gerekirdi ayrıca senle kişisel tartışmaya girmyeceğim crespo tek işin benle ugraşmak,

Deniz
05.Mart.2008, 02:52
Bursaspor yapılacağının en iyisi yapılmış.

Memedov
05.Mart.2008, 02:54

fiyaskodan kastın, transferler falan ise doğru. yoksa oyuna Bursaspor çok iyi yansıtılmış oyuncu profilleri falan.

Nocna Mora
05.Mart.2008, 02:59
Ben oyuncu profillerine bir şey demedim ki :) elbette onlar iyi oyundan baktım onlara ama transferlere falan dikkat etmedim ki crocodile arkadaşımızın dediklerine göre fiyasko dedim, ki o da hiç bir şekilde eleştirmedi zaten oyuncu profillerini :)

eXcitinG
19.Mart.2008, 21:21
Sercan oLdukça iyi yansıtıLmış, bence probLem soğukkanLıLığında. O yüzden fazLa goL atıyor kariyerLerde.

Crocodile1963
19.Mart.2008, 23:53
Sercan ilk sezon attığı gollere deam etseydi profili çok iyi olacaktı. Ancak genç yaşının verdiği dezavantaj onun şuan duraklama evresine girmesine sebep oldu. Stadyum konusu Bursa'da kim kazanırsa kazansın yapılacak. Zaten adayların projeleri açıklandı. Ancak siyasete girdiği için buraya ekleyemiyorum . . .

Crocodile1963
28.Mart.2008, 04:52
- Emre Pehlivan ve Sercan Şen A takıma yükseltildi. Emre Pehlivan milli takımlarda sürekli Bursaspor'u temsil etmiş birisi ve bugünkü Denizlispor ile oynanan hazırlık karşılaşmasında bir gol bir asist yaptı. Sol açık ve forvet arkası oynayan 93 doğumlu bir arkadaşımız. Devamlılığı olursa takip edilmesi gereken birisi.
- Veli Acar, Bursaspor'a 2006 yılında transfer edildi ve pek çok mevkilerde oynadı
(Engin İpekoğlu beni genellikle ileri ikilinin arkasında görevlendiriyordu. Bu sezon sağ kanatta oynuyorum. Kendimi biraz daha geliştirdiğimi düşünüyorum.
Denizli Belediyespor'da iki sezon orta alanın solunda oynadım.)
Velinin oyunda ki mevkii WB/AMRL olmalı. . .

- Bursaspor'un Türkiye Kupasındaki seyirci sayısı bayağı bir aşağıda tutulmuş. Bu ülkemizdeki kupaya veril(me)en önemden dolayı olabilir ama Bursadaki bir Fenerbahçe maçında(üstelik kombinelerin geçersiz olduğu) bir kupa finali maçında tribünlerin kupaya ne derece önem verdiğini ve Bursaspor'un hedefleri arasında Türkiye Kupası olduğunu da varsayarsak seyirci sayısında oynamalar yapılabilir.
http://i43.tinypic.com/2f04lk5.jpg
http://i44.tinypic.com/2e3zjm1.jpg

- Bir diğer konu ise İstanbul takımlar ile oynanan maçlar ve Anaodolu maçları seyirci olayı. Oyundaki bir Fenerbahçe maçı ile Galataray maçındaki seyirci sayısı 15.000 iken Antalyaspor maçındaki seyirci sayısı 17.000
http://i40.tinypic.com/2q9kgty.jpg
http://i44.tinypic.com/2eg47c4.jpg
Bursaspor'un taraftar ortalması oyuna en güzel şekilde yansıtılmış ancak böyle ufak tefek hataları(atlamarları) da düzeltirsek sanki daha güzel olucak. . .

Deniz
31.Mart.2008, 01:37
Bursaspor çok iyi yansıtılmış. Kariyerlerimde ilk 4'te oldu hep.

Crocodile1963
05.Nisan.2008, 17:18
Coşkun Abi, gerçekten Bursaspor çok iyi yansıtılmış ancak eksik transferler ve seyirci ortalamasının lig genelinde değilde Türkiye kupasında aşırı yerlerde olduğunu söylemeliyim. Türkiye Kupasıda çeyrek final veya yarı finale kalırsan hakılı olduğumu anlarsan istersene ss koyabilirim bu konu ile ilgili. Transfer ile ilgli Brezilyalılar ve Aydın ne olucak 2010'da . . .

eXcitinG
07.Nisan.2008, 01:44
Aydın Bursaspor a geLmeyecek yahu. Unutun Aydın ı Bursasporda.. Ya para vericek Beşiktaş ya da DenizLİ nin gözden çıkardığı Uğur İnceman tekLif ediLecek ve o veriLecek. ErtuğruL hoca da İnceman a sıcak bakıyormuş para yerine.

Crocodile1963
11.Nisan.2008, 02:50
Volkan Şen'in, Ertuğrul Sağlam'ın gelmesiyle birlikte toparlandı ve son 2-3 maçta çok iyi bir oyun çıkardı bugün de Ankaragücü maçında sağ tarafı koridor haline getirdi. Bir gol attı bir de Sercan'a attırdı. Eğer performansını sürdürüse özelliklerinde artışa gidilebilir.

Crocodile1963
20.Nisan.2008, 00:37
Volkan Şen, Bursaspor'da ikinci sezon çıkış yapan oyuncular arasında ve bu formunu pazar günkü maçta devam ettirdi. Forvet hattında görev yapmasına rağmen en iyi maçlarından birini oynadı. Topu ayağına alınca çok iyi hızlanıp adam geçebiliyor.
Tuna dünkü o ortamda çok sakindi. Soğukkanlı bir duruş sergiledi.
Ivankov yaşının ilerlemesine rağmen 1 metreden son dakikalarda %100'lük bir golü refleksi ile önledi.
Ömer hafta boyunca sadece son antremanda takımla çalışmıştı. 39 derece ateşle oynadı ve hava hakimiyetini bu maçta konuşturdu.
Yenal ile M. Keçeli oyunda kaldığı sürede arkalı önlü oynadılar tıpkı Veli - Ali Tandoğan gibi.

Cengo
20.Nisan.2008, 05:47
Bursaspor oyuncuları ile ilgili Notlar

Volkan Şen oyuna iyi konstanre oldugu zaman inanılmaz bir oyuncu oluyor.Ankaragücü maçında gerçekten inanılmazdı. Bazı özellikleri,örneğin çalısma oranı yükseltecez. Orta yapma ve top sürmede başarılı.

Sercan en az 5 net pozisyonu kaçırdı. Baız konularda çok tutuk. Sonradan attı golunu ama saç baş yoldurdu.

Mustafa Sarp iyi top kapıyor,mücadeleci,ayakta iyi duruyor.

Romesnkoda cok iyiydi,ilerlemiş yasına rağmen pasları ve diriliği çok dikkatimi çekti.

Ömer erdoğan çok kritik yerlerde iyi mudahaleler yaptı.

Krita çok faul yapıyor,onda 1-2 özelliği değiştireceğim. Saldırganlık ve fiziksel olarak yapısı cok kuvetli bir oyuncu..

Kirita topla rahat, alanı hemen görüyor, hatta bir pozisyon pres yediğinde topu terse çekip diğer kanada taşıdı.Ofansif olarak iyi bir Kirita gördüm.

Crocodile1963
08.Mayıs.2009, 20:48
Shin, uyum sorununu kısa sürede aştıktan sonra gollerini atmaya başladı. Öncelikle ayağında top tutabiliyor. 1.82 çok uzun bir boy olmasa da kafa toplarında da etkili olabiliyor(Ömer kadar olmasada). Hızlı bir oyuncu defansın arkasına veya arasına atılan toplarda etkili(Ancak Sercan kadar hızlı değil.) G.Kore araştırmacılarının verdiği 115 PA yeterli bulmadım açıkçası.

Sercan oynadığı 2 haftada 2 gol attı. Kafası rahat olursa, üzerinde baskı hissetmez ise gollerini atıyor.(Genç olması burada dezavantajı ufak bir baskıda tökezleyebiliyor)

Ivankov, Galatasaray maçından sonraki yüksek performansını devam ettiriyor. Ömer ile birlikte ikisi kariyerlerinin doruk noktasına ulaştılar.

Crocodile1963
13.Mayıs.2009, 00:13
Ozan İpek ikinci maçında oynadığı oyun ile kumaşının sağlam olduğunu gösterdi. Öncelikle çok iyi ortaları özellikle belitmek istiyorum. Ali T. nasıl orta atıyorsa aynısını soldan yapıyor. Dar alanda pek iş yapamayacak gibi duruyor fiziğinden dolayı ancak geniş alanda çok iyi adam geçiyor ve dribling'in üzerine ortaları isabetli.

Sercan gol atınca, baskıyı üzerinden atınca açılacağını söylemiştim ve öyle de oldu bu hafta da golünü attı.

Shin gün geçtikçe daha iyi oluyor. En beğendiğim özelliği top saklaması gayet iyi bir anlamda takımı atağa kaldırması için yeterli zamanı tanıyor.

Ali Tandoğan geçen ki datada DR özelliği turuncu renkteydi ancak DR 17 seviyelerinde olmalı.

Bekir Ozan'ın bu takımın "gizli" yıldızı olduğunu ve pek görünmemesine rağmen büyük bir iş yaptığını belirtmiştim. Forma bulduğu zaman kesinlikle bunun hakkını veriyor. Bu sene iki golü var ve bunlar uzaktan atılan şutlarla. CA'sında oynamalar yapılmalı.

Crocodile1963
13.Mayıs.2009, 00:50
Bunları eklemeyi unutmuşum;

"Diğer rakipler"den Ç.Rizespor ve A.Sebatspor çıkarılmalı.

Egemen Korkmaz favori kişiler bölümünde kalmalı ama popülaritesi düşmeli.

Gançev(eski kalecilerden),Volkan Şen, Sercan Yıldırım, Ömer Erdoğan ve özellikle Ertuğrul Sağlam favori kişilere eklenmeli.

bjk_melo_151
13.Mayıs.2009, 04:42
Ertuğrul Sağlam'ı her takıma favori kişi olarak eklesek yeridir. Efendiliği yeter.
Bekir Ozan bence Mustafa Sarp'tan teknik açıdan daha yetenekli. Ayrıca dayanıklı.

bjk_melo_151
13.Mayıs.2009, 11:51
Sanki 30'una gelmiş şampiyonluklar yaşamış bir Avrupalı gibi oynuyor topu atarken adamını seçiyor. Savunmada eksik gördüğü bölgeye gidiyor. Topu kapmak için mücadele ediyor. İnşallah kendini daha da geliştirir de "Türkiye'de ortasaha yok." diyenlere kapak olur.

Crocodile1963
14.Mayıs.2009, 00:59
Teşekkür ederim Coşkun Abi. Takıldığım bir nokta daha var. Biliyosun Bursa'da stadyum çalışmaları 3 senedir devam ediyor. Ve stadyum kaynak sağlandığı zaman yapına başlanacak. Ben oyunda en erken 2013 yılında bu olay ile karşılaştım yönetimden yaptığım başvurularda hep engellendim. Ve en sonunda kulüp 2014 yılı için tarih verdi ve kapasite 27.000 kişilik.

Benim istediğim bu stayum olayının resmi bir şekilde oyuna yansıtlımasada(eğer bir gelişme olmazsa) 2010 yılında başlaması ve en az 40.000 kişilik olması.(Gerçekteki kapasite ve tarih )

sentugo
14.Mayıs.2009, 02:20
Aynen bu olay bende de olsu ancak şimdiki stadm kapasitesi 36000. Bence iyi değil bu..

Bana da 2014 yılında 31.000 kişilik stadyum yapıldı. O zaman kadar başarmadığımız şey, kazanmadığımız kupa kalmamıştı tabi..

mertayasava
15.Mayıs.2009, 18:58
Ozan İpek son haftalarda üst düzey performans sergiliyor.Pace-Acc özellikleri ligimize göre üst düzey diyebiliriz keza top sürmesi de.Fakat Ozan İpek 9.0.3'te Bucaspor'da yanılmıyorsam.Yeni datada eminim düzeltilmiştir.

perpetua
16.Mayıs.2009, 08:20
Teşekkür ederim Coşkun Abi. Takıldığım bir nokta daha var. Biliyosun Bursa'da stadyum çalışmaları 3 senedir devam ediyor. Ve stadyum kaynak sağlandığı zaman yapına başlanacak. Ben oyunda en erken 2013 yılında bu olay ile karşılaştım yönetimden yaptığım başvurularda hep engellendim. Ve en sonunda kulüp 2014 yılı için tarih verdi ve kapasite 27.000 kişilik.

Benim istediğim bu stayum olayının resmi bir şekilde oyuna yansıtlımasada(eğer bir gelişme olmazsa) 2010 yılında başlaması ve en az 40.000 kişilik olması.(Gerçekteki kapasite ve tarih )

Ihale yapilip, belli bir teslim tarihi uzerinde kontrat yapmadan stat eklememeyi tercih ediyoruz.

Bildiginiz gibi Kayseri stadi ilk soylenen tarihlerden 1 yil sonra acildi.

Sanliurfa stadi insaati 10 yil surdu.

Galatasaray'in stadi yillarca basladi baslayacak diye oyalandi, sonunda baslandi ama bitis tarihi en azindan 6 ay gecikiyor.

Bu nedenle de kazma vurulana kadar, veya en azindan insaat ihalesi yapilana kadar yeni stat eklememeyi tercih ediyoruz. Ortada bir kontrat varsa ve bu kontrat bize tahmini bir bitis tarihi veriyorsa o zaman ekleriz.

Su anda Antalya, Konya, Besiktas, Trabzon, Sivas projeleri de var ama hic biri proje asamaini henuz gecmis degil. :)

Crocodile1963
16.Mayıs.2009, 14:40
Ben FM2010 oyuna stadyum datası eklenilsin demedim. Yönetimden başvuru yaptığımda belediye tarafından izin verilmiyor ve bu böyle 2013 - 1014 sezonuna kadar devam ediyor. Şuan Bursaspor'da para olsa yapılacak ik işlerden birisi bu stadyum. Oyunda da başarıyı ve parayı yakaladığımız halde 2014'e kadar bekliyoruz ve bu beklemenin sonucunda 30.000'i aşmayan bir stadyum kapasitesi veriliyor.

Ancak reelde para sağlandığı takdirde 43.000 civarında bir stadyum yapılacak. Ben bunu ifade etmeye çalıştım.

perpetua
16.Mayıs.2009, 15:37
Ben FM2010 oyuna stadyum datası eklenilsin demedim. Yönetimden başvuru yaptığımda belediye tarafından izin verilmiyor ve bu böyle 2013 - 1014 sezonuna kadar devam ediyor. Şuan Bursaspor'da para olsa yapılacak ik işlerden birisi bu stadyum. Oyunda da başarıyı ve parayı yakaladığımız halde 2014'e kadar bekliyoruz ve bu beklemenin sonucunda 30.000'i aşmayan bir stadyum kapasitesi veriliyor.

Ancak reelde para sağlandığı takdirde 43.000 civarında bir stadyum yapılacak. Ben bunu ifade etmeye çalıştım.

Hmm.. maksimum seyirci sayisinin yukselmesi dusunulebilir.

2013-14 sezonuna kadar beklenmesinin nedeni de buyuk ihtimalle yeterince para olmamasi. Yeni stat yapimi biraz da rassal gerceklesiyor ve basarilariniz ile dogru orantili gerceklesiyor.

Crocodile1963
16.Mayıs.2009, 16:01
Parayla alakalı olabilir ancak bu sürenin daha da kısa olması gerekir. Başka bir data üzerinde tekrar test edip sonuçları (parayla ilişkisini) belirticem.

oguzkahn
16.Mayıs.2009, 16:21
Shin Young ROK özellikleri artırılmalı bence özellikle PA artılırsa iyi olur oyuncu FIFA'nın gelecek vaad eden oyuncuları listesinde bulunuyor

Crocodile1963
18.Mayıs.2009, 02:10
Önceki meajlarımda Egemen ile ilgili popülaritesi azaltılsın ancak favori kişilerde kalsın demiştim. Ancak bugünden sonra Egemenin sevilmeyen personeller arasında girmesini istiyorum. Bununla ilgili en az 100 mesaj gösterebilrim.

Umarım Trabzonspor maçı ile ilgili gereken notlar alınmıştır. . .

sentugo
18.Mayıs.2009, 02:46
Ivankov daha ne yapsın!!!

Crocodile1963
18.Mayıs.2009, 02:50
Ivankov daha ne yapsın!!!

Usta Ivankov ne alaka. Maç başlığı ile karıştırdın galiba . . .

sentugo
18.Mayıs.2009, 02:53
Yok özellikleri artsın diyorum.. Yüzde yüzlükleri tuttu gitti son saniyede (ç)oktan bir pozisyondan Gökhan Ünal'ın frikiğini, Keçeli ye çarptı diye yedi...

Çok sinirlendim.. Neyse konu burası değil zaten..

Crocodile1963
18.Mayıs.2009, 02:58
Gerekenin yapılcağını umuyorum Bursaspor Araştırması ile ilgili 4 ay önceki takımla şimdi ki arasında dağlar kadar fark var. Coşkun Abi'ye inancımız tam. . .

zemlinskis
19.Mayıs.2009, 17:33
Volkan Şen'in özellikleri gözden geçirilmeli...

Cengo
19.Mayıs.2009, 18:27

Hangi özellikler, lütfen bahsedin.
Üstünüze geliyorum gibi oluyor ama buranın bir düzeni var.

oguzkahn
20.Mayıs.2009, 01:27
bence volkan şen çok iyi yapılmış

zemlinskis
22.Mayıs.2009, 19:53
bence volkan şen çok iyi yapılmış

yani sadece hızıyla ve dribbling leriyle ön plana çıkan bir oyuncu başka da hiçbir özelliği yok

LaigLeNoiR
02.Haziran.2009, 14:18
Halil Zeybek,Serdar Aziz ve Yenal Tuncer'in kiralanacağını duydum. Doğrumudur ? Giresunspor'un bu oyuncularla ilgilendiğini duydum da.Bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi ?

LaigLeNoiR
07.Haziran.2009, 02:01
Halil Zeybek'in Giresunspor'la anlaştığı söyleniyor.Bu oyuncu hakkında bilgisi olanlar paylaşsınlar lütfen.Özellikleri vs. nedir ...

World Hollow o1
08.Haziran.2009, 23:11
Halil Zeybek,Serdar Aziz ve Yenal Tuncer'in kiralanacağını duydum. Doğrumudur ? Giresunspor'un bu oyuncularla ilgilendiğini duydum da.Bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi ?

Serdar Aziz'in gideceğini zannetmem ama Halil Zeybek ve Yenal transferleri doğru olabilir...

Crocodile1963
19.Haziran.2009, 18:36
Bursasporumuz alt yapısına, Kocaeli Güneşspor`un 13 yaşındaki santraforu Batuhan Altıntaş transfer edildi.

Eski Milli futbolcu ve antrenör olan Yusuf Altıntaş`ın oğlu olan Batuhan Altıntaş birçok kulübün transfer listesinde olmasına rağmen Bursaspor`u tercih etti.
Özlüce Tesislerinde kendisini Bursasporlu yapan imzayı atan Batuhan`ın yanında babası Yusuf Altıntaş ile birlikte alt yapıdan sorumlu yöneticimiz Necmettin Kocaman`da vardı.

Necmettin Kocaman yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ 1996 doğumlu olan Batuhan Altıntaş`ı Bursaspor`umuzun alt yapısına kazandırdığımız için çok mutluyuz. Öncelik bu transferde bizi destekleyen başkanımız İbrahim Yazıcı`ya, Batuhan`ı izleyip Bursaspor kazandırılmasında emeği geçen alt yapı hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yüzlerce yıldız adayımız arasına yeni bir yıldız adayını kazandırdığımız için çok mutluyuz. Batuhan`ı alt yapı hocalarımız U-15 Türkiye Şampiyonasında izlemişler ve çok beğenmişler. Yapılan temaslar sonucunda Batuhan`ı birçok kulübün daha istediğini öğrendik. Ancak Batuhan Bursaspor`u tercih etti. Bu da kulübümüzün alt yapısının ne kadar önemli işler yaptığının bir göstergesidir” dedi.

Alt yapı koordinatörümüz Faruk Korkmaz ise Batuhan hakkında şunları söyledi " Yalova`da U-15 şampiyonasında Yılmaz Burul hocamız Batuhan`ı izliyor ve bize olumlu rapor verdi. Bizde Batuhan`ı Vakıfköy Tesislerimize davet ettik. Onu kendisinden 2-3 yaş büyük oyuncularımızın yaptığı antrenmanlara aldık ve göstermiş olduğu performans ile bizler üzerinde olumlu bir etki bıraktı. 1996 doğumlu olmasına rağmen futbol mantelatesi ve fiziği ile çok olumlu izlenimimiz oldu. Bursaspor gerçekten çok önemli bir oyuncu kazandı. 3-4 sezon içerisinde A takımı zorlayacağını ve Türkiye`nin ikinci bir Hakan Şükür`ü olacağını düşünüyorum. Transferinde emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bursaspor`umuzun eski futbolcularından Köylü Mustafa`nın oğlu olan Yusuf Altıntaş ise yaptığı konuşmada “Babamdan dolayı ben Bursaspor`a çok sempati duyuyordum. Allah nasip etti 3-4 ay Bursaspor`da antrenörlük yaptım. Çok talepler vardı. Beşiktaş ve Trabzonspor`da Batuhan`ı istiyordu. İlk tercihimiz Bursaspor oldu. İnşallah oğlum başarılı olur ve Bursaspor`a faydalı olur” dedi.

Batuhan ise Bursaspor`a geldiği için çok mutlu olduğu belirtti. Hedefini ise Bursaspor A takımında futbol oynamak olduğunu söyleyen genç forvet Sercan Yıldırım ve Volkan Şen`i çok beğendiğini söyledi.

http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz1k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz1.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz2k.jpg (http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz2.jpg)

Crocodile1963
19.Haziran.2009, 19:13
Alt yapı üretmeye devam edecek
Bursaspor alt yapısına genç yetenekler transfer edilmeye devam ediyor. Bursa amatör takımlarından Tunaspor`un 1994 doğumlu oyuncusu Yusuf Namdar (Forvet) ile Yeni Karamanspor`dan 1995 doğumlu Halil Emre Dural (Stoper) alt yapıya transfer edildi.

Alt yapı koordinatörümüz Faruk Korkmaz yaptığı açıklamada Bursa`nın amatör takımları ile Bursaspor`un ilişkilerinin son derece güzel olduğunu belirtti. Korkmaz " Bizler Bursa amatör ligini sürekli takip ediyoruz. Antrenörlerimiz amatör ligde oynanan maçları yakından takip ediyor. Bu sezon içerisinde tespit edilen Tunasporlu ve Yeni Karamansporlu oyuncuları kulüplerinden istedik. Sağolsunlar her iki takımın başkanları ve yöneticileri bizlere kolaylık sağladılar. Kendilerine bizlere göstermiş oldukları ilgilden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yeni oyuncularımızada bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz" dedi.

http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz3k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Fhaziran%2F19haz3.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/haziran/19haz4k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Fhaziran%2F19haz4.jpg)

Crocodile1963
02.Temmuz.2009, 19:54
Sercan Yıldırım sözleşmesi 2012 yılına kadar uzattı. . .

Crocodile1963
04.Temmuz.2009, 00:45
Turgay Bahadır ve Ramazan Sal ile 3 yıllık anlaşma sağlandı. . .

Crocodile1963
08.Temmuz.2009, 00:29
- Pablo Martin Batalla ile 3 yıllık anlaşma imzaladı.

- 12 yıldır kulüp doktorluğunu yapan Uğur Köksal'ın yerine Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Hakan Gür getirildi. . .

Crocodile1963
10.Temmuz.2009, 20:43
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN UEFA VE FIFA STANDARTLARINDA YENİLECEK, TAKIMIN SİMGESİ OLAN ''TİMSAH'' ŞEKLİNDE 35 BİN KİŞİ KAPASİTELİ OLARAK YENİDEN İNŞA EDİLMESİNİ İÇEREN PROJENİN ZEMİN ETÜDÜ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
http://www.bursa-bld.gov.tr/haber/resimler/3671.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursa-bld.gov.tr%2Fhaber%2Fresimler%2F3671-org.jpg)

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin UEFA ve FIFA standartlarına uygun yenileyeceği Atatürk Stadı’nın zemin etüt çalışmalarına Bakan Faruk Çelik’in de katıldığı basın toplantısıyla başlandı.
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ün de katılımıyla düzenlenen törende, Bursa’nın ve Bursaspor'un hak ettiği bir stada kavuşmasının uzun zamandır konuşulduğunu belirterek, “Bu proje laf üreten değil, iş üreten yaşam tarzımızın güzel bir örneği” dedi. Bursa gibi bir şehrin marka olan takımının güzel bir stadı hak ettiğini ancak geç kalındığını söyleyen Bakan Çelik, seçimden önce Bursalılara vaat ettikleri bu önemli projenin gerçekleşmesiyle ilgili adımların atıldığını dile getirerek, “Olaya stat olarak bakmıyoruz. Yanı başında bulunan spor salonunun, bu kapasiteyle olması doğru değil. Daha büyük bir salona mutlaka Bursa kavuşmalı. Bunun için de adımlar atılmalı. Olayın bir bütün olarak ele alınması gerekiyor. Seçimlerin rehavetinden çıktık. Yaz sıcağı olmasına rağmen, şimdi durma zamanı değil, seri olarak vaat ettiğimiz projeleri gerçekleştirme dönemi. 3-4 ay içinde bu temeli atmalıyız ve en geç 1.5 yıl içinde Bursalıların yeni stada kavuşmaları gerekiyor. Bursalılar uluslararası stada kavuşmuş olmalı. Herkesin kendine düşen görevi var. Bu uyumlu çalışmalar sürerse projeler bir bir hayata geçer. Biz verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum''diye konuştu

“Hedef 2016 Avrupa Şampiyonası”
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de, 16 Temmuz'da İstanbul'da, Futbol Federasyonu ile 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylık için bir toplantı yapacaklarını belirterek, ''Bu adaylık çalışmalarında 2016 için Bursa'yı da düşünüyoruz. Tabi ki şampiyona için bu stat gereken kriterleri karşılamış olmalı. 2016'yı alırsak şampiyonanın bazı maçları da Bursa'da yapılacak'' dedi.
Başkan Altepe: “Örnek bir stat olacak”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bursa için önemli bir eser olan Atatürk Stadı'nın yeniden yapılmasıyla ilgili süreci başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Türkiye'nin uluslararası arenada belli bir seviyeye gelmesi için, belli tesis sayısına ve kalitesine ulaşması gerektiğine dikkati çeken Başkan Altepe, ''Bursa'nın da kendisine yakışan tesislere kavuşması gerekiyor. Bu büyük yatırımı belediye olarak biz üstleniyoruz. Bursa için atılması gereken bir adım'' dedi. Altepe, Bursa'yla özdeşleşen bir stat yapmak istediklerini, bu kapsamda Bursaspor'un simgesi olan ''Timsah'' şeklinde bir projeye karar verildiğini anlatarak, ''Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği yapıyoruz. Burada zemin etüt çalışmalarıyla proje gelişiyor. Gelecek günlerde bu projenin temelini atacağız. Dünyadaki son yapılan statlar ve teknolojiler yerinde inceleniyor. Hedefimiz Bursa'ya yakışan en güzel stadı yapmak. Bu konuda ekiplerimiz çalışıyor. En kısa zamanda kazmayı vuracağız ve stat tribün tribün yeniden yapılacak. Özellikli, güzel, her şeyi düşünülmüş bir stadyum yapmak istiyoruz. Çalışmalar ilk olarak yeni kale arkasından başlayacak.” şeklinde konuştu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ve AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar’ın da katıldığı toplantı sonrasında Bakan Çelik ve Başkan Altepe, Timsah Projesi’ni inceleyerek, Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Stadyumun yenilenmesi ile ilgili şimdiye kadar onlarca haber çıktı ancak kazma vurulmadığı için buraya eklemedim şimdi çalışmalara başlandı için buraya eklemek istedim. . .

Crocodile1963
14.Temmuz.2009, 20:58
İsmail Özgür Göktaş, Tarsus'a 1 yıl süre ile kiralandı.

Ramazan Sal
Geldiği takım: Pendikspor
Mevki: Defans, orta saha

27 Haziran 1985 Samsun doğumlu olan Ramazan, futbola 1999 yılında amatör olarak Karadenizspor'da başladı. 2005 yılında profesyonelliğe Hatayspor'da geçen Ramazan, Muğlaspor, İnegölspor, Samsunspor ve son olarak Pendikspor formalarını giydi. Stoper ve ön libero mevkilerinde oynayan oyuncumuz bugüne kadar TFF 2. Lig'te çıktığı 61 maçta 4 gol atarken, Bank Asya 1. Lig'te ise 14 maçta forma giydi ve golü yok.

Turgay Bahadır
Geldiği takım: Kayserispor
Mevki: Orta saha, forvet

14 Ocak 1984 yılında Avusturya'nın Viyana şehrinde doğdu. Futbol kariyerine First Vienna FC 1894 takımının alt yapısında başlayan Turgay, daha sonra Rapid Wien kulübünün alt yapısına transfer olarak 2000 yılında profesyonel sözleşme imzaladı ve 2003 yılına kadar bu kulüpte 3 yıl top oynadı. 2003 yılında Lustenau kulübüne transfer olan Turgay, bu kulüpte de 3 sezon futbol oynadı ve 2006 yılında Schwanenstadt kulübüne transfer oldu. Turgay bu kulüpte de 1 yıl kaldı. 2007-2008 sezonunda Avusturya'da bir dönem takım çalıştıran Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın futbolculuk döneminde kendisine rakip olan Turgay Bahadır'ı takımında görmek istemesi üzerine SC Schwanenstadt takımından Kayserispor'a transfer oldu.

Orta sahada kanatlarda oynamasına rağmen Tolunay Kafkas, 2008-2009 sezonunda Turgay Bahadır'a forvet mevkiinde görev verdi. Çıkardığı başarılı maçlarla, attığı ve attırdığı goller ile Türkiye Milli Futbol Takımı'nın 2010 Dünya Kupası grup maçlarında oynadığı Bosna Hersek ve Estonya maçlarının kadrosuna dahil edildi. Ancak ne yazık ki Turgay Bahadır, daha önce Avusturya Milli Futbol Takımı ile 2 maça çıktığı için FIFA'nın aldığı kararla Türkiye Milli Futbol Takımı kadrosundan çıkartıldı.

Turgay geçtiğimiz sezon Kayserispor formasıyla 43 maçta 6 gol attı.

Pablo Martin Batalla
Geldiği takım: Velez Sarsfield (Arjantin)
Mevki: Orta saha

16 Ocak 1984 yılında Arjantin'in Cordoba şehrinde doğdu. Futbol kariyerine 2003 yılında Arjantin'in Velez Sarsfield takımında başlayan Batalla, sırasıyla 2005 yılında C.F. Pachuca, 2006 yılında Velez Sarsfield, 2007 yılında Quilmes ve Gimnasia LP, 2008 yılında Quilmes ve Kolombiyanın Deportivo Cali takımlarında oynadı. Geçtiğimiz sezon kiralık oynadığı Deportivo Cali takımında 10 golü bulunan 1.70 mt boyundaki Arjantinli maestro her iki ayağını da çok iyi kullanıyor ve uzaktan attığı gollerle tanınıyor.

Hüseyin Çimşir
Geldiği takım: Trabzonspor
Mevki: Orta saha

26 Mayıs 1979 Trabzon'un Araklı ilçesi doğumlu. Futbola Trabsonspor alt yapısında başlayan Hüseyin, 1998 yılında Igor Nikolovski karşılığında Sakaryaspor'a verildi. 1 sezon sonra yeniden Trabzonspor'a dönen Hüseyin Çimşir, 2000 yılında Antalyaspor'a transfer olarak burada 2 sezon forma giydi ve gösterdiği başarılı performans ile 2002 yılında yeniden eski yuvası Trabzonspor'a döndü. Futbolculuk hayatında basit ama yararlı oyunuyla Türk milli takımına kadar yükseldi. 26 kez milli takım forması giyen Hüseyin, 12 sene formasını giydiği Trabzonspor'da takım kaptanlığı da yaptı. 1.87 mt boyundaki Hüseyin ile kulübümüz 2+1 yıllık sözleşme imzaladı

Alıntıdır.

Crocodile1963
16.Temmuz.2009, 01:28
Bursaspor, Avusturya kampında yaptığı ilk hazırlık karşılaşması 1-0 galibiyet ile devam ederken maç 62. dk'da olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
Maçta öne çıkanlar vardı.

18 yaşındaki kaleci Ceyhun ilk yarıda iyi toplar çıkardı.

Anıl Sarak eski datalarda yoktu. Geçen sezon devre arasında kulübe katıldı kendisi Almanya doğumlu ve 5 dil biliyor. Stoper mevkisinde görev yapmakta.

Emre Pehlivan hazırlık kampında iyi bir görüntü çiziyordu maçtaki 15 dk sürede iyi ara paslar attı sol ayağını iyi kullanıyor.

Bu oyuncular eski datalarda yoktu. Yeniler hazırlık kampındaki maçları takip edilerek random değerler yerine gerçekçi değerler girilmeli. . .

Crocodile1963
25.Temmuz.2009, 22:25
Yeni sezonda kim, kaç numara giyecek !
A takımımız futbolcularının 2009-2010 sezonunda giyeceği forma numaraları belli oldu.
Forma No
Futbolcunun Adı - Soyadı
Formaya Yazılacak İsim
4
ÖMER ERDOĞAN

ömer erdoğan
1
YAVUZ ÖZKAN

y.özkan
90
CEYHUN DEMİRCAN

ceyhun
38
İBRAHİM ÖZTÜRK

ibrahim
6
BEKİR OZAN HAS

ozan
20
VELİ ACAR

veli
2
SERDAR AZİZ

serdar aziz
35
AYHAN TUNA ÜZÜMCÜ

tuna üzümcü
23
MUSTAFA KEÇELİ

m.keçeli
24
GÖKHAN GÜLEÇ

gökhan güleç
18
SHIN YOUNG ROK

shin
67
MUHAMMET DEMİR

muhammet
27
DIMITAR IVANOV IVANKOV

ivankov
32
YENAL TUNCER

yenal
7
KEMAL ASLAN

kemal
55
RAMAZAN SAL

ramazan sal
5
HÜSEYİN ÇİMŞİR

hüseyin
21
ALİ TANDOĞAN

a.tandoğan
22
TURGAY BAHADIR

turgay
42
HALİL ZEYBEK

halil zeybek
29
JOSE TADEU MOURO JUNIOR

tadeu
50
DANIEL MENENDEZ REZENDE

daniel
8
GIANI STELIAN KIRITA

g.kirita
11
EREN ALBAYRAK

eren
10
VOLKAN ŞEN

v.şen
9
SERCAN YILDIRIM

s.yıldırım
33
OZAN İPEK

ozan ipek
99
EMRE PEHLİVAN

emre
91
ANIL SARAK

anıl
17
PABLO MARTIN BATALLA

batalla
25
IVAN ERGIC

ergić

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Altyapıda son 5 yılın flaş takımı Kocaeli Güneşspor, Bursaspor'un pilot takım oldu. Son olarak gelecek vadeden iki futbolcusunu Yeşil Beyazlılara veren Güneşspor yönetimi, önceki gün Bursa'ya giderek gerekli anlaşmaları yaptı.

Kocaeli amatör futbol tarihinde bir ilk yaşandı. İlimizin en güçlü alt yapı takımlarından Kocaeli Güneşspor, Turkcell Süper Ligi takımlarından Bursaspor'un pilot takım oldu. Her 2 taraf yöneticileri geçtiğimiz hafta sonu Bursa'da gerekli imzaları attı. Son olarak 1996 doğumlu Batuhan Altuntaş ve 1995 doğumlu Gökhan Çakar'ı Yeşil Beyazlılar veren Güneşspor'lu yöneticiler konuyla ilgili dün saat 10.00'da KASKF'ta basın toplantısı yaptı. Güneşspor 2. Başkanı Yalçın Balaban ile yönetici Ali Şentürk pilat takım uygulamasıyla ilgili bilgi verdi.

VİTRİNE ÇIKMAYA BAŞLADIK

Kocaeli Güneşspor yöneticisi Ali Şentürk yaptığı açıklamada,"Son 5 yılda ilimize çok yetenekli futbolcular kazındırdık. 5 yılda 15 şampiyonluk kazındık ve sayısız Türkiye şampiyonalarına gittik. Son derece başarılıyız. Futbolcularımız da yavaş yavaş vitrine çıkmaya başladı. Son olarak 2 futbolcumuzu Bursaspor'a verdik. Bursaspor'un altyapısı Türk Milli takımın adeta kalesi durumda. Bunun yanında geçtiğimiz hafta Bursaspor'dan bize bir teklif geldi. Bize Pilot takımımız olun dediler. Biz de bu teklifi kabul ettik. Bundan sonra Kocaeli Güneşspor Bursaspor'un pilot takımıdır. Tüm masraflarımızı üstlendiler. Şu an maddi beklentimiz yok, ama kulüp adına ileriki zamanlarda oda olacak. Hayırlı olsun " dedi.

KAYNAK: http://www.kocaeligazetesi.com.tr/?part=haberdetay&id=16621&sid=965057356 (http://www.kocaeligazetesi.com.tr/?part=haberdetay&id=16621&sid=965057356)

bugra 1905
27.Temmuz.2009, 20:34
Keşke Sercana 16 Numarayı Verselerdi

Alicanfmfan
28.Temmuz.2009, 07:21
Mustafa Galatasaray'a geldiginden beri izliyorum diyorum bu kadar jumping verilir mi ama gerçekten izledigim maclarda bütün hava toparlını isabetli indirdi jumping son derece yerinde heading de 1-2 artabilirdi aslında.

Crocodile1963
28.Temmuz.2009, 20:22
Hüseyin, Ergiç ve Zapotocny imzaladı
Yeni transferlerimiz İvan Ergiç, Tomas Zapotocny ve Hüseyin Çimşir, Özlüce Tessislerinde düzenlenen ve yaklaşık 500 taraftarın katıldığı muhteşem bir atmosferde kendilerini Bursasporlu yapan resmi imzayı attılar. Yöneticilerimiz, Haluk Özkıyıcı, Mesut Mestan, İrfan koç, Öztürk Yazıcı, Ferruh Nayman, Zekeriya Ünaldı, İlhan Uslu, Selçuk Eren, Şentürk Turan, Mehmet Kara, Necmettin Kocaman, Mustafa Yedikardeş ve Hasan Saltan`da imza töreninde hazır bulundular.

2.Başkanımız Haluk Özkıyıcı yaptığı konuşmada "Başkanımız İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri olarak yeni sezon ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. Transfer döneminde yapabileceğimizin en iyisini yaparak Bursaspor`a güç kattığımızı düşünüyorum. Yeni transferlerimiz Ivan Ergiç, Tomas Zapotocny ve Hüseyin Çimşir bugün Bursaspor`a imza atıyorlar. Bursamıza hayırlı uğurlu olsun " dedi.

Sırp oyuncu Ergiç yaptığı açıklamada şunları söyledi; " Öncelikle herkese teşekkür ediyorum. 10 yıllık kariyerimde böyle bir taraftar görmedim. Burada olduğum için çok mutluyum" dedi.

Tomas Zapotocny ise türkçe yaptığı konuşmasında " Bursa`da olduğum için çok mutluyum. Bursaspor`un taraftarı gerçekten çok iyi. Yeni sezonda büyük başarılara imza atmak istiyoruz " dedi.

Trabzonspor`dan transfer edilen Hüseyin Çimşir ise yaptığı açıklamada "Bursaspor`da olmaktan dolayı bende çok mutluyum. Hem kendim için hemde Bursaspor için inşallah daha iyi olur. Hep beraber Bursaspor`u layık olduğu yere taşırız" dedi.

http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz8k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz8.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz9k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz9.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz10k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz10.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz11k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz11.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz12k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz12.jpg)

http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz13k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz13.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz14k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz14.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz15k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz15.jpg) http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2009/temmuz/28temmuz16k.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursaspor.org. tr%2Fantrenman%2F2009%2Ftemmuz%2F28temmuz16.jpg)

Crocodile1963
01.Ağustos.2009, 13:33
Anlaşmaların detayları yazmamış ama belirteyim. Zapo 1 yıllığına kiralandı satın alma opsiyonu Bursaspor'da. Hüseyin ve Ergiç 2+1 yıllığına anlaştılar.

Anıl ve Emre PAF takıma gönderildi.

Dani ile yollar ayrıldı. . .

Crocodile1963
05.Ağustos.2009, 01:21
Liglerimizde bulunan çoğu takımların sahip olamadığı genç takımımızın alt yapı tesisleri olan Vakıfköy Tesisleri yenileniyor. Ayrıca Özlüce'deki tesislerin ikinci etabında işlemler başlamak üzere. Alt yapı ve A takım'ın tesis puanları arttırılmalı.

http://www.bursasportv.com/index/video/vid/548/Vakifkoy_e_Yeni_Cehre (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bursasportv.co m%2Findex%2Fvideo%2Fvid%2F548%2FVakifkoy_e_Yeni_Ce hre)
İlgili haber. . .

Kombine fiyatları geçen seneye göre daha yüksek ve bu fiyatlar maç biletlerine de yansıyacak doğal olarak oyuna da aktarılması lazım. . .

Crocodile1963
07.Ağustos.2009, 03:49
Sorumluluğunu Müfit Erkasap'ın, Teknik Direktörlüğünü Abdullah Ercan'ın yaptığı U18 Milli Takımımız özel maçta Finlandiya'yı 3-0 yendi. Finlandiya'nın Helsinki şehrinde Eerikkila Sports Institute Stadı'nda oynanan karşılaşmada gollerimizi 29. dakikada Ufuk Özbek, 43. dakikada Kamil Ahmet Çörekçi ve 55. dakikada Muhammet Demir kaydetti.

Millilerimiz, Finlandiya ile 4 Ağustos'ta oynadığı ilk karşılaşmayı Muhammet Demir ve Gökay Işıtan'ın golleri ile 2-0 kazanmıştı.

Muhammet'in oynadığı milli takım düzeyi her karşılaşmada golü var neredeyse. Ayrıca U-18'in kaptanı. PA olarak 133'den daha fazlasını hak ediyor. . .

RIDVAN TLM
07.Ağustos.2009, 04:15
muhammet -8 değilmiydi 133 nerden çıktı?...

bySilver
07.Ağustos.2009, 04:19
Muhammetin PA -8 olarak girilmişti.

Crocodile1963
07.Ağustos.2009, 16:12
http://i32.tinypic.com/2po7fvr.jpg

Muhammet'in profili. . .

Oghuse
07.Ağustos.2009, 16:41
-8 diye biliyorum bende her oyunda farklı bir atama yapacaktır 130-160 arası bir değerde..

Crocodile1963
07.Ağustos.2009, 20:13
Bazı özel futbolcular için sabit aralıklı PA'lar girilebilmeli.

Crocodile1963
09.Ağustos.2009, 00:56
[/quote]Oyunda Bursasporun tesisleri gayet iyidir.[/quote]

İyi olanların üzerine daha iyi şeyler yapıldığı için düşünülebilinir demiştim.

Bu arada Sercan için ne düşünüyorsun ?

SAİT71
09.Ağustos.2009, 02:26
Bence Sercan hala -9 da kalmalı, CA sı ise belirli bir seviyede yükseltilebilir.

perpetua
09.Ağustos.2009, 07:47
Şimdi şöyle birşey söz konusu. Genç oyunculara verilen - (eksi) Pa değerlerini sabit verilsede, Ca dan dolayı bu sayıyı belirli bir seviyeye ulaşamıyor.. Örneğin Sercanın ca gecen sene 120idi diyelim Pa bildiğiniz gibi -9du. Yani 165-185 arası bir değer alması gerekirken, 160 civarlarından kalıyordu. Bunun sebebide takım genelinin düşük Caya sahip olması,Ülkeden çıkan genç yeteneklerin Ca seviyelerindeki düşüklük gibi.

Muhammet Demir -8PA ya sahip. Fakat Casının düşük olması Pasına yansıdıgı için çok yüksek göremezsiniz. 133lük bir seviyeyide düşük algılamayın. Daha A takımda görecez, izlicez. DSL,Genç Milli takımda ki performansa görede yüksek pa vermemek gerekir diye düşünüyorum. Onun için -8 pada uygundur.Burası Avrupa değil. Set Pa konusunda bişey diyemicem. biz girmiyoruz bunları çünkü. Ömer Abi gelince gerekli bilgiyi yazar buraya.

Bir oyuncunun gelecegini gorebilecek kadar izlediysek belirli bir PA vermemizde sorun yok. Yas ne olursa olsun.

Ancak sadece DSGL ve PAF maclari oynamis oyuncular icin bunu soylemek oldukca zor. Bir oyuncu bu liglerde harika gorunup, cok daha sert oynanan ust liglere cikinca yapmasi gereken patlamayi yapamayabiliyor. Sertlikten yilip, kendi kosesine cekilebiliyor.

Ancak tabii kullanicilar editor araciligi ile farkli goruslerini pekala yansitabilir oyuncular icin.

Anckak benim tavsiyem, oyun zevkinizin bozulmamasi icin oynarken bu tip eksi PA'li oyuncularin kac PA ile yaratildigina bakmadan, onlardan alabileceginiz en iyi performansi almaya ugrasmaniz.

Crocodile1963
09.Ağustos.2009, 18:53
Sercan Yıldırım ve Ercüment Şahin favori personellere eklenilmeli.

A.Sebat rakiplerden çıkarılmalı.

Bursaspor için stadyum talep edildiğinde belediyenin izin vermemesi kaldırılmalı.
Stadyumun maximum kapasitesi ileride 40.000 kişilik olucak şekilde tekrar şekillendirilmeli.

Bunlar önerilerim. . .

perpetua
10.Ağustos.2009, 03:00
Sercan Yıldırım ve Ercüment Şahin favori personellere eklenilmeli.

A.Sebat rakiplerden çıkarılmalı.

Bursaspor için stadyum talep edildiğinde belediyenin izin vermemesi kaldırılmalı.
Stadyumun maximum kapasitesi ileride 40.000 kişilik olucak şekilde tekrar şekillendirilmeli.

Bunlar önerilerim. . .

En azindan bir baslangic tarihi belli olsun, stadin kapasitesini once dusecek (tribun yikimi) sonra cikacak (tribun yapilimi) sekilde ayarlamayi dusunuyorum. Ancak en azindan bir baslangic ve tahmini bitis tarihi gerekli. Medyada veya yonetimden yapilan aciklamalarda bu bilgiler gozunuze carparsa memnun oluruz.

Crocodile1963
14.Ağustos.2009, 18:07
Gökhan Güleç ve Kemal Arslan ile yollar ayrıldı. . .

Crocodile1963
31.Ağustos.2009, 21:11
Bursaspor, Glasgow Rangers'tan İsa Bağcı'yı renklerine bağladı. İsa Bağcı ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. . .

Crocodile1963
02.Eylül.2009, 03:38
Halil Zeybek'in sözleşmesi 1 yıl daha uzatıldı. Ardından 1 yıl süre ile Giresunspor'a kiralandı. . .