PDA

View Full Version : Fm 2009 Da Hangi Oyuncular öne çikar...

OMANA
31.Ekim.2007, 01:13
Sevgili arkadaşlar...

uzun zamandan beri sürdürdüğüm FM serüvenimde her sene oyunun çıkmasına günler kala içimi acayip bir merak ve heyecan sarar sizlerin bir çoğunuzun da aynı heyecanı duyduğunu biliyorum...

en merak ettiğim hususlardan biride yeni sezondaki oyunda hangi oyuncuların öne çıkacağı hangilerinin patlama yapacağıdır...

FM 2008 de bazı oyuncular kendilerine vaad edilen PA nın CA nın hakkını veremezken kimi oyunculara az bile değer verildiğini gördük...

ama en önemlisi FM 2008 de de bir kez daha görüldüki..her ne kadar bazı ülke araştırmaları biraz baştan savma ve abartılı olsada genel olarak FM araştırma ekipleri yine tüm dünyada mükemmel çalışmış....

örneğin İtalyanların bolatelli hamsik givoncio gibi oyunculara verdikleri değerlerde son derece başarı sergilediğini ....

ama ispnyolların örneğin Silvaya verdikleri PA da olduğu gibi biraz çuvalladığını gördüm...

Her neyse artık 2008 bitti ve sıra 2009 da....

ilk cevabı ben vererekten sizlere soruyorum...

FM 2009 da bu senenin yıldız ve yıldız adayları kimler olur.....

ben Marsilyalı VALBUENA yı gerçekten çok beğeniyorum atletik yaratıcı teknik...2008 de aldığı değerden daha yukarılara tırmanacağını ve bu sene fransanın gözde oyuncularından olacağı tahmininde bulunoyrum....

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Valbuena.jpg (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Valbuena.jpg)

yine aynı takımdan MAMADOU NİANG da muhteşem driplingleri harika fiziği ile FM de duman attırır diye düşünüyorum...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/Mamadou_niang.JPG/200px-Mamadou_niang.JPG (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Mamadou_niang.JPG)

son favorim ise türkiyeden

ilk defa adını COŞKUNDAN duyduğum Sercan YILDIRIM yine FM nin süperstarlarından olur...

http://www.bursaspor.org.tr/img/futbolcu/yildirim08.jpg

son bir tahminim ise aslında tahminden çok belkide hayalim....her gün nasıl bir oyuncu olduğunu izlediğimiz SEMİH ŞENTÜRK ise sanırım önceki yıllardaki gibi olmayacaktır... o gerçek bir star gerçek bir kahraman ....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:E6PxX2XW93UJ::www.kaliteliresimler.co m/data/media/1647/Semih_Senturk_poster.jpg (http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.kaliteliresimler.com/data/media/1647/Semih_Senturk_poster.jpg&imgrefurl=http://www.itunit.net/haberdetay/292-Afganistandaki-Alman-askerlerine-tepki.html&h=768&w=1024&sz=308&tbnid=E6PxX2XW93UJ::&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dsemih%2B%25C5%259Fent%25C3%25BCrk&hl=tr&usg=__9I4KIQO1zan4QBkk0eZ8OEiDDRs=&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image&cd=1)

Benim tahminlerim bunlar arkadaşlar...sizlerin tahminlerini bekliyorum.....

emrewoo
31.Ekim.2007, 01:30
dario srna hakan balta milan baros yusuf simsek agahowa:) rogrigo tabata ve sabri

affirmative
31.Ekim.2007, 01:31
Bunlara Bir de Arda Turan'ı Ekleyebilirsin Sanırım. Euro 2008 Deki Performansını Es Geçmeyecektir Sports Interactive...

BiLGeN90
31.Ekim.2007, 01:47
henok goitom

andres d'alessandro

shaun wright

düzeltilmesini umduklarım
c.ronaldo(gerçekle alakası yok gibiydi adam en iyi oyuncu seçiliyor ama özellikler şaka gibi)
r.carlos(c.a. abartıydı bence(fanatiklikle alakası yoktur))
juninho(freekick 20 olmalı bence kendine has bir stili var hiç olmasa bile)

gençlerden

buanotte(isminden emin değilim arjantinli genç)

balotelli(interli genç yıldız bence bu sene yükseltilmeli)

türkler

semih şentürk(bitiriciliği topsuz alanı ve istikrarlılığı yüksek tutulmalı özel hareket olarakta kesinlikle hızlı şut(abanma:)eklenmeli)

sercan yıldırım(artık süper ligde ilkonbirde sıkça oynuyor c.a. yükseltilmeli)

aydın yılmaz(2 yıldır bu adam star olucak diyorum versinler coşkuyu : ) -yönü sakatlığa çok yatkın olması p.a. trde en yüksek puanlardan birini alabilir bence(topsuz alan hız konusunda hepsine abanılabilir : P gerçek bir potansiyel özel harekete ard arda adam geçme, hareket deneme(tries tricks) eklenebilir)

eXcitinG
31.Ekim.2007, 05:56
FM 09 a Messi, Aguero ve C.RonaLdo damgasını vurur. Onun dışında Adebayor, Cesc, Higuain, HunteLaar.

Ayrıca Zarate, Lavezzi, Arshavin, Pavlyucenko gibi isimLerde ön pLanda oLur.

extensor
31.Ekim.2007, 10:50
Arda damgasını vuracaktır.

schweinsteiger
31.Ekim.2007, 19:37
silvanın abartıldığını düşünmüyorum,umarım düşürmezler

aliCHaN_FM
31.Ekim.2007, 19:37
C.Ronaldo--Messi--Arda--Semih--Adabeyor--Huntellar--Berbatov--Ribery

schweinsteiger
31.Ekim.2007, 19:41
ayrıca bence napolideki denis diye bir 9 numara var,onunda iyi olacağını düşünüyorum,ayrıca gsnin altyapısındaki semih,murat akça gibi oyuncularında en azından standart üstü olacağını ve belki 1-2 sene içinde as takıma koyabileceğimizi düşünoyrum.

Fietra 10
31.Ekim.2007, 20:15
German Denis aklıma geldi başlıgı ilk gördüğümde bir yukarıdaki arkadaşta belirtmiş zaten ..:)

Çok kaliteli bir oyuncu bitiricilik konusunda usta olacak isimlerden.. Fm 08'de hayal kırıklığı olmuştu benim için umarım 09'da gerçek değerini ulaşır ..

Ayrıca aynı ligde İnter'de oynayan Balotelli'ye de değinmeden geçemeyeceğim .. Buram buram kalite kokuyor .. Mükemmele yakın fiziği o fiziğe rağmen tekniği .. :) 08'de Pa olarak iyi görünüyordu fakat özellikleri hiçte iyi değildi .. Onun çok daha iyi yapılması gerektiğini düşünüyor ve öyle olacağınıda tahmin ediyorum ..

Şimdilik bu iki oyuncu aklıma geldi geldikçe yazarım ..:)

ToRoSKaPLaNı
31.Ekim.2007, 20:35
mika aaritalo yu merak ediyorum :)

UlquioRRa
31.Ekim.2007, 21:36
De La Red Real Madrid'de oldukça iyi performs gösteriyor. FM 2009'da da oyunun en iyilerinde biri olacağına şüphem yok.

HooijDonk07
31.Ekim.2007, 22:32
Turk oyuncular Semih,Arda,Nihat ve Aurelio
Yabancı oyuncular Aguero,Pavlycenkuo,Modric,Pato,Amauri

isax10
31.Ekim.2007, 22:44
holosko-gökhan gönül - batuhan - aydın karabulut- sercan - aurelio - breno - goufrann - semih -

cyprus
01.Kasım.2007, 01:10
türkiye den sercan yıldırım, muhammet demir, aydın yılmaz, arda turan, murat duruer, özer hurmacı iyi ca ve pa 'lara sahip olur umarım. böylece ligin oynanılabilirliği artacaktır. ayrıca fb altyapısındaki cengiz veisoğlu na iyi bir pa verirlerse hoş bir sürpriz olur.

yabancı futbolcular için ise, rodrigo palacio nun ca ve pa 'sı düşürülmeli! kesinlikle o kadar iyi bir oyuncu değil. Onun dışında, nimani (monaco), pitropia(hamburg), buananotte(river), vurnon anita (ajax), sukuta pasu (bayer leverkusen), gueida fofana (le havre), faizulin (zenith), amr zaki (wigan), Guillaumme Hoarau (psg), balotelli(inter), lavezzi(napoli), john bostock (tottenham), sekou cisse (roda) 'nin oyunun yıldız ve gelecek vaadeden oyuncuları olacağını düşünüyorum...(44)
bol fm'li günler herkese...

extensor
01.Kasım.2007, 01:24
Semih yıldız olmamalı ve olmayacaktırda. Semih çok iyi son vuruşçudur. Çok iyi bilir nerede duracağını. Ancak çevikliği ve hızlanması çok düşüktür.
Editörde bakınız çevikliği ve hızlanması bu kadar düşük olan adam nasıl olurda yıldız olur

sakary Ali
01.Kasım.2007, 01:30
Arshavin bence çıok iyi olacaktır Euro 2008 deki o performanstan sonra...FM 2008de berbattı

BaFraLı
01.Kasım.2007, 01:54
Arda,Semih,Nihat ,Pato bunalr öne çıkar diye düşünüyorum..

Varonil
01.Kasım.2007, 03:45
Amr Zaki,German Denis,Bruce Djite,Isaac Promise,Aydın Yılmaz ve Sercan Yıldırım'ı merak ediyorum açıkcası nasıllar diye ...

Nocna Mora
01.Kasım.2007, 04:02
Hem Ca hem özellik hem de Pa olarak arttırılmasını umduklarım: Arda Turan, Cem Sultan, Aydın Yılmaz, Sercan Yıldırım, Aydın Karabulut, Barış Memiş, Batuhan karadeniz, Mustafa Pektemek, Balotelli, Mauro Zarate, Cristiano Ronaldo

Fm 2008'de Abartıldıklarını düşündüklerim(umarım bu sene gerçeğe yakın olurlar): Alex De Souza, Silva, İbrahimovic...

makalele81
01.Kasım.2007, 04:07
Hem Ca hem özellik hem de Pa olarak arttırılmasını umduklarım: Arda Turan, Cem Sultan, Aydın Yılmaz, Sercan Yıldırım, Aydın Karabulut, Barış Memiş, Batuhan karadeniz, Mustafa Pektemek, Balotelli, Mauro Zarate, Cristiano Ronaldo

Fm 2008'de Abartıldıklarını düşündüklerim(umarım bu sene gerçeğe yakın olurlar): Alex De Souza, Silva, İbrahimovic...

İbra abartımı sence.Bence gerçekle ilişkilendirilmiş en iyi oyunculardan.

Nocna Mora
01.Kasım.2007, 04:13
Son 1 sezondur ben pek beğenmiyorum kendisini...

Lionel Andres Messi
01.Kasım.2007, 04:14
messi ve ronaldonun mega yeteneklerinin oyuna yansıması gerekir.

silvanın ne p.a.sı abartılıydı ne de özellikleri,oyun hatasından dolayı ort. her özelliği 2-3 puan yüksek çıkıyordu oyunda.

agüero 8.0.2 de damgasını vurmuştu dahada arttırılarsa abartı olur bence.

arda turan daha kullanışlı bir oyuncu olacaktır bence,avrupanın iyi takımlarında oynayabilecek kapasitede olacatkır.

genç yetenklerden buonanotte,mata,marko marin,nicolas gaitan çok popüler oyuncular olabilir.

pes te bile messinin çevikliği 99 ken fmde 18 gibi şaka değerler verilmez umarım 20 den aşağı olursa oynamam bu oyunu.

robinhoda az da olsa mutlaka düşüş olacaktır.

yukarıda yazılan bir çok isme katılıyorum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ibrahimoviçin özelliklerine datadan bakın 1-2 puan aşağısını göreceksiniz,oda silva gibi oyun hatasından dolayı yüksek çıkıyor.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
karim benzema world class olmalıdır.gonzalo higuain ve milanlı pato da de seviyesi yükselmeli.

holigan121
01.Kasım.2007, 04:29
bi dipnot vermek istiyorum aydın yılmaz demiş çoğu arkadaş ama bu kadar çok sakatlanan bi oyuncu istediği kadar iyi performans sergilesin devamlı olamayacağı için yıldız olamaz

TuNdRaLoWeR
01.Kasım.2007, 04:42
Marko Marin.

Gerisi yalan =)

tolgadayanc
01.Kasım.2007, 06:22
servet çetini unutmayalım:) arda nın fm 2008 e göre en az 1.5 2 kat daha iyi yapılacagından eminim en azından bonservisi

Corpus
01.Kasım.2007, 06:58
servet ,yattara :D , mehmet batdal , huntelaar

BLAZİN1903
01.Kasım.2007, 08:28
bu aydın yılmaz bence balon izledim o kadar dediğniz akdar iyi futbolcu deil. Aydın Karabulut eger Denizlidende forma şansı bulursa kendini çok daha geliştiricegini düşünüyorum.

jaguar
01.Kasım.2007, 09:17
Rafael Sobis, Arda Turan, Semih Şentürk, Bojan, Pablo Mouche (Boca) bunlar coşar bu yıl benden söylemesi...

jaguar
01.Kasım.2007, 09:30
Pablo Mouche, Matin Fenin, Daniel Pudil, Rafael Sobis, Andrey Arshavin, Daniel Guiza, Semih Şentürk, Arda Turan, Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin, Uğur Boral, Gökhan Gönül, Collins Kazım, Gökhan Zan, Serdar Kurtuluş,Yattara, Egemen Korkmaz, Batuhan Karadeniz ve Karşıyakadan Cihan Yılmaz bu futbolcuların CA veya PA sını artıracaklardır

MaTRaKaN
01.Kasım.2007, 18:29
Arda,Semih,Sercan gelişmeli türk olarak
Higuan,Huntelaar,Messi,Kun Agüero yabancı olarak

Aşk-ı Şehir
01.Kasım.2007, 18:34
#7 Alexandre Pato
#11 Bojan Krkic
#10 Serdar Özbayraktar.:)

(::)

deniz.91
02.Kasım.2007, 00:07
Yabancıları bilmem ama Türkiyeden Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Aydın Karabulut, Abdullah Durak, Eren Güngör, Özer Hurmacı, Mustafa Pektemek, Batuhan falan iyi yetenek olacaklardır

GeNç KaRTaL
02.Kasım.2007, 01:46
Geçen sezonki performanslarıyla Messi ve Ronaldo kesinlikle öne çıkacak oyuncular olacaklardır.

Türkiye liginde ise Semih'in öne çıkacağını düşünüyorum.Birde Holosko'nun nasıl olacağını merak ediyorum.

akyoliverpool
02.Kasım.2007, 02:01
Guiza
Mehmet Topuz
Gokhan Ünal
Arda
Deivid
gibi futbolcular gelişmiştir.

BLAZİN1903
02.Kasım.2007, 03:54
beşiktaş için bana göre bobo holosko aydın karabulut batugol serdar özkan gelişme kaydediceklerdir ve de delgado da biraz düşüş olabilir. Türkiyede aklıma gelenler arda, sercan ,m.topal , deivid. Fakat en çok merak ettigim c.ronaldo geçen seneki istatislikleri yaptıkları takıma katkısı fm de abartılan bir çok oyuncu onun istatisliklerinin nve oynadıgı futbolun yanına bile geçemezken umarım ronaldodan daha iyi olmazlar.

sui generis
02.Kasım.2007, 04:34
semih sercan gökhan gönül arda m.topal deivid agahowa

aegtor
02.Kasım.2007, 06:06
Valla arkadaşlar bilmem de Fenerbahçe'de Doğukan Genç diye bir futbolcu var. Alt yapıda ilk Fenerbahçe ile oynarken potansiyeli 175 idi. Sonra yeni bir oyun açıp Racing Santander ile başladım bu oyuncuyu aldım potansiyeli 200 oldu 4 senede 200 ü tamamladı 1000'de 1 raslanacak bir olay oldu. Özelliklerini burada göstersem edit adam denilicek bir şekil aldı. O kadar büyük bir yıldız olamaz gibi geliyo bana 09 da ama gözden kaçmamalıdır. Doğukan Genç ;)

fm26mer
02.Kasım.2007, 06:14
İbrahim Kaş,Orhan Şam,Puroviç ve Delgado

sakary Ali
02.Kasım.2007, 06:17
Luiz Martinez:)

extensor
02.Kasım.2007, 06:20
Beyler Türkiye ligine yeni gelen transferler hakkında bir değişiklik yapmayı araştırmacılar grubu olarak etik bulmuyoruz.
2. olarak Delgado, Gökhan Ünal ne yaptıki?
3. olarak Semih'i çok istesenizde bir star yapamıyorsunuz.(eğer kendinizi kandırıp berbat olan çeviklik ve hızlanmasını arttırmazsanız)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

#10 Serdar Özbayraktar.:)

(::)

katılmıyorum :)

Universal
02.Kasım.2007, 06:29
Semih(Fenerbahçe)
Güiza(Fenerbahçe)
Arda(Galatasaray)
Servet(Galatasaray)
Pato(Milan)
Sercan Yıldırım(Bursaspor)
Yusuf Şimsek(Bursaspor)
Barış Memiş(Trabzonspor)
Aydın(Beşiktaş)
Kazım Kazım(Fenerbahçe)
Mehmet Aurelio(Betis)
Senna(Villareal)
Hamit Altıntop(B.Munich)

onuralp1994
02.Kasım.2007, 16:40
bi dipnot vermek istiyorum aydın yılmaz demiş çoğu arkadaş ama bu kadar çok sakatlanan bi oyuncu istediği kadar iyi performans sergilesin devamlı olamayacağı için yıldız olamaz

türkiye ligimiz çok sert olmasaydı habire adamlarımızı biçmeselerdi aydın ardadanda daha iyi olur ve eskiden galatasarayda oynayan oyunculara hep sordular arda hakkında ve hepside dediki aydın daha yetenekli bir oyuncu fakat
ligimiz çok sert olduğundan dolayı sakatlanıyor ve şans bulamıyor.

emre111986ytr14
02.Kasım.2007, 20:21
türkiye liglerinden
arda turan - sercan yıldırım -az da olsa semih şentürk - süper gelecek mustafa pektemek - barış memiş - abdullah durak - yusuf şimşek - ilhan parlak - mehmet topuz - mehmet topal - murat akça - özgür çek - aydın yılmaz - tevfik köse - yasin görkem arslan - yaser yıldız - iskender alın - erkan ferin
ingiltere
zaki - andy johnson - anelka - c.ronaldo - adebayor
italya
german denis - zarate - amauri - mutu - osvaldo - maicon - Marchionni - I**uinta -
almanya
ibisevic - Wichniarek - petric - marko marin - sinan kaloğlu - ümit korkmaz - skela - çağdaş atan - mikael forsell - helmes - danijel ljuboja - diego - mahir sağlık - mesut özil
ispanya
d.villa - negredo - messi - hleb - aurelio -
fransa
bezema - remy - oliceh - keita - bellion - ben arfa - es geçemem saivet

cursefr
03.Kasım.2007, 00:11
adebayor 2008 e gore muthiş olacaktır

CNC123
03.Kasım.2007, 20:10
bence arda turan, semih sentürk, sercan yıldırım, arshavin ,danny(bu sene zenit aldı muhtesm oynuo) guiza,walcott, ayrıca c.ronaldo ve tevezin de özellikleri artmalı.Henry nin dusmeli adamın hız ve hızlanmayı 20 yapmıslar:D

Aşk-ı Şehir
04.Kasım.2007, 02:24
katılmıyorum :)

Onu zaten espri olarak yazdım abi. :)

Balotelli'nin iyi olmasını bekliyorum ayrıca.:)

3842
04.Kasım.2007, 03:05
Arshavin - Arda Turan - Güiza - Ba ( Hoffenheim ) - Eduardo ( Hoffenheim) - Trochowski - Modric, bence bunlar öne çıkacaklar, ayrıca Hoffenheim'daki ve Anadolu Kulüplerindeki hiçbir oyuncunun öne çıkması süpriz olmayacaktır kanaatimce ...

bugra 1905
04.Kasım.2007, 16:37
Mehmet Yıldızın Daha İyi Yapılması Lazım

IceMan10
04.Kasım.2007, 19:28
Ederson/Lyon AMC ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar, doldurur hatta taşırır mevkisini. Benden söylemesi.

King_Theoden
05.Kasım.2007, 00:55
Benzema (Lyon), Gomis (ST. Etienne ) Nasri (Arsenal), Arshavin (Zenit) bu oyuncuların geçmiş seriye göre aşama katederek daha iyi olacağını umuyorum.
TSL de ise geçmiş sürüme göre, Semih, Mehmet Topal, Arda, Sercan Yıldırım gibi oyuncuların daha etkili olacağını umarım:D

salihsacma
05.Kasım.2007, 05:56
arshavin, agüero, diego, dario srna, buonanotte, messi...

veritabanı saçmalıkları olmasa kesinlikle AYDIN

hhkahraman
06.Kasım.2007, 23:02
Kesinlikle Pavel Pogrebnyak (Zenit St. Petersburg) bir numara,
Lulinha,
Joao Carlos,
Jozy Altidore,
Carlos Vela,
Patrick Helmes,
Marko Marin,
Dagoberto

Omer90
07.Kasım.2007, 18:10
2008'de carlos vela muhteşemdi inşallah 2009'da da muhteşemdir.

ugurerman
08.Kasım.2007, 05:34
barış özbek we serkan çalık ın mahalle oyuncusu statüsünden çıkmasını umuyodum ama yine aynı.. =/

MAGARA_MAN
08.Kasım.2007, 20:47
sporting te 2 oyuncu var ben denedim süperler yabancı ulkelerde dil sorunu var italya-ingilterede ama potansiyel ve mevcut yetenekleri süper

damga vuracaklar

miguel veloso
J. Moutinho

herkesin tanıdıgı ve hayran oldugu Micah Richards yine süper.
Shaun Wright daha iyi gibi 2009 da

özellikle 2 portekizliyi yanyana oynatmanızı tavsiye ederim. bence ispanyada oynatın bu ikisini

ShevAnil
08.Kasım.2007, 20:50
Pato, Bojan, Moutinho, Ben Arfa, Vela, Walcott, Nasri, Alessandro Rosina, Sercan Yıldırım, Abdullah Durak, Mustafa Pektemek, Arda Turan ( 2013 Yılındayım Bir Gelişme Bile Yok.. Artık Biraz Değiştirilmesi Gerekiyor.)

Gangstaa
08.Kasım.2007, 22:10
dario srna ( nedense her seçtigim takımın antrenörü bu oyuncuyu öneriyorlar.)
Karim Benzema
Bakary Sagna
David Villa
Van Der Vaat

oogguuzzhhaann
08.Kasım.2007, 22:33
arda turan çok iyi bir futbolcu her takımda oynayabilcek bir futbolcu inş gereken yapılmıştır. gökhan gönül geçirdiği ağır sakatlıktan sonra kendini yeni yeni toparlıyor ama gerçekten çok güzel bir futbolcu onun için de gereken yapılmıştır umarım..daha sonra sercan yıldırım bence türkiyede geleceğin en iyi hücum oyuncusu ben çok beğeniyorm inş istediim gibi olmuştur türkiyeden bu kadar yabancı olarak ta pato agüero bojan yeterli sanırım inş bunlar istediim gibi patlamayı gerçekleştirirler

Ravenholm
08.Kasım.2007, 22:58
Arda, Arshavin, Pavlyucenko,Messi, Aguero ve C.RonaLdo

firimiv
09.Kasım.2007, 07:13
fm 2009 demoyu oynayan kutsal arkadaşlar carlos vela,gökhan inler,nuri şahin,santi cazorla,lisandro lopez,edison cavani,altidore,andres guardado,robinho,rolando bianchi,rakitiç,albert riera,mevlüt,ibrahim kaş,eren derdiyok,ribery,josico maldonado.bunların profilini koyabilirmisiniz acaba. siz bunları koyun yakanızdan düşücem:)

ibogs1905
09.Kasım.2007, 22:52
sinan bolat uğur uçar murat akça alparslan erdem jem karacan arda turan samuel(rayo'dan) sercan yıldırım cem sultan bunlar hem takımımda olcak hemde büyyük patlamalar yapıcak...

hhkahraman
10.Kasım.2007, 06:52
Forumda kimse dikkat etmemiş ama ona ayrı bir parantez açmak için tekrar yazıyorum.Pavel Pogrebnyak (Zenit) muhteşem bir adam olacaktır. Avrupa'nın en iyi takımlarında bile değerlendirilebilir.

Knightmare
10.Kasım.2007, 08:04
Dayro Moreno ( tam hatırlayamadım böleydi galiba adı :D)
Radoi bu ikisi Steau'da...
bide CRF Cluj'da bi oyuncu vardı...DL/WBL/ML Alvaro bişeydi adı :D
en çok bu iki oyuncu dikkatimi çekti demoda. bu adamlara dikkat edin :D

OMANA
12.Kasım.2007, 19:30
Forumda kimse dikkat etmemiş ama ona ayrı bir parantez açmak için tekrar yazıyorum.Pavel Pogrebnyak (Zenit) muhteşem bir adam olacaktır. Avrupa'nın en iyi takımlarında bile değerlendirilebilir.

bu senin yorumun gerçekten konuyu açma sebebimi de oluşturuyor..

FM sever kitlesi genelde dünya futbolunuda iyi bilen ve gözlemleyen bir kitledir..

bir kısım arkadaşım tıpkı senin yaptığın gibi gerçekten 2008 içinde kendini geliştiren ve dünya futboluna damga vurmaya hazırlanan oyuncuları tespit etmiştir.

pogrebnyak müthiş bir oyuncu ve dahada iyi olacak...çok yerinde bir tespit..

bir kısım arkadaşım ise (alınmasınlar ama genelde yaşça küçük olanlar) daha çok FM nin yıldızı dediğimiz oyuncuların yine yıldız olmasını düşünmüşler veya beklentileri bu yönde diyelim...

örneğin jozy altidore bence tıpkı ADU tıpkı eddie jonshon gibi amerikan futbol endistürisinin allayıp pulladığı bir oyuncu .. amerikalılar kahraman yaratmakta uğraşa dursunlar...gerçek durumun anlaşılması fazla sürmüyor...

amerikan futbolunda gerçekten yıldız olabilecek bu işi ciddiye alan bir isim var oda eddie given ..çok yüksek bi PA almayı hak etmesede en azından bir adu gibi altidore gibi şişme bebek değil...

bu arada aslında konuyu açarkenki bir diğer niyetimde...falan adamlar yıldız olur deyip...15 tane ismi arka arkaya saymak değil...gerçekten geçen yıl üstüne koyan kat eden bir iki oyuncuyu belirgin özellikleriyle sıralatmaktı...

bununla hem belki bizim bilmediğimiz futbol cehverlerini bilen arkadaşlardan öğrenmek..hemde editörlere scutlara fazla ihtiyaç duymadan yeni oyun için bir hafıza yoklaması yapmaktı...

açtığım konu oyunun çıkmasına çok az bir zaman kala ne kadar devam eder bilmiyorum ama...

sevgili arkadaşlarımdan ricam FM 2009 da yeni vazgeçilmez starlarımız kimler oluru belirleme amaçlı bu konuya yukarıda alıntı yaptığım arkadaş gibi daha az biilinen ve gerçekten hak eden oyuncuları yazarlarsa konu amacına ulaşmış olur...

schweinsteiger
12.Kasım.2007, 23:46
beyler bide benden size öneri bu oyunda en iyi kalecilerden biride rene adler olacak,zaten leverkusende ,almasıda çok zor olmaz ,biraz paraya kıymak yeter bence.eğer eliize fırsat geçerse bi ss ini atarsanız sevinirim

Corpus
13.Kasım.2007, 03:36
Marc Janko , Bu adamı izleyin ;)

lazpencesi
13.Kasım.2007, 17:47
batuhan karadeniz serdar özkan serdar kurtuluş dos santos senderos flamini bolatelli

titates1
13.Kasım.2007, 18:12
Batuhan Karadeniz ????

sadece boyu uzun olan ekstra hiçbir özelliği olmayan bir oyuncu ...inşallah fm araştırmacıları iyi izleyip hakettiği değeri vermişlerdir yine pa sı -9 falan gibi şeyler olmaz ...

wba
13.Kasım.2007, 20:56
bence sayilacak isim cok ama ben en cok gencleri merak ediyorum surda 3gun kaldi fm2009a kavusmamiza

Onralp99
15.Kasım.2007, 05:23
İnterli Balotelli. Mükemmel bir oyuncu . 17 yaşında Wonderkid . 20 Milyon € ya geliyor . 2-3 Sezon sonra bela .

gurkan2111
15.Kasım.2007, 20:48
arkadaşlar benim en çok merak ettiğim oyuncu herkes tarafından tanınmayan bir oyuncu ABDULRAHMAN BUKHARİ... fm oyunlarında en sevdiğim şey suudi arabistan gibi düşük profilli ülkelerden genç yetenekler bulmak ve onları geliştirip büyük avrupa kulüplerine satmak en eğlenceli şey bence bu. Tanınmış oyuncularla oynamak artık çok zevk vermiyor adamlar zaten uçuyorlar süper oynuyorlar önemli olan bir tane tanınmamışı alıp onların seviyesine getirmek onun gelişimini takip etmek olağanüstü güzel oluyor...

bukharinin haricinde abdullatif ghannam, osama al-mualid (mükemmel bir sağbek bence), sefri, bunlar suudi arabistanın al-ahli takımındalar.bunların dışında belarusun takımlarında da değişik afrika ülkelerinde iyi oyuncular çıkıyor BATE BORİSOV, DİNAMO MİNSK...BUNLARI DA MERAK EDİYORUM. sergey kisliy de merak ettiklerim arasında sonra bu sene ş. liginde oynaması hasebiyle anorthosis famagustadan da yetenekli oyuncular çıkabilir ve romanyanın cluj takımdan...sonra şilide nicolas millan...
arabistanın al-hilal kulübünde de bir iki tane çok yetenekli gençler var. bir defa şans verin ne kaybedersiniz çok güzel oluyor.:) hemde söyle düsünün NASRETTİN HOCA GÖLE MAYA ÇALMIŞ DEMİŞLER HOCA NE YAPIYORSUN GÖL MAYA TUTAR MI ? HOCA DEMİŞKİ YA TUTARSA ya tutarsa...

hhkahraman
16.Kasım.2007, 00:05
arkadaşlar benim en çok merak ettiğim oyuncu herkes tarafından tanınmayan bir oyuncu ABDULRAHMAN BUKHARİ... fm oyunlarında en sevdiğim şey suudi arabistan gibi düşük profilli ülkelerden genç yetenekler bulmak ve onları geliştirip büyük avrupa kulüplerine satmak en eğlenceli şey bence bu. Tanınmış oyuncularla oynamak artık çok zevk vermiyor adamlar zaten uçuyorlar süper oynuyorlar önemli olan bir tane tanınmamışı alıp onların seviyesine getirmek onun gelişimini takip etmek olağanüstü güzel oluyor...

bukharinin haricinde abdullatif ghannam, osama al-mualid (mükemmel bir sağbek bence), sefri, bunlar suudi arabistanın al-ahli takımındalar.bunların dışında belarusun takımlarında da değişik afrika ülkelerinde iyi oyuncular çıkıyor BATE BORİSOV, DİNAMO MİNSK...BUNLARI DA MERAK EDİYORUM. sergey kisliy de merak ettiklerim arasında sonra bu sene ş. liginde oynaması hasebiyle anorthosis famagustadan da yetenekli oyuncular çıkabilir ve romanyanın cluj takımdan...sonra şilide nicolas millan...
arabistanın al-hilal kulübünde de bir iki tane çok yetenekli gençler var. bir defa şans verin ne kaybedersiniz çok güzel oluyor.:) hemde söyle düsünün NASRETTİN HOCA GÖLE MAYA ÇALMIŞ DEMİŞLER HOCA NE YAPIYORSUN GÖL MAYA TUTAR MI ? HOCA DEMİŞKİ YA TUTARSA ya tutarsa...

Sen Fm de ki bu güzel mantığı yakalamışsın.Arabistan daki oyuncular aslında o kadar iyi değil, abartılıyorlar ama Belarus ve Rum Kesimi örneklerin senin bu işten anladığının göstergeleri.Bu ülkeler büyük atılım içinde Belarus ümitlerinin bizi elemesi Borisov'un gerçekten büyük açılım yapması Beyaz Rus oyuncuları tabii ki daha değerli hale getiricektir.Rum Kesimi sadece kulüp bazında değil milli seviyede de yükselişte.Bu ülkelerden bence de 09 da umulmadık starlar çıkacaktır.

gurkan2111
16.Kasım.2007, 05:39
"hhkahraman" kardeş valla tam olarak anladığın gibi bende fm oyunu:)
yani aksini düşünsene ne kadar sıkıcı oluyor... en iyi takımdasın en iyi oyuncular sende para sende her şey sende ne amacın olacakki oyunda uzun süre oynamak için... böyle düşük profilli bir takımla ve oyuncularla oynamak onların geliştirmek olmasa hiç çekilmez bence... söylediğin gibi suudi arabistan biraz abartılı olabilir ama benim kastım sadece suudi arabistan değil mesela ne biliyim oyuncu gösterirse çinden, güney koreden, moldovadan, hondurastan ve buna benzer fifa sıralamasında düşük puanlı ülkelerden yıldızlar çıkarmak zevkli oluyor çok fazla araştırma yapıp buluyorum...
aslında söylencek çok şey var bu konuda özellikle bir ülke seçiyorum ondan oyuncular alıp geliştirmek istiyorum ki o ülkenin milli takım hocalığına yükseldiğimde ki ikincil önemli amacımdır, o ülkeyi dünya kupasında kendi yetiştirdiğim oyuncularla oynayıp başarılı olmak işte bu fmde bende zevkin doruk noktasıdır:) SUUDİ ARABİSTAN GENELDE TERCİH EDİYORUM nedeni ise çok basit:) BELKİ GARİP GELİR BAZILARINA AMA ASLA ART NİYETLE DEĞİL BİR MÜSLÜMAN OLARAK MÜSLÜMAN OLDUKLARI İÇİN TERCİH EDİYORUM:) HEMDE OYUNCU FAZLA GÖSTERİYOR SUDİ TAKIMLARI VE DE BU DA KOMİK GELEBİLİR AMA SONUÇTA BU OYUNDA ELİMİZDE EN SOMUT ŞEY İSİMLER İSİMLERLE OYNUYORUZ BANA BU ÜLKENİN İSİMLERİ HEM FARKLI HEMDE HOŞ GELİYOR... DÜŞÜNSENE BARCELONADA 20 MN DOLAR ÜCRETLE ABDULRAHMAN BUKHARİNİN OYNADIĞINI :)))))
SÖYLEDİĞİN DİĞER KONULARADA KATILIIYORUM TABİKİ YATIRIM YAPAN ÜLKELER ARASINDA İLK SIRADA KIBRIS RUM VE BELARUS FİNLANDİYA AVRUPA KITASINDAN
KUZEY AMERİKADAN KANADADAN DA İYİ OYUNCULAR ÇIKIYOR "DE GUZMAN" MESELA ÇOK İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM 2009DA GÜNEY AFRİKADA 2010 DÜNYA KUPASINI ALDIĞI İÇİN ONLARDA İSTER İSTEMEZ YATIRIM YAPACAKLAR... AKLIMA GELENLER ŞİMDİLİK BUNLAR... SABIRLA OKUYANLARA TEŞEKKÜR EDERİM...
VELHASILKELAM FMSİZ BİR HAYAT ÇOK SIKICI:))))

Murderer26
16.Kasım.2007, 09:54
bojan, arshavin

send_
18.Kasım.2007, 00:40
bi arkadaşın dedigi gibi aaritalo öne cıkacak isimlerin başlarında gelir kesinlikle transfer etmelisiniz...2008 bonservisi düşüktü

Hrn
18.Kasım.2007, 22:49
Hangi oyuncular ön plana çıkardan çok dereceleri düşük kalmış aklımda kalan oyuncuları yazim

Arsenal : Abou Diaby , Theo Walcott ( Hızı ve hızlanmasının 20-20 olması gerekir bana göre agbonlahordan bi eksiği yok çünkü )

Fulham : Andy Johnson ( Bitirciliğinin en az 17 olması gerekir )

Hull : Geovanni ( Bu seneki performansına bakılarak özellikleri yükseltilebilir )

Middlesbrogh :Tuncay ( Bitiriciliği 12 olmuş tuncayın 15den aşşağa verilmemesi gerekir bana göre

Wigan : Amr Zaki..

OGC Nice : Ben Saada (Bastiadan beri takip ettiğim İzlediğim en yetenekli oyunculardan biri , son nantes maçında attığı pası izleyenler anlıcaktır dereceleri çok düşük böyle bi oyuncuya göre)

Nancy : Youssouf Hadji (Mustapha hadji kadar iyi değil ama oyunda hakettiği değer verilmemiş )

Biefeld : Wichniarek (Biraz yaşı var ama Biefeld kümeye düşmüyorsa bu adamın sayesindedir diyebilirim her maçda golü var adamın bukadar gol atan bi oyuncunun bitiriciliği 11 olması yanlış bana göre )

Cottbus : Rangelov

M.Gladbach : Marco Marin (Bence Şuan almanya liginin en iyi genç futbolcusu ,son biefeld maçında bunu kanıtladı dereceleri böle bi oyuncuya göre çok düşük )

Hertha Berlin : Aymen Chermiti ( World Soccerın en iyi 100 genç futbolcu arasında gösterdiği bi adam derecelerinin biraz daha iyileştirilmesi gerekir )

Hoffeneim : Demba Ba , Obasi Edu , İbisevic ( bu seneki performanslarına bakılarak bence yükseltilmesi gerekir özellikleri

Werde Brmen : Mesut Özil

Atalanta : Jaime Valdes

Catania :Michele Paolucci , Baiocco

İnter : Balotelli

Lazio : Zarate

Napoli : Lavezzi , Hamsik ( Napoliyi taşıyan iki isim biraz iyi olabilir dereceleri.. en azından lavezzinin bitiriciliği )

Palermo : Miccoli , Bresciano

Reggina : Cozza (bu sene kötü olmalarına ragmen Reggina Yıllardan beri kümeye düşmüyorsa cozzanın önderliğindeki oyunla sağlıyorlar bunu ama ne hikmetse oyunda düşük kalmış yaşından dolayı heralde )

Siena : Maccarone , kharja

Almeria : Pablo Piatti

Zenit : Arshavin , Pobrengnyak

Fenerbahçe : Semih Şentürk ( Bitiriciliğinin en az 18 olması gerekir çünkü sadece onu yapabiliyo adam ne hız var ne dribling var ... son vuruşları iyi diye semih bu kadar konuşuluyor )

Galatasaray : Arda Turan (hızı hızlanması tartışılır ama teknik ve yaratıcılığın oyunda 17den aşşağı olmaması gerekir bana göre)

Bursa : Sercan Yıldırım

aklıma kalanlar bunlar

bommel
19.Kasım.2007, 04:47
şuanlık izlenimimle kaleciler bi hayli süper (tolga,aykut vs.) Oyuncularda Semih,ilhan parlak,arda,roberto carlos mükemmele yakın oynuyolar :D

masdarklord
03.Aralık.2007, 07:13
Burda yazdığınız oyuncuların %90'a yakını oyuncu aramada filtrede sadece ad sekmesi bulunmasına rağmen çıkmadı üstelik database boyutu Büyükte yani en yüksekte bu oyuncuları bulmak için bütün liglerimi açacaz yani saçmalığın daniskası.

frkara
04.Aralık.2007, 21:19
Arsenal : Abou Diaby , Theo Walcott ( Hızı ve hızlanmasının 20-20 olması gerekir bana göre agbonlahordan bi eksiği yok çünkü )

gerçekten oyun başladığında bu ikisi cok kötü ama 1sene geçtikden sonra ikiside harika oluyor.walcoott bende 20£ ve r.madrid peşinde.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
[QUOTE=Hrn;1292630]Hangi oyuncular ön plana çıkardan çok dereceleri düşük kalmış aklımda kalan oyuncuları yazim

Gerçekten bunlar oyun açıldığında kötü ama 1sene oynadıkdan sonra ikiside harika oluyor.(walcott bende 20£ ve r.madrid peşinde)diyerlerine katılıyorum

slxxx
05.Aralık.2007, 08:52
sergio agüero,interdeki balotelli,adebayor,huntelaar,wagner love,srna,ibrahimovic.....

frkara
08.Aralık.2007, 01:32
lassana diarra,srna,walcoot,veloso,vukcevic

bndrm
25.Haziran.2009, 21:54
wijnaldum,alex teixeira,marquinhos galiba nöyleydi:)ve kierrison isim yanlış olabilir takımı coritiba bu oyuncular ıldız oluyor fm 2009 da

cris king
30.Haziran.2009, 22:38
Messi oyunun 1 numarası olur 2 numara Ronaldo 3 numara Kaka çünkü kaka bu sene pasif gibi görünsede en fazla gol attığı seneydi + o artık Los Galacaticosun yeni 5 numarası yani yeni zidane konfederasyonlar kupasındada ii bi performans gösterdi arda müyhiş olur hooskoda bjk yı sırtlar arshavinde bir süperstar olur riberynin özellklerinin daha fazla olacağı kesin güzel bi fm 2010 dilekleriyle ve 2009 u unutturması temennilermizle
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
beylerrr dzekoyla grafiteyi unutttukk :D: