PDA

View Full Version : Crusher v4 for FM'09

Djibril
02.Kasım.2007, 22:43
Herkese merhaba;

Managerlik sevdasına başladığım 97 yılından bu yana sayısız taktik denedim. O zamanların popüler oyunu Sensible Soccer'dan beri hep aynı tarz yani tek forvet, tek kanatlı ve o kanata dayalı bu sayede defansa yardımcı olan taktiksel sistemlerle oynadım ve genel anlamda başarılı oldum. CM ve sonrasında FM'de de bu taktiğin değişik versiyonlarını denedim. Ancak her oyunda maç motoru değiştiğinden bende taktiğimi değiştirdim.

Sonuç olarak FM 2009'a göre kendi sistemime uygun bir taktik geliştirdim ve bu taktikle gayet başarılı sonuçlar elde ettim. Şimdide sizinle paylaşmak istiyorum...

Kısaca anlatmak gerekirse;
-Crusher v4'ün genel amacı rakibe oyun oynatmamak. Nasıl mı? FM09 maç motorundaki değişikliği az çok biliyorsunuz sanırım. Closing down, Tight press vs.vs. gibi eklentilerdeki değişiklikler maç motorunda biraz değiştirilmiş ve eğer bu orantıyı düzgün yaparsanız rakibinizin oyununu oynamasını zorlaştırıyorsunuz. Eziyorsunuz... Görüldüğü üzere günümüz futbolunda güzel futbol oymaktan öte rakibinize oyun oynatmayarak daha iyi sonuçlara imza atabiliyorsunuz. Ana hedefim bu oldu.
-Bir diğer amacım ise tek kanatlı sistemle atak yapmak oldu. Nedeni ise güzel iki kanat oyuncusu almak yerine çok daha güzel bir kanat oyuncusu alarak takımı güçlendirmek. Diğer kanatın yerine ise MC, FC gibi gerekli gördüğünüz yerde fazladan bir adam daha oynatabiliyorsunuz. Örnek olarak Crusher v4'de kanat oyuncusu sağ tarafta ve sol kanat boş. Peki sol defans'ın durumu ne olacak derseniz, onuda DL, DMC ve sol MC'deki oyuncularımıza vereceğimiz ayar ile nerdeyse kapatmış oluyoruz. Bu durumda nerdeyse sahada 12 kişi varmış gibi oynuyoruz.
-Bu taktik sayesinde duran toplardan gol bulma şansınız çok yüksek. Forumdaki bir çok taktiği inceledim kullandım ancak nerdeyse hiçbirisi Korner, Frikik,Taç kullanımları ile ilgili bir ayar yapmamış. Çok uzun uğraşlar sonunda eğer defans oyuncularınızın Zıplama ve Kafa özellikleri yüksek ise bu taktik sayesinde kornerleriniz adeta bir penaltı gibi tehlikeli olacaktır.

http://img374.imageshack.us/img374/9866/crusherv4gs1.jpg (http://imageshack.us)

Görüldüğü üzere dörtlü defans, tek ön libero, tek forvet ve tek forvet arkası ile günümüz modern futbol taktik anlayışında bir diziliş. Burdaki asıl amaç sağ kanattan yapacağınız ataklar.

http://img357.imageshack.us/img357/8773/anlayissa8.jpg (http://imageshack.us)

Mevkileri sırasıyla analiz edecek olursak;
GK: Kısa pas yapması gerekiyor. Daha çok defansif bir diziliş olduğundan ataklar genelde defanslardan başlıyor.
DC: Direk pas sistemi ile oynamalılar. Klasik defans oyuncusu özelliklerinden ziyade Zıplama ve Kafa özellikleri iyi olursa duran toplarda çok gol atabilirler.
DL: Fullback tarzında oynuyor. Fazla ileri çıkmıyor ancak önü boş olduğunda ani çıkışlar yapıp güzel ortalar kesebiliyor. Ana görevi karşı takımın sağ kanadından gelecek atakları kesmek. Pozisyon alma, Top kapma gibi özelliklerinin yüksek olması gerekir.
DR: Solbek'e nazaran daha fazla ileri çıkıyor. Bu sayede sağ kanattaki oyuncunuz ile rakibinizin sol tarafını göçertiyorsunuz. Ara pas özelliğini açarak güzel pozisyonlar yakalabiliyorsunuz. Klasik arka kanat özelliklerinin yanı sıra Pas özelliğininde iyi olması gerekiyor.
DMC: Bu bölgedeki oyuncu tam bir DMC olmalı orta sahayı silip süpürecek, çok koşacak, rakibe pres uygulayacak, adeta sahada savaşıcak bu yüzden Top kapma, dayanıklılık gibi defansif özellikleri yüksek bir DMC size avantaj sağlayabilir.
Sol MC: Buradaki oyuncunuz hem defansa hem ofansa önem veren bir oyuncu olmalıdır. Genelde oyunu kuran oyuncu bu bölgedekidir. Sağ kanada ara paslar atan kontra ataklarda takımı hucüma geçiren oyuncudur. Pas, Yaratıcılık, Özel yetenek, Teknik gibi özelliklerine dikkat edin.
Sağ MC: Genelde uzun şutlar atabilicek Ofansif ortasaha oyuncusu oynatmanız yararınıza olacaktır. Uzun şut, Pas, Top sürme, özel yetenek gibi özellikleri güzel olmalıdır.
AMR: Dizilişteki en önemli mevki. Bu bölgedeki oyuncunuz gerçekten güzel olmalıdır. Hız,Hızlanma,Çeviklik,Top sürme,Orta yapma,Yaratıcılık gibi özellikleri üst düzey olmalıdır. Target man bu bölgedeki oyuncudur. Bu yüzden tüm ataklarda top bu futbolcuyla buluşur. DR ile birlikte rakibin sol kanadını ezer geçer.
AMC: Bu bölgedeki oyuncu Forvet arkası gibi gözüksede ataklarda genelde ikinci forvet olacaktır. Rakip oyun kurarken ise rakibe baskı yaparak defansa da yardımcı olacaktır. AMC/FC oyuncu oynatmanız yararınıza olacaktır. Bitiricilik,top sürme,pas,özel yetenek gibi özellikleri yüksek olan oyuncular yararınızadır.
FC: Tek forvetinizi ister hızlı ister pivot seçebilirsiniz. Eğer hızlı seçecekseniz genelde kontra atak yapısındaki taktik ile bol goller bulabilirsiniz. Eğer pivot seçerseniz ise zaten duran toplardaki üstünlüğünüze bir yenisi daha eklersiniz ayrıca sağ kanattan yapılan ortalara iyi kafa vurarak gol şansınızı arttırabilirsiniz. Eğer DC'lerinizin kafa özellikleri iyi ise ben hızlı forvet öneririm.

Deneyip yorumlarınızı, eleştirilerinizi yaparsanız birlikte daha güzel bir Crusher elde edebiliriz. Teşekkürler, iyi oyunlar...

Not: (FM2009 için özel bir taktik başlığı olmadığından buraya açıyorum. Moderator arkadaşlar uygun bulduğu yere taşıyabilir, taktik başlığı açılana kadar bekle deyip silebilir)

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28958/bilgi/

El Barto
02.Kasım.2007, 22:48
İlgili bölüm açıldıgında taşınacaktır konunuz.

2008'deki taktikleri denemiş ve başarılı bulmuştum bunuda en kısa zamanda deneyeceğim.

Teşekkürler paylaştığın için.

Quantin
02.Kasım.2007, 22:48
bu ne hız :) tşkürler ama ben full sürüm çıkmadan oyuna başlamıycam..

Djibril
02.Kasım.2007, 23:07
Download linkini koymayı unutmuşum şimdi koydum :) Crusher v3 çıkalı baya olmuştu sıra v4'te...

En kısa sürede yorumlarınızı bekliyorum...iyi oyunlar...

Denny
02.Kasım.2007, 23:14
Teşekkürler Chelsea açmıştım üzerinde deniyip maç Ss lerini koyarım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Benfica ' ya 3-0 yenildim sağlık olsun oyunu kapadım sinirim bozulunca.Daha bu işin başı çok taktikler yaparız beraber:)

scar face
02.Kasım.2007, 23:52
Crusherla canım cok yanmıstı fm 08de :)
Emre bu işi gercekten iyi biliyor değişik macera arayan ya da taktiklerini oturtma konusunda sıkıntısı cekenlerin ilacı Crusher denemeden fm 09 hakkında konusamam ama :) eminim yararlı olacaktır.

Seocu
03.Kasım.2007, 01:01
Böyle güzel bir taktiği yayınladığınız için teşekkür ediyorum.

BaFraLı
03.Kasım.2007, 01:15
Taktik için teşekkürler..

CreaterS
03.Kasım.2007, 01:43
taktik için teşekkürler..

cemix
03.Kasım.2007, 17:39
taktik güzelmiş ama bi sorum olcak kanat oyunundan bahsetmişin ve sol taraf boş rakip ordan atak yaptığı zaman defans zor durumda kalabilir

Justerini
03.Kasım.2007, 18:28
arkadasim ellerine saglik ama ne yazik ki indiremiyorum su an rapidshare den.

marsiano
03.Kasım.2007, 22:42
Taktik için baya çalışmıssın.Emeğine sağlık.Full sürümde mutlaka deneyecem.Antreman olarak ne yapalım?

dahanapalim
03.Kasım.2007, 23:33
taktik için teşekkürler arkadaşım...:)

DenizlispoR
03.Kasım.2007, 23:36
Deneyeceğim ):.

rapX
04.Kasım.2007, 00:01
yaa bunu indiren yeniden upload edilebilir inmiyo burdan limit filan doldu diyo:S

Djibril
04.Kasım.2007, 05:59
taktik güzelmiş ama bi sorum olcak kanat oyunundan bahsetmişin ve sol taraf boş rakip ordan atak yaptığı zaman defans zor durumda kalabilir

En çok sorulardan birisine değinmişsin. Bunu ilk mesajımda açıklamıştım biraz...
DL ve Sol MC oyuncularının anlayışlarıyla bu sorunu bir nebze azaltıyoruz. Daha defansif ve daha fazla markaj yaparak bu acığı gideriyoruz.

Taktik için baya çalışmıssın.Emeğine sağlık.Full sürümde mutlaka deneyecem.Antreman olarak ne yapalım?

FM 2009'un antrenman sistemini çözünce bununda cevabını burda bulabilirsin. Şimdilik yapım aşamasında diyelim :)

Ayrıca olumlu, olumsuz eleştiri yapan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Daha fazla yorum olursa beraber daha güzel bir taktik yapabiliriz...

Justerini
04.Kasım.2007, 12:31
yaa bunu indiren yeniden upload edilebilir inmiyo burdan limit filan doldu diyo:S

aynen limit doldu diyor tekrar.
Djibril tekrardan kontrol edersen ya da baska bir siteye upload edersen cok memnun oluruz.

El Barto
04.Kasım.2007, 16:10
İlk mesaja alternatif link eklenmiştir.

Djibril
04.Kasım.2007, 16:16
Ayrıca benim tarafımdan bir link daha eklenmiştir. iyi oyunlar...

Lestad
16.Kasım.2007, 05:37
Arkadaşlar fm09'da adamı sağa veya sola yada çaprazlara çekemiyormuyuz ?

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 05:55
Çekemiyoruz malasef

byvirus
19.Kasım.2007, 12:26
ben taktigimi ve antreman sistemimi kendim hazırlarım.sadece bunları hazırlayıp denemem günlerimi alıyor.oyunun zevkine de böyle varıyorum.bi süre sonra belki bende kendi taktik ve antreman sistemimi burada yayınlarım.paylaşım için teşekkürler arkadaşım...

narakan1969
20.Kasım.2007, 21:46
Antepspor ile denedim taktiği 5 maç da 5'i de berabere bitti. 1-1 ve 0-0 :)

Centurion
21.Kasım.2007, 00:12
Antepspor ile denedim taktiği 5 maç da 5'i de berabere bitti. 1-1 ve 0-0 :)

Arkadaşlar;

Taktik işi zor biraz.
Man UTD, Barça, Real gibi takımları seçince ne taktikle oynarsan oyna, çok büyük mantık hataları yapmadıktan sonra, oyuncular iyi oldukları için işliyor taktikler, iyi bir antreman sistemi ile iş yürüyüp gidiyor.

Önemli olan, küçük takımları aldığında, kapasitesi az oyuncularla işi yürütebileceğimiz taktikleri üretebilmek.

Djibril Cisse, sen hangi takımla oynuyorsun bu taktiği?
Liverpool ya da Man Utd gibi geldi bana....

Djibril
21.Kasım.2007, 07:37
Arkadaşlar;

Taktik işi zor biraz.
Man UTD, Barça, Real gibi takımları seçince ne taktikle oynarsan oyna, çok büyük mantık hataları yapmadıktan sonra, oyuncular iyi oldukları için işliyor taktikler, iyi bir antreman sistemi ile iş yürüyüp gidiyor.

Önemli olan, küçük takımları aldığında, kapasitesi az oyuncularla işi yürütebileceğimiz taktikleri üretebilmek.

Djibril Cisse, sen hangi takımla oynuyorsun bu taktiği?
Liverpool ya da Man Utd gibi geldi bana....

Liverpool'da oynarken hazırlamıştım evet. Ben bu taktiği hazırladığımda henüz oyunun tam sürümü çıkmamıştı.

FM2009'un oyun mantığında biraz daha tecrübe edindiğimde taktiği daha genişleteceğim.

Yorum yapan arkadaşlara teşşekürlerimi sunuyorum. Diğer deneyen arkadaşlarında yorumunlarını alabilirsem daha kapsamlı daha güzel bir taktik meydana getirebileceğime inanıyorum...

Nocna Mora
21.Kasım.2007, 13:36
Şu takik antrenman bölümü açılsın yayınlayacağım anrenman ve taktik var :)

serkanhervenik
21.Kasım.2007, 23:25
Herkese merhaba;

Managerlik sevdasına başladığım 97 yılından bu yana sayısız taktik denedim. O zamanların popüler oyunu Sensible Soccer'dan beri hep aynı tarz yani tek forvet, tek kanatlı ve o kanata dayalı bu sayede defansa yardımcı olan taktiksel sistemlerle oynadım ve genel anlamda başarılı oldum. CM ve sonrasında FM'de de bu taktiğin değişik versiyonlarını denedim. Ancak her oyunda maç motoru değiştiğinden bende taktiğimi değiştirdim.

Sonuç olarak FM 2009'a göre kendi sistemime uygun bir taktik geliştirdim ve bu taktikle gayet başarılı sonuçlar elde ettim. Şimdide sizinle paylaşmak istiyorum...

Kısaca anlatmak gerekirse;
-Crusher v4'ün genel amacı rakibe oyun oynatmamak. Nasıl mı? FM09 maç motorundaki değişikliği az çok biliyorsunuz sanırım. Closing down, Tight press vs.vs. gibi eklentilerdeki değişiklikler maç motorunda biraz değiştirilmiş ve eğer bu orantıyı düzgün yaparsanız rakibinizin oyununu oynamasını zorlaştırıyorsunuz. Eziyorsunuz... Görüldüğü üzere günümüz futbolunda güzel futbol oymaktan öte rakibinize oyun oynatmayarak daha iyi sonuçlara imza atabiliyorsunuz. Ana hedefim bu oldu.
-Bir diğer amacım ise tek kanatlı sistemle atak yapmak oldu. Nedeni ise güzel iki kanat oyuncusu almak yerine çok daha güzel bir kanat oyuncusu alarak takımı güçlendirmek. Diğer kanatın yerine ise MC, FC gibi gerekli gördüğünüz yerde fazladan bir adam daha oynatabiliyorsunuz. Örnek olarak Crusher v4'de kanat oyuncusu sağ tarafta ve sol kanat boş. Peki sol defans'ın durumu ne olacak derseniz, onuda DL, DMC ve sol MC'deki oyuncularımıza vereceğimiz ayar ile nerdeyse kapatmış oluyoruz. Bu durumda nerdeyse sahada 12 kişi varmış gibi oynuyoruz.
-Bu taktik sayesinde duran toplardan gol bulma şansınız çok yüksek. Forumdaki bir çok taktiği inceledim kullandım ancak nerdeyse hiçbirisi Korner, Frikik,Taç kullanımları ile ilgili bir ayar yapmamış. Çok uzun uğraşlar sonunda eğer defans oyuncularınızın Zıplama ve Kafa özellikleri yüksek ise bu taktik sayesinde kornerleriniz adeta bir penaltı gibi tehlikeli olacaktır.

http://img374.imageshack.us/img374/9866/crusherv4gs1.jpg (http://imageshack.us)

Görüldüğü üzere dörtlü defans, tek ön libero, tek forvet ve tek forvet arkası ile günümüz modern futbol taktik anlayışında bir diziliş. Burdaki asıl amaç sağ kanattan yapacağınız ataklar.

http://img357.imageshack.us/img357/8773/anlayissa8.jpg (http://imageshack.us)

Mevkileri sırasıyla analiz edecek olursak;
GK: Kısa pas yapması gerekiyor. Daha çok defansif bir diziliş olduğundan ataklar genelde defanslardan başlıyor.
DC: Direk pas sistemi ile oynamalılar. Klasik defans oyuncusu özelliklerinden ziyade Zıplama ve Kafa özellikleri iyi olursa duran toplarda çok gol atabilirler.
DL: Fullback tarzında oynuyor. Fazla ileri çıkmıyor ancak önü boş olduğunda ani çıkışlar yapıp güzel ortalar kesebiliyor. Ana görevi karşı takımın sağ kanadından gelecek atakları kesmek. Pozisyon alma, Top kapma gibi özelliklerinin yüksek olması gerekir.
DR: Solbek'e nazaran daha fazla ileri çıkıyor. Bu sayede sağ kanattaki oyuncunuz ile rakibinizin sol tarafını göçertiyorsunuz. Ara pas özelliğini açarak güzel pozisyonlar yakalabiliyorsunuz. Klasik arka kanat özelliklerinin yanı sıra Pas özelliğininde iyi olması gerekiyor.
DMC: Bu bölgedeki oyuncu tam bir DMC olmalı orta sahayı silip süpürecek, çok koşacak, rakibe pres uygulayacak, adeta sahada savaşıcak bu yüzden Top kapma, dayanıklılık gibi defansif özellikleri yüksek bir DMC size avantaj sağlayabilir.
Sol MC: Buradaki oyuncunuz hem defansa hem ofansa önem veren bir oyuncu olmalıdır. Genelde oyunu kuran oyuncu bu bölgedekidir. Sağ kanada ara paslar atan kontra ataklarda takımı hucüma geçiren oyuncudur. Pas, Yaratıcılık, Özel yetenek, Teknik gibi özelliklerine dikkat edin.
Sağ MC: Genelde uzun şutlar atabilicek Ofansif ortasaha oyuncusu oynatmanız yararınıza olacaktır. Uzun şut, Pas, Top sürme, özel yetenek gibi özellikleri güzel olmalıdır.
AMR: Dizilişteki en önemli mevki. Bu bölgedeki oyuncunuz gerçekten güzel olmalıdır. Hız,Hızlanma,Çeviklik,Top sürme,Orta yapma,Yaratıcılık gibi özellikleri üst düzey olmalıdır. Target man bu bölgedeki oyuncudur. Bu yüzden tüm ataklarda top bu futbolcuyla buluşur. DR ile birlikte rakibin sol kanadını ezer geçer.
AMC: Bu bölgedeki oyuncu Forvet arkası gibi gözüksede ataklarda genelde ikinci forvet olacaktır. Rakip oyun kurarken ise rakibe baskı yaparak defansa da yardımcı olacaktır. AMC/FC oyuncu oynatmanız yararınıza olacaktır. Bitiricilik,top sürme,pas,özel yetenek gibi özellikleri yüksek olan oyuncular yararınızadır.
FC: Tek forvetinizi ister hızlı ister pivot seçebilirsiniz. Eğer hızlı seçecekseniz genelde kontra atak yapısındaki taktik ile bol goller bulabilirsiniz. Eğer pivot seçerseniz ise zaten duran toplardaki üstünlüğünüze bir yenisi daha eklersiniz ayrıca sağ kanattan yapılan ortalara iyi kafa vurarak gol şansınızı arttırabilirsiniz. Eğer DC'lerinizin kafa özellikleri iyi ise ben hızlı forvet öneririm.

Deneyip yorumlarınızı, eleştirilerinizi yaparsanız birlikte daha güzel bir Crusher elde edebiliriz. Teşekkürler, iyi oyunlar...

Not: (FM2009 için özel bir taktik başlığı olmadığından buraya açıyorum. Moderator arkadaşlar uygun bulduğu yere taşıyabilir, taktik başlığı açılana kadar bekle deyip silebilir)

Download Crusher v4 for FM 2009 (http://rapidshare.com/files/160488606/Crusher_v4_for_FM09.tac.html)

Alternatif Link (http://www.2shared.com/file/4214339/70da51e6/Crusher_v4_for_FM09.html/)

Öncelikle tesekkurler cok guzel anlatmıssın da benım kafama bır konu takıldı sımdı sen sagdan yuklenmeye odaklanmıssın,bence bu cok rısklı bır taktık. Neden dersen rakıp bunu anladımı orayı kıtleyecektır eger denk bır takımla oynuyorsan oyun sıkısıp kalır fakat rakıp senden guclu ıse mahvolursun gıbıme gelıyor ama rakıp senden zayıfsa ne yaparsa yapsn ztn durduramaz senı,demek ıstedıgım tek taraflı atak veya tek oyuncu uzerıne kurulmus taktık sızlerı bılmem ama benım ıcın cok risklı olur diye dusunuyorum

mstfglsrn
02.Aralık.2007, 11:42
öncelikle teşekkür ediyorum taktiğini 802 de denemiştim çok başarılıydı(özellikle sonradan benim yaptığım bikaç değişiklikten sonra:))bu taktiklede biraz oynarım sanırım inceledikten ve de sistemime uyum sağladıktan sonra fikirlerimi belirtirim...
tekrardan teşekkürler...

AsSaSs1n
02.Aralık.2007, 20:28
Öncelikle tesekkurler cok guzel anlatmıssın da benım kafama bır konu takıldı sımdı sen sagdan yuklenmeye odaklanmıssın,bence bu cok rısklı bır taktık. Neden dersen rakıp bunu anladımı orayı kıtleyecektır eger denk bır takımla oynuyorsan oyun sıkısıp kalır fakat rakıp senden guclu ıse mahvolursun gıbıme gelıyor ama rakıp senden zayıfsa ne yaparsa yapsn ztn durduramaz senı,demek ıstedıgım tek taraflı atak veya tek oyuncu uzerıne kurulmus taktık sızlerı bılmem ama benım ıcın cok risklı olur diye dusunuyorum

Katılıyorum rakibin karşısında üstün isen güzel bir taktik ancak eşit güçteki takımların kolay kitleyebileceği bir taktik çünkü tek yapmaları gereken kanadı kapamak tabiki kanatı kapayınca ortası daha güçsüz kalır taktiği değiştirirsin çözüm bulursun ancak bence karşısında üstün olduğun takımlara karşı kullanılmalı

cureshot
02.Aralık.2007, 23:40
Bütün oyun planını tek bir adamın üstüne yıkmak çok riskli bir iş. Neticede oyun planını üstüne yıkacağın adam sürekli insiyatif kullanacağından savunmayla sık sık karşı karşıya kalacak olması sakatlık riskini de arttıracaktır. Sonuçta 2 ve 3 tane çok kaliteli sağ açık oyuncusunu takımda bulundurmak da bayağı külfetli olur ve bulundursak bile 2'sini yedek bırakmak da pek benim tarzım olan bir şey değil açıkçası ama yine de bir bakış açısı tabii ki seninki.

serkanhervenik
03.Aralık.2007, 06:45
Benim taktıgımde en onemlı oyuncu amc ve dm oyucularıdır onlar yeterı duzeyde ıse hucumu ıkı kanada yada ortadan yapmıyorum karısık yaptığım zaman amc nın hem yeteneklerı ortaya cıkıyor hemde oyunu her yonuyle oynuyorsn tabı gorusler ve taktıkler farklıdr

isimsiz
03.Aralık.2007, 18:21
ya rapid de hata var ya link bozuk baska bi siteden tekrar upload etsen

Coupet
03.Aralık.2007, 19:08
bu taktik dizilişin aynısını ben de kullandım fm 2009'da. hatta forumda taktiği görünce şaşırdım. benim kullanma nedenim amr min güçlü olması fakat iyi bir aml bulamadığımdan amc kullanmak istemem oldu. yalnız benim kullandığımda takım komutlarımda mantalite daha ataktı, defans çizgisi daha öndeydi ve tempo biraz daha düşüktü geri kalan aynıydı. takımı idare eden bir taktikti. yani yenilmesem de çok galibiyet alamıyordum ben de değiştirdim taktiği şu an 4-4-2 oynuyorum.

realbeck
03.Aralık.2007, 19:41
man.city de 5 . sezondayım..ilk iki sezon klasik 4-4-2 denedim.ilk sezon 7. 2.sezon ise 14. oldum.neyseki takımdan atmadılar beni.takımdaki transferler iyi oldugu için herlade.sonra bu taktiği aldım koydum o sezon 3. oldum.sonraki 2 sezonda şampiyon oldum.ayriyetten şampiyonlar ligini de aldım..bu taktik sayesinde..bence çok iyi bir taktik..
http://img123.imageshack.us/img123/4750/fmnu6.jpg

Djibril
04.Aralık.2007, 08:02
Taktiği beğenmenize sevindim. Dediğim gibi ben bu taktiği daha oyun cıkmadan önce Demo sürümde hazırlamıştım. Çok yakında daha gelişmiş ve dezavantajları biraz daha giderilmiş bir Crusher hazırlayacağım.

FM'siz kalmayın, Crusher'dan ayrılmayın... :)

ya rapid de hata var ya link bozuk baska bi siteden tekrar upload etsen

Alternatif Link'i kullanabilirsin.

prceXtu
05.Aralık.2007, 18:48
2-3 maç deneyeceğim bu taktikle. Sonuçları yazarım buraya

hafiz
06.Aralık.2007, 03:03
2.Lig B kategorisinden GOP'u aldım.Onda deneyeceğim.Bakalım güçsüz takımlarda işliyor mu?

Djibril
07.Aralık.2007, 07:22
Bende güçsüz takımlarla oynamayı sevdiğim için ona göre hazırladım taktiği. Güçsüz takımlarda daha iyi işler. Zaten kontra-atak olduğundan da biraz belli. uzun süreli kullanıldığında daha başarılı olacağınıza inanıyorum. bkz: 4 mesaj üst

Djibril
12.Aralık.2007, 07:36

İlgili bölüm açıldıgında taşınacaktır konunuz.

2008'deki taktikleri denemiş ve başarılı bulmuştum bunuda en kısa zamanda deneyeceğim.

Teşekkürler paylaştığın için.

Saygılar...

El Barto
12.Aralık.2007, 08:27
Saygılar bizden. ;;)

Nocna Mora
12.Aralık.2007, 08:28
Güzel taktik gerçekten güzel taktik :)

Addolorato
12.Aralık.2007, 08:31
man.city de 5 . sezondayım..ilk iki sezon klasik 4-4-2 denedim.ilk sezon 7. 2.sezon ise 14. oldum.neyseki takımdan atmadılar beni.takımdaki transferler iyi oldugu için herlade.sonra bu taktiği aldım koydum o sezon 3. oldum.sonraki 2 sezonda şampiyon oldum.ayriyetten şampiyonlar ligini de aldım..bu taktik sayesinde..bence çok iyi bir taktik..

Bu Kadroya Taktikmi Lazım Yahu :icon_biggrin:

ForeverFener
12.Aralık.2007, 08:45

Arkadaş müthiş bi kadro kurmuş zaten.En başta cristiano ronaldo gibi dünya yıldızı taktigin en önemli mevkisine koyulmuş.Bence fazla duyulmamış bir takımla denenmeli...

ShoTa
13.Aralık.2007, 02:28
Linke biseler olmus error filan diyo :D

Djibril
13.Aralık.2007, 07:23
Linke biseler olmus error filan diyo :D

Alternatif Linki kullanabilirsin.

pegahmet10
15.Aralık.2007, 01:23
bu taktikte sol bek defansif özelliği çok güçlü olması lazım çünkü 2 futbolcuyu karşılaycak...

dbfeu
15.Aralık.2007, 01:59
teşekkürler

Vieri
30.Aralık.2007, 09:04
web sitemize eklenmiştir. teşekkür ederiz.

badele
20.Ocak.2008, 04:57
taktik icin tesekkürler

CanPolat7
20.Ocak.2008, 07:22
eyvallah sagolasin ...

Djibril
07.Şubat.2008, 10:24
bu kadar mı yorumlar 4000küsür kere bakmışsınız yahu

thedewilowe
07.Şubat.2008, 18:02
Crusher v3 ile FM 08'de sayısız başarılarım olmuştu , FM 09'da da takımı oturtabileceğim bir taktik arıyordum , mutlaka deneyeceğim.Denedikten sonrada burada paylaşırım maç sonuçlarını.

fffzzz
11.Şubat.2008, 09:39
saol deneyip yazarım.

S4mp1y0N
11.Şubat.2008, 21:14
bunu da deneyeceğim... sonuçları denedikten sonra yazmaya çalışacağım saol arkadaşım paylaşımın için..
emek vermilmiş sonuçta bir teşekkürü çok görmeyin lütfen...