PDA

View Full Version : FM 2009 da ALdığınız TakımLar ve DeğerLendirmeLeri

eXcitinG
04.Kasım.2007, 06:32
Evet Fm2009 Demo yayınLadı. Demo da aLdığınız takımLarı ve takımınızda ki oyuncu ve geneL gözLemLeriniz neLer.

Ben Boca ve Everton iLe oynadım. GeneL oLarak her iki takımada bakacak oLursak;

Boca;

RiqueLme: harika oLmuş. Adam tam bir maestro ve yine muhteşem oynuyor.

PaLacio: en iyi zamanında. Daha bir bitirici vuruşLarında düzeLme var ve yine tutuLması imkansız.

PaLermo: Oyunun en iyi uzun forveti sanırsam. Havadan top vermediği gibi hızı da geçen yıLa nazaran 10 da 14 e yükseLmesi iLe birLikte tutuLması çok zor bir haLe geLmiş. Ama kariyerinin sonu oLması rakipLeri rahatLatıyor.

DatoLo,Gracian gibi isimLerde geçen yıLki profiLLerine göre yükseLişte.

Mouche, Viatri ve Javier Garcia gibi isimLerde geLecek vaad eden ve iLeride müthiş işLer yapabiLecek isimLer oLarak dikkat çekiyor.

GeneL oLarak Boca yine her zaman ki gibi oyunda ki en güçLü takımLar arasında yer aLabiLir.

Everton:

Yakubu; Geçen yıLa göre profiLinde beLirgin bir değişikLik yok ama o da yakaLadığını atan bir yapıya sahip. Çok can yakar.

Vaughan: Geçen yıLa göre gözLe görüLür bir artış var. Yerden ve havadan oLdukça etkiLi.

FeLLaini: Orta sahada tam bir joker. Biraz ağır oLması sıkıntı yaratıyor ama takımı yönetmesi iLe orta sahada oLdukça etkiLi bir isim.

Arteta: Geçen yıLki Arteta kaLdığı yerden devam ediyor. Yine süper.

CahiLL: En sonunda geçen yıL ki profiLinin eLeştiriLerinden sonra 2007 de ki profiLi geri kazandırıLmış ve gerçek Tim CahiLL geri dönmüş. Tek sıkıntı yine geçen sezon oLduğu gibi bu sezona da sakat başLıyor.

Yobo: Değişen birşey yok Yobo yine Yobo ve oyunun en iyi savunma oyuncuLarından birisi.

Baines, Anichebe ve Osman takımın diğer önemLi oyuncuLarı. Anichebe nin profiLinde düşüş oLsada yine oLdukça etkiLi.

RodweLL, GosLin, Baxter ve Agard gibi isimLerde Wonderkid oLmak için bekLeyen isimLer.

Takımda ki tek sıkıntı oyun başLangıcında düşük transfer bütçesi vermeLeri. Ama takımın geneL yapısı itibari iLe iLeride zirveye oynayabiLecek bir potansiyeLi var. Yine çok keyif vericek Everton.

burakurhan
04.Kasım.2007, 14:34
Sezona Chelsea ile basladim.

Cech : Her zaman bildigimiz Cech,yine en iyi 3 kaleciden biri.

Terry,Carvalho da canavar gibiler.

Deco tam bir midfield general.Inanilmaz paslar ve sutlar atiyor.Essien`in de bulundugu bir takimda 3lu Lampard,Deco ve Essien ortasahasi inanilmaz isler yapacaktir eminim.

Malouda yi acikcasi cok begenmedim,siradan oynuyor.

Joe Cole cok aktif gozukuyor mac icinde,gercekteki gibi. Sanirim 3D nin sagladigi en onemli fayda.Nereye baksam Joe Cole orada.

Ashley Cole inanilmaz bindirmeler yapiyor ve de cok isabetli ortalar aciyor.Mukemmele en yakin isim bence.

Anelka Chelsea nin onun icin verdigi parayi hakeder sekilde oynuyor.Tek forvet olarak denememe ragmen defansi cok yipratiyor.Sezonun ilk macinda ManU ya 3 gol birden atti ornegin.

Bosingwa da sanki Ashley Cole un sag ayaklisi gibi.Cok suratli ve cok isabetli ortalar yapiyor;onunde bos koridor var ise hemen ileriye dogru hareketleniyor.

Takimin gencleri ile ilgilenme firsatim olmadi henuz en kisa zamanda onlar ile ilgili goruslerimi de paylasirim.

Not : Bu degerlendirme ile alakasi yok fakat Guiseppe Rossi 11 Milyon Euro ya serbest kaliyor cok ilgincime gitti.

sanilan
04.Kasım.2007, 23:14
A.C. Milan

- sansasyonel tranferlere rağmen hala eksikleri olan bir kadro.

- kaka ,senderos ve nesta nın uzun süren sakatlıklarıyla başlıyoruz sezona

-sağ ve sol bek eksiği var.

-ronaldinho dan başka sağlan kanat adamı yok (ki ronaldinho da tam bir kanat oyuncusu değil)

-orta saha bildiğiniz gibi çok güçlü

-forvette kiralık gelen sheva ile miladını doldurmuş inzaghi ve tek ışık veren forvet pato ile birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz.

- yedek kadroda işinizi görebilecek bir jankulovski var o bir nebze bek probleminize ilaç olabiliyor.

-bunların dışında transfer yapmanız gereken mevkiler dc,dlr,amrl,st dir.(amrl ye kesinlikle sağlam bir oyuncu almanız gerekli yoksa çok sıkıntı çekilir)

-tabi bunu sezon başında 10m euro ile gerçekleştiremeyeceğiniz için A.C milan da sıkıntılı bir sezon geçireceksiniz, çünkü berlusconi amcamız bizden en az şampiyonluk yarışı beklemekte

burakurhan
05.Kasım.2007, 05:35
A.C. Milan

- sansasyonel tranferlere rağmen hala eksikleri olan bir kadro.

- kaka ,senderos ve nesta nın uzun süren sakatlıklarıyla başlıyoruz sezona

-sağ ve sol bek eksiği var.

-ronaldinho dan başka sağlan kanat adamı yok (ki ronaldinho da tam bir kanat oyuncusu değil)

-orta saha bildiğiniz gibi çok güçlü

-forvette kiralık gelen sheva ile miladını doldurmuş inzaghi ve tek ışık veren forvet pato ile birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz.

- yedek kadroda işinizi görebilecek bir jankulovski var o bir nebze bek probleminize ilaç olabiliyor.

-bunların dışında transfer yapmanız gereken mevkiler dc,dlr,amrl,st dir.(amrl ye kesinlikle sağlam bir oyuncu almanız gerekli yoksa çok sıkıntı çekilir)

-tabi bunu sezon başında 10m euro ile gerçekleştiremeyeceğiniz için A.C milan da sıkıntılı bir sezon geçireceksiniz, çünkü berlusconi amcamız bizden en az şampiyonluk yarışı beklemekte

Yani sunu anliyoruz,bu takim asla klasik 4-4-2 dizilimi ile oynayamaz. En azindan Kaka iyilesene kadar 4-3-1-2 yi denemekte fayda var.Pirlo-Gattuso(Ambrosini)-Seedorf uclu ortasahasi ve onlerinde Roni ile sampiyonlukta soz sahibi olunabilir. Kaka iyilesince de Roni yi veya kendisini 3 lu ortasahada oyun kurucu olarak oynatabilir,gercekten guclu bir takim ortaya cikarabilirsiniz.

Saglam bir defans oyuncusu + yedek olarak oynatabileceginiz bekler ile de guclu bir savunma olusturabiliriz.Sonucta Zambrotta ve Jankulovski bek icin yeterlidir benim gorusume gore.

Cengo
05.Kasım.2007, 08:09
Yani sunu anliyoruz,bu takim asla klasik 4-4-2 dizilimi ile oynayamaz. En azindan Kaka iyilesene kadar 4-3-1-2 yi denemekte fayda var.Pirlo-Gattuso(Ambrosini)-Seedorf uclu ortasahasi ve onlerinde Roni ile sampiyonlukta soz sahibi olunabilir. Kaka iyilesince de Roni yi veya kendisini 3 lu ortasahada oyun kurucu olarak oynatabilir,gercekten guclu bir takim ortaya cikarabilirsiniz.

Saglam bir defans oyuncusu + yedek olarak oynatabileceginiz bekler ile de guclu bir savunma olusturabiliriz.Sonucta Zambrotta ve Jankulovski bek icin yeterlidir benim gorusume gore.

4-3-2-1 oynar Milan ve bekler harici gerçek kanat oyuncuları ile oynamazlar.
Orta saha üçlüsünden sol ve sağdakiler topa göre yakın tarafındaki kanatlara kaçarlar.Ronaldinho olduğu için Ronaldinho sola yakın oynayacak ortada, forvet arkası diğer oyuncu da Kaka, ortada oynayacak ama sağa top almak için yaklaşabilir.Seedorf sola değil sağa yakın oynar artık sanıyorum.

Beckham geliyor, Beckham gelince göbekte sağa yakın geçer, Beckham zaten MC olarak da Real Madrid ciddi performans vermişti, ki sağ MC zaten sağ kanata da kaçıyor.

---------------------- Sheva ------------------------

-------------R10 ----- Kaka -----------------------

----------- Ambrossini ------ Seedorf -----------
-------------------------- Pirlo --------------------------

Zambrotta - Kaladze - Nesta - Maldini
------------------------- Dida ----------------------

Ambrossi'nin yedeği Gattuso, Seedorf'un yedeği Flamini olarak sezon boyu kalırlar.Emerson çok az forma bulacaktır.
Borriello ve Pato çok fırsat bulacaklar forvette.
Senderos ve Bonera iyi yedekler olacak, en iyi yeri defansı Milan'ın..

Beckhamlı:

----------------------- Sheva --------------

--------------R10 ----- Kaka --------------

------------ Seedorf ------ Beckham -------
----------------------- Pirlo ----------------

------------------------ Dida -----------------

Beckham gelince ileri 6 hepsi ofansif oyuncular olacak, Seedorf çok teknikti, Pirlo oyun kurucu iken geride oyun kurucu olarak ön libero oldu.Ambrossini/Gattuso stili takımı döven daha az teknik oyuncu orta saha mantığı biter zannediyorum artık bu şekilde.

Bu defans 4lüsünden çok iyi verim alıyor sanırım Milan şu an.

burakurhan
05.Kasım.2007, 08:17
4-3-2-1 oynar Milan ve bekler harici gerçek kanat oyuncuları ile oynamazlar.
Orta saha üçlüsünden sol ve sağdakiler topa göre yakın tarafındaki kanatlara kaçarlar.Ronaldinho olduğu için Ronaldinho sola yakın oynayacak ortada, forvet arkası diğer oyuncu da Kaka, ortada oynayacak ama sağa top almak için yaklaşabilir.Seedorf sola değil sağa yakın oynar artık sanıyorum.

Beckham geliyor, Beckham gelince göbekte sağa yakın geçer, Beckham zaten MC olarak da Real Madrid ciddi performans vermişti, ki sağ MC zaten sağ kanata da kaçıyor.

----------------- Sheva ------------------------

--------R10 ----- Kaka -----------------------

------ Ambrossini ------ Seedorf ------------
----------------- Pirlo --------------------------

----------------- Dida -----------------

Ambrossi'nin yedeği Gattuso, Seedorf'un yedeği Flamini olarak sezon boyu kalırlar.Emerson çok az forma bulacaktır.
Borriello ve Pato çok fırsat bulacaklar forvette.
Senderos ve Bonera iyi yedekler olacak, en iyi yeri defansı Milan'ın..

Beckhamlı:

----------------- Sheva --------------

--------R10 ----- Kaka --------------

------ Seedorf ------ Beckham -------
----------------- Pirlo ----------------

----------------- Dida -----------------

Roni ve Kaka ile oynanabilecek en iyi taktik 4-3-2-1 dir evet ama Kaka oyuna sakat basliyor dendigi icin 4-3-1-2 demistim ben de.Ayrica ben sizden farkli olarak Pirlo yu asla DMC oynatmam.Ambrosini veya Gattuso bana gore orada cok iyi oynayacaklardir. Beckham geliyor evet Pirlo ile muthis bir 2li olurlar tahminimce.

Ayrica ben Milan'in savunmasinin cok kuvvetli olduguna inanmiyoru hele ki Nesta da oyuna sakat olarak basliyorsa.Kaladze bana gore guvenilecek bir defans oyuncusu degildir ve de kesinlikle Milan'in defans takviyesine ihtiyaci vardir.

Not: Sakin yanlis anlamayin,sizi elestirmek icin mesajinizi alintilamadim.Yazdiklariniza ek olarak kendi dusuncemi belirtmek icin sadece.

Cengo
05.Kasım.2007, 08:23
Roni ve Kaka ile oynanabilecek en iyi taktik 4-3-2-1 dir evet ama Kaka oyuna sakat basliyor dendigi icin 4-3-1-2 demistim ben de.Ayrica ben sizden farkli olarak Pirlo yu asla DMC oynatmam.Ambrosini veya Gattuso bana gore orada cok iyi oynayacaklardir. Beckham geliyor evet Pirlo ile muthis bir 2li olurlar tahminimce.

Ayrica ben Milan'in savunmasinin cok kuvvetli olduguna inanmiyoru hele ki Nesta da oyuna sakat olarak basliyorsa.Kaladze bana gore guvenilecek bir defans oyuncusu degildir ve de kesinlikle Milan'in defans takviyesine ihtiyaci vardir.

Not: Sakin yanlis anlamayin,sizi elestirmek icin mesajinizi alintilamadim.Yazdiklariniza ek olarak kendi dusuncemi belirtmek icin sadece.

Bu bahsettiğim Milan'ın gerçek oyun formatı, böyle oynuyorlar.
Ayrıca oyunda yaşlı olabilir ama gerçek hayatta gayet düzenli oynarlar ne kadar yaşlı olsalar da.

Pirlo DMC oynar ama asla iyi savunma yapmaz, fiziği ile açığı kapatır sadece.
Pirlo niye DM oynar, çünkü tüm oyunu geride o kurar, tüm pasları o dağıtır, Milan o yüzden asla kötü olsa da vazgeçmez, müthiş pas yapıyorlar o yüzden ortadan.
Pirlo DM'dir bunu tartışmayalım lütfen ama savunma için tek DM koyar önüne savunmacı koymazsanız intihar olur :)

jewel_ma20
05.Kasım.2007, 11:32
Barcelona'da defans sıkıntısı mevcut
ve klasik barca taktiğinde sol kanat boş kalıyor. ronaldinho'dan sonra bi henry denendi bi iniesta
ama oyunda mevkileri orası değil adamların

burakurhan
05.Kasım.2007, 15:36
Bu bahsettiğim Milan'ın gerçek oyun formatı, böyle oynuyorlar.
Ayrıca oyunda yaşlı olabilir ama gerçek hayatta gayet düzenli oynarlar ne kadar yaşlı olsalar da.

Pirlo DMC oynar ama asla iyi savunma yapmaz, fiziği ile açığı kapatır sadece.
Pirlo niye DM oynar, çünkü tüm oyunu geride o kurar, tüm pasları o dağıtır, Milan o yüzden asla kötü olsa da vazgeçmez, müthiş pas yapıyorlar o yüzden ortadan.
Pirlo DM'dir bunu tartışmayalım lütfen ama savunma için tek DM koyar önüne savunmacı koymazsanız intihar olur :)

Yaninda cok iyi bir savunmaci DMC ile oynadigi icin aslinda DMC oynamiyor Pirlo ya da ben hic o kadar geride olduguna sahit olmamisim.Yaninda oynayan defansif ozellikteki oyuncular cok kosan oyuncu olduklari icin aslinda ortasahada sanki rotasyonlu sekilde oynuyorlar. Yani bir o geri geliyor bir de digeri veya digerleri. Ayrica benim bildigim Pirlo asla top kapmak icin canla basla mucadele etmez.Gattuso ve Ambrosini varken ben olsam ben de yapmazdim zaten :icon_smile: Benim gorusume gore Fm diliyle tam bir MC dir Pirlo ve su anda mevkisinin en iyisidir.

shadow43
05.Kasım.2007, 18:17
arsenal'i alarak başladım ilk kariyerime.arsene wenger'in uzun süren teknik direktörlük macerasına son noktayı koymam ingiltere basını tarafından oldukça ilgi gördü:)
her yabancı teknik direktörün yaptığı gibi öncelikle kendi ülkemden bir kaç oyuncu alma gerekliliğini hissettim.çünkü takımda otoritemi bu şekilde sağlayabilirdim ancak.neden derseniz kadrodaki oyuncuların hepsi kurt, malın gözü.benim gibi acemi bi hocayı takmayıp yemek isteyebilirler hemen.ben de kendi tanıdığım oyuncularla onlara göz dağı vermek için nihat,arda turan ve mehmet topal transferlerini 40milyon euro maliyetle gerçekleştirdim:) ilk hazırlık maçındada bu 3 oyuncuya ilk 11 de yer verip 4-0 gibi farklı bir galibiyet alınca fenerbahçe karşısında yolumun açık olduğunu hissettim.
şu anda ligde 6.hafta. 5 galibiyet 1 yenilgi aldım.şampiyonlar ligindede gruplara kaldım.sakatlıklarla uğraşmak tam bir ölüm.kafayı yemek üzereyim.futbol takımı değil özel hastane işletiyorum sanki.kadroda 7 oyuncu 2 ay ve üstü sakat durumdalar.:(
ama durum yinede güzel.taraftarlar ve yönetim bana hala şüpheyle baksalarda bir kaç haftaya tam destek konumuna gelirler...
saygılarımla...:)

aliCHaN_FM
05.Kasım.2007, 18:46
Manıula başladığım kariyerime bir çok eksikle karşılaştım.

vandersar : Yaşına rağmen Primier ligin en iyi kalecisi

G.Neville : en iyi sağbeklerden biri ama sezona sakat başlaması düşündürücü

Ferdinand : Tandemdeki büyük stoper

Vidic : Ferdinandın yaptığı açıkları iyi kapıyan bir stoper

Evra : Sol bekteki gel gitleriyle bilinen bir oyuncu defanstaki hatalarıda ters kademeye girerek kapıyan bir sol bek

Scholes : orta sahanın dinamosu ve vazgeçilmesi

Carrick : uzun boyuyla hava mücadelerinde iyi iş çıkran bir orta saha oyuncusu

Nani : Genç yaşına rağmen Giggs ve Ronaldonun alternatifi olabilecek bir tipde oyuncu

Giggs : takım kaotanı onu anlatmaya be gerek war.

C.Ronaldo : O bir cambaz ve top şovmeni. ( Sezona 2 ay sakat başlıyor Çok Üzücü)

Rooney: Güçlü fiziğle son vuruşlarıyla takıma fayda getiren bir kalsik forvet

Oyun taktiğini değişik değişik deniyorum 4-4-2 4-1-3-2 4-1-4-1 Ama Manuda şuana kadar en iyi işleyen taktik klasik 4-4-2 dir.

--------------------Vandersar----------------------

G.Neville-----Vidic------Ferdinanda------Evra

--------------Scholes-------Carrick-----------------

C.Ronaldo----------------------------------Giggs

---------------Rooney------Berbatov--------------

Berbatov : Manunun tek bir transferi oda Berbatov şuan kadar bir verim alamadım ama ilerde düzeleceğindne eminim.

Manu yinede Primier lgin en güçlü takımı olaral oyuna başlıyo iyi oynaltığı sürece alamayacağı kupa yok.

ozgur.sener51
05.Kasım.2007, 19:59
barcelona
evet herkesin sorunu aynı düşük transfer bütçesi...
bu ne olarak bojan beklenilenin altında takımda mutlaka bir kanat eksik messi den başka kanattan iş yapıcak oyuncu yok hleb istenilen kadar degil keita ise kanatta beklenileni veremiyor...savunmanız çok iyi alvesin arkasında DR olarak oynıcak biri oynadıgı zaman ortasahanın sagında alvesi oynatabilrisiniz.puyol marquez pique ve milito (sakat başlıo) DC olarak çok iyi...eric ile de sol geriniz yeterli silvinho nun yaşına bakıp göndermeyin sol bek olarak yedeginiz yaya toure ve keita yı ön liberoda ya da ortasaha da basan adam olarak kullanabilrisiniz...iniesta xavi(uzaktan şut mükemmel) hleb süper profillere sahip ama busquets berbat yapılmış...en azından adamdan ışık alınacak özellikler katılabilirdi.henry etoo ve messi adına bir şey yazmayayım ayıp olur...
yani yapmcılar barca ile tam bir canavar yaratmışlar

Onralp99
15.Kasım.2007, 05:39
Chelsea yı aldım . 4-2-3-1 oynatıyorum . Kalede Cech . Sol bek A.Cole . Sağ Bek Bosingwa . Stoper Terry ve Mexes . Gobekte Lassana Diarra ve Essien . Amc Lampard , Joe Cole , Balotelli . Santrafor Drogba . Tek mağlubiyetim var ligde 4 beraberliğim var 14. haftadayım . Fena değil takım . Zor kazanıyoruz maçları ama genç oyunculardan kurulu bir takım yaratma hedefindeyim . Javi Martinez de çok iyi bir oyuncu 20 yaşında oyuna ne zaman soksam güzel bir gol pası veriyor . Müthiş geleceği olan 2 oyuncu . Balotelli ve Javi Martinez . İkisinin toplam maliyeti 35 milyon €.