PDA

View Full Version : FM 2009 Steam Üzerinden Alanlar / Almak İsteyenler

Pages : 1 [2]

El Barto
17.Kasım.2007, 20:24
Korsan oyunun ovuldugu seklinde yorumlarinizdaki israra ragmen, tekrar etmek istiyorum;

Burada uzerinde durulan nokta, herhangi birinin ustunlugu degil, ikisi arasinda oynanis olarak fark olmadigidir.Size gosterilen tepkinin sebebi "korsanda 3korner bir penalti oluyor, attigin gol kendi hanene yenmis gibi yansiyor" u andiran anlamsiz tavriniz.

Moderator arkadaslarimizi da silinen mesajlarim konusunda kiniyorum.Afedersiniz ama dunku cocuk degilim, 96dan beri gorup gecirdigim bir suru cm ve fm oyununda elde ettigim bilgi birikimleri ve gozlemleriyle yorum yapiyorum.

Bugune kadar her iki sekilde de oyuna sahip olmuslugum ve arada oynanis olarak hicbir fark olmadigini cokca gormuslugum var.

Tabii ki orjinali destekliyorum, imkanim da var.

Ancak oyunu hala almiyorum ve gozlemlemeye devam ediyorum.

Zira orjinal alanlar dahi, grafiksel problemler yuzunden pencere moduna mahkum olma, herhangi bir logo paketi eklemesinde crash dump hatasi ile yuzlesme gibi durumlar yasiyorlar..

Bu durumda lutfen herkes objektif olsun ve her ne kadar herkes orjinal konusunda hemfikir de olsa, farkli gorus ve bakis acilarina saygi gostersin.

Kınandığımıza göre bir cevap hakkımız vardır diye düşünüyorum. :)

Dediğiniz gibi bende bugüne kadar her iki şekildede oyunu edinip oynadım. Aralarında fark vardır yoktur elbette tartışılır konuşulur ama bunu tartışma fikir beyan etme platformu Turksportal değildir ve olmayacaktırda. Fikrinize saygı duyarım ikisi arasında fark yoktur diyebilirsiniz hatta profilimden msn adresimi ekleyiniz uzun uzun konuşalım bu konu hakkında ama resmi sitede korsanla orijinal arasında fark yok alırsın korsanı oynarsın diye bir yorum yapmayınız yada fikrinizi en azından bu yönde beyan etmeyiniz.

Evet orijinal alanlarda sorun yaşıyorlar bu eleştirilebilir. Ancak dediğim gibi bu eleştirilirken korsanda da hata oluyor orijinalde de gibi tutumlar -özünde korsanı savunmadığınızı biliyorum- diğer kullanıcılar için olumsuz etki yapabilir.

Bu konuda anlayışlı olacağınızı düşünüyorum. :)

serhatkabadayi
20.Kasım.2007, 03:33
arkadaşlar ben bı oyunun yenisiyim hiç bişe anlamadım kurulumundan. oyunun cdsini taktım steam updating diye bi bencere %54e kadar geldi orda kaldı. Hala bekliyorum nedir sorun sizce?

godin
22.Kasım.2007, 00:15
ya su aktivasyon kodu falan ne lütfen yardımcı olun bana ne yazıcam steam falan ne işe yarıyo ya bi yardım etseniz bana

Vassili Zaitsev
22.Kasım.2007, 00:27
Bende bugün oyunun orjinalini bir heves aldım. Steam zımbırtısı çıktı. Aktivasyok kodu içindeki kitapcığın arkasında yazılı. Girdim yükledim. Oyun açıldı. ama bazı sorularım olacak. Cevaplarsanız çok sevinirim:
1- İnternete bağlanmadan ben bu oyunu oynayamayacak mıyım?
2- Data editör yok (Ben mi göremedim?)
3- Bu oyunun orjinal cd leri hep mi böyle? Yani steam üzerinden oyunu yüklüyor?

YozGatGFB66
22.Kasım.2007, 01:33
sagolun yardim ve fikirler icin,ayrica almanyada olanlar icin söylüyorum,ne kadar dogrudur bilemem ama,bi forum sitesinde okudum simdi,almanyada steam den 17sinde indirilebilecekmisiz oyunu,,niyeyse artik :),silent hill de burda subat`ta cikacakmis zaten öff pööff :D

Galiba almanyada çıkmıyormuş orjinal cd , steamdan indirmek durumundasınız , kusura bakma yardımcı olmadım , konuyla bilgim olmadığı için sallamak da istemedim.

Evet Beyler almanyada Cikmiyor Bu Oyunun Cd si En azindan Ben fm2005 den beri buLamadim Ogrinalini :Pp

aliper
22.Kasım.2007, 04:08
arkadaşlar bir sorum olacak ben orjinal oyunu aldım kurulurken internet üzeri aktif falan çıktı sonra steam denen bu reti falan kurudu sonra kendi kendine upload falan yaptı yükledi bitti oyunu açtı. ama gelin görünkü ben ne masa üztünde ne program filesteki dosyanın içinde fm nin simgesi yok yardım ederseniz sevinirim

aliper
22.Kasım.2007, 04:31
ya daha dogrusu oyun oynamada sorunum yok steamden açıyorum ama mesela türkçe medyayı ekleyeceğim ama indirdiğim dosyayı atmam söylenen yerde dosya yok

heavy86
22.Kasım.2007, 07:31
arkadaşım önceki sayfalarda bunun açıklaması var , bi önceki sayfaları göz gezdir istersen ;)

World Hollow o1
22.Kasım.2007, 16:39
Benim şöyle bir düşüncem var..

Orjinalini aldım diyelim, ve bunda logo yok futbolcu resimleri yok formalar yok..

ee hani bu oyunun orjinalliği nerede kaldı?

Yamalarla 5 10 kişinin emeğiyle sonra onlardada bir sorun yaşıyoruz.

benim şahsi düşüncem bunların hepsi ne zaman tam olur belki o zaman ..

Korsan konusunda inanmıyorum ki zorluk yaşasınlar..

teşekkürler.

Bursaspor
22.Kasım.2007, 22:31
Arkadaşlar orjinal demek içerisinde bütün grafikler olacak demek değildir. Her ekstra grafik için ait olduğu takım ya da lig ile lisans anlaşması imzalanması gerekmektedir.

Ve her ekstra grafik, ekstra alan işgali demektir ve eğer tüm grafikler sağlanacaksa bunlar oyuna neredeyse 1-1,5 GB ekstra yük getirmektedir.

FM'yi FM yapan özellikler bunlar işte kullanıcı tarafından geliştirilebilir olması.

askinsinel119
23.Kasım.2007, 08:17
selam arkadaşlar oyunda 2.sezonu yeni bitirdim kayıt yapıp oyundan çıktım daha sonra oyunu açmak istediğimde açamadım not well formed (invalid token) at line 1 default.xml gibi bir hata ile karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim....

goodnightkiss
30.Kasım.2007, 21:43
selam beyler, ben oyunu önce steam ile kurdum ama sonra begenmeyip kaldırdım steamı ama elle kaldırdım. daha sonra normal kurulum yaptım ama bende aktivasyon kodu istemedi.. şimdi editörü açamıyorum oyunu tekrar yüklemek bu sorunu halledebilir diye bir hata veriyor.. fakat oyunu uninstal etmeye kalktıgımda fatal application error diye bir hata veriyor. bu lanet oyunu nasıl unistall edeceğimi bilen varmı??

Umut.xs
01.Aralık.2007, 21:49
Selam arkadaşlar,,

fm.exe dosyası bulunamıyor diyor bende, bunun açıklaması nedir?

Umut.xs
02.Aralık.2007, 05:48
hallettim, gerek kalmadı yardıma..

ances
08.Aralık.2007, 21:44
arkadaşlar steamden almıştım bende format attım tekrar yükledim steami ama aktivaton kodumu bir yere yazmamıştım. Şimdi bu kodu tekrar nereden bulacam ben? Yardımcı olabilir misiniz?

ances
09.Aralık.2007, 03:51
oyunu ikinci kez yükleyen varsa nasıl yüklediğini söyleyebilir mi? Ben steamden ikinci kez yükleyemiyorum format attıktan sonra?

prceXtu
21.Aralık.2007, 06:42
Ben de Steam'dan aldim

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 09:46
valla 29$ inmiş fiyat dayanamadım aldım

cryshal
21.Aralık.2007, 11:45
Ben de almayı düşünüyorum da. Steam için link verebilir misiniz ?

Oyunu indirmek için bana link mi veriyor bi de ? Bi de aktivasyon kodu daha sonradan geliyor demişsiniz.

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 11:49
http://www.steampowered.com/ onlar sana herşeyi sölicek

cryshal
21.Aralık.2007, 12:06
Aldım teşekkür ederim.

Bu yamayı SIgames'in sitesinden indirip mi yüklücem ben ? Yoksa steam kullanıcıları için farklı mı yama yüklemek ?

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 13:22
steam aracı bi program veriyo sitenin yanında var download linkleri. programı indiridkden sonra steam kullanıcı bilgilerinle oturumunu aç gerisini getirirsin zaten

cryshal
21.Aralık.2007, 16:12
Yaklaşık 4 saat sürdü steam'in oyunu yüklemesi.

Yükleme bitince masa üstündeki ikona bastım 2 dakika sonra oyun 9.2 yamasıyla açıldı. :)

Aktivasyon istediği zaman şu kodu giriceksin diye uyarı veriyor ama oyuna girdim ve sezona başladım. Aktive oldu mu şimdi olmadı mı onu anlayamadım ?

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 20:17
oldu arkadaşım aramıza hoşgeldin :D

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 21:09
Game status bölümünde bir yerde activated yazar :)

cryshal
22.Aralık.2007, 04:40
Şimdi arkadaşım da steam üzerinden yükledi kendi bilgisayarına benim hesabımla

Ama bu oyunu steam çalışmadan açmıyo. Aynı hesap ile iki kere de girilmiyo nasıl olucak ? Network üzerinden oynucaz da.

/ Edit : Girilmiyormuş iki kişi. Bu kötü oldu :D

prceXtu
22.Aralık.2007, 04:54
valla 29$ inmiş fiyat dayanamadım aldım
Evet ucuza aldik :) 80 ytl diyorlardi :icon_wink:

cryshal
22.Aralık.2007, 05:07
Yav oyunla ilgili hiçbi dosya yok bilgisayarda. Logoları falan nasıl yüklerim ben?

Çok soru sordum ama kusura bakmayın.

aliCHaN_FM
23.Aralık.2007, 03:17
Belgelerimden atabilrsin sorun olmaz

The Dark Lord
23.Aralık.2007, 05:56
valla oyun ilk çıktığı zaman almakdan iyidir. tam bi sene sonra fm2010 u alıcam bu fiyata. çünki oyun bu zamanki yamadan sonra oynanabilir hale geliyo

OnuldinhoHizmet
24.Aralık.2007, 01:39
arkadaşlar şuan fiyatı 30 dolar olmuşa ben alacağım ama nasıl alacağım bilmiyorum site ing üyelik falan gerekli sanırım neler yapacazğımı biri yazarmı şimdiden teşekkür ederim...

metonava
24.Aralık.2007, 03:01
Arkadaşlar İzmir'de bu oyunun dvd sini satan yer? Orjinal alacağım, birde fiyatı ne kadar _

cryshal
24.Aralık.2007, 04:48
her açılışta "launching please wait" diyo baya bekliyorum. ne saçma bi şey yav?

sonra da bazen "currently unavailable" diyo hiç açmıyo. bilgisayarımda kayıtlı olan oyuna giriyorum, net üzerinden bi oyun serverına bağlanmıyorumki anlamadım.

The.Crow
24.Aralık.2007, 04:50
Hadi hayırlı olsun. Şu an itibari ile ben de aldım Steamdan :) Oyunu yükleyeyim artıkın :) Malum turnuva da yaklaşıyor :)

Trabzonspor
24.Aralık.2007, 05:08
hayırlı olsun umut abı darısı başıma :D

cryshal
24.Aralık.2007, 05:18
her açılışta "launching please wait" diyo baya bekliyorum. ne saçma bi şey yav?

sonra da bazen "currently unavailable" diyo hiç açmıyo. bilgisayarımda kayıtlı olan oyuna giriyorum, net üzerinden bi oyun serverına bağlanmıyorumki anlamadım.

deli oldum hala açmıyo.

Centurion
24.Aralık.2007, 06:59
arkadaşlar;

oyunu biraz evvel satın aldım steam'den, ancak nasıl indireceğimi bulamadım, deli oldum, 1,5 mb lık bir şey indirmen lazımm dedi, sonra flashget açılınca "iptal" dedim, sonra bir daha bulabilene aşkolsun..
yardımcı olabilecek var mı?

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 08:07
arkadaşlar;

oyunu biraz evvel satın aldım steam'den, ancak nasıl indireceğimi bulamadım, deli oldum, 1,5 mb lık bir şey indirmen lazımm dedi, sonra flashget açılınca "iptal" dedim, sonra bir daha bulabilene aşkolsun..
yardımcı olabilecek var mı?
http://storefront.steampowered.com/download/SteamInstall.msi

Centurion
24.Aralık.2007, 08:31
tamam haloldu, şimdi iniyor oyun..
inince aktivasyonu da steam halledecek mi?

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 08:34
tamam haloldu, şimdi iniyor oyun..
inince aktivasyonu da steam halledecek mi?

halleder. hatta oyun girip yeni kariyer bile açar :D

hero_hayrul
24.Aralık.2007, 18:45
ya bu oyunu steamdan alsak verdiği kodla internet olmadan aktifleyemezmiyiz.Benim internetim yok mesela her zaman

heavy86
24.Aralık.2007, 19:00
telefon ile aktif edebilirsin , Türkiye için telefon numaraları da mevcut..
Ancak araştırman gerekecek :)

arneas
24.Aralık.2007, 20:03
şimdi biz steamden ortak olarak arkadaşla almak istedik oyunu.
ve arkaş aldı. fakat aktivasyon kodu filan yok bu steam'de ben bilgisayarıma nasıl yükleyeceğim oyunu...

heavy86
24.Aralık.2007, 21:18
forumu biraz araştırırsan bulabilirsin cevabını

steam'da oyunun üzerine sağ tıklayarak cd-key kodunu alıp kendin kullanabilirsin..
3.şahıslara dağıtmamanız önemle tavsiye edilir..

sardokar
25.Aralık.2007, 00:44
bende alacağım yanlız kafama takılan bazı sorular var.
30 dolar verdik aldık.İndirdikten sonra yükleme dosyası halinde elimde bir şey bulunacakmı?yoksa kendisi otomatik indirme yaptığım bilgisayaramı kuruyor?

prceXtu
25.Aralık.2007, 01:36
Arkadaşlar oyunu steamdan aldim data editörüne ulaşamıyorum ?

arneas
25.Aralık.2007, 01:42
Arkadaşlar oyunu steamdan aldim data editörüne ulaşamıyorum ?

C:\Program Files\Steam\steamapps\common

kendi bilgisayarından bu klasöre gir istediğin bütün değişiklikler roada mevcut
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bende alacağım yanlız kafama takılan bazı sorular var.
30 dolar verdik aldık.İndirdikten sonra yükleme dosyası halinde elimde bir şey bulunacakmı?yoksa kendisi otomatik indirme yaptığım bilgisayaramı kuruyor?

steam den oyun sanki kurlmuş gibi gelmekte kurulumla filan uğraşmıyorsun

sadece oyunun kısayoluna tıklayıp oyunun zevkini sürüyorsun

meterden
25.Aralık.2007, 04:41
steam çıldırttı beni format attım yeniden oyunu yüklicem store açılmıyo kaldım öyle =))

metonava
25.Aralık.2007, 04:49
Arkadaşlar bende oyunu steamden almak istiyorumda kredi kartı yok...Bankaya yatırsak olmaz mı ?

arneas
25.Aralık.2007, 04:55
Arkadaşlar bende oyunu steamden almak istiyorumda kredi kartı yok...Bankaya yatırsak olmaz mı ?

kredi kartı ile satış ve paypal gibi internet bankacılığı ile çalışıyor
türkiye de ki bankalarla çalışmıyor diye biliyorum (kredi kartı dışında)

meterden
25.Aralık.2007, 04:59
ya sorun bendemi sizde açılıyomu steamin sayfaları :S

metonava
25.Aralık.2007, 05:00
kredi kartı ile satış ve paypal gibi internet bankacılığı ile çalışıyor
türkiye de ki bankalarla çalışmıyor diye biliyorum (kredi kartı dışında)

O zaman biraz daha para verip bir yerden alacağım .Teşekkür ederim bilgi için...

Omer90
25.Aralık.2007, 05:07
arkadaşlar bende oyunun dvd sini aldım orjinal.yüklerkende aktivasyonu internetten steam üzerinden yaptım acaba bi problem olurmu.oyun şu anda problemsiz çalışıyor bir başka sorum da
bilgisayarımı alıp internet olmayan bi ortama gittiğim zaman internet yok diye bir problem olurmu.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

meterden
25.Aralık.2007, 05:25
Arkadaşlar yahu steami açabilen varmı şimdi? :s

arneas
25.Aralık.2007, 06:26
Arkadaşlar yahu steami açabilen varmı şimdi? :s

sanırım serverde sorun var
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

arkadaşlar bende oyunun dvd sini aldım orjinal.yüklerkende aktivasyonu internetten steam üzerinden yaptım acaba bi problem olurmu.oyun şu anda problemsiz çalışıyor bir başka sorum da
bilgisayarımı alıp internet olmayan bi ortama gittiğim zaman internet yok diye bir problem olurmu.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

hiç bir sorun olmaz ativasyonu bir kere yapıyorsun ve bilgisayarına kaydediyor....

sardokar
25.Aralık.2007, 15:25
Peki evimde internet yok nasıl aktivasyon yapacağım?
ayrıca oyunu başka bir bilgisayardan indireceğim kendi bilgisayarıma nasıl taşıyabilirim?

neverthere
25.Aralık.2007, 18:41
öncelikle herkese merhabalar;

Ben bu oyunda ne kadar eskiysem sitenizde de bir o kadar yeniyim. Tabi biz ilk CM oynadığımızda(sene 1993 falandı sanırım :) ) orjinal oyun diye bir kavram bile yoktu sanırım türkiye'de.Bu sebepten geçişimiz biraz sancılı oluyor sanırım bu orjinal olayına.

Bütün bu açıklamaları yapma sebebim olan;konuyla alakalı belki de 20 sayfayı okumama rağmen; hâla kafamda tam olarak netleştiremediğim bir durum var.Bunu size danışmak istiyorum.

Öncelikle anladığım kadarıyla sadece 1 tane activasyon kodu var.Buna steam üzerinden oyunu alan arkadaş;oyunu yüklemese bile;erişme hakkında sahip oluyor.Sonra oyunu bilgisayarına indirip bu kodla aktive ediyor ve eğer isterse back-up yaparak başka bilgisayarla taşıyor.Eğer ki ortak olmak isteyen başka arkadaşlar da varsa onlar da bu back-up'tan yükleyip tek olan aktivasyon kodunu toplam 5 hakkı doldurana kadar oyunu aktive etmekte kullanıyor.Buraya kadar sorum yok.Sorum ise şu; :)

Ben oyunu aynı şehirde bulunmadığım bir arkadaşımla ortak almak istiyorum.Yani sözüm ona back-up yapıp oyunu taşıma şansım yok.Ben gerekli ödemeyi yapıp kodu aldıktan sonra arkadaşıma bu kodu iletsem,o da bu kodla kendi bilgisayarına steam üzerinden oyunu indirip,aktive edebiliyor mu?Benim anladığım sistem böyle işliyor ama gözümden kaçan bir nokta da olsun istemiyorum.Sonra başım ağrımasın..

Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim,iyi günler....

xpoera
25.Aralık.2007, 19:31
@neverthere

arkadaşınıza kodu değil steam hesabınızı vermeniz gerekli. yani aynı hesabı kullanacaksınız. eğer birlikte bir kariyer yapmayı düşünüyorsanız (örneğin sen gs, arkadaşın fb) steam serverlarını aynı hesaptan iki kişi kullanamaz. onun haricinde bir sorun yok.

neverthere
25.Aralık.2007, 19:40
öncelikle cvp için teşekkürler.

anladığım;bir tane hesap var ve bu hesaba baglı bir tane kod.steam bu hesap üzerinden bu kodu kullanarak 5 tane ayrı kullanım hakkı veriyor.kullanım hakları kendi içinde sınırsız indirme ve aktivasyon imkanı veriyor ama toplamda steam hesabı alan ya da kullanan ayrımı yapmadan bu hesabın 5 ayrı kez kullanılmasına izin veriyor.

dogru mudur??

The Dark Lord
25.Aralık.2007, 21:08
aynen öyle arkadaşım

neverthere
25.Aralık.2007, 21:28
teşekkürler..

arneas
25.Aralık.2007, 21:37
iki kişi aynı kodla keriyer yapabilir sorun olmaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

şimdi arkadaşla steamden oyunu aldık. o seriale sahip. ben steamden indirmesem, elimde bulunan korsan fm'ye yasal seriali girsem sorun olur mu?

sorun çıkartmaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Peki evimde internet yok nasıl aktivasyon yapacağım?
ayrıca oyunu başka bir bilgisayardan indireceğim kendi bilgisayarıma nasıl taşıyabilirim?

steam in meüsünde becup seçeneği var oyunu yedekliyorsun oradan başka bilgisayarlara yüklüyorsun ayrıntılı bilgi sahibi değiilim bu konuda

internet olmadan olmuyor sanırım onuda araştırmak gerekir.. fakat fm'yi kurduğun yerde activation diye bir dosya var oraya kodu girdiğinde internete bağlanmadan belki aktif edebilirsin (hiç denemedim bunu araştırmanda yarar var..)

sardokar
25.Aralık.2007, 22:20
cevap için teşekkürler.
Ama konuya daha vakıf olan adminlerin bu soruya hiç cevap vermemesi beni şaşırtıyor.
Cevap verebilecek konuya vakıf bir kişi yokmu?

meterden
26.Aralık.2007, 00:11
şuanda bende steamdan oyunu aldım yüklüyorum gayette hızlı yüklüyo mutluyum =p

heavy86
26.Aralık.2007, 00:16
İlla admin olması gerekmez ki ?
Ayrıca admin diye de herşeyi bilecek diye birşey yok..
"tecrübe" önemlidir..
Oyunu buradan indiren bi adam , bu konuda "tecrübe" sahibidir.Öyle ki , tecrübe bambaşka bişeydir , 98-99'dan beri bu seriyi takip edersin , ama oyunu steam'dan indirmediysen konu hakkında bilgin yoktur ve bilgi veremezsin..İndirirsin , bilgi paylaşımından bişiler kaparsın , bunu başkalarına aktarırsın..Bu sıradan bir üye de olabilir.

iceprens
26.Aralık.2007, 00:32
arkadaşlar ortak oyun almak isteyen varmı acil bekliyorum hemen bu gece ?

meterden
26.Aralık.2007, 04:10
Arkadaşlar steamdan yeni oyun aldım ama aktivasyon yapamıyorum :S nedendiR? :S

bağlantıda problem varmış hallettim...

Aydin
26.Aralık.2007, 04:13
cevap için teşekkürler.
Ama konuya daha vakıf olan adminlerin bu soruya hiç cevap vermemesi beni şaşırtıyor.
Cevap verebilecek konuya vakıf bir kişi yokmu?

Kendi adıma konuşayım, fm 07 den sonra oyunu tek tük oynamaya başladım. Oyundan soğuma oldu biraz bende. Hatta geçen gün 09'u aldım. Bu yüzden yetkilerimizle oyunla alakamızı karıştırmayalım. Admin olmama rağmen, cm 93-94'ten beri oyunu oynamama rağmen burada benden bilgili birçok kişi var.

Hoş burada sorular artık tekrar sorular olmaya başladı. Bu sorulara cevap için araştırma yapmak yeterli olacaktır.

oguzkahn
26.Aralık.2007, 05:08
arkadaşlar oyunu steamdan aldım ama saniyede 20-30 kb ile iniyo niye bu kadar yavaş

heavy86
26.Aralık.2007, 05:13
aa , normalde benimkini son hızda indirdi ,
bi kontrol et istersen arka planda internetin hızını etkileyecek program çalışıyor mu ?

arneas
26.Aralık.2007, 05:13
arkadaşlar oyunu steamdan aldım ama saniyede 20-30 kb ile iniyo niye bu kadar yavaş

hızlanır merak etme

hero_hayrul
26.Aralık.2007, 12:50
Kendi adıma konuşayım, fm 07 den sonra oyunu tek tük oynamaya başladım. Oyundan soğuma oldu biraz bende. Hatta geçen gün 09'u aldım. Bu yüzden yetkilerimizle oyunla alakamızı karıştırmayalım. Admin olmama rağmen, cm 93-94'ten beri oyunu oynamama rağmen burada benden bilgili birçok kişi var.

Hoş burada sorular artık tekrar sorular olmaya başladı. Bu sorulara cevap için araştırma yapmak yeterli olacaktır.

evet oyun hakkında sizden daha bilgili çoğu kişi olabilir ama herkesin sorduğu ama cevabı belli olmayan 1 soru var:İnternet olmadan oyunu nasıl aktifleştireceğiz?Yada aktifleştirebilecekmiyiz?
Bunu bu başlıkta sordum ve aldığım cvp "Telefonla aktifleştiriliyo sanırım internette araştırırsan numarasnı belki bulursun" oldu.
Bu soruya SI ile direkt bağlantısı olan siz adminlerin bir cvp bulabileceğini sanıyorum.

SI da kullanıcılarına biraz daha değer verirse iyi olur.Oyunlarının bu kadar hatalı olmasına rağmen steam fiyatının Türkiye standartlarına düşmesiyle birlikte Türkiye de bir çok kullanıcı bu oyunu aldı(Çevrimdışı aktifleştirebileceğimi bilsem ben de alacam da işte bi öğrenemedik).Artık bu kadar satış yakalamışken kusura bakmasın ama SI seneye de Türkçe dil desteği eklemezse bu kadar hatalı oyununa bir daha para falan vermem...

sardokar
26.Aralık.2007, 15:43
arneas adlı arkadaştan şöyle bir özel mesaj aldım.Sanırım herkesin sorununa derman olur.

arneas´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:
sardokar´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:

arneas´isimli üyeden Alıntı
siz şu an oyunu aldınız ve aktivasyon mu yapamıyorsunuz

sardokar
henüz almadım ama almak üzereyim. Evde internet olmadığı için şirketten indirip eve kuracağım. Ama aktivasyon olayını nasıl çözeceğim bilemiyorum.

arneas
evden hiç mi bağlanamıyorsunuz internete (telefon hattı üzerinden 1 dk. bile)

sardokar
evimde sabit telefon kullanmıyorum.

arneas
size şu şekilde bir alternatif sunabilirim

1-oyun steamden kurulu olarak geliyor
2- oyunu stemden aldıktan sonra bilgisayara yükleyip
(kullandığınız işletim sistemini bilmiyorum eğer xp ise document setings klasörü içindeki (all user) ve (your -kuruluş- user ) klasörlerindeki certifika klasörlerini alırsınız
3- becup yapıp diğer makinenize yükledikten sonra
4- bu kopyaladığınız sertifika dosyalarını aynı yerlere yapıştırırsınız sorun hallolur.

2. bir yol ise

fixv3 diye bir program la actif etme yöntemi
1. si gamesin sayfalarından bu programı bulursunuz zaten yoksa ben yardımcı olurum
2. bu programla internete olan bir makineden onay kodunu çaçkıştıracak bir response.txt dosyası oluşturursunuz
3. dosyayı internetin olmadığı makineye yükler 1. adımdaki dosyayla aktif edersiniz...

1- http://www.footballmanager.com/fixv3.zip
2-http://www.footballmanager.com/fixv2.zip

Muhammet Celik
26.Aralık.2007, 21:36
oyunu steam üzerinden almak için paypal üyesi olmak sart mı ?

xpoera
26.Aralık.2007, 22:06
oyunu steam üzerinden almak için paypal üyesi olmak sart mı ?

değil.....

hafiz
27.Aralık.2007, 00:18
Evet ucuza aldik :) 80 ytl diyorlardi :icon_wink:
Ben de aldım.
...%2.

ua_anil
27.Aralık.2007, 00:24
Ben de şu an alıyorum arkadaşlar. Ama evde internet kotalı olduğundan internet kafeden indirip flashdiske atıcam. Bunun için nasıl nereden indirmem gerekiyor acaba?

fkayadelen
27.Aralık.2007, 03:33
merhaba...

steamdan accountları girmeden oyuna exe dosyasından direk nasıl başlarız:)

ua_anil
27.Aralık.2007, 05:48
merhaba...

Arkadaşlar şimdi ben aldım bu oyunu, kendi bilgiasyarıma yükledim. Arkadaşla görüşme ihtimalim yok, şimdi ben ona nasıl verebilir bu oyunu? Ne yapmamız gerekiyor onun bilgisayarda da kullanabilmesi için?

arneas
27.Aralık.2007, 06:18
merhaba...

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2009

buradan bulabilirsin
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadaşlar şimdi ben aldım bu oyunu, kendi bilgiasyarıma yükledim. Arkadaşla görüşme ihtimalim yok, şimdi ben ona nasıl verebilir bu oyunu? Ne yapmamız gerekiyor onun bilgisayarda da kullanabilmesi için?

steam üzerinden oyun bilgisayarına yüklendi ise steam programı üzerinden oyunu bacupla sonra flash diske atıp baka bilgisayara yükleyebilirsin...

ua_anil
27.Aralık.2007, 06:21
steam üzerinden oyun bilgisayarına yüklendi ise steam programı üzerinden oyunu bacupla sonra flash diske atıp baka bilgisayara yükleyebilirsin...

İşte sorun orada, benim arkadaşla görüşme ihtimalim yok. O benim hesapla steame giriş yapıp oyunu tekrar indiremez mi? Nasıl indirebilir?

arneas
27.Aralık.2007, 06:23
İşte sorun orada, benim arkadaşla görüşme ihtimalim yok. O benim hesapla steame giriş yapıp oyunu tekrar indiremez mi? Nasıl indirebilir?

tabiiki olur arkadaşına hesabının şifresini verdikten sonra aynı şekilde oda indirir... (fakat güvendiğiniz biri olsun)

ancar
27.Aralık.2007, 10:17
en sonunda çıldırdım ve bende bu gece aldım steamdan ıstegenler var ıse 4 keyı satabılırım ozel msjdan ulassınlar bana

key basına 10 ytl dır

fkayadelen
27.Aralık.2007, 16:52
[quote=arneas;1332331]C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2009

buradan bulabilirsin

teşekkür ettim arneas...şuan işyerindeyim deniyemiyorum.fakat masaüstündeki fm exe kısayolunu tuşladığımda steam penceresi açılıyor ve hesap numarası istiyor.ancak hesap numaralarını girdiğimde oyun başlıyor.accountları girmeden başlıyamıyor muyuz?birde bu 5 sefer hakkı nedir bilgi verebilirmisin?başını ağrıttım kusura bakma...:)
.
.
.

arneas
27.Aralık.2007, 18:04
C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2009

buradan bulabilirsin

teşekkür ettim arneas...şuan işyerindeyim deniyemiyorum.fakat masaüstündeki fm exe kısayolunu tuşladığımda steam penceresi açılıyor ve hesap numarası istiyor.ancak hesap numaralarını girdiğimde oyun başlıyor.accountları girmeden başlıyamıyor muyuz?birde bu 5 sefer hakkı nedir bilgi verebilirmisin?başını ağrıttım kusura bakma...:)
.
.
.

1- oyunu aldıktan sonra sana verilen activasyon kodunu 5 kere kullanma hakkı verilir. bilgisayarın bozulma durumlarında oyunu tekrardan kurman gerektiği zaman bu haklarını kullanırsın ya da 5 ayrı bilgisayara oyunu yükleyip aynı kod ile aktif edip 5 orjinal oyuna sahip olabilirsin

2- sana verdiğim yukarıdaki yolları takip edersen steam'e girmeden oyuna girersin

fkayadelen
27.Aralık.2007, 18:44
1- oyunu aldıktan sonra sana verilen activasyon kodunu 5 kere kullanma hakkı verilir. bilgisayarın bozulma durumlarında oyunu tekrardan kurman gerektiği zaman bu haklarını kullanırsın ya da 5 ayrı bilgisayara oyunu yükleyip aynı kod ile aktif edip 5 orjinal oyuna sahip olabilirsin

2- sana verdiğim yukarıdaki yolları takip edersen steam'e girmeden oyuna girersin

tekrar saol...ben ilk defa kurdum bu durumda 4 hakkım kalmış oluyor değil mi?bu konuda de-activasayon varmı online olarak.örneğin pc ye format atmadan yada oynu silmeden hakkını geri iade edebiliyormusun?bu konuda bilgin varmı?

arneas
27.Aralık.2007, 19:40
tekrar saol...ben ilk defa kurdum bu durumda 4 hakkım kalmış oluyor değil mi?bu konuda de-activasayon varmı online olarak.örneğin pc ye format atmadan yada oynu silmeden hakkını geri iade edebiliyormusun?bu konuda bilgin varmı?

1- evet 1 defa kurulduysa 4 hakkın kalmış oluyor

2- bu adresten activasyonu geri alabiirsin

( http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/)

fkayadelen
27.Aralık.2007, 19:47
1- evet 1 defa kurulduysa 4 hakkın kalmış oluyor

2- bu adresten activasyonu geri alabiirsin

( http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/)

teşekkür ettim...

WolborQ
27.Aralık.2007, 22:34
26 dolara düşmüş :D ben alıcamda şimdi nasıl alıncak anlamadım

furkanaksin
27.Aralık.2007, 23:06
Merhaba arkadaşlar ben bir konuda yardım isteyecektim daha almadım ama almayı düşünüyorum. Yazıldı mı bakamadım ama kusura bakmayın :(

Biz önce 5 kişi almayı düşündük ama 1 keyi 5 kişi kullanınca biri format atınca ne olacak onu kestiremedik ?

Veya tek alsam ben format atsam nasıl olacak ? 5 kez kullansam sonra hakkım bitecek mi ?

Bir de 5 kişi alsak biri satın alıp kuracak da diğer kişiler nasıl oyunu indirecekler ? ve nerden?

Cevaplarsanız çok çok sevineceğim çok teşekkürler.

zemlinskis
27.Aralık.2007, 23:52
slm kardeşler yarın en yakın teknosadan oyunun orjinalini alacağım... Fakat 9.2.0 yamasıyla nasıl oynayacağım ?

Anders
28.Aralık.2007, 00:40
Haftaya oyunun orjinalini steam üzerinden almayı düşünüyorum. Oyunu kurup ağız tadıyla oynayamadım bi türlü :)

arneas
28.Aralık.2007, 01:03
slm kardeşler yarın en yakın teknosadan oyunun orjinalini alacağım... Fakat 9.2.0 yamasıyla nasıl oynayacağım ?

yamayı yüklediğiniz zaamn 9.2 olur

prceXtu
28.Aralık.2007, 07:21
Oyunu steamdan alınca data editör olmuyor galiba ?

El Barto
28.Aralık.2007, 07:25
Oyunu steamdan alınca data editör olmuyor galiba ?

”C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Football Manager 2009\Tools” içerisinden erişebilirsiniz.

Addolorato
28.Aralık.2007, 07:31
Merhaba arkadaşlar ben bir konuda yardım isteyecektim daha almadım ama almayı düşünüyorum. Yazıldı mı bakamadım ama kusura bakmayın :(

Biz önce 5 kişi almayı düşündük ama 1 keyi 5 kişi kullanınca biri format atınca ne olacak onu kestiremedik ?

Veya tek alsam ben format atsam nasıl olacak ? 5 kez kullansam sonra hakkım bitecek mi ?

Bir de 5 kişi alsak biri satın alıp kuracak da diğer kişiler nasıl oyunu indirecekler ? ve nerden?

Cevaplarsanız çok çok sevineceğim çok teşekkürler.

Kodu Deaktive olayı var Oyunu Uninstall ederken. Böylece bir kodu harcamadan kullanıyorsunuz.

prceXtu
28.Aralık.2007, 08:23
”C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Football Manager 2009\Tools” içerisinden erişebilirsiniz.
Tamamdır sağolun

Addolorato
29.Aralık.2007, 00:13
Steamden alıcağım şimdi adresi falan nedir bu steam'in.

deniz.91
29.Aralık.2007, 21:00
bende alacağım steamdan ama nasıl alınır nasıl yapılır bilmiyorum

sardokar
29.Aralık.2007, 21:05
Steam' e burdan ulaşabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/app/10540/

heavy86
29.Aralık.2007, 21:14
aynı torrent gibi işte ,

üye oluyorsun , sonra programı http://store.steampowered.com/app/10540/ (http://store.steampowered.com/app/10540/) burdan indiriyosun..
Programı açıp almış olduğun kullanıcı adı ve şifreni giriyorsun , daha sonra fm 2009 oyununu buluyorsun ve satın alıyorsun..
Satın aldıktan sonra otomatik olarak download başlıyor , durdurup daha sonra kaldığın yerden devam edebiliyorsun..

deniz.91
30.Aralık.2007, 03:29
Peki taksit falan oluyomu beyler???

Aydin
30.Aralık.2007, 03:30
hayır, tek çekim.

deniz.91
30.Aralık.2007, 03:32
oldu sağolun bilgileriniz için

osiosi
31.Aralık.2007, 18:31
oyunu steam'den aldık ama logoları vs kuramıyorum bir yöntemi var mı ?

tamamdır buldum önceki postları okuyunca :)

emadat
31.Aralık.2007, 22:22
Your purchase has not been completed. Your credit card information has been declined by your credit card company.

Note that in some cases, your credit card company may put a 'hold' on funds in your account, but you will not be charged. After reviewing the information below, if you believe your card has been declined in error please try your purchase again.

bende bu cıkıyor alamıyorum

furkanaksin
01.Ocak.2008, 06:36
Arkadaşlar bende bugün aldım steamden herşey süper oyun da açıldı ancak bir sorum var oyuna herhangi bir patchi daha yüklemememe rağmen 9.1 ve 9.2 seçenekleri açık normal midir yoksa ben tekrar 9.2 yi yükleyeyim mi ?

Teşekkürler.

Muhammet Celik
01.Ocak.2008, 07:04
Arkadaşlar bende bugün aldım steamden herşey süper oyun da açıldı ancak bir sorum var oyuna herhangi bir patchi daha yüklemememe rağmen 9.1 ve 9.2 seçenekleri açık normal midir yoksa ben tekrar 9.2 yi yükleyeyim mi ?

Teşekkürler.

v9.0.2 ise steam'dan direk indirmiş yani indirmene gerek yok diye düşünüyorum.

furkanaksin
01.Ocak.2008, 07:23
v9.0.2 ise steam'dan direk indirmiş yani indirmene gerek yok diye düşünüyorum.

Bende öyle düşünmüştüm teşekkür ederim..

Muhammet Celik
01.Ocak.2008, 21:47
Bende öyle düşünmüştüm teşekkür ederim..

Aslında transferlere bakarak ta anlayabilirsin. Örneğin Klaas Jan Huntelaar, Ocakta Real Madrid'e gidiyor mu?

Sağlıcakla Kalın.

zemlinskis
01.Ocak.2008, 23:46
Your purchase has not been completed. Your credit card information has been declined by your credit card company.

Note that in some cases, your credit card company may put a 'hold' on funds in your account, but you will not be charged. After reviewing the information below, if you believe your card has been declined in error please try your purchase again.

bende bu cıkıyor alamıyorum

aynı sorun şimdi bendede çıktı oyunu satın alamıyorum lütfen biri yardımcı olsun yalvarıyorum...

BeeTLeJuiCe
01.Ocak.2008, 23:56
Kredi kartın ile ilgili bir sorun var. Kredi kartı bilgilerin bankan tarafından reddedilmiş diyor.

Kredi kartı borcunuz falan olabilir. Bankan ile bir görüş istersen.

zemlinskis
01.Ocak.2008, 23:59
tüh şansa bak yarına kaldı satın alma işleri :(

Lulinha
02.Ocak.2008, 04:44
Çok gereksiz bir sistem. Oyunu yükleyemedim. Oyun iğrenç, sistem iğrenç

aliCHaN_FM
02.Ocak.2008, 23:59
steamdan alınan oyun bilgisayardan nasıl silinir.

Ramirez
03.Ocak.2008, 08:30
Oyun iğrenç sistem iğrenç demeden önce bir düşünmek lazım.
Daha yeni alabildim steam üzerinden. Sistem iyi olmuş. Torrent gibi çekiyorsunuz orjinal serial ile kuruyorsunuz. Başarılı diyebilirim. Kaldı ki 27 dolara geldi bana. FM için değer bence.
Final tatilinde asılıcam artık Beşiktaş'a. :)

deniz.91
03.Ocak.2008, 21:12
Bu oyun ücretinin üstüne vergi falanda ekleniyormu yoksa herşey dahil fiyatımı yazan?

lepreachun
03.Ocak.2008, 21:26
şimdi steam den aldık diyelim artı oyuna patch 9.2.0 ı mı yükleyelim direk..yoksa adım adım önce 9.1.0 sonra 9.2.0 mı yapmak lazım

Aydin
03.Ocak.2008, 21:39
Vergi eklenmiyor. Herşey dahil fiyatı 30$.

Updatelerin hepsini kendi yapıyor otomatik olarak.

Ziya38
03.Ocak.2008, 21:50
Bir sorum olacak , suan steam den satin alsak , bu keyi kac kisi kullanabiliyor ? Anladigim kadariyla 5 ?

deniz.91
03.Ocak.2008, 22:03
aydın abi biz ziya abiyle bir anlaşma yaptıkta bizre yazrdımcı olurmusun bu steam konusunda msnin prfilinde görünen mi?

El Barto
03.Ocak.2008, 22:07
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=71154

konudaki son madde sizin için önemli sanırım aydın daha ayrıntılı açıklayacaktır.

deniz.91
03.Ocak.2008, 22:15
bir ara böyle birşey duymuştukta o yüzden sordum

deniz.91
03.Ocak.2008, 22:35
Arkadaşlar biz şimdi ziya abiyle almak istiyoruz bnde kendi oyunum yğklü zaten bana sadece kod lazım bana ziya abi ise steamden oynayacak olurmu böyle birşey

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1289325&postcount=99

burada ortak alınır yaıyor ama anlamdık tam

isengur
03.Ocak.2008, 23:04
bende almayı düşünüyordum steam üzerinden, fakat 29,99 olmuş sanırım. peki kurulu oyuna direkt steam'dan aktivasyon kodu alınıp orjinal hale getirebilirmiyiz?

Aydin
04.Ocak.2008, 00:07
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=71154

şu konuyu okursanız aradığınız cevaplar orada ama yine de yazayım oradaki maddeyi:

Oyunu satın aldınız ama size lazım olan sadece aktivasyon anahtarı ise yapmanız gereken, My Games sekmesinde Football Manager 2009'un üstüne sağ tıklayıp "Viev Game CD Key" seçeneğini seçmeniz. Böylece Steam üzerinden oyunu indirmeye gerek kalmadan sadece oyun anahtarını satın almış olursunuz.

deniz.91
04.Ocak.2008, 00:17
Tamam bunu anladıM Aydın abi ama o kodla iki ayrı pcde oynayabilirmiyiz onu soracaktım sadce kod lazım bize?

İkimzin PCdede oyun yüklü şuan sadec kod lazım yani ama aynı kodla ikmiz oynamak istiyoruz bu münmkünmü onu soruyorum steam üzerinden oynamıcaz yani oyunu

ua_anil
04.Ocak.2008, 00:51
Tamam bunu anladıM Aydın abi ama o kodla iki ayrı pcde oynayabilirmiyiz onu soracaktım sadce kod lazım bize?

İkimzin PCdede oyun yüklü şuan sadec kod lazım yani ama aynı kodla ikmiz oynamak istiyoruz bu münmkünmü onu soruyorum steam üzerinden oynamıcaz yani oyunu

Steam üzerinden oynamazsanız mümkündür. Ben oyunu aldım, daha sonra arkadaşa da verdim keyi. Şu anda ikimiz de oynayabiliyoruz.

Aydin
04.Ocak.2008, 01:04
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70716

deniz.91
04.Ocak.2008, 01:28
hmm anladım abi saol

furkanaksin
04.Ocak.2008, 06:52
Arkadaşlar ben steamden indirdiğimde içinde 9.2.0 updateyi yüklü olarak geldi. Ancak bir forum sitesinde turnuvada 9.1.0 isteniyor. Ne yol denesem 9.1 olan kişiyle bağlantı kuramadık.

Bilgisi olan var mıdır. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. ?

Aydin
04.Ocak.2008, 07:05
Daha önce hiç karşılaşmadım bu sorunla bunun için pek birşey demeyeceğim ama sorun ikiniz arasında olabilir. 9.1 bulunan başka birisiyle de denersen şu cevap ortaya çıkacaktır: oynayamazsın 9.1 lerle.

kakyuz
05.Ocak.2008, 18:24
şimdi ben oyunu steamden satın alıp indirirsem,oyunu sadece internet üzerinden mi oynayabilirim,yoksa böyle bir şey yok mu?
birde sormak istediğim şu,oyun benim pc imde yüklü,steamden aktivasyon kodunu kullanırsam,bu kodu 5 defa kullanabiliyorum diye biliyorum.daha sonra oyunu silmem gerekti,tekrar yuklediğimde tekrar aktive ettiğimde hakkım gidicek mi?yoksa bunun bi yolu var mı,aynı pcye yüklediğim için.

El Barto
05.Ocak.2008, 18:29
şimdi ben oyunu steamden satın alıp indirirsem,oyunu sadece internet üzerinden mi oynayabilirim,yoksa böyle bir şey yok mu?.

Böyle birşey yok oyunu tek başınada oynayabiliyorsun.

birde sormak istediğim şu,oyun benim pc imde yüklü,steamden aktivasyon kodunu kullanırsam,bu kodu 5 defa kullanabiliyorum diye biliyorum.daha sonra oyunu silmem gerekti,tekrar yuklediğimde tekrar aktive ettiğimde hakkım gidicek mi?yoksa bunun bi yolu var mı,aynı pcye yüklediğim için.

Oyunu uninstall ettiğinde hakkını iade ediyor oyun ama uninstallda sorun yaşıyorsan deactive için bir link var onu kullanıyorsun.

kakyuz
05.Ocak.2008, 18:37
[QUOTE=El Barto;1343596]Böyle birşey yok oyunu tek başınada oynayabiliyorsun.

tek başıma oynayabiliyorum ama oynamak için internete bağlı olmam gerekiyor mu?

El Barto
05.Ocak.2008, 18:40
Böyle birşey yok oyunu tek başınada oynayabiliyorsun.

tek başıma oynayabiliyorum ama oynamak için internete bağlı olmam gerekiyor mu?

Sadece oyunu steamden indireceksen bağlı olman gerekiyor diye biliyorum oyunu indirip, aktive ettikten sonra internet bağlantısı güncellemeler için gerekecektir sadece. Yanlışım varsa bilen biri düzeltirse sevinirim ama böyle olmalı.

kakyuz
05.Ocak.2008, 18:50
çok teşekkür ederim yardımların için,son bi sorum olucak:
şimdi oyunu steamden yükledikden sonra,forma paketleri,logolar gibi klasörleride yükleyebilicem di mi?böyle bi problem çıkmaz??

El Barto
05.Ocak.2008, 18:53
Evet yükleyebiliyorsun onlarda sorun olmuyor.

kakyuz
05.Ocak.2008, 19:21
ya son dedim ama bi sorum daha olucak :)

oyunu steamden yuklediğimde oyun pcme mi yüklenmiş oluyor,yoksa steamin sitesindeki benim kullanıcı adım altında bi yere mi?
sacma oldu ama biraz,orjinal oynamak istiyorum ama bosa da 45 lira vermek istemiyorum.

El Barto
05.Ocak.2008, 20:17
oyun senin bilgisayarına yükleniyor önceki sayflarda olması lazım bir bakıverirsin. ama standart yerne değil steam klasörü içinde biryere kurulu oluyor.

furkanaksin
06.Ocak.2008, 00:09
Arkadaşlar ben steamden aldım oynuyorum da birazdan format atacağım pc ye ? Daha önce key ini deaktif eden oldu mu ? İşleyişi nasıl oluyor ?

Yani deaktif etme kısmına keyi yazdıktan sonra ne oluyor ve tekrar nasıl aktif ediyoruz ?

Bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

aulucan
15.Ocak.2008, 07:04
arkadaşlar forumda yeniyim o yuzden once cevaplandıysa kusura bakmayın.mac icin oyunu nerden bulabilirim? Steam da mac versiyonu mevcut mu anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

promotions
28.Ocak.2008, 03:42
yavv hâlâ anlamadım yardıım ben steam den oyunu aldım 5key olayı vardı 4 ünü satmayı planlıyorum steamden baktığımda tek key gözüküyor onumu verecem millete
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
tamam başka yerde anladım 1 key 5 kere kullanıyormuş

demirsporlu
28.Ocak.2008, 22:54
arkadaşlar steamden aldıktan sonra my games a oyun gectikten sonra sizlerde benim gibi sasırmıssınızdır sag tıklayınca cd key diye bisey görememissinizdir. bu yüzden panik yapmayın oyunu tamamen inrecemmi diye düsünmeyin. bi seferligine download game diyin. indirmeye baslasın ama sonra indirmeyi iptal edin. artık cd keyi görebilirsiniz. 1 kb bile indirmeniz cd keyi görmek icin yeterlidir.

kakyuz
30.Ocak.2008, 17:07
arkadaslar,şimdi ben oyunu steam üzerinden aldım.evdeki biligisayara kurdum.fakat işyerindeki bilgisayara da kurmak istiyorum.hakkım 4 tane kalmıştı,şimdi 3 tane mi kalıcak?
bide evdeki bilgisayardan oyunu silersem hakkımı geri kazanıcakmıyım,yani yine 4 tane hakkım olucak mı?
cevaplarsanız sevinirim.

Rappa
01.Şubat.2008, 00:02
Bende steam üzerinden alacam.

kakyuz ; sanırım evet, 3 hakkın kalacak.

Rappa
01.Şubat.2008, 00:51
Arkadaşlar bu arada birşey sorcam..

Şimdi ben steam'den yüklüyorum oyunu. Bu takım logoları vs.. gibi grafik eklentilerini yapmak için dosyaları nereye atacam ?

Rappa
01.Şubat.2008, 05:51
Kaç aktivasyon hakkımız kaldığını nerden öğrenebiliriz ?

Rappa
01.Şubat.2008, 08:26
Arkadaşlar son birşey soracam..

Şimdi ben steamden indirmeyi tamamladım ve launch dedim, 9.2.0'lı bir şekilde açtı ve oto active etti sonra.

Sonra ben denemek için oyunu kaldırdım( sadece key ile aktife edebiliyor muyum diye denemek için) ve kurulumdan normal kurup yine oyun kurulurken Via Steam'i seçtim.

5 tane olan hakkımdan gitmiş midir ?

Ve ne kadar hakkım kaldığını falan nerden görebilirim ?

Aydin
01.Şubat.2008, 09:01
steam üzerinden mi kurdun yoksa ayrı bir cd ile mi kurdun?

ayrı bir cd ile kurduysan hakkın gitmiştir. ama kontenjanını boşa çıkartmak istiyorsan http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/ bu adresi kullanmalısın.

Alicanfmfan
01.Şubat.2008, 09:07
Diyelim orjinal aldık Aydın abi oyunu 5 hakkımız var hepsi bitince daha kurmıyor muyuz hakkımız bitiyor mu ?

Aydin
01.Şubat.2008, 09:12
http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

şu adresi kullanarak istediğin zaman kontenjan boşaltabilirsin Alican.

Rappa
01.Şubat.2008, 09:16
Heee yani, mesela 5 hakkınıda kullandın kendi pc'nde.. Oraya girip deaktif edince yine kullanabiliyorsun yani key'i ?

Alicanfmfan
01.Şubat.2008, 09:20
http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fdeactivation.fm200 9.softanchorinsight.com%2F)

şu adresi kullanarak istediğin zaman kontenjan boşaltabilirsin Alican.

Teşekkürler , Aydın abi serial numaramızı girecegiz bu sitede degil mi ?

Aydin
01.Şubat.2008, 09:21
Açıkçası daha önce girmedim bu siteye. işleyişi bilmiyorum.

Rappa
01.Şubat.2008, 09:31
Teşekkürler , Aydın abi serial numaramızı girecegiz bu sitede degil mi ?

Steam ile verilen keyi giriyosun..

Ordan kaç kurulum yaptıysan ayrı ayrı olarak, onlar çıkıyor. Ve istediğini 'deactive'
edip kontenjan açabiliyorsun kardeş.

Alicanfmfan
01.Şubat.2008, 09:36
Tamam teşekkürler,bu key orjinal alınca cd'nin içinki key oluyor degil mi ?

yigitbjk
02.Şubat.2008, 08:16
9.2.0 versiyonu çıkınca alıcağım dedim versiyon çıktı ancak ben alamadım korsanda şuana kadar almadım fm ve cm olarak versiyon yüklemelerinde sorun yaşanıyor diye ama işten çıktık evde oturuyoruz doğal olarak para yok steam den alamıyoruz oyunu onun için fm2008 e devam...

Rappa
02.Şubat.2008, 08:33
Tamam teşekkürler,bu key orjinal alınca cd'nin içinki key oluyor degil mi ?

Evet aynen öyle.

samett
02.Şubat.2008, 23:02
saoluuunnnn

kakyuz
13.Şubat.2008, 05:49
arkadaşlar birşey sorucam.
ben oyunu steamden aldım ve kurdum,fakat windows çöktü.şimdi oyunu bu pc'ye yüklemek istemiorum tekrar.hakkım gitti mi?
bide kaç hakkım kaldığını nerden öğrenicem?

bluepaw
12.Mart.2008, 06:54
arkadaşlar ben de steamden oyunu aldım ve gayet memnunum.

elimde kalan 4 hakkı kullanmayacağım ve satmak istiyorum böyle bir imkan var mı acaba

promotions
12.Mart.2008, 07:04
evet var tabi alıcısını bulursan çünkü 9.3 c*rack yapıp oynuyorlarmış bende steamden aldım 3 hak boş duruyor :)

bluepaw
12.Mart.2008, 07:19
arkadaişlar peki steam hakkımı sattım diyelim, bir vesileyle.

satın alan kişiye benim verebileceğim tek şey steamin verdiği kod. bu kişi bu kod'u kullanmak için ne yapmalı

wolfson
27.Mart.2008, 19:29
Arkadaşlar bilgisayara zorunlu olarak format attırdım. Bi arkadaşın sayesinde oyunu onun steam hakkını 1 kez kullanarak indirmiştim. Şİmdi tekrar orjinalini indirmek istiyorum. 100 kontör karşılığı 1 steam download hakkı kullanıcam. Umarım yardımcı olursunuz... Şİmdiden teşekkürler. Msnden halledelim bu işi ;)

[email protected]

BeaT
16.Nisan.2008, 20:09
Steam'den özel haftasonu indirimi, Football Manager 2009 sadece $14.99 oyunu alamayan veya almak isteyen arkadaşlarınız varsa kaçırmasınlar bu fırsatı.

burak_unal
17.Nisan.2008, 05:37
Steam'den özel haftasonu indirimi, Football Manager 2009 sadece $14.99 oyunu alamayan veya almak isteyen arkadaşlarınız varsa kaçırmasınlar bu fırsatı.

ewet arkadaşlar ben de bugün şans eseri öğrendim ve böyle fırsat bi daha gelmez diyerekten aldım hemen :D 26 tl ye geliyo fiyatı.şu anda yükleniyor oyun inş sorunsuz çalıştırabilirim..

burak_unal
17.Nisan.2008, 22:35
oyunu yükledim active etmeye çalıştıgımda şifreyi kabul etmiyor.launch dediğimde de run time error veriyor.nasıl yapacam yardımcı olursanız sevinirim

hakanmaya18
18.Nisan.2008, 02:59
bende bu ındırımden yararlandım ve steamdan 25 ytl e aldım oyunu.suan yukluyorum yuzde 12 de falan.merak ettigim iki sey var.aktivasyon nasıl olacak bir de 9.3 yamalı halde mi acaba :icon_confused:

Aydin
18.Nisan.2008, 04:35
oyunu yükledim active etmeye çalıştıgımda şifreyi kabul etmiyor.launch dediğimde de run time error veriyor.nasıl yapacam yardımcı olursanız sevinirim

Oyun zaten size aktivasyonu yapılmış olarak iniyor. Steamden indirip oyunu çift tıklamanız yeterli. Runtime hatası ile ilgili konular:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69400

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69177

bende bu ındırımden yararlandım ve steamdan 25 ytl e aldım oyunu.suan yukluyorum yuzde 12 de falan.merak ettigim iki sey var.aktivasyon nasıl olacak bir de 9.3 yamalı halde mi acaba :icon_confused:

Aktivasyonlu halde inecek oyun ve evet 9.3 yaması hazır halde inecek.

ommix
18.Nisan.2008, 07:42
Ben indirdim steamden.Masaüstüne birşey gelmedi.Steamde launcha basıyorum girİyor oyuna ama hep böyle mi girecem?Logoları falan atacam ama dosya falan yok yardım lütfen :(

Edit:Tamam buldum.

ibrahim musaoglu
06.Eylül.2009, 02:18
Arkadaşlar bütün konuyu okudum fakat işime yarayacak bir şey bulamadım!

Bu gün bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım. Oyunumu steam üzerinden almıştım ve forumdaki konuyu okuduğumda format atmak gerekiyorsa ya oyunu uninstall etmemiz yada activasyon kodunu deactive etmemiz gerektiğini anladım ve AYDIN arkadaşımızın koyduğu linkten oyun anahtarımı deactive ettim. Format attım ve steam'dan oyunu tekrar yükledim. Fakat şu anda launch game dediğimde oyuna giremiyorum, hiç bir şey olmuyor. Steam programında games sekmesinden ''active a product on steam'' a tıklayarak oyun anahtarını yapıştırıyorum, sonrasında ise active edilemedi uyarısını alıyorum ve oyunum açılmıyor.

Ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim..