PDA

View Full Version : Ekran kartı yeterli ancak 3D oynayamıyorum!

jeefo
15.Kasım.2007, 09:51
Arkadaşlar bende 3D maç motoru seçeneği gözükmüyor. Aşşagıdaki ayarlarda sadece 2D seçeneği var ve de sönük zaten yani değiştirilmiyor. Bidiğim tek ayar olan, display&sound ayarlarında "enable 3D camera" seçenegi zaten seçili durumda. Acaba başka bir yerinde farklı bir ayar daha mı vardır? Her türlü önerilerinizi bekliyorum...
Saygılar kolay gelsin

Bilgisayarım Toshiba; 1.6 GHz, 2 GB Ram ve Intel on board ekran kartı, istenilen modelden üst (modeli aşşağıda belirttim.)

Bende ki ekran kartı:
Accelerator in Use: Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family
Video BIOS: 1256
Current Graphics Mode: 1280 by 800 True Color (60 Hz)

İstenilen ekran kartı modeli:
Intel 82915G/82910GL veya üstü.

Aşk-ı Şehir
15.Kasım.2007, 09:55
enable 3D camera

Bu seçeneğin yanındaki "tik" i kaldırıp deneyin bir isterseniz.:)

gurkan2111
22.Kasım.2007, 07:11
bende de tıpkısının aynısı sorun sözkonusu nasıl olacak tıklanmıyor üstüne sen çözdüysen bana yardımcı ol. veya bilen birileri site yöneticileri yardımcı olsun ne oyunmuş arkadaş her tarafından sorun fışkırıyor...

oyuncuuuu
11.Aralık.2007, 18:59
arkadaslar bnedede aynı sorun vardı sonra 9.0.1 yamasını yukledım oldu iyi fmler

Evren17
11.Aralık.2007, 23:16
Oyunu 2d Nasil Yapa Bilirim Yardim

GeanyGS
11.Aralık.2007, 23:33
Onboard ekran kartlari 3D desteklemiyor diye biliyorum

SiR ToMaSRoSiCkY1
12.Aralık.2007, 20:59

Arkadaşım maça başlayınca hemen maç ekrenın altında menü var.Oraya tıklayıp 2D Classic yada 2D seçeneğine tıklarsanız olacaktır.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadaşlar bende 3D maç motoru seçeneği gözükmüyor. Aşşagıdaki ayarlarda sadece 2D seçeneği var ve de sönük zaten yani değiştirilmiyor. Bidiğim tek ayar olan, display&sound ayarlarında "enable 3D camera" seçenegi zaten seçili durumda. Acaba başka bir yerinde farklı bir ayar daha mı vardır? Her türlü önerilerinizi bekliyorum...
Saygılar kolay gelsin

Bilgisayarım Toshiba; 1.6 GHz, 2 GB Ram ve Intel on board ekran kartı, istenilen modelden üst (modeli aşşağıda belirttim.)

Bende ki ekran kartı:
Accelerator in Use: Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family
Video BIOS: 1256
Current Graphics Mode: 1280 by 800 True Color (60 Hz)

İstenilen ekran kartı modeli:
Intel 82915G/82910GL veya üstü.

Ekran kartınız onboardsa yapabilecek bir şey yok.Bende onboardların 3d'yi desteklemediğini biliyorum.Ama siz bir tane daha ekran kartı alın.Kasanızın içerisini açın.Boş soket yuvanız varsa ekran kartını oraya takın.Ondan sonra bilgisayarnız açılırken BIOS ayarlarına girip yeni aldığınız ekran kartının driverinin kurun.Diğer onboard ekran kartınızı iptal edin BIOS ayarlarından.BIOS'ta yaptığınız ayarları saveleyip çıkın.Olması gerekiyor:)

chona
13.Aralık.2007, 08:14
bendeki onboard ama 3d oynayabiliyorum arkadaşlar bilgisayarımda öle ahım şahım bişi değil. tek çekirdek 1.86 işlemci 1.25 Gb ram 128 onboard ekran kartı ve vista ultimate yüklü

El Barto
13.Aralık.2007, 08:19
onboard ekran kartlarında sorun oluyor kimi kez. Directx güncellemeleri ekran kartı güncellemeleri vs. yaptıktan sonra deneyiniz.