PDA

View Full Version : Fm 2008 Türkçe yaması 2009'u da açabilir mi?

Armano6
15.Kasım.2007, 23:01
2008de aynı olay olmuştu galiba.eski yama programı açmıştı türksportalın..Bunuda açma şansı var mı?

xxvolkan09xx
15.Kasım.2007, 23:03
denemisdim sabah, olmamisdi.

Muhammet Celik
15.Kasım.2007, 23:57
maalasef olmuyor

Gangstaa
16.Kasım.2007, 00:20
Sadece spiker türkçe oluyor

Armano6
16.Kasım.2007, 00:23
fm09 da garip bir şekilde dil dosyaları korunuyor.değişteremiyorsun..

sui generis
16.Kasım.2007, 00:31
cok kotu ya ben 2008 yamasına guveniyodum ben yama diye calısmıyo diyodum demek oyundada calısmıyo tadı cıkmaz simdi oyunun

CreaterS
16.Kasım.2007, 00:35
of ya napacaz şimdi ?

Gangstaa
16.Kasım.2007, 00:40
Türksportal en kısa zamanda Türkçe yama çıkaracaktır merak etmeyin :)

Armano6
16.Kasım.2007, 00:50
Turksportalın yaması yılbaşında çıkacak heralde.daha 1,5 ay var:S..enazından bunu çevirsinler 09a olduğu kadar..iyi olurdu:D

Vieri
16.Kasım.2007, 01:59
Turksportal Masaüstü 2008 Football Manager 2009 ile uyumlu değildir ve maç spikerine etki ettiği için oyunda hata almanıza neden olabilir.

Armano6
16.Kasım.2007, 02:14
Uyumlu hale getirmeyi düşünüyormusunuz şimdilik kullanmak için?

SAİT71
16.Kasım.2007, 02:37
Arkadaşlar TM üstünü denedim sadece maç motorundaki spiker Türkçe oluyor. Diğer kısımlar Olmuyor. Ben ss koyacaktım günler önce ama unuttum..

murat taşlı
16.Kasım.2007, 02:37
Turksportal Masaüstü 2008 Football Manager 2009 ile uyumlu değildir ve maç spikerine etki ettiği için oyunda hata almanıza neden olabilir.
evet ben denedim hata veriyor bir süre sonra

MaviAlize
16.Kasım.2007, 03:04
Aşağıdaki dillerde oynanabiliyor ama nedense Türkçe oynanmıyor. İllaki birilerinin yama mı yapması lazım...

http://rapidshare.com/files/164045949/Football.Manager.2009.MULTILANGUAGE.ADDON.rar

Czech, Danish, Dutch, English (International), English (United States), French, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Spanish, Swedish.

Vieri
16.Kasım.2007, 03:12
Bu yıl Turksportal Masaüstü 2009 yazılımımız Vista/XP uyumlu olarak çıkacak. Yalnız 2008 dil dosyasında farklılıklar var. Eski dosyaları yüklerseniz oyun yavaşlıyor ve beklenmedik anlarda hata veriyor. O yüzden geçmiş dönemlerde yayınlanan bizlere ait 2005'ten kalma olup 2009 diye yutturulan yamalara güvenmeyin

murat taşlı
16.Kasım.2007, 04:43
ben sildiğim halde spiker hala türkçe ve hala hata veriyor bu durumdan nasıl kurtulurum

unbequem
16.Kasım.2007, 04:51
evt bende düşündüm bu işi fakat spiker yazıları hariç türkçeleşmiyor ve oyunda değişik hatalara neden oluyor bence türksportal ekibi yama çıkartana kadar türkçe olmaz bu oyun :)

murat taşlı
16.Kasım.2007, 05:47
oyunu kapatıyor kaç kez gitti ne yapmam lazım bilen varmı

killerabbit
16.Kasım.2007, 05:53
oyunu kapatıyor kaç kez gitti ne yapmam lazım bilen varmı

oyunu porgram ekla kaldırdan sil sonra
program files içine gir ordan kurulu olduğu dosyayı felan sil..
ilgili programları kaldır ve sil..

murat taşlı
16.Kasım.2007, 06:04
oyunu porgram ekla kaldırdan sil sonra
program files içine gir ordan kurulu olduğu dosyayı felan sil..
ilgili programları kaldır ve sil..
fm2009 mu yoksa turksportal masa üstü 2008 mi sileyim türkçe yamayı sildim zaten ama olmadı

The Dark Lord
16.Kasım.2007, 07:21
komple ikisinide sil yeniden kur

murat taşlı
16.Kasım.2007, 18:10
komple ikisinide sil yeniden kur
tşk ler deneyeyim .

Lightning
16.Kasım.2007, 19:07
Ben oyunu oynarken yanımda İngilizce-Türkçe sözlük ile oynuyorum.
Gerçekten çok geliştirirsiniz kendinizi, birde böyle oynamaya bakın zaten bi süre sonra bütün kelimeleri öğrenirsiniz.(FM için tabi..)

plator17
16.Kasım.2007, 19:12
ark bu fm 08 turkce yamasını fm 09 attıktan sonra cache klasorunu sılıp gırınce oluyor dıyolar ben yuklemedım ama bı forumda okudum gercekten oluyomu bı deneyın alcaaz oyunu bugun ama turkcesız tadımı cıkar yonetıcıler fln ılgılenmıymu ıdare etcek bı yama yokmu YARDIMMMMMMMMMMMMMM

The Dark Lord
16.Kasım.2007, 19:58
ark bu fm 08 turkce yamasını fm 09 attıktan sonra cache klasorunu sılıp gırınce oluyor dıyolar ben yuklemedım ama bı forumda okudum gercekten oluyomu bı deneyın alcaaz oyunu bugun ama turkcesız tadımı cıkar yonetıcıler fln ılgılenmıymu ıdare etcek bı yama yokmu YARDIMMMMMMMMMMMMMM

sevgili dostum 2008 yaması hiç bi şekilde 2009 a olmuyor tek çözüm turksportal çevirim ekibini beklemek

plator17
16.Kasım.2007, 20:41
sevgili dostum 2008 yaması hiç bi şekilde 2009 a olmuyor tek çözüm turksportal çevirim ekibini beklemek

ok anladım beklıcez artık :icon_sad:

SeLassiee
16.Kasım.2007, 22:46
2009 da cok eklenti var mac yorumu, başlı başına ayrı bi medya filan turkce dil yamasını beklioruz..

killerabbit
17.Kasım.2007, 02:37
biz bence çok bekleriz :D

The Dark Lord
17.Kasım.2007, 04:30
yönetim bi açıklama yapsa herkes rahatlıcak çünkü türkçe yama gelene kadar oynamıyan arkadaşlar var :D

FM_Mania
17.Kasım.2007, 19:26
Arkadaşlar hangi yamadan bahsediyorsunuz, yahu oyun resmi olarak 14 Kasım'da çıktı bugün ayın 17si biraz insaflı olun. Buradaki çeviri ekibi hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen bize senelerdir Türkçe yama hazırlıyor. Biraz sabırlı olun, Turksportal bizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı yine bırakmaz emin olun ;)

Raistlin1
17.Kasım.2007, 19:30
Arkadaşlar hangi yamadan bahsediyorsunuz, yahu oyun resmi olarak 14 Kasım'da çıktı bugün ayın 17si biraz insaflı olun. Buradaki çeviri ekibi hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen bize senelerdir Türkçe yama hazırlıyor. Biraz sabırlı olun, Turksportal bizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı yine bırakmaz emin olun ;)

Bizi yarı yolda bırakmazlar rahat olun arkadaşlar.

The Dark Lord
18.Kasım.2007, 04:43

hiç bi zorunlulukları yokmu zannetmem arkadaşım kimse babasının hayrına o kadar kelimeyi çevirmez onun için oyunu çalıştır dediğimizde jilet reklamı izliyoruz ;)(::)

Armano6
18.Kasım.2007, 05:30

Konuyu yanlış anladın galiba.Biz şuan Tr yama çıkarsınlar diye bir talepten bulunmadık.2008 için olan Türkçeyi 2009 da kullanabilirmiyiz onu sorduk..

Gangstaa
18.Kasım.2007, 05:47
Okadar kelimeyi günlerini saatlerini harcayarak çeviriyorlar.Tabiki bu işten bi gelir elde etmek onlarında hakkı.

Hrn
18.Kasım.2007, 06:05
Türkçe yama neysede bu kulüp logolarının oldugu yama çıksa çok daha güzel olur...

Böyle çok kuru kalıyo ekran logosuz formasız... olmazsa olmaz bence..

arneas diye bi arkadaş vardı Dünyadaki tüm logoların oldugu bi yama yapmıştı .. ondan bu çalışmayı tekrar yapmasını bekliyoruz..

extensor
18.Kasım.2007, 06:12
Benim bir tavsiyem var Turksportal'a. Bilmiyorum yapılabilecek boyutta mı? Elbetteki benden önce düşünmüştür bunu Mustafa hocam.

Olsun ben yinede yazayım. Oyun çıkmadan 1-2 ay önce test sürümleri vs çıkartılıyor. Sonrasında demo vs. 2-3 aylık bir sürede Mustafa abimiz ve arkadaşları bu oyunu test ediyorlar.

Benim fikrim şu. Bu kadar önemli bir emek heba olmasın. Profesyonal maaşlı çalıştırılabilecek bir ekip kurulsun... 3 ayda bu işe emek verilsin çalışılsın. Oyun çıkmasıyla birlikte. Turksportal'ın Türkçe yamasıda çıksın. Madem oyun yapamıyor siz yaparsınız...

Ve buna reklam da alınabilir. Ayrıyetten de para ile satılabilir. Bu oyunu Türkçe oynamak çok önemli bazıları için. Özellikle benim gibi cahiller için :D

Fayda fiyat analizi yaptığımda 100 de 100 ü Türkçe olan bir yamaya ben... 20 ile 30 ytl arası bir fiyat biçebilirim.

Benim gibi bir çok kişide öder sanıyorum bu civar bir ücret.

Ne diyorsunuz bu konu hakkında ?

Gangstaa
18.Kasım.2007, 06:26
Benim bir tavsiyem var Turksportal'a. Bilmiyorum yapılabilecek boyutta mı? Elbetteki benden önce düşünmüştür bunu Mustafa hocam.

Olsun ben yinede yazayım. Oyun çıkmadan 1-2 ay önce test sürümleri vs çıkartılıyor. Sonrasında demo vs. 2-3 aylık bir sürede Mustafa abimiz ve arkadaşları bu oyunu test ediyorlar.

Benim fikrim şu. Bu kadar önemli bir emek heba olmasın. Profesyonal maaşlı çalıştırılabilecek bir ekip kurulsun... 3 ayda bu işe emek verilsin çalışılsın. Oyun çıkmasıyla birlikte. Turksportal'ın Türkçe yamasıda çıksın. Madem oyun yapamıyor siz yaparsınız...

Ve buna reklam da alınabilir. Ayrıyetten de para ile satılabilir. Bu oyunu Türkçe oynamak çok önemli bazıları için. Özellikle benim gibi cahiller için :D

Fayda fiyat analizi yaptığımda 100 de 100 ü Türkçe olan bir yamaya ben... 20 ile 30 ytl arası bir fiyat biçebilirim.

Benim gibi bir çok kişide öder sanıyorum bu civar bir ücret.

Ne diyorsunuz bu konu hakkında ?
Çok güzel olur böyle bir uygulama.

byvirus
19.Kasım.2007, 12:16
ben senelerdir oynuyorum ve oyunda o kadar büyük bi degişiklik olmadı menüleri filan ezberledim sayılır tabi türkçe olsa daha iyi olurdu ama bu şekilde idare etcez artık.türkçe yama bi kenara da bence oyundaki diger 10 larca sorun çözülse ilk başta daha iyi olacak...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Türkçe yama neysede bu kulüp logolarının oldugu yama çıksa çok daha güzel olur...

Böyle çok kuru kalıyo ekran logosuz formasız... olmazsa olmaz bence..

arneas diye bi arkadaş vardı Dünyadaki tüm logoların oldugu bi yama yapmıştı .. ondan bu çalışmayı tekrar yapmasını bekliyoruz..

yabancı sitelerde grafik dosyaları var logo,forma vs. ama herifler okyanusya liginin logolarını bile koymuş türkiye ligi yok.araştırmalarım devam ediyor bulunca eklerim...

white944
22.Kasım.2007, 20:42
ya bu yamanında cıkması 6 ay surerse

yet25
22.Kasım.2007, 22:39
elimde türkçeye çevrilmiş english.ltc var oyundaki tüm english.ltc dosyaları ile değiştirdim.yine de ingilizce oluyor.
english.ltc dosyalarının yanına ismini değiştirerek türkçe ltc yapıp oyundaki languages den türkçe seçeyim dedim yine olmuyor.
english.ltc dosyasını ltc editörden değil de not defterinden açıp türkçe olan dosyanın içindekileri buraya kopyaladım english.ltc dosyası tamamen türkçe oldu ama oyun yine ingilizce oluyor.belki bir fikir vermişimdir.
LÜTFEN KONUYU İYİ BİLEN ARKADAŞLAR İLGİLENİRLERSE SEVİNİRİZ.BELKİ TÜRKÇE YAPABİLİRİZ.
İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

ulasfb
23.Kasım.2007, 02:40
bir site çıkartmış ama bilmiyorum burdan mı çalmışlar

cengizuguryilma
23.Kasım.2007, 03:50
arkadaşlar ben bu türksport masaüstü fm 2008 bilgisayarıma indirdim ama nasıl oyunu türkçe yapacagımı yani nasıl kuracagımı bilmiyorum??? bana yardım edrmisiniz lütfen acele

_Api_
23.Kasım.2007, 04:02
Ben oyuncu arastırırken özelliklerin Türkce olmasını istiyorum. Aslında idare edecek ingilizcem var ama Türkce olunca daha hızlı bir sekilde genc oyuncuları inceleyebiliyorum. Acaba gecen seneki türkce yamasından sadece oyuncu özellikleri ile ilgili olan kısmı bir sekilde 2009a adapte edebilir miyim? Bu konuda fikri olan var mi?

osmanjanjan
23.Kasım.2007, 17:34
beylerrr müjdemiii isterimmmm türkçee yama çıktıı bir nevi ama bizi idare ederr isteyen adresi ögrenmek isteyen warsa [email protected] ekleyin sölim burda öteki adresin reklamnı yapmak istemiyorum ondan yanlış anlaşılmasınn herkesee iyi oyunlarrr =)

Professeur
23.Kasım.2007, 17:37
beylerrr müjdemiii isterimmmm türkçee yama çıktıı bir nevi ama bizi idare ederr isteyen adresi ögrenmek isteyen warsa [email protected] ekleyin sölim burda öteki adresin reklamnı yapmak istemiyorum ondan yanlış anlaşılmasınn herkesee iyi oyunlarrr =)

Bu yıl Turksportal Masaüstü 2009 yazılımımız Vista/XP uyumlu olarak çıkacak. Yalnız 2008 dil dosyasında farklılıklar var. Eski dosyaları yüklerseniz oyun yavaşlıyor ve beklenmedik anlarda hata veriyor. O yüzden geçmiş dönemlerde yayınlanan bizlere ait 2005'ten kalma olup 2009 diye yutturulan yamalara güvenmeyin
Mustafa abi yukarıda cevabı vermiş sanırım:D

osmanjanjan
23.Kasım.2007, 17:40
yokk abiii

jubarin
25.Kasım.2007, 03:21
fm 2009 zaten 2008 e benzer birçok kelimeyi geçen seneki %96 türkçe yamadan biliyoruz. Asıl önemli olan oyuncu etkileşimi ve menejer yorumları( Yani yeni eklenen şeyler) bu konuda :s7: lazım

ercux22
25.Kasım.2007, 05:17
Hep fmden yavaş yavaş sıkıldıktan snra ve yeni fm yaklaşırken türkçesi çıkıyo ve biz zaten fmnin yenisini beklerken arada kaynıyo... Doğruya doğru şimdi...
Tmm adamlar çalışıyolar ama artık erken çıksa biras bu kadarcıkta lüksümüz olsun ama...yoksa verdiğiniz emek pek uzun sürmeden gidiyo...

acivic
26.Kasım.2007, 07:07
Onların emeklerini karşılıksız bırakmamak için "türksportal klüp" üyesi olalım.
Aidatlar çok düşük. Ben yıllık 20.-YTL ödedim.

berkkocaman
30.Kasım.2007, 20:54
hayır açmazz

Armano6
03.Aralık.2007, 21:49
Alıntı yamalarla oynamayın millet..

tolga10r
06.Ocak.2008, 18:50
fm 09 turksportal çalışması türkçe yaması çıktımı acaba ?

BaFraLı
06.Ocak.2008, 18:51
Dahaca çıkmadı ama çalışmalar sürüyor bildiğim kadarıyla ..

Omer90
07.Ocak.2008, 18:05
arkadaşlar 2009'un türkçesi ne zaman çıkıcak bir bilgi verseniz en azından 2-3 hafta sonra dense başka sitelerde görüyorum türkçesini ama indirmiyorum. sonuçya turksportal gibi güvenilir olamaz.ama bir bilgide bekliyoruz.

Regger
08.Ocak.2008, 04:55
walla ben %50 civarlarında Turkish oynuyorum. Spiker EngLish Ama Diğer Özelliklerin Çoğu TUrkish..

Örnek: haber konu başlıkları vs. Türkçe Mesaj İçeriği yarı yarıya Türkçe..

Turkce yani Ortalama %50-60 civarlarinda Turkce..

Turksportal.Netin Eski yapımLarından deqiL. Programı Kuruyorsunuz kendini Oyuna Enjecte oLuyor.. Oyunu Orjinal Football Manager 2009 Kısayolundan Çalıştırıp Oynamaya Ba$Lıyorsunuz :)

http://www.dcteam.org/oyun-paylasimi/351-football-manager-2009-fm-2009-full-oyun-indir-oyun-download.html

Link Burada Reklam Amacli Deqil. Amac Paylasim ve Yardimci oLmak...

Jackal!

byvirus
23.Ocak.2008, 21:41
elimde türkçeye çevrilmiş english.ltc var oyundaki tüm english.ltc dosyaları ile değiştirdim.yine de ingilizce oluyor.
english.ltc dosyalarının yanına ismini değiştirerek türkçe ltc yapıp oyundaki languages den türkçe seçeyim dedim yine olmuyor.
english.ltc dosyasını ltc editörden değil de not defterinden açıp türkçe olan dosyanın içindekileri buraya kopyaladım english.ltc dosyası tamamen türkçe oldu ama oyun yine ingilizce oluyor.belki bir fikir vermişimdir.
LÜTFEN KONUYU İYİ BİLEN ARKADAŞLAR İLGİLENİRLERSE SEVİNİRİZ.BELKİ TÜRKÇE YAPABİLİRİZ.
İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşım bende kendi çapımda türkçe yama hazırlıyorm ama .ltc uzantılı olan değilde .ltf uzantılı dosyanın türkçe içerikli olması gerekiyor.Fm 09'da biçok yeri türkçeleştirdim şimdi basın toplantısına geldi ama burda tıkandım kaldım bu konuda bilgisi olan bana özelden ulaşabilirmi...

efekntli
26.Ocak.2008, 00:02
arkadaşlar Turksportal masaüstü 2008 indirdim. Cache dosyasını sildim. Ayarlardan games seçtim fakat oyuna başla butyonuna tıklayınca "oyuna ait uygulama dosyası bulunamadı hatası veriyor. yardım eder misiniz?

uaemrah
26.Ocak.2008, 01:59
Onların emeklerini karşılıksız bırakmamak için "türksportal klüp" üyesi olalım.
Aidatlar çok düşük. Ben yıllık 20.-YTL ödedim.

kesinlikle katiliyorum..herkezin üye olması sitede bir çok işi hizlandırır ve kaliteyi arttırır düşüncesindeyim