PDA

View Full Version : Oyunda Tatil e gidemiyorum ?

cennkk07
16.Kasım.2007, 01:25
[LEFT]Arkadaşlar oyunun içinde go on holidey seçeneğine tıkLıyorum koyduğum resimdeki yere dönüyor ne yapmam gerekli ???

http://img519.imageshack.us/my.php?image=adszsj0.jpg

freeon
16.Kasım.2007, 01:39
aynı sorun bendede var nasıl yapıyoruz ?_

KaF KeF
16.Kasım.2007, 01:47
Korsan Oyunlarda Böyle Bir sorun varmış sanırım...

BeeTLeJuiCe
16.Kasım.2007, 01:47
Korsan oyunlarda karşımıza çıkan bir durum.
Çözümü yok. Olsada bu forumda yardımını alamazsınız. ;)

Emurafu
16.Kasım.2007, 01:50
Menejer ayalarında tatile git mod'u varmış sanırım..

Manager > Options > Go On Holiday

Ahmet_77
16.Kasım.2007, 01:52
Var ama korsan oyunlarda tatile git'e basınca arkadaşın verdiği Linkteki bölüme geliyor oyun.

Trabzonspor
16.Kasım.2007, 02:01
korsan degıl demodada oleydı galıba demodamı korsan yoksa demolaarda hiç mi gidilmio

Vieri
16.Kasım.2007, 02:13
Manager sekmesinde;

Options altında
Go On holiday seçeneğini kullanarak çıkabilirsiniz.

Kopya yazılım kullananlarda bir problem olduğu söyleniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer oyununuz korsan sürümse buna çözüm için burayı kullanamazsınız, korsan satın aldıysanız, parayı ödediğiniz kişilerden destek alın lütfen.

PesimiSTyLa
16.Kasım.2007, 02:26
Korsan ile alakası oldugunu sanmıyorum; zira demo da da gidemeiştim ben

nikootinn
16.Kasım.2007, 02:37
Arkadaşın verdiği screenshotda oyunun versiyonu 9.1 olarak gösteriyor yani arkadaşın aldığı cd'nin korsan olma ihtimali yok

SAİT71
16.Kasım.2007, 02:41
Zaten demolarda tatil özelliğini koymuyorlar. 2008'ded öyleydi. Demoda gidemiyordun oyunun orjinalinde gidebiliyordun.

cennkk07
16.Kasım.2007, 02:48
ya arkadaşlar tamam korsan ama ben demoda da gidemedim :S orjinaLinide görücez bakalım aynı sorun varmı..

Vieri
16.Kasım.2007, 03:01
Orijinal oyun kullanıyorum ve go on holiday sorunsuz çalışıyor.

ERSELKULALI
17.Kasım.2007, 00:22
iyide tatile gitme opsiyonundan başka bişey bulamamışlarmı da bunu yapmışlar orjinal korsan farkı olarak

bozoo1903
17.Kasım.2007, 01:19
Güzel iş aslında. Böylece tatile gitmeden her maçı oynaman lazım ve oyuna bağımlı olup orjinal aldırmaya çalışıyorlar :D gayet güzel düşünce :D:D

erdal12
17.Kasım.2007, 01:21
ben orjinal genede tatile cıkamıorum

BeeTLeJuiCe
17.Kasım.2007, 01:27
ben orjinal genede tatile cıkamıorum

Manager > Options > Go On Holiday
Burdan sanırım Go On Holiday'i seçeceksin. Daha sonra tatile çıkabilirsin. ;)

volkanmet86
17.Kasım.2007, 03:21
Bende De Orjinal Oyun Var Fakat Tatile çikamiyorum!! şuraya Bas Falan Demeyin Senelerdir Oynuyorum Nerden Tatile çikildiğini Biliyorum.....!!

volkanmet86
17.Kasım.2007, 03:35
yabancı sitelrde böyle bi açıklama buldum doğrumu?

Just to let people know as per other torrents you are unable to go 'on holiday' in this :

Let's be clear here the holiday 'bug' is not a bug it was almost certainly done deliberately by the developers at Sports Interactive.

The significance of going on holiday is that you can see relatively quickly what the game world is going to look like several seasons down the road.

The fact that it has been disabled is ominous and almost certainly means that even if you don't get sacked at the end of the season (some seem to have reported that does not happen automatically) something will happen at some point in the future which will completely break the game and that'll only happen after many hours have been played and put in.

BeeTLeJuiCe
17.Kasım.2007, 03:37
Go On Holiday seçeneğinin belki aktif edilmesi gibi birşey vardır diye yazmıştım ama yokmuş. Demekki bu Tatile çıkma olayı sadece korsanlarda değil genel olarak oyunda olan bir hata. Yakında SI bu hatalar için 2. bi patch yayınlayacaktır. Sakatlık olayı özellikle çok fazla şikayet ettiren bir durum. Yabancı FM sitelerinde de bundan dolayı söyleniyorlar.

El Barto
17.Kasım.2007, 03:51
Arkadaşlar birbirimize saygı gösterelim lütfen istenmeyen tarzda ikili tartışmalara girmeyiniz sizden ricam.

BLAZİN1903
17.Kasım.2007, 05:13
arkladaşlar geçici bi çözüm olarak hazırlık maçlarında takım kontrolünü asistan menajer alır seçenegi var onu işaretleyince hazırlık maçlarında tatile çıkıyor

burakofly
18.Kasım.2007, 04:42
oyundaki holiday hatasını hepiniz biliyosunuzdur çözümü varmı bide amc ve fc ye birer adam koyunca oyunda 13 adam gözüküyo sizde de oldumu

spike2910
18.Kasım.2007, 07:08
aynı sorunlar bendede var bilen yokmu arkadaşlar ?

kansuGS
18.Kasım.2007, 07:29
Aynı hata bende de oldu,tek forvet oynayınca AMC ve FC çiftlendi birden.Sigames'in gözünden kaçmaması gereken,çok basit bir hata olmuş.

Melekovic
18.Kasım.2007, 08:23
Şu 13 kişi konusu artık sonraki yamaya fakat açılan konudaki holiday konusu bana biraz garip geldi.Orjinal olanda holiday sorunu yok deniliyordu çünkü.

burakofly
18.Kasım.2007, 10:55
ewt 13 kişi olayı çok saçma bide 8 maç gol atamadım ben galatasarayla tr liginde tüm maçlar 0-0 bitti böyle salak bişe görmedim valla

heavy86
18.Kasım.2007, 16:29
Holiday sorunu korsan kullandığınız içindir , korsan kullananlar böylelikle belli oluyor :D
çözümü , orjinal almaktır ;)

burakofly
19.Kasım.2007, 00:43
13 kişi sorunu daha ciddi zaten
yokmu bi çözümü

kusdal_e
19.Kasım.2007, 07:32
options bölümünden tatile gitmeye tıklıyorum ama gidemiyorum çok kez denedim olmuyor aynı hatayı alan başka bir arkadaş var mı bilmek isterim ve bu sorunun çözümü nasıl olur?

El Barto
19.Kasım.2007, 07:33
Evet var olmaz mı? :)

SI Games'ten bu hata için yakında yama çıkması bekleniyor zira çoğu kişide var bu sorun. Ancak genellikle korsan oyunlarda rastlanıyor. Orijinal oyunlarda da olduğu söyleniyor.

burakofly
19.Kasım.2007, 08:08
benim oyun orjinal bendede var patch bekliyorum bi kere oyunu %100 oynanabilir olarak çıkarsalar :S

BLAZİN1903
19.Kasım.2007, 08:56
yardımcı antrenör hazırlık maçlarını kontrolünü alır ı işaretlerseniz en azından hazırlık maçlarını pas geçebiliyosunuz

kusdal_e
19.Kasım.2007, 08:58
demek ki sadece korsan oyunlarda olmuyormuş. daha önce fm nin orjinal oyununu aldım ama bu tür sorunlardan dolayı bu sene almadım. çünkü başıma gelecekleri biliyorum. neden boşa o kadar para vereyim ki. ama eğer durumum olsaydı tabii ki aldığım tüm oyunları orjinal alırdım ama yapcak birşey yok ne yazıkki...

nikootinn
19.Kasım.2007, 09:15
Orjinal oyunda da bi sürü hatalar var,19 kasım olmuş ben hatalardan dolayı oyun alamıyorum henüz,1 yılda bu oyunun yapımcıları yan gelip yatmış herhalde bu kadar hata bir arada insaf yani

burakofly
19.Kasım.2007, 09:19
aynen katılıyorum kardeşim oyunu yapın ağustosta eski kadrolarla bi deneme yapın 1 ay 10 ay yatıp 2 ayda oyun yapıyolar..
nedense oyunun isim hakkı değişip segaya geçtikten sonra başladı bu sorunlar

byvirus
19.Kasım.2007, 11:10
1-tatile çıkamıyorum
2-belli bi süre oynadıktan sonra hata mesajı alıp oyun kapanıyor
3-2d maç esnasında çıkan pop-up penceresi takılıp kalıyor,kapanmıyor
4-genç oyuncular hariç as oyuncularımın hiçbiri kontrat yenilemiyor
5-mesajlara cevap verdigim zaman yanlarda çıkan sarı ya da kırmızı renkli noktalar silinmiyor(önemsiz görünebilir ama cevap verdip vermedigimi anlayamıyorum)
6-top kalecimde,önünde kimse yok herkes orta saha çizgisinde ama dönüp topu taca atıyor hiçbi anlam veremedim ve bu birden fazla oldu(kalecim volkan belki o yüzdendir diycem ama volkan bile o kadar salak degil :))
7-benim futbolcular maça hap alıp çıkıyor heralde arada dönüp kendi kalelerine şut çekiyorlar,ugur boral bile aml oynarken kendi kalesine şut çekti ve gol attı...
8-ve şuan aklıma gelmeyen bisürü sorun
9-sabırsızlıkla bekledigim oyundan 4 günde SOĞUDUMMM

byvirus
19.Kasım.2007, 11:54
korsanla alakası yok ve ayrıca bu oyunu oynayıp burda yorum yazan herkes tatile nerden çıkılacagını biliyordur zaten ;) tatile çıkamama sorunu oyundaki genel bir hata benim orjinal ama bende tatile çıkamıyorum.gerçi oyunda o kadar çok hata varki hangisini yazacagımı şaşırdım...

byvirus
19.Kasım.2007, 11:57
Holiday sorunu korsan kullandığınız içindir , korsan kullananlar böylelikle belli oluyor :D
çözümü , orjinal almaktır ;)

benimki orjinal ama bende tatile çıkamıyorum.genel bi sorun sanırım...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

yokmu bi çözümü

taktik ekranında 13 görünüyor ama sen maçı yine 11 kişi oynuyorsun.bence bu oyunu sadece çıkarmış olmak için çıkarmışlar ya da 3d yle ugraşmaktan diger ayrıntılarla hiç ugraşmamışlar.oyunda o kadar çok hata varki :u:

heavy86
19.Kasım.2007, 16:20
korsanla alakası yok ve ayrıca bu oyunu oynayıp burda yorum yazan herkes tatile nerden çıkılacagını biliyordur zaten ;) tatile çıkamama sorunu oyundaki genel bir hata benim orjinal ama bende tatile çıkamıyorum.gerçi oyunda o kadar çok hata varki hangisini yazacagımı şaşırdım...

Oyunum orjinal ve istediğim an tatile çıkabiliyorum .. Oyunun bi hatası KESİNLİKLE değildir ;) :icon_cool:

heavy86
19.Kasım.2007, 16:24
Nerdeyse bi sezon bitircem 3d ile oynuyorum tüm maçları , bu hataların birine bile rastlamadım..ilginç !

heavy86
19.Kasım.2007, 16:27
benimki orjinal ama bende tatile çıkamıyorum.genel bi sorun sanırım...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

taktik ekranında 13 görünüyor ama sen maçı yine 11 kişi oynuyorsun.bence bu oyunu sadece çıkarmış olmak için çıkarmışlar ya da 3d yle ugraşmaktan diger ayrıntılarla hiç ugraşmamışlar.oyunda o kadar çok hata varki :u:

Dostum çok ilginç ya..Sende , bende orjinal kullanıyoruz
ama sende hatalı .. Gerçekten çok garibime gitti , herkese aynı dosyaları vermiyor mu bu adamlar :icon_confused: Hadi korsan kullansan anlayacağım ama tatile gitmeme sorunu fln. orjinalde ilk sende duyuyorum ;)
alan tüm arkadaşlarım benimle hem fikir..Tatile gidiyor..

Vieri
19.Kasım.2007, 16:39
yokmu bi çözümü

Gelecek yama ile bu sadece göze hitap eden problem düzeltilecek.

byvirus
19.Kasım.2007, 21:24
Dostum çok ilginç ya..Sende , bende orjinal kullanıyoruz
ama sende hatalı .. Gerçekten çok garibime gitti , herkese aynı dosyaları vermiyor mu bu adamlar :icon_confused: Hadi korsan kullansan anlayacağım ama tatile gitmeme sorunu fln. orjinalde ilk sende duyuyorum ;)
alan tüm arkadaşlarım benimle hem fikir..Tatile gidiyor..

sen bu nesajı yazmadan önce bazı arkadaşlar da yazmış aynı sorunu önce bi okusan da sonra yorum yapsan daha iyi olmazmı ;)

sagopa2126
21.Kasım.2007, 03:13
holiday sorunu bende de var..13 kişi olayı da sanırım amc nin soldan fc ye çıkacağızı fc nin de yanda duracağı gibi 2 farklı olayı göstermekte normal bi şey olabilir..

philips
21.Kasım.2007, 03:18
realbeck bencede iyiki para verip almadım ama korsanda oynamıyorum paramı verecem(80 ytl) hemde saçma hatalarla oyuna katlanacam afedersiniz ama enayi yerine koyuluyoryz bence o yüzden oyun almadan ilk önce araştırıyorum ve hatalarla doluysa almıyorum (örn: Fm 09) yeter oyuncuyu enayi yerine koymayın !!!! birde sorunsuz oynuyorum diye burada söylenmeyin heee sizin oyun düzgün diğer orj. alanların bozuk yalan yanlış bilgi vermeyin size başka dosyalarmı verdiler sallıyorsunuz (düzgün çalışıyor sorunsuz çalışıyor pehh rüyamda görsem inanmam )siz sadece kendinizi avutuyorsunuz kimbilir ne hatalar çıktı ya da çıkacak kendinizi kandırmaya devam edin SORUNSUZ OYNAYANLAR si games bizi sömüremeyeceksin!!!!!! bu kadar b..ktan hatalarla dolu oyunla bizi sömüremeyeceksin !!!!!!!!

aliCHaN_FM
21.Kasım.2007, 03:19
Orjinal kullanıyorum ve tatile çıkabiliyorum. Havai, Faroe adaları neresi olursa artık

philips
21.Kasım.2007, 03:24
oyunun yapımcılarını kınıyorum insanlarlaa(oyuncularla) dalga geçiyorlar resmen oynatıyolar korsana karşı hiçmi başka çözüm yok koskoca sigameste de, go on holidayi devre dışı bırakıyorlar .oynamak istiyen normalde oynar. kesinlikle korsanla ilgili bir hata değil, kesinlikle gözden kaçan bir hata olarak yorumluyorum !

myeren
21.Kasım.2007, 04:52
bu hata demo'da da vardı ozaman demo'da korsandı :D daha full sürümünü oynamış değilim ama korsandan kaynaklanacak bir sorun değildir bence bukadar aptalca bi fark olmaz yani muhtemelen fm hatalarından biridir ve update'ler ile giderilir

philips
21.Kasım.2007, 04:55
bu hata demo'da da vardı ozaman demo'da korsandı :D daha full sürümünü oynamış değilim ama korsandan kaynaklanacak bir sorun değildir bence bukadar aptalca bi fark olmaz yani muhtemelen fm hatalarından biridir ve update'ler ile giderilir

katılıyorum demodada çıkamıyordum yorumları okuyunca oyunu almakta oynamakta istemedim bir anda soğudum cm bile oynayabilrim :(

Quantin
21.Kasım.2007, 05:05
Diğer konuya yazdım burayada yazayım;
Tatil oyun hatasını Orginallerin çoğu yaşamıyor. Korsan oyunların hatalı kırılmasından kaynaklı bir sorun.Bunun için farklı çözüm yerlerine bakınız. Burası yeri değildir.

İllahi tatil derseniz size tavsiyem en azından bir dahaki maça kadar oyun durmaz;
bunun için
options-preference-continue game timeout seçin kaç saniye beklesin 5 iyidir.

böylece kesin cevaplamanız gereken bir durum olmasssa mesela basın toplantısı gibi, oyun her beş saniyede bir otomatik olarak continue diyecektir.

Daha az basın toplantısı için bu seçeneğin hemen üzerinde bulunan seçneğide "fastest" yapabilirsiniz en azından sadece maçları oynamış olurum derseniz....

sammm90
21.Kasım.2007, 06:22
beyler bu fm yetkilileriyle konuşan kimse yok mu bu sitede?bi sorsun bakalım ne dicekler adamlar?bende tatile gidemiyorum.herkesin problemi tatil oldu

serwan
21.Kasım.2007, 06:42
orjinal-korsan kavgasını bi türlü çözemiyorum.isteyen istediği gibi alır kullanır.o kendi bileceği bişeydir.sanki bu oyunu orjinal alan herkes buna benzer diğer konularda da bu kadar hassas mı merak ediyorum.mesela mp3 indirmiyorlar mı hiç?veya film?veya başka programlar vs vs.

asıl sorun şu.hepsi için geçerli değil tabi bu ama "korsan alıyorsunuz,hepsi müstahak,keşke oyununuz hiç çalışmasa" gibisinden yaygara koparan arkadaşların düşüncesi orjinal oyun satışı yükseldiğinde oyuna türkçe dil seçeneği eklenme ihtimali olması.istiyorlar ki herkes orjinal alsın ve kısa zamanda oyuna türkçe eklensin.bencillik kısacası.başkalarını düşünmüyorlar.belki adamın oyuna verecek parası yok.ama savunma da hazır."ayda 8 lira taksit yapılıyor.herkes bu parayı verebilir."senede 5-6 tane oyun alacak bi adam pek tabi ayda 50 lira bu işe ayıramayabilir örneğin.
veya başka bir düşünceyle bu kadar özensiz yapılmış olduğunu düşündüğü bir oyuna(13 kişi olayı bunu ispatlamaya yeter.test bile edilmemiş olması muhtemel zira gözden kaçacak bir hata değil) bu kadar para vermek istemeye de bilir.veya vardır da parası başka şeye harcamak istiyordur.
özet olarak tamamen bencilce bir düşünce yüzünden orjinal almazsanız böyle olur diye diretiyorlar.eminim ki pek tabi başka korsan programlar kullanıp,mp3 indiriyor bu insanlar ama onlarda türkçe derdi pek olmadığı için sorun etmiyorlar.
öyleyse ben de söyleyeyim.orjinal alacaktım bu oyunu.gayet de kararlıydım.ama ispanyada, amerikada 30 dolara tr de 50 dolara satıldığını görünce vazgeçtim.ayrıca madem bencillik yapıyoruz,ona da varım.ingilizce biliyorum.yıllardır da oynuyorum ingilizce olarak.alıştım da zaten.türkçe çıksa bile büyük ihtimalle ingilizce oynamaya devam edicem.türkçe çıkıp çıkmaması ilgilendirmiyor beni yani.şimdi oldu mu peki?

El Barto
21.Kasım.2007, 06:58
orjinal-korsan kavgasını bi türlü çözemiyorum.isteyen istediği gibi alır kullanır.o kendi bileceği bişeydir.sanki bu oyunu orjinal alan herkes buna benzer diğer konularda da bu kadar hassas mı merak ediyorum.mesela mp3 indirmiyorlar mı hiç?veya film?veya başka programlar vs vs.

Bakınız şimdi olayın özü kavranamadığından bu tür düşünceler ortaya çıkıyor. İsteyen istediği gibi alır elbette bunda herkes sonuna kadar özgürdür, ancak korsan oyunla alakalı gelip Turksportal forumlarına mesaj yazamaz. Korsan yazılım kullandığını herhangi bir yolla belirtemez. Zira Turksportal gayriresmi bir site değildir ve oyunun yapımcısına karşı belirli sorumlulukları olan resmi bir sitedir. Ayrıca korsan yazılıma karşı olan tutumumuz sadece FM serisi ile sınırlı da değildir. Diğer bütün yazılım, mp3, film vb. telif hakkı olan her türlü materyalin illegal yollardan edinimi konusunda da forumlarımızda ve sitemizde bilgi paylaşımı yapılması kesinlikle yasaktır. Yani olay korsan-orijinal çekişmesi değildir. Sadece kuralların uygulanmasıdır.

serwan
21.Kasım.2007, 07:06
Bakınız şimdi olayın özü kavranamadığından bu tür düşünceler ortaya çıkıyor. İsteyen istediği gibi alır elbette bunda herkes sonuna kadar özgürdür, ancak korsan oyunla alakalı gelip Turksportal forumlarına mesaj yazamaz. Korsan yazılım kullandığını herhangi bir yolla belirtemez. Zira Turksportal gayriresmi bir site değildir ve oyunun yapımcısına karşı belirli sorumlulukları olan resmi bir sitedir. Ayrıca korsan yazılıma karşı olan tutumumuz sadece FM serisi ile sınırlı da değildir. Diğer bütün yazılım, mp3, film vb. telif hakkı olan her türlü materyalin illegal yollardan edinimi konusunda da forumlarımızda ve sitemizde bilgi paylaşımı yapılması kesinlikle yasaktır. Yani olay korsan-orijinal çekişmesi değildir. Sadece kuralların uygulanmasıdır.

zaten paylaşılsın demiyorum.çıkıp bu forumda bunları konuşmak yasaktır diyebilir herkes.ama korsan alırsan elbet hata çıkar ben orjinal aldım böyle bi hata yok,git orjinal al demeye hakkı yoktur kimsenin.zaten moderatörler içerik konusunda gerekeni yapıyorlar.
kaldı ki yazılan şeyler korsanla alakalı değil,oyunun genel hataları.

realbeck
21.Kasım.2007, 22:57
siz öyle yorumları silin edin..madem site resmi bir site oyunun yapımıclarına karşı sorumlulukları var.onlarında bize karşı sorumlulukları var.her sene aynı sorunlarla karşılaşmamıza rağmen hala bu sorunlara kulak asılmıyor..sırf türkçe dili kullanılsın eklensin diye oyundaki hataları gözardı edip,basitmiş gibi göstermeyin..önceden milleti havaya veriyolar yenilik reklamlarıyla ama oyunu alınca eskisinden hiç bir farkı olmadığını görüyoruz..bence ilk önce türkçe yi ekletmeye çalışcagınıza bu hatalarla dolu oyunu üreterek insanları enayi yerine koymamalarını dile getirin..

ForeverFener
22.Kasım.2007, 03:57
siz öyle yorumları silin edin..madem site resmi bir site oyunun yapımıclarına karşı sorumlulukları var.onlarında bize karşı sorumlulukları var.her sene aynı sorunlarla karşılaşmamıza rağmen hala bu sorunlara kulak asılmıyor..sırf türkçe dili kullanılsın eklensin diye oyundaki hataları gözardı edip,basitmiş gibi göstermeyin..önceden milleti havaya veriyolar yenilik reklamlarıyla ama oyunu alınca eskisinden hiç bir farkı olmadığını görüyoruz..bence ilk önce türkçe yi ekletmeye çalışcagınıza bu hatalarla dolu oyunu üreterek insanları enayi yerine koymamalarını dile getirin..

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.Her sene koyuyorlar reklamları bi bakıyoruz bi fark yok.

philips
22.Kasım.2007, 05:19
hayallerim altüst oldu bu hatalarla karşılaşan arkadaşları görüyorum(birde orjinal oluncaa...)hevesim kursağımda kaldı :( her sene aynı veya birbirine yakın hatalar .şimdi aynı hatalar bendede olur diye orjinal almıyorum türkçe de eklenmesin istemiyorum ilk önce hatalar düzeltilsin en aza indirilsin(hattaa olmasın..)ondan sonra türkçeyi düşünürüz..

farfarforfor
22.Kasım.2007, 18:35
yaa bende orjinal kullanıyorum ama bende de aynı hata var tatile çıkamıyorsun kafayı yiyecem ama allahtan ben hata almadım hata alıyorsanız arkadaşlar oyununuzda hata aldığınız tarihten bir gün önce tatile cıkın 2 günlük ama tatil modunuz çalısıyorsa ben fm08'de böle yapıyordum ayrıca bu tatil konusu canımızı sıkmaya başlamış gibi umarım diğer gelecek versiyonlarda çözüm bulunur bu işe

Memedov
22.Kasım.2007, 18:43
Arkadaşlar tatile çıkmak bu kadar önemlimi, şuan aramızda bir sürü arkadaş var bu oyunu oynayamıyor. biraz sabırlı olursanız Vieri'nin de dediği gibi gelecek yama da düzeltilecek.

Gelecek yama ile bu sadece göze hitap eden problem düzeltilecek.

El Barto
22.Kasım.2007, 19:38

Elbette bizlerde oyunun bukadar hatalı olmasından dolayı mutlu değiliz. Oyundaki hataları basitmiş gibi göstermeye, yok saymaya çalışıyor olsak işimizden gücümüzden zaman ayırarak sorunların çözümlerini sorunlu arkadaşlara ulaştırmaya çalışmayız. Biraz daha mantık çerçevesi içerisinde eleştiri yaparsanız mutlu olacağım. Kimsenin birşeyleri göz ardı etmek gibi bir niyeti yok. Silinen mesajlar "korsan aldım oynuyorum" "c.rack var mı?" gibilerinden mesajlardır. Bu konu ile ilgilide defalarca kere açıklama yapılmıştır. Bu muhabbetlerin bu forumlarda dönmesi yasaktır.

Ayrıca ingilizceniz var ve yeterli ise SI Games'in resmi forumlarını kullanarak sorunlarınızı orada dile getirmeniz, Turksportal'dan SI Games'e gide şikayetlerden daha etkili olabilir.

realbeck
22.Kasım.2007, 21:05
Elbette bizlerde oyunun bukadar hatalı olmasından dolayı mutlu değiliz. Oyundaki hataları basitmiş gibi göstermeye, yok saymaya çalışıyor olsak işimizden gücümüzden zaman ayırarak sorunların çözümlerini sorunlu arkadaşlara ulaştırmaya çalışmayız. Biraz daha mantık çerçevesi içerisinde eleştiri yaparsanız mutlu olacağım. Kimsenin birşeyleri göz ardı etmek gibi bir niyeti yok. Silinen mesajlar "korsan aldım oynuyorum" "c.rack var mı?" gibilerinden mesajlardır. Bu konu ile ilgilide defalarca kere açıklama yapılmıştır. Bu muhabbetlerin bu forumlarda dönmesi yasaktır.

Ayrıca ingilizceniz var ve yeterli ise SI Games'in resmi forumlarını kullanarak sorunlarınızı orada dile getirmeniz, Turksportal'dan SI Games'e gide şikayetlerden daha etkili olabilir.

bir benim yazdıklarımın hiç birinde korsan aldım veya ***** var mı diye birşey yoktu oyunla ilgili sorunları dile getirdiğim mesaj silindi.iki söylediklerimde mantık çerçevesinde sorunlar.sizlerin savunduklarınız ve yazdıklarınız ortada,bizimde..işinizden gücünüzden zaman ayırıyorsunuz çok güzel ama ortada somut bir şey var mı?yine aynı sorunlar,saçma işler ve yine oyunu oynayanlar tarafında mutsuz bir tablo var..sizler hala enayi yerine koyulmadıgınızı düşünüyorsanız devam edin savunma yapmaya..iyi çalışmalar..

El Barto
22.Kasım.2007, 21:11
Enayi yerine konulduğunu düşünmek ile bunun bir oyun olduğu ve sorunların olabileceğini düşünmek arasında ince bir çizgi vardır. Neresinden bakmak istersen öyle görürsün. Birşeyleri savunma, özellikle oyunu ve oyundaki hataları, gibi bir niyetimiz yok en azından benim yok. Sadece bu forumda yöneticiyim ve kuralları uygulamaya çalışıyorum.

Bilmenizi isterim ki bizlerde en azından kendi adıma bende o mutsuz tablonun içindeki oyunculardan biriyim.

Konu amacından sapmasın kaldığı yerden devam edebilir.

realbeck
22.Kasım.2007, 21:23
evet çok ince bir çizgi 80 ytl kalınlığında..

kusra bakmayın konun sapmasından dolayı..

serwan
22.Kasım.2007, 23:03

size bir eleştirimiz yok zaten.yaptığınız işe de saygı duyuyorum.korsanla ilgili mesajları silmenizi ve yazanları uyarmanızı da anlarım.hatta sadece yöneticiler değil diğer kullanıcılar da korsanla ilgili mesajları gönderenleri uyarabilirler.ama bazı üyeler korsanla ilgili mesajı değil korsan alan adamı eleştiriyorlar.neden korsan alıyorsun,almasan sorun çıkmaz vs vs. şeklinde mesajlar yazıyorlar ki görmüşünüzdür.ben de kendilerine soruyorum acaba şu an bilgisayarlarında ve hayatlarının diğer alanlarında kullandıkları herşey orjinal mi?en basit örnek olarak bir bilgisayarda her şey orjianl kullanıldığında yıllık maliyeti tahminen 1000 ytl yi geçer.sadece fm oynuyorum başka hiçbişey yapmıyorum derlerse başka.herkesten yıllık 1000 ytl vermesini bekliyorlarsa ayrı ama ben eminim ki bu tür yorum yapan arkadaşların tek amacı fm yi orjinal aldırmak.yoksa millet windows'u,antivirüs programını,mp3 ü korsan kullanmış umurlarında değil.nedenini daha önce yazdım.

ayrıca bişey daha.sigames'in yaptığı kusura bakmayın ama yapılabilecek bir hatadan çok işi önemsememek.yani bir nevi insanları enayi yerine koyuyorlar diyebiliriz bence buna.13 kişilik taktik ekranı kesinlikle gözden kaçabilecek bir sorun değil takdir edersiniz ki.ayrıca buna demoda eleştirilmesine rağmen düzeltilmeyen sakatlık sorununu da ekleyebiliriz.vs vs.

zemlinskis
22.Kasım.2007, 23:45
ne zaman çıkacak bu yeni yama acaba ? yeni oyuna kadar çıkar heralde

philips
23.Kasım.2007, 02:14
size bir eleştirimiz yok zaten.yaptığınız işe de saygı duyuyorum.korsanla ilgili mesajları silmenizi ve yazanları uyarmanızı da anlarım.hatta sadece yöneticiler değil diğer kullanıcılar da korsanla ilgili mesajları gönderenleri uyarabilirler.ama bazı üyeler korsanla ilgili mesajı değil korsan alan adamı eleştiriyorlar.neden korsan alıyorsun,almasan sorun çıkmaz vs vs. şeklinde mesajlar yazıyorlar ki görmüşünüzdür.ben de kendilerine soruyorum acaba şu an bilgisayarlarında ve hayatlarının diğer alanlarında kullandıkları herşey orjinal mi?en basit örnek olarak bir bilgisayarda her şey orjianl kullanıldığında yıllık maliyeti tahminen 1000 ytl yi geçer.sadece fm oynuyorum başka hiçbişey yapmıyorum derlerse başka.herkesten yıllık 1000 ytl vermesini bekliyorlarsa ayrı ama ben eminim ki bu tür yorum yapan arkadaşların tek amacı fm yi orjinal aldırmak.yoksa millet windows'u,antivirüs programını,mp3 ü korsan kullanmış umurlarında değil.nedenini daha önce yazdım.

ayrıca bişey daha.sigames'in yaptığı kusura bakmayın ama yapılabilecek bir hatadan çok işi önemsememek.yani bir nevi insanları enayi yerine koyuyorlar diyebiliriz bence buna.13 kişilik taktik ekranı kesinlikle gözden kaçabilecek bir sorun değil takdir edersiniz ki.ayrıca buna demoda eleştirilmesine rağmen düzeltilmeyen sakatlık sorununu da ekleyebiliriz.vs vs.

dostum aynen katılıyorum onlarada soruyorum (korsan diye eleştirenler..) sizin kullandığınız işletim sistemi orjinalmi veya her oyunu orjinal mi alıyorsunuz ya da filmleri gelmiş burda korsanla dalga geçiyolar(ayranı yok içmeye tahteravalli ile gider s...maya kusura bakmayın tam yerinde bi cümle)))))

cennkk07
23.Kasım.2007, 02:16
Neyse yha yama gelsede düzelse bari =) yama gelene kadar oynamıcam bu oyunu =))

trekclown
23.Kasım.2007, 02:29
1-tatile çıkamıyorum
2-belli bi süre oynadıktan sonra hata mesajı alıp oyun kapanıyor
3-2d maç esnasında çıkan pop-up penceresi takılıp kalıyor,kapanmıyor
4-genç oyuncular hariç as oyuncularımın hiçbiri kontrat yenilemiyor
5-mesajlara cevap verdigim zaman yanlarda çıkan sarı ya da kırmızı renkli noktalar silinmiyor(önemsiz görünebilir ama cevap verdip vermedigimi anlayamıyorum)
6-top kalecimde,önünde kimse yok herkes orta saha çizgisinde ama dönüp topu taca atıyor hiçbi anlam veremedim ve bu birden fazla oldu(kalecim volkan belki o yüzdendir diycem ama volkan bile o kadar salak degil :))
7-benim futbolcular maça hap alıp çıkıyor heralde arada dönüp kendi kalelerine şut çekiyorlar,ugur boral bile aml oynarken kendi kalesine şut çekti ve gol attı...
8-ve şuan aklıma gelmeyen bisürü sorun
9-sabırsızlıkla bekledigim oyundan 4 günde SOĞUDUMMM
aynen vallahi hepsi bendede hele belli bir sure sonraki adami deli edio

philips
23.Kasım.2007, 02:35
aynen vallahi hepsi bendede hele belli bir sure sonraki adami deli edio

dostum şimdi orjinal alan kendini bişey sanan delikanlı arkadaşlar sana da korsan derse şaşırma ve devamında tek çare orjinal almak gibi bişey yazarlarsa sinirlenme anlayışla karşıla

CheD EvanS
29.Kasım.2007, 06:52
Bende orjinal oyun var böyle bi sorun yok

philips
29.Kasım.2007, 06:56
dostum orjinallerde görülmüyormuş zaten burdakiler büyük bi ihtimalle sorun halledilsin diye orjinal oyunda var diyor inanmıyorum ben sigamesin forumunda da bununla ilgili açıklamalar olmuştur .hatta dalga geçildiğini duymuştum.

xuq
29.Kasım.2007, 08:14
orjinal alin diyen admin arkadaslar siz oyuna para veriormusunuz yoksa bedava gelen dvdlerden mi kullaniyorsunuz?

bizler cakma dvd kullaniorum nedenide 80ytl gibi yüksek ücret ödeyemiycegimdendir dalga gecer gibi git orjinalini al yazmissiniz
bizimde paramiz olsa bizde aliriz ki bir sezonda en azindan 7-8 cok iyi oyun oluyor hepsini orjinal alsak 400-500 ytl eder.

daha yapici olursaniz cok daha iyi olur diye düsünüorum:0:

ForeverFener
29.Kasım.2007, 08:23
oyundaki holiday hatasını hepiniz biliyosunuzdur çözümü varmı bide amc ve fc ye birer adam koyunca oyunda 13 adam gözüküyo sizde de oldumu

Arkadaşın dedigi gibi tek forvet olunca amc ve fc çiftleniyor.nasıl iş anlamadım valla ? Hem ögrenci adamız biz 8o milyon ne gezer bizde :D

emircanatici
29.Kasım.2007, 12:07
Bu konuda Turksportal Ailesinin yapacak birşeyi yoktur.Sonuçta oyunu Turksportal değil sigames yapmaktadır.Turksportal aracıdır ve sorunları dile getirir.Oyun içindeki tatil modu çokta önemli değil aslında zaten tatile gidip maç oynamadıktan sonra oynamanın ne anlamı kaldı.Ben korsan oyun kullanıyorum sorun yaşamıyorum ama bu demek olmuyorki sizde korsan kullanın sadece benim görüşüm sizlerden farklı ben parasal olarak düşünmüyorum icraat olarak düşünüyorum.SiGames benim önüme Türkçe oyunu sunmadığı sürece ben bu oyunun orjinalini almayacağım.Crysis oyunu Türkçe olarak çıkmıştı gittim paşa paşa paramı verdim aldım ama Türkçe olduğu için aldım ki eA destekli oyun.Eğerki sigames önüme Türkçe oyunu sürerse gidip orjinal almaya razıyım.Çok merak ediyorum acaba çokmu zor geliyor Türkçesini yerleştirmek dbsine.Eğer bu kadar zorsa Türksportal nası beceriyor bu işide koskoca sigames Türksportal'dan yardım alarak yapmayı akıl edemiyor.Yine söylüyorum Türkçe oyunu sunsunlar önümüze ben eminimki oyun severler gerektiği yerden kısar orjinal oyun alır.Ama önce icraat gerekir ;)

philips
29.Kasım.2007, 18:58
hata kullanıcılarda .bu siteye gelip c.rack istiyorlar.burası resmi bir site asıl onların uyarılıp uzaklaştırılması lazım.!!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
biz korsan almayın orjinal alın demiyoruz .biz oyununuz korsansa sorunları burda yazmayın aldığınız yere başvurun burası resmi bir site yardım olmaz diyoruz

Tim Duncan21
30.Kasım.2007, 04:37
Bence Oyunu Orjinal Alan Arkadaşlarım Hata Yapmışlar.Neden.?Hemen Açıklayayım... ;)

- Bende Oyunu Orjinal Almayı Düşünüyordum.İlk Önce Demo Sürümü İndirdim Ve Oynadım.Hatalar Beni Pek Memnun Etmedi.Oyundan Tam İstediğim Performansı Alamıyordum.Neyse Full Sürümü Bekle Bakalım Dedim.Daha Sonra Full Sürüm Çıktı.Hemen Gidip Almadım Oyunu.Önce Bir Burdaki Yorumları Okudum.Oyunu Orjinal Ve-Veya Korsan Yazılım Olarak Kullananların.Baktım Ve Gördüm Ki Sadece Korsan Alan Arkdaşlarımda Değil,Genel Olarak Oyunda Çok Büyük Hataların Boy Göstermesi.Dedim Ki Free Bir Sürüm Programı Denemek Gibi Korsan Oyunu Bir Kurup Deneyeyim Dedim.Sadce Full Sürüm Hakkında Daha İyi Bilgi Sahibi Olmak İçin.Ama Gördüm Ki Yapılması Gereken Çok İş Varmış.Göze Batan Bir Çok Hata Hevesimi Kırdı Açıkcası.Daha Sonra Düşündüm Ve Dedim Ki Bu Kadar Sorunlu Bir Oyuna 80YTL Gibi Bir Rakam Ödeyip Almak Pek Doğru Olmaz Diye Düşündüm.Ve Açıkcası Elimden Tekrar Rafa Koydum Oyunu.Almadım.Beklemek Bence En Güzel Çözüm Arkadaşlar.Eğer Bu Hataları Tamamen Düzeltip Sağlam Ve Eğlneceli Bir Oyun Koyarlarsa Ortaya SI,Seve Seve Gider Alırım.Ama Şimdi Değil...Bence Burdaki Bir Çok Arkadaş Da Böyle Düşünüyor.Ama Anlatım Şekilleri Yanlış Gibime Geliyor Bence...Saygılar...

Dip Not:Oyunu Orjinal Alan Arkadaşların Hata Yaptıklarını Söylememin Sebebi Sadece Biraz Aceleci Davranmaları İdi.Biraz Daha Bekleyip,Tüm Yorumları Okuyup Karar Vermeleri Bence Daha İyi Bir Seçim Olabilirdi.Bu Benim Düşüncem Tabi.Yoksa Ben Kimseyi Korsan'a Yöneltmek İstemiyorum.Ama Mantıklı Hareket Etmekte De Yarar Var... ;)

wimbledon
01.Aralık.2007, 09:09
orjinal oyunda tatile çıksan bile tatil dönüşü skora tıkladığında yani gollerini kimin attığını görmek istesen oyun takılıyo,donuya kalıyo,,buna nasıl çözüm bulucaklar çok merak ediyorum,3yıldır oyunu orjinal cd sinden oynuyorum,ilk defa böyle bi hatayla karşılaştım.peki tatile gidebilen arkadaşlar maç skoruna tıkladığında problemle karşılaşmıyolarmıııı.............

ibocan93
03.Aralık.2007, 01:35
FM 2009 İçin Daha Erken 2008 ' e FuLL devam :)

Sürüyle Hata Var en iyisi fm 2008 'e devam...Bence Çok daha güzel

farfarforfor
03.Aralık.2007, 04:32
Bu konuda Turksportal Ailesinin yapacak birşeyi yoktur.Sonuçta oyunu Turksportal değil sigames yapmaktadır.Turksportal aracıdır ve sorunları dile getirir.Oyun içindeki tatil modu çokta önemli değil aslında zaten tatile gidip maç oynamadıktan sonra oynamanın ne anlamı kaldı.Ben korsan oyun kullanıyorum sorun yaşamıyorum ama bu demek olmuyorki sizde korsan kullanın sadece benim görüşüm sizlerden farklı ben parasal olarak düşünmüyorum icraat olarak düşünüyorum.SiGames benim önüme Türkçe oyunu sunmadığı sürece ben bu oyunun orjinalini almayacağım.Crysis oyunu Türkçe olarak çıkmıştı gittim paşa paşa paramı verdim aldım ama Türkçe olduğu için aldım ki eA destekli oyun.Eğerki sigames önüme Türkçe oyunu sürerse gidip orjinal almaya razıyım.Çok merak ediyorum acaba çokmu zor geliyor Türkçesini yerleştirmek dbsine.Eğer bu kadar zorsa Türksportal nası beceriyor bu işide koskoca sigames Türksportal'dan yardım alarak yapmayı akıl edemiyor.Yine söylüyorum Türkçe oyunu sunsunlar önümüze ben eminimki oyun severler gerektiği yerden kısar orjinal oyun alır.Ama önce icraat gerekir ;)

Evet arkadaşlar emircan arkadasımız cok güzel yazmış yazdıklarına bende katılıyorum bizler tatile çıkmayı veya çıkmamayı dert etmeyelim madem tatile çıkacan ne önemi var oyunu oynamanın bizler yapımcı şirkete oyunu TÜRKÇE yapmayı dile getirmeliyiz ve bundan sonra cıkacak FM serilerinde TÜRKÇE dil olsun bizler sadece aramızda tartışırsak böle bişey sadece hayal olur ve TURKSPORTAL ailesinin çıkaracağı yamaları bekleriz benim fikrim ve önerim içimizden çok iyi ingilizce bilen birisi bu sorunu dile getirsin ve diğer senelerde oyun türkçe olsun die bir yazı yazsın ve yazdığı yazıyı hep beraber SIGAMES şirketine gönderelim bizler ne kadar birlik olursak onlarda daha hızlı ikna olabilir çünkü biri gidip orada ya bu oyun neden türkçe değil derse adamlar ee orjinal satışı düşük der geçiştiri verir tek bir kişi değil hep beraber yapalım bunu inşaallah bu önerimi göz önünde bulundurursunuz. Artık herkes şunu bilsin ki oyunu maddi durumu elverişili arkadaşlar orjinal alır maddi durumu kötü arkadaşlar alamazlar bu kadar hata varken zaten orjinal alınması anlamsız bence kimse kimseyi kırmamalı ve tatile çıkmayı sorun etmemeli

Schumy
06.Aralık.2007, 05:15
Ne yani oyun illa orjinal mi alınacak ? Koskoca Microsoft, Film şirketleri, Programlar kendileri çıkarıyor korsanlarını. Peki neden ? Oyunun filmin vs. içerisinde bir ton reklam banner vs. var. Parayı zaten oralardan kazanıyorlar. Yanlış anlaşılmasın kimseye korsan oyun film alın demiyorum ama Türkiye gibi bir ülkede 80 ytl için 10 gün çalışan varken kimse burada ahkam kesmemeli, sonuçta korsan da olsa şirketler para kazanıyor bu açık ve net.

mstfglsrn
06.Aralık.2007, 14:41
Tatile çıkmak yada çık"A"mamak oyunun donup kalması 13 kişilik bi taktik ekranı BENCE hiç gerek olmayan 3D saçmalığı -ki ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını düşünüyoum- Oyun türkçe olmazsa o parayı neden vereyim bakın crysis'e gibi örneklemelerden artık sıkılan bi forum OKUYUCUSU olarak artık doldum taştım. Ben bu oyunu 4-5 senedir oynuyorum bu güne kadar çıkan hiç bi türkçe yamayı ,grafik eklentilerinin hiç birini oyuna eklemedim sadece official pachler ile yetindim ve bugüne kadar ocak ayında çıkan ".0.2" pachinden önce çıkan ".0.1" pachinin hiçbirini kurmadım ".0.2" çıkana kadar oyunu almadım oynamadım.

Gelelim 2009 saçmalığına ilk defa oyunu kasım ayının sonunda aldım ".0.1" pachini yükledim.

Ne geçti elime koca bir hiç.! İyi ki orjinalini hemen almak için yine ".0.2" pachin çıkmasını beklemişim çünkü sinirden kırdım cd'yi...

Oyun türkçe olsun diye bi beklentim yok açıkcası. Bu şekilde bi beklentisi olan arkadaşlarada saygı duymaktan başka yapabilcek bir şeyim de yok. Umarım bu ütopyalarına en kısa sürede ulaşabilirler, ütopya diyorum çünkü; her sene sırf kadro güncelliğii korumak adına küçük farklarla önümüze sürülen aynı oyunu bu sene büyük değişikliklerle ve tabi ki güncellenmiş kadrolarla raflardaki yerini alacağını açıkladığı gün herkes umutluydu, ama belirtildiği gibi olmadı türkiye liginde bir futbolcunun 10 sene sonra vatandaşlık kazanması,maçların ortalama 4 gol gibi yüksek bi gol ortalamasında oynanması, her maçın sonunda 2 aylık bi sakatlık tablosuyla karşılaşmanız, tatile gidememeniz, 13 kişilik bi taktiksel dizilim, vs vs... bu kadar basit hataları düzeltemeyen bir firma türkçe gibi çetrefelli bi dille piyasa girerse sizce neler olur bi düşünün derim:) bu ütopya bence uzun bir süre devam eder hatta şimdiden bi şehir efsanesi olma yolunda ilerliyor bile...

Özetlemek gerekirse ocaktan önce oyuna başladığım için pişmanım. Herkese bol fm li az sitresli günler geceler diyorum.

NOT: Oyunu orjinal alan almayan herkese saygım var, Turksportal ailesine ve yöneticilerine saygım var, hatta SI bile saygım var ama yaptıklara işe ne yazık ki bu saatten sonra saygım yok!!!

salihsacma
06.Aralık.2007, 20:48
yöneticilerin mesajları silmesi çok ayıp bir davranış bence.

turksportal ekibinin güzel çalışmaları ile bu tuhaf davranışı aynı kefede düşünmek çok üzücü.

yakışmıyor.

herkes sigamesi övmek zorunda değil!

Melekovic
06.Aralık.2007, 20:54
yöneticilerin mesajları silmesi çok ayıp bir davranış bence.

turksportal ekibinin güzel çalışmaları ile bu tuhaf davranışı aynı kefede düşünmek çok üzücü.

yakışmıyor.

herkes sigamesi övmek zorunda değil!

Sevgili kardeşim.Tartışma bir boyutu geçmiş ki bazı mesajlar silinmiş.Zaten kimse burda sigames'i övmüyor.Herkes doğru ya da yanlış bildiği şeyler hakkında tartışıp bir doğruya ulaşmaya çalışıyor.Ama belirli saygı çerçevesini bozmadan.Herkes sigames'i övmek zorunda değil demişsin.Gerekirse adminin bile sigamesi övmediğine dair bir örnek linki aşağıya koydum.Bu şekilde konuşmalardaki tarafsızlığı daha iyi anlarsın.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1307385&postcount=2

salihsacma
13.Aralık.2007, 01:38
Sevgili kardeşim.Tartışma bir boyutu geçmiş ki bazı mesajlar silinmiş.Zaten kimse burda sigames'i övmüyor.Herkes doğru ya da yanlış bildiği şeyler hakkında tartışıp bir doğruya ulaşmaya çalışıyor.Ama belirli saygı çerçevesini bozmadan.Herkes sigames'i övmek zorunda değil demişsin.Gerekirse adminin bile sigamesi övmediğine dair bir örnek linki aşağıya koydum.Bu şekilde konuşmalardaki tarafsızlığı daha iyi anlarsın.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1307385&postcount=2

değerli arkadaşım,

benim itiraz ve şikayet ettiğim şey turksportal ekibinin genel duruşu değil, aksine yaptıkları işlerin kalitesini takdir ettiğim için şaşırdım mesajların silinmesine.

forum kurallarını ve yasal sınırları aşan yorumların elenmesi elbetteki kaçınılmaz ama benim bahsettiğim bu değil.

ben aynı konu içerisinde "bir sürü konuyu amacından saptıran mesajın" durup oyunu ve durumu eleştiren mesajların silinmesini eleştirdim.

umarım meramımı anlatabilmişimdir

sevgiler

SiR ToMaSRoSiCkY1
13.Aralık.2007, 01:46
Arkadaşlar konu bence çok fazla uzadı.Burası bir resmi site ve burda illegal paylaşımın yapılması isteniyor bazı kişilerce.Korsa oyunlarda karşılaşılan bir durumdur,tatile gidememek.Bunu bir saçmalık olarak görmeyelim.Çünkü adamlar korsan oyunun önüne geçebilmek için bir takım tedbirler alıyorlar.Çokda haklılar.

ShoTa
13.Aralık.2007, 01:53
Saçmalık valla ya cozumu bulundu dıyolar ama artık Fm 09 cok bozuldu oyunum orjinal ama tatıle gıtmek ıcın 1-2 ay beklıyorum ayıp gunah valla bi daha orjinal alırsam top olayım ya Cm 2009 cıksada baslasak artık

Oghuse
13.Aralık.2007, 01:59
Saçmalık valla ya cozumu bulundu dıyolar ama artık Fm 09 cok bozuldu oyunum orjinal ama tatıle gıtmek ıcın 1-2 ay beklıyorum ayıp gunah valla bi daha orjinal alırsam top olayım ya Cm 2009 cıksada baslasak artık

Oyunun orijinal ise direk sigames'e şikayet at ancak orijinallerde görülen bir durum değil..

myres
13.Aralık.2007, 02:07
hatalar düzeltildikten sonra fm 08'de olduğu gibi 09'unda başından kalkamıyacaz hepimiz bundan eminim;)

emre1321
14.Aralık.2007, 03:18

aynen katiliyorum Tükçe olsun kısarım bı yerden pantolon almam sıgara almam gider alırım orjinal fm yi saten bütün oyunları korsan almamın sebebi bu ama ne oldu kabus 22 diye Türk yapımı bi oyun çıktı gittim aldım Karanlık diye Türkçe oyun çıktı gittim aldım orjinali Türkçe olsun yeter İngilizce bilsem de Türkçe oyun ararım ama aslında bizde suç var ya elden beklemiyceksin kendin yapcan ama nerdeee

Saygılar

BACKER
14.Aralık.2007, 04:18
merakla bekliyoruz bakalım düzelir inşallah. fm artık bunu alışkanlık haline getirdi her sürümde farklı bir hatayla karşılaşıyoruz.hata her zaman olabilir ama bir oyun firmasının böyle oyundan soğutucu hatalar yapması hiç yakışık almıyor doğrusu.

UlquioRRa
14.Aralık.2007, 21:03
Arkadaşlar tatile çıkmak bu kadar önemlimi, şuan aramızda bir sürü arkadaş var bu oyunu oynayamıyor. biraz sabırlı olursanız Vieri'nin de dediği gibi gelecek yama da düzeltilecek.

Yanlız o taktik ekranında 13 kişi göstermesi hatasını söyledi. Tatile çıkma sorununu yapacaklarını zannetmem. Yaparlarsa korsan oyun alımına boyun eğmiş olurlar. Ama çözümler tükenmiyor. Başka bir yol bulurlar elbet. Bir de şu kendini enayi yerine koyanlar oyunu oynamayın olur biter. Hem oyunu oynayıp hem de bizi eniye yerine koyuyalar demek kusura bakmayın ama çok iki yüzlüce bir hareket.

LordTurning
14.Aralık.2007, 22:14
Beyler 9.1.0 yazıor oyunda benim paketinde italyanca yazılar war , oyuna giremiorum SI Games eger bunla ilgilenmesse TR oyundan soguyucak :( .. lütfne bisiler yapın arkadaslar google dan aramalar yapıorum bulamıorum linkler ölü cıkıyor artık bıktım , cok sıkıcı gecer go on holiday olmasa ya ! .. aylardır haftalardır sabırsızlıkla bekledigim oyundan go on holiday hatası yüzünden sogumak istemiorum . !!!

El Barto
14.Aralık.2007, 22:16
Arkadaşlar tatile çıkma sorunu çözüldü şuradan bulabilirsiniz, buradan yapabilirsiniz gibi mesajlar atmayınız lütfen. Çünkü çözüm legal yollardan değil ve bu yüzden forumlarımızda barınması imkansız.

zemlinskis
14.Aralık.2007, 22:42
tatile gitmeye gerek yok size kolay bir yöntem anlatacağım;
seçeneklere gelip orda ilerleme durumunu anlık yaparsanız siz bir tuşa basmadığınız sürece bir sonraki maçınızın saatine kadar otomatik ilerletir...Umarım işinizi görür

xxvolkan09xx
15.Aralık.2007, 02:07
Arkadaşlar tatile çıkma sorunu çözüldü şuradan bulabilirsiniz, buradan yapabilirsiniz gibi mesajlar atmayınız lütfen. Çünkü çözüm legal yollardan değil ve bu yüzden forumlarımızda barınması imkansız.

nasil legal anlamda deyil? yani hata cözüldüyse onun illegal veya legali olurmuki :confused:

El Barto
15.Aralık.2007, 02:32
Evet olur patchi sigames yapıp dağıtmışsa yani offical ise yama legaldir. Ama exe kırılıp c.rack olarak sorun çözüldüyse bu legal değilidr...

xxvolkan09xx
15.Aralık.2007, 02:50
hmm suan bi c.rack varmiki onun icin.. ben bu oyuna 35€ verdim c.rackli veya legal oynamak hakkim nede olsa :D

El Barto
15.Aralık.2007, 03:01
Varsa bile burada bulamayacağınız kesin. :)

Sheriff
15.Aralık.2007, 04:41
Çakma cd alırsanız gidemezsiniz tabi :zuhaha

xxvolkan09xx
15.Aralık.2007, 04:45
cakma deyilki oyun burda satilmadigindan hollandaya gitdim aldim orjinal yani :D yinede cikmiyor tatile:icon_confused:

palukcuk
01.Ocak.2008, 23:54
Bugüne kadar gördüğüm hatası en bol fm bu oldu...

zifo
15.Ocak.2008, 10:05
Kardeşim çözüm çözümdür insanları bundan mahrum edemessiniz çözümü bulunmussa neyi saklıyosunuz ozaman siz çözün insanlar rahat etsin.

BeeTLeJuiCe
16.Ocak.2008, 01:30
Bu hatayı çözmenize yarayacak yol illegal bir yol olduğu için malesef sitemizde paylaşılmasına izin vermiyoruz. Bunun için konu açan bir çok site var o sitelerde istediğiniz kadar enine boyuna tartışın, konuşun.

sekilaso
15.Şubat.2008, 09:09
sigames bununla ilgili bi acıklama yaptımı bana link verin yane legal olmayan oyunlarda tatile gitme oyunu yoq gibi bişey bence bi hata yapılmıs üzeri kapatılaya calısılıyor orjinal cd elinde olan bile diorki tatile cıkamıyorum insanın inanası gelmior varsa öle bi acıklama bi kopyasını yayınlayın szde burdan link vererek...

El Barto
15.Şubat.2008, 09:25
920 yaması ile düzeliyor.

sekilaso
16.Şubat.2008, 06:07
yamayı nerden indirices ?

El Barto
16.Şubat.2008, 16:16
yamayı nerden indirices ?

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69957