PDA

View Full Version : Crash Dumps

wolfheart
15.Kasım.2007, 21:33
İspanya ligi ile başladığım oyunumda henüz lig maçları başlamadan crush dump gibi bir hata verdi ve oyun kapandı. Hadi hayırlısı bakalım böyle seyler devam ederse yandık.

sakary Ali
15.Kasım.2007, 21:37
bunu hata bölümüne yazsan daha iyi olacaktı

CheD EvanS
15.Kasım.2007, 21:43
Hayda yine şu lanet crush dump hatası...fm 2008 dede bela olmuştu bu..Bende çıkmamıştı gerçi ama çıkan kişi sayısı baya fazlaydı..

wolfheart
15.Kasım.2007, 21:48
Hayda yine şu lanet crush dump hatası...fm 2008 dede bela olmuştu bu..Bende çıkmamıştı gerçi ama çıkan kişi sayısı baya fazlaydı..

2008 de bende de çıkmıyordu moralim bozuldu vallahi...

Trabzonspor
15.Kasım.2007, 21:49
hadı ya yine şu lanet crush dump hatası mı

cevdetertunca
15.Kasım.2007, 22:08
arkadaşlar bende de aynı hatayı verdi. peki nasıl düzeliyor bu ??

wolfheart
15.Kasım.2007, 22:11

inşallah vardır eğer olmaya devam ederse kabus olur.

Trabzonspor
15.Kasım.2007, 22:17

2008de 8.02 yamasıyla duzelmıstı sımdılık sen yenıden baslıcan karıyere sanırım

cevdetertunca
15.Kasım.2007, 22:19
valla başladık oyuncuları aldık ama hatayı verince en baştan başlıcaz... çözümü yok gibi sanırım :(:(:(

cevdetertunca
15.Kasım.2007, 22:34
bu arada fm 2007 dede sorun yaşayanşar belegelerim sports interactive içindeki crush dumbs dosyasını silmişler sürekli.. ama buda kesin bi çözüm değil sanırım....

El Barto
15.Kasım.2007, 22:38
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55957

2008 için açılmış başlığa göz atmanızda fayda var.

Umarım devamlı bu hatayı almazsınız. Bu seride crash dumps hatası görmeyelim artık.

cevdetertunca
15.Kasım.2007, 23:09
herkes bişi diyor denicez... bugüne kadar oynadığım hiçbir fm de böle bişi çıkmamıştı. hadi hayırlısı ...:(

cevdetertunca
15.Kasım.2007, 23:43
crash dumps dosyasını sildim ve oyuna yeniden başladım ... şuan hatayı verdiği tarihi geçtim.. nazar değmesin herhangi bir sorun çıkmadı .. her ihtimale karşı sürekli save ediyorum... umaarım çözüm budür.. herhangi bi sorunla karşılaşırsam tekrar dan bilgi geçerim... herkese iyi eğlenceler

Muhammet Celik
16.Kasım.2007, 00:06
Bu hata bende de çıktı. Çok ilginç bu hata FM serisinin ilk oyunun(FM2005)den itibaren var. Adam akıllı bir çözüm yolu bulamadılar.

cevdetertunca
16.Kasım.2007, 06:46
arkadaşlar şuan tsl'de 4. haftadayım , o hatayı vermiyor artık.. umarım sizde de düzelir ....

barahir
16.Kasım.2007, 07:00
Moral bozmak istemem ama hata cıkacaksa ne zaman çıkacağı belli olmuyor maalesef..

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 07:11
Bende çıktı belli bir günde skini değiştirdim o günü geçtim eski skine döndüm düzeldi hata :)

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 07:30
Bende devamlı bu hatayı veriyor adminlerim ben bu oyunu steamdan 80 YTL'yi ailemden gizli vererek aldım ve lanet CRASH DUMPS hatası alıyorum bir ara düzelmiş gibi oldu sonra yine oldu. Hem bu kadar para verip hem de böyle bir hatayla karşılaşmak çok sinir bozucu bir şey bunu düzeltecek bir yama,patck vs. bir şey bulunması gerekir. Herkes diyecek format at, yok oyunu sil bunların işe yaramadığını hepimiz biliyoruz. Çözümü yok da deniyor ama unutmayın ki herşeyin bir çözümü vardır. SI biraz araştırsa hatanın sebebini bulabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca Ben facepack falan yükledim ondan olabilir mi?

Bazen oyunum çalışyor bazen çalışmıyor bunu da anlamadım!

jumanji_949
16.Kasım.2007, 08:22
slm. ya hiç kimse kızmasın ama bu kadar saçma bişe yookkk. oyun alıyoruz hatalardan oyun oynayamıyozz. oyunu yapanlar bile hatanın neden oldugunu bilmiyoo böyle bişe varmı abii yaa :(

rcrdnh
16.Kasım.2007, 09:22
bu yapımcılar nasıl oyun yapıyorlar bi türlü anlayamıyorum.
Öğrenci halimizle o kadar para veriyoruz, oyunu alıyoruz,
yine yine crash dumps hatası.
2 günde hayattan soğudum resmen ya

Vieri
16.Kasım.2007, 09:28
ftp.sigames.com

user: ftp-public
password: public

fm/game-save klasörüne

Kayıtlı oyununu buraya yükler misin..

rcrdnh
16.Kasım.2007, 09:34
ftp.sigames.com

fm/game-save klasörüne

hocam yazdığın yerlere girdim de kayıtlı oyunu nasıl yükleyeceğiz?

Vieri
16.Kasım.2007, 09:38
Birde bu hatayı ne yaparken alıyorsun?

Örneğin: Taktik ekranına girerken mi, 2D maç izleme motoru açıkken mi vs.. hangi işlemi gerçekeştirmeye çalışırken başına geliyor?

Resmi sitede sorunun grafik eklentilerinden kaynaklandığından bahsediliyor

hocam yazdığın yerlere girdim de kayıtlı oyunu nasıl yükleyeceğiz?

kayıtlı oyunu rarla.. Belgelerimde Sports Interactive/Football Manager 2009/games içerisindedir.. bahsettiğim klasöre yükle tabi. sende bu problemi nerede nasıl aldığınıda belirtmen gerekiyor

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 09:41
Ben Devam ete bastığımda alıyorum. skini değiştirdim geçtim o tarihi 1 hafta ilerdeyim umarım tekrar başıma gelmez eğer gelirse yollayacağım oraya

rcrdnh
16.Kasım.2007, 09:45
Birde bu hatayı ne yaparken alıyorsun?

Örneğin: Taktik ekranına girerken mi, 2D maç izleme motoru açıkken mi vs.. hangi işlemi gerçekeştirmeye çalışırken başına geliyor?

Resmi sitede sorunun grafik eklentilerinden kaynaklandığından bahsediliyor

kayıtlı oyunu rarla.. Belgelerimde Sports Interactive/Football Manager 2009/games içerisindedir.. bahsettiğim klasöre yükle tabi. sende bu problemi nerede nasıl aldığınıda belirtmen gerekiyor

Ben herhangi bi anda alabiliyorum hatayı, maça girerken, oyuncu profiline tıkladığımda, fikstüre tıkladığımda, devam et e tıkladığımda vs

Vieri
16.Kasım.2007, 09:48
Ben herhangi bi anda alabiliyorum hatayı, maça girerken, oyuncu profiline tıkladığımda, fikstüre tıkladığımda, devam et e tıkladığımda vs

peki oyunun orjinal temasını mı kullanıyorsun? Yahut ekstradan oyuna bir eklenti yaptın mı

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 10:04
Ben şahsen eklenti yaptım

BeaT
16.Kasım.2007, 10:13
ben geçen sene hiç bu hatayı almıyordum ilk defa başıma geldı ve saveli oyunumu açarken aldım bu hatayı.Dipnot:hiçbir grafik eklentim yok

rcrdnh
16.Kasım.2007, 10:20
peki oyunun orjinal temasını mı kullanıyorsun? Yahut ekstradan oyuna bir eklenti yaptın mı

evet orjinal temayı kullanıyorum, hiçbir eklenti yapmadım

arneas
16.Kasım.2007, 10:33
oyun datasını etkileyecek her hangi bir eklenti varsa o yüzden olmakta. Bu hata data ile alakalı

geçen sene huge datebase yi yüklediğim zaman aynı hatayı bende alıyordum fakat datebaseyi sildikten sonra düzeldi...

herhangi bir şekilde datayı etkileyecek bir dosya yüklendi ise muhtemeln o yüzden oluyor...
bunlar ne olabilir..
1- yaynlann huge database'i yülemek veya benzerlerini
2-editorden değişiklik yapmak
3-yüklenen skinde datayı etkileyecek dosyalar bulunması "fmf uzantılı dosyalar" veya edt ddt dosyaları
4-fm08 uyumlu Turksportal türkçe yapasını fm09'da da çalıştırmak vb.

murtesa34
16.Kasım.2007, 11:12
bende herhangi bir yere tıkladııgmda alıyorum,turk medya eklentisi var ama onu eklemeden oncede oluyordu gene oldu sımdı kapandı oyun....her dakika save yapmaktan bıktım.
.....you SI diye bişey yazmıştım ve bence deme diye silinmiş!
....you SI diye bir forum konusu community.sigames.com da konu var öyle duruyor,kimse silmiyor,Sı yetkilisi adama neden öyle dedin diyor anlamaya çalışıyor ama Türk forumunda siliniyor.SI Avukatımısınız beyler? Burda .... yerine Damn,love vs kelimelerde gelebilir. Rtük gibisiniz masallah...
bu kadar sansürlü kafanın bulundugu bir ülkede youtube'un kapanması normal arkadaşlar....

MyLifer
16.Kasım.2007, 19:50
Geçen sene benimde baya başımı ağrıtmıştı...
Daha kariyerime yeni başlayacağım umarım bu hatlayla karşılaşmam.

cino
17.Kasım.2007, 04:54
valla başladık oyuncuları aldık ama hatayı verince en baştan başlıcaz... çözümü yok gibi sanırım :(:(:(

bendede oluyordu artık bıkkınlık geldi

crush dump kalsörünü silip aynı adı taşıyan bi klasör yapmıştım 08 de ondan sonra hiç hata vermedi bir dene istersen şansımamı oldu bilemem ama denemekten zarar gelmez

erdal12
17.Kasım.2007, 05:20
bu ne ya bi ilerliyemiyorum oyunda tam lig baslıcak tak diye hata verıo donuo en basa gene yap transfer ılerle falan filan gene hata verıo orjinal oyun hemde verdıgımız paralara yazık oluo kac kısı bu hatalar yuzunden daha sımdıden bıktı oyundan bı cozum beklıoruz artık

burakurhan
17.Kasım.2007, 05:45
Kesinlikle eklentilerden kaynaklaniyor.Ben oyunuma Huge database ve Turkish Media eklentilerini atmistim ve bu hatayi almaya basladim,ne zaman ki o dosyalari sildim sorun giderildi.

rcrdnh
17.Kasım.2007, 07:02
Kesinlikle eklentilerden kaynaklaniyor.Ben oyunuma Huge database ve Turkish Media eklentilerini atmistim ve bu hatayi almaya basladim,ne zaman ki o dosyalari sildim sorun giderildi.

Bende hiçbir eklenti yok ama yinede crash dumps gerçeği ile birlikte yaşıyorum.
2 -3 günde bir save yapmaktan bıkkınlık geldi ya
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

crush dump kalsörünü silip aynı adı taşıyan bi klasör yapmıştım 08 de ondan sonra hiç hata vermedi bir dene istersen şansımamı oldu bilemem ama denemekten zarar gelmez

arkadaşım şu oalyı bi ayrıntılı anlatsana:icon_smile:
nasıl yaptın 08 de, bi de ben deniyim, denemekten başka çare yok zaten...

perpetua
17.Kasım.2007, 08:12

Bunun nedeni medya dosyasi. Turkiye ligini acarsaniz sorun yok, ama diger ligleri actiginizda medya dosyasi yuzunden oyun hata veriyor.

SI'a bildirdim.

cevdetertunca
17.Kasım.2007, 16:58

valla ben de bu crash dumps dosyasını sildim... fm 07 dede aynı hatayla karşılaşmıştım... şuan sezon ortasına geldim bi daha o hatayı almadım... alsam zaten bırakırdım oynamayı.. bi de ilginç olan arkadaşla steamden ortak aldık. ondan sorun olmadı bende oldu .. sanırım bilgisayardan bilgisayara fark ediyor

onur911
17.Kasım.2007, 21:13
belgelerim>sports interactive>fm 2009 içindeki crash dumps dosyasını kesip masaüstüne attığımda problem kalmadı.

eros1903
18.Kasım.2007, 05:25
Türkish media yı yüklemiştim bende, sildim sorun kalmadı.Oyun yüklenirken crush hatası veriyodu.Bi deneyin belki ondan dolayıdır.

qabuss
18.Kasım.2007, 05:28
sizin yine oyuna girdikten sonra atıyo.benimki hiç girmeden direk crash dumps hatası veriyor.

MetSel
18.Kasım.2007, 05:46
belgelerim>sports interactive>fm 2009 içindeki crash dumps dosyasını kesip masaüstüne attığımda problem kalmadı.

nasil problem kalmadi arkadash? new game yaptigindami yoksa eski oyunu yeniden achtigindami? kaldigin yerden devam ede bildinmi?

SoFine
18.Kasım.2007, 09:23
yıllardır fm i hep ***** oynadım. lan dedim, bikere de parasını veriyim neyse delikanlı gibi, steam den indirdim.. yok arkadaş, yanlış yapmışım...

fb yle bi sezon başlattım. olmadık bi anda crash dump hatası verdi. neyse ki kaydetmiştim. tam öteki sezona geçicem, yine... malesef 22. haftada kaydetmişim oyunu en son. bir sürü maç, transferler... aynı maçları tekrar tekrar yapmak en nefret ettiğim şey olduğundan tenezzül bile etmedim. dedim en baştan başlıyım, ayda bir kaydederim. daha ilk hafta bitmeden gene crash dump...

yazık ya. parasını geçtim, harcadığım zamana yazık. kızgınlığı daha nası tarif etsem bilemiyorum...

para vermeyin arkadaşlar bu oyuna. benden tavsiye...

SoFine
18.Kasım.2007, 09:54
buarada, sega nın sitesi (http://help.sega.com/index.php)ne üye olup ticket açabilirsiniz...

serkanhervenik
18.Kasım.2007, 10:41
Böyle gerizekalıca bırsey olabılrmı ya :S ulan gozumuzu boyadk fm fm dıye :S her tartısmada cm karsısnda savundum fm yı ama artık tak ettı bu ne kardesm oyunu yapanlarda sorunu bılmıyorsa sıl at oyunu artık ne dıım gece gece sınırm bozuldu sımdı yatda uyu :S

serkanhervenik
18.Kasım.2007, 11:07
Arkadaslar sanırm sorunu cozdum,yanı bende ıse yaradı umarım sızdede ıse yarar.Önce options-preferences-display&sound-window settings ten use skin cacheyı kapatıp onun altındakı always reload skin on confirmi işaretledinizmi işlem tamamdır olmazsa birde aynı bolumden skini fm 2009 right yapn umarım ısınıze yarar gecenın bu vaktı sınırden ne yapcamı bılemedm ole kurcaladm bısıler yaptm ve sorun cozldu gıbı

mehmetsahin
19.Kasım.2007, 00:21
arkadaslar oyunu oynarken bırden belgelerim/sports inctractive/fm2009/CRASH DUMPS uyarısı gelıyo tmm dıyınce oyun kapanıyoo.

Bunun bı caresı yok mu ?

Nocna Mora
19.Kasım.2007, 00:25
o klasörü sil cache yi sil tema değiştir :)

mehmetsahin
19.Kasım.2007, 00:26
peki o klasörü silersem oyunu etkilemez mi?

mehmetsahin
19.Kasım.2007, 00:31
arkadaslar bunun çözümünü tam anlamıyla bilen yok mu yaa canımı cok sıktı bu sorun:S

Bekq
19.Kasım.2007, 06:55
Hiç bir Fm serisinde başıma gelmedi.Ama bu hatayı alan çok kişi var.

kral_67
19.Kasım.2007, 07:11
Valla çok enteresan şeyler olmaya başladı...
ilk önce save game açarken hata aldım yüklenemiyor diye...
zaten fazla ilerlememiştim neyse dedim baştan başlayım...
database size'ı orta yaptım ve hayatımda ilk kez crash dumps hatası aldım...
açıkcası korsan oyunda bile almamıştım bu hatayı hiç...
daha sonra large seçtim ve oyun sorunsuz başladı...
şimdi autosave'i ve save dosytasını sıkıştırı kapattım İnşallah tekrar sav game hatası almam...

El Barto
19.Kasım.2007, 07:45
herhangi bir şekilde -ben antrenman ve taktik dosyası kullandım- 2008 ile ilgili birşeyi oyuna eklediğimde crash dumps hatası veriyor. Herhangi bir eklenti olmadan oynuyorum ve sorun yok.

aniltorres9
19.Kasım.2007, 19:27
Arkadaşlar herkes kendi sorunlarını değişik bir şekilde çözdüğünü yazıyor hepsini denedim yine olmuyor. Hiç bi eklentim yok. Lütfen kesin bir çözüm yolu söyleyin...

ermis1991
20.Kasım.2007, 04:03
ben bu crash dumps tanfalan anlamam da ben de oyun bi anda donuyo sonra simsiyah bi ekran çıkıyo bilgisayar yeniden açılıyo
nedeni nedir ve çözümü varmıdır

TuNdRaLoWeR
20.Kasım.2007, 06:06
herhangi bir şekilde -ben antrenman ve taktik dosyası kullandım- 2008 ile ilgili birşeyi oyuna eklediğimde crash dumps hatası veriyor. Herhangi bir eklenti olmadan oynuyorum ve sorun yok.
Bahsettiğin yöntemi deniyorum şimdi.

Yalnız bu hata benim canımı aşırı sıkmaya başladı, 9.0.1 ile açtım, hata verdi dedim heralde patch'tendir olmadı.Default açtım daha oyunu kurarken hatayı verdi.Son çare artık El Barto'nun söylemiş olduğu, yoksa cidden bu oyun beni kanser edecek.

Hrn
20.Kasım.2007, 06:14
oyun datasını etkileyecek her hangi bir eklenti varsa o yüzden olmakta. Bu hata data ile alakalı

geçen sene huge datebase yi yüklediğim zaman aynı hatayı bende alıyordum fakat datebaseyi sildikten sonra düzeldi...

herhangi bir şekilde datayı etkileyecek bir dosya yüklendi ise muhtemeln o yüzden oluyor...
bunlar ne olabilir..
1- yaynlann huge database'i yülemek veya benzerlerini
2-editorden değişiklik yapmak
3-yüklenen skinde datayı etkileyecek dosyalar bulunması "fmf uzantılı dosyalar" veya edt ddt dosyaları
4-fm08 uyumlu Turksportal türkçe yapasını fm09'da da çalıştırmak vb.

ya baba konuyla ilgisiz olcak ama şu senin oynanabilir 117 ligin logolarının olduğu yamayı bi koyda oyuna zevk gelsin ya :)

pascalelturco
20.Kasım.2007, 08:55
Bunun nedeni medya dosyasi. Turkiye ligini acarsaniz sorun yok, ama diger ligleri actiginizda medya dosyasi yuzunden oyun hata veriyor.

SI'a bildirdim.

bu dedıgınızle bır alakası yok ben medya dosyasıyla turkıye lıgınde oynamama ragmen bu hatayı alıyorum ...

Kafkafxer
20.Kasım.2007, 09:06
Sadece editorden birkaç değişiklik yapmıştım oyunun ortasında continue yaparken crush dump hatası verdi malesef...

AlexandrePato
20.Kasım.2007, 09:19
maça girerken crush dump hatası verdi ne yapmalıyım

:mad::mad::mad::mad:

Popescu
20.Kasım.2007, 09:28
2007den beri her sene ilk iki sezon sonrasi bu lanet hata bende beliriyodu, bu sene de bir degisiklik olmadi ucuncu sezonun basina geldik yine bu crush dumps.cm01/02 den beri bu menejerlik oyununu oynarim ve bu sene haric her zaman da orijinalini almisimdir.cm/fm ayriligindan sonra fm'den taraf olalim dedik ama yanlis bir karar oldugu acik..butun serileride arsivimde durur.zaten netten indirip oyunu kurmak,zartiyla zurtuyla falan ugrasmak cok zor gelirdi,bir de bu insani zivanadan cikaran hatalarla karsilasmayim diye dedigim gibi hep orjinalini aldim.Bu sene icimden oyunun orjinalini almak gelmedi.Iyiki de almamisim.

Nasilsa iki paralik zevkimizin icine ediyorlar,simdi de en azindan musterisini salak yerine koyan,3-4 senedir binlerce sikayet almasina ragmen herhangi bir cozum gelistiremeyen sigamese tek kurus kazandirmadim.Bela okumayi seven bir insan degilim ama sigamestekileri allah bildigi gibi yapsin,bunlarin yatacak yeri yok soyguncular,uckagitcilar..

3.sezona geldim ve bir cozum icin bekliyorum ama bu cozumu ben iki senedir cok beklemistim,hicbir patch tam olarak cozememisti.Nette bu hata hakkinda okumadigim forum kalmadi ama hicbir yerde bisey yok.Millet oyle bir delirmis ki herkes kafasina gore cozum yolu veriyor..Mesela bir forumda elemanin teki size;i medium yapinca duzeliyor derken baska bir forumda baska bir kisi size;i large yapin kesin cozum bu diyebiliyor..:icon_razz:
Oynayan arkadaslarin moralini bozmak istemem ama bunun bir cozumu yok,tamamen sans isi.Benim gibi bahtsiz bedevi iseniz hep size denk gelir boyle seyler.Onun icin bosuna ugrasmayin,makus talihinizle yuzlesin
Cok yazdim ama cok doluyum bu konuda kusura bakmayin..Artik sinirlenemiyorum bile.Yazik oldu 2 sezona,takim tam rayina oturmustu bomba transferde yapmistim ama butun bunlari bir tarafimizda patlattilar gun yuzu gormeyeseciler..

Francesco_Totti
20.Kasım.2007, 17:11
bendede 4-5 defa oldu ama load game le kaldıgım yerden devam edebiliyorum
sizde ona da mı müsade etmiyor oyun
crash dumps hatası aldıgınız oyun tamamen patlıyormu benmi yanlış anladım ?

Popescu
20.Kasım.2007, 17:33
bendede 4-5 defa oldu ama load game le kaldıgım yerden devam edebiliyorum
sizde ona da mı müsade etmiyor oyun
crash dumps hatası aldıgınız oyun tamamen patlıyormu benmi yanlış anladım ?
Yok dostum oyuna girilebiliyor ama cok az bi sure sonra yani oyunda 2-3 gun gecince bu hata beliriyor,en azindan bende oyle oluyor.tek cozum her dakika save etmek ve kurbaga hiziyla oyunda ilerlemek.Tabii bu dedigim peygamber sabri olanlar icin yoksa benim gibiyseniz sinirle oyunu kapatir bir daha oynamazsiniz ve pasalar gibi cm 01/02'yle yola devam edersiniz..
artik sigamesin cikaracagi patchi beklemekten baska bir care gozukmuyor, hic umudum olmasa da belki onca sikayetten sonra bi care bulurlar.Cunku forumlarina baktim da bayagi kisi isyan etmis.Hadi orjinal olmayan oyunlarda bunu bir nebze anlarim ama o kadar para verip oyunun elinde patlamasi hos degil:)

DenizMavisi
20.Kasım.2007, 19:56
Hatanın çözümünü buldunuz mu acaba ? Ben de orijinal oyun aldım, yine sorun var, çözümünü bilen varsa yardımını rica ederim

ilhanmania
20.Kasım.2007, 19:57
benım merak ettıgım oyuna hıc bı eklentı yapmadan oynayanlardada bu hata varmı? ben sadece traınıngı attım eskı oyundan mesela..acaba atmadan baslasam yıne bu hatayla karsılasırmıyım?

cankatcug
20.Kasım.2007, 21:18
bende orjinal oyun kullanıyorum ve şimdiye kadar böyle bir hata almadım çok şükür.
fm 2008 de orjinaldi ve ondada hiç bir problemle karşılaşmadım. baska bir siteden aldıgım logo paketinide kullanıyorum ayrıca şu anda..sımdılık bir hata yok inşallah olmaz.. aslında yazılan hataların hiç birisini almıyorum.sakatlık problemi sezon basında 4-5 oyuncuda oldu.ekim ayına geldim ve hiç sakatlık problemi yok.çatır çatır oynuyo çocuklar (:

aniltorres9
21.Kasım.2007, 01:14
arkadaşlar crash dumps dosyasını sildim sonra cache dosyasınıda sildim bi sorun çıkmadı ama bi net cevap veremiyorum ben her ihtimale karşı haftada bir save liyorum...

TuNdRaLoWeR
21.Kasım.2007, 05:32
Beyler ben şey düşündüm, acaba sistemden kaynaklanan bir sorun olabilir mi?

-512 MB Ram
-224 MB Intel(R) Express Chipset Family Set

Acaba sistemden olma ihtimali var mı? Çünkü grafik eklentilerinin tümünü silmeme rağmen gene hata gene hata.Denemediğim yol kalmadı, varsa eğer böyle bir ihtimal bayramda PC özelliklerini full yapacağım, parama yazık olmasın sonra.

Nocna Mora
21.Kasım.2007, 05:53
Belgelerim/Sports Interactive/Crash Dumps dosyasını silin ardından cacheyi silin eğer bir tema vb. kullanıyorsanız siln ben böle kurtuldum bu beladan

MERTCEVHER
21.Kasım.2007, 08:17
bişey sorucam arkadaşlar bu 9.01 yamasını yüklemeden oynayan war mı?yüklemeden oynayanlar da bu hatayı alıyorlar mı acaba??

onur911
21.Kasım.2007, 16:02
nasil problem kalmadi arkadash? new game yaptigindami yoksa eski oyunu yeniden achtigindami? kaldigin yerden devam ede bildinmi?

Kaldığım yerden devam ettim ve hiç bir daha bu problem başıma gelmedi.

byvirus
21.Kasım.2007, 18:37
ben hiçbi eklenti yapmadım oyunu aldıgım gibi kullanıyorum ama o hatayı en az 4-5 kere aldım oyunun herhangi biyerinde çıkabiliyor.

arneas
21.Kasım.2007, 19:36
ya baba konuyla ilgisiz olcak ama şu senin oynanabilir 117 ligin logolarının olduğu yamayı bi koyda oyuna zevk gelsin ya :)

şu an fm2008 eklentisi olarak var ve yeni versiyonunu çıkartmaya hazılanıyorum crashdump hatası verme ihtimali yüksek olduğu için deniyorum yeni logoları ekleme olayı bitince gelecek fm09 117 lig logoları (:

baal212
22.Kasım.2007, 00:41
Ilk Once Oyun Windows Net 2.0 Sunucusu Ile çalisiyor Bu 2007 Senesinden Beri Kullanikliyor Database Bununla Windows Ile Orantili çalisiyor Net 2.0 I Yeniden Yukleyin Bunda Bir Sorun Olabilir.denemekte Fayda Var

DenizMavisi
22.Kasım.2007, 02:18
Orijinal oyunu kullanıyorum, 9.1.0 patch'i kurduktan sonra new game ile oyuna başlarken crash dumps hatası veriyor, çözümü bilen var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler

Gncl1905
22.Kasım.2007, 04:09
Bnedede oldu ama sonra Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/ içinde oluşan Crash Dumps dosyasını sildim devam ettim birşey olmadı....

myeren
22.Kasım.2007, 04:20
crash dumps hatası bilgisayarınız ile ilgili bir hatadır muhtemelen windows dosyaları eksik yada değiştirilmiştir buda fm de hataya yol açar orjinalde oynasanız korsanda oynasanız fatketmez

shadowsluck07
22.Kasım.2007, 07:00
bu crash dumps hatasi bendede var-dediginiz gibi surekli siliyorum ama surekli geliyor.acaba bunun kesin bir cozumu yokmu?

Centurion
22.Kasım.2007, 17:56
Arkadaşlar;
bende de oluştu, bu crash dump klasörünü sildim,
skin cashe'yi kapattım, fayda etmedi,
sonra oyunu son kaldığı yerden yükledim, (son save dosyamı)
oyun yüklenince "save game as" seçeneğine girip, mevcut kayıtlı oyunun dosyasını sildim, oyunu farklı bir adla kaydettim, sorun şimdilik çözüldü.

shadowsluck07
22.Kasım.2007, 20:32
arkadaslar ben dun bu hatayi neredeyse hergun aliyordum oyunda.bi ara psikolojim bozuldu her zaman gelecek gibi geliyordu.yeni yeni kendime geliyorum ;)
ben bu sorunu yuklemis oldugum resimleri ve logolari silerek , ikinci olarak display&sounda daki "use skin cache" linkini etkinlestirerek cozdum.(en azindan cozdugumu dusunuyorum).sizlere tavsiyem bu tur (resim,skin veya logo) uygulamalariniz varsa hepsini silip,oyunu ilk basladiginiz ayarlara getirin.saglicakla kalin. shadow&sluck

aniltorres9
22.Kasım.2007, 23:08
Arkadaşlar ;

Belgelerim/Sports Interactive/Crash Dumps silin !
sonra...

Bilgisayarım/C/Documents and Settings/Kullanıcı Adı/Application Data/Sports Interactive/Football Manager 2009/Cache silin !

Bende bir sorun kalmadı... İnş. kesin bir sonuçtur ilerde bu hatayı görmem....

Centurion
22.Kasım.2007, 23:14
şu an fm2008 eklentisi olarak var ve yeni versiyonunu çıkartmaya hazılanıyorum crashdump hatası verme ihtimali yüksek olduğu için deniyorum yeni logoları ekleme olayı bitince gelecek fm09 117 lig logoları (:

arneas özel mesajlarını sil, kutu dolmuş, mesajım sana iletilmiyor.

arneas
22.Kasım.2007, 23:52
arneas özel mesajlarını sil, kutu dolmuş, mesajım sana iletilmiyor.

sildim hocam sildim (:

mumiii87
23.Kasım.2007, 04:34
aynı hatayı bende alıp durdum ya oyun oynayamıyorum orginal oyun aldıgıma pisman oldum

shouva
23.Kasım.2007, 05:03
bendede full crashed verıyor 5 gün ilerliyorum crashed baygınlık geldi artık

shouva
23.Kasım.2007, 06:36
Oyunu alalı 3 gün oldu fakat 4 ağustos 2008 tarihine geldiğimde direk crash dumps ne dendiyse yaptım yapmadıgım sey kalmadı gıne aynı hata gıne aynı şey

belgelerimden sildim app'den cacheyi sildim

netframework yükledım pack1 yükledım 2.0 yapdım gıne hata

ama tekrar verıyor bundan kurtulamıcaz galıba sıze oluyormu böyle?

cevap beklıyorum saygılarla.

Centurion
23.Kasım.2007, 08:42
Oyunu alalı 3 gün oldu fakat 4 ağustos 2008 tarihine geldiğimde direk crash dumps ne dendiyse yaptım yapmadıgım sey kalmadı gıne aynı hata gıne aynı şey

belgelerimden sildim app'den cacheyi sildim

netframework yükledım pack1 yükledım 2.0 yapdım gıne hata

ama tekrar verıyor bundan kurtulamıcaz galıba sıze oluyormu böyle?

cevap beklıyorum saygılarla.

arkadaşım "save game as" yapıp oyunu yeni bir isimle tekrar kaydedip, eski save'i sil.
oyunu kapatıp yeiniden açarak temiz save'i yükle, bir dene bakalım olacak mı.. ben öyle kurtardım..

mardonius12
23.Kasım.2007, 17:24
arkadaşım "save game as" yapıp oyunu yeni bir isimle tekrar kaydedip, eski save'i sil.
oyunu kapatıp yeiniden açarak temiz save'i yükle, bir dene bakalım olacak mı.. ben öyle kurtardım..

bende işe yaradı kurtartım oyunu.

AlexandrePato
23.Kasım.2007, 17:51
arkadaşlar carsh dump dosyasını sildim app den de sildim yine aynı hata oluyo hiçbi eklentim yok nasıl çözecez bu isi yaw bi türlü ilerleyemedim :s7:
nolur adminler buna bi çözüm bulun

shouva
23.Kasım.2007, 19:36

dediğini yapdım ama hala hata verıyor yapmadıgım şey kalmadı 4 august 2008 13.00 crash dumps veriyor

mumiii87
23.Kasım.2007, 22:24
arkadaslar logoları resimleri silin eger yüklediyseniz orginal skini kullanın ben öyle kurtuldum bu lanetten logolar resimler skinler uyumsuz herhalde ondan hata veriyor böyle

myeren
24.Kasım.2007, 06:11
Bunların hiç biri çözüm değil oyunu kurduğum gibi oynuyorum bilgisayarımada format atılalı daha 3 gün oldu ama bu lanet olası hatayı bende alıyorum hata windows ile ilgili diye biliyorum ama asıl sorun Sigames sin yaptığı bu hatalarla dolu oyunun bir türlü windows ile uyum sağlıyamaması adamlar 2005 den buyana oyun yapıyolar bu 5. serisi olmasına rağmen daha hatasız oyun yapmayı beceremediler orası düzelse burası yamuluyo aşağı tükürsem bıyık yukarı tükürsem sakal misali herneyse ben bu hatayı FB kariyeri açtım onda sürekli alıyorum ancak At.Mad. kariyerimde Crash Dumps Almadım Ama Tek Bir Şey Var Lanet Olsun Bu Oyunu Böyle Yapana ve Lanet Olsun Bu Oyuna Verdiğim Paraya.

Onurap
24.Kasım.2007, 06:18
Crash Dumps efsane oldu Football managerde ilginçtir ki si bir türlü çözmedi/çözemedi..

Alicanfmfan
24.Kasım.2007, 06:52
Football Manager = Crash Dumps

xxvolkan09xx
24.Kasım.2007, 09:26
bi deneme yaptim.. oyunu editordan deyistirince 2009un 1.aylarinda crash dumps geliyor. ama oyunun ayarinda bir deyisiklik yapmayinca bir problem olmuyor ... belki editor hatasi olabilir diye düsünüyorum

pascalelturco
24.Kasım.2007, 23:19
arkadaslar bu hatayı bende aldım turk medya eklentısı yukluydu sadece onu sildim hata düzeldi siz de deneyin bütün eklentileri kaldırın öyle oynayın sizinkide inşallah düzelir ...

myeren
25.Kasım.2007, 04:18
alakası yok çünkü oyunu yüklediğim haliyle oynuyorum ne logo ne editör sadece 9.1.0 hatası var bir sorum olacak bu hatayı alanlar XP ise tema felan kullanıyomu yani benim şu anda sadece o konuda hata çıkma olasılığı var çünkü bilgisayar daha yeni format yedi

Bi Sorum Olacak 9.0.0 Kullanıpta Bu Hatayı alan varmı birde 9.0.0 ile 9.1.0 arasında ne fark var

frankencow
25.Kasım.2007, 19:40
arkadaşlar bu salak crash dumps hatasına bence yüklediğimiz ekstraler sebep oluyo (forma, huge-database,logo, isim düzeltmeleri vs.) şöyle ki; yaklaşık cm 99-00'den bu yana aralıksız cm-fm serilerini oynuyorum, demosu çıktığından beri de fm 09.. FM 09'u elimdeki 3 makinaya da kurdum, şirkette boş zamanım oldukça genç yetenek bulmak ve taktik geliştirmek için öylesine bir kariyer açtım, evdeki kardeşimin makinasina kardeşim de öğrensin diye kurdum ( artık başlaması lazım http://fmgraphics.net/forum/images/smilies/smile.gif ) en son da kendi makineme gerçek kariyerime başlamak için kurdum, buraya kadar bir sorun yok. işyerindeki makinemde taktik denemek amacıyla yaklaşık 1 sezon devam etti hiç bir sorun yok, kardeşim yarım sezon oynadı hiçbir sorun yok. ben de son olarak evdeki kendi makinamda başlayayım artık dedim ve oynanabilirliği artırdığı için ne eklenti varsa kurdum (logo, forma, fut. fotoları, huge database) bu noktadan sonra oyun ağustos ayına geldiğimde crash dumps hatası verdi, kapatıp en son kaydettiğim yerden tekrar açtım, o tarihi geçti ama 1 hafta sonra yine crash dumps verdi. sonra kardeşimin makinasında ve şirkette hiçbir makinada sorun yaşamağıım aklıma gelince oyunu tamamen kaldırıp yeniden kurdum ve HİÇBİR eklenti kurmadan tekrar başladım, şimdi 1. sezonum bitti ve hala hiçbri sorunum yok allaha şükür, umarım olmaz da.. sözün özü; bu hatayı bence kurulan eklentiler ortaya çıkartıyo, normalde bu kadar uzun msjlar yazan bi üye değilim ama ekranda Crash Dumps yazısını görmenin gerçek bir FM aşığı için ne demek olduğunu iyi bilirim. Umarım herkes benim kdar kolay kurtulur bu beladan da fm 10'u beklemek zorunda kalmaz! herkese bol FM'ler..

shadowsluck07
25.Kasım.2007, 21:22
arkadaslar ben bunu bizzat yasadim (ve diger arkadaslardanda okudum) yuklediyseniz butun resimleri,logolari hatta ve hatta graphics dosyasini bile silin.sonra oyunda ayarlardan display&sound da "use skin cache" etkin kilin.yani oyunu ilk kurdugunuz ana geri donun.ben boyle yaptim kurtuldum.bu yil ilk defa bu crash dumps hatasi ile yuzlestim.bi ara psikolojim bozuldu.her an gelecek gibi hissediyordum ama allaha sukur kurtuldum.insallah sizlerde kurtulursunuz ;)

ultrAslancaner
26.Kasım.2007, 07:30
arkadaşlar bu hatadan nasıl kurtulabilriiz sabahtan beri uğraşıyorum please helppppp

byvirus
27.Kasım.2007, 01:37

İlginç... bende ilk aldıgım zaman hiçbi eklenti yapmadan oynadım ve sürekli bu hatayı aldım.Şuan türkçe yamadan bütün grafik dosyalarına kadar herşey yüklü ama 2 sezondur almıyorum hatayı...

mike888
27.Kasım.2007, 04:52
valal cm 99 dan beri takip ediyorum ve fm 2007 itibairyle de sigamesten devam ettim hatta geçen yıl ve bu yılda yüklü miktarda para sayıp oyunu aldık.fakat bu crash dumps denilen şeyle ilk defa karşılaştım.fm 2008de 50 tane eklentimv ar hatta modifierım bile var ama hiç böyle bir hata yokken daha yeni kurup da hiç bi eklenti indirmediğim fm 2009 da hemde 5-6 temmuz 2008 günlerinde böyle bir hata vermesi oldukça canımı sıktı...bilseydim bu sigames gavuralrına katkıda bulunmaz,korsanı alırdım.maksat iyilik olsun daha fazla satış rakamı yakalasın bir sonraki yılalr türkçesi çıksın diye aldık ama şuanda elimzde patladı gibi...yani, yukarıda yazılanalrın hepsini yaptık fakt sonuç koca bir SIFIRRRR...

Nocna Mora
27.Kasım.2007, 05:05
benim yazdığımı yap ve o gün tatile çık :)

prceXtu
27.Kasım.2007, 05:46
Bende de bu sorun 1-2 kere başıma musallat oldu. Aynı yeri tekrar tekrar açarak hata verdiği tarihi geçtim. Sorun yok şimdi

anlakn
27.Kasım.2007, 05:59
crash dumps klosorunu kesin masaustune yapistirin 1 sene gecti hata yok

shadowsluck07
27.Kasım.2007, 06:04
anlakn emin misin boyle kurtulacagimiza? oylede daha kotu olur ya.bilgisayari her actiginda " crash dumps " karsinda olacak. igrenc bir durum.;) acaba baska bir yere koysak olur mu?
bu arada arkadaslar bu belanin formayla,logoyla hicbir alakasi yok.bende ayni hata oluyordu sildim hepsini,eski ayarlara dondum..baya yarim sezon filan gittim ama geriye basladi bu bela.yani anlayacaginiz her an ensemde bekliyor crash dump.kotu bir kabus gibi !!!

mike888
27.Kasım.2007, 06:24
valla crash dumps ı sil yada yapıştır,o gün tatile çık yne farketmiyor...ya yeni klasör açılıyor crash dumps diye veyahutta o tatidlen geldiğin günden snra hiç beklemediğin bir anda sni buluyor...:(bir arkadaşımızın dediği gibi 2.save yapıp oyunu onda açıp,dierğinide sildim 5 günden beri bişey olmadı hayırlısı bakalım...

mgokalparslan
27.Kasım.2007, 06:57
arkadaşlar iki tane save dosyası bulundurun ve sürekli değiştirerek save leyin. eğer belirli bir gün hata geliyorsa ona yakın bir tarihte farklı bir adla save leyin.

Peshayat
27.Kasım.2007, 07:04
Pentium 4 Ram 768 2.40GHZ PCI (Bilgisayarim)

XFX Geforce 9600 GT 512MB PCIE Video Card

arkadaslar bu ekran kartini alsam calistir mi ?

narakan1969
27.Kasım.2007, 07:42
2-editorden değişiklik yapmak.

Bunu yaptım ve verdi önceden vermemişti hiç..

farfarforfor
27.Kasım.2007, 08:56
ya arkadaş nasıl bi hataysa anlamıyorum mesela 8 agust 2009'a geliyrsun zırt hata nesse tekrar saveli oyunu açıyorsun aynı gün ve gene aynı hata yok bu hata orda saklanıyormu bize şaka falanmı yapıyo:D anlamadım gitti bu sorunu 08 de tatile çıkma ile hallettim ancak bu korku yüzünden oyunu 2 maçta bir kayıtlıyorum Allah korusun gene çıksa bu sefer tatil moduda çalısmıyor o zaman bütün kariyerim alt üst olur koskocaman SIGAMES bu soruna nasıl çare bulamaz onlar bulamıyorsa türk aklı gene bi çaresini bulur yakında hadi hayırlısı

shadowsluck07
27.Kasım.2007, 19:32
turksportal.net yoneticilerinden rica ediyorum , hatta yalvariyorum yapabilecekleri birsey varsa yapsinlar,kurtarsinlar bizi su beladan.. ;(

asortiko
28.Kasım.2007, 09:28
turksportal.net yoneticilerinden rica ediyorum , hatta yalvariyorum yapabilecekleri birsey varsa yapsinlar,kurtarsinlar bizi su beladan.. ;(

Bu hatayı 3 seneden beri üreten firma SEGA çözemedi arkadaşım bizim eski oynadıgımız oyun olan Cm'e Fm'ye gecince bize bu oyunu unut dedi. Ama görüyorum ki unutamıcaz ve çözülemeyecekte. Keşke çözülsede oynasak eski günlerdeki gibi.

nannar
28.Kasım.2007, 15:28
ben dün gece cache klasörünü temizleyip tekrar açtıgımda hata vermedi ama bilemiyorum gelecekte verirmi... ama sonradan yüklenen skinlerdeki font uyumsuzlugu ya da database yükleme gibi durumlarda oluştuguna inananlardanım :)

catry
28.Kasım.2007, 18:37
şuan 2012 yılındayım iki kere verdi bu hatayı ilkinde daha oyuna yeni başlamıştım doğal olarak transferler, antremanlar filan 3-5 saatlik emeğim boşa gitmişti ikincisinde de 1 eylülde olmuştu trasnferleri filan bitirmiştim herşeyi ayarlamıştım...
demek istediğim çok ters yerlerde veriyor hatayı insanı oyundan soğutuyor.

hakanyilmaz1984
29.Kasım.2007, 00:51
Bu hatayı bende almıs bulunuyorum maalesef:( oynuyordum en ufak hata ile karsılasmadım ama hile yapayım dedim editorden bütceyi arttırdım bu hatayı verdi:D
Ac gozlülügün kurbanı olduk:p Yani bence eklentilerden kaynaklanıyor bu sorun cünkü okadar oynadım hata almadım ama editorden ayar yapınca hata verdi:)

blondeblue
29.Kasım.2007, 01:28
bu oyunun aynısını bende aldım orjinal ama bende bi sorun yok hatta aldıktan sonra sipariş elime gelmeden bu hataları duyunca sinir bile olmuştum.ama bende hiç bi hata çıkmadı allaha şükür...

jeefo1903
29.Kasım.2007, 05:04
Anladığım bir durum:
Aesenal'le ilerlediğim kariyerimde neredeyse bir sezon bitti ancak hiç bir crash dumps hatası vermedi. Beşiktaş'la tekrar başladım oyuna ayrı bir save yaparak, ancak bazen oyun başladıktan 2 hafta sonra bazen 2 ay sonra bu hatayı veriyor. Beşiktaş'ımıza bir gıcığı var anlamadım. Sİ forumlarından öğrendiğim kadarıyla İtalya Serie C açık olan oyunlar boyle bir hata alınıyormuş düzeltecez felan yazmışlar. Türkiye'de de var. Acaba bazı ligleremi özel? Orada anlatılan bütün yöntemleri denedim; oyunu tekrar kurdum, crash dumps klasörünü kestim masaüstüne yapıştırdım... bin türlü takla attım ancak kurtuladım bu crash dumps'tan. Ağız tadıyla Beşiktaşı'mızı şampiyon yapamayacaksam ne diye oynayayım ben bu oyunu (Si Forumlarda bu hatayla iligli çok daha ağır ithamlar var oyunun teknik ekibine, biz o konulara girmiyoruz ancak hakkımızı istiyoruz.)
Bu hatayı çözen arkadaş umumi FM'cileri de bilgilendirsin. sevaptır.

bureak
29.Kasım.2007, 07:14
ya valla lanet ediorm artık bu oyuna Fm 2005 den beri hata alıorm bu sne fazla almadım ama size danışcam...

ya nası bi işse valla piskolojim bozuldu. oyun 17 ağustos ta hata verdi(allahtan 14 ağustosta save ettim) , önemli bişey değil diye umursamadım bi daha verdi yine önemsemedim şimdi vermio ama vercek korkusu ile her gün save ediorm... Sizce bi daha hata verir mi..?

Zaten hata verse burda herkes bişeyler yazmış yok crash dump dosyasını silin yok kopyalayın masüstüne atın valla bende ne yapcağımı bilemedm. Ama bu sigamese verdiğim paradan dolayı herkes gibi(hata alan ) bende pişmanım artık bırakmayı bile düşünüorm. Valla Şikayet edilecek bi yer varsa edicem yazık günah valla az para değil 80 lira o kdar para birktirdim de aldım... :mad:

SİZCE HATA VERR Mİ yaklaşık 20 GÜN HATA VERMEDİ AMA dedğim gibi SİZLERE de danışcam ...

mantus06
30.Kasım.2007, 06:20
lanet olsun crash dump hatasına oyun orjinal taktik kendi taktiğim hiçbir eklenti yok kurduğum gibi devam ediyordum.. burdakilerin hepsini denedim fayda yok başka önerisi olan :D yada oyunu direk çöpe atıyorum bi daha açmamak üzere

hhssbbcc
30.Kasım.2007, 09:14
hepiniz süpersiniz kardeşlerim ya..ara sıra okudum bazı yerlerde çok güldüm..bende bi sorunla karşılaştımm.. bnde beşiktaşla başlamıştım..bu soruna kesin bir çözüm bulana kadar buradayız anasını satıyım =) herkese crush dumps sız FM ler diliyorum..

hhssbbcc
30.Kasım.2007, 09:33
ya bide bişe dicem.. oyunu korsan olup da sadece v9.1 i yükleyip yinede bu hatayı alan arkadaşım war mı?

Nocna Mora
30.Kasım.2007, 09:40
Bende online için oyun kurarken hata veriyor oynarken değil :S

hhssbbcc
30.Kasım.2007, 09:44
Belgelerim/Sports Interactive/Crash Dumps dosyasını silin ardından cacheyi silin eğer bir tema vb. kullanıyorsanız siln ben böle kurtuldum bu beladan

e abi sen hani oyunu kuramıyodun bu ne şimdi :D

edit: pardon kardeşim online oyun kurarkenmiş o .sorry =)

Nocna Mora
30.Kasım.2007, 09:50
Anlamışsın mesajımı sonra :D Önceden kurabiliyordum online'da ama bugün hiç olmadı crash dump verdi inşallah yarın deneyince olur :)

hhssbbcc
30.Kasım.2007, 09:57
sorry bapp =) ya bn kendimce bir çözüm buldum.. bnce hiç yeni oyuna başlamamak lazım..bnce bi daha ki yamaya kadar beklesek iyi olur.. gerçi dayanamıyorum ama.. mecburr.. çünkü bazen böle çok şeyler yapıosun transferdi maç dı taktik di basın görüşmeleri sonra bi crush dumps geliyo dumur oluyosunnn

brotha
01.Aralık.2007, 15:48
ben su ana kadar hic crash dumps hatasiyla karsilasmamistim sadece forumdan okumustum ki bugun editorde biraz biseyler degistirdim ve oyunu actim biraz oynadiktan sonra crash dumps hatasi verdi ve kapandi acaba editorle alakasi varmidir?

Ronaldinhomer
01.Aralık.2007, 19:36
arkadaşlar şuan tsl'de 4. haftadayım , o hatayı vermiyor artık.. umarım sizde de düzelir ....

ne yaptında o hatayı vermiyor..?

shadowsluck07
01.Aralık.2007, 21:21
ya arkadaslar anlasilan bu hataya yapabilecek birsey yok.bende 1,5 hafadir filan bu hatayi almiyorum ama inanin heran cikacak gibi hissediyorum.bu yuzden oyunu her hafta otomatik save yaptim.ayrica 2-3 gune bir kendim save yapiyorum.her sezona basliyacagimda oyunu ayri bir isim ile kaydediyorum.mesela "f.bahce 2012-2013" "f.bahce 2013-2014" gibi.yapacak birsey yok bu hatayla devam edecegiz kariyerimize

Umut.xs
02.Aralık.2007, 06:23
Bugün başladım ben oynamaya, 2 saat kadar oynadım, sonra oyunu kaydettim, tekrar açtım ve maç yaptım, sonra tık crash dumps hatası verdi..

nedir bunun türkçesi? dump ne demek ?

cankatcug
02.Aralık.2007, 15:46
bu hata herkeste aynı zamanda vermiyor veya birinde tutan çözüm diğerinde tutmuyor.
belgelerim sports interactive içindeki crashdumps klasönü kesip masaüstüne yapıştırın.sonra isterseniz gizlersiniz. ben böyle çözdüm.şu ana kadar başka hata yok..

mumiii87
02.Aralık.2007, 16:14
logolari skinleri ne eklenti varsa silin baska türlü kurtulmanız imkansız

cankatcug
02.Aralık.2007, 20:16
evet hata eklentilerden kaynaklanıyor. bende de eklentileri yükledikten sonra başladı. ama yukarıda dediğim olayı yaptım ve sorun şu anda düzeldi.hata vermiyor.

sezerlincoln
04.Aralık.2007, 21:23
Arkadaşlar benim aklımda bir fikir var
Şimdi Crash Dumps Hatası Olmayan biri buraya Data Klasörünü Veya Oyunu Atsın Bizde Alalım

new star
22.Aralık.2007, 07:21
abi size tek sorum war . 5 yıl oynayıp da bu hatayı alan warmı acaba???

from_edi
01.Ocak.2008, 01:04
bana ikinci sezonun yarısında verdi hata, daha ileriye gidemiyorum maalesef.

BeeTLeJuiCe
01.Ocak.2008, 02:46
9.1.0'da oyun belli tarihlerde crash dump veriyor. 24 Temmuz 2009 gibi o tarihlerden birine rastgelmiş olabilirsiniz.

cess41
09.Ocak.2008, 00:46
FM 2008 kariyerlerimi mahveden bu illet hatadan ne yapsam ne etsemde kurtulamamıştım.(O zaman 2010'da veriyordu hatayı)FM 2009'da 2012'de aldım bu hatayı ve o lanet yazıyı görünce yine bastım küfürü.Dedim sadece crash dump dosyasını silim bi deniyim.Baktım devam ediyor oyun.Sevinç tavan tabi.FM 2008'de ne yaptıysam gitmeyen hata şimdik dosyayı silmeyle gitti.Ama herkesde bu sorunun sadece bu çözümle biteceğini zannetmiyorum.Beni FM'den soğutan en önemli hatadır bu crash dump hatası.Oyunun bütün hatalarını geçtim ama bu hata illetten başka birşey değil.Allah halledemeyen FM sevenlere yardım etsin ne diyim..

pegahmet10
09.Ocak.2008, 06:27
ya arkadaş bi kaç küçük değişiklik yaptım hata verdi editörden

ankaragücüne buffon,messi,aguerro,adebayor,ebue,xavı ve puyolu getirip

stadyum kapasitesini 1milyona çıkardıysam bu çok büyük bi değişiklik mi :D:D

cureshot
09.Ocak.2008, 06:30
İlahi kardeşim, veritabanına öyle yükleme yapılır mı, vermese hata zaten. :D:D

pegahmet10
09.Ocak.2008, 06:59
İlahi kardeşim, veritabanına öyle yükleme yapılır mı, vermese hata zaten. :D:D

abi valla kaç yıldır oynuyorum cm03-04ten itibaren hiç kullanmadım, doğru düzgün kullanmayı biliyorum bi arkadaş öğretti öğretmez olaydı :D:D

kayyan
06.Şubat.2008, 21:11
arkadaşlar ben şöyle bi çözüm yolu buldum;
crash dump hatası veren kayıtlı oyunumu hata vermeye yakın bı tarıhte farklı kaydettım.ne olur ne olmaz diye crash dump klasörünün içindekileri sildim.oyunum o farklı kaydettiğim oyunla açınca hiçbir problem yaşamadım şuana kadar;)

mhmtmrtkrt
16.Mayıs.2009, 20:30
ftp.sigames.com

fm/game-save klasörüne

ben de oyunumu bu klasöre rarlayıp yükledim. benim oyunum maça girmemek şeklinde şeyreden bi hata. oynanmış maçların sollerini kim atmış görmek için skora bastığımda mause oku top şeklinde kalıyor ve de maça girerken kadroyu onaylayıp maça git ikonuna basınca aynı şekilde mause oku top şeklini alıp öyle ekran donuyor. benim oyunumun ismi "murat"
yardımcı olursanız sevinirim...

cahangir86
19.Ekim.2009, 18:48
Bnedede oldu ama sonra Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/ içinde oluşan Crash Dumps dosyasını sildim devam ettim birşey olmadı....
Bu sekilde nasil yapiyorsunuz? Deniyorum olmuyor. Yahu, bu adamlar neden adam gibi bir oyun kurmuyorlar. Save'nin adini degistirdim. Bir gun ilerledi ama yin Crash Dumps verdi. Ondan sonra burada okudugum seyleri denedim olmadi. Bazi arkadaslar bu hatayi bir cok oyunda alabilirsiniz yazmis. Ben O kadar oyun oynadim, bitirdim, hic birinde boyle hata almadim. Stratejinin en kral oyunlarini oynadim ama yine hata almadim. Crush Dumps'la FM'de tanistim. 2008'de de aldim. 2009'da da iki gun once oyunun en iyi yerinde aldim. Neden buna care uretemiyorlar.
Bir de arkadaslar CM'de boyle hata oluyor mu? Hic denemedim. CM FM'den cok mu kotu?
Belki, CM'le yola devam ettim.

BuRiBuRi
19.Ekim.2009, 19:03
http://www.dumpanalysis.org

http://www.dumpanalysis.org/blog/ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dumpanalysis.o rg%2Fblog%2F)

böyle bir site buldum. İşe yarar mı bilemem:)