PDA

View Full Version : Orjinal DVD ve Steam uzerinden aktivasyon

burakurhan
16.Kasım.2007, 10:37
Arkadaslar merhaba,

Benim sorunum su, oyunun orjinal dvd sini satin aldim ve kurmaya basladim.Aktivasyon kismina gelince Steam uzerinden aktivasyonu sectim ve de beni Steam programina yonlendirdi.Steam uzerinden oyunu kurup aktif hale getirdim.Oyunu calistirmakta bir problem yok fakat anlayamadigim nokta ;

Oyun bilgisayarimda kurulu gozukmuyor,sadece Steam uzerinden girebiliyorum oyuna.Ne C surucumde ne D surucumde oyun yok.Cok problem degil tabiki ama ornegin bir grafik paketi,bir shortlist atmak istedigimde bunlari atabilecegim klasorler mevcut degil.Bu konuda bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.

Nocna Mora
16.Kasım.2007, 10:48
belgelerim de olması lazım o klasörlerin

burakurhan
16.Kasım.2007, 10:51
Problemin cozumunu buldum,orjinal DVD den oyunu yuklemek isteyen arkadaslar oyunun bilgisayarlarina kurulmasini istiyorlarsa Steam secenegini degil,Uniloc secenegini kullanmalidirlar.

Steam secenegini kullanan arkadaslar,oyunu;

Bilgisayar-C:-Program Files-Steam-steamapps-common dosyasindan bulabilrler.

Yani Steam kullandigimiz zaman oyun klasik olarak C-program files-sports interactive-fm 2009 dosyasi icine kurulmuyor,bunu belirtmek istemistim.

Konu kilitlenebilir,tesekkur ederim.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

belgelerim de olması lazım o klasörlerin

Evet Belgelerim de mevcut.Ben anlatmak istedigimi yanlis belirtmisim.Grafik paketlerini vs. Belgelerim dosyasindaki Fm 2009 klasorunden hallediyoruz biliyorum.Anlatmak istedigim oyunun C surucusunde nereye kuruldugu idi.Zaten sorumun cevabini da buldum tesekkur ederim.

Vieri
16.Kasım.2007, 20:02
Oyun DVD si bana geldiğinde steam yerine diğer aktivasyon seçeneğini şeklinde aktive ettim ve hiç STEAM'e bulaşmadım :)

burakurhan
16.Kasım.2007, 20:36
Oyun DVD si bana geldiğinde steam yerine diğer aktivasyon seçeneğini şeklinde aktive ettim ve hiç STEAM'e bulaşmadım :)

Evet sayin Budak,dun oyunu tekrardan kurmayi deneyip ben de Uniloc aktivasyonu ile denedim.Steam'e bulasmamak en mantiklisi gibi gozukuyor fakat ben Steam ile hic problem yasamadim bu da beni sevindiriyor acikcasi :)

CheD EvanS
16.Kasım.2007, 20:47
Peki oyunu steam de indirip uniloc la yükleme şansım var mı?

Daha doğrusu steam den edindiğim aktivasyon kodunu unilocu seçersem de kullanabilirmiyim..

yardım içn teşekkürler

yigitomic
16.Kasım.2007, 20:49
steamı seçmedim uniloc seçtim yüklüyorum şimdi yine activate sorucak mı ? kod yok bende

ksklee
16.Kasım.2007, 21:22
ya arkadaşlar bn yükledim oyunu tmm msaüstünde kısayol u da çıktı ama tıklayınca activasion code istio oraya nei giricem sölermisiniz pls

Vieri
16.Kasım.2007, 21:31
Peki oyunu steam de indirip uniloc la yükleme şansım var mı?

Daha doğrusu steam den edindiğim aktivasyon kodunu unilocu seçersem de kullanabilirmiyim..

yardım içn teşekkürler

Steam ile oyuna sahipsen bu steam üzerinden aktive olmak zorunda malesef diğer unilocu kullanamıyorsun.

ya arkadaşlar bn yükledim oyunu tmm msaüstünde kısayol u da çıktı ama tıklayınca activasion code istio oraya nei giricem sölermisiniz pls

oyunun DVD kağıdının üzerinde aktivasyon kodu yazıyor. STEAM'den satın aldıysanda steam üzerinden aktive ediyorsun. Korsan aldıysan oynu aldığın adamın yakasına yapışıyrsun :D internetten indirdiysende yapacak bişey yok malesef cevabıda burada yok kurallarımız gereği.

kobra64
16.Kasım.2007, 22:42
Orjinalini alayım dedim çok pahalıydı artık oyunda oynayamayacağım galiba...

ksklee
17.Kasım.2007, 04:07
Steam ile oyuna sahipsen bu steam üzerinden aktive olmak zorunda malesef diğer unilocu kullanamıyorsun.

oyunun DVD kağıdının üzerinde aktivasyon kodu yazıyor. STEAM'den satın aldıysanda steam üzerinden aktive ediyorsun. Korsan aldıysan oynu aldığın adamın yakasına yapışıyrsun :D internetten indirdiysende yapacak bişey yok malesef cevabıda burada yok kurallarımız gereği.

çok saolasın abi aydınlattın dvd kağıdında bulabileceimi söledin inş cd ci bi terslik yapmaz

herdenizli
17.Kasım.2007, 17:24
arkadaşlar merhaba fm 2009'u türkiyede nereden alabiliriz bilgisi olan var mı yardımcı olabilirmisiniz...

CheD EvanS
17.Kasım.2007, 19:37
Öncelikle bu sorunun yeri burası değil ama neyse cevaplıyayım..D&R,Teknosa veya Bimeks gibi yerlerden bulabilirsin oyunu ayrıca aral ithalatın kendi sitesindende alabilirisn..Duyduğum kadarıyla taksit imkanıda olacakmış..

cankatcug
17.Kasım.2007, 23:40
dvd nin içinde 5 tane aktivasyon kodu var mı gercekten ?

ermanka26
18.Kasım.2007, 20:18
dvd nin içinde 5 tane aktivasyon kodu var mı gercekten ?

Hayır bildiğim kadarıyla tek kod ile 5 aktivasyon yapılıyor.

Ama kaç tane aktivasyon olduğunu nasıl kontrol edeceğimizi veya lisans koltuğundan nasıl yer boşaltacağımızı bilmiyorum.Vieri bizi bu konularda aydınlatırsan seviniriz.Orjinal dvdsini almayı düşünüyorum.

diEseiN
18.Kasım.2007, 23:56
beyler bunu yapmak için fm91_t1 dosyası lazım bunu yaptım sorunsuz çalışıyor.

cankatcug
20.Kasım.2007, 00:49
Hayır bildiğim kadarıyla tek kod ile 5 aktivasyon yapılıyor.

Ama kaç tane aktivasyon olduğunu nasıl kontrol edeceğimizi veya lisans koltuğundan nasıl yer boşaltacağımızı bilmiyorum.Vieri bizi bu konularda aydınlatırsan seviniriz.Orjinal dvdsini almayı düşünüyorum.

evet dvd nin içinde 1 tane cd key var...
onunla 5 kurulum yapabiliyoruz sanırım.uninstall ettiğimizde aynı key ile kurabiliyoruz..

Vieri
20.Kasım.2007, 01:02
Dvd içerisinde 1 tane aktivasyon kodu var ve kod ile 5 farklı bilgisayara kurabiliyorsunuz.

DVD istemiyor oyunu oynarken. 5 arkadaş bir araya gelip ortaklaşa alabilirsiniz. ARal ithalatta oyun 80 YTL ve kredi kartına 8 ile 10 taksit arasında değişen seçenekleri mevcut

maestro_alper
20.Kasım.2007, 02:22
Arkadaşlar ben oyunu az önce kurdum ama bi hata yaparak önce steam'e bulaştım sonra iptal edip unilock'u seçtim ancak yinede steamden update yaptı . Daha sonra yine unilock'u seçerek oyunu kurdum ve aktif ettim ancak bu steam'i bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim kaldırırsam oyuna bi zararı olur mu ? Bir de şu an benim 2 tane aktivasyon koltuğum mu doldu ? ben sadece 1 kez aktivasyon kodumu girdim

BeaT
20.Kasım.2007, 02:26
Vieri bir sorum olcak orjinal aldımıgımızda kac defa yukleyebiliyoruz bilgisayarımıza format atmak gerekti bir kac kere mesela 5 ten fazla yukleyemıcekmıyız ?

ermis1991
20.Kasım.2007, 02:42
ben oyunu kurdum hata verdi sildim yeniden yüklemek istiyorum autorun çıkmıyor napıcam şimdi:(

CagriKaraman
20.Kasım.2007, 03:39
dvd kağıdında yazıo dedinz ama bulamadm yardımcı olabilrmsnz

yeppy
20.Kasım.2007, 08:40
ben steamden aldım da arkadaslar oyun gayet guzel calısıo ama aktivasyon koduyla ilgili bise cıkmadı oyun icinde ilerleyince mi cıkıo? bir de editor yok galba steamde bilen varmı ?

cankatcug
20.Kasım.2007, 21:20
dvd kağıdında yazıo dedinz ama bulamadm yardımcı olabilrmsnz

kitapçığın arkasında serial number var..

terrybatu
24.Kasım.2007, 21:42
arkadaşlar benm de buna benzer bir sorunum var
arkadaşımla ortak aldık o oyunu yükledi (steam den kullanıcı adı alarak). ben oyunu yüklemek isterken arkadaşımın aldığı kullanıcı adıyla mı yüklemem lazım çünkü az önce kendi aldığım kullanıcı adıyla yüklemeye çalışırken şu hatayı verdi" bu code başka bir steam kullanıcısı tarafından aktivite edilmiş ..." ne yapmam lazım??