PDA

View Full Version : Runtime error hatası?

yahoo17
17.Kasım.2007, 01:33
runtime error'
program:C:\program files\Team JPN\football menager 2009\fm.exe
R6002
-floating point support not loaded

arkadaşlar oyunu yukledim ama bu hatayı verdi ya oyun yuklendi bitti açılışta bu hatayı veriyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekurler

yahoo17
18.Kasım.2007, 00:24
wallla buldum sorunun çözümü oyunu kaldırıp yukledim çalıştı arkadaşlar sanırım kimse bişe yazma
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
kendi kendime teşekkur ediyorum:D:D

byozy43
19.Kasım.2007, 07:06
aynı hata bnde var sıldım yukledım gene aynı

byozy43
20.Kasım.2007, 23:23
baska kımse boyle bır hata alan yok mu?????

stinkfist
21.Kasım.2007, 01:30
bende de oldu aynısı kaç yerden almama rağmen sonuç alamadım orjinal aldım bende ama oyun şahane

OnuldinhoHizmet
21.Kasım.2007, 04:00
pc açıp kapattıktan sonra tekrar yüklemezsem hatayı veriyor düzelmiyor bir yolu yok mu?

anoeta
21.Kasım.2007, 07:41
nette bu hatayla ilgili bulduğum 1 bilgi buyrun..

Windows XP Kullanıcıları

Çalıştır'a basıp "msconfig" yazıyoruz ve enter'lıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

Windows Vista Kullanıcıları

"Start Search"a tıklıyoruz ve boş alana "msconfig" yazıp Enter'a basıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

yahoo17
25.Kasım.2007, 16:26
ya arkadaşlar bi çözüm bulun alllah aşkına oyunu girecem zaman her defasında oyunu kaldırıp yeniden yuklemem gerekiyor alllah aşkına bi çözüm bulalım su hataya yaww benden başka bu hatayı alan yokmu;?

Melekovic
25.Kasım.2007, 23:10
C:\program files\Team JPN\football menager 2009\fm.exe
R6002
-floating point support not loaded

Şu üsteki verdiğin hatada büyük ihtimalle Team JPN yazısından dolayı hata almış olabilirsin.

Orjinal sürümlerde de kaynaklanırsa daha öncede belirttiğim gibi bilgisayarınızı geniş çaplı virus taramasından geçirin ccleaner di galiba ismi onuda kullanın bir de en iyi spyware/malware leri tespit edecek bir anti spyware/malware programı yukleyip sisteminizi temiz hale getirin.

Hugo
27.Kasım.2007, 01:41
Visual C++ Concepts: Building a C/C++ Program
C Run-Time Error R6002
Error Message

floating-point support not loaded

The necessary floating-point library was not linked.

To fix by checking the following possible causes

The program was compiled or linked with an option, such as /FPi87, that requires a coprocessor, but the program was run on a machine that did not have a coprocessor installed.
A format string for a printf_s or scanf_s function contained a floating-point format specification and the program did not contain any floating-point values or variables.
The compiler minimizes a program's size by loading floating-point support only when necessary. The compiler cannot detect floating-point format specifications in format strings, so it does not load the necessary floating-point routines.
Use a floating-point argument to correspond to the floating-point format specification, or perform a floating-point assignment elsewhere in the program. This causes floating-point support to be loaded.
In a mixed-language program, a C library was specified before a FORTRAN library when the program was linked. Relink and specify the C library last.
Lütfen çevirii :)
Birisi beni aydınlatabilir mi??

Hugo
27.Kasım.2007, 04:07
Yukarıdaki metni çevirip bize yardım edebilecek birileri var mı acep?? :)

yahoo17
27.Kasım.2007, 22:39
alllah aşkına yaa bi çözüö bulamadık su soruna yaa off ya site yetkillerine duyrulur lütfennn yardım yaa alllah rızası için allah sitenizin sosyalitesi reytingini arttırsın yaa (AMİN) hadi ama

yahoo17
28.Kasım.2007, 22:06
cevap verecek olan yok yani ölemi koskoca turksportal bi küçüçük soruna çözüm bulamadı ya helal olsunn diorumm saygılarımlaa

Melekovic
28.Kasım.2007, 22:11
Cevabını verdik arkadaşım galiba göremedin.Team JPN'ye soracaksın.Onlar sana yardımcı olur :)

Diğer konuya gelince o visual C++ hatası ile ilgili önerme.Oyunun içine girilemeyeceği için yapılması mümkün değil.Genelde yanlış ilaclanan oyunlardan kaynaklandıgı gibi sisteminizde virus varsada nadir de olsa ortaya cıkan bir sorundur.

yahoo17
28.Kasım.2007, 23:13
arkadaşım ben bu oyunu netten indirdim nasıl sorum team jpn ye dedin programları kullandım iyice tarattım ama mafiş yok olmuyo bitane bile virüs bulmadı nadir degil her zaman çıkan bi sorun olmaya başladı wallla format atsam düzelirmi die düşünmeye bile başladımm cevap lutfennn

Melekovic
28.Kasım.2007, 23:20
Söylemek istediğimi anlamadın.Kısaca anlatmak istiyorum ki team jpn ismini verenler zaten oyun hackerları.Onlardan indirmişe benziyorsun ve zaten hataya meyilli oyunun korsanında böyle hata çıkması normaldir.Ve de burası resmi inceleme ve araştırma sitesi olduğundan bu tür soruların çözümlerine yer verilmiyor.İndirdiğin yerdeki arkadaşlar sana yardımcı olurlar olabilirlerse.

yahoo17
28.Kasım.2007, 23:31
Tamam Kardeş Yardimlarin Için Soğal Oyun Orjinal Olsa Buna Care Bulamazdiniz Zaten Kolay Gelsin

Melekovic
28.Kasım.2007, 23:41
Oyun orjinal olsa zaten bu hata olmaz.Durumu anlatamadım.Oyun kırıldıktan sonra yapılan yanlış kodlamadan ileri geliyor.Bu da bazı sistemlerde çalışıp bazı sistemlerde çalışmamasına sebep oluyor.Ya da çalışsa bile oyun içi hatalarına neden oluyor tatile çıkamama vs gibi.Tamamıyla kodlarla alakalı.O yüzden diyorum ki kim yaptıysa oyunu ona soracaksın.Çünkü orjinal olmayan oyun hatasının ana sitesinde nasıl tamir edileceği gibi bir çözümü zaten olmaz ki :) .Dediğim gibi kimse senin nasıl edindiğine karışmıyor sadece burada o tür olayların yardımı yasak.O tür konularda olmadı google a sorarsın yüzlerce gayri resmi site cıkar o oyunu bulduğun sitede dahil.O sitenin moderatörüne sorarsın.Cevabını yanlış yerde arıyorsun sadece.

Bunun dışında rahatça gez dolaş forumu.

yahoo17
29.Kasım.2007, 01:04
tmm birader gayet iyi anladım sağolasın biraz mesgul ettim sizi

Hugo
08.Aralık.2007, 23:37
Oyunu yendiden yükley,nce düzeliyor.. Ben öyle yaptım en azından.

yahoo17
09.Aralık.2007, 23:38
Oyunu yendiden yükley,nce düzeliyor.. Ben öyle yaptım en azından.
kardeş bilgisayarında kesin virüs vardır ben komple format attım oyunu kurdum takır takır çalıştı runtime falan vermedi:icon_redface:

Hugo
10.Aralık.2007, 04:03
Virüs var biliyom. Hatayı verdiği zaman 12 dk da yendiden kuruyorum yamayı ve oyunu o zaman açılıyor oyun :D

mgokalparslan
24.Aralık.2007, 20:17
arkadaşlar bende de aynı hatayı verdi. fm çalışıyordu,2 gün önce forma attım ,yine aynı programları yükledim fakat runtime error hatasını verdi.

Hugo
25.Aralık.2007, 00:46
keşke format atmasaydın. oyunu üstüne bir kez daha kuruyorum ben her hata verdiğinde.

mgokalparslan
25.Aralık.2007, 06:52
arkadaşlar oyunu yüklüyorum,hata raporu geliyor. sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açınca runtime error hatası geliyor. dotnet,visual basic,ekran kartı güncellemesi,oyunu silip tekrar yükleme ne varsa yaptım hala düzelmedi.

BeeTLeJuiCe
26.Aralık.2007, 03:59
@mgokalparslan

Söylediklerine göre yapılması gereken herşeyi yapmış gibi görünüyorsun.
Oyununu eğer Steam'den indirdiysen birde onu silip tekrar yüklemeyi dene.
Yada Antivirüs'ünü bir güncelle falan, bilgisayarı tarat belki bir virüs falan olabilir.

SI forumlarında araştırdım bu hatayı almanın nedeni direk oyun ile alakalı değil. Bilgisayar ve yüklü olan uygulamalarada bağlı birşeymiş.