PDA

View Full Version : Windowed Modda yavaşlama problemi

musty17
17.Kasım.2007, 10:00
arkadaşlar windowed oynayabilen var mı. yoksa sadece bende mi problem var. windowed modeda açınca oyun acayip yavaşlıyor. menüde hareket edemiyorum o derece yani. maça girince de maç grafikleri sıçıyor. ama fullscreende problem yok. nedir bu. yıllardır windowed oynayıp arada msn internet winamp dolaşmaya alışmış biri için bu bug ölüm gibi.

ibo
17.Kasım.2007, 10:05
Bende herhangi bir problem yok. Sorun sizin sisteminizden kaynaklanıyor sanırım.

aLka
17.Kasım.2007, 10:34
bense windowed secenegini işaretleyemiyorum bile,oyunu 2d´de oynuyorum 3d acamadım,onla mı bi alakası var acaba?

Aydin
17.Kasım.2007, 10:37
Sisteminiz nedir? bende de aynı problem mevcut. ama ben bunu çözünürlüğümün 1600*1200 olmasına ve sistemimin eski olmasına bağlıyorum.

brknesta
17.Kasım.2007, 16:27
bendede kasıyor hocam senın ıslemcı ekran kartı yada ram la alakalı bırsey bu ;)

ibo
17.Kasım.2007, 18:13
Ctrl+Shift+Delete yapıp görev yöneticisini açıp, "Performans" sekmesinden ram ve işlemci durumunuza bakabilirsiniz. Ram yüksekse büyük ihtimal işlemci yavaşlatıyordur. Bende core2duo 2.2 işlemci var ama bende bile bazen %100 kullanılıyor işlemci...

bozoo1903
17.Kasım.2007, 19:01
biraz bende de kasıyor oyun.
sistem: Intel Dual Core 2.4 Ghz 4GB DDR2 667 Mhz Saphire 3650HD Video.

ama işletim sistemim xp sp3? uzun bi süredir kullanıyorum, belki işletim sisteminin eskiliği oyunun performansına etki ediyordur.

musty17
17.Kasım.2007, 22:30
Sisteminiz nedir? bende de aynı problem mevcut. ama ben bunu çözünürlüğümün 1600*1200 olmasına ve sistemimin eski olmasına bağlıyorum.

1.25 gb ram, amd 3800 + 256 mb radeon 9800 pro var

sistem özellikleriyle alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü exenin kısayoluna windowed modda açma komutunu eklediğim zaman windowed modda normal hızda açabildim fakat tam maça girecekken takım ayarlarken gene yavaşlamaya başladı. bir anda exenin cpu kullanımı %95lere falan vuruyor. 3d ekranda yavaşlasa tamam oyunu kaldıramıyo pc diyecem ama ana ekranda new game load game ekranında bile kasıyo oyun.

ayrıca 1280*1024 çözünürlükte oynuyorum. ama 800*600 denedim onda da kastı. bu problemi çözmeden oyunu açasım gelmiyor.

Aydin
18.Kasım.2007, 04:11
Sanırım bu oyunun bir hatası olsa gerek. Pencere modu olmadan benim de oynayasım gelmiyor aynen. yeni yamada düzeltirler umarım.

hayatsensin
18.Kasım.2007, 08:17
merhaba arkadaşlar;
seçenekler kısmından windowed modunu seçemiyorum sorun neden kaynaklanyo olabilir ?? Diğer seçeneklerde pc kasıyo,demoda windowed modunda oynuyodum kasma olmuyodu...

yardımcı olursanız sevinirim...

hayatsensin
19.Kasım.2007, 01:33
merhaba arkadaşlar;
seçenekler kısmından windowed modunu seçemiyorum sorun neden kaynaklanyo olabilir ?? Diğer seçeneklerde pc kasıyo,demoda windowed modunda oynuyodum kasma olmuyodu...

yardımcı olursanız sevinirim...

Yardımcı olan yok mu??? :(

burakofly
19.Kasım.2007, 01:39
bende de dün yavaşlama oldu ve oyun hata verdi.
şu oyun bi kere sorunsuz çıksa dişlerimi kıracam

Melekovic
19.Kasım.2007, 02:36
Pencere modunu kısayoldan ayarlayarak girin oyuna.Oyunun içinden değil.

Kısayolun hedef kısmına " tan sonra bir boşluk bırakarak -small_screen -windowed ekleyip daha sonra oyuna girdiğinizde de mi aynı sorun gerçekleşiyor?Bu sistem daha az kasar.Eğer bu bile sorun oluşturuyorsa o zaman kişilerde problem çıkma olasılığı çok fazla. Ama yinede bayağı bir kişinin sorununu çözdü. Teknik yamanın çıkması gerekiyor gibi.

burakofly
19.Kasım.2007, 02:53
si games kendisine gönderilerin hata msjlarına nasıl cvplar veriyo çok merak ediyorum kesinlikle bir özür mesajı yayınlayıp teknik yamanın çıkış tarihini bizlere açıklamaları gerekir

hayatsensin
19.Kasım.2007, 03:13
Pencere modunu kısayoldan ayarlayarak girin oyuna.Oyunun içinden değil.

Kısayolun hedef kısmına " tan sonra bir boşluk bırakarak -small_screen -windowed ekleyip daha sonra oyuna girdiğinizde de mi aynı sorun gerçekleşiyor?Bu sistem daha az kasar.Eğer bu bile sorun oluşturuyorsa o zaman kişilerde problem çıkma olasılığı çok fazla. Ama yinede bayağı bir kişinin sorununu çözdü. Teknik yamanın çıkması gerekiyor gibi.

(-small_screen -windowed) bu olayı da önceden denemiştim yine deniyorum ancak oyuna girerken hata raporuyla karşılaşıyorum.Sanırım yeni bir yamanın çıkmasını beklicez :(

aLka
19.Kasım.2007, 06:23
sistemi düşük olan bilgisayarlarda pencere modda oynayamıyoruz galiba,benim de düşük,kısayolundan pencere mod yaptıgım zaman hata veriyor.halbuki ne alaka pencere modla sistemin..

kunduzzz
21.Kasım.2007, 08:41
window modu secememeniz cozunurluklede alakalı olabilir. eski pcmde 2007 oynarken bende aynı problemi yasamıstım. ozaman 800x600 du ekran cozunurlugum. daha sonra ekran ayarlarından 1024x7.. yukseltince secenek acılmıstı...

hayatsensin
21.Kasım.2007, 20:41
window modu secememeniz cozunurluklede alakalı olabilir. eski pcmde 2007 oynarken bende aynı problemi yasamıstım. ozaman 800x600 du ekran cozunurlugum. daha sonra ekran ayarlarından 1024x7.. yukseltince secenek acılmıstı...

Yok arkadaşım benim ekran çözünürlüğü 1024x768 ama yine de açamıyorum windowed modu.Bu nasıl iş hala çözebilmiş değilim :icon_confused:

kunduzzz
21.Kasım.2007, 22:06
daha da arttırmayı denedin mi? ...x1024 te olabilir :)