PDA

View Full Version : İlk defa bir oyunda böyle bir hata aldım!!

afrasiyab58
18.Kasım.2007, 02:58
not well-formed(invalid token)at line 76 or config.xml

Oyuna girerken bu hatayı verdi.Tekrar denediğimde oyun açıldı ve oynamaya başladım daha sonra oyun kapandı.Tekrar açmayı denedim aynı hatayı verdi.Ama deneyince tekrar giriyo.Oyun kayıtlmadan çıktığım için daha kariyere başlayamadım bi yardım ederseniz çok sevinicem.

El Barto
18.Kasım.2007, 03:15
Oyuna ekstradan grafik paketi eklediniz ise onları silip tekrar deneyin.

Melekovic
18.Kasım.2007, 20:09
Eğer herhangibir xml hatasından dolayı oyuna giremiyorsan çözümü sigameste şu şekilde verilmiştir :

"I can't play the game due to an XML parsing error

If you have a shortcut on your desktop you can do the following:

Right-click on the FM shortcut.
Choose "Properties" from the pop-up menu.
In the "Target" field, add the --reset_preferences command line option after "fm.exe", so it should look like this:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
Press OK and then try to run the game as normal, using the shortcut.
You'll want to remove the command after you run the game, as otherwise it will continue to reset your preferences every time you launch."

Yani:

Masaüstünde duran fm kısayoluna :

1-Sağ klikleyin
2-Menüden "özellikler" i seçin.
3-"Hedef" alanına,"fm.exe" den sonra --reset preferences verisini yazın.Şu şekilde görünecek:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
4- "Tamam" a basın ve oyunu tekrar kısayoldan çalıştırın.

Fakat oyunu 2. kere çalıştıracağınız zaman --reset_preferences yazısını silin çünkü silmezseniz oyuna her girdiğinizde resetler.

Umarım faydası olur.Daha pratik oyunu yeniden yüklemekten.

shadowsluck07
18.Kasım.2007, 20:12
Directsound error -2004287480 hatasi veriyor bendede maca girdigimde.acaba bunun cozumu nedir? ve oyundan atiyor

afrasiyab58
18.Kasım.2007, 22:34
Eğer herhangibir xml hatasından dolayı oyuna giremiyorsan çözümü sigameste şu şekilde verilmiştir :

"I can't play the game due to an XML parsing error

If you have a shortcut on your desktop you can do the following:
Right-click on the FM shortcut.
Choose "Properties" from the pop-up menu.
In the "Target" field, add the --reset_preferences command line option after "fm.exe", so it should look like this:
Press OK and then try to run the game as normal, using the shortcut.You'll want to remove the command after you run the game, as otherwise it will continue to reset your preferences every time you launch."

Yani:

Masaüstünde duran fm kısayoluna :

1-Sağ klikleyin
2-Menüden "özellikler" i seçin.
3-"Hedef" alanına,"fm.exe" den sonra --reset preferences verisini yazın.Şu şekilde görünecek:
4- "Tamam" a basın ve oyunu tekrar kısayoldan çalıştırın.

Fakat oyunu 2. kere çalıştıracağınız zaman --reset_preferences yazısını silin çünkü silmezseniz oyuna her girdiğinizde resetler.

Umarım faydası olur.Daha pratik oyunu yeniden yüklemekten.

Bunu reset_preferences yazdığımda tamam diyorum ama hata veriyo kabul etmiyo!

Melekovic
18.Kasım.2007, 22:43
" işaretinden şonra bir boşluk bırakın -reset_preferences yazın belki sitede bir kesme fazla koymuşlardır.tırnaktan sonra bir boşluk bırakmayı unutmayın.

walkinspace
19.Kasım.2007, 04:27
çok teşekkürler bu sorunu hallettim ama ses sorununu halledemedim direct sound zımbırtısını. tam maç başlayacam oyundan atıyo ve o uyarı çıkıyo ne yapmalıyım?? (biliyorum olayı kendi sorunuma çektim ama ben bu konunun sorununu çözdüm ve konu açma ziyanlığı yapmadan burdan soruma cevap aramak istedim :icon_smile:)

Melekovic
19.Kasım.2007, 04:40
Şu anki tek çözüm ya sound driver ı update edip yeniden denemek ya da malesef ses modunu kapatıp oyunda sessiz oynamak.

El Barto
19.Kasım.2007, 04:42
Yahu zaten sesleri pozisyonlar ile ahenk içinde duymak için oyunu yavaş oynamak gerekiyor böylece bir maç saatler sürüyor. İyisimi kapat sen sesi alta koy bir dale don dale hem kop hem maç kazan :p :icon_cool:

walkinspace
19.Kasım.2007, 05:33
heheh çok saolun siz sölemeden kapattım ve öyle oynuyorum artık :D yinede çok teşekkürler..

proelite
20.Kasım.2007, 20:57
ya bendede xml hatası veriyodu,onu reset preferences yazarak hallettim,2.kez açarkende sildim bunu bu seferde oyun açılıyo reklamlardan sonra ana menüde beyaz ekran çıkıyo ve yazıların çoğu gözükmüyo:icon_neutral:,yardım ederseniz cok mutlu olcam