PDA

View Full Version : 0 gol atma sorunu?

burakofly
19.Kasım.2007, 00:47
galatasarayla oyun açtım sezon ortasında hucum oynayan bi takımken birden bire 8 maçta 0 gol attım böyle saçma bişe görmedim all atack oynuyorum her maç yine 0 gol
forvetler ümit karan nonda baros ronaldo yaser
orta saha arda lincoln kewell acosta

King_Theoden
19.Kasım.2007, 00:49
Sence bu oyundaki bir teknik hatamı? Senin teknik hatan olamaz mı?

Melekovic
19.Kasım.2007, 00:50
Kariyerleri gez.Orda leblebi gibi goller atan genç arkadaşlarımız var.Sana yardımda bulunurlar neler yapabileceğin konusunda.

GReeN BeReT
19.Kasım.2007, 00:52
Önemli olan All Attack oynamak değildir.Kontrollü oynayabilmektir.Bazı taktikler vardır ki pas oranları çok düşük olur,top bir türlü hücuma ulaşmaz ve gol atmak imkansızlaşır.Pas yüzden,atak sayıların gibi konular hakkında istatistik verebilir misin?

El Comandante
19.Kasım.2007, 00:53
galatasarayla oyun açtım sezon ortasında hucum oynayan bi takımken birden bire 8 maçta 0 gol attım böyle saçma bişe görmedim all atack oynuyorum her maç yine 0 gol

Gol atamadim desen daha yerinde olur.:icon_biggrin:

taktik konusunda hatalisindir,orta sahayi güclü tut,komutlarla oyna.

burakofly
19.Kasım.2007, 00:58
arkadaşlar oyunu cm2 den beri oynuyorum..
pas yüzdem gayet yüksek
topla oynamam bazı maçlarda 65 i buluyo ortalama 56 57 civarı
pozisyon bulmakta sorun yok her maç 6 7 tane gol pozisyonu var
ligin ilk yarısında 17 maçta 35 gol attım
ligin 2 yarısı 6 maç 0 gol 2 uefa 0 gol

Melekovic
19.Kasım.2007, 01:00
Taktiğini çözmüş olabilirler.Biraz taktiğinde oynamalar yap.Rotasyonu iyi ayarla.Genelde bu tür durumlar ya tek taktiğe bağlı kalınca ya da ikide bir taktik değiştirince olur.Eğer yapay zekayı geliştirmişlerse bilgisayar taktiğini 2008 e göre daha çabuk çözüyodur.

burakofly
19.Kasım.2007, 01:08
şuan gol atıyorum zaten benim merak ettiğim nasıl 8 maç gol olmaz o kadar olumlu şeye rağmen formsuzum dicem maçlar hep 0-0 bitti bi tanesi 0-1 bitti bence formsuzluğu abartmışlar oyunda yapay zekayı diil

meddah
19.Kasım.2007, 01:13
Konu, teknik bir sorun içermediğinden Genel Tartışmalar bölümüne taşındı.

Swastica
19.Kasım.2007, 01:42
action zones'a bi baksan dostum,topla çok oynasan bile belki orta sahayı teslim ediyosundur,ben de gs ile oynuyorum ve dikkat ettim yenildiğim maçların çoğunda orta sahada topla rakip daha fazla oynamış.tabi yarı sezondan sonra rakipler senin başarına göre maçlarına farklı önlemlerle çıkıyolar,o da olabilir.
(bu arada taktiğin ne yazmamışsın.)

angelusywz
20.Kasım.2007, 09:12
Arkadaslar yeni konu açmayı denedim ama açamadım neyse benimde bu başlıkla ilgili bir sorunum var şöyleki; galatasarayla başladım taktigimi takım komutlarını personal komutları falan ayarladım fenada değildi hatta forumda bir arkadaşta aynı taktikle başarılı oldugunu yazmış gayette güzel sonuçlar almış görmüştüm fakat benim takımımda bir sorun var en kötü takımı bile yenemiyor :) ya 0-0 bitiyor ya 1-0 kazanıyorum o gollerde penaltıdan olursa forvet oyuncularım hiç gol atamıyor ve hep 5.4 5.7 ortalamayla oynuyorlar baros, nonda, ümit hadi bunların özellikleri kötü diyelim obinna'yı kiraladım o da atamıyor toto tamuz aldım oda atamadı fm 2008 de bu tür sorunlar olmuyordu sorun takımdan diyebilirsiniz ama aynı şeyi 4 takımda denedim hep forvetler 5 oynuyor denedigim takımlar: bayern, barcelona, leverkusen, hamburg hic bir türlü maç kazanamıyorum her taktigide denedim yardımcı olabilecek birisi varsa veya akıl verebilecek?

alisefer
20.Kasım.2007, 10:05
herkes yazmış bende yazıyım..GALATASARAY ı aldım şuan ligde 5. yim.23. hafta...5 hafta gol atamadım...bencede formsuzlugu abartmışlar...denemediğim taktik kalmadı...herneyse artık kendime geldim form tutturdum takıma...
bu arada bi ara cidden manejerligimden şüphe duydum..::)

brotha
20.Kasım.2007, 12:51
bende su ana kadar 6 resmi mac oynadim ve 13 gol attim su ana kadar boyle bir seye rastlamadim banada taktiginle alakali gibi geldi

perpetua
20.Kasım.2007, 13:27

Ilk olarak macin tamamini izlemenizi, ataklarinizin neden olgunlasmadigini cozmenizi tavsiye ederim.

Eger sezonun basinda cok basarili olduysaniz, rakipler size karsi cok daha defansif bir taktik ile cikmis, kendilerine amac olarak sadece sizi durdurmayi benimsemistir. Orta sahada bol bol faul yaparak sizi durdurmak, ayaklarina gelen toplari da bir an once ileriye vurup baski altinda kalmalarini engellemislerdir (mesela gecen sezon Kasimpasa'nin Galatasaray'a uyguladigi ve basarili oldugu taktik, ayni sekilde Genclerbirligi de kupa macinda aynisini yapmisti ve Galatasaray'i elemisti).

Bu tip durumlarda "kapiyi kiracak" oyunculariniz olmadigi icin rakibe karsi bol bol pas yaparak onlarin acigini yakalamaktan baska careniz yok. Zira hava hakimiyeti olan bir santraforunuz da yok ve kenardan yapilacak ortalar sadece rakibin uzun boylu defans oyuncularinin kafasindan sekecektir.

Rakibin saldirmaya pek niyeti olmadigi icin, risk alip:

DC DC
WBR WBL
MC
AMC AMC AMC (veya AMR AMC AML)
ST ST

tipinde bir taktik ile rakibe baski kurabilir, en azindan geride kisa paslarla zamandan calmalarinin onune gecebilirsiniz. Tabii rakibiniz cok adamla saldirmayacagi icin, geride 4 oyuncu tutmanizin herhangi bir anlami yoktur ve rakibin ataklari genelde daha olgunlasamadan iki stoperiniz tarafindan kolaylikla savusturulacaktir ve ofansa donusturulecektir.

Teknik olan, yaratici oyunculari olan sizin takiminiz olduguna gore, bu oyuncularin yaraticiligini ortaya cikartacak alan bulmalari gereklidir. Bu nedenle de yaratici oyuncularinizi ne kadar birbirine yakin ve yardimlasabilecek sekilde oynatirsaniz, bu oyunculardan o kadar fazla verim alirsiniz. Mesela bir sure Arda WBR, Kewell AMR, Lincoln AMC oynayabilir ve sag kanattan gelistireceginiz ataklarla rakibin bu bolgesini zorlayabilirsiniz. Ters kanatta oynayacak oyuncular ise ceza alaninin icine yapacaklari kosularla forvetlere destek verebilir, rakip defansin dengesini bozebilirler. Ayrica tabii Servet'i rakip ceza alanina ortalik karistirici olarak da yollamak hem gercekte gozlemledigimiz hem de gayet etkili bir cozum.

Coupet
21.Kasım.2007, 09:53
bende 5 maç üst üste 0-0 bitmişti. ne atıyorduk ne yiyorduk. daha sonra kayıtlı dosyam bozuldu diğer save dosyasıyla başladım 5 maç da gitti yoksa ss koyardım.

rocqncq
21.Kasım.2007, 21:55
ya sorun taktik dizilişde çünkü banada öyle oldu 3 maç üst üste 0*0 berabere kaldım ama daha sonra taktigi 4-1-2-1-2 taktigi çok işe yarıyor

*De santic

*sabri * meira * servet *hakan
*Linderot
*keweLL *arda

*Lincoln

*Baroş *Nonda ( ümit karan)

bu Taktik çok işe yarıyor galatasarayda :)