PDA

View Full Version : Forvetlerin gol atamama sorunu?

angelusywz
20.Kasım.2007, 09:17
Galatasarayla başladım taktigimi takım komutlarını personal komutları falan ayarladım fenada değildi hatta forumda bir arkadaşta aynı taktikle başarılı oldugunu yazmış gayette güzel sonuçlar almış görmüştüm fakat benim takımımda bir sorun var en kötü takımı bile yenemiyor :) ya 0-0 bitiyor ya 1-0 kazanıyorum o gollerde penaltıdan olursa forvet oyuncularım hiç gol atamıyor ve hep 5.2, 5.4 ortalamayla oynuyorlar baros, nonda, ümit hadi bunların özellikleri kötü diyelim obinna'yı kiraladım o da atamıyor toto tamuz aldım oda atamadı fm 2008 de bu tür sorunlar olmuyordu sorun takımdan diyebilirsiniz ama aynı şeyi 4 takımda denedim hep forvetler 5 oynuyor denedigim takımlar: bayern, barcelona, leverkusen, hamburg hic bir türlü maç kazanamıyorum her taktigide denedim yardımcı olabilecek birisi varsa veya akıl verebilecek?

ralph1903
20.Kasım.2007, 10:23
forvetlerin kisisel direktiflerini yanlis yapmis olabilir misin ? athletico madrid le oynuyorum nihati aldim ve bi macta 5 gol attigi da oldu ya da forlan o da iki mac ust uste 3 - 4 gol atti ...

shadowsluck07
20.Kasım.2007, 18:10
ben 4-4-2 attacking oynuyorum fenerbahceyle.zaten taktigin kendisi kurulmus oldugundan oyunculara ekstra bir taktik vermiyorum.hic boyle bir sorunla karsilasmadim desem yalan olmaz.semih ve guiza her macta gol atiyorlar.ama penalti isinde haklisin alex le penalti kacirma rekoru kiriyorum.2 penaltidan biri kaciyor ;-)

angelusywz
20.Kasım.2007, 18:13
Yeni oyun başlatacagım simdi belki dediginiz gibi benden kaynaklanıyordur tamamen

shadowsluck07
20.Kasım.2007, 18:20
sana tavsiyem 4-4-2 attacking.bunu bir dene. g.saray ile oynayacaksan hakan balta ve sabrinin uzerindeki oklari kapat.lincoln u de free rol yap , yaninada mehmet topali koy.ama sunuda soyliyeyim bu taktikte sol icteki adam defansif , sag icteki adam ofansif oluyor.ben mesela sol ice alexi sag ice josicoyu koydum.ozelliklerini tam tersi yaptim sende oyle yap.bak sana bu taktikle fistik gibi ilk 11 ;
de santchis
sabri servet meira h.balta

arda m.topal(dmc) lincoln(amc) kewell

baros umit karan

dedigim taktigi uygula.lincoln ve mehmet topalin oyun zihniyetlerini tam tersi yap.eger basarili olmazsan ben burdayim.(avrupayi bilmiyorum ama cunku ben hep tokezliyorum) haydi iyi oyunlar. gfb

northstar
20.Kasım.2007, 18:28
Bu sorun bende de var.Hangi takımı alırsam alayım forvetler 6 ratingi sadece gol attıklarında geçebiliyor.Taktikle ilgisi olduğunu sanmıyorum.

shadowsluck07
20.Kasım.2007, 18:29
walla benim guiza 7 nin altina dusmuyor.herhalde kanimiz uyustu :-)

killerabbit
20.Kasım.2007, 18:43
bitek bizmiyiz be gol atamayan ozaman :D ne kadar taktik denediysem olmuyor sıyırcam valla takımdan kovcaklar :D

cumali
20.Kasım.2007, 19:09
bende galatasaray da aynı sorunu yaşıyorum ilk başta 4-2-3-1 ile başladım sonra 4-4-2 attacking ile oynadım oscar cardozo yu transfer ettim
bi maçta 5 gol attı fln ama fm 2009 da maçta gol atamayan forvetin puanı hep 5 civarında oluyo
2008 de puanının 5 olması için çok kötü oynaman lazımdı

angelusywz
20.Kasım.2007, 19:33
Bende tekrar başladım shadowluck07 nickli arkadasın dedigi taktigi yaptım hazırlık maçlarında asistan menajere verdim maç kontrolunu her hazılık maçımda 4-1 3-0 gibi skorlarla galip geldim sonra barcelonayla 1-1 kaldım ama hala ratingleri rezalet forvetlerin sadece nonda gol atıyor bide defanslar atarsa yoksa gene 0-0 bi kaç kişide daha aynı sorun var sanırım taktikle falan ilgisi yok sürüm sorunu olabilir belkide gol atmayı zorlaştıralım derken bu tür bi yanlışlık yapılmıştır belki goller hep 35 metreden geliyor kaleciler miyop

shadowsluck07
20.Kasım.2007, 19:53
evet arasira acayip goller oluyor.geneli uzaktan ve kornerden atiyorum ben ;-) Diger taktikleri denemedim ama bu 4-4-2 attacking taktigi fenerbahcede super oluyor.

volkan
gokhan lugano edu r.carlos

deivid josico(dmc) alex(amc) u.boral

semih guiza

angelusywz
20.Kasım.2007, 21:02
Evet hocam senin soledigin taktik iyiymiş cidden 7 maçta 6 galibiyet 1 malubiyet aldım fc moscov du sanırım bıde bunu eledim uefa elemesinde

de sanctis

hakan balta, servet, meira, sabri

leonardo(kewell), linderoth, lincoln, arda

ümit karan, nonda(baros)

bu sekilde dedigin taktikle oynuyorum tavsiye ederim herkesede

...teşekkürler sanada hocam taktik tavsiyesi icin

shadowsluck07
20.Kasım.2007, 21:17
rica ederim , ne kadar fanatik bir fenerbahceli olsamda az cok galatasarayin 11 ini sayabiliyorum.football manager saolsun ;-)

emrecihan61
25.Kasım.2007, 20:22
gol atamama soruu bendede var maçta gol yemiyorum ama atamıyorumda 1-0 zor zoruna alıyorum okdar para harcayıp oyuncu topladım ama yok ilk sezonda ts ile 4. bitirdim ikinci sezon takımın yarısını satıp değiştirdim ama yok olmuyor goll olmuyor . 4 4 2 oynuyorum tüm ayarları yapiorum ynede yok
tolga
eder granja X ignasevic x miranda x malik fathi

mehmet topuz x mehmet ekici x riquelme x d'alessandro

mevlüt erdinc x nilmar

bu takım gol atamıyor anlamıyorum

shadowsluck07
25.Kasım.2007, 21:13
emrecihan61 , masallah kadroya bak.nasil kurdun birader sen bu kadroyu? baya bir masrafa girmissin.gercekten ilginc bu kadroyla turkiyede sampiyon olamaman. ;)

brknesta
25.Kasım.2007, 21:19
ailton nordstrand ve renjıc :D kral adamlarım :D

emrecihan61
25.Kasım.2007, 23:19
emrecihan61 , masallah kadroya bak.nasil kurdun birader sen bu kadroyu? baya bir masrafa girmissin.gercekten ilginc bu kadroyla turkiyede sampiyon olamaman. ;)

birsürü borca girdikk oyuncuların çogunu sattın zaten tsnim kadrosu genşti biraz.aldıgım oyuncular hep kötü takımlardaydı zaten bi ikisini sözleşmesi bitiyordu imzallattım hemen :D

shadowsluck07
25.Kasım.2007, 23:27
borc yigidin kamcisidir bosver ;)

emrecihan61
26.Kasım.2007, 00:35
evett kamçım olduuD: takım dehşet yerine oturdu D: riquelme 13 10 gol attı . gol atıyorum hermaç 2 tane :D

memocan1993bjk
26.Kasım.2007, 00:41
evet aynı sorun bendede var maalesef

ForeverFener
28.Kasım.2007, 05:28
nedense bendede var guiza nın 17 maçta ortalaması 5.72 oldu bu kadar rezalet olamaz.17 maçta 4 golü olur mu yani bir oyuncunun ? Semih de aynı şekilde 15 maç 2 golle oynuyor.Çift oynasalar daha mı rahat olurlar dedim.Şekil yine aynı.Tek tek oynatıyorum.Yine berbatlar.Bence oyunla ilgili bir sorun var...

Bekq
28.Kasım.2007, 06:16
Bende TSL'de Güiza leblebi gibi gol atıyor.:DDurdurabilene aşk olsun.:p

Ama Semih hiç gol atamıyor.:(

Onun dışında gözlemlediğim birşey daha var.Volkan'ın degaj yaptığı her top asist oluyor ve gol atıyoruz.:D

prceXtu
28.Kasım.2007, 06:26
Benim bütün arkadaşlarımda Güiza'dan şikayetçi durumda.

ancar
28.Kasım.2007, 06:58
güiza bende de atamıyor deli oldum en son bursa'yı 6-0 yendıgım macta 4 gol attı sonra sustu :D

shadowsluck07
28.Kasım.2007, 19:17
ne guizayi nede semihi tek forvet oynatmayin.guiza ilk sene berbat oynuyor ama ikinci senesinde cosuyor resmen.bide sizlere tavsiyem 4-4-2 attacking oynatin,semih ve guizayi yer degistirerek oynatin.(swap position-bunuda dun ogrendim nefis oluyor).ben guizayi 31 yasinda west bromwiche 15 milyon euro ya sattim.yerine 18 yasinda santos dan "bruno dos santos" diye birini aldim :-)

northstar
28.Kasım.2007, 19:40
Burda yazılanlar sadece türkiye ligi için gecerli değil diğer tüm liglerde büyük takımlarda oynadım.Hazırlık macları dahil takım gol atamıyor.

prceXtu
28.Kasım.2007, 19:41
Yeni sezonda Holosko 26 maçta 20 gol attı.

Vasil
28.Kasım.2007, 20:23
valla ben gs nın butun kadrosunu nerdeyse sattım sadece ıbrahımovıcı aldım alt yapıdakı geclerı cıkardım sampıyonlar lıgınden elendım uefadanda elendım ama takım oturuyor hep gencler oynuyor degerlerı hızla artıyor ıbrahımovıcte leblebı gıbı gol atıyor :G

capkin84
28.Kasım.2007, 20:38
Bu forvetlerin gol atamama sorunu tamamiyle oyun sistemine uyumsuzluktan kaynaklanıyo
ilk senemde guiza tel tel döküldü ikinci sezonda ise 35 gol atark ligin gol kralı oldu sistemim aynı oyuncularım hemen hemen aynı sadece stoper aldım ..Aynı oyun sisteminde ısrar edin , oyuncu zaman geçtikjçe buna uyum sağlayacaktır.

ForeverFener
29.Kasım.2007, 01:20
ne guizayi nede semihi tek forvet oynatmayin.guiza ilk sene berbat oynuyor ama ikinci senesinde cosuyor resmen.bide sizlere tavsiyem 4-4-2 attacking oynatin,semih ve guizayi yer degistirerek oynatin.(swap position-bunuda dun ogrendim nefis oluyor).ben guizayi 31 yasinda west bromwiche 15 milyon euro ya sattim.yerine 18 yasinda santos dan "bruno dos santos" diye birini aldim :-)

İlk maçlarda çift forvet oynattım hep.O zaman anladım zaten bu ikisinden de bişey olmayacagını :D

northstar
29.Kasım.2007, 05:36
Anlatamadığımız olay şu sanırım.Aynı taktikte ısrar ederek 3 sezon oynayarak ve eskisinden daha kaliteli oyuncular alarak gol atamıyoruz.

Anlatmaya çalıştığım şu: Neden sadece fotvetlerin ratingi düşüyor ? ve neden her mac %80 oranında 1-0 1-1 ve 2-1 gibi skor ile bitiyor.Süper ligin iyi takımlarıyla oynadığımızda 1-0 öndeiken gol yedik diyelim.2. lig takımı içinde gecerli bu ve hep aynı şekilde gol oluyor.Kaleci degajı forvetin önüne düşüyor forvet gol yapıyor.Ya da kaleci degajı birisinin kafasından sekiyor forvet gol yapıyor.

bütün maclar 1-0 biter güiza atar butun golleri 30 golle gol kralı olur bu zor deil.diğer forvetlerde sazan gibi bakar.

Ilhan
29.Kasım.2007, 05:56
Konu teknik bir sorun ile alakalı değil. O yüzden olması gereken yere taşıyorum.

volkan_uzun
29.Kasım.2007, 06:18
forvet mantelitesini artırdım,dayanıklıda olsa alan daratltmayı cok cok dusurdum.20 uzerinden 4-5 gibi bisey yaptım yani bolece ataklarda daha cok kendini gostermeye basladı. bendede forvetler dusuk ratingle oynuordu. gol atamıordu cunku. ama takımım fena diildi. orta saha defans forvet haric herkes gol atıodu. bu olayla artık is yuku forvete bindi.simdi daha cok gol atıolar.

enforcer
29.Kasım.2007, 06:27
ligde 31. hafta gol atanlar arasında 54 golle ikinciyim. en çok gol atan takımın 61 golü var... ben de ilk sezon gollerden sıkıntılıydım ama ikinci yarıda iş düzeldi ve o sezonu 50 golle kapattım. zamanla takım oturmaya başladıkça iş düzeliyor...
genel olarak açık ligleri yazıyorum şimdi (08-09 sezonu)

arjantin 1.lig: boca-92, river-72
arjantin 2.lig: san belgrano-76, quilmes-74

brezilya 1.lig: internacional-67, palmeiras-59
brezilya 2.lig: vasco-60 , juventude-57

ingiltere 1.lig: arsenal-91, liverpool-74
inglitere 2.lig: reading-82 , ipswich-76

almanya 1.lig: bayern-69 , hsv-66
almanya 2.lig: nürnberg-62 , kaiserslautern-57

italya 1.lig: roma- 67 , milan-67
italya 2.lig: parma-62 , mantova-62

ispanya 1.lig: madrid-75 , barca-70
ispanya 2.lig: zaragoza-92 , celta-67

türkiye 1.lig: galatasaray-68 , fenerbahçe-66
türkiye 2.lig: manisa-55 , rize-53

wizardmon
29.Kasım.2007, 18:10
rossiyi barcelonaya aldım 32 milyona sonuç = 34 maç 8 gol :(

tiesto18
29.Kasım.2007, 19:09
ya galatasarayda taktıgımden memnunum ama arsenalle kafa kafaya oynuyorum adamlar 5 defa gelıyo 4ununu atıyo benı 9 kaleyı bulan suttan sadece 1i gol oluyo adamlar bos kaleye atamıyolar her mac bos kaleye en az ıkı gol atamıyorum cıldırcam:S

Centurion
29.Kasım.2007, 19:25
ya galatasarayda taktıgımden memnunum ama arsenalle kafa kafaya oynuyorum adamlar 5 defa gelıyo 4ununu atıyo benı 9 kaleyı bulan suttan sadece 1i gol oluyo adamlar bos kaleye atamıyolar her mac bos kaleye en az ıkı gol atamıyorum cıldırcam:S

forvetler kimler?

tiesto18
29.Kasım.2007, 19:51
a quino sercan cem sultan bıde brazılyadan bı adam oyunu kapattım adı aklımda degıl ama adam 5 yıldız bıtırıcılıgı 15 ın altında forvetım yok as forvetlerın soguk kanlılıgı konsantrasyonu hızı gucu 15 ın ustunde adamlarda yetenek fıskırması var ama sonuc yok:D:D

magicofGS
29.Kasım.2007, 19:56
Aynı sorun bende de var. Takım deli gibi oynuyo neredeyse her maç 12-13 ortalama şutum var gol yok yok yok. Hemen hemen her maç boş kaleye gol kaçıyor, direkten dönüyor artık kabak tadı vermeye başladı. Ve o kadar şuttan gol çıkmayaıp karşı takımın 3-5 şutundan biri gol olunca insan kafayı yiğiyor. Tamam bunlar olabilecek şeyler futrbol içinde ama her zaman aynı olmaz. En son maçımda artık sinirlenip çıktım oyundan 2 gündür açmıyorum sinirden FM'yi. Olan olay şu 16 şutum var dakika olmuş 82 karşı takımın daha hiç bir şutu yok pozisyonu yok ama bi frikik kazandılar gol. Maç 1-0 bitti tek şutlarıda gol oldu. Diyorum sorun bende mi bir tek değilmiş.

Centurion
29.Kasım.2007, 20:27
tecrübesizler ama..
hepsi genç..
böyle gençlerle oynayacaksan en az 1 sezonu gözden çıkaracaksın, ya da 25 yaş altı adam almayacaksın .D

geçen sene GS'yi şampiyon yapan adamlara bak;
hakan şükür,36 ve hasan şaş,33 yaşındaydı...

isimsiz
29.Kasım.2007, 21:46
tek forvet oynatmanızada bağlı benim gözlerimlerim suana kadaroyla bu oyunda kanat organizasyonları üzerinde durulmus direk savunmanın üstüne gitmek yerine kanatlardan ortalarla gidiyor takım taktiğede bağlı olarak ama genellikle kanatları kullanıyor takımlar gol olması içinde forvetinizin kafa vurusu yüksek olması gerekir ben buna bağlıyorum bu sorununu

enforcer
29.Kasım.2007, 22:37
tek forvet oynatmanızada bağlı benim gözlerimlerim suana kadaroyla bu oyunda kanat organizasyonları üzerinde durulmus direk savunmanın üstüne gitmek yerine kanatlardan ortalarla gidiyor takım taktiğede bağlı olarak ama genellikle kanatları kullanıyor takımlar gol olması içinde forvetinizin kafa vurusu yüksek olması gerekir ben buna bağlıyorum bu sorununu

evet bir pivot bir de hızlı forvet aldığınızda takım daha çok gol atmaya başlıyor...

eXcitinG
29.Kasım.2007, 23:00
OLaya birde şu açıdan bakmayı deneyin. Artık FM de eski seriLerde ki gibi standart bir komut ver daL maça oLayı yok. Her forvetin özeLLiğine göre mevki özeLLiği vermeniz gerek. DenemeLer yaparak onun en iyi hangi şekiLde oynayabiLeceğini buLmanız gerek. Önceden atıyorum diğer seriLerde ver forvete iLeri çıkış ver topLa koşsun dışarıdan istersen berbat bir adam getir o komutLara uyup takır takır goL atıyordu ama artık öyLe birşey kaLmadı. Oyun gittikçe zorLaşıyor ve bizde gittikçe ciddiLeşmeLiyiz.

Beşiktaş ı yönetiyorum HoLosko 14 maçta 7 goL 5 asist i var Bobo nun ise 11 maçta 7 goLü var Nobre nin 2 Batuhan ın da 3 goLü var.

Ama ben kimi oynatıyorsam onun özeLLikLerine göre görev vermeye çabaLıyorum. İşte atıyorum HoLosko yu topLa koşturuyorum ama Batuhan oyunda iken ona daha çok topLa gitmesine izin vermiyorum gibi.

Ufak ayrıntıLar sizi başarıya taşıyacaktır.

ForeverFener
30.Kasım.2007, 00:46
OLaya birde şu açıdan bakmayı deneyin. Artık FM de eski seriLerde ki gibi standart bir komut ver daL maça oLayı yok. Her forvetin özeLLiğine göre mevki özeLLiği vermeniz gerek. DenemeLer yaparak onun en iyi hangi şekiLde oynayabiLeceğini buLmanız gerek. Önceden atıyorum diğer seriLerde ver forvete iLeri çıkış ver topLa koşsun dışarıdan istersen berbat bir adam getir o komutLara uyup takır takır goL atıyordu ama artık öyLe birşey kaLmadı. Oyun gittikçe zorLaşıyor ve bizde gittikçe ciddiLeşmeLiyiz.

Beşiktaş ı yönetiyorum HoLosko 14 maçta 7 goL 5 asist i var Bobo nun ise 11 maçta 7 goLü var Nobre nin 2 Batuhan ın da 3 goLü var.

Ama ben kimi oynatıyorsam onun özeLLikLerine göre görev vermeye çabaLıyorum. İşte atıyorum HoLosko yu topLa koşturuyorum ama Batuhan oyunda iken ona daha çok topLa gitmesine izin vermiyorum gibi.

Ufak ayrıntıLar sizi başarıya taşıyacaktır.

Olmuyor güzel kardeşim olmuyor.Taktik aynı dedigin gibi adamların özelliklerine göre topla koşmasını ileri çıkışını bilmem nesini artırıyorum ya da azaltıyorum.Sonuç degişmiyor.Roma da da denedim vucinic de kötü oynuyor.Şaşılcak birşey yahu...Bir de Aydoğan dan yorum bekliyorum bu konuyla ilgili o ne diyecek :)

xuq
30.Kasım.2007, 01:03
Ben ev arkadasimla ortak kariyer oynuyorum ve o antremana pek önem vermez benim icinse antrenman önemlidir.2008dede ortak kariyer acmistik o ac.milan bense fiorentinaydım.ben antrenmanmıs taktikmis acayip önem verirdim oysa arkadasım dmcyi dc yerinde wbrlyi orta sahada filan oynatırdı(futbol bilgisi azdır)ama sonuclara bakarsak her sene bütün kupaları alırdı.bense ancak uefayı alabiliyordum yaptıgım antrenman taktik anca buna yetiyordu takımım gol dahi zor atıyordu sacma sapan goller yemeye de devam ediyordu.ama oyuncularım gercekten her klüpten isteniyordu ve büyük gelismeler oluyordu

gelelim 2009a

Arkadasim barcelonayı bense R.madridi aldım.
ilk baslarda öle goller kaciriyordukki ayni söylediginiz gibi bombos kaleye topu dısarı vuruyordu kaleciyle karsi karsiya üstüne vuruyordu direkten dönüyordu sac bas yolduruyordu forvetlerimiz.ben her zaman defansı iyi tutar gol atarsam yenerim prensibiyle oynarim yenemezsem en kötüsü yenilmem prensibiyle oynarim bütün maclarimda 1-0 2-0 2-1 en kötü 1-1 biter.
arkadasımsa sürekli berabere kalıyordu ve forvetleri sacma sapan goller kacırıyordu.oyuncular cok cabuk yoruluyor her hafta 2 sakat oluyordu .ben baktım olacak gibi degil fc antrenmanında bitiriciligi fulle getirdim birkac antrenmanla daha oynadım ve karsiliginı iyi sekilde aldım simdi 30-40 metreden goller atmaya basladı takımım.her mac 5.5-6yla oynayan nistelrooy simdi gol krallıgına oynuor hiquainle birlikte :)taktik oynamadım ama simdi maclar 3-0 4-1 filan bitiyor
higuanin bir golü var haginin goller aklıma geldi.müthis asirtma karabüke atmisti:)
antrenmanla bu sorun cözülür diye düsünüorum.
artık öle taktik kurarım iyi takım alırım iyide forvet olursa cok gol atarım iyi defans olursa az gol yerim devri bitti die düsünüyorum artık bence oyun daha gercekci.

Nobis
30.Kasım.2007, 06:46
forvetim gol atmıyor diğenlerde o oyuncu ayarlarındna bence bendetek forvet oynıyorum guiza ligde 15 macta 14 gol kupada 5 macta 2 gol avrupada ise 8 macta 7 gol attı arkadaşlar toplam 28 macta 23 gol attı.

Not: baska bir baslıktada belirtmiştim bunu bu konuyada yazıyım dedim arkadaşlar oyuncunun kişisel ayarlarını kurcalayın

mgokalparslan
30.Kasım.2007, 06:46
ilk sene benim de çok zorlandığım bir sorundu.fakat 2.sezondan sonra taktiğin de oturmasıyla forvetlerim gol atmaya başladı.bence önemli olan forvet sayısı değil forvetlerin kalitesidir.5 sezonluk gözlemlerim sonucunda en çok gol kalecilerin diktiği uzun toplarda forvetlerin defansın arkasına sarkarak ve ceza sahası dışından uzun şutlarla oldu.bunun için hızlı ve uzun şutu iyi olan forvetleri öneririm.özellikle henri saivet i herkese tavsiye ederim.atıığın gollerin çoğunu hızıyla ve kaleciyi çalımlayarak attı.

diğer konu ise yukarıda bazı arkadaşları belirttiği gibi yaratıcılığı elinizden geldiği sürece kısmanız gerekir.ben taktiklerimde tek forvetli 2 amc 3 mc veya 3 amc 2 mc li taktiklerle oynarım.pasları kısa tutar ve yaratıcılığı kapatırım.fenerbahçe oyunumdaki ilk yıldaki biraz bocalama devrinden sonra takımım oturdu ve henri saivet gol kralı oldu.ikince sezonda da az oynamasına rağmen gol krallığında 2. oldu ve bayern e 23 m euro ya sattım.

bloodstar
01.Aralık.2007, 21:07
forvet oyuncularınıza çok fazla yaratıcı özgürlük vermeyin ki şutlarda paslarda fazla extraya kaçmasınlar.şutu adam gibibçeksin. boşa depar atıp boşa çalım atmasın.bide mantalitesini çok ofansif yapıpta rakip savunmanın içine fazla sokup orda kaybetmeyin adamları, azda olsa savunmanın önünde topla buluşsunlarki orta sahadan gelen adamlarınız pas verebilecek birilerini bulabilsinler.ben forve oyuncularıma uzaktan şut komutu veririm sürekli.şutu iyi olsun veya olmasın.pozisyonun içine giremeyen, kaleye şut atmayan forvet benim için forvet değildir.şut çeker kaleciden döner öteki tamamlar.3 şut atar biri girer.ama şut çeksinler.bol şut bol pozisyon ve rakip kalecinin hata yapma ihtimalinin o kadar artması demek.bide böyle deneyin...

Nobis
01.Aralık.2007, 22:14
ben hic öle gol atmadım kalecinin diktiği falan hep kanatlara taşıyıp orta alanda bekletip forvetin defans arkasına kacmasını bekliyip ara paslarla gol attım... bu arada evet zaman ilerledikce oyuncular yeni yeni şeyler yapıyor ilk actığımda görmediğim ara pasları falan duvar paslarını yapıyorlar ve böle daha zevkli oluyor.. bence bi taktik belirleyin o taktikle gidin illa ki yenilirsiniz ama sonunda güzel sonuçlar sizi bekler heah bide orta alanı dolu tutun atak yaptıktan sonra donen toplar hep sizde kalır defansınız iyi ise dmc kullanmayın dmcleri mcde oynatın iki mc AML AMC AMR ve tek F ile oynayın geniş oynayın hızlı oynayın yaratıcı oynıyın...

emrahh34
01.Aralık.2007, 22:18
gol atamama soruu bendede var maçta gol yemiyorum ama atamıyorumda 1-0 zor zoruna alıyorum okdar para harcayıp oyuncu topladım ama yok ilk sezonda ts ile 4. bitirdim ikinci sezon takımın yarısını satıp değiştirdim ama yok olmuyor goll olmuyor . 4 4 2 oynuyorum tüm ayarları yapiorum ynede yok
tolga
eder granja X ignasevic x miranda x malik fathi

mehmet topuz x mehmet ekici x riquelme x d'alessandro

mevlüt erdinc x nilmar

bu takım gol atamıyor anlamıyorum
bu takım nası gol atamaz yaa...iyi taktik vermiyosun iyi çalıştırmıyosun heralde....böyle bi takımın gol atamaması real madridin intertotoya gitmesi gibi bişey :))))

eXcitinG
02.Aralık.2007, 18:05
MeseLa bende HoLosko sezona fırtına gibi girmişti. Ama ondan sonra Cisse yi sattıktan sonra üzüLdü. Bende ona ara transferde daha iyi birisini aLacağımızın garantisini verdi. Sezon ortasına kadar inişLi çıkışLı performans gösterdi. Dönem ortasında iyi bir transfer yapınca tekrar mutLu oLdu ve ikinci yarıda sezonun goLLerine devam etti.

Oyuncunun mutLu oLması ya da üzgün oLması gibi etkenLerde artık FM 09 iLe beraber daha çok etkisini gösteriyor. Geçmiş seriLerde ki gibi üzgün oyuncu LebLebi gibi goL atamıyor.

Nobis
02.Aralık.2007, 21:28
turkce olsa konusup anlasıcazda anlasamıyoruz :D kursa yolladım hepsini turkce ogrenip gelin dedim :D

mete1907han
02.Aralık.2007, 22:27
Güiza ve Semih ya hiç atamıyorlar ya da attıkları zaman durdurulamıyorlar :D Şimdi hiç atamıyor desem ayıp etmiş olurum Güiza'ya 36 maç 27 gol ama atamadığı maçlarda 5.3 lerde kalması ayrı bir moral bozukluğu yaratıyor ki maç içinde de gol atana kadar 5.5 lerde kalıyor yani forvetler için oyunda varsa yoksa gol atmayı hedefliyceksin eğer o formu yakalayamazsan yandı gülüm keten helva :) bir daha düzelmiyor istediği kadar koşsun zıplasın hiçbiri fayda etmiyor

northstar
03.Aralık.2007, 01:41
Topice yazan bazı arkadaslar ufak ayarlar ile bu işin çözülebileceğini anlatmış.Ve oyunun artık gerçekçi olduğunu yazmışlar.Lakın dediğiniz gibi olsa bizde sevinirdik.Zor olsun güç olsun ama abuk sabuk olmasın istedik.Örneğin gol attıktan sonra anında gol yemek gibi bir durum söz konusu bu yazdığımız olayların hiçbirisi bizim ligimizle alakalı değil bütün takımlarda aynı olay oluyor.Ve bir çok kullanıcı bundan şikayetçi.Biz de az çok forvetleri ve onlara nasıl davranmaları gerektiğini komutlarla belirtiyoruz.Ancak iş bu komutlar ile kalsa !

Oyundaki saçmalıklar yüzünden insanın canı sıkılıyor.Her maç her maç olmazki.3. sezonu oynuyorum deniyorum taktik oturacakmı diye burda yazanlar oturttu bizdemı sorun var diye.Artık böyle olduğunu düşünmüyorum.Çok şey denememize rağmen tadı kalmamış oyunun.

Nobis
03.Aralık.2007, 04:53
Topice yazan bazı arkadaslar ufak ayarlar ile bu işin çözülebileceğini anlatmış.Ve oyunun artık gerçekçi olduğunu yazmışlar.Lakın dediğiniz gibi olsa bizde sevinirdik.Zor olsun güç olsun ama abuk sabuk olmasın istedik.Örneğin gol attıktan sonra anında gol yemek gibi bir durum söz konusu bu yazdığımız olayların hiçbirisi bizim ligimizle alakalı değil bütün takımlarda aynı olay oluyor.Ve bir çok kullanıcı bundan şikayetçi.Biz de az çok forvetleri ve onlara nasıl davranmaları gerektiğini komutlarla belirtiyoruz.Ancak iş bu komutlar ile kalsa !

Oyundaki saçmalıklar yüzünden insanın canı sıkılıyor.Her maç her maç olmazki.3. sezonu oynuyorum deniyorum taktik oturacakmı diye burda yazanlar oturttu bizdemı sorun var diye.Artık böyle olduğunu düşünmüyorum.Çok şey denememize rağmen tadı kalmamış oyunun.

bence sorun sende yada sizde :S bende nie bole birşey olmadı :) ilk sezonum fenerbahce ile uefa kupasınıa aldım finalde gs ile karsılastım =)

tborahan
03.Aralık.2007, 23:52
böyle sacma sapan bi oyun olamaz.. 98 den bu yana oynarım bu oyunu ilk defa böyle rezillik gördüm.. 1 sezon dayanabildim en fazla oyunun sacmalıklarına.. 1 sezonda boyunca devamlı degajdan gol olurmu? 3-0 ondeyken 5 dakikada 2 penaltı 1 kırmızı kart ve 4 gol yermi bi takım.. hata bende diyecem bendeyse 3 gol nasıl attılar.. ben 3 gol yersem takım moral olarak cöküyor rakip takım yerse moral oluyor heralde.. gol at hemen ye.. milli takıma giden topcular sezonu kapatır.. macta en iyi futbolcun devamlı sakatlanır 2-3 ay sakat kalır.. neymiş oyun gercekci olmus.. sacmalamıslar.. sildim oyunu bidahada oynamam.. yasasın tomb raider:)

tborahan
04.Aralık.2007, 00:03
birde sunu yazayım unutmadan bu kadar sacma sapan gol olurmu maclarda kaleci kalenin 5 metre yanındaki auta cıkan topa atlar elinden kacırır gol olur..hayatında 20 metreden gol atamamıs adam 45 metreden sallar.. 3d mac motoru koyyosun bari adam akıllı bişeyler yap.. ilk defa oyundan tiksindim.. oyuna hakimsin 2 farklı ondesin rakip takım cıkamıyor ama 3 dakkdada 2 tane 40 metreden gol atıyor bunların gercek futbolda devamlı olma olasılıgı nedirkii?? aynı taktikle benzemayı alıyorum gol atamıyor dogru duzgun yakubu ile 30 gol oluyor.. duzgun bi yama cıkarmazlarsa fm nin tahtı sallanacak.. yabancı ulkelerdeki fm ile ilgili formları dolastım begenen yok oyunu.. herkes aynı dertten yanıyor.. kesin cözümü buldum ama ben sildim kurtuldum.. kafam rahatladı hergun acaba yeni oyuna baslasam duzelirmi olayını bitirdim..

northstar
04.Aralık.2007, 00:44
bence sorun sende yada sizde :S bende nie bole birşey olmadı :) ilk sezonum fenerbahce ile uefa kupasınıa aldım finalde gs ile karsılastım =)

Zaten sende ilk sezonda olan olay da tamamen saçmaya..

Neyse...

esaglam
04.Aralık.2007, 01:01
forvetimde bobo, holosko, batuhan, nobre varken ilk sezonu şampiyon tamamladım ve takımın attığı gollerin sadece küçük bir bölümü diğer oyunculardan geldi, forvetlerim makina gibi çalışıyor hatta şu an 2. sezondayım ve bobo coştu neredeyse her maç golü var.. taktik diziliş ve oyuncu komutları önemli bence!!

Coupet
04.Aralık.2007, 03:18
güzel söylüyorsunuz da forvetleri pozisyona sokmakta sıkıntı olmasa da atamıyorlar ki. taktik nereye kadar işler; top forvetin ayağına yollanıncaya kadar işler. sonrasında forvet kendi işini yapar. yani bu noktadan sonra ben değil alex ferguson gelsin bir şey yapamaz. sahaya inip o topa ben vuramayacağıma göre... taktik işliyor top forvete atılıyor kaleciyle karşı karşıya ya auta ya da kalecinin üstüne abanıyor. nasıl bir taktik ya da komut kalecinin üzerine abanmasını engelleyebilir. oyuncu komutlarında kaleciye abanma dağa taşa da vurma kaleye doğru at topu diye bir komut var da ben mi göremiyorum. ara pası geliyor forvete ya da uzun bir top atılıyor önünde kimse yok ama topu kontrol edene kadar herkes yerleşiyor yerine. işin garip tarafı forvet böyle davranırken bir orta saha ya da defans oyuncusuna böyle top geldiğinde gayet güzel atıyor golünü.

işin bir diğer kısmı da gol atamadığı zaman forvetler maçı 5 lerde bitiriyorlar. bir forvet her maç gol atacak diye bir şey yok ki. adam 4 maç gol atamaz ama boş alan oluşturur defansı bozar ya da yorar vs. ama ağzıyla kuş tutsa 5 ile bitiriyor maçı. ondan sonra medyası taraftarı yükleniyor futbolcuya moral düşüyor daha da bozuluyor bu kısır döngü devam ediyor. buarada forvetlerimin çoğu süper lig takımlarından transfer edilmiştir.

bir ekleme daha yapayım bu nasıl uzaktan şut sevdasıdır ben anlamadım. ayağına gelen orta sahayla ceza sahası arasından şut atıyor. uzun şutu kısıp açmak da fayda sağlamıyor. kaleyi tutsa sorun yok ama öyle alakasız şutlar atılıyor ki. oyuncu şut yerine pas verse veya başka bir şey yapsa gol pozisyonuna gireceğiz ama 30 metre 40 metre demeden kaleye.

mamacula
04.Aralık.2007, 06:01
ARKADAŞLAR LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN GOL ATAMAMA SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞARIN HEPSİNİN YAKINMASI NORMALDİR "anla$ildigi kadariyla oyundaki en buyuk bug forvetlerin yetenekleri ve oynadiklari taktik ne olursa olsun performans vermemesi.. oyle ki forvet oyunculari 500-600 dakikalik gol oruclarindan bir turlu kurtulamiyorlar ve maclari (gol atmadiklari zaman) 5.5-6 arasi ratingle bitiriyorlar.. si simdiden bir sonraki patchde uzerinde durulacak konulardan biri oldugunu acikladi bu olayin.. an itibariyle forvetlerinizi target man yaparak ve orta saha oyuncularina bol bol sut cektirerek bu sorunu a$abilirsiniz.. benim gibi her transfer doneminde takimdaki forvetleri degi$tirip sonuc alamayarak kafayi yemeyin bo$una"

alıntıdır

Nobis
04.Aralık.2007, 06:42
Zaten sende ilk sezonda olan olay da tamamen saçmaya..

Neyse...

ama gercek =) bence siz oyunu silip terar yukleyin =) birde yeni bir oyuncu alıyorsanız oyuncu bir sure kotu oynıyor takıma adepte olamıyor =)

Bordo61Mavi
04.Aralık.2007, 09:27
Yapilan ortalarda onemli bence, iki forvetliysen on veya arka direge atmaniz onemli degil. Ama tek forvetsen genelikle arka direge dogru orta yapmaniz gerekiyor. Ben boyle yaptim, sonuc Gokhan Unal ligin ilk yarisinda 4 gol atarken, ikinci yarisinda 10 gol atti.

Ve ayrica Turk liginde cok gol olmuyor, diger liglerle kiyaslarsaniz ;)

tarik_orkun
05.Aralık.2007, 01:38
ARKADAŞLAR LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN GOL ATAMAMA SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞARIN HEPSİNİN YAKINMASI NORMALDİR "anla$ildigi kadariyla oyundaki en buyuk bug forvetlerin yetenekleri ve oynadiklari taktik ne olursa olsun performans vermemesi.. oyle ki forvet oyunculari 500-600 dakikalik gol oruclarindan bir turlu kurtulamiyorlar ve maclari (gol atmadiklari zaman) 5.5-6 arasi ratingle bitiriyorlar.. si simdiden bir sonraki patchde uzerinde durulacak konulardan biri oldugunu acikladi bu olayin.. an itibariyle forvetlerinizi target man yaparak ve orta saha oyuncularina bol bol sut cektirerek bu sorunu a$abilirsiniz.. benim gibi her transfer doneminde takimdaki forvetleri degi$tirip sonuc alamayarak kafayi yemeyin bo$una"

alıntıdır
Mükemmel bir çözüm. Trabzonda ben Gökhan Ünal la bu sorunu yaşıyorum. Umarım çözümü iyi gelir.

matrockmamy
05.Aralık.2007, 02:11
Anlatamadığımız olay şu sanırım.Aynı taktikte ısrar ederek 3 sezon oynayarak ve eskisinden daha kaliteli oyuncular alarak gol atamıyoruz.

Anlatmaya çalıştığım şu: Neden sadece fotvetlerin ratingi düşüyor ? ve neden her mac %80 oranında 1-0 1-1 ve 2-1 gibi skor ile bitiyor.Süper ligin iyi takımlarıyla oynadığımızda 1-0 öndeiken gol yedik diyelim.2. lig takımı içinde gecerli bu ve hep aynı şekilde gol oluyor.Kaleci degajı forvetin önüne düşüyor forvet gol yapıyor.Ya da kaleci degajı birisinin kafasından sekiyor forvet gol yapıyor.

bütün maclar 1-0 biter güiza atar butun golleri 30 golle gol kralı olur bu zor deil.diğer forvetlerde sazan gibi bakar.
benim saydığın skorlarda biten maçlarım çok az :D
şuan oynadığım sezonda 3 maçı 5-0 yendim(napoli,zilina,kocaeli) kayseri lens maçlarım 3-0
diğerleri de 2-2 3-2 en az 3 gol oluyo maçlarda.
zor maçlar da dahil(gs maçı 2-2)

Coupet
05.Aralık.2007, 07:27
benim saydığın skorlarda biten maçlarım çok az :D
şuan oynadığım sezonda 3 maçı 5-0 yendim(napoli,zilina,kocaeli) kayseri lens maçlarım 3-0
diğerleri de 2-2 3-2 en az 3 gol oluyo maçlarda.
zor maçlar da dahil(gs maçı 2-2)

benim 9 maçımdan 5'i 1-1 bitti, forvetlerim toplam 2 gol attı. hepsinde de öne geçip sonradan gol yedim.

spiritfall
05.Aralık.2007, 09:41
forvete 1 adet Giuseppe Rossi alın, arkasına iyi bir AMC yanına da patatesten bile olsa ikinci bir FC verin, ister Karabük'le ister Real Madrid'le oynayın, size golleri dizsin...

The Dark Lord
05.Aralık.2007, 11:13
sezonun ilk yarısı bitti en çok gol atan futbolcu bölümünde 5 adam var :D

Nobis
05.Aralık.2007, 18:57
öne gecip sonradan yedin iide bu hata olduunu snamıyorum defansın oyuncuların beceriksizliği ben hep kendini beenmişlik yapma yapıyorum mac ortasında cunku gercektede böle =) fenerbahce seville macını unutmayın yada chealse macını =) bunlar gercektede olan skorlar =) yada en yakın ornek eskişehir-denizlispor =) gecen haftalarda oynanan mac denizli 3-0 yenerken 4-3 kaybetti. oyunda hata olduğunu sanmıyorum cunku gunumuzde one gecen takım karsındakini kucumsuyor karsısındakide hırslanıp gol atmayı basara biliyor =) ama sizin forvetlerin nasıl gol atamadığını anlamadım hızlı bir forvet alın defansın arkasına kaca bilcek bir forvet

DaveJones
05.Aralık.2007, 23:06
Benim forvetler Be İnvincible reklamından etkilendiler sanırım. Sürekli direğe nişanlıyorlar topu :D

Centurion
06.Aralık.2007, 01:29
Benim forvetler Be İnvincible reklamından etkilendiler sanırım. Sürekli direğe nişanlıyorlar topu :D

her maçta en az 2-3 ya da 4-5 topum direkten dönüyor...
(baskılı oynadıklarımda 4-5, kontralarda 2-3)

hangisini
06.Aralık.2007, 04:54
aynı sorun bndede benim maçlarda 1-0 0-0 bitiyor forvetlerim etkisiz :S

LifeYourself
06.Aralık.2007, 05:05
bende galatasaray da aynı sorunu yaşıyorum ilk başta 4-2-3-1 ile başladım sonra 4-4-2 attacking ile oynadım oscar cardozo yu transfer ettim
bi maçta 5 gol attı fln ama fm 2009 da maçta gol atamayan forvetin puanı hep 5 civarında oluyo
2008 de puanının 5 olması için çok kötü oynaman lazımdı
Bunun nedeni 2009 un daha gerçekçeçi olması...

ata0105
06.Aralık.2007, 05:49
Arakadaşlar bende durum çok ilginç, ben fenerbahçeyle oynuyorrum, ilk sezon sadece Güiza 32gol attı, ve bu sezon devam ediyorum oyuna ligde 16haftayı geride bıraktım 17 gol attı, toplam 22resmi maçında gol sayısı 21.
Maçlarımı tek forvetle oynuyorum...

3842
07.Aralık.2007, 07:23
bence bu durum tamamen taktiğe bağlı , bende Cardozo 15(1) maçta 16 gol attı ...

alex de tasyure
10.Aralık.2007, 22:29
bende fenerbahçeyle oynuyorum ligin bitmesine 3 hafta var guiza ligde 18 toplamda 28 gol attı 1 ay flnda sakattı oynayamadı bi süre taktiğim 4-2-3-1 arkasında alexde müthiş ligde 17 gol 13 asist şuan

BNY1905
02.Ocak.2008, 22:50
Arkadaslar benim takimim GALATASARAY :D 1 sezon gignac i aldim 53 macta 36 gol 17 assisti oldu tsl samp olduk cl de yari filan turkiye kupasindada ceyrek te elendik :D ama 2 sezon muthis takviyelerle aldigim adam Marquinhos costu bu seferde gignac sondu neden ne olabilir acaba amc e de borges in yerine mathias fernandez i aldim o bile gignac da fazla gol atiyor ?

nedeni ne olabilir simdiden tessekurler Turkcem kotum olabilir :D

kadro :

sinan bolat
ugur leo miranda kolarov

m.topuz m.topal m.fernandez arda

gignac marquinhos

sardokar
02.Ocak.2008, 23:15
daha önce hangi adamla birlikte oynuyorsa onla oynat.Takımda kim favori elemanıysa onla birlikte oynat.

kardanadam8750
03.Ocak.2008, 07:42
ben bjk de 3 forvetle oynuyodum çok nadır forvetler gol atıyordu 2 forvete düştüm forvetler hiç atamıyor takımı sırf forvetten yapacam sonunda o olucak

prceXtu
03.Ocak.2008, 07:46
9.2 yamasinda sorun düzeltilmiş. Milan kaydımda Benzema-Pato durdurana aşk olsun.

BNY1905
03.Ocak.2008, 11:16
daha önce hangi adamla birlikte oynuyorsa onla oynat.Takımda kim favori elemanıysa onla birlikte oynat.

milan baros'la beraberdi ama sattim 15 milyona. herhalde satacam bole devam ederse cok kotu oynuyor

ertilave
15.Ocak.2008, 07:43
selam arkadaşlar,

galatasaray ile 3ncü sezonum. ilk iki sezon işler iyi gitti, şampiyonluk geldi.

son sezon takımda revizyon yaptım. 10-12 adam gitti.(meira, lincoln, yaser, mehmet yıldız, kewell vs.) defansa sidnei, ortaya ladesma ve ileriye arşavin aldım.

forvette zenitten pobrebnyak ı bir sezon önce almıştım. bir de macar bir genç yetenek var zoltan kovacs(amc).
harmony very good diyor. takımda kaynaştı değişikliklere rağmen.

taktiğim 4-2-3-1 ve ilk iki sezonda aynısı ile başarılı oldum.
tolga
uğur servet sidnei hakan
mehmet ladesma
aydın kovacs(arşavin) arda
pobrebnyak

neyse sorunum: forvetim pobrebnyak karşı karşıya gol atamıyor. ama leblebi gibi gol yiyoruz. takımı sürekli azarlamaktan sıkıldım. her maç en az 3 top direkten dönüyor. boş kaleye bile atamadılar.

bu takımda taşlar yerine mi oturmamıştır yoksa patch 9.2 save oyunumu bozmuş mudur? sıfırdan oyun mu açmalıyım. baya da uğraştık takımı bu hale getirecez diye.

yorumlar için şimdiden teşekkürler. Engin.

Deniz
15.Ocak.2008, 17:00
selam arkadaşlar,

son sezon takımda revizyon yaptım. 10-12 adam gitti.(meira, lincoln, yaser, mehmet yıldız, kewell vs.) defansa sidnei, ortaya ladesma ve ileriye arşavin aldım.

forvette zenitten pobrebnyak ı bir sezon önce almıştım. bir de macar bir genç yetenek var zoltan kovacs(amc).

tolga
uğur servet sidnei hakan
mehmet ladesma
pobrebnyak

neyse sorunum: forvetim pobrebnyak karşı karşıya gol atamıyor. ama leblebi gibi gol yiyoruz. takımı sürekli azarlamaktan sıkıldım. her maç en az 3 top direkten dönüyor. boş kaleye bile atamadılar.

bu takımda taşlar yerine mi oturmamıştır yoksa patch 9.2 save oyunumu bozmuş mudur? sıfırdan oyun mu açmalıyım. baya da uğraştık takımı bu hale getirecez diye.

yorumlar için şimdiden teşekkürler. Engin.Direkten topları ele alırsak,bunlar oyun hatası.Aynısı hemen hemen herkeste oluyor.

xuq
15.Ocak.2008, 17:32
selam arkadaşlar,

tolga
uğur servet sidnei hakan
mehmet ladesma
pobrebnyak

yorumlar için şimdiden teşekkürler. Engin.

Kardeş ben 2014-2015 yılına başlıycam kariyerimde senin söylediğin problemlerin hepsi 2008-2009 yılındada vardı şimdide var.yamayla alakası olduğunu sanmıyorum.karşı karşıya gol atamama olayını oyuncuya yeni şeyler öğreterek ne biliim durdurda vur yada kaleciye çalım at gibi seçeneklerden yapabilirsin ama belli yaşın üstündekilere çıkmıyor.Direk olayına gelince ben bir maçta 3 kere direkten dönerse ya berabere kalıcam ya yenilcem diyorum çünkü hep skor benim aleyhime oluyor.bir maçta 5 direkten dönen top gördüm 3ü peşpese ve boş kaleyeydi.Böle durumlarda kaderine razı olucan.forvetin gol atamıyosa kaliteli orta saha al bu dertten kurtul al matias fernandezi her yerden çaksın 2 frikikten biri gol penlatı kaçırmaz. hade sana kolay gelsin.

Deniz
15.Ocak.2008, 17:41
Kardeş ben 2014-2015 yılına başlıycam kariyerimde senin söylediğin problemlerin hepsi 2008-2009 yılındada vardı şimdide var.yamayla alakası olduğunu sanmıyorum.karşı karşıya gol atamama olayını oyuncuya yeni şeyler öğreterek ne biliim durdurda vur yada kaleciye çalım at gibi seçeneklerden yapabilirsin ama belli yaşın üstündekilere çıkmıyor.Direk olayına gelince ben bir maçta 3 kere direkten dönerse ya berabere kalıcam ya yenilcem diyorum çünkü hep skor benim aleyhime oluyor.bir maçta 5 direkten dönen top gördüm 3ü peşpese ve boş kaleyeydi.Böle durumlarda kaderine razı olucan.forvetin gol atamıyosa kaliteli orta saha al bu dertten kurtul al matias fernandezi her yerden çaksın 2 frikikten biri gol penlatı kaçırmaz. hade sana kolay gelsin.Forvete Agüero,Drogba gibi yıLdızLarıda koydum ben,aynı durumLarLa karşıLaştım.Hemen hemen her maç 3-4 topum direkten dönüyor,böyLe oLduğu sürece bu oyun hatasıdır.

ysa89
16.Ocak.2008, 00:31
Sorun şu manageri açtığınızda takımın orjinal taktiğini direk değiştirmek.Kendi taktiğinizi maçın içinde yarım saat 15dk deneye deneye takıma aşılarsanız ileride dahada çok verim alırsınız.Birde ilk sene aşırı transfer yapmayın daha sonraki sene yapıcağınız transferleride transfer sezonu açılmadan yapın uyum sorununu minimuma indirmiş olursunuz. Forvet için tavsiyem Klass-jan huntelaar adam 2 kelimeyle GOL MACHINE...

simali
16.Ocak.2008, 01:59
İlk sezon bendede aynı sorun olmustu ama su an 2014 yılındayım ve bence bu taktik ayarları ile ilgili.2 defa topum direkten donsun en iyi forvetim bos kaleye gol atamadımı direk ayarları değiştiriyorum.O boş kaleye gol atamayan adam 25 metreden çakıyo golu çok oldu bana bu .Ayrıca uyum da çok onemli takımda tabiki.

HooijDonk07
16.Ocak.2008, 03:17
2 forvet oynıcaksan bir forvetin hızlı diğeri ise pivot forvet olursa Atabilirsin yada tek forvet oynayıp Arkasına AMC oynatabilirsin

muzoadux
16.Ocak.2008, 03:39
Alın cardoza yı gol sorunu falan kalmaz :D

Redrum
16.Ocak.2008, 04:12
Arkadaşlar size bir tüyo vereyim. Ne olursa olsun en az 2 haftada bir satılık listesini kontrol edin. Çok iyi oyuncular bile satılık oluyor. Ama transfer sezonunda değil, sezon ortasında bakın. Adam bir maç kötü oynuyor, hemen satılığa koyuyorlar. Ben ilk sezonun sonunda Galatasaray'a Bojan'ı 5.5 M euroya aldım. Ayrıyetten ilk sezon ortasında Federico Laurito'yu istedim, 3.6 M Euro'ya onu aldım, 2yıl geçti, şu an değeri 11 M Euro, leblebi gibi gol de atıyor. Ayrıca Bojan'a 30M Laurito'ya 35M euro teklif geldi satmadım en iyi forvetler onlar zaten dünyada:D

hifaith
18.Ocak.2008, 13:03
arkadaşlar gs ile 4-4-2 atak oynuyorum ama full attack defans önde fmde gol yememek mümkün diil yediğinden fazlasını atıcan mecbur!!!cardozonun yanına kimi aldıysam tutmadı huntelaar bile heba oldu ama adam 45 gol ortalamayla oynuoo vede müthiş frikik atıo,penaltı hiç kaçırmıo!!hiçbizaman korkak oynamayın attack oynatın ben böyle deplasmanda çok maç aldım barça ve juveye karşı bide!!bide kalecin iyi olucak ne olursa olsun!!!bide arkadaşın dediği gibi bir pivot striker ile fc oynatın bi hızlı bi yavaş yane!!hade kolay gelsin...

MSTH
18.Ocak.2008, 13:30
oyunda galatasarayın forvetleri kötü olmasından kaynaklanıyor olabilir.Bence hiçbiri ne uzun forvet ne de kısa forvet tanımına uymuyor.Fb de bu iki tanıma uymayan semih diye bi cengaver var ama semihin de off the ball , compusure , determination gibi mental özellikleri çok iyi maç basına 1 gol ortalamasını rahat yakalayabiliyorum bu arada preffered moves lar da cok önemli bence :)

prdn baska forvetler denemıssın onlar da olmamıs yenı gordum taktigini bilmedigim için pek yorum yapamayacagım :)

bommel
24.Ocak.2008, 17:41
guiza ilk sene berbattı bende :/ 50 maç 28 gol/ Süperligde 16 golle g.Ünalla gol krallığını paylaştılar :D ama yetmiyo.Nede çünkü adam üst üste 23 maç gol atamadı :S ??? Sezon sonu barça arsenal juve. fln ilgi gösteriyo laurito yu alıp satıcam büyük ihtimal..

Clayman
25.Ocak.2008, 03:18
Arkadaşlar şuan Bordeaux ile oynuyorum. İlk sezonumda binbir güçlükle aldığım Oscar Cardozo gol atamıyor. Fransa süper kupa finalinde O.Lyon'a karşı oynadım. Bitiriciliği 7 olan Toulalan 2 gol atarken bitiriciliği 17 olan Oscar Cardozo bomboş kaleye 3 net pozisyonu harcadı. Lloris'in kalesinde devleşip kurtardıkları da cabası. Artık bıkmak üzereyim. Yakında sinirimden bilgisayarı parçalayacağım, kendimi zor tutuyorum. Bu sorun sizde de var mı yoksa ben mi anormalim ?

scar face
25.Ocak.2008, 03:21
Cardozo'yu bosver Bellionla oyna role theroy 1-2-3 ile sov ya:D

Deniz
25.Ocak.2008, 03:37
Oyuncuya birebir komutlar verirsen rahatlıkla golünüde atar,asistte yapar.Oyuncunun atmamasının sebeblerinde çok şey yatıyor.Zihinsel özellikler bunlara en önemli faktör.Target Man gibi özellikleri aktif ederek gol atmısını sağlayabilirsin..

Kendimden örnek vereyim;

Boca'yı yönetiyorum,Palacio ile Palermo ikilisi var forvet hattımda,oyunu ilk açtığımda taktik falan yapmadan girmiştim,gol atamıyorlardı,güzel oynuyorduk ama atamıyorlardı.Birebir komutları sağladım 2'side hem gol hemde asist yapıyorlar..

Bunlara dikkat etmek lazım. :)

Clayman
25.Ocak.2008, 05:31
Nerdeyse bütün taktikleri, her türlü komutu denedim ama yok, gol atamıyorum. Bıktım artık bu oyundan, yapımcıları bu oyunu resmen oynayanları delirtmek için yapmış...

Addolorato
25.Ocak.2008, 06:34
Cardozo bendede sorunlu. Tek golü var o da frikikten o adam gerçekten attımı sağlam atıyor atamadımı atamıyor.

Clayman
25.Ocak.2008, 06:40
Oyundaki maç motoru oyuncuların özelliklerine göre yazılmamış, buna eminim. Çünkü hiç kaçırmaz diyebileceğiniz adamlar bomboş kaleye atamıyor. Ayrıca uzun şutu 10un üzerinde olmayan adamlar size maçlarda 25-30 metreden gol atabiliyor. Hem de bazen 1 kere değil 2-3 defa. Bu yüzden bu oyuna karşı aşırı bi nefret oluşmaya başladı bende:)

MSTH
25.Ocak.2008, 18:44
bende gol sorunu olmuyor genelde ama istisnalar oluyor tabi Lloris vs fenerbahçe ss i buyrun :) http://img214.imageshack.us/img214/9440/mqumunfransztakmlarve1.th.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg214.imageshack. us%2Fmy.php%3Fimage%3Dmqumunfransztakmlarve1.jpg)

kralarthur14
25.Ocak.2008, 20:08
Oscar Cardozo bende döktürüyor kardeş..

sertanbaba
25.Ocak.2008, 22:08
cardozo'yu iyi kullanmanız lazım onu tek oynatın

mert416
25.Ocak.2008, 22:14
Ben de Fenerbahçe'yi yönetiyorum, forumda ki total dominasyon taktiğini kullanıyorum. İlk başta Semih ve Güiza'yı ilerde kullanıyordum fakat Güiza'nın gerçekte olduğu gibi oynadığını görünce hemen Edu'yu satıp Cardozo'yu aldım. Cardozo ile birlikte Semih'i kullanıyorum şimdi hem Semih hem cardozo gol krallığında yarışıyo. Bence çok faydalı bir oyuncu Cardozo hem asist yapıyor hem de gol atıyor.

mert416
25.Ocak.2008, 22:24
Ben de Güiza vasatı aşamıyo ama onun yerine kimi alsam sıralıyo golleri. Anlamıyorum yani artık şans vermemeye başladım. Cardozo 6( 1 ) maç 6 gol ,Semih 12( 2 ) maç 7 gol, Deivid 4( 4 ) maç 4 gol, Güiza 7( 6 ) 2 gol
Neden böyle oluyor anlamıyorum.

Not: Taktiğim Total Dominasyon.

STAHL
26.Ocak.2008, 02:17
evet arkadaşlar böyle bir konu açma gereğini duydum çünkü bu oyunu ilk çıktığından beri orjinal olarak alıp oynarım ve her sefereinde bana büyük bir keyif verirdi taki fm 2009 la tanışana kadar
oynadığım her seride büyük başarılar elde ettim tabi arada sırada başarısız sezonlarda geçirmedim değil:icon_biggrin:
ne yaptım ne ettiysem bir türlü gol sorununa çözüm bulamadım olmuyor olmuyor olmuyor nadiren yeniyorum oda 1-0 gerisi berabere veya mağlup
çok takım denedim şu anki takımım kayseri kadromun güzel olduğuna inanıyorum ve hayatımda hiç bir fm serisinden bu kadar nefret ettiğimi hatırlamıyorum benim ile aynı sorunları yaşamış arkadaşların cevaplarını merak ettiğim için açtım bu konuyu çözüme ulaşmış biri varmı merak ediyorum ve elvada fm 2009 yaşasın 2008
NOT:bu oyunu yüklediğimden beri 4 tane mous değiştirdim mousu sinirden ben kırıyorum:0::icon_razz:

World Hollow o1
26.Ocak.2008, 07:19
Hocam, hatasız hiç bir şeyyoktur..

Birazda sorunu kendinizde arayın takım konuşmalarıydı, idman programıydı takıma yaptığınız ek transferlerdi bunları tam anlamıyla yapıyormusunuz?

Taktiği takıma oturttunuz mu acaba birde böyle sorunlar var..

bu benimde başıma geldi, gelmedi değil lig başından 29. haftaya kadar 1. olarak devam ettirdim, 1 mağlubiyet aldım sonrası eyvah, alınan mağlubiyetlerde takıma karşı konuşmalarınızda önemlidir..

heavy86
26.Ocak.2008, 16:49
Daha dün akşam valencia takımından kovuldum.Bu fm tarihinde benim gibi biri için hazmedilemez bişeydir.
Ki geçen sene valencia takımını şampiyon yapmıştım..
Çok sinirlendim..Bağırdım çağırdım..O kadar antraman o kadar taktik denemesi..o kadar koç seçimi o kadar transfer..genç yeteneklerin kiralanıp ilerde faydalı olması için çabalarım..Hepsi bir anda silinmişti ..
Ki , bi gün işi bile asmıştım (malum bir ay sonra askerim)

Bilgisayarı kapatıp yattım..gece 02:00 civarı..
Yataktan kalktım ve bilgisayarı açtım.O an tamamiyle şuursuzca bir hareket olsa da az önce küfürler yağdırdığım fm oyununun simgesine tıkladım ve "new game" dedim..İngiltere ligini seçtim.
zapata ve yakubu transfer ettim.transfer , koç seçimi antraman ve taktik yarattım.Akşam gelince lige başlayacağım..
Bunu neden anlattım ?
çünkü , için yaşasın fm 08 dese de , aklının bi köşesinde fm 09 var..Ve hep olacak..Başarısız olup yılmak bizlere göre değil :D

Hadi .. yeni takım , başarılı olana kadar !

STRATOVARIUS
26.Ocak.2008, 17:26
Hatalar olduğu doğru fakat direk oyuna etki edecek hatalar olduğunu sanmıyorum. Oyun her yıl daha da zorlaştırılıyor. Geçen yıl gol kralı olan oyuncum bu sene sahada yürüyor, ne yapsam fayda etmiyor.(gaz vermekten hakarete kadar her yolu denedim, ısrarla ilk 11 e koydum) Demek istediğim oyun zorlaşmakta ve önceki versiyonlarda bizi başarıya ulaştıran secenekler yetersiz kalmakta. O yüzden devamlı yeni şeyler düşünmek gerektiğini düşünüyorum.

futbolog37
26.Ocak.2008, 18:29
Oyun hakkaten zorlaştırılmış ve gerçeğe birebir uydurulmuş.Bende taktik tutturamıyorum mesela.Mükemmel bir takım yaptım ama ne yapsam olmuyor.İlk on hafta namağlup lider oluyorum.sonra bir yenilgi veya beraberlikten sonra taktik işlememeye başlıyor.yeni taktikler deniyorum.yine olmuyor.ondan sonra liderliği GS 'ye bir kaptırıyorum bir daha yetişebilirsen yetiş.İkinci sezonum ama dah şampiyon olamadım.kovarlar bu gidişle.son dört maç kaldı Gs ile aramdaki fark 9 puan.Gs oyunda çok güçlü.yenemiyorum ne ligde nede kupada.Ama türkçe yama çıktığında eminimki oyuna daha iyi hakim oluruz.çünkü birçok yeniliği daha kullanamıyorum.Herşeye rağmen vazgeçilmez.Devamm.

Jely
26.Ocak.2008, 22:51
Bnm taktigim

Özgür Çek Edu Lêo Gokhan Gonul
Carioca
Mehmet Ekici Özer Hurmacı
Arshavin
Kerzhakov Neymar

Alex , Carlos yaslandıgı ıcın kadro dısında bekletıyorum yonetıme katılmayı fılan ıstıyorlar beklıyoruz bakalım :)

Gol atma sorununa gelınce bende pek yok barça yı fılan bıle devırıyorum ılk senemde gruptan 3. cıktım belkı balına belkı taktık sayesınde Sukru Saracoglunda UEFA kupasını kaldırdım .
2.senede sampıyonlar lıgınde ceyrek finalde elendım .
Sonra Guiza Colin Deivid ... satıp yerlerine Neymar, Leo , Arshavin , Kerzhakov ' u aldım.
Cogu macta galibiyet alıyorum. :)

cris king
27.Ocak.2008, 01:08
bobo diyorum başka bişey demiorum :)

STAHL
27.Ocak.2008, 03:34
:director: bence bu oyunda bu gol sorunu hata yani oyun hatalı ben yıllardır oynarım en uyuz olduğum 2009 oldu ne yapıp ettiysem gol sorunu çözülmedi:0::0:

futbolog37
28.Ocak.2008, 16:58
Gol sorunu değilde bence taktik sorunu var bu oyunda.Takım bir türlü toparlanamadı.En basit takımlara karşı bile çok fazla pozisyon veriyorum.Bütün taktikleri denedim.Kendi yaptığım taktikleri de.Bir kaç maç süper oynuyor takım.bolca gol de atıyorum.Fakat sonra birden bire herşey altüst oluyor.Ne gol atabiliyorum nede maç kazanabiliyorum.Beşiktaş ile şu anda 2 galibiyet,3 beraberlik ve 5 yenilgi ile 13.sıradayım.Kesin kovulurum.

futbolog37
28.Ocak.2008, 21:54
ve en sonunda kovuldum.Gol atamıyor forvetler ya.Forvette Nilmar ve Kerzhakov ikilisi vardı.Adamlarda tık yok.Ne biçim iş ya

canalkan34
28.Ocak.2008, 22:14
4-4-2 değilde 4-1-2-1-2 oynayın daha çok gol atarsınız.
4-4-2 de forvetler çok top alamıyor.
Ben tek forvetle oynadığım zaman bile en az 1 gol atıyor Makukula. Target Men yapın forveti çok işe yarıyor...
Bitiriciliği 11 Milan Baros bile 30 Maçta 20 gol attı siz düşünün. Taktiğimi isteyen ÖM atsın

STAHL
29.Ocak.2008, 04:39
Ya Burada Bu Sorundan şikayetçi çok Arkadaşimiz Var Ama Bu Sorunu Aşabilmiş Arkadaş Varmi Varsa Bi El Atsin Bu Olaya Lütfen
Burada Hepimiz Yardim Bekliyoruz

Hatred
30.Ocak.2008, 05:25
Çözüm falan yok arkadaşlar bu oyun saçmalıklarla dolu.Her yıl oyunu zorlaştıralım derken dahada beter ediyorlar.Gerçekcilik her oyunda önemli ama ne olursa olsun sonuçta bu bir oyun.İnsanlar bu oyunu zevk olsun diye eğlenmek için başarılı olmak için oynuyorlar.Zorlukla falan bunun hiçbir alakası yok.Bu oyun zorda bizde hayatımızda FM oynamadık.Bu kadar saçmalığı bir aranda sonunda gördük.Bu mentaliteyle devam ederlerse en sonunda 2010 herkes isyan bayrağını çekecek... 7 yıldır bu oyunu oynuyorum eskiden bir yazımı ayırırdım bir saveim için şimdi oyunu alalı 2 ay oldu 20 takım değiştirdim...

maslow
31.Ocak.2008, 07:15
zorlaşması gerçekçilik adına çok olumlu.

forvet sorununa gelince takımınızı iyi analiz edin, oyuncuların özelliklerini vs. netten indirilen her taktik sizin takımınıza uymayabilir. ben herhangi bir bug olduğunu düşünmüyorum ve forvetlerim kabul edilebilir derecede gol atıyorlar.

STAHL
01.Şubat.2008, 06:33
zorlaşması gerçekçilik adına çok olumlu.

forvet sorununa gelince takımınızı iyi analiz edin, oyuncuların özelliklerini vs. netten indirilen her taktik sizin takımınıza uymayabilir. ben herhangi bir bug olduğunu düşünmüyorum ve forvetlerim kabul edilebilir derecede gol atıyorlar.

valla iide ben de yıllardan beri oynarım bu mereti yok aga yok bunun sorununu bulamadım

ksatriya
01.Şubat.2008, 10:29
taktiklerde ısrar edin ben hazırlık maçlarında tek forvetle oynadım paşa paşa kazanıyordum sonra ligde takımın zorlandığını görünce 4-4-2 yaptım batuhan ve holoskoda ısrar ettim hatta yer yer nobrede çoğunlukla forvetler 6,0 bile olmuyordu ama bir anda gol atabiliyorlardı bunun sebebi top alamamaları çok hala oyunda yabancılık çekiyorum diyebilirim neyseki orta saham çoğu maçta kurtardı ve takıma sert oyun oynatıyorum karşı takımı eksik bırakırsan süper

Not: Maç anlatımını sadece spiker olarak ayarla belki uğur getirir ben izlemiyorum maçları sinirlenmiyorum :D

Hugo
01.Şubat.2008, 18:56
Oyunda forvetler biraz garip.
Finishing'i 14-15 olan Mehmet Yılıdız gol atamzken 10 olan Herve Tum neredeyse gol kralım olacaktı :)

STAHL
02.Şubat.2008, 05:47
idda ediyorum bu oyunda hiç kimse kötü veya orta halli bir takım alıp başarılı olamaz denemediğim taktik kalmadı yeter ya oyunu iice bitirmişler:0:

sentugo
02.Şubat.2008, 06:14
idda ediyorum bu oyunda hiç kimse kötü veya orta halli bir takım alıp başarılı olamaz denemediğim taktik kalmadı yeter ya oyunu iice bitirmişler:0:

Paylaşılan save dosyaları. ---> Bursaspor..

Herkes yapar

alixo
02.Şubat.2008, 07:52
tüm maçlarda tek kala oynuyprum.. ortalama hermeçta 15 e yakın şutum oluyo kaleye ama kaleyi tutturamıyolar.fenerbahçeye giovani dos santos agüero keirison huntelaar ı falan aldım adamlar gol atamıyo.. ama adamlar kaleye 2 şut çekiyolar maçı da 2-0 alıyolar. mesela interle bi maç yaptım 13 şut çekmişim onlar 4 şut çekmiş ve maçı 3-0 kaybettim. buna bi çözüm bulmak için bana yardım edeblirmisiniz ?? :S:S

cess41
02.Şubat.2008, 20:25
Oyunu gerçekçi yapacam diye mahvetmişler.Madem gerçekçi yapıyosun senede kaç maçta kaleye 20 şut çekersin.Bence olsun olsun 3-4'tür.O maçlarıda tahminim 3-0 veya 4-0 alırsın.Ama yok bu fm serisinde 2-3 maçta bir kaleye 15-20 şut çekiyorum.Skora baktığımda kısır,ya gol yok ya 1-0 almışım.Saçmalık.

STAHL
03.Şubat.2008, 04:17
Oyunu gerçekçi yapacam diye mahvetmişler.Madem gerçekçi yapıyosun senede kaç maçta kaleye 20 şut çekersin.Bence olsun olsun 3-4'tür.O maçlarıda tahminim 3-0 veya 4-0 alırsın.Ama yok bu fm serisinde 2-3 maçta bir kaleye 15-20 şut çekiyorum.Skora baktığımda kısır,ya gol yok ya 1-0 almışım.Saçmalık.

kardeşim aynen dediğin gibi sonuna kadar katılıyorum sana rakip maç boyu en babası 5 şut çekiyor 2 si gol ayar oldum valla:0: ben 16 şut çekiyom en fazla 1 tanesi gol oluyor
birde bi maç yaptım trabzona karşı ben kayseriyi çalıştırıyorum 6-4 heyt dedim be basket oynuyoz resmen 2-0 dan 6-4 maç verdim

xuq
08.Mayıs.2009, 09:14
Her maç kaleye en az 25 şutum var 40-45i gördüğüde çok oldu.İsabetli şut olmadıktan sonra 100 şut çeksen ne olur!!!
Forvetlerimden çok kanat ve amc oyuncularım gol atıyor.Baktım forvetlerden ekmek yok orta sahaya iyi şut çeken adamlar aldım uzun şut attırıyorum çok deli goller oluyor.E:0:n iyisi tek forvet arkasına 2 kanat oyuncusu 1amc koymak.prensibim ŞUT ÇEKMEDEN GOL OLMAZ!!! :)

Ama bi yerden sonra golcülerde gol atsın istiyor insan ama yapcak bişey olmadıktan sonra idare ediyoruz.demokraside çareler tükenmez :)))

MAGARA_MAN
08.Mayıs.2009, 16:56
karsi karsiya gol atamama olayini ben oyuncuma kaleciyle karsi karsi kaldiginda yapilmasi gereken seyleri ogretmeye calistim
ornegin

" asirtma yapmayi sever "

" plase sutlar "

ha bi de unutmadan...sadece spiker e ayarlayınca insan cok fazla sinirlenmiyor. ve bakiyorsunuz patir patir goller geliyo ..ben de cok sinirlendim bu sorunu barca da da yasadim bayernde 5 ay lider goturdugum ligde sampiyon olamadim fenerbahceye dunya yıldızlarını getirip 4.5. bitirdim. ama sabredip azmedip basarılı olana kadar oynamaya devam ediyorum...su anda durumum iyi forvetlerim ortalama 15-20 gol atıyor..zaten gerçek hayatta da öyle.

iLkeRisT
08.Mayıs.2009, 17:34
Arkadaşlar ben bütün yorumları okudum oyunu bitirmişler önceki serilelerde başarılı oluyorduk bunda olamıyoruz zayıf takımla kimse birşey yapamaz falan gibi yorumlar va genelde ben sunu soruyorum bu forumda kariyer hikayeleri denilen bir bölüm var kimsemi o bölümü takip etmiyor?En basit örnek oraya baksanız sanırım sorununuzu çözersiniz.Ben cm01/02'den beri bu seriyi oynuyorum sezon başı 40 ila 70 gol atan oyuncular görüyorduk önceki serilerde özellikle cm4'te.Gerçek hayatta böyle istatistikler yok doğal olarak bu oyunda da yok ben Ts ile ilk sezonda şampiyon oldum Tsl'de Gökhan Ünal 23,Umut Bulut 21,İsaac 9,Ergin Keleş 6 gol attı.H.Berlin ile 3'üncü sezonda CL'yi aldım kariyer hikayelerinde mevcut konu Cardozo tek forvet 25 golun altına düşmedi.Antrenman çok önemli oyuncularınızın özelliklerine göre idman yaptırın herkese yani her forvete aynı her orta saha oyuncusuna aynı idmanı yaptırmayın.Golculere bol şut çalıştırın en fazla lig başladıktan 2 ay sonra patır patır atmaya başlarlar tabi onları pozisyona sokabiliyorsanız.He pozisyona giremiyorlarsa zaten taktikte sorun vardır.Arada şansızlıklar olmayacakmı olacak tabi Fener'in Denizli'de nasıl şampiyonluğu bıraktığını herkez biliyor.

xuq
09.Mayıs.2009, 01:44
Arkadaşlar ben bütün yorumları okudum oyunu bitirmişler önceki serilelerde başarılı oluyorduk bunda olamıyoruz zayıf takımla kimse birşey yapamaz falan gibi yorumlar va genelde ben sunu soruyorum bu forumda kariyer hikayeleri denilen bir bölüm var kimsemi o bölümü takip etmiyor?En basit örnek oraya baksanız sanırım sorununuzu çözersiniz.Ben cm01/02'den beri bu seriyi oynuyorum sezon başı 40 ila 70 gol atan oyuncular görüyorduk önceki serilerde özellikle cm4'te.Gerçek hayatta böyle istatistikler yok doğal olarak bu oyunda da yok ben Ts ile ilk sezonda şampiyon oldum Tsl'de Gökhan Ünal 23,Umut Bulut 21,İsaac 9,Ergin Keleş 6 gol attı.H.Berlin ile 3'üncü sezonda CL'yi aldım kariyer hikayelerinde mevcut konu Cardozo tek forvet 25 golun altına düşmedi.Antrenman çok önemli oyuncularınızın özelliklerine göre idman yaptırın herkese yani her forvete aynı her orta saha oyuncusuna aynı idmanı yaptırmayın.Golculere bol şut çalıştırın en fazla lig başladıktan 2 ay sonra patır patır atmaya başlarlar tabi onları pozisyona sokabiliyorsanız.He pozisyona giremiyorlarsa zaten taktikte sorun vardır.Arada şansızlıklar olmayacakmı olacak tabi Fener'in Denizli'de nasıl şampiyonluğu bıraktığını herkez biliyor.

2012 yılında mario gomez 12 golle almanya ligi gol kralı oldu dogru diosun