PDA

View Full Version : Sigames Bardaği Taşirdi

zemlinskis
22.Kasım.2007, 17:55
Çarşamba günü büyük bir heyecanla beklediğim Football Manager 2009 u oynamaya koyuldum...Basın toplantıları,Futbolculara yeni hareketler öğretebilmek ve 3D maç motoru gayet hoştu fakat o da ne ? ilk hazırlık maçımı yapmaya başladığım sıralarda taktiği açtığımda ne göreyim bazı oyuncuları 2 kere gösteriyor ve toplam sahada 13 oyuncu var...Tamam bu ufak bir hata deyip kafaya takmadan oynamaya devam ettim.İlerleyen saatlerde hiç bitmeyen uzun süreli sakatlıklar(her maçta 2 3 oyuncu sakatlanıyor),Nerdeyse her maçta frikikten gol olması,Maç motorunda yine mantıksız işler devam etmekte ve bunların tümünü görünce artık oyunu silip yeni patchi beklemek zorunda kaldım...Artık o da ne zaman çıkar bekleyip göreceğiz...

Wazzup
22.Kasım.2007, 17:57
Aynı sorun bendede var taktik değiştirirken
Oyuncunun mevkisini değişirken eski yerindede kaldığını gördüm
Böylece sahada 2 tane Alex olmuş oluyor :D
Tabi bu sadece taktik ekranında, sahada 11 kişi varoluyor...

Taylan1905
22.Kasım.2007, 18:16
bu sorun bendede war.her macta bi adam sakatlanior bazi maclarda 5 tane sakatlanan oluor.condition acayip düsüor kadro genis olmasa yandik wallah.her halde yeni patch beklices

KanaKe
22.Kasım.2007, 18:25
bu sorunlar ilk sezon icin gecerli , ikinci sezondayim su anda sadece 1 sakatim var , ilk sezon bu sayi 7 idi.

coolbjk1903
22.Kasım.2007, 20:34
hım güzel o zaman ben besiktasta oyuncu sıkıntısı cekiyom kimseyi transfer edemedim kadroyu zor kuruyom

heavy86
22.Kasım.2007, 20:54
antraman ayarlarını çok düşük tutun ;) faydasını göreceksiniz..

erdoganrc
22.Kasım.2007, 21:27
valla iki sezondur oynuyorum ilk sezon kewellı 2 maç üstüste oynatabildiğimi hatırlamıyorum ikinci sezon topuz gitti 3 aya yakın sakatlık çok fazla servet 3 hafta sakatlanıyo düşünün artık

byvirus
22.Kasım.2007, 22:05
keşke oyunun hatası sadece o olsa.
devre arası 9 oyuncu aldım.onların yerine de takımımdaki oyuncuları sattım.ama oyun listesi istenmedi.yani yeni aldıgım oyuncuları kaydedemedim.şuan 15-16 yaşındaki oyuncularla oynuyorum.bu arada takımım fenerbahçe ve lyon ile uefa maçım var az sonra.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
haha lyon a 4 tane attım.defansım ve orta saham 15 yaşında alt yapı oyuncusu özellikleri 0 denecek kadar az.tek yedegim var o da 15 yaşında bi kaleci.ikinci yarı forvetim sakatlandı yedek kaleciyi forvete aldım.1 gol attı 1 de asist yaptı.ama asisti görmeliydiniz tam ara pası :)))

zemlinskis
22.Kasım.2007, 23:45
işte dediğimiz gibi saçma sapan hatalarla uyutuluyoruz yeter artık!!! bi çare bulun şuna...

byvirus
23.Kasım.2007, 03:56
oyunda inandırıcılık filan kalmamış.eger oyunu almayan varsa kesinlikle almasın başka menejerlik oynasın.takımın yarısı 16 yaşında alt yapı oyuncusu ama ligi birinci bitirdim.nasıl bi saçmalıksa.

Deniz
23.Kasım.2007, 04:02
antraman ayarlarını çok düşük tutun ;) faydasını göreceksiniz..Haklı olabilirsin,antreman ayarlarında sakatlanmazlar.Fakat şikayetçi olan arkadaşlar genellikle maç içindeki sakatlıklardan bahsediyorlar.

trekclown
23.Kasım.2007, 04:03
SIGAMES Bu isi biraksin abi.Kardesim herkes Football Managerin bir onceki yilindan daha iyi olmasini bekler. Ben bu kadar hatayi bir oyunda gormedim haa sigamesede hak vermek lazim ama bence beceremiyorlar artik eski fmnin tadi kalmadi

Deniz
23.Kasım.2007, 04:20
SIGAMES Bu isi biraksin abi.Kardesim herkes Football Managerin bir onceki yilindan daha iyi olmasini bekler. Ben bu kadar hatayi bir oyunda gormedim haa sigamesede hak vermek lazim ama bence beceremiyorlar artik eski fmnin tadi kalmadiEski Fm'lerin tadı varda,3D işleri bozdu.Football Manager 2008'in birazdaha gelişmiş 2D ve maç motorunu yapsalardı bu sene herkes tarafından takdir toplarlardı. :)

trekclown
23.Kasım.2007, 04:26
Eski Fm'lerin tadı varda,3D işleri bozdu.Football Manager 2008'in birazdaha gelişmiş 2D ve maç motorunu yapsalardı bu sene herkes tarafından takdir toplarlardı. :)
aynen 3d geldi bizim oyuna nazar degdi. :icon_biggrin:

kunduzzz
23.Kasım.2007, 05:02
arkadslar hatanında boylesi diycem artık. ortasaha mucadelesinde futbolcular birbirine kitlendi. tam 3 dk boyunca tum oyuncular topa baktı!!! 3.dakikanın sonunda 1 oyuncu yardıma gitti. benim eleman sakatlandı hakem foul verdi.ama 3 dk boyunca top oldugu yerde durdu kimse mudahale etmedi... resimleride burda...

http://img221.imageshack.us/img221/1189/7648startsav1.th.jpg (http://img221.imageshack.us/my.php?image=7648startsav1.jpg)http://img221.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)http://img220.imageshack.us/img220/5278/7827vu7.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=7827vu7.jpg)http://img220.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)http://img227.imageshack.us/img227/8544/7917mr6.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=7917mr6.jpg)http://img227.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)http://img227.imageshack.us/img227/8021/7951faulht1.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=7951faulht1.jpg)http://img227.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

tamam gerildik gecti derken son dk golu yedik! hemde 20 metreden karsı takım kalecinin super vurusuyla. ya Daivid oyle vursa hermac 3 atardı...
isallah bunlara 1 cozum bulunur....

salihsacma
23.Kasım.2007, 12:46
neyse fazla şikayet etmeyin, korsan oyun derler bunlarada sebep olarak :)

fm08 ile gelinen noktadan çok şey kaybedildiği açık.

adamlar dalga geçmişler resmen kullanıcılarla, günümüz imkanlarında en berbat grafik yapısı ve dünya kadar hatayla dilini oyuna koymadığı bir ülkede avrupa ülkeleriyle aynı fiyata oyun satıyorlar.

hevesle alan kullanıcılarda "seninki korsan benimki değil" kavgasında :(

gamyuncuk
23.Kasım.2007, 13:09
abi sakatlandı mı da az buz sakatlanmıyolar ki abartmıyorum bi keresinde 32 kisilik kadronun 13 ü sakattı hemde cogunlugu en az 1 ay olmak üzere!!hele topuzu bi mac oynatamadım daha besiktas formasılya ama nuri sahin müthis beyler allahtan o kurtarıyo :D

burakofly
23.Kasım.2007, 23:07
artık patch çıkarın ya

northstar
24.Kasım.2007, 06:44
Yazılanların hepsinini oynarken yaşadım.Eski serilerde ciddi bir oynanabilirlik vardı.Ne zaman ne olacağı belli olmuyordu.Ama takımınızı sağlam kurduğunuzda başarıda geliyordu.Şimdi son iki senedir dünyanın en iyi adamlarını da alsam türkiye kupasında 2. lig takımları ile berabere kalıyorum.Hatta bi ara resmini koyarım üst üste 7 mac 1-1 bitti.daha sonra ben 1-0 kazandım.daha sorna 1-0 kaybettim.Bu kadar ahmakca bir mac motoru olamaz.Yahu goller iki yada 3 şekilde gelişiyor.Dikkatlice izliyorum macları.

Benim ya da diğer takımın kalecisi degaj kullanıyor,top bir futbolcunun kafasından sekiyor forvetin önüne düşüyor ve gol.Yine kaleci degaj ile forvete atıyor yine gol.Frikikler gol,kornerler gol.Arada sırada ilk kez mac oynayan futbolcu 40m den gol atıyor sezonun 28. macında benle oynayan takımda futbolcunun ilk gölü her zaman bu oluyor.İlk golleri daima bizim takıma atıyorlar :)

Maclar golsüz yada sürekli berabere bittiğinden gol attığımda yiyeceğimi kesin olarak biliyorum.Barcelona ile oynarken 5 yemek garip gelmiyorda abicim telekomspor ile 3 yıldır 1-1 berabere kalınırmı allah askına ya.Forvette vagner love sercan yildirim oynatıyorz.Arkasında mehmet topuz, solda razvan rat vs.Böyle sacmalık görmedim.Dil desteği olmayan bir oyun ülkemizde 80 ytl.

Bir sürü aptalca sorunla karşılaşılıyor, eski serilerde böyle sorunlar yoktu ve oyun cok fazla oynatırdı kendisini.Şimdi görsellik var herşey güzel ancak oynanabilirlik kalmamış artık.Bu kadar hatalı olan bir oyuna para verince insan gerçekten keriz yerine koyulmuş gibi hissediyor.11 yıldır aralıksız oynadığım bir oyunun bu hale gelmesi çok üzücü.Bir yıl boyunca cıkmasını bekliyorum ama sonuc hayal kırıklığı.

Araştırın bakın piyasada hiçbir oyun bu kadar bug icermez.

Alicanfmfan
24.Kasım.2007, 06:46
zemlinkis dedigin bir hata degil herhalde ben o durumu maç esnasında o bölgelere hareketleniyor diye algıladım

eqreeeeem
24.Kasım.2007, 18:09
evet beyler ya bu fmnin hataları aldı başını gidio..
Bende fm yok ama arkadastan göryorum.Gaatasaray'da :D 7-8 kişi sakat.Adam gibi oyuncu kalmadı oyunda..

olympos22
24.Kasım.2007, 18:23
Yazılanların hepsinini oynarken yaşadım.Eski serilerde ciddi bir oynanabilirlik vardı.Ne zaman ne olacağı belli olmuyordu.Ama takımınızı sağlam kurduğunuzda başarıda geliyordu.Şimdi son iki senedir dünyanın en iyi adamlarını da alsam türkiye kupasında 2. lig takımları ile berabere kalıyorum.Hatta bi ara resmini koyarım üst üste 7 mac 1-1 bitti.daha sonra ben 1-0 kazandım.daha sorna 1-0 kaybettim.Bu kadar ahmakca bir mac motoru olamaz.Yahu goller iki yada 3 şekilde gelişiyor.Dikkatlice izliyorum macları.

Benim ya da diğer takımın kalecisi degaj kullanıyor,top bir futbolcunun kafasından sekiyor forvetin önüne düşüyor ve gol.Yine kaleci degaj ile forvete atıyor yine gol.Frikikler gol,kornerler gol.Arada sırada ilk kez mac oynayan futbolcu 40m den gol atıyor sezonun 28. macında benle oynayan takımda futbolcunun ilk gölü her zaman bu oluyor.İlk golleri daima bizim takıma atıyorlar :)

Maclar golsüz yada sürekli berabere bittiğinden gol attığımda yiyeceğimi kesin olarak biliyorum.Barcelona ile oynarken 5 yemek garip gelmiyorda abicim telekomspor ile 3 yıldır 1-1 berabere kalınırmı allah askına ya.Forvette vagner love sercan yildirim oynatıyorz.Arkasında mehmet topuz, solda razvan rat vs.Böyle sacmalık görmedim.Dil desteği olmayan bir oyun ülkemizde 80 ytl.

Bir sürü aptalca sorunla karşılaşılıyor, eski serilerde böyle sorunlar yoktu ve oyun cok fazla oynatırdı kendisini.Şimdi görsellik var herşey güzel ancak oynanabilirlik kalmamış artık.Bu kadar hatalı olan bir oyuna para verince insan gerçekten keriz yerine koyulmuş gibi hissediyor.11 yıldır aralıksız oynadığım bir oyunun bu hale gelmesi çok üzücü.Bir yıl boyunca cıkmasını bekliyorum ama sonuc hayal kırıklığı.

Eyvallah arkadaşım, demek istediklerimi çok net ifade etmişsin,
özellikle bug/fiyat dengesi(zliği) konusunda...

mogutcu
24.Kasım.2007, 18:45
Hafta sonunu full FM 2009 oynayarak geçirdim. Ama ne yukarıda bahsedilen sakatlık problemi ne de hep aynı şekilde gol olma sorunu yaşadım.
Kadromda en fazla 2 sakat oyuncuyu aynı anda gördüm şu an 2. sezonun ortasındayım. İspanya da Getafe ile oynuyorum. Getafe ile ilk sezonumda ligi 4.
bitirdim. Arada bir dediğiniz gibi skorlar 1-1 e bağlanmaya başlıyor onu da ya rotasyonla yada taktiğimi değiştirerek aştım.

Yukarıda yazılanlara bakıyorum da ben başka bir oyun mu oynuyorum acaba ?

hepinize iyi FM ler

shadowsluck07
24.Kasım.2007, 19:12
ilk baslarda bende alisamadim oyuna.cok garip geldi 2d den 3d ye gecmek.biraz garipsedim ama insan oynadikca zevk almaya hatta ileri derecede bagimlilik yapiyor.bence oyunu yapanlar degisiklik icin zemin hazirliyor.nasil ilk 2d ye gecildiginde bazi sorunlar olduysa simdide oluyor.garip garip hatalar aliyoruz,kimilerimiz hic oynayamiyor ama gunumuz sartlarina gore hareket ediyorlar.bana kalirsa fm 2010 daha da guzel olacak.elestiriler tabi kide olacak ama bence cokta fazla elestirmeyelim.adamlar bu isi biliyor ;)

Melekovic
24.Kasım.2007, 19:22
Sigames forumlarında yama konusu çok tartışıldı.Hatta gayet hararetli konuşmalar gerçekleşti.
Şimdi konuşmalara noktayı site moderatörü koydu orada ve daha fazla yama hakkında konu açılırsa kapatılacaktır noktasına gelindi.

Şu anda katılınan düşünce biz her türlü hata uyarısını bir alalım değerlendirelim hiç bir detayı gözden kaçırmayalım böylece yama şubat/mart ayında çıktığında hatasız olsun.

Yani eğer çok büyük bir surpriz olmaz ise şubattan önce bir yama gözükmüyor.

vicente59
24.Kasım.2007, 22:04
Mrb,

Arkadaşlar yeni çıkan her oyunda alışkanlıklarınıza, beklentilerinize ters gelen şeyler olacaktır. Yeni bir versiyonun manası da budur zaten. 00-01 versiyonundan beri bu oyunu hayatına girebilecek tek oyun olarak kabul eden bir abiniz olarak bazı konularda size değerlendirmelerim ve tavsiyelerim olacak:

1-Öncelikle sistemsel bir çok şikayet görüyorum:İşte şu kadar ramim, şu ghz işlemcim var, 3D hata veriyor, ekran dönüyor v.b. Şunu bilin ki sistemsel özellikler bu hataların bir numaralı sebebi değil. Temiz, çoğu spy, msngr gibi gerekzi yazılımlarla yorulmamış hard diski yeterli her makine bu oyunu problemsizce çalıştırır.
2-İstediğiniz kadar bomba transfer yapın. Oyuncularınızın profil özellikleri karakter olarak (work rate, team work, leadership v.b.) ve yetenek olarak birbirlerini tamamlamıyorsa başarılı skorlar alamamanız gayet doğal.
3-Yeni versiyonda gollerin sürekli aynı şekilde olduğu da yanlış bir izlenim. Şu anda oldukça golcü bir takımım var ve ne attığım ne de yediğim hiç bir gol bir ötekine benzemiyor bunun yanında da firkikten veya kornerden olan gol sayısı ya 1 ya ikiyi geçmedi.
4-Sakatlık probleminin de yine kullanıcılardan kaynaklandığını düşünüyorum. Sene başı antrenman programınıza gerekn hassasiyeti vermemişsiniz anlaşılan. Şu anda başında bulunduğum takımla 17-18 resmi maç yaptım 2 hafta sakatlık yaşayan tek bir oyuncum bile olmadı
.
Kısacası oyun için çok erken kanıya varıyorsunuz. Tamam mutlaka eleştirilecek yanları vardır ama geçmiş serilere göre daha ileri, daha gerçekçi olduğunu zaman anlayacaksınız eminim
.
Herkese iyi eğlenceler,
Jesper EKSTRÖM
Manager - Kalmar FF

aliCHaN_FM
24.Kasım.2007, 22:21
Aslında bakarsanız gerçekten Fm bu sene hayal kırıklığı yarattı ama eminki ilerde çıkacak olan yamalarla Fm çok iyi olacaktır. Bende en başlarda ısınamadım oyuna ama oynadıkça zevk almaya başladım ve git gide bağlandım.

elbandido11
25.Kasım.2007, 04:23
arkadaşlar biraz daha sabretmemeiz gerek maalesef, ben de sabırsızlanıyorum oynamak için ama ısınamadım pek. taktik sayfasında sahada 13 kişi olması,maça girişte donup kalması gibi sorunlarla karşılaştım ama en ilginci de şuydu : 3d tv modunda maçı izlerken farkettim ki kaleci volkan demirel sağ bek gökhanın yerinde gökhan kalede, şaşırdım taktiğe girdim bi sorun yoktu,yine de yerlerini değiştirdim ve maça döndüm, baktım ki gökhan, volkanın turkuaz kaleci formasıyla sağ bekte oynamaya devam ediyor.:confused: keşke bir resim koyabilseydim,şaşırdım ve kızdım bu kadar da olmaz die oyunu kapattım... umarım yeni çıkacak dosyalarla bu sorunlar giderilir ve sağlıklı bi şekilde kariyerlere devam ederiz...(::)

Knightmare
25.Kasım.2007, 04:47
bu acele nedendir anlayamıyorum :) oyun çıkalı çok kısa bir zaman geçti...hatırlamıyormusunuz geçen sene 3 patch çıktı oyuna. FM'yi SiGames'ten daha iyi yapabilecek kimse yok, biraz sabır herşey yoluna girecektir :)

alvees
25.Kasım.2007, 05:17
cok acelecısınz arkadaslar ben korsan aldım maddı durumum el vermedı ama oyunda hıcbır hata yok normal oynuyorum tamam bazı yerlerde hata var ama o kadarda yok ya sızın bılgısayar kaldırmıyo yada sızın oyunlar hatalıı

bubera
25.Kasım.2007, 05:24
sevgili arkadaşlar bu oyun beni çıldırtacak,ben bu oyunu ilk çıktığından beri (1992/93) böyle bir rezalet oyun oynamamıştım.Nebir oynanabilirlik ne bir zevk alma.Ben belki deişik oyunlar açıp deişik taktikler denedim yok olmuyor olmuyor her gelen hepsi barcelona benim adamlar gnllkle 5.8 -6.5 arası oynuyorlar kimse bana şunu şöle yap bunu böyle yap demesin rezalet kalitede bir oyun yapmışlar 18sene önceki oynadığım oyun inanın bundan daha zevkliydi.Birde dil desteği olmayan bir yazılımı hangi yüzle yurtdışında var olan fiyatıyla satıyorlar.Burdan modaröterle sesleniyorum lütfen artık aynı şeyleri yani vay efendim burda stılmıyo ondan dil desteği yok demeyin çünkü bu külliyen yalan unutmayın ben ve benim gibi insanlar daha internet yokken bu oyunu oynuyorduk.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca vicente59 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=75650) adlı arkadaşa sesleniyorum save game mini bizle paylaşırsa bizde birşeyler örenebiliriz.

byvirus
25.Kasım.2007, 10:18
Mrb,

Arkadaşlar yeni çıkan her oyunda alışkanlıklarınıza, beklentilerinize ters gelen şeyler olacaktır. Yeni bir versiyonun manası da budur zaten. 00-01 versiyonundan beri bu oyunu hayatına girebilecek tek oyun olarak kabul eden bir abiniz olarak bazı konularda size değerlendirmelerim ve tavsiyelerim olacak:

1-Öncelikle sistemsel bir çok şikayet görüyorum:İşte şu kadar ramim, şu ghz işlemcim var, 3D hata veriyor, ekran dönüyor v.b. Şunu bilin ki sistemsel özellikler bu hataların bir numaralı sebebi değil. Temiz, çoğu spy, msngr gibi gerekzi yazılımlarla yorulmamış hard diski yeterli her makine bu oyunu problemsizce çalıştırır.
2-İstediğiniz kadar bomba transfer yapın. Oyuncularınızın profil özellikleri karakter olarak (work rate, team work, leadership v.b.) ve yetenek olarak birbirlerini tamamlamıyorsa başarılı skorlar alamamanız gayet doğal.
3-Yeni versiyonda gollerin sürekli aynı şekilde olduğu da yanlış bir izlenim. Şu anda oldukça golcü bir takımım var ve ne attığım ne de yediğim hiç bir gol bir ötekine benzemiyor bunun yanında da firkikten veya kornerden olan gol sayısı ya 1 ya ikiyi geçmedi.
4-Sakatlık probleminin de yine kullanıcılardan kaynaklandığını düşünüyorum. Sene başı antrenman programınıza gerekn hassasiyeti vermemişsiniz anlaşılan. Şu anda başında bulunduğum takımla 17-18 resmi maç yaptım 2 hafta sakatlık yaşayan tek bir oyuncum bile olmadı
.
Kısacası oyun için çok erken kanıya varıyorsunuz. Tamam mutlaka eleştirilecek yanları vardır ama geçmiş serilere göre daha ileri, daha gerçekçi olduğunu zaman anlayacaksınız eminim
.
Herkese iyi eğlenceler,
Jesper EKSTRÖM
Manager - Kalmar FF

Bu beklentilerin karşılanmaması degil.Düpedüz hataaa.1 sezon boyunca sakatlıktan dolayı ilk 11 le maça çıkamamak beklenti degildir;Oyunun ortasında crash dumps diye bişeyin çıkıp oyunun kapanması beklenti degildir;Kalecinin amr-l oyuncusundan fazla asist yapması beklenti degildir;maç esnasında çıkan pop-up penceresinin şey gibi orda kalıp kapanmaması beklenti degildir;transfer sezonu bittikten sonra kadro listesinin istenmemesi ve koca sezonu alt yapıyla oynamak beklenti degildir;Tatile çıkamamak beklenti degildir;.........................
Daha sayamadıgım bisürü şey;

Bunların hepsi hataaaaaaaa
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

arkadaşlar biraz daha sabretmemeiz gerek maalesef, ben de sabırsızlanıyorum oynamak için ama ısınamadım pek. taktik sayfasında sahada 13 kişi olması,maça girişte donup kalması gibi sorunlarla karşılaştım ama en ilginci de şuydu : 3d tv modunda maçı izlerken farkettim ki kaleci volkan demirel sağ bek gökhanın yerinde gökhan kalede, şaşırdım taktiğe girdim bi sorun yoktu,yine de yerlerini değiştirdim ve maça döndüm, baktım ki gökhan, volkanın turkuaz kaleci formasıyla sağ bekte oynamaya devam ediyor.:confused: keşke bir resim koyabilseydim,şaşırdım ve kızdım bu kadar da olmaz die oyunu kapattım... umarım yeni çıkacak dosyalarla bu sorunlar giderilir ve sağlıklı bi şekilde kariyerlere devam ederiz...(::)

Ben sakatlıktan dolayı bazen yedegim olmadıgı zamanlar volkanı sag bek oynatıyorum.Ne tesadüf dimi :icon_lol:

kamilakar
27.Kasım.2007, 23:52
cidden okadar çok hata varki delirmemek elde değil tamam sabır lazım tamam sigames şidiye kadar iyiydi tamam çok eleştiriyoruz ama sabrında bi sınırı var fm08 de bile bu kadar hata yoktu yok kardeşim biz istemiyoruz 3d felan yha 2d de o inanılmaz başından kaldırmayan zevkli fm nerde bu oyun nerde sanki yapan firma değişti yha ayrıca bide bu sorunların hepsini yaşıyorum ayrıca başantrenör sorun yaşıyorum başantrenör sürekli kıllık yapıyor felan sonra sözleşme yenileyip düzelsin diye bekledim sözleşşme kabul etmiyor sonra bari dedim feh edelim tek taraflı onu normal olarak kabul etmedi ben azminatla fes ettim oyun hata verdi bari sözleşmesi bitince yeni önermiyim dedim bi baktım ki sözleşmesi 2014 e kadar yaniişimiz var bu adamla

yavuzozden
28.Kasım.2007, 02:12
Oyuna BJK ile güzel bir şekilde başlıyorum. Sporting CP'den Ronny'i transfer ediyorum (İyi bir sol bek). Hazırlık maçlarını iyi geçiriyorum ve Celtic'i 2-1 yeniyorum. Sezon başlarken ufak tefek sakatlıklar yaşanıyor.Daha sonra sezon başlıyor ilk iki-üç takımı yeniyorum (sakatlıkların normale dönmesine rağmen) sonra bir beraberlik ardından maç kazanamamaya başlıyorum. Taktiğim 4-1-2-1-2, dörtlü defans, bir dmf oyuncusu, iki kanat oyuncusu, bir amf ve çift santrafor. GS ile deplasmanda 1-1 bitiyor maç ama İnönü'de Kayseri 1-0 önde olduğum maçta 1-2 yapabiliyor. Bunu gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Ligin ilk devresi GS ve FB 7 puan önde üçüncü benim. İki sene önce oynadığım FM 2006 yı özlüyorum. Ayrıca yetmedi, 2D oynayabilmeme rağmen maça girerken 2 dk bekliyorum, işlem yapılırken bilgisayar manyak gibi bağırıyor, kulaklarım sağar oluyor. Umutla oyuna yeniden başlayayım diyorum, yine aynı tablo bir de sezonun ilk maçı FB, ikinci maç GS oluyor yeniden oyunu kuruyorum. Bu nereye kadar gidecek bilmiyorum ! Artık oyunda BJK' yi yapan arkadaşlarda kasıt olduğunu düşünmekten başka ne yapabilirim. Ben ne yapayım FB' yi yeneyim. Kendi sahamda nasıl dört yemiyeyim (abuk sabuk uzaktan guiza nın golleri) ? Oyunu her yıl alırken diyorum ki BJK senye şöyle güzel olur böyle güzel olur ama yine hayal kırıklığı ! Tam üç senedir BOBO da, DELGADO da gelişme yok. Hadi diyorum oyunu oynarken gelişir belki ama arkadaş sanki on sene oynasam adam gelişmeyecek fiyatı aynı kalacak! Ha var diyeceksiniz tablo gösterecek belki bazı arkadaşlar ama sanırım oyun yansımıyor ya da diğer oyuncular da aynı oranda yükseltiliyor! Bakıyorum gerçek lige biz nerdeyiz FB, GS nerde ama yok yok yok. Yazmayayım diyorum uğraşmayayım sonuçta bir oyun diyorum ama nafile! Arkadaş her sezon aynı ! Tekrar soruyorum ben kasıt olduğunu düşünmeyip de ne düşüneyim ??? (Belki şimdi de aralardan bazı arkadaşlar çıkıp sende başka takım al diyecek!)

zemlinskis
30.Kasım.2007, 01:00
yeter artık yeni patch istiyoruz...

acivic
30.Kasım.2007, 02:43
Hayret, acaba ben farklı bir oyun mu oynuyorum? Bir kere 3D motoru gerçek bir devrim olmuş. Çok ince detaylara bakanlar bile, dişe dokunur bir hata bulamaz. Mükemmel yanlarını ise anlatmaya kalksam, sayfalar yetmez.
Şu sakatlık konusu fazla abartılmış. Eğer antrenman programınız ağır ise bu sakatlıklar doğal. Ancak, sezon ilerledikçe bunun da yararını göreceksiniz. Oyuncularınız artık kolay sakatlanmayacak.
Sık sık taktik diziliş deneyenler de, artık karar verip, oyuncularına göre bir dizilişte sebat ederlerse(birkaç hafta yeterli) sorun çözülür. Ama önce oyuncularınızın kişisel taktik talimatlarını çok iyi ayarlayın.
Sezonun 11. haftasındayım ve sadece 2 maç üstüste berabere kalmışım. (Geri dönüp fixture baktım).
Bu oyun böylesine acımasız sert eleştirileri hiç haketmiyor. Bazılarında da spekülatif yaklaşımlar sezdim...

xpoera
30.Kasım.2007, 03:59
bana göre bu oyun cm-fm tarihinin en kötüsüdür. hatta skandaldır.

oyunu orjinal aldım ve çok pişmanım. bir daha hiç bir fm serisinide orjinal almayacağım.

ben bu kadar hatalarla dolu başka bir oyun oynadığımı hatırlamıyorum. oyunu açıyorum 3-4 hafta ilerlemeden saçmalıklardan sıkılıp kapatıyorum. umuyorum 9.0.2 de biraz olsun düzelir.

nasıl test ediyorlarsa artık bu oyunu!

yavuzozden
30.Kasım.2007, 06:41
Öncelikle spekülatif bir yaklaşım içerisinde bulunduğumu belirtenlerin olacağını tahmin etmiştim (Yazımda da ima ettiğim gibi). Ancak kesinlikle böyle bir amacımın olmadığını belirtmek isterim.
Bugün FB - BJK maçını izledim. Yine bariz hakem hataları sonucunda ilk yarıyı adeta kalesine hapsolmuş FB kazandı ("Yine" lafından da sıkıldım). Belki de bunun FB nin gücünü gösterdiğini savunup beni eleştirenler olacak haklı (?) bir şekilde. Eleştirilere her zaman açığımdır ama haklı olduğumu düşündüğüm zaman her insan gibi kabullenmek de güçlük çekerim. Şimdi soruyorum antreman programlarından kaynaklanan sakatlıkların sebebi genelde Aerobic kısmının yüksek tutulmasıdır bildiğim kadarı ile. Bunu light (hafif) seviyede tutmama rağmen Zapotocny gibi bir oyuncunun dört aylık bir sakatlık yaşaması normal mi (Ender de olsa rastlanabilir diyebilirsiniz ama bence normal değil) ? (Ayrıca maçta sakatlanan Bobo'nunda 1-2 ay sakatlanmasını saymıyorum alıştığım için.) Tekrar ediyorum herhangi bir spekülatif bir amacım yok ! ŞİMDİ oyunun çok güzel olduğunu muhteşem yapıldığını söylemem, yapımcıları mutlu edebilir. AMA bunu oyun hak edene kadar ben ve benim gibi düşünen insanlar olarak söylemeyeceğiz. (Bunların yanında 2006 daki oyunun bugünkü oyuna göre daha az hata ile yapıldığını bilmek bizleri üzüyor (!).) Oyun bunu hak ettiğinde bunu söylemeyi bir borç biliriz.

gtoker
30.Kasım.2007, 07:09

Dostum harikasin...Bi dünya para verip orjinal oyun alıyoruz...Türkçe yok....Beklentilerin altında kalan bi oyun ve birçok oyun içi hata... ekran kartı sorunu yüzünden mağdur kalan bir çok arkadaşımızda cabası...Yazık gerçekten yazık... Bir sene bekle ve kocaman bir hayal kırıklığı...Yeni Fm yüzünden eski FM leri arar olduk...Hepsini geçiyorum TSL takımlarının ne armaları nede logoları var...Haberlerde Oyuncunuz sakatlandı diyor oyuncuya bakıyorum maç oynamaya hazır diyor ilginç ilginç şeylerle karşılaşıyorum....Bakalım ilerledikçe daha nelerle karşılacağız...Açıkçası kendimi kandırılmış hissettim...
(y)(z):w:

baristayfur
30.Kasım.2007, 09:08
Benim ya da diğer takımın kalecisi degaj kullanıyor,top bir futbolcunun kafasından sekiyor forvetin önüne düşüyor ve gol.Yine kaleci degaj ile forvete atıyor yine gol.Frikikler gol,kornerler gol.

bu aslında türkiyede olan gollerin büyük bir kısmı değilmi zaten?daha bugünkü fenerbahçe-beşiktaş maçında bütün goller senin dediğin şekilde oluşmadımı? 2gol degaj diğeride korner...

mgokalparslan
30.Kasım.2007, 09:13
bu aslında türkiyede olan gollerin büyük bir kısmı değilmi zaten?daha bugünkü fenerbahçe-beşiktaş maçında bütün goller senin dediğin şekilde oluşmadımı? 2gol degaj diğeride korner...

bence bugünkü maç istisnaydı.bugünkü gollerden kaç tane sayabilirsin?

ayrıca gollerin %60 ı ceza sahası dışında.geriye kalan %40 ın yarısı da bu şekilde kalecinin diktiği toplarla forvetin gol atması.neredeyse her maç böyle gol atıyorum

Onralp99
30.Kasım.2007, 14:52
Merhaba. Oyun eski oyunlara göre biraz zor . Başarı elde etmesi daha zor , istikrarlı yürümedek hedeflere doğru daha çok uğraş istiyor . Ama maç motorunun kötü olduğuna , çok adam sakatlandığına katılmıyorum . Maç motoru gayet güzel . 3D berbat olmuş . 2D ye devam etmek en güzeli . Sakatlıkların çok olduğuna katılmıyorum kesinlikle . İyi hafif bir antreman programı uygularsanız , ve kulübe iyi doktorlar alırsanız psikoterapisi 18 den aşşağı olmayan sakatlıkların azaldığını hemen göreceksiniz . Herşeye rağmen FM 2008 e nazaran bir nebze olsun fazla sakatlık olabiliyor ama asla abartı falan değil . Ayrıca geniş kadro kurmak her zaman daha iyi oluyor bu gibi durumlarda , oyunun ayrı bir zevki . Daha iyi yetiştirebiliyorsunuz yedek oyuncularımızı . Ayrıca TSL takımlarının amblem ve logo ları yok diye şikayet eden bir arkadaşımız olmuş . Daha İngiltere Liginin amblem ve logoları da yok , bizim Ligimize özellikle koymuyorlar gibi yansıtmak yanlış . İnşallah ilerleyen yıllarda koyarlar ve ilerleyen yıllarda daha az hatalı bir FM oynarız . Ama benim görüşüm ve düşüncem şu ana kadar çıkan FM ler arasında en iyisi kesinlikle 2009 . Taktik ekranındaki 13 oyuncu hatası ve maç esnasında altta faul , offside , sarı kart veya kırmızı kart yazısının takılması çok basit görsel hatalar . Eminim ki bir sonraki patch ile düzeltilecektir . Teşekkürler.

baristayfur
30.Kasım.2007, 18:24
bence bugünkü maç istisnaydı.bugünkü gollerden kaç tane sayabilirsin?

çok fazla saymak mümkün.pierre van hoijdonk,luciano,alex,r.carlos,lugano,edu,selçuk,c .kazım bunların hepsi frikik ve kornerlerden gol atmış oyncular.

ayrıca gollerin %60 ı ceza sahası dışında.geriye kalan %40 ın yarısı da bu şekilde kalecinin diktiği toplarla forvetin gol atması.neredeyse her maç böyle gol atıyorumyine uzak değil fenerbahce porto maçı keza öyle.kazımın attığı gol yaklaşık 25-30 mt değilmi??geçen sene şampiyonlar liginde manchester utd. barcelonayı scholes'in 30mt.den attığı golle elemedimi?Geçen sene Lincoln'ün sene başında attığı 2gol yize ceza sahası dışından klas şutlar değilmiydi? daha görmediğimiz birçok gol var böyle ve neredeyse her hafta oluo bunlar...

elinde uzaktan şut çekebilen oyuncu varsa bunu sonuna kadar kullanırsın.Bu mantık gayet basit,adam atabiliosa neden atmasınki uzaktan?

Ayrıca şu ana kadar izlediğin gollerin kaçtanesi organize oluşan ataklar sonucu geliştiki?parmakla saylır bu goller...zaten gol nasıl olur;bi taraf hata yapar diğeri onu değerlendirir.bu bi maçta 3kerede olur (FB-kayseri) bazende her maç olur (GS nin defans arkasına adam kaçırması)...bu örnekler çoğaltılabilir.bence herşey çok mantıklı...ama her oyunda hata var.hatasız olması imkansız zaten

davidvilla
30.Kasım.2007, 19:02
çok fazla saymak mümkün.pierre van hoijdonk,luciano,alex,r.carlos,lugano,edu,selçuk,c .kazım bunların hepsi frikik ve kornerlerden gol atmış oyncular.

yine uzak değil fenerbahce porto maçı keza öyle.kazımın attığı gol yaklaşık 25-30 mt değilmi??geçen sene şampiyonlar liginde manchester utd. barcelonayı scholes'in 30mt.den attığı golle elemedimi?Geçen sene Lincoln'ün sene başında attığı 2gol yize ceza sahası dışından klas şutlar değilmiydi? daha görmediğimiz birçok gol var böyle ve neredeyse her hafta oluo bunlar...

elinde uzaktan şut çekebilen oyuncu varsa bunu sonuna kadar kullanırsın.Bu mantık gayet basit,adam atabiliosa neden atmasınki uzaktan?

Ayrıca şu ana kadar izlediğin gollerin kaçtanesi organize oluşan ataklar sonucu geliştiki?parmakla saylır bu goller...zaten gol nasıl olur;bi taraf hata yapar diğeri onu değerlendirir.bu bi maçta 3kerede olur (FB-kayseri) bazende her maç olur (GS nin defans arkasına adam kaçırması)...bu örnekler çoğaltılabilir.bence herşey çok mantıklı...ama her oyunda hata var.hatasız olması imkansız zaten
kesinlikle katılıyorum onceki mesajına da katılıyorum

Gercekte Turkiye liginde goller uzuuun paslarla iki 3 dokunustan oluyor.Hatta cogu zaman direkt kalecinin degajıyla geliyor.Henuz oyunda diger ligleri acmadım ama eger bir italya liginide de böyleyse o zaman sacmalık diyebiliriz.Ama turkiye ligi gibi bazı liglere ait bir özellikse devrim demeliyiz.
Orn.Besiktas ve trabzon'un her hafta attıgı goller.Sivasspor'un genelde ilk golleri.G.antep ve ankaraspor dışında her takım böyle.Galatasarayda ileri de iyi pas yapan takım ama hiç bir zaman kısa yerden oyun kuran bir takım değil.Uzun toplar atılıyor ileride toplar bir turlu yere indiriliyor ve baslıyorlar paslaşmaya.Bazen yere indirmiyolar bile ilk kafa dokunusu ile savunma arkasına sarkıtılıyo 2 pasta gol oluyor.Fenerbahce geride paslaşyıor paslaşıyor sonra bir anda uzun bir topla gol arıyor.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

keşke oyunun hatası sadece o olsa.
devre arası 9 oyuncu aldım.onların yerine de takımımdaki oyuncuları sattım.ama oyun listesi istenmedi.yani yeni aldıgım oyuncuları kaydedemedim.şuan 15-16 yaşındaki oyuncularla oynuyorum.bu arada takımım fenerbahçe ve lyon ile uefa maçım var az sonra.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
haha lyon a 4 tane attım.defansım ve orta saham 15 yaşında alt yapı oyuncusu özellikleri 0 denecek kadar az.tek yedegim var o da 15 yaşında bi kaleci.ikinci yarı forvetim sakatlandı yedek kaleciyi forvete aldım.1 gol attı 1 de asist yaptı.ama asisti görmeliydiniz tam ara pası :)))

BU bir cache hatası.O yuzden baktınız Player Registration sormadı oyunu kaydedin cıkın,oyunu kapatın sonra tekrar acın load deyin artık soracaktır.Hatta kapatıp açma işlemini yaptıktan sonra, sormasını dahi beklemeyin.SQUAD ekranını acın sag alt köşede CHANGE yazıyor olacak tıklatyın ona oyuncularınızı kaydedin.

mgokalparslan
30.Kasım.2007, 20:13

yine uzak değil fenerbahce porto maçı keza öyle.kazımın attığı gol yaklaşık 25-30 mt değilmi??geçen sene şampiyonlar liginde manchester utd. barcelonayı scholes'in 30mt.den attığı golle elemedimi?Geçen sene Lincoln'ün sene başında attığı 2gol yize ceza sahası dışından klas şutlar değilmiydi? daha görmediğimiz birçok gol var böyle ve neredeyse her hafta oluo bunlar...

ben bugünkü toplardan derken kalecilerin dikerek yaptıkları asistten bahsettim.fm de de neredeyse hermaç kalecim dikiyor ve defansın arkasına sarkan forvet kaleciyle karşı karşıya kalıp gol atıyor.

attığım goller diyerek de fm den bahsettim.neredeyse her maç bir tane ceza sahasının dışından ve kalecinin dikerek asist yaptığı toplarla bir gol atıyorum.servet ceza sahasının dışında gelişine 30 metreden tam köşeye takıyor,kazma oyncular 30 metre top sürüp 3 kişiyi çalımlayıp 40 metreden plaseyle gol atıyor,benim bahsettiğim bunlardı.elbette ceza sahasının dışından gol oluyor fakat oyundaki kadar sık olmuyor.

baristayfur
30.Kasım.2007, 21:23
ben bugünkü toplardan derken kalecilerin dikerek yaptıkları asistten bahsettim.fm de de neredeyse hermaç kalecim dikiyor ve defansın arkasına sarkan forvet kaleciyle karşı karşıya kalıp gol atıyor.

attığım goller diyerek de fm den bahsettim.neredeyse her maç bir tane ceza sahasının dışından ve kalecinin dikerek asist yaptığı toplarla bir gol atıyorum.servet ceza sahasının dışında gelişine 30 metreden tam köşeye takıyor,kazma oyncular 30 metre top sürüp 3 kişiyi çalımlayıp 40 metreden plaseyle gol atıyor,benim bahsettiğim bunlardı.elbette ceza sahasının dışından gol oluyor fakat oyundaki kadar sık olmuyor.

'davidvilla' nında dediği gibi bu olaylar sadece türkiye ve bu ayarda liglerde oluyosa burda bi gerçeklik payı vardır.çünkü gerçektende öyle.ama aynı şekilde bi barcelona degajla ya da Puyol 3-5adam çalımlayıp 30mtdne gol atıosa bi hata ararım.karşına arsenali al, teo walcott defans arkasına sarkıp gol atmıosa hata ararım.c.ronaldo 3-5 adam çalımlayıp kaleye vurmuosa hata ararım.yada lionel messi defanstan alıp kaleye kadar topla gitmiosa..??

Böyle golleri böyle oyuncular atıo..malesef henüz türkiyedeki futbolcularımız bu mentalitede değil.bu yüzden böyle gol izlemek nadir. ve tabi birazda uyguladığın taktik.kısa paslarla oynarsan şahane arapaslar goller izlersn.uzun top oynatırsan degajla gol,uzaktak şut görme oranın artar.direct oynarsan defans arkasına sarkma ve gelişine şutlar artar..vs vs

maestro_alper
01.Aralık.2007, 04:57
Arkadaşlar bunu yazacak yer bulamadım ama bende de bi sorun var o da şu oyuncuya disiplin cezası veremiyorum . Disiplinin üzerine geldiğimde sağ tarafta hiç bir şey çıkmıo !!!

northstar
01.Aralık.2007, 06:22
Bu kaçıncı yazışım artık bilemiyorum.

Bu oyunda goller hep aynı şekilde oluyor.10 maç'ın 9 tanesinde goller birbirinin kopyası.İstediğiniz kadar yıldız oyuncu alın.CA si 160ın üstünde oyunculu takım kurun süper ligde değişmiyor.2. ligden yükselen takıma ilk golu kornerden atıyosunuz.2 dakika sonra o size uzakta cuk diye çakıyor.

Anlatamıyoruz sanırım her takımda bu olay aynı.Alttaki top yüzdesine iyi dikkat edin.Barcelona ile kupa macında ispanya 2. lig takımı karşılaşıyor 2.lig takımı %80 baskı kuruyor barcelonaya.Bide bunun taktikle alakalı olduğu mu iddia ediliyor ? Madem taktik neden onlarca oyuncu bu hatayı buraya yazmış ve bu topici açmış ?

Her maç kalecimin asist yapmasından, forvetlerimim 6 ratigni aşamamasından, keza yine süperstar ortasaha oyuncularımımda 7 yi aşamamasından,sürekli kornerlerden, frikiklerden,attığım golden 1 yada 2 dakika sonra,genelde 45. dakika ile 59. dakika arasında, rakip takımın 25 mac oynayıp tek gol atamayan oyuncularının sürekli bana gol atmasına artık tahammül edemiyorum.

Aslında sorun bizdeki hala oynamaya çalışıyoruz.Malum ben eski oyuncuyum efsane benim için bu oyun.

Ancak bişeyi hatırlatmakta fayda var.Yama yırtıkları kapatmak içindir.Ve yırtık hemen oluyorsa aldığınız kumaş adidir.

Umuyorum bu yazımdan sonra artık "ya gerçekte de kaleci asist yapıyor" diye yazılar gelmez.Oturdum ve saydım kaleci 17 tane asist yaptı.Utanmasa gol atacak.

Si games'te çalışanlar kendilerini yamatsında sonra oyunu yapmaya başlasınlar.

mgokalparslan
01.Aralık.2007, 08:00

Bu oyunda goller hep aynı şekilde oluyor.10 maç'ın 9 tanesinde goller birbirinin kopyası.İstediğiniz kadar yıldız oyuncu alın.CA si 160ın üstünde oyunculu takım kurun süper ligde değişmiyor.2. ligden yükselen takıma ilk golu kornerden atıyosunuz.2 dakika sonra o size uzakta cuk diye çakıyor.

Anlatamıyoruz sanırım her takımda bu olay aynı.Alttaki top yüzdesine iyi dikkat edin.Barcelona ile kupa macında ispanya 2. lig takımı karşılaşıyor 2.lig takımı %80 baskı kuruyor barcelonaya.Bide bunun taktikle alakalı olduğu mu iddia ediliyor ? Madem taktik neden onlarca oyuncu bu hatayı buraya yazmış ve bu topici açmış ?

Her maç kalecimin asist yapmasından, forvetlerimim 6 ratigni aşamamasından, keza yine süperstar ortasaha oyuncularımımda 7 yi aşamamasından,sürekli kornerlerden, frikiklerden,attığım golden 1 yada 2 dakika sonra,genelde 45. dakika ile 59. dakika arasında, rakip takımın 25 mac oynayıp tek gol atamayan oyuncularının sürekli bana gol atmasına artık tahammül edemiyorum.

Aslında sorun bizdeki hala oynamaya çalışıyoruz.Malum ben eski oyuncuyum efsane benim için bu oyun.

Ancak bişeyi hatırlatmakta fayda var.Yama yırtıkları kapatmak içindir.Ve yırtık hemen oluyorsa aldığınız kumaş adidir.

Umuyorum bu yazımdan sonra artık "ya gerçekte de kaleci asist yapıyor" diye yazılar gelmez.Oturdum ve saydım kaleci 17 tane asist yaptı.Utanmasa gol atacak.

benim de bahsettiğim bu her maç 1 tane kalecinin asist yaptığı top garanti,1 tane de frikik veya ceza sahası dışından gol garanti.mehmet ekici bir sezon ortalama 10 gol atıyor 8-9 tanesi frikik.henri saivet 15 gol atıyor 5-6 tanesi kalecinin diktiği ve defansın arkasına sarktığı toplar,en az 4-5 tanesi de ceza sahası dışından plase vuruşlar.

byvirus
01.Aralık.2007, 09:27
Hayret, acaba ben farklı bir oyun mu oynuyorum? Bir kere 3D motoru gerçek bir devrim olmuş. Çok ince detaylara bakanlar bile, dişe dokunur bir hata bulamaz. Mükemmel yanlarını ise anlatmaya kalksam, sayfalar yetmez.
Şu sakatlık konusu fazla abartılmış. Eğer antrenman programınız ağır ise bu sakatlıklar doğal. Ancak, sezon ilerledikçe bunun da yararını göreceksiniz. Oyuncularınız artık kolay sakatlanmayacak.
Sık sık taktik diziliş deneyenler de, artık karar verip, oyuncularına göre bir dizilişte sebat ederlerse(birkaç hafta yeterli) sorun çözülür. Ama önce oyuncularınızın kişisel taktik talimatlarını çok iyi ayarlayın.
Sezonun 11. haftasındayım ve sadece 2 maç üstüste berabere kalmışım. (Geri dönüp fixture baktım).
Bu oyun böylesine acımasız sert eleştirileri hiç haketmiyor. Bazılarında da spekülatif yaklaşımlar sezdim...

Bencede hayret sen şu oynadıgın oyunun adına bidaha bak çünki fm 09 u çok berbat yapmışlar.Oyun baştan sona hataaaa...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Merhaba. Oyun eski oyunlara göre biraz zor . Başarı elde etmesi daha zor , istikrarlı yürümedek hedeflere doğru daha çok uğraş istiyor . Ama maç motorunun kötü olduğuna , çok adam sakatlandığına katılmıyorum . Maç motoru gayet güzel . 3D berbat olmuş . 2D ye devam etmek en güzeli . Sakatlıkların çok olduğuna katılmıyorum kesinlikle . İyi hafif bir antreman programı uygularsanız , ve kulübe iyi doktorlar alırsanız psikoterapisi 18 den aşşağı olmayan sakatlıkların azaldığını hemen göreceksiniz . Herşeye rağmen FM 2008 e nazaran bir nebze olsun fazla sakatlık olabiliyor ama asla abartı falan değil . Ayrıca geniş kadro kurmak her zaman daha iyi oluyor bu gibi durumlarda , oyunun ayrı bir zevki . Daha iyi yetiştirebiliyorsunuz yedek oyuncularımızı . Ayrıca TSL takımlarının amblem ve logo ları yok diye şikayet eden bir arkadaşımız olmuş . Daha İngiltere Liginin amblem ve logoları da yok , bizim Ligimize özellikle koymuyorlar gibi yansıtmak yanlış . İnşallah ilerleyen yıllarda koyarlar ve ilerleyen yıllarda daha az hatalı bir FM oynarız . Ama benim görüşüm ve düşüncem şu ana kadar çıkan FM ler arasında en iyisi kesinlikle 2009 . Taktik ekranındaki 13 oyuncu hatası ve maç esnasında altta faul , offside , sarı kart veya kırmızı kart yazısının takılması çok basit görsel hatalar . Eminim ki bir sonraki patch ile düzeltilecektir . Teşekkürler.

sadece gülüyorum :D:D:D bikaç sezon ilerle görürüm ben senin en iyi oyununu...

brotha
01.Aralık.2007, 12:20
Ilk olarak SIGAMES bence bir cok konuda basarisiz olmustur. Yillardir CM-FM serisini her yil muthis zevk alarak oynuyordum.Suna emin oldumki ilk oynadigim yillarda son 2 yila kadar gercekten belirgin hatalar gormemistim ozellikle bu yil ki kadar.

Ben sunu merak ediyorum bu oyun yapildiktan sonra uzun sureli oynanip da denenmiyor mu? Neden hep hatalari duzeltmek icin patchleri beklemek zorunda kaliyoruz? Patch in tek islevi guncellemek yada ufak tefek hatalari gidermek olmali. Nasil oluyor da FIFA, PES gibi oyunlarda hic patch e gerek duyulmuyor ve adamlar oyunu her sene gelistirerek ufak tefek hatalar disinda kusursuz sunabiliyor? Bu kadar buyuk ve fanatik bir oyuncu kitlen var ama sen bunlari cogaltmak yerine tam tersi oyuncularini bu oyundan sogutuyorsun.Bu tamamen SIGAMES in isi beceremedigini gostermesi ve oyunu oynayanlari umursamadan oyun yapiyor olmasi.Bana gore SIGAMES cok ugras gostermeden oyunu yapiyor ve piyasaya suruyor ne olsa benim fanatiklerim var ve bu oyunu alacaklar diyor. Sonrada hata cikarsa ne olsa patch i 5-6 ay beklerler ve duzeltiriz diyor.

Oyunda ilk olarak tahmin ettigim gibi 3D mac motorunun basarisizligini gordum.Ben boyle olacagini tahmin ederek bekledigim icin hayal kirikligina ugramadim.Keske beni sasirtsalardi da cok begenip 3D ile oynasaydim. Ben 2D ile oynamaya devam ediyorum hala.Gecmis oyunlara gore sakatliklar ve taktik ekranindaki hata cok belirgin olmus. Ama bana gore ozellikle en buyuk hatalar mac motorunda olusuyor. Cok sacma sapan olaylar oluyor mac motorunda. Gecen seneki 2D mac motoru bazi eksiklikler disinda cok basariliydi bana gore. Bu sene gecen sene bulunmayan bir cok gercege yakin yenilik gordum ama sanki bana mac motorunun temelini degistirmisler ve kotu etmisler gibi geldi. Keske gecene seneki mac motorunun ustune sadece eksikleri giderseler iyi olurdu.Oyunda o kadar cok sacma sapan olaylar oluyorki insan oyundan soguyabiliyor. Ama bir o kadar olmasada bir cok yenilik ve gerceklik gordum.

Bunlarin disinda transferlerde gelisim gordum bir kac ufak duzeltilmesi gereken hata disinda. Gercege daha yakin yapmislar ama bazi oyuncularda degerinden cok asagi gelebiliyor. Eski oyundaki gibi cok ucuk transfer ucretleri yok. Ama ornegin Mehmet Topuz ,Emre Gungor , Nuri Sahin, Hamit Altintop gibi oyuncular cok cuzzi ucretlerle gelebiliyor takimlariniza.Ayrica oyunun zorlasmasi cok buyuk yenilik. Gecmis oyunlarda insanlar fb bjk gs hatta 2. ligden takimlarla cok rahat uefa samp ligi finali oynayabiliyorlar. Ozellikle ben besiktas ile turkiye de ileriki sezonlarda cok rahat namaglup sampiyon olup sampiyonlar liginde her sene finale oynuyordum ki bunun en az 15 yil icinde olmasinin mumkunati yok bana gore turk takimlari icin. Biraz daha rakip takimlar flas transferler yapsa ve kendilerini her sezon gelistirip ve takimlarin cogu maclarda klasiklesen 4 4 2 taktigini oynamasalar daha iyi olacak.Bunun disinda medya , oyuncu iletisimi ndeki gelismeler ve asistan menajerin tespitleri basarili olmus

Umarim en kisa zamanda bizim arastirmacilarimiz bunlari en aza indirmek icin SIGAMES i daha cok sikistirirlar ve gelecek FM leri patch beklemeden keyifli bir bicimde oynayabilsek

LOko
02.Aralık.2007, 00:53
ßeni en çok sIkan acayip ağarLaŞIo bazen.. 2007 den ne farkı war veya 2008 den? Hani Çok bi fark oLsa , dicem ki hakkaten dOğru.. ama bi fark yok.. yani yok yere neden kasIo onu çözemiorum...birde bu kadar çok sakatLIk oLurmu ya..!! bazen sahda 6-7 oyuncu ( hem ßenden hem rakipden ) sakat sakat dolaşIoLar... bu kadar çok şut çekilip de gol olmazmı hiç ! akıl işi deyil.. Berbat etmişler dicem ama dilim varmıyo...

GeanyGS
02.Aralık.2007, 01:55
Gercekten inanilmaz hayal kirikligi yasayanlardan biride benim.

Gerek 3D olsun gerekse oyunda ki hatalar olsun ele alinabilecek hic bi yeri kalmamis oyunun. Yuzbinlerce kisinin online oynadigi oyunlarda bile bu kadar bug olmazken defalarca denenmis ve hedef kitlenin bir yil boyunca bekledigi bir oyunun bu kadar basitce onumuze konmasi gercekten HAYAL KIRIKLIGI.

Tamam oyunun gun gectikce gercege yakin olmasi, gunumuz futboluna benzemesi yada modern futbol taktiklerinin yansitilmasiyla basariya gidilmesi cok hos. Ama bu oyunu oynayan kac kisi bu derin bilgilere sahip?

Pes olsun Fifa olsun oyuna girmeden onceden 4-5 tane zorluk seviyesini ayarlayabilecegimiz seceneklerle cikiyor karsimiza. Neden Fm de boyle olmasin?

Insanin gunde 2-3 saatini ayirabildigi ve oynadigi oyunda basarili olarak keyif almasini saglayacak bi oyun olmaktn cikip neden bu oyunu oynamak icin kendimi gelistirmek zorunda kalayim ki?

CM 05-06 oynarken aldigim haz ve zevk FM09 da strese donustu.

Anlatmak istedigim sadece zorluk seviyesiylede ilgili degil, bence SI games'in seviyesiyle ilgili.

Saygilar.

Bedlamite
02.Aralık.2007, 04:20
Bence eleştriler biraz sert olmuş. Hatalar illaki vardır zaten hatasız oyun olması imkansız. Kaldı ki SI Games devrim niteliğinde bir oyun cıkardı piyasaya 3D, basın toplantısı vesaire. Yani direk bizi oyunun içine soktu diğer serilerden daha az kısıtladı bu oyunda diye düşünüyorum. Hem saydığınız hataların çoğuyla serinin diğer oyunlarında da karşılaştık. Bende oynarken sakatlıklardan dert yanıyorum ama kadronuzu geniş tutma gereği duyuyorsunuz bu şekilde. Gol olma şekillerinde sitem edecek çok birşey yok çünkü yılda kaç tane çok organize gelişen atak görüyoruz ki organize gol belkiyoruz oyundan.Sonuç olarak evet karın ağrısı var biraz ama bu oyun tatmin açısından başarılı ve gelecek için umut vadeden bi oyun bence..

yigitomic
02.Aralık.2007, 04:22
FM 9 da crash dumps hatası çıkan varsa söylesin çözümünü biliyorum

GeanyGS
02.Aralık.2007, 04:28
Devrim denilen 3D mac motoru ve basin toplantisi (goruntulu!) bundan 5 sene once 4-4-2de'de vardi. Ayrica inanin FM09da'kinden cok daha basariliydi grafikleri.

Anaximenes
02.Aralık.2007, 04:48
Gerçekçi olsun oyun diyorsunuz.O zaman üşenmeden her mevkiye ayrı antreman programı hazırlayacaksınız.O zaman bakın her maçta 4 adam sakalanıyormu.2015 yılındayım şu an ve gayet güzel gidiyor oyun.5-6 maçta bir adamım anca sakatlanıyor.Kondisyonları %90 dan aşşağıda olanları oynatmayın maçlarda dinlendirin.

Forvetin arkasına AMC koyduğunda 2 tane gözükme hatasını veriyor.Onuda patchle düzeltirler.

Onralp99
02.Aralık.2007, 17:18

Arkadaşım söylediklerinin bazılarında haklısın . Ama bu dediklerinin hiçbiri olmuyor bende . Acaba bu şikayet edenlere FM 2009 yerine başka bir oyun mu verdiler . Bu forumda okuduğum şikayetlerin neden hiçbiri bende olmuyor . Dikkatlice izliyorum , seyrediyorum . Forumda yazılan çizilen bugları şikayetleri arıyorum . Çoğu yok . Duran top dan gol sayısı fazlalaşmış ama "biraz". Buda gayet normal . Günümüz futbolunun en büyük gol silahı kesinlikle duran toplar . Özellikle gol atamayan forvet oyuncuları derken o nasıl oluyor anlamadım. Nasıl gol atamıyor forvet oyuncuları ? Anlam getiremiyorum . Başka bir oyun mu oynuyorsunuz ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca oyunu bu kadar acımasız eleştirenler lanet edenler , bunu mu oynuyacağız diyenlerin oynama mecburiyeti yok . Gidip başka menejerlik oyunları da oynayabilirler .

GeanyGS
02.Aralık.2007, 17:39
Aslinda hayal kirikliklari birazda beklentilerin yuksek olmasiyla alakali sanirim.

serwan
02.Aralık.2007, 19:33
ben neden 2. patch gelmedi onu anlamıyorum.yani illa onlarca hata bulunacak daha sonra mı çıkacak patch?mesela 13 oyuncu hatası bile patch çıkarılması için yeterli bi hata.kaldı ki ufak tefek bir sürü hata da var..

bir de bişey dikkatimi çekti bilmiyorum doğru mudur? 3d oynarken dökülen kaliteli oyuncular,2d ye geçince iyi performans göstermeye başladılar.taktikler daha işler hale geldi.geçer geçmez takımda bi performans artışı oldu.

northstar
03.Aralık.2007, 02:22
Arkadaşım söylediklerinin bazılarında haklısın . Ama bu dediklerinin hiçbiri olmuyor bende . Acaba bu şikayet edenlere FM 2009 yerine başka bir oyun mu verdiler . Bu forumda okuduğum şikayetlerin neden hiçbiri bende olmuyor . Dikkatlice izliyorum , seyrediyorum . Forumda yazılan çizilen bugları şikayetleri arıyorum . Çoğu yok . Duran top dan gol sayısı fazlalaşmış ama "biraz". Buda gayet normal . Günümüz futbolunun en büyük gol silahı kesinlikle duran toplar . Özellikle gol atamayan forvet oyuncuları derken o nasıl oluyor anlamadım. Nasıl gol atamıyor forvet oyuncuları ? Anlam getiremiyorum . Başka bir oyun mu oynuyorsunuz ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca oyunu bu kadar acımasız eleştirenler lanet edenler , bunu mu oynuyacağız diyenlerin oynama mecburiyeti yok . Gidip başka menejerlik oyunları da oynayabilirler .

Önerin için teşekkür ediyorum.

Ortada bir durum var o da şu ki benım yasadığım problemleri yaşayan insanların sayısı senin gibi sorunsuz oynuyorum diyenlerin sayısından çok fazla.

O halde bunun çözümü yok gibi.

Ben artık oynamıyorum sanada oynadığın oyunda başarılar.

byvirus
03.Aralık.2007, 06:37
50 kişiden 47 si oyunda hata var diyor.Birileri hala oyun güzel diyor.Bu oyundan paramı kazanıyorsunuz anlamadım ki.Oyunu sizden daha detaylı oynuyorumdur.Bırak mevkilere göre antremanı oyuncuya göre antreman bile hazırladım tek tek.Her pozisyona özel 2 şer hoca bile aldım ama yok yok yok her maç en az 2 kişi mutlaka sakatlanıyor.Maçta hafif sakatlanan oyuncum bi bakıyorum 2 ay sakat.Kadromu hiç bi seride 24 oyuncunun üzerine çıkarmamıştım.Şuan oyuncu sayısı 36.Şaka gibi yaa...

Pepess
03.Aralık.2007, 06:47
Merhaba arkadaşlar,

Yazılanların tamamını okudum. Haklı olunan konular var ama birçoğundahaksızlık yaptığınız kanısındayım. Öncelikli olarak Sigames bu işe oldukça fazla önem veriyor.

Sakatlıklar konusunda çok veya az sakatlık olması raslantıdır. Galatasaray'da bile sezon başı 12 sakat vardı. Oyunda da olması gayet doğal. Oyuncuların maç esnasında sakatlanmalarını oyuncunun mental olarak maça hazır olup olmaması, maç sırasındaki yorgunluğu maçın temposu oyuncunun nasıl gerçek hayatta sakatlanması için bir sebepse bu oyun içinde aynı şeyler geçerlidir. Fiziksel özellikleri düşük olan oyuncular daha çabuk sakatlık geçirebiliyor. Forvet oyuncuları diğer oyunculara göre daha sık sakatlanabiliyor. karşılarında her zaman kendilerini karşılayan defans oyuncuları var.

Taktik ekranındaki bazı oyuncuların 2 kez gözükmesi o oyuncuları saha içinde ikili olarak başka oyuncularla yapılan alan kullanımlarını gösteriyor bence. genelde AMC , FC ve ST mevkilerinde görülüyor. AMC oynayan futbolcu forvete çıkınca st mevkinde oynayan oyuncu ile olan alan etkileşimi olarak algıladım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

50 kişiden 47 si oyunda hata var diyor.Birileri hala oyun güzel diyor.Bu oyundan paramı kazanıyorsunuz anlamadım ki.Oyunu sizden daha detaylı oynuyorumdur.Bırak mevkilere göre antremanı oyuncuya göre antreman bile hazırladım tek tek.Her pozisyona özel 2 şer hoca bile aldım ama yok yok yok her maç en az 2 kişi mutlaka sakatlanıyor.Maçta hafif sakatlanan oyuncum bi bakıyorum 2 ay sakat.Kadromu hiç bi seride 24 oyuncunun üzerine çıkarmamıştım.Şuan oyuncu sayısı 36.Şaka gibi yaa...

Oyun güzel değil diyorsun ama oyuncuya göre antreman hazılıyorsun biraz çelişkili bir cevap olmuş

acivic
03.Aralık.2007, 07:57
Öncelikle spekülatif bir yaklaşım içerisinde bulunduğumu belirtenlerin olacağını tahmin etmiştim (Yazımda da ima ettiğim gibi). Ancak kesinlikle böyle bir amacımın olmadığını belirtmek isterim.
Bugün FB - BJK maçını izledim. Yine bariz hakem hataları sonucunda ilk yarıyı adeta kalesine hapsolmuş FB kazandı ("Yine" lafından da sıkıldım). Belki de bunun FB nin gücünü gösterdiğini savunup beni eleştirenler olacak haklı (?) bir şekilde. Eleştirilere her zaman açığımdır ama haklı olduğumu düşündüğüm zaman her insan gibi kabullenmek de güçlük çekerim. Şimdi soruyorum antreman programlarından kaynaklanan sakatlıkların sebebi genelde Aerobic kısmının yüksek tutulmasıdır bildiğim kadarı ile. Bunu light (hafif) seviyede tutmama rağmen Zapotocny gibi bir oyuncunun dört aylık bir sakatlık yaşaması normal mi (Ender de olsa rastlanabilir diyebilirsiniz ama bence normal değil) ? (Ayrıca maçta sakatlanan Bobo'nunda 1-2 ay sakatlanmasını saymıyorum alıştığım için.) Tekrar ediyorum herhangi bir spekülatif bir amacım yok ! ŞİMDİ oyunun çok güzel olduğunu muhteşem yapıldığını söylemem, yapımcıları mutlu edebilir. AMA bunu oyun hak edene kadar ben ve benim gibi düşünen insanlar olarak söylemeyeceğiz. (Bunların yanında 2006 daki oyunun bugünkü oyuna göre daha az hata ile yapıldığını bilmek bizleri üzüyor (!).) Oyun bunu hak ettiğinde bunu söylemeyi bir borç biliriz.

Her iki yazınızda da hiç bir spekülatif cümleye rastlamadım. Aksine düzeyli bir üslupla karşılaştım. Yaşadığınız sıkıntılar, gerçekten üzücü. Umarım yakın zamanda kalıcı çözümler üretirsiniz.
Elbette bu oyun 4/4 lük değil. Çok da hata var ama bunlar doğal ve düzeltilebilecek cinsten. Biraz da bardağın dolu kısmına bakın lütfen. Ben bu oyunu, eski bir profesyonel futbolcu olarak, ilk versiyonundan beri (2 diskette sıkıştırılmış idi) zevkle oynuyorum.
Amacım kesinlikle bilgiçlik taslamak değil ama sezon öncesi idman programımda, strength ve aerobic özellikleri 3,4 hafta high uygularım. İlk 8,9 haftadan sonra da kolay kolay oyuncu sakatlığına rastlamam.

bubera
03.Aralık.2007, 08:38
sevgili acivic, bende amigadan beri bu meledi bağımlılk yapmak suretiyle 92 senesinden beri oynarım,herkesin dediği şu antreman konusunda dediklerin çok doğru doğru bir antranör ve sistemle çok güzel şeyler ortaya çıkabiliyor fakat sakatlanmaların çoğu maç sırasında oluyor.Oyunumda nerdeyse antremanda sakatlanan yok ama maç başlandığında her maçta nerdeyse muhakkak sakatım var bunun neresi similasyon ve gerçeği yansıtır, ve diğer hatalar gol atamıyorsun gol yiyorsun 1000 tane taktik uygulasan adamlar 5 dkda 3 gol atıyorlar ama oyuncun 6 pastan avuta atıyor bunun neresi iyi bir oyun,kaldıki adı üstünde oyun.Bir zevk vermesi bir haz vermesi gerekiyo saatlerce başında öle bakıyoruz monütöre ama yok,oyun tamamiyle rezalet,kimse bana aksini sölemesin inanın 92 yapımı oyundan daha zevk alıyordum.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
northstar (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=40771) adlı arkadaşım güzel demiş başka oyun oynayın diye ama Fm bir tutkudur öle kolay kolay vazgeçilmez tuttuğun takım gibidir,sen takımını yenildiği zaman bırakıyomusun nasılsa başarılı takımlar var gidin onları tutun destekleyin diyebilirmisin durum aynen böle bu meretten kolay kolay vazgeçilmez.burdaki herkes tutkun bu oyuna bundan dolayı en iyisini istiyorlar hepsi bu

bubera
03.Aralık.2007, 08:53
düzeltiyorum northstar (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=40771) adlı arkadaşım demiştim yanlış okumuşum Onralp99 olacaktı çok çok özür dilerim

rebiwar
03.Aralık.2007, 19:54

Kesinlikle katılıyorum ayrıca böyle devam edecekse ben FM 2008 oynamaya razıyım abi en iyi adamlar bende ma kaç maçtır gol dahi atamıyorum. Çok gerçekçi yapmak istemişler galiba ama zaten o kadar profesyonel olsam gerçekten menejerlik yapardım. :u:

bubera
03.Aralık.2007, 20:39
ben 2008 e döndüm dahada çıldırmaktan sıkıldım

GeanyGS
03.Aralık.2007, 22:32
o kadar profesyonel olsam gerçekten menejerlik yapardım. :u:

olayin ozeti bu galiba.

nokta.

tibet
04.Aralık.2007, 00:05
Ben böle oyun görmedim yaa gerçekçi olsun diosanız sakatlanma düzeyinide yapın oyunda mesela emre çok sakatlanan bi oyuncu onun sakatlanma düzeyi üst seviyede olsun mesela lugano ben sakat olduğunu hatırlamıyorum onunda sakatlanma seviyesi az olsun çok mu zor yani
3D tam bi saçmalık uzaktan şutu 6-7 olan adam 25-30 metreden inanılmaz goller atıyor yada kaleci dikiyor bi adamdan sekiyor yada defans oyuncusu ıska geçiyor forvet gidip gol yapıyor böle şeyler futbolda olmuyormu diyen arkadaş kandırmasın kendini oyunda dikkat ettim 3-4 tane gol tipi var goller hep öyle gelişio hiç zevk almadım bu sene beklediğime değmedi!!!

bhll
04.Aralık.2007, 00:19
pendikten 3 yedim tahmin edin hangi takımla :D guiza paso auta atıo cok güzel benzetmişler walla günümze.

northstar
04.Aralık.2007, 00:33
Bu baslıkta oyunu acımasızca eleştirenler olduğu söyleniyor.Buna katılmıyorum.Fm kendi içinde gerçek zamanlı bir mantaliteye sahip.Ancak bahsettiğimiz sorunların yanında müthiş detaylar da var.Medya etkileşiminden tutta taktiksel ekrandaki aryarlara kadar harika buna laf yok.

Ama şu var bu kadar detay yapmışken bunları uygulamaya kalktığımızda hüsrana uğruyoruz.Bir işe yaramıyor.E doğal olarak işe yaramayan detay da oyuncuyu tatmin etmiyor.

Bende oyunun gerçekçi olmasını destekliyorum.Yalnız bu oyunda abuk sabuk olaylar var.Ve bunu her kullanıcı hemen hemen dile getiriyor.İmkan olsa attığım gollerın yada yediğim hepsini buraya koysam.Kopya goller.

Hele bi olay varki bu kadar olmaz dedirtiryo.KAlecim topu yakalıyor ve gegaj atmadan önce biraz bekliyor oyuncularda bekliyor bu sırada ve sanki golu o an yaratıyor.Bir degaj hoop şut ve gol.KAleci topu yakaladığında önceden gol olacağını biliyorum.Yada golu attığımda hemen yiyeceğimi biliyorum.

Birde rakip takımdaki hangi oyuncu olursa olsun 3 4 tane adamım ondan top alamıyor mac icinde,çok değişik bunlar, hani gercek olsa bravo derim ama malesef değil.

Oyun, benım PC de oynadığım tek oyundu.Ama artık sıkıldım.

yavuzozden
04.Aralık.2007, 02:04
Her iki yazınızda da hiç bir spekülatif cümleye rastlamadım. Aksine düzeyli bir üslupla karşılaştım. Yaşadığınız sıkıntılar, gerçekten üzücü. Umarım yakın zamanda kalıcı çözümler üretirsiniz.
Elbette bu oyun 4/4 lük değil. Çok da hata var ama bunlar doğal ve düzeltilebilecek cinsten. Biraz da bardağın dolu kısmına bakın lütfen. Ben bu oyunu, eski bir profesyonel futbolcu olarak, ilk versiyonundan beri (2 diskette sıkıştırılmış idi) zevkle oynuyorum.
Amacım kesinlikle bilgiçlik taslamak değil ama sezon öncesi idman programımda, strength ve aerobic özellikleri 3,4 hafta high uygularım. İlk 8,9 haftadan sonra da kolay kolay oyuncu sakatlığına rastlamam.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler ve yanlış anlamamdan dolayı bağışlayın. Yorumlarınıza aynen katılıyorum ama antrenman seviyesini düşük tuttğumda oyuncuların gelişmediğini düşünüyorum. Fikirlerinize her zaman saygım vardır ve bundan sonra da fikirlerinize ihtiyacım olacak. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

baristayfur
04.Aralık.2007, 03:15
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler ve yanlış anlamamdan dolayı bağışlayın. Yorumlarınıza aynen katılıyorum ama antrenman seviyesini düşük tuttğumda oyuncuların gelişmediğini düşünüyorum. Fikirlerinize her zaman saygım vardır ve bundan sonra da fikirlerinize ihtiyacım olacak. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

antremandan kasıt aerobic ve strength.onları düşür fiziksel olarak gelişmezler sadece.

Ayrıca toplam antreman düzeyi ağırlaşırsada oyuncular sakatlanır bunuda unutmamak gerek.

brotha
04.Aralık.2007, 03:24
fm benim de pc de oynadigim tek oyun ve cogu arkadasimin elestirileri sikayetleri aynen benimki gibi. tamam gercekci olmasi konusunda elestiren arkadaslara katilmiyorum bana gorede oyun zor ve gercekci olsun.

AMA

1. bu kadar sakatlik gormedim ben. gercekci demeyin lutfen herkesin ayni sikayeti var ve her hafta kesinlikle bir oyuncum 1-2 ay sakatlaniyo geneldede her hafta 2-3 oyuncum sakat. mehmet topuz u besiktas a aldim sezonun yarisina geldim uefa kupa maclariyla birlikte 20 maci gecti ama mehmet topuz 5 kere oynayabildi dusunebiliyormusunuz.(kimse bana antremanina bak, kondisyonu yukselmeden mac oynatma demesin)

2. ayni tip goller hep oluyor ve 3d mac motoru tamamen sacma olmus. uzun sut u 20 olan oyuncular daglara vuruyor , 8 olanlar ne goller atiyor. defanslar o kadar cok bariz hata yapiyor ki anlayamiyorum. bir kere daha hazirlanisi guzel olan gol gormedim.

genel olarak o kadar taktik ve komut hazirliyorum ama mac motorunda uygulamasini hic gormuyorum. hadi gectim taktik komutlarini free kick leri bile ornek olarak delgadoya at dememe ragmen o listede hic olmayan biri atiyor.
bence oyunda duzeltilmesi gereken 3 onemli sey var. biri taktik ekranindaki 13 kisi olayi (buna herkes takmis durumda, bir kisi buna amc ve fc nin etkilesimi demis ki cok komik geldi bu etkilesim(!) bana. bir dmc ile mc arasinda neden etkilesim olmuyor da onlar arasinda oluyor =) ) ikincisi sakatlik olayi inanilmaz sacma . 3. su ise mac motoru acilen duzeltilmeli. bana gore hersey mac motorundan geciyor. mac motorunun gercekle uzaktan yakindan alakasi yok. sakatliginda mac motoruyla alakali oldugunu dusunuorum antrenmanlarla alakali degil

rebiwar
05.Aralık.2007, 02:25
başıma öyle bir hata geldi ki gülmekten kırıldım ve bir oyunun yıllar geçtikçe ne kadar geriye gittiğii gördüm.

Hiç oynatmaığım hatta kadroya dahi almadığım oyuncu 8.0 rating ile haftanın karmasına seçildi aradım taradım adamın oynadığı maç yokki 8.0 rating olsun. :)

brotha
05.Aralık.2007, 07:51
zaten oyun simulasyondan cok artik sacma sapan seylerle dolu komedi oyununa dondu. ben futbol sevgimden ve gercekci olmasindan dolayi fm tutkunuydum ama fm 2009 artik oynamiyorum bile.

Coupet
05.Aralık.2007, 08:02
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

oyunu bukadar hatalı yayınlayanın hiç mi suçu yok?

by__metallica
05.Aralık.2007, 09:47
arkadaşlar naptıysam çözüm bulamadım her maç banko 2 sakat. antrenmanları en düşüğe aldım yine 2-3 sakat full dayadım yine 2-3 sakat.. bende yamayı bekliyorum artık.

cemix
05.Aralık.2007, 17:48
forza fm08:D fm09 a yeni patch ve türkçe yama çıkana kadar fm08 oynamaya devam edicem

zemlinskis
08.Aralık.2007, 20:21
birinin acilen bir açıklama yapması lazım ne bu rezalet oyun çıkalı 1 ay oldu halen yeni bir yama yok...

rebiwar
10.Aralık.2007, 03:19
Forza FM 2008

zemlinskis
11.Aralık.2007, 01:12
yama ne zaman çıkacak ? 20 Aralığa kadar çıkar inşallah ...