PDA

View Full Version : forvet oyuncuları

kazma
23.Kasım.2007, 05:05
ya arkadaşlar oyunda forvet oyuncularının ratingii(gol atmadıkları sürece) 7nin üstüne çıkmıyor bu neden taktiksel bi sorun mu yoksa başka bi mesele mi var

derda86
23.Kasım.2007, 05:46
hangi taktiği denediysem olmadı. bende de aynısı oluyor. Forvetler çok ksısır gol atamıyorlar. maçlarım hep 1 veya 2 farkla bitiyor.

Addolorato
23.Kasım.2007, 05:52
Benimde Aynen Öyle Maçlarda 7-8 şut anca atabiliyorum. Forvetlerim Pozisyona Giremiyorlar. Forvetlerim Ümit Karan Fatih Tekke Ve Milan Baros.

matrockmamy
23.Kasım.2007, 08:56
beyler aynı sorun bende de vardı. penatıları attırın fln oyuncunuz bi form yakalasın+ arkasında iyi oyuncular olsun ve forvetin oyun stiline göre hücum stili geliştirin. kuleniz varsa kafasına ortalayarak,hızlıysa arkasındaki adamlar trought denesinler vs..çoğaltılabilir.+moral çok önemli gerçekten.
taktiğiniz oturduğunda forvetler eminim gol atacaktır. bende güiza çok kısırdı faka sadece son 3-4 hafta iyi ve ligde 10 golü var.

prceXtu
24.Kasım.2007, 00:28
Böyle bir konu açacaktım ama arayayım dedim. Açılmış bile :)

Forvetler defans arkasına hiç sızmıyorlar. Topu alır almaz şut çekiyorlar. Bende bulamadım bir türlü çözümünü. Kanatları güçlendirdim olmadı. 3 forvet koydum olmadı. Bol Amc koydum ve tek forvet koydum defansın arkasına sızıp gol atsın diye o da olmadı.

Olmadı Vagner Love ile Nihat'ı aldım onlarda şut çekiyorlar defansı geçmeden. Creativity özelliği yüksek oyuncu denedim o da olmadı. Çatır çatır gol atan forveti olan varsa nasıl yaptığını anlatırsa iyi olur. TSL'e özel bir durum mu diyeceğim ama anlaşılan başkalarında da var bu sorun.

Centurion
24.Kasım.2007, 00:48
Böyle bir konu açacaktım ama arayayım dedim. Açılmış bile :)

Forvetler defans arkasına hiç sızmıyorlar. Topu alır almaz şut çekiyorlar. Bende bulamadım bir türlü çözümünü. Kanatları güçlendirdim olmadı. 3 forvet koydum olmadı. Bol Amc koydum ve tek forvet koydum defansın arkasına sızıp gol atsın diye o da olmadı.

Olmadı Vagner Love ile Nihat'ı aldım onlarda şut çekiyorlar defansı geçmeden. Creativity özelliği yüksek oyuncu denedim o da olmadı. Çatır çatır gol atan forveti olan varsa nasıl yaptığını anlatırsa iyi olur. TSL'e özel bir durum mu diyeceğim ama anlaşılan başkalarında da var bu sorun.

forvetlerin creative freedom özelliğini azaltın, long shots'u rarely yapın, çok da atak oynatmayın, orta saha adamlarından forward runs yaptırın.

ya yaratıcılık çok yüksek olduğundan artizlik yapıp uzaktan çakalım diyorlar, ya da yanlarında pas atacak adam olmayınca yaradana sığınıp vuruyorlar :D

Benim forvet, Gignac'ın profilini koyuyorum..
http://img403.imageshack.us/my.php?image=gignacda0.jpg

baristayfur
24.Kasım.2007, 01:31
eğer forvetlerin gol atmasını istiyorsanız -Centurion'un dediği gibi forvetlerin creativitysini düşürün,mentality i ise attack'tan biraz daha fazla yada çok fazla yapın(oyuncusuna göre değişir) paslarını kısa forward runs'lar çok long shot'lar ise oyuncuya göre çok normal yada az yapılabilir.

benim görüşüm;klasik 4-4-2de kısa paslarla oyun kurduğunuzda yada klasik4-4-1-1 dizliminde ileri uçlarda ki oyuncular çok gol atar.

2008de 4-4-1(lincoln)-1 (ümit karan) GS de ü.karan 48gol atmıştı 1sezonda.lincolnde 23 asistle bitirmişti.

prceXtu
24.Kasım.2007, 01:38
Kısa pası ve yaratıcılığı değiştircem bakalım ne olacak...

Chivalry
24.Kasım.2007, 02:18
benim guiza bayağı iyi oynuyor, hatta şuan takımın en formlusu, genelde gollerimi kazım ortalıyor, veya gürhan (eğer günündeyse cidden harikalar yaratıyor) ortalıyor, top kaleciyi aşıyor ve bomboş kaleye kafayı dokunmak kalıyor guizaya, taktikğim 4-4-1-1

Redrum
24.Kasım.2007, 02:24
arkadaşlar galatasarayla oynuoyrum, takımda gerek hazırlık maçı gerek lig maçı gerek avrupa maçı olsun galibiyet yüzü göremiyorum. Yahu ne acayipleşmiş.

Centurion
24.Kasım.2007, 02:29
arkadaşlar galatasarayla oynuoyrum, takımda gerek hazırlık maçı gerek lig maçı gerek avrupa maçı olsun galibiyet yüzü göremiyorum. Yahu ne acayipleşmiş.

arkadaşlar zor bi şey yok..
ben de Gs ile oynuyorum..
real madrid ile barnebau'da yapıp 5-2 yenildiğim maç hariç bir aksilik yok, ligde liderim (16 maç, atılan 32 yenilen 7(=puan 41)), şamp. liginde 3. olup uefa'ya kaldım, oyuncular iyi oynuyorlar..

taktikleri yaparken mantık sınırlarını ve oyuncu kapasitelerini zorlamayın yeter..
3D ile maçları izlemek ayrı bir zevk..

Redrum
24.Kasım.2007, 02:55
Abi ben ne kadar ofansif yaparsam yapiyim gol atamıyorum, ne kadar defansif yaparsam yapiyim fark yiyorum. 7-0 , 6-0 gibi.

Centurion
24.Kasım.2007, 02:57
Abi ben ne kadar ofansif yaparsam yapiyim gol atamıyorum, ne kadar defansif yaparsam yapiyim fark yiyorum. 7-0 , 6-0 gibi.

hangi takım?

Redrum
24.Kasım.2007, 03:14
Galatasarayım ben. Geçen kendi sahamda İBB ile oynadım, 1-1 kaldım o da bi başarı herhalde. En azından gol attım.

Onurap
24.Kasım.2007, 03:19
Galatasarayım ben. Geçen kendi sahamda İBB ile oynadım, 1-1 kaldım o da bi başarı herhalde. En azından gol attım.

Benim tavsiyem oyunun standart taktiklerinde olan 442 diamonu dene baklava şeklinde olan oyun kurucu kullan..Sol mc arda sağ mc b.özbek veya m.topuzu alabilirsin defansta meira ve emre güngörü oynatmanı öneririm beklerin hızlı ve dayanıklı olması önemli çünkü bekler maçta en az 10 km koşuyor iyi bindirmede yaparsa iyi olur mesela sabri gibi..

Centurion
24.Kasım.2007, 03:25

Ben de Gs ile oynuyorum..
kewel'e müsteri çıkmadı, diğer yabancıları sattım.
kayda değer yabancı olarak st.ettien'den Gignac'ı aldım, gerisi genç hep.
bildiğin kadro ile oynuyorum..
kendi sahada atak, deplasmanda normalin biraz altı yap, tempo yüksek, zaman geçirme az yap, presi de ortanın biraz üzerine çıkar.
başka hiç bir özellikle oynamadan arkadaşın dediği 4-1-2-1-2 taktiği (4-4-2 diamond) oyna bakalım. sonuçları bildir..

Redrum
24.Kasım.2007, 03:51
Dediklerinizi yaptım, antalya deplasmanından 1-0 galip çıktım.
Biraz tecrübe edindim oyundan, kapsamlı bir taktik oluşturacağım şimdi.

Centurion
24.Kasım.2007, 03:52
Dediklerinizi yaptım, antalya deplasmanından 1-0 galip çıktım.
Biraz tecrübe edindim oyundan, kapsamlı bir taktik oluşturacağım şimdi.

fazla oynama oyuncu ayarlarıyla,
oyuncuların taktiğe alışması 3-4 maç sürer..

Redrum
24.Kasım.2007, 04:06
Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun, es-es'e 4 attım, sanırım gol sorununu çözdüm.

northstar
24.Kasım.2007, 07:08
Bu taktikle alakalı bir durum olsa bir cok kullanıcı böyle sorunlar yaşamazdı.Hazırlık macları dahil hiçbir macta 2 fark olmuyor.Taktik falanda bir yere kadar.Her oyuncuya tek tek sen atak oyna sen defans oyna diyip bunu mac icinde tek te değişeceksek yandık.Böyle taktik falan olmaz.

Bi kere oyun oynanırken alttaki possession cubugu hep rakip 60 biz %40 bazen rakip %80 yapıyor benım sahamda ve o rakip ligde 0 galibiyet 3 beraberliği bulunan altay, vay be diğer takımlar 5 atıyor, bizde berabere.Ve sorun tatkik öylemi ?

Hiç sanmıyorum.

Centurion
24.Kasım.2007, 07:42
Bu taktikle alakalı bir durum olsa bir cok kullanıcı böyle sorunlar yaşamazdı.Hazırlık macları dahil hiçbir macta 2 fark olmuyor.Taktik falanda bir yere kadar.Her oyuncuya tek tek sen atak oyna sen defans oyna diyip bunu mac icinde tek te değişeceksek yandık.Böyle taktik falan olmaz.

Bi kere oyun oynanırken alttaki possession cubugu hep rakip 60 biz %40 bazen rakip %80 yapıyor benım sahamda ve o rakip ligde 0 galibiyet 3 beraberliği bulunan altay, vay be diğer takımlar 5 atıyor, bizde berabere.Ve sorun tatkik öylemi ?

Hiç sanmıyorum.

bir iki ekran görüntüsü koyayım mı?
hemen isyan etmeyin, uğraşın birazcık...

northstar
24.Kasım.2007, 08:00
bir iki ekran görüntüsü koyayım mı?
hemen isyan etmeyin, uğraşın birazcık...

Tabiki koyabilirsin, ancak senden farklı birşey yapığımı düşünmüyorum.Zira oyundaki taktik ayarları belirli.Çok çok farklı birşey yapmayacağız ikimizde.

Anlatmaya calıştığım şu beyler: maclar 1-1 bitebilir,gercekte de 3 mac üst üste bir takım berabere kalabilir.Sorun her golün ve her atağın aynı olması.Neredeyse duran toplar haricinde gol atamamak.Bunun taktikal strateji ile ilgisi ne yazıkki yok.Her mac forvet oyuncularının ratignlerinin mac başlar başlamaz düşmesi, heleki taktik icinde oyuncuların yerini değiştirdiğimde 7 oynayan bir AMC/F'yi AMC'den forvete aldığımda 7 olan ratindi saniyede 5.5 e düşüyor.Bunun taktik ile acıklamasını nasıl yapıcaz anlamak güc.

Ne yazıkkı mac motor çok kötü oyunun.2007 den bu yana 2 seridede hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum.12 yıldır oynuyorum, az çok taktik yapmayı beceririz diye düşünüyorum.

Burada taktik yapıp başarılı olanları okudum rakip üstümüze geldiğinde derin defans yapın direkt paslarla ve cabuk oynayın kontraatak secin gibi denemeler önerelenler var.KEndi evinizde Slow oynayın kısa paslarda ve narrow olarak yaklaşık oynayın diyenlerde var.Bunlarıda elbette deniyoruz.Bir taktikte 4 5 mac ısrar ediyoruz ki ben 1 sezon oynadım 6. bitirdim.

Bir takım sezon sonunda 10 galibiyet 17 beraberlik 7 malubiyet alıyorsa vardır bi sorun.

Bütün maclar neden 1-0 bitiyor yahu neden 2-0 değil ? neden 3-0 değil.
Neden her takım her attığım golden sorna gol atıyor ve sanki kupa final macı oynarcasına lig macında kalecisi hucuma cıkıyor ?

Bunları düşünmek lazım yahu Boluspor gelecek süper lige cıkacak 10 macta 10 malubiyet alacak benle ligdeki 2 macındada berabere kalacak sonrada taktikten diyecez.

Yani bunu anlamıyorum kusura bakmayın.

Centurion
24.Kasım.2007, 08:16
estağfurullah, kusurdan değil..
ancak, ben de bu oyunu (2009) ilk oynadğımda baya bir çuvalladım,
sonradan acaba şöyle mi acaba böyle mi diye düşününce inan çok iyi sonuçlar aldım...

maç motoru bence harika (kazanınca elbette), denemekten vazgeçme...

giovanni
24.Kasım.2007, 08:18
şimdi fb ile durumum 13 galibiyet 1 beraberlik 2 maglubiyet var..toğlam 4 gol yedim...burası iyi ama toplam 18 gol attım!???!!! 13 galibiyetin 9 u 1-0!!!!!!!!!!! evet kazım ile fiodan semioli veya ugur ortalıyor semih veya guiza kafalıyor ve maç böyle bitiyor...akadaşların dediğini yapacağım..forvede fb ile sorun yok. cünkü defansı saglam tyaptım ama ya ufak takımlarla oynarken napacağım??..
puan durumu filan 7 puan fark oldu daha şimdiden ama dediğim gibi arkadaşlara katılıyorum forvet sorunu varrr....çözeceğiz ama hep beraber!!!!!!!

northstar
24.Kasım.2007, 08:23
İşin garip tarafı karşı takımın forvetleride 6 ratingin altında ama yalnız benımle oynadıkları maclar böyle her takımın forvetleri böyle.Ama adam normalde gol kralı oluyor.Sadece benle oynana maclarda gol atamazlarsa malesef ratingleri çok düşük.Value'leri de azalıyor doğal olarak.Sonra bana summary'de forvetlerden taraftarın hiç memnun olmadığı esajları geliyor..Satıp dünya capında adam alıyoruz gelen gideni aratıyor.

Son olarak şunuda ekleyeyim.Rakip takımın CA ve PA si 100 110 olan oyunculari hepsi birden ronaldinho gibi oynuyor ve benım 2 3 oyuncumu geciyolar buda düşündürücü...

Centurion
24.Kasım.2007, 09:00
taktikten dost, hiç üzme kendini...
göreceksin, uğraşıp doğruyu bulunca düzelecek....

baristayfur
24.Kasım.2007, 20:01
Tabiki koyabilirsin, ancak senden farklı birşey yapığımı düşünmüyorum.Zira oyundaki taktik ayarları belirli.Çok çok farklı birşey yapmayacağız ikimizde.

Anlatmaya calıştığım şu beyler: maclar 1-1 bitebilir,gercekte de 3 mac üst üste bir takım berabere kalabilir.Sorun her golün ve her atağın aynı olması.Neredeyse duran toplar haricinde gol atamamak.Bunun taktikal strateji ile ilgisi ne yazıkki yok.Her mac forvet oyuncularının ratignlerinin mac başlar başlamaz düşmesi, heleki taktik icinde oyuncuların yerini değiştirdiğimde 7 oynayan bir AMC/F'yi AMC'den forvete aldığımda 7 olan ratindi saniyede 5.5 e düşüyor.Bunun taktik ile acıklamasını nasıl yapıcaz anlamak güc.

*forvetlerinin kararlılıkları ve devamlılıkları düşüktür.1gol attıktak sonra gol için uğraşmaz fazla..

*takım olarak fazla yaratıcı oyunculara sahip değilsindir maç içinde hep dümdüz oynar oyuncular,estetik hareket yada güzel bi gol izleyemezsin(bu birazda antremanlardaki taktik çalışmayada bağlı-ileri uçlardaki oyunculara yüksek çalıştrrsan taktiği çok yaratıcı ataklar izlersin)[taktik coach'ının yıldızı ne kadar yuksekse okadar yaracıtı]

*bir oyuncunun yerini değiştrdiğinde puanında azalma oluyosa bu oyuncudan kaynaklanan bi sorundur.oyuncu çok yünlü bi oyuncu değilse yerini oynattığın zmn yerini yadırgayabilir.kimiside etkilenmez.

Ne yazıkkı mac motor çok kötü oyunun.2007 den bu yana 2 seridede hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum.12 yıldır oynuyorum, az çok taktik yapmayı beceririz diye düşünüyorum.okuduğm kadarıyla benden daha deneyimlisin bu oyunda ama maç motoru gayet sağlam.taktiğinin gerçekten mantıklı olup olmadığını anlamak için bikaç maçını tam olarak izle derim sana.hatalarını çok daha rahat görebiliosn

Burada taktik yapıp başarılı olanları okudum rakip üstümüze geldiğinde derin defans yapın direkt paslarla ve cabuk oynayın kontraatak secin gibi denemeler önerelenler var.KEndi evinizde Slow oynayın kısa paslarda ve narrow olarak yaklaşık oynayın diyenlerde var.Bunlarıda elbette deniyoruz.Bir taktikte 4 5 mac ısrar ediyoruz ki ben 1 sezon oynadım 6. bitirdim.herşey tamamen taktikle bitmez.bazen elindeki oyuncular yaptığın taktiğe yeterince uyamaz.taktğini tam olarak takıma yansıtmak istiosan 1-2 oyuncun dışında kalan bütün oyuncularınn yaratıcılıklarını sınırlarsan gerçekten denedğin taktiğin etkilerini görürüsün

Bir takım sezon sonunda 10 galibiyet 17 beraberlik 7 malubiyet alıyorsa vardır bi sorun.

Bütün maclar neden 1-0 bitiyor yahu neden 2-0 değil ? neden 3-0 değil.
Neden her takım her attığım golden sorna gol atıyor ve sanki kupa final macı oynarcasına lig macında kalecisi hucuma cıkıyor ?

Bunları düşünmek lazım yahu Boluspor gelecek süper lige cıkacak 10 macta 10 malubiyet alacak benle ligdeki 2 macındada berabere kalacak sonrada taktikten diyecez.

Yani bunu anlamıyorum kusura bakmayın.beraberlik konusuna gelince her maç aynı taktikler oynarsan belli bi süre sonra takımlar senin taktiğini çözer ve ona göre taktik oluşturur.bunun için arada dizilimleri,taktikleri ve kullandığın 'key' oyuncularda değişiklik yapmanı önerrim.böylece rakibi şaşırtmış olursun.hem onun açıklarını daha görme fırsatı elde edersin hemde kendininkini.

farfarforfor
24.Kasım.2007, 22:02
Ya arkadaşlar ben manchester city ile oynuyorum ama ileride jo piknik yapıyor sevinmiştim jo gibi forvetim olduğu için adam için bir sürü taktik denedim ama gene banamasın demiyor yanına robinhoyu koydum arkada nihat var robinho uçuyor jo uyuyor ne yapacam ne içeri doru dürüst kat ediyor ne doğru dürüst şutu var adam şut atıyor dağlara taşlara adama kaleye sırtın dönük oyna diyorum kabul etmiyor nesse sonuçta oyun ama gerçek hayatta böle olmasın :)

Stalkout
25.Kasım.2007, 20:06
Maç motoru bence de müthiş olmuş

Takitk yaparken player instruction'u unutmamak gerekir.

Centurion
25.Kasım.2007, 23:12
maç motoru bence de çok güzel..
maçları izlemek bir keyif..
arada ufak tefek gasriplikler olsa da, 1-2 yama ile ya da ileriki yıllarda kusursuz olur.

bu forvetlerin "sürünmesi" sorunu sigames'in forumlarında da tartışılmış baya bir.
Millet dümdüz gitmiş SI'ya :D
ama bence biraz sabırlı olmak lazım, hem oyuna bizim alışmamız lazım, hem takımın bizim taktiklerimize alışması lazım, hem de yeni transferlerin takıma alışması lazım...

Şöyle bir örnek vereyim;
önce bir oyun açtım; GS ile, yabancıları Kewel ve Linderoth harici sattım, gençler aldım yerlerine. Bir tek defansa aldığım sağbek Garcia ile Stoper Mirandayı ve forvet Gignac'ı koydum ilk 11'e, diğerleri eski oyunculardı.

Yaptığım taktik ile ligin ilk yarısını FB'nin 4 puan önünde lider bitirdim, 17 maçta 30 küsur gol attım. çok az gol yedim...

sonra bir arkadaşımla multi oynamak için yeniden bir oyun açtım, bu sefer tüm yabancılarımı sattım, yerlerine yine genç ve yetenekli adamlar aldım, ancak bu sefer ilk 11'de oynayan yeni transfer sayısı 5 oldu. bu sefer aynı taktiği kullanmama rağmen, ilk yarıyı FB'nin 2 puan gerisinde ve 2. olarak bitirdim. attıpım gol adedi daha az, yediğim daha fazla...

O nedenle biraz sabırlı olmak lazım, maçlarda, "action zones" ve home/away stats bölümlerinden rakip ve kendi taktiklerimizin aksayan/işleyen yönlerini analiz etmek lazım, ona göre taktikleri ayarlamak lazım arkadaşlar...

Sevgiler..

Coupet
25.Kasım.2007, 23:26
forvetlerin gol attığı nadir. golcülerim orta saha oyuncuları genelde. uzaktan uzaktan atıyorlar tutarsa giriyor. tutmazsa da rakip kendi kalesine gol atıyor. o da olmazsa 0-0 bitiyor zaten :)

Centurion
25.Kasım.2007, 23:37
forvetlerin gol attığı nadir. golcülerim orta saha oyuncuları genelde. uzaktan uzaktan atıyorlar tutarsa giriyor. tutmazsa da rakip kendi kalesine gol atıyor. o da olmazsa 0-0 bitiyor zaten :)

öyle demeyin;
http://img509.imageshack.us/img509/3231/adaptzj5.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=adaptzj5.jpg)
http://img509.imageshack.us/img509/adaptzj5.jpg/1/w1105.png (http://g.imageshack.us/img509/adaptzj5.jpg/1/)

26 maçta 20 gol atmış adam bakın, hem de çift forvet oynuyor..

Stalkout
25.Kasım.2007, 23:39
öyle demeyin;
http://img509.imageshack.us/img509/3231/adaptzj5.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=adaptzj5.jpg)
http://img509.imageshack.us/img509/adaptzj5.jpg/1/w1105.png (http://g.imageshack.us/img509/adaptzj5.jpg/1/)

26 maçta 20 gol atmış adam bakın, hem de çift forvet oynuyor..

Lig hafif gelmiştir :icon_lol:

Centurion
25.Kasım.2007, 23:40
Lig hafif gelmiştir :icon_lol:

süper lig işte...
bildiğin annemizin ligi :D